Martin Selin

Född: 9 oktober 1995

Ålder: 26 år 51 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 

  •  1 ISM‐silver


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (2)
11.17
SB  MölndalMölndal7.8.21+0.4
11.15
SB  MölndalMölndal7.8.21+1.0
150 m (1)
16.53
PB  LerumLerum5.9.21+0.1
200 m (3)
22.61i
SB  VäxjöVäxjö24.1.21
22.27
SB  Malmö/SMalmö/S14.8.21-1.2
21.97
SB  Göteborg/SGöteborg/S1.9.21+0.1
300 m (2)
35.68
PB  Göteborg/SGöteborg/S29.5.21
34.70
PB  LerumLerum5.9.21
400 m (8)
51.37i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
50.54i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
50.53i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
49.29
SB  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21
49.63
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
50.32
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
48.88
PB  SMBoråsSM, Borås27.8.21
48.68
PB  SMBoråsSM, Borås28.8.21
800 m (1)
2:08.92
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
4x400 m (1)
3:15.80
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Ullevi FK
Martin Selin, Nils Thornberg
Aaron Ladestam, Alexander Lundskog

2020

60 m (1)
7.11i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
100 m (3)
11.02
SB  MölndalMölndal14.6.20+1.7
11.23
  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-2.1
11.34
  Göteborg/SGöteborg/S30.8.20-1.2
200 m (5)
22.27i
PB  (15)VäxjöVäxjö17.1.20
22.23w
  MölndalMölndal14.6.20+3.1
22.23
SB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20+0.9
22.16w
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+2.2
22.35
  Göteborg/SGöteborg/S30.8.200.0
400 m (7)
50.07i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
49.60i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
49.17i
SB  (10)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
50.58i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
49.50
SB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
49.39
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
49.32
SB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
Stående längd (1)
2.98i
PB  GöteborgGöteborg3.4.20
4x400 m (1)
3:14.12
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Ullevi FK
Martin Selin, Anton Bengtsson
Nils Thornberg, Alexander Lesser

2019

60 m (1)
7.00i
PB  MalmöMalmö23.2.19
100 m (3)
10.90
PB  SkaraSkara6.6.19+1.1
11.12
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.2
11.01
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.5
200 m (4)
22.23
SB  SkaraSkara6.6.19+1.9
21.90
SB  (23)LerumLerum19.6.190.0
22.07
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+1.3
22.27
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19+1.2
400 m (5)
49.43i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
49.13i
PB  (11)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
49.36
SB  Stockholm/SStockholm/S31.7.19
49.31
SB  (17)SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
49.55
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
4x100 m (3)
41.18
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Ullevi FK
Oliwer Danielsson, Erik Annerfalk
Isak Barrow, Martin Selin
41.60
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Ullevi FK
Isak Barrow, Martin Selin
Oliwer Danielsson, Joakim Karlsson
4x400 m (1)
3:15.24
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Ullevi FK
Oskar Greilert, Martin Selin
Joakim Karlsson, Adam Danielsson

2018

60 m (1)
7.18i
PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
100 m (1)
11.32
SB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18-0.7
200 m (3)
23.02i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
22.91i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
21.98
SB  SkaraSkara6.6.18+0.4
400 m (1)
49.68
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.18
Längd (1)
6.19
PB  LerumLerum20.6.18+0.3
Tresteg (1)
13.68
SB  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg7.7.18+1.3
4x400 m (1)
3:15.06
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Martin Selin, Oskar Greilert
Emil Lyrberg, Joakim Karlsson

2017

100 m (1)
11.14
PB  MölndalMölndal4.8.17+0.1
200 m (4)
22.61
SB  SkaraSkara6.6.17+0.8
21.89
PB  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17+1.9
22.10
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17-1.0
22.44
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-1.3
400 m (9)
50.23i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
49.16i
PB  (10)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
49.70i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
50.28i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
50.34
SB  Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
49.60
SB  Nivelles, BELNivelles, BEL24.6.17
49.84
  Göteborg/SGöteborg/S11.7.17
49.34
SB  (22)JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
51.21
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
4x100 m (1)
41.90
  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Kevin Fankl, Oskar Greilert
Victor Fingal, Martin Selin
3x400 m (1)
2:27.15
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK

2016

200 m (1)
22.21
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.8.16+0.1
400 m (9)
50.97i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
49.30i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
50.11i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
50.12i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
49.28
SB  SkaraSkara6.6.16
49.58
  LerumLerum22.6.16
49.34
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
49.38
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
49.15
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
4x400 m (1)
3:13.74
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Ullevi FK
Martin Selin, Victor Fingal
Oskar Greilert, Martin Astner
3x400 m (1)
2:27.45
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Ullevi FK

2015

100 m (3)
11.19
PB  HässleholmHässleholm26.7.15+0.6
11.11w
  HässleholmHässleholm26.7.15+4.3
11.43
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15-1.0
200 m (4)
21.84w
  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+3.7
22.48
PB  HalmstadHalmstad28.6.15+0.2
22.38w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+3.4
22.59
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.6
400 m (8)
50.35i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
49.91i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
50.00i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
49.28
SB  (25)Oordegem, BELOordegem, BEL30.5.15
49.82
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
49.74
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
50.63
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15
49.30
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
4x400 m (1)
3:15.92
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Ullevi FK
Martin Selin, Alexander Lundskog
Adam Danielsson, Dennis Forsman
3x400 m (1)
2:29.77
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Ullevi FK

2014

60 m (1)
7.44i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.14
100 m (2)
11.42
PB  Göteborg/SGöteborg/S22.7.14-1.7
11.12w
  SkaraSkara23.8.14+2.8
200 m (2)
22.62
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.14-0.5
22.32w
  SkaraSkara23.8.14+2.6
300 m (1)
35.98
PB  Göteborg/SGöteborg/S13.6.14
400 m (6)
52.12i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
50.80i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
50.23i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
49.78
PB  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
50.30
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
48.95
PB  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
Tresteg (3)
13.87
PB  (20)HelsingborgHelsingborg5.7.14+1.2
13.91w
  HelsingborgHelsingborg5.7.14+3.0
Okända vindförhållanden:
13.91
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
 
13.87
+1.7
X13.19
+1.7
13.71
+1.6
13.91
+2.6
1000 m stafett (1)
1:55.99
PB  JSMKilJSM, Kil24.5.14
 Ullevi FK
Eddy Meyerdierks, Victor Fingal
Martin Selin, Dennis Forsman

2013

60 m (1)
7.46i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.12.12
100 m (2)
Okända vindförhållanden:
11.42
  TrollhättanTrollhättan19.5.13
11.44
PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.13+1.5
200 m (2)
22.86w
  TrollhättanTrollhättan19.5.13+3.5
22.90
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.13+0.9
300 m (1)
36.07
PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.13
400 m (3)
52.62i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.12.12
51.80
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13
50.94
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
Längd (1)
6.08
SB  VarbergVarberg4.8.13+0.4
Tresteg (3)
13.23i
SB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
13.86
PB  (21)Göteborg/UGöteborg/U30.6.13+1.2
13.74
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13+1.5
4x100 m (2)
44.02
  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Ullevi FK
John Collin, Eddy Meyerdierks
Martin Selin, Kevin Fankl
43.52
  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Ullevi FK
John Collin, Eddy Meyerdierks
Martin Selin, Kevin Fankl
1000 m stafett (1)
1:57.23
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 Ullevi FK
Eddy Meyerdierks, Martin Selin
Gabriel Eriksson, Dennis Forsman

2012

100 m (1)
11.70
PB  LerumLerum12.6.12+0.9
200 m (1)
23.53
PB  LerumLerum19.8.12+1.0
Längd (4)
6.14i
PB  BoråsBorås22.1.12
5.94i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
6.09
PB  LerumLerum12.6.12+0.8
Tresteg (3)
13.37i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs25.2.12
13.65
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.3
13.44
  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12-0.8
4x100 m (2)
43.47
  JSMSödertäljeJSM, Södertälje9.9.12
 Ullevi FK
John Collin, Martin Astner
Martin Selin, Adam Danielsson
43.86
  JSMSödertäljeJSM, Södertälje9.9.12
 Ullevi FK
John Collin, Martin Astner
Martin Selin, Adam Danielsson

2011

Längd (4)
5.61i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
6.08
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.11+0.3
5.80w
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+2.9
5.84
  USMYstadUSM, Ystad27.8.110.0
Tresteg (3)
12.91i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
13.27
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11+1.4
13.16
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+1.4

2010

100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (2)
15.78
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.10-1.5
15.63w
  UddevallaUddevalla25.7.10+2.3
300 m häck (76.2 cm) (1)
45.88
PB  VillstadVillstad13.5.10
Längd (5)
5.48i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.09
4.95i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.82w
  SävedalenSävedalen6.6.10+4.2
5.76
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.10-0.1
5.60
  USMKilUSM, Kil13.8.100.0
Tresteg (2)
12.10i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
12.56
PB  USMKilUSM, Kil15.8.10+1.4

2009

300 m häck (76.2 cm) (1)
47.87
PB  MölndalMölndal23.8.09
Längd (1)
5.46
PB  Göteborg/SGöteborg/S19.8.09+1.4
Tresteg (2)
11.13
PB  MölndalMölndal23.8.09+1.4
11.16w
  OlofströmOlofström6.9.09+2.9

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat179582.Eventname AS Eventeng, alltat179582.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat179582.Date),'.',MONTH(alltat179582.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat179582.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat179582 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat179582.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat179582.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat179582.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat179582.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat179582.Eventname AS Eventeng, alltat179582.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat179582.Date),'.',MONTH(alltat179582.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat179582.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat179582 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat179582.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat179582.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat179582.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat179582.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat179582.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat179582.Eventname AS Eventeng, alltat179582.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat179582.Date),'.',MONTH(alltat179582.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat179582.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat179582 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat179582.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat179582.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat179582.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat179582.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat179582.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.00
Malmö23.2.19
100 m
Ute
10.90
Skara6.6.19+1.1
150 m
Ute
16.53
Lerum5.9.21+0.1
200 m
Ute
21.89
Gävle12.8.17+1.9
Inne
22.27
Växjö17.1.20
300 m
Ute
34.70
Lerum5.9.21
400 m
Ute
48.68
Borås28.8.21
Inne
49.13
Norrköping17.2.19
800 m
Ute
2:08.92
Halmstad29.6.21
Längd
Ute
6.19
Lerum20.6.18+0.3
Inne
6.14
Borås22.1.12
Tresteg
Ute
13.87
Helsingborg5.7.14+1.2
Inne
13.37
Bollnäs25.2.12

Junior-ungdom
300 m häck (76.2 cm)
Ute
45.88
Villstad13.5.10
100 m
10.90
5
h11
Skara6.6.19+1.1
11.01
6
B
VUSGöteborg/U29.6.19+0.5
11.02
3
C
Mölndal14.6.20+1.7
11.12
3
h1
VUSGöteborg/U29.6.19+1.2
11.14
2
h3
Mölndal4.8.17+0.1
11.15
2
D
Mölndal7.8.21+1.0
11.17
3
D
Mölndal7.8.21+0.4
11.19
4
h1
Hässleholm26.7.15+0.6
11.23
4
B
Göteborg/U27.6.20-2.1
11.32
2
h2
Göteborg/S2.6.18-0.7
Visa/dölj alla resultat
11.34
5
Göteborg/S30.8.20-1.2
11.42
1
B
Göteborg/S22.7.14-1.7
11.43
8
h2
Folksam GPGöteborg/S14.8.15-1.0
11.44
4
h2
Göteborg/S14.6.13+1.5
11.70
3
C
Lerum12.6.12+0.9
10-bästasnitt: 11.125
200 m
21.89
3
22
h1
JSMGävle12.8.17+1.9
21.90
2
Lerum19.6.190.0
21.97
4
Göteborg/S1.9.21+0.1
21.98
3
C
Skara6.6.18+0.4
22.07
7
B
VUSGöteborg/U30.6.19+1.3
22.10
5
22
JSMGävle13.8.17-1.0
22.21
1
B
Göteborg/S16.8.16+0.1
22.23
3
C
Skara6.6.19+1.9
22.23
7
Göteborg/U27.6.20+0.9
22.27
5
h1
SMKarlstad31.8.19+1.2
Visa/dölj alla resultat
22.27i
2
C
Växjö17.1.20
22.27
4
Malmö/S14.8.21-1.2
22.35
1
B
Göteborg/S30.8.200.0
22.44
5
h2
SMHelsingborg26.8.17-1.3
22.48
3
h4
Halmstad28.6.15+0.2
22.59
5
B
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.6
22.61
3
D
Skara6.6.17+0.8
22.61i
4
C
Växjö24.1.21
22.62
2
B
Göteborg/S1.6.14-0.5
22.90
2
B
Göteborg/S1.6.13+0.9
22.91i
3
D
Göteborg/FH3.2.18
23.02i
3
B
Malmö/A28.1.18
23.53
1
17
Lerum19.8.12+1.0
10-bästasnitt: 22.085
400 m
48.68
6
SMBorås28.8.21
48.88
4
h2
SMBorås27.8.21
48.95
2
19
JSMGävle9.8.14
49.13i
2
ISMNorrköping17.2.19
49.15
4
h2
SMSollentuna26.8.16
49.16i
3
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
49.17i
2
h1
ISMVäxjö22.2.20
49.28
6
C
Oordegem, BEL30.5.15
49.28
4
Skara6.6.16
49.29
2
Göteborg/S19.6.21
Visa/dölj alla resultat
49.30
3
22
JSMKalmar22.8.15
49.30i
1
22
IJSMVäxjö21.2.16
49.31
3
h2
SMKarlstad30.8.19
49.32
5
h1
SMUppsala14.8.20
49.34
2
22
h1
JSMHässleholm5.8.16
49.34
4
22
JSMGävle12.8.17
49.36
6
Stockholm/S31.7.19
49.38
3
22
JSMHässleholm6.8.16
49.39
3
Club ChGöteborg/S6.8.20
49.43i
1
h1
ISMNorrköping16.2.19
49.50
1
Göteborg/S25.7.20
49.55
6
SMKarlstad31.8.19
49.58
2
Lerum22.6.16
49.60
4
B
Nivelles, BEL24.6.17
49.60i
2
Göteborg/FH1.2.20
49.63
7
Halmstad29.6.21
49.68
3
Göteborg/S9.6.18
49.70i
3
h3
ISMVäxjö25.2.17
49.74
4
h2
SMSöderhamn7.8.15
49.78
4
h3
SMUmeå1.8.14
49.82
6
B
Folksam GPSollentuna25.6.15
49.84
7
Göteborg/S11.7.17
49.91i
2
22
h3
IJSMGöteborg/FH28.2.15
50.00i
1
22
B
IJSMGöteborg/FH1.3.15
50.07i
4
Växjö18.1.20
50.11i
2
h5
ISMMalmö/A27.2.16
50.12i
3
B
ISMMalmö/A28.2.16
50.23i
3
h5
ISMGöteborg/FH22.2.14
50.23i
1
22
h3
IJSMGöteborg/FH18.2.17
50.28i
6
ISMVäxjö26.2.17
50.30
1
19
h2
JSMGävle8.8.14
50.32
5
VUSGöteborg/U10.7.21
50.34
1
Göteborg/S10.6.17
50.35i
3
h3
ISMSätra21.2.15
50.53i
3
h4
ISMMalmö/A20.2.21
50.54i
1
C
Göteborg/FH6.2.21
50.58i
4
ISMVäxjö23.2.20
50.63
2
22
h2
JSMKalmar21.8.15
50.80i
2
19
h9
IJSMSätra15.2.14
50.94
3
19
JSMVästerås10.8.13
50.97i
1
22
h2
IJSMVäxjö20.2.16
51.21
6
h2
SMHelsingborg25.8.17
51.37i
3
Göteborg/FH17.1.21
51.80
1
19
h2
JSMVästerås9.8.13
52.12i
1
19
h2
IJSMSätra15.2.14
52.62i
2
Göteborg/FH9.12.12
10-bästasnitt: 49.097
Längd
6.19
7
Lerum20.6.18+0.3
6.14i
3
17
Borås22.1.12
6.09
6
Lerum12.6.12+0.8
6.08
1
16
Göteborg/U8.7.11+0.3
6.08
1
19
Varberg4.8.13+0.4
5.94i
12
17
IUSMBollnäs26.2.12
5.84
9
16
NC-yYstad27.8.110.0
5.76
9
15
Göteborg/U2.7.10-0.1
5.61i
16
16
NC-yHuddinge19.2.11
5.60
18
15
Q
NC-yKil13.8.100.0
Visa/dölj alla resultat
5.48i
2
15
Göteborg/FH5.12.09
5.46
2
14
Göteborg/S19.8.09+1.4
4.95i
23
15
Q
Norrköping28.2.10
10-bästasnitt: 5.933
Tresteg
13.87
+
Helsingborg5.7.14+1.2
13.86
5
19
Göteborg/U30.6.13+1.2
13.74
5
19
JSMVästerås11.8.13+1.5
13.68
3
ÖSPHelsingborg7.7.18+1.3
13.65
3
17
Göteborg/U8.7.12+0.3
13.44
4
17
USMSollentuna12.8.12-0.8
13.37i
4
17
IUSMBollnäs25.2.12
13.27
2
16
Göteborg/U10.7.11+1.4
13.23i
5
19
IJSMUddevalla23.2.13
13.16
5
16
NC-yYstad28.8.11+1.4
Visa/dölj alla resultat
12.91i
3
16
NC-yHuddinge20.2.11
12.56
5
15
NC-yKil15.8.10+1.4
12.10i
6
15
Norrköping27.2.10
11.13
2
14
Mölndal23.8.09+1.4
10-bästasnitt: 13.527

Total results in database: 172
By event:
60 m:5
100 m:18
150 m:1
200 m:29
300 m:4
400 m:56
800 m:2
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):2
300 m häck (76.2 cm):2
Längd:16
Stående längd:1
Tresteg:17
4x100 m:8
4x400 m:6
3x400 m:3
1000 m stafett:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
7.46
 5-19
Göteborg/FH
8.12
 
2014
7.44
 2h5
Göteborg/FH
1.2
 
2018
7.18
 3h1
Malmö/A
27.1
 
2019
7.00
3
Malmö
23.2
 
2020
7.11
 5
Göteborg/FH
8.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
11.70
 3rC
Lerum
12.6
 +0.9
2013
11.44
 4h2
Göteborg/S
14.6
 +1.5
2014
11.42
 1rB
Göteborg/S
22.7
-1.7
11.12w
 2-19
Skara
23.8
 +2.8
2015
11.19
 4h1
Hässleholm
26.7
 +0.6
11.43
8h2
Göteborg/S
14.8
-1.0
11.11w
 5
Hässleholm
26.7
 +4.3
2017
11.14
 2h3
Mölndal
4.8
 +0.1
2018
11.32
 2h2
Göteborg/S
2.6
-0.7
2019
10.90
5h11
Skara
6.6
 +1.1
11.01
6rB
Göteborg/U
29.6
 +0.5
11.12
3h1
Göteborg/U
29.6
 +1.2
2020
11.02
 3rC
Mölndal
14.6
 +1.7
11.23
4rB
Göteborg/U
27.6
-2.1
11.34
5
Göteborg/S
30.8
-1.2
2021
11.15
 2rD
Mölndal
7.8
 +1.0
11.17
3rD
Mölndal
7.8
 +0.4
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
16.53
2rA
Lerum
5.9
 +0.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
23.53
 1-17
Lerum
19.8
 +1.0
2013
22.90
 2rB
Göteborg/S
1.6
 +0.9
22.86w
 2rB
Trollhättan
19.5
 +3.5
2014
22.62
 2rB
Göteborg/S
1.6
-0.5
22.32w
 1rB
Skara
23.8
 +2.6
2015
22.48
 3h4
Halmstad
28.6
 +0.2
22.59
5rB
Göteborg/S
14.8
 +0.6
21.84w
 2rB
Skara
6.6
 +3.7
22.38w
 2rD
Karlstad
22.7
 +3.4
2016
22.21
 1rB
Göteborg/S
16.8
 +0.1
2017
21.89
3h1-22
Gävle
12.8
 +1.9
22.10
5-22
Gävle
13.8
-1.0
22.44
5h2
Helsingborg
26.8
-1.3
22.61
3rD
Skara
6.6
 +0.8
2018
21.98
 3rC
Skara
6.6
 +0.4
2019
21.90
 2
Lerum
19.6
 0.0
22.07
7rB
Göteborg/U
30.6
 +1.3
22.23
3rC
Skara
6.6
 +1.9
22.27
5h1
Karlstad
31.8
 +1.2
2020
22.23
 7
Göteborg/U
27.6
 +0.9
22.35
1rB
Göteborg/S
30.8
 0.0
22.16w
 3rE
Göteborg/S
4.7
 +2.2
22.23w
 2rB
Mölndal
14.6
 +3.1
2021
21.97
 4
Göteborg/S
1.9
 +0.1
22.27
4
Malmö/S
14.8
-1.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
22.91
 3rD
Göteborg/FH
3.2
 
23.02
3rB
Malmö/A
28.1
 
2020
22.27
2rC
Växjö
17.1
 
2021
22.61
 4rC
Växjö
24.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
36.07
 3
Göteborg/S
14.6
 
2014
35.98
 4rB
Göteborg/S
13.6
 
2021
34.70
2rA
Lerum
5.9
 
35.68
4
Göteborg/S
29.5
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
50.94
 3-19
Västerås
10.8
 
51.80
1h2-19
Västerås
9.8
 
2014
48.95
 2-19
Gävle
9.8
 
49.78
4 h3
Umeå
1.8
 
50.30
1h2-19
Gävle
8.8
 
2015
49.28
 6rC
Oordegem, BEL
30.5
 
49.30
3-22
Kalmar
22.8
 
49.74
4 h2
Söderhamn
7.8
 
49.82
6rB
Sollentuna
25.6
 
50.63
2h2-22
Kalmar
21.8
 
2016
49.15
 4h2
Sollentuna
26.8
 
49.28
4
Skara
6.6
 
49.34
2h1-22
Hässleholm
5.8
 
49.38
3-22
Hässleholm
6.8
 
49.58
2
Lerum
22.6
 
2017
49.34
 4-22
Gävle
12.8
 
49.60
4rB
Nivelles, BEL
24.6
 
49.84
7
Göteborg/S
11.7
 
50.34
1
Göteborg/S
10.6
 
51.21
6h2
Helsingborg
25.8
 
2018
49.68
 3
Göteborg/S
9.6
 
2019
49.31
 3h2
Karlstad
30.8
 
49.36
6
Stockholm/S
31.7
 
49.55
6
Karlstad
31.8
 
2020
49.32
 5h1
Uppsala
14.8
 
49.39
3
Göteborg/S
6.8
 
49.50
1
Göteborg/S
25.7
 
2021
48.68
6
Borås
28.8
 
48.88
4h2
Borås
27.8
 
49.29
2
Göteborg/S
19.6
 
49.63
7
Halmstad
29.6
 
50.32
5
Göteborg/U
10.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
52.62
 2
Göteborg/FH
9.12
 
2014
50.23
 3h5
Göteborg/FH
22.2
 
50.80
2h9-19
Sätra
15.2
 
52.12
1h2-19
Sätra
15.2
 
2015
49.91
 2 h3-22
Göteborg/FH
28.2
 
50.00
1 rB-22
Göteborg/FH
1.3
 
50.35
3h3
Sätra
21.2
 
2016
49.30
 1-22
Växjö
21.2
 
50.11
2h5
Malmö/A
27.2
 
50.12
3rB
Malmö/A
28.2
 
50.97
1h2-22
Växjö
20.2
 
2017
49.16
 3-22
Göteborg/FH
19.2
 
49.70
3h3
Växjö
25.2
 
50.23
1h3-22
Göteborg/FH
18.2
 
50.28
6
Växjö
26.2
 
2019
49.13
2
Norrköping
17.2
 
49.43
1h1
Norrköping
16.2
 
2020
49.17
 2h1
Växjö
22.2
 
49.60
2
Göteborg/FH
1.2
 
50.07
4
Växjö
18.1
 
50.58
4
Växjö
23.2
 
2021
50.53
 3h4
Malmö/A
20.2
 
50.54
1rC
Göteborg/FH
6.2
 
51.37
3
Göteborg/FH
17.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
2:08.92
7
Halmstad
29.6
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
5.46
 2-14
Göteborg/S
19.8
 +1.4
2010
5.76
 9-15
Göteborg/U
2.7
-0.1
5.60
18q-15
Kil
13.8
 0.0
5.82w
 3-15
Sävedalen
6.6
 +4.2
2011
6.08
 1-16
Göteborg/U
8.7
 +0.3
5.84
9-16
Ystad
27.8
 0.0
5.80w
 12q-16
Ystad
26.8
 +2.9
2012
6.09
 6
Lerum
12.6
 +0.8
2013
6.08
 1-19
Varberg
4.8
 +0.4
2018
6.19
7
Lerum
20.6
 +0.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
5.48
 2-15
Göteborg/FH
5.12
 
4.95
23q-15
Norrköping
28.2
 
2011
5.61
 16-16
Huddinge
19.2
 
2012
6.14
3-17
Borås
22.1
 
5.94
12-17
Bollnäs
26.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
11.13
 2-14
Mölndal
23.8
 +1.4
11.16w
 5-14
Olofström
6.9
 +2.9
2010
12.56
 5-15
Kil
15.8
 +1.4
2011
13.27
 2-16
Göteborg/U
10.7
 +1.4
13.16
5-16
Ystad
28.8
 +1.4
2012
13.65
 3-17
Göteborg/U
8.7
 +0.3
13.44
4-17
Sollentuna
12.8
-0.8
2013
13.86
 5-19
Göteborg/U
30.6
 +1.2
13.74
5-19
Västerås
11.8
 +1.5
2014
13.87
+
Helsingborg
5.7
 +1.2
13.91w
 1
Helsingborg
5.7
 +3.0
2018
13.68
 3
Helsingborg
7.7
 +1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
12.10
 6-15
Norrköping
27.2
 
2011
12.91
 3-16
Huddinge
20.2
 
2012
13.37
4-17
Bollnäs
25.2
 
2013
13.23
 5-19
Uddevalla
23.2
 

Junior-ungdom
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
47.87
 3-14
Mölndal
23.8
 
2010
45.88
1-15
Villstad
13.5
 

Ute
200 m
SM 2017
5
h2
22.44
SM 2019
5
h1
22.27
400 m
SM 2014
4
h3
49.78
SM 2015
4
h2
49.74
SM 2016
4
h2
49.15
SM 2017
6
h2
51.21
SM 2019 6
49.55
3
h2
49.31
SM 2020
5
h1
49.32
SM 2021 6
48.68
4
h2
48.88
4x100 m
SM 2019
1
h2
41.18
DNF
4x400 m
SM 2015 1
3:15.92
SM 2016 3
3:13.74
SM 2018 3
3:15.06
SM 2019 3
3:15.24
SM 2020 1
3:14.12
SM 2021 3
3:15.80
Inne
400 m
ISM 2014
3
h5
50.23
ISM 2015
3
h3
50.35
ISM 2016 3
B
50.12
2
h5
50.11
ISM 2017 6
50.28
3
h3
49.70
ISM 2019 2
49.13
1
h1
49.43
ISM 2020 4
50.58
2
h1
49.17
ISM 2021
3
h4
50.53

Junior-ungdom
Ute
200 m
JSM 2017 5
22
22.10
3
22
h1
21.89
400 m
JSM 2013 3
19
50.94
1
19
h2
51.80
JSM 2014 2
19
48.95
1
19
h2
50.30
JSM 2015 3
22
49.30
2
22
h2
50.63
JSM 2016 3
22
49.38
2
22
h1
49.34
JSM 2017 4
22
49.34
Längd
USM 2012
17
NM
Tresteg
USM 2012 4
17
13.44
JSM 2013 5
19
13.74
JSM 2014 4
19
13.91
4x100 m
JSM 2012 1
19
43.86
1
19
h2
43.47
JSM 2013 3
19
43.52
2
19
h2
44.02
JSM 2017 2
22
41.90
1000 m stafett
JSM 2013 1
19
1:57.23
JSM 2014 1
19
1:55.99
3x400 m
JSM 2015 1
22
2:29.77
JSM 2016 3
22
2:27.45
JSM 2017 1
22
2:27.15
Inne
400 m
IJSM 2014
2
19
h9
50.80
1
19
h2
52.12
IJSM 2015 1
22
B
50.00
2
22
h3
49.91
IJSM 2016 1
22
49.30
1
22
h2
50.97
IJSM 2017 3
22
49.16
1
22
h3
50.23
Längd
IUSM 2012 12
17
5.94
Tresteg
IUSM 2012 4
17
13.37
IJSM 2013 5
19
13.23