0
Född: 3 september 2000
Ålder: 23 år 206 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
1500 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:37.46mxi | PB | 2 | Umeå | Umeå | 6.2.24 | ||
4:39.50i | 6 h1 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 17.2.24 | ||
400 m (1) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:00.98mx | SB | 3 | Skellefteå | Skellefteå | 6.8.23 | ||||
800 m (6) | |||||||||
2:19.17 | SB | 1 | Umeå | Umeå | 4.6.23 | ||||
2:15.94 | SB | 1 | Boden | Boden | 18.6.23 | ||||
2:18.59 | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 13.7.23 | |||||
2:17.86mx | 1 | Tornio, FIN | Tornio, FIN | 27.7.23 | |||||
2:16.52 | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 5.8.23 | |||||
2:14.85 | SB | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 23.8.23 | ||||
1500 m (2) | |||||||||
4:49.58 | SB | 1 | Umeå | Umeå | 3.6.23 | ||||
4:48.63 | SB | 1 | Boden | Boden | 17.6.23 | ||||
5 km väg (1) | |||||||||
Ej kontrollmätt bana: | |||||||||
18:44 | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 30.5.23 | |||||
400 m (1) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:01.06 | SB | 2 | Tromsø, NOR | Tromsø, NOR | 3.9.22 | |||||||
800 m (4) | ||||||||||||
2:14.81 | SB | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 8.6.22 | |||||||
2:16.58 | 2 B | Hallsberg | Hallsberg | 10.7.22 | ||||||||
2:18.51mx | 3 | Skellefteå | Skellefteå | 13.8.22 | ||||||||
2:20.53 | 2 | Tromsø, NOR | Tromsø, NOR | 4.9.22 | ||||||||
1500 m (5) | ||||||||||||
4:38.50mx | SB | 7 | Umeå | Umeå | 4.6.22 | |||||||
4:40.65 | 4 | Göteborg/U | Göteborg/U | 18.6.22 | ||||||||
4:39.95 | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 22.6.22 | ||||||||
4:43.52mx | 5 | Umeå | Umeå | 21.7.22 | ||||||||
DNF | - | Skellefteå | Skellefteå | 14.8.22 | ||||||||
3000 m hinder (2) | ||||||||||||
11:06.77 | PB | 2 | Göteborg/U | Göteborg/U | 17.6.22 | |||||||
DNS | - 22 | NordicC | Malmö/S | NordicC, Malmö/S | 17.7.22 | |||||||
400 m häck (1) | ||||||||||||
1:08.67 | SB | 2 | Tromsø, NOR | Tromsø, NOR | 3.9.22 | |||||||
Diskus (1) | ||||||||||||
19.27 | PB | 6 | Tromsø, NOR | Tromsø, NOR | 4.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
4x400 m (1) | ||||||||||||
4:10.27 | 2 | Tromsø, NOR | Tromsø, NOR | 4.9.22 | ||||||||
Sweden | ||||||||||||
Thea Norlund, Fia Viklund Ally Robertsson Holmberg, Cornelia Nilsson |
800 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:18.98mx | SB | 1 22 | Skellefteå | Skellefteå | 23.6.21 | ||
2:15.12mx | SB | 1 22 | Skellefteå | Skellefteå | 26.7.21 | ||
2:14.61mx | SB | 4 | Skellefteå | Skellefteå | 7.8.21 | ||
2:12.03 | PB | 2 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.21 | |
1500 m (5) | |||||||
4:43.62 | SB | 2 | Umeå | Umeå | 1.6.21 | ||
4:41.47mx | SB | 9 | Umeå | Umeå | 13.7.21 | ||
4:36.99 | PB | 2 | Umeå | Umeå | 27.7.21 | ||
4:38.07mx | 2 | Skellefteå | Skellefteå | 8.8.21 | |||
5:03.12 | 2 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 21.8.21 | ||
3000 m hinder (1) | |||||||
11:11.14 | PB | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 8.8.21 | ||
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13.46mx | PB | 3 | Skellefteå | Skellefteå | 7.7.20 | +0.4 | |
200 m (1) | |||||||
28.19i | PB | 3 r3 | Haparanda | Haparanda | 18.1.20 | ||
400 m (4) | |||||||
1:00.94i | PB | 2 A | Haparanda | Haparanda | 19.1.20 | ||
59.73i | PB | 1 B | Umeå | Umeå | 8.2.20 | ||
59.93i | 3 22 h2 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 29.2.20 | ||
59.97 | PB | 1 | Umeå | Umeå | 10.8.20 | ||
800 m (6) | |||||||
2:20.77i | WL WU20L PB | 1 13 | Skellefteå | Skellefteå | 28.11.19 | ||
2:19.03i | PB (21) | 1 | Umeå | Umeå | 9.2.20 | ||
2:17.24mx | SB | 1 22 | Skellefteå | Skellefteå | 16.6.20 | ||
2:14.50 | PB | 2 | Umeå | Umeå | 2.7.20 | ||
2:18.70mx | 5 | Skellefteå | Skellefteå | 25.7.20 | |||
2:12.86 | PB | 2 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 23.8.20 | |
1500 m (9) | |||||||
4:49.72i | SB | 1 | Piteå | Piteå | 17.11.19 | ||
4:49.47i | SB | 1 | Haparanda | Haparanda | 18.1.20 | ||
DNFi | - | Umeå | Umeå | 9.2.20 | |||
4:49.81mxi | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 19.2.20 | |||
4:50.66i | 2 22 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 1.3.20 | ||
4:46.00 | SB | 2 | Umeå | Umeå | 23.6.20 | ||
4:44.17mx | SB | 4 | Skellefteå | Skellefteå | 25.7.20 | ||
4:39.78 | PB | 4 22 | Söderhamn | Söderhamn | 8.8.20 | ||
4:37.39 | PB | 2 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.20 | |
60 m häck (1) | |||||||
28.26i | PB | 1 22 | Skellefteå | Skellefteå | 28.12.19 | ||
200 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
27.37w | 5 | Skellefteå | Skellefteå | 27.7.19 | +2.2 | ||
27.53 | PB | 2 | Härnösand | Härnösand | 8.9.19 | -0.3 | |
400 m (1) | |||||||
1:00.45 | PB | 1 | Härnösand | Härnösand | 7.9.19 | ||
800 m (6) | |||||||
2:20.74 | SB | 1 HS | Eureka, CA | Eureka, CA | 27.3.19 | ||
2:22.90 | 1 HS | Coos Bay, OR | Coos Bay, OR | 13.4.19 | |||
2:22.10 | 1 HS | Crescent City, CA | Crescent City, CA | 4.5.19 | |||
2:22.33 | 6 HS | Santa Rosa, CA | Santa Rosa, CA | 11.5.19 | |||
2:17.68 | SB | 7 HS h | Pleasant Hill, CA | Pleasant Hill, CA | 17.5.19 | ||
2:17.48 | SB | 1 | Härnösand | Härnösand | 8.9.19 | ||
1500 m (1) | |||||||
4:49.27 | SB | 1 | Härnösand | Härnösand | 7.9.19 | ||
1600 m (3) | |||||||
5:21.55 | PB | 2 HS | Crescent City, CA | Crescent City, CA | 4.5.19 | ||
5:08.31 | PB | 4 HS | Santa Rosa, CA | Santa Rosa, CA | 11.5.19 | ||
5:06.14 | PB | 4 HS h | Pleasant Hill, CA | Pleasant Hill, CA | 17.5.19 | ||
1 mile (1) | |||||||
5:10.68 | PB | 1 HS | Coos Bay, OR | Coos Bay, OR | 13.4.19 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:01.14i | PB | 1 | Piteå | Piteå | 19.11.17 | ||
800 m (1) | |||||||
2:15.00 | PB | 2 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 5.8.18 | |
1500 m (5) | |||||||
4:42.22i | PB | 1 | Umeå | Umeå | 2.12.17 | ||
4:48.14i | 4 B | Sätra | Sätra | 3.2.18 | |||
4:39.81i | PB | 1 19 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 25.2.18 | |
4:43.06 | SB | 3 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 4.8.18 | |
4:52.95 | 6 19 | NM | Hvidovre, DEN | NM, Hvidovre, DEN | 12.8.18 | ||
3000 m (2) | |||||||
10:19.77i | PB (21) | 1 | Haparanda | Haparanda | 21.1.18 | ||
10:43.74 | SB | 7 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.18 | |
2000 m hinder (1) | |||||||
7:27.10 | PB | 4 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 5.8.18 | |
400 m häck (1) | |||||||
1:07.77 | PB | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 29.7.18 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:01.21 | PB | 2 17 | Söderhamn | Söderhamn | 9.9.17 | ||
800 m (1) | |||||||
2:16.10 | PB | 1 | Boden | Boden | 27.8.17 | ||
1500 m (3) | |||||||
4:57.87i | PB | 3 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 19.2.17 | |
4:47.55 | PB | 1 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 12.8.17 | |
4:43.01 | PB | 4 17 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 2.9.17 | |
3000 m (2) | |||||||
10:18.08 | PB | 1 | Gävle | Gävle | 16.7.17 | ||
10:29.50 | 1 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 11.8.17 | ||
1500 m hinder (2) | |||||||
5:12.12 | PB | 4 17 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.17 | |
5:07.61 | PB | 1 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 13.8.17 | |
Slägga (3.0 kg) (1) | |||||||
29.05 | PB | 7 17 | Söderhamn | Söderhamn | 9.9.17 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:04.55i | PB | 2 B | Skellefteå | Skellefteå | 13.2.16 | ||
800 m (3) | |||||||
2:21.37 | PB | 1 17 | Skellefteå | Skellefteå | 30.7.16 | ||
2:25.01 | 2 16 h1 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 6.8.16 | ||
DNS | - 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 7.8.16 | ||
1500 m (1) | |||||||
4:52.88 | PB | 2 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 6.8.16 | |
1500 m hinder (1) | |||||||
5:12.30 | PB | 2 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 7.8.16 | |
300 m häck (1) | |||||||
47.99 | PB | 2 17 | Krokom | Krokom | 3.9.16 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:26.82 | PB | 1 15 | Sundsvall | Sundsvall | 29.8.15 | ||
300 m häck (1) | |||||||
49.86 | PB | 1 15 | Sundsvall | Sundsvall | 29.8.15 | ||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1) | |||||||
13.22 | PB | 2 15 | Skellefteå | Skellefteå | 1.8.15 | +1.3 | |
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:31.92 | PB | 4 15 | Gävle | Gävle | 20.7.14 | ||
300 m häck (1) | |||||||
50.05 | PB | 1 14 | Tornio, FIN | Tornio, FIN | 16.8.14 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
100 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 13.46mxMX | Skellefteå | 7.7.20 | +0.4 | ||
200 m | ||||||
Ute | 27.53 | Härnösand | 8.9.19 | -0.3 | ||
Inne | 28.19 | Haparanda | 18.1.20 | |||
400 m | ||||||
Ute | 59.97 | Umeå | 10.8.20 | |||
Inne | 59.73 | Umeå | 8.2.20 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:12.03 | Linköping | 22.8.21 | |||
Inne | 2:19.03 | Umeå | 9.2.20 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:36.99 | Umeå | 27.7.21 | |||
Inne | 4:37.46mxMX | Umeå | 6.2.24 | |||
1 mile | ||||||
Ute | 5:10.68 | Coos Bay, OR | 13.4.19 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 10:18.08 | Gävle | 16.7.17 | |||
Inne | 10:19.77 | Haparanda | 21.1.18 | |||
1500 m hinder | ||||||
Ute | 5:07.61 | Gävle | 13.8.17 | |||
2000 m hinder | ||||||
Ute | 7:27.10 | Huddinge | 5.8.18 | |||
3000 m hinder | ||||||
Ute | 11:06.77 | Göteborg/U | 17.6.22 | |||
60 m häck | ||||||
Inne | 28.26 | Skellefteå | 28.12.19 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 47.99 | Krokom | 3.9.16 | |||
400 m häck | ||||||
Ute | 1:07.77 | Skellefteå | 29.7.18 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 19.27 | Tromsø, NOR | 4.9.22 | |||
Junior-ungdom | ||||||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | ||||||
Ute | 13.22 | Skellefteå | 1.8.15 | +1.3 | ||
Slägga (3.0 kg) | ||||||
Ute | 29.05 | Söderhamn | 9.9.17 |
800 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:12.03 | 2 | 22 | JSM | Linköping | 22.8.21 | ||
2:12.86 | 2 | 22 | JSM | Linköping | 23.8.20 | ||
2:14.50 | 2 | Umeå | 2.7.20 | ||||
2:14.81 | 1 | Skellefteå | 8.6.22 | ||||
2:14.85 | 1 | Skellefteå | 23.8.23 | ||||
2:15.00 | 2 | 19 | JSM | Huddinge | 5.8.18 | ||
2:15.94 | 1 | Boden | 18.6.23 | ||||
2:16.10 | 1 | Boden | 27.8.17 | ||||
2:16.52 | 1 | Skellefteå | 5.8.23 | ||||
2:16.58 | 2 | B | Hallsberg | 10.7.22 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:17.48 | 1 | Härnösand | 8.9.19 | ||||
2:17.68 | 7 | HS h | Pleasant Hill, CA | 17.5.19 | |||
2:18.59 | 1 | Skellefteå | 13.7.23 | ||||
2:19.03i | 1 | Umeå | 9.2.20 | ||||
2:19.17 | 1 | Umeå | 4.6.23 | ||||
2:20.53 | 2 | Tromsø, NOR | 4.9.22 | ||||
2:20.74 | 1 | HS | Eureka, CA | 27.3.19 | |||
2:20.77i | 1 | 13 | Skellefteå | 28.11.19 | |||
2:21.37 | 1 | 17 | Skellefteå | 30.7.16 | |||
2:22.10 | 1 | HS | Crescent City, CA | 4.5.19 | |||
2:22.33 | 6 | HS | Santa Rosa, CA | 11.5.19 | |||
2:22.90 | 1 | HS | Coos Bay, OR | 13.4.19 | |||
2:25.01 | 2 | 16 h1 | NC-y | Vellinge | 6.8.16 | ||
2:26.82 | 1 | 15 | Sundsvall | 29.8.15 | |||
2:31.92 | 4 | 15 | Gävle | 20.7.14 | |||
10-bästasnitt: 2:14.919 | |||||||
1500 m | |||||||
4:36.99 | 2 | Umeå | 27.7.21 | ||||
4:37.39 | 2 | 22 | JSM | Linköping | 22.8.20 | ||
4:39.50i | 6 | h1 | ISM | Karlstad | 17.2.24 | ||
4:39.78 | 4 | 22 | Söderhamn | 8.8.20 | |||
4:39.81i | 1 | 19 | IJSM | Uppsala | 25.2.18 | ||
4:39.95 | 1 | Skellefteå | 22.6.22 | ||||
4:40.65 | 4 | Göteborg/U | 18.6.22 | ||||
4:42.22i | 1 | Umeå | 2.12.17 | ||||
4:43.01 | 4 | 17 | vFIN | Stockholm/S | 2.9.17 | ||
4:43.06 | 3 | 19 | JSM | Huddinge | 4.8.18 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4:43.62 | 2 | Umeå | 1.6.21 | ||||
4:46.00 | 2 | Umeå | 23.6.20 | ||||
4:47.55 | 1 | 17 | USM | Gävle | 12.8.17 | ||
4:48.14i | 4 | B | Sätra | 3.2.18 | |||
4:48.63 | 1 | Boden | 17.6.23 | ||||
4:49.27 | 1 | Härnösand | 7.9.19 | ||||
4:49.47i | 1 | Haparanda | 18.1.20 | ||||
4:49.58 | 1 | Umeå | 3.6.23 | ||||
4:49.72i | 1 | Piteå | 17.11.19 | ||||
4:50.66i | 2 | 22 | IJSM | Göteborg/FH | 1.3.20 | ||
4:52.88 | 2 | 16 | NC-y | Vellinge | 6.8.16 | ||
4:52.95 | 6 | 19 | NM | Hvidovre, DEN | 12.8.18 | ||
4:57.87i | 3 | 17 | IUSM | Göteborg/FH | 19.2.17 | ||
5:03.12 | 2 | 22 | JSM | Linköping | 21.8.21 | ||
10-bästasnitt: 4:40.236 |
100 m: | 1 |
200 m: | 3 |
400 m: | 10 |
800 m: | 33 |
1500 m: | 33 |
1600 m: | 3 |
1 mile: | 1 |
3000 m: | 4 |
5 km väg: | 1 |
1500 m hinder: | 3 |
2000 m hinder: | 1 |
3000 m hinder: | 3 |
60 m häck: | 1 |
300 m häck: | 3 |
400 m häck: | 2 |
80 m häck (76.2 cm, 8 m): | 1 |
Diskus: | 1 |
Slägga (3.0 kg): | 1 |
4x400 m: | 1 |
200 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 27.53 | 2 | Härnösand 8.9 | -0.3 | |||
2019 | 27.37w | 5 | Skellefteå 27.7 | +2.2 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 28.19 | 3r3 | Haparanda 18.1 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 1:01.21 | 2-17 | Söderhamn 9.9 | ||||
2019 | 1:00.45 | 1 | Härnösand 7.9 | ||||
2020 | 59.97 | 1 | Umeå 10.8 | ||||
2022 | 1:01.06 | 2 | Tromsø, NOR 3.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 1:04.55 | 2rB | Skellefteå 13.2 | ||||
2018 | 1:01.14 | 1 | Piteå 19.11 | ||||
2020 | 59.73 | 1rB | Umeå 8.2 | ||||
2020 | 59.93 | 3h2-22 | Göteborg/FH 29.2 | ||||
2020 | 1:00.94 | 2 | Haparanda 19.1 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 2:31.92 | 4-15 | Gävle 20.7 | ||||
2015 | 2:26.82 | 1-15 | Sundsvall 29.8 | ||||
2016 | 2:21.37 | 1-17 | Skellefteå 30.7 | ||||
2016 | 2:25.01 | 2h1-16 | Vellinge 6.8 | ||||
2017 | 2:16.10 | 1 | Boden 27.8 | ||||
2018 | 2:15.00 | 2-19 | Huddinge 5.8 | ||||
2019 | 2:17.48 | 1 | Härnösand 8.9 | ||||
2019 | 2:17.68 | 7h-HS | Pleasant Hill, CA 17.5 | ||||
2019 | 2:20.74 | 1-HS | Eureka, CA 27.3 | ||||
2019 | 2:22.10 | 1-HS | Crescent City, CA 4.5 | ||||
2019 | 2:22.33 | 6-HS | Santa Rosa, CA 11.5 | ||||
2019 | 2:22.90 | 1-HS | Coos Bay, OR 13.4 | ||||
2020 | 2:12.86 | 2-22 | Linköping 23.8 | ||||
2020 | 2:14.50 | 2 | Umeå 2.7 | ||||
2021 | 2:12.03 | 2-22 | Linköping 22.8 | ||||
2022 | 2:14.81 | 1 | Skellefteå 8.6 | ||||
2022 | 2:16.58 | 2rB | Hallsberg 10.7 | ||||
2022 | 2:20.53 | 2 | Tromsø, NOR 4.9 | ||||
2023 | 2:14.85 | 1 | Skellefteå 23.8 | ||||
2023 | 2:15.94 | 1 | Boden 18.6 | ||||
2023 | 2:16.52 | 1 | Skellefteå 5.8 | ||||
2023 | 2:18.59 | 1 | Skellefteå 13.7 | ||||
2023 | 2:19.17 | 1 | Umeå 4.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 2:19.03 | 1 | Umeå 9.2 | ||||
2020 | 2:20.77 | 1-13 | Skellefteå 28.11 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 4:52.88 | 2-16 | Vellinge 6.8 | ||||
2017 | 4:43.01 | 4-17 | Stockholm/S 2.9 | ||||
2017 | 4:47.55 | 1-17 | Gävle 12.8 | ||||
2018 | 4:43.06 | 3-19 | Huddinge 4.8 | ||||
2018 | 4:52.95 | 6-19 | Hvidovre, DEN 12.8 | ||||
2019 | 4:49.27 | 1 | Härnösand 7.9 | ||||
2020 | 4:37.39 | 2-22 | Linköping 22.8 | ||||
2020 | 4:39.78 | 4-22 | Söderhamn 8.8 | ||||
2020 | 4:46.00 | 2 | Umeå 23.6 | ||||
2021 | 4:36.99 | 2 | Umeå 27.7 | ||||
2021 | 4:43.62 | 2 | Umeå 1.6 | ||||
2021 | 5:03.12 | 2-22 | Linköping 21.8 | ||||
2022 | 4:39.95 | 1 | Skellefteå 22.6 | ||||
2022 | 4:40.65 | 4 | Göteborg/U 18.6 | ||||
2023 | 4:48.63 | 1 | Boden 17.6 | ||||
2023 | 4:49.58 | 1 | Umeå 3.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 4:57.87 | 3-17 | Göteborg/FH 19.2 | ||||
2018 | 4:39.81 | 1-19 | Uppsala 25.2 | ||||
2018 | 4:42.22 | 1 | Umeå 2.12 | ||||
2018 | 4:48.14 | 4rB | Sätra 3.2 | ||||
2020 | 4:49.47 | 1 | Haparanda 18.1 | ||||
2020 | 4:49.72 | 1 | Piteå 17.11 | ||||
2020 | 4:50.66 | 2-22 | Göteborg/FH 1.3 | ||||
2024 | 4:39.50 | 6h1 | Karlstad 17.2 | ||||
1 mile | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 5:10.68 | 1-HS | Coos Bay, OR 13.4 | ||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 10:18.08 | 1 | Gävle 16.7 | ||||
2017 | 10:29.50 | 1-17 | Gävle 11.8 | ||||
2018 | 10:43.74 | 7rB | Göteborg/U 29.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 10:19.77 | 1 | Haparanda 21.1 | ||||
1500 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 5:12.30 | 2-16 | Vellinge 7.8 | ||||
2017 | 5:07.61 | 1-17 | Gävle 13.8 | ||||
2017 | 5:12.12 | 4-17 | Göteborg/U 30.6 | ||||
2000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 7:27.10 | 4-19 | Huddinge 5.8 | ||||
3000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 11:11.14 | 1 | Skellefteå 8.8 | ||||
2022 | 11:06.77 | 2 | Göteborg/U 17.6 | ||||
60 m häck | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 28.26 | 1-22 | Skellefteå 28.12 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 50.05 | 1-14 | Tornio, FIN 16.8 | ||||
2015 | 49.86 | 1-15 | Sundsvall 29.8 | ||||
2016 | 47.99 | 2-17 | Krokom 3.9 | ||||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 1:07.77 | 1 | Skellefteå 29.7 | ||||
2022 | 1:08.67 | 2 | Tromsø, NOR 3.9 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 19.27 | 6 | Tromsø, NOR 4.9 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 13.22 | 2-15 | Skellefteå 1.8 | +1.3 | |||
Slägga (3.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 29.05 | 7-17 | Söderhamn 9.9 |
Inne | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1500 m | |||||||
ISM | 2024 | 6 | h1 | 4:39.50 |
|||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
800 m | |||||||
NC-y | 2016 | 16 | DNS |
2 | 16 h1 | 2:25.01 |
|
JSM | 2018 | 2 | 19 | 2:15.00 |
|||
JSM | 2020 | 2 | 22 | 2:12.86 |
|||
JSM | 2021 | 2 | 22 | 2:12.03 |
|||
1500 m | |||||||
NC-y | 2016 | 2 | 16 | 4:52.88 |
|||
USM | 2017 | 1 | 17 | 4:47.55 |
|||
JSM | 2018 | 3 | 19 | 4:43.06 |
|||
JSM | 2020 | 2 | 22 | 4:37.39 |
|||
JSM | 2021 | 2 | 22 | 5:03.12 |
|||
3000 m | |||||||
USM | 2017 | 1 | 17 | 10:29.50 |
|||
1500 m hinder | |||||||
NC-y | 2016 | 2 | 16 | 5:12.30 |
|||
USM | 2017 | 1 | 17 | 5:07.61 |
|||
2000 m hinder | |||||||
JSM | 2018 | 4 | 19 | 7:27.10 |
|||
Inne | |||||||
400 m | |||||||
IJSM | 2020 | 3 | 22 h2 | 59.93 |
|||
1500 m | |||||||
IUSM | 2017 | 3 | 17 | 4:57.87 |
|||
IJSM | 2018 | 1 | 19 | 4:39.81 |
|||
IJSM | 2020 | 2 | 22 | 4:50.66 |