0



Alva von Gerber

Född: 3 januari 2000

Ålder: 24 år 113 dagar

Förening:
 Huddinge AIS
Förening:
 Huddinge AIS
 

  •  1 SM‐brons
  •  1 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

60 m häck (11)
8.72i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.24
8.66i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.24
8.41i
PB  SätraSätra21.1.24
8.43i
  SätraSätra21.1.24
8.50i
  UppsalaUppsala28.1.24
8.43i
  UppsalaUppsala28.1.24
8.41i
=PB  SätraSätra3.2.24
8.41i
=PB  SätraSätra3.2.24
8.52i
  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR11.2.24
8.40i
PB  ISMKarlstadISM, Karlstad18.2.24
8.34i
PB  ISMKarlstadISM, Karlstad18.2.24

2023

100 m (3)
12.34
PB  HuddingeHuddinge10.5.23+2.0
12.31
PB  EskilstunaEskilstuna18.5.23+1.3
12.29
PB  EskilstunaEskilstuna6.7.23+2.0
200 m (1)
25.76
PB  HuddingeHuddinge10.5.23+1.4
60 m häck (6)
8.62i
SB  SätraSätra4.2.23
8.66i
  SätraSätra4.2.23
8.55i
SB  SätraSätra11.2.23
8.57i
SB  SätraSätra11.2.23
8.57i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.23
8.73i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.23
100 m häck (17)
14.10
SB  EskilstunaEskilstuna18.5.23+2.0
14.16
  TäbyTäby4.6.23+0.4
13.87
PB  SödertäljeSödertälje6.6.23-1.5
14.51
  SödertäljeSödertälje6.6.23-3.1
13.94
  SollentunaSollentuna9.6.23-0.1
13.92
  SollentunaSollentuna9.6.23+1.2
13.70
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna11.6.23+1.3
13.67
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S18.6.23+1.8
13.65w
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S18.6.23+2.2
13.97w
  JönköpingJönköping21.6.23+2.1
13.98
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S2.7.23+0.6
13.67w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad5.7.23+2.1
14.00
  EskilstunaEskilstuna20.7.23+0.5
14.41
  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23-3.7
14.01
  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23+0.5
14.54
  MölndalMölndal19.8.23-1.6
14.42
  MölndalMölndal19.8.23-1.8

2022

60 m (5)
8.03i
SB  HuddingeHuddinge29.1.22
7.82i
PB  UppsalaUppsala5.2.22
7.83i
  UppsalaUppsala5.2.22
7.78i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
7.74i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
100 m (1)
12.39
PB  TäbyTäby21.5.22+0.6
60 m häck (8)
9.01i
SB  HuddingeHuddinge29.1.22
8.72i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
8.72i
=PB  SätraSätra12.2.22
8.73i
  SätraSätra12.2.22
8.68i
PB  SätraSätra19.2.22
8.53i
PB  SätraSätra19.2.22
12.81i
  ISMVäxjöISM, Växjö27.2.22
8.61i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
100 m häck (17)
15.03
SB  TäbyTäby21.5.22+0.2
14.36
PB  SkaraSkara6.6.22+1.6
14.41
  SkaraSkara6.6.22+1.2
14.21
PB  SollentunaSollentuna10.6.22+1.7
14.21
=PB  SollentunaSollentuna10.6.22+1.6
14.38
  Celle Ligure, ITACelle Ligure, ITA14.6.22-0.5
14.51
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22-0.7
14.28
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+1.9
14.10
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.6.22+0.8
13.92
PB  HalmstadHalmstad3.7.22+2.0
14.12
  HalmstadHalmstad3.7.22+0.5
14.18w
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S17.7.22+2.1
14.79
  FGPSöderhamnFGP, Söderhamn26.7.22-4.1
13.88
PB  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+1.0
13.67w
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+3.2
14.09
  JönköpingJönköping20.8.22-0.2
14.44
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22-1.8
4x100 m (3)
DNF
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Huddinge AIS
Kajsa Engblom, Ella Hagman
Alva von Gerber, Elwira Ripsweden
46.46
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
Alva von Gerber, Cajsa Augustsson
Julia Henriksson, Filippa Sivnert
46.46
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
Alva von Gerber, Cajsa Augustsson
Julia Henriksson, Filippa Sivnert

2021

100 m häck (1)
14.59
SB  HuddingeHuddinge29.5.21+0.5
4x100 m (2)
48.70
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 Huddinge AIS
Kajsa Engblom, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Minna Leijonhufvud
49.24
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Minna Leijonhufvud

2020

60 m häck (7)
9.35i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.20
9.23i
SB  ÖrebroÖrebro11.1.20
9.22i
SB  ÖrebroÖrebro11.1.20
DNFi
  SätraSätra19.1.20
9.71i
  SätraSätra15.2.20
9.22i
=SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
9.05i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m häck (9)
14.93
PB  HuddingeHuddinge14.6.20+0.7
15.14
  HuddingeHuddinge27.6.20-0.9
14.58
PB  UppsalaUppsala15.7.20+1.7
15.88
  HuddingeHuddinge25.7.20-3.9
17.15
  HuddingeHuddinge25.7.20-1.8
14.98
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-0.7
14.81
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20-0.1
14.45
PB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20+0.7
24.82
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+2.0

2019

60 m (2)
8.06i
SB  NorrköpingNorrköping26.1.19
8.07i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
100 m (2)
12.77w
  SollentunaSollentuna7.6.19+3.4
12.85
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.3
200 m (3)
26.49w
  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19+2.2
26.94
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+1.5
26.86
SB  Huddinge/JHuddinge/J24.7.19+1.2
60 m häck (2)
9.19i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
9.13i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m häck (3)
15.40w
  SollentunaSollentuna7.6.19+2.3
15.87
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.3
15.51
SB  HuddingeHuddinge28.7.19+0.5
4x100 m (2)
48.86
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Izabella Ripsweden
48.58
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Ella Hagman
1000 m stafett (1)
2:24.85
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Elwira Ripsweden

2018

60 m (3)
7.99i
PB  SätraSätra10.2.18
7.89i
PB  SätraSätra10.2.18
7.97i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
100 m (4)
12.80
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+0.5
12.46w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+3.4
12.88
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-0.4
12.83
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-1.3
200 m (2)
27.03i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
26.51
PB  VästeråsVästerås28.7.18-1.5
60 m häck (10)
9.29i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
9.34i
  ÖrebroÖrebro13.1.18
9.49i
  HuddingeHuddinge27.1.18
9.36i
  HuddingeHuddinge27.1.18
9.14i
PB  SätraSätra3.2.18
9.09i
PB  SätraSätra3.2.18
9.72i
  SätraSätra3.2.18
9.08i
PB  SätraSätra11.2.18
9.07i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
8.92i
PB  (25)IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
9.52i
SB  HuddingeHuddinge28.1.18
100 m häck (2)
15.00
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+0.6
DNF
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.180.0
4x100 m (2)
50.81
SB  KarlstadKarlstad19.5.18
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Izabella Ripsweden
Sara Hermansson, Emelie Svensson
49.63
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Kajsa Eriksson
Izabella Ripsweden, Sara Hermansson
3x400 m (1)
2:24.28
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Linda Eriksson
Alva von Gerber, Emelie Svensson

2017

60 m (2)
8.09i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
8.01i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
100 m (2)
12.83
PB  GävleGävle15.7.17+1.4
12.89w
  USMGävleUSM, Gävle11.8.17+2.4
200 m (1)
27.42
SB  VästeråsVästerås5.8.17-2.9
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (4)
9.02i
SB  ÖrebroÖrebro14.1.17
9.01i
SB  ÖrebroÖrebro14.1.17
9.03i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
8.98i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
14.79w
  VästeråsVästerås5.8.17+4.0
14.80
SB  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+0.8

2016

60 m (3)
8.07i
PB  ÖrebroÖrebro10.1.16
8.07i
=PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
8.13i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
100 m (2)
12.84
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16+0.3
12.68w
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+4.7
200 m (1)
26.67
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.160.0
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
8.95i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
8.86i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
14.75
PB  GävleGävle17.7.16+1.8
15.71
  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+1.7
4x100 m (2)
48.38
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Linda Eriksson
Sara Hermansson, Charlotte Andersson
48.23
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Linda Eriksson
Sara Hermansson, Charlotte Andersson
1000 m stafett (2)
2:19.98
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Linda Eriksson
Kajsa Eriksson, Sara Hermansson
2:19.93
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Huddinge AIS
Kajsa Eriksson, Alva von Gerber
Linda Eriksson, Sara Hermansson

2015

60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
9.28i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
9.34i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
300 m häck (1)
49.79
PB  Lag-USMEnskedeLag-USM, Enskede29.8.15
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
12.68
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15-2.7
12.43
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15-1.2
12.19
PB  TäbyTäby12.9.15-2.9
Höjd (1)
1.52
PB  HuddingeHuddinge12.6.15
Stav (2)
2.76i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
 
2.18
O
2.39
O
2.53
O
2.67
O
2.76
O
2.85
XXX
  
2.74
PB  HuddingeHuddinge14.6.15
Längd (3)
4.98
PB  Stockholm/SStockholm/S1.8.15+1.0
4.79
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+0.8
 
4.79
+0.8
X
+464.0
4.77
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15+1.6
4.80w
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15+4.5
 
4.55
+1.1
4.77
+1.6
4.80
+4.5
Femkamp (F17) (1)
2.742
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping8.2.15
9.27   1.45   6.26   4.67   1:53.71
4x80 m (2)
39.57
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Linda Eriksson
Kajsa Eriksson, Charlotte Andersson
39.30
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Linda Eriksson
Kajsa Eriksson, Charlotte Andersson

2014

80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
13.07
PB  Huddinge/JHuddinge/J20.9.14+0.3
Stav (1)
2.63
PB  EskilstunaEskilstuna14.9.14

2013

Stav (2)
2.02i
PB  HuddingeHuddinge19.3.13
2.00
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.13

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.74
Skellefteå5.3.22
100 m
Ute
12.29
Eskilstuna6.7.23+2.0
200 m
Ute
25.76
Huddinge10.5.23+1.4
Inne
27.03
Örebro13.1.18
60 m häck
Inne
8.34
Karlstad18.2.24
100 m häck
Ute
13.67
Göteborg/S18.6.23+1.835
300 m häck
Ute
49.79
Enskede29.8.15
Höjd
Ute
1.52
Huddinge12.6.15
Stav
Ute
2.74
Huddinge14.6.15
Inne
2.76
Örebro8.3.15
Längd
Ute
4.98
Stockholm/S1.8.15+1.0

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.28
Örebro8.3.15
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.86
Uddevalla5.3.16
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.75
Gävle17.7.16+1.8
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.19
Täby12.9.15-2.9
Femkamp (F17)
Inne
2.742
Norrköping8.2.15
60 m
7.74i
3
22
IJSMSkellefteå5.3.22
7.78i
2
22
h2
IJSMSkellefteå5.3.22
7.82i
1
h2
Uppsala5.2.22
7.83i
3
Uppsala5.2.22
7.89i
3
Sätra10.2.18
7.97i
3
19
h1
IJSMUppsala24.2.18
7.99i
2
h2
Sätra10.2.18
8.01i
7
17
IUSMGöteborg/FH18.2.17
8.03i
2
h1
Huddinge29.1.22
8.06i
7
B
Norrköping26.1.19
Visa/dölj alla resultat
8.07i
5
17
Örebro10.1.16
8.07i
2
16
h5
NC-yUddevalla6.3.16
8.07i
4
19
h2
IJSMVäxjö23.2.19
8.09i
5
17
h1
IUSMGöteborg/FH18.2.17
8.13i
6
16
s2
NC-yUddevalla6.3.16
10-bästasnitt: 7.912
100 m
12.29
4
Eskilstuna6.7.23+2.0
12.31
1
Eskilstuna18.5.23+1.3
12.34
1
Huddinge10.5.23+2.0
12.39
3
Täby21.5.22+0.6
12.80
3
19
h6
VUSGöteborg/U30.6.18+0.5
12.83
4
Gävle15.7.17+1.4
12.83
8
19
JSMHuddinge3.8.18-1.3
12.84
1
B
Göteborg/U2.7.16+0.3
12.85
4
19
h6
VUSGöteborg/U29.6.19+0.3
12.88
6
19
h2
JSMHuddinge3.8.18-0.4
10-bästasnitt: 12.636
60 m häck
8.34i
3
ISMKarlstad18.2.24
8.40i
2
h1
ISMKarlstad18.2.24
8.41i
1
h2
Sätra21.1.24
8.41i
1
h1
Sätra3.2.24
8.41i
1
Sätra3.2.24
8.43i
1
Sätra21.1.24
8.43i
1
Uppsala28.1.24
8.50i
1
h3
Uppsala28.1.24
8.52i
7
v3NatBærum, NOR11.2.24
8.53i
2
Sätra19.2.22
Visa/dölj alla resultat
8.55i
2
Sätra11.2.23
8.57i
2
Sätra11.2.23
8.57i
3
h1
ISMMalmö/A19.2.23
8.61i
3
22
IJSMSkellefteå6.3.22
8.62i
1
h1
Sätra4.2.23
8.66i
3
Sätra4.2.23
8.66i
2
Örebro13.1.24
8.68i
1
h2
Sätra19.2.22
8.72i
2
Uppsala6.2.22
8.72i
1
h1
Sätra12.2.22
8.72i
1
h1
Örebro13.1.24
8.73i
1
Sätra12.2.22
8.73i
7
ISMMalmö/A19.2.23
8.92i
6
19
IJSMUppsala25.2.18
9.01i
3
Huddinge29.1.22
9.05i
8
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
9.07i
3
19
h1
IJSMUppsala25.2.18
9.08i
2
B
Sätra11.2.18
9.09i
1
19
Sätra3.2.18
9.13i
6
19
IJSMVäxjö24.2.19
9.14i
4
h1
Sätra3.2.18
9.19i
3
19
h1
IJSMVäxjö24.2.19
9.22i
5
Örebro11.1.20
9.22i
4
22
h1
IJSMGöteborg/FH1.3.20
9.23i
3
h2
Örebro11.1.20
9.29i
3
h2
Örebro13.1.18
9.34i
5
Örebro13.1.18
9.35i
5
Norrköping6.1.20
9.36i
5
Huddinge27.1.18
9.49i
6
Huddinge27.1.18
9.71i
6
h2
Sätra15.2.20
9.72i
5
Sätra3.2.18
12.81i
8
h2
ISMVäxjö27.2.22
10-bästasnitt: 8.438
100 m häck
13.67
4
h1
Göteborg/S18.6.23+1.8
13.70
7
Sollentuna11.6.23+1.3
13.87
1
Södertälje6.6.23-1.5
13.88
3
h2
SMNorrköping6.8.22+1.0
13.92
2
Halmstad3.7.22+2.0
13.92
2
Sollentuna9.6.23+1.2
13.94
2
h1
Sollentuna9.6.23-0.1
13.98
7
BauhausStockholm/S2.7.23+0.6
14.00
2
Eskilstuna20.7.23+0.5
14.01
5
SMSöderhamn29.7.23+0.5
Visa/dölj alla resultat
14.09
3
Jönköping20.8.22-0.2
14.10
7
BauhausStockholm/S30.6.22+0.8
14.10
1
Eskilstuna18.5.23+2.0
14.12
1
Halmstad3.7.22+0.5
14.16
1
Täby4.6.23+0.4
14.21
1
h1
Sollentuna10.6.22+1.7
14.21
2
Sollentuna10.6.22+1.6
14.28
7
Göteborg/U19.6.22+1.9
14.36
1
h2
Skara6.6.22+1.6
14.38
3
Celle Ligure, ITA14.6.22-0.5
14.41
5
Skara6.6.22+1.2
14.41
3
h1
SMSöderhamn29.7.23-3.7
14.42
2
Mölndal19.8.23-1.8
14.44
2
22
JSMSollentuna28.8.22-1.8
14.45
4
h3
SMUppsala15.8.20+0.7
14.51
3
h1
Göteborg/U19.6.22-0.7
14.51
1
Södertälje6.6.23-3.1
14.54
4
Mölndal19.8.23-1.6
14.58
1
Uppsala15.7.20+1.7
14.59
2
Huddinge29.5.21+0.5
14.79
8
Söderhamn26.7.22-4.1
14.81
2
B
Sollentuna10.8.20-0.1
14.93
3
Huddinge14.6.20+0.7
14.98
4
22
Söderhamn8.8.20-0.7
15.00
6
VUSGöteborg/U1.7.18+0.6
15.03
3
Täby21.5.22+0.2
15.14
1
Huddinge27.6.20-0.9
15.51
2
Huddinge28.7.19+0.5
15.87
6
19
h2
VUSGöteborg/U30.6.19-0.3
15.88
4
B
Huddinge25.7.20-3.9
17.15
5
Huddinge25.7.20-1.8
24.82
7
22
JSMLinköping23.8.20+2.0
10-bästasnitt: 13.889
4x100 m
46.46
2
22
NordicCMalmö/S16.7.22
46.46
3
19
NordicCMalmö/S16.7.22
48.23
1
17
USMStockholm/S29.5.16
48.38
1
17
h1
USMStockholm/S29.5.16
48.58
2
19
JSMStockholm/S26.5.19
48.70
1
Huddinge29.5.21
48.86
1
19
h2
JSMStockholm/S26.5.19
49.24
7
Halmstad29.6.21
49.63
6
19
JSMGöteborg/S27.5.18
50.81
3
Karlstad19.5.18
10-bästasnitt: 48.535

Total results in database: 176
By event:
60 m:15
100 m:14
200 m:8
60 m häck (76.2 cm, 8 m):2
60 m häck:44
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):7
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):4
100 m häck:49
300 m häck:1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):4
Höjd:1
Stav:5
Längd:4
Femkamp (F17):1
4x100 m:11
4x80 m:2
3x400 m:1
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.07
 5-17
Örebro
10.1
 
8.07
2h5-16
Uddevalla
6.3
 
8.13
6s2-16
Uddevalla
6.3
 
2017
8.01
 7-17
Göteborg/FH
18.2
 
8.09
5h1-17
Göteborg/FH
18.2
 
2018
7.89
 3
Sätra
10.2
 
7.97
3h1-19
Uppsala
24.2
 
7.99
2h2
Sätra
10.2
 
2019
8.06
 7rB
Norrköping
26.1
 
8.07
4h2-19
Växjö
23.2
 
2022
7.74
3-22
Skellefteå
5.3
 
7.78
2h2-22
Skellefteå
5.3
 
7.82
1h2
Uppsala
5.2
 
7.83
3
Uppsala
5.2
 
8.03
2h1
Huddinge
29.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.84
 1rB
Göteborg/U
2.7
 +0.3
12.68w
 3h2-16
Vellinge
5.8
 +4.7
2017
12.83
 4
Gävle
15.7
 +1.4
12.89w
 3h1-17
Gävle
11.8
 +2.4
2018
12.80
 3h6-19
Göteborg/U
30.6
 +0.5
12.83
8 -19
Huddinge
3.8
-1.3
12.88
6 h2-19
Huddinge
3.8
-0.4
12.46w
 3rB-19
Göteborg/U
30.6
 +3.4
2019
12.85
 4h6-19
Göteborg/U
29.6
 +0.3
12.77w
 5h1
Sollentuna
7.6
 +3.4
2022
12.39
 3
Täby
21.5
 +0.6
2023
12.29
4
Eskilstuna
6.7
 +2.0
12.31
1
Eskilstuna
18.5
 +1.3
12.34
1
Huddinge
10.5
 +2.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
26.67
 4rC
Göteborg/U
3.7
 0.0
2017
27.42
 3h1-17
Västerås
5.8
-2.9
2018
26.51
 4h3
Västerås
28.7
-1.5
2019
26.86
 4
Huddinge/J
24.7
 +1.2
26.94
8rC-19
Göteborg/U
30.6
 +1.5
26.49w
 5
Sollentuna/E
9.6
 +2.2
2023
25.76
1
Huddinge
10.5
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
27.03
4rB
Örebro
13.1
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.92
 6-19
Uppsala
25.2
 
9.07
3h1-19
Uppsala
25.2
 
9.08
2rB
Sätra
11.2
 
9.09
1-19
Sätra
3.2
 
9.14
4h1
Sätra
3.2
 
9.29
3h2
Örebro
13.1
 
9.34
5
Örebro
13.1
 
9.36
5
Huddinge
27.1
 
9.49
6
Huddinge
27.1
 
9.72
5
Sätra
3.2
 
2019
9.13
 6-19
Växjö
24.2
 
9.19
3h1-19
Växjö
24.2
 
2020
9.05
 8-22
Göteborg/FH
1.3
 
9.22
5
Örebro
11.1
 
9.22
4h1-22
Göteborg/FH
1.3
 
9.23
3h2
Örebro
11.1
 
9.35
5
Norrköping
6.1
 
9.71
6h2
Sätra
15.2
 
2022
8.53
 2
Sätra
19.2
 
8.61
3-22
Skellefteå
6.3
 
8.68
1h2
Sätra
19.2
 
8.72
2
Uppsala
6.2
 
8.72
1h1
Sätra
12.2
 
8.73
1
Sätra
12.2
 
9.01
3
Huddinge
29.1
 
12.81
8h2
Växjö
27.2
 
2023
8.55
 2
Sätra
11.2
 
8.57
2
Sätra
11.2
 
8.57
3h1
Malmö/A
19.2
 
8.62
1h1
Sätra
4.2
 
8.66
3
Sätra
4.2
 
8.73
7
Malmö/A
19.2
 
2024
8.34
3
Karlstad
18.2
 
8.40
2h1
Karlstad
18.2
 
8.41
1h2
Sätra
21.1
 
8.41
1
Sätra
3.2
 
8.41
1h1
Sätra
3.2
 
8.43
1
Sätra
21.1
 
8.43
1
Uppsala
28.1
 
8.50
1h3
Uppsala
28.1
 
8.52
7
Bærum, NOR
11.2
 
8.66
2
Örebro
13.1
 
8.72
1h1
Örebro
13.1
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
15.00
 6
Göteborg/U
1.7
 +0.6
2019
15.51
 2
Huddinge
28.7
 +0.5
15.87
6h2-19
Göteborg/U
30.6
-0.3
15.40w
 7
Sollentuna
7.6
 +2.3
2020
14.45
 4h3
Uppsala
15.8
 +0.7
14.58
1
Uppsala
15.7
 +1.7
14.81
2rB
Sollentuna
10.8
-0.1
14.93
3
Huddinge
14.6
 +0.7
14.98
4-22
Söderhamn
8.8
-0.7
15.14
1
Huddinge
27.6
-0.9
15.88
4rB
Huddinge
25.7
-3.9
17.15
5
Huddinge
25.7
-1.8
24.82
7-22
Linköping
23.8
 +2.0
2021
14.59
 2
Huddinge
29.5
 +0.5
2022
13.88
 3h2
Norrköping
6.8
 +1.0
13.92
2
Halmstad
3.7
 +2.0
14.09
3
Jönköping
20.8
-0.2
14.10
7
Stockholm/S
30.6
 +0.8
14.12
1
Halmstad
3.7
 +0.5
14.21
2
Sollentuna
10.6
 +1.6
14.21
1h1
Sollentuna
10.6
 +1.7
14.28
7
Göteborg/U
19.6
 +1.9
14.36
1h2
Skara
6.6
 +1.6
14.38
3
Celle Ligure, ITA
14.6
-0.5
14.41
5
Skara
6.6
 +1.2
14.44
2-22
Sollentuna
28.8
-1.8
14.51
3h1
Göteborg/U
19.6
-0.7
14.79
8
Söderhamn
26.7
-4.1
15.03
3
Täby
21.5
 +0.2
13.67w
 3
Norrköping
6.8
 +3.2
14.18w
 6-22
Malmö/S
17.7
 +2.1
2023
13.67
4h1
Göteborg/S
18.6
 +1.8
13.70
7
Sollentuna
11.6
 +1.3
13.87
1
Södertälje
6.6
-1.5
13.92
2
Sollentuna
9.6
 +1.2
13.94
2h1
Sollentuna
9.6
-0.1
13.98
7
Stockholm/S
2.7
 +0.6
14.00
2
Eskilstuna
20.7
 +0.5
14.01
5
Söderhamn
29.7
 +0.5
14.10
1
Eskilstuna
18.5
 +2.0
14.16
1
Täby
4.6
 +0.4
14.41
3h1
Söderhamn
29.7
-3.7
14.42
2
Mölndal
19.8
-1.8
14.51
1
Södertälje
6.6
-3.1
14.54
4
Mölndal
19.8
-1.6
13.65w
 4
Göteborg/S
18.6
 +2.2
13.67w
 1
Karlstad
5.7
 +2.1
13.97w
 1
Jönköping
21.6
 +2.1
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
49.79
3 rC-17
Enskede
29.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1.52
1-15
Huddinge
12.6
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
2.00
 5-13
Trollbäcken
6.6
 
2014
2.63
 2-14
Eskilstuna
14.9
 
2015
2.74
1-15
Huddinge
14.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
2.02
 1-13
Huddinge
19.3
 
2015
2.76
6-15
Örebro
8.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
4.98
6Q1-15
Stockholm/S
1.8
 +1.0
4.79
10q-15
Karlskrona
21.8
 +0.8
4.77
--15
Karlskrona
22.8
 +1.6
4.80w
 9-15
Karlskrona
22.8
 +4.5

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
9.28
2h1-15
Örebro
8.3
 
9.34
6h4-15
Örebro
8.3
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.86
3-16
Uddevalla
5.3
 
8.95
1h3-16
Uddevalla
5.3
 
2017
8.98
 3-17
Göteborg/FH
19.2
 
9.01
3-17
Örebro
14.1
 
9.02
2h2-17
Örebro
14.1
 
9.03
2h2-17
Göteborg/FH
19.2
 
2018
9.52
 1-17
Huddinge
28.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
13.07
 3-14
Huddinge/J
20.9
 +0.3
2015
12.19
4
Täby
12.9
-2.9
12.43
6-15
Karlskrona
23.8
-1.2
12.68
3h1-15
Karlskrona
23.8
-2.7
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
14.75
1
Gävle
17.7
 +1.8
15.71
5-16
Vellinge
7.8
 +1.7
2017
14.80
 3-17
Gävle
12.8
 +0.8
14.79w
 2
Västerås
5.8
 +4.0

Ute
100 m häck
SM 2020
4
h3
14.45
SM 2022 3
13.67w
3
h2
13.88
SM 2023 5
14.01
3
h1
14.41
Inne
60 m häck
ISM 2022
8
h2
12.81
ISM 2023 7
8.73
3
h1
8.57
ISM 2024 3
8.34
2
h1
8.40

Junior-ungdom
Ute
100 m
NC-y 2016
3
16
h2
12.68w
USM 2017
3
17
h1
12.89w
JSM 2018 8
19
12.83
6
19
h2
12.88
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
NC-y 2015 6
15
12.43
3
15
h1
12.68
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
NC-y 2016 5
16
15.71
USM 2017 3
17
14.80
100 m häck
JSM 2018
19
DNF
JSM 2020 7
22
24.82
JSM 2022 2
22
14.44
Längd
NC-y 2015 9
15
4.80w
10
15
Q
4.79
4x80 m
USM 2015 1
15
39.30
1
15
h2
39.57
4x100 m
USM 2016 1
17
48.23
1
17
h1
48.38
JSM 2018 6
19
49.63
JSM 2019 2
19
48.58
1
19
h2
48.86
JSM 2022
22
DNF
1000 m stafett
USM 2016 2
17
2:19.93
3
17
h2
2:19.98
JSM 2019
5
19
h1
2:24.85
3x400 m
JSM 2018 5
19
2:24.28
Inne
60 m
NC-y 2016
6
16
s2
8.13
2
16
h5
8.07
IUSM 2017 7
17
8.01
5
17
h1
8.09
IJSM 2018
3
19
h1
7.97
IJSM 2019
4
19
h2
8.07
IJSM 2022 3
22
7.74
2
22
h2
7.78
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
NC-y 2015
6
15
h4
9.34
2
15
h1
9.28
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
NC-y 2016 3
16
8.86
1
16
h3
8.95
IUSM 2017 3
17
8.98
2
17
h2
9.03
60 m häck
IJSM 2018 6
19
8.92
3
19
h1
9.07
IJSM 2019 6
19
9.13
3
19
h1
9.19
IJSM 2020 8
22
9.05
4
22
h1
9.22
IJSM 2022 3
22
8.61
Stav
NC-y 2015 6
15
2.76
Femkamp (F17)
IUSM 2015 5
15
2.742