Kasper Kadestål

Född: 17 januari 1999

Ålder: 22 år 277 dagar

Förening:
 Malmö AI
 15.11.2016–

Tidigare förening(ar):
Öresund FK –14.11.2016

  •  1 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (1)
10.73w
  VellingeVellinge19.6.21+2.9
200 m (10)
21.75i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
21.61i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
21.51
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21+1.6
21.59
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21+0.3
21.75
  MölndalMölndal10.6.210.0
21.62
  VellingeVellinge19.6.21+1.6
21.51
=SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+0.1
21.66
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.21-0.2
21.35
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21-1.1
21.50
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.4
4x100 m (2)
41.86
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Caleb Conable
Anton Levin, Douglas Hellbratt
41.42
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Emmanuel Dawlson
Nick Ekelund-Arenander, Viktor Bondesson
4x400 m (1)
3:09.64
PB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Malmö AI
Viktor Bondesson, Kasper Kadestål
Nick Ekelund-Arenander, Anton Sigurdsson

2020

60 m (4)
6.93i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
6.86i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
6.82i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
6.81i
SB  (7)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (4)
10.44w
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+3.2
11.00
SB  Malmö/HeMalmö/He5.8.20-1.4
10.72
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+0.2
DQ
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20-0.4
200 m (10)
22.22i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
21.44i
SB  Malmö/AMalmö/A9.2.20
21.18i
PB  (1)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
DQi
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
21.79
SB  Malmö/HeMalmö/He17.6.20-2.5
21.56
SB  TrelleborgTrelleborg4.7.20+0.7
21.59
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+0.1
21.81
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20-0.7
21.58
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.9
21.43w
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+2.9
400 m (6)
48.33
SB  KristianstadKristianstad11.7.20
48.24
SB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN1.8.20
48.92
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
48.08
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
48.61
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
47.96
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
4x100 m (1)
40.56
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Viktor Bondesson, Jean-Christian Zirignon
4x400 m (2)
3:09.53
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
 Sweden
Kasper Kadestål, Emil Johansson
Oskar Edlund, Nick Ekelund-Arenander
3:14.31
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Malmö AI
Viktor Bondesson, Simon Martinsson
Kasper Kadestål, Anton Sigurdsson

2019

60 m (7)
6.86i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.19
6.77i
=PB  Malmö/AMalmö/A26.1.19
6.79i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
6.72i
PB  (3)Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
6.94i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
6.81i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
7.30i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
200 m (13)
21.35i
PB  (1)Malmö/AMalmö/A27.1.19
21.09w
  TrelleborgTrelleborg1.6.19+2.7
21.21w
  SkaraSkara6.6.19+2.7
21.09
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.9
21.40
  KarlstadKarlstad3.7.19+1.8
21.18
  JEM22GävleJEM22, Gävle12.7.19+0.4
21.24
  JEM22GävleJEM22, Gävle13.7.19-1.3
21.24
  JEM22GävleJEM22, Gävle13.7.19-0.1
21.07
PB  (3)Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL9.8.19+0.2
21.20
  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL11.8.19-1.0
20.96w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+2.2
21.39
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.190.0
21.26
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+0.4
300 m (1)
33.83
PB (47) Oslo, NOROslo, NOR4.6.19
400 m (1)
48.27i
PB  (5)VäxjöVäxjö19.1.19
4x100 m (6)
40.16
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
40.16
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
39.62
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
39.62
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
40.21
  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI15.6.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Max Hrelja, Anders Pihlblad
40.01
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Emmanuel Dawlson
Douglas Hellbratt, Anders Pihlblad

2018

60 m (2)
6.86i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
6.79i
SB  (32) (6)VäxjöVäxjö20.1.18
100 m (3)
10.70
PB  (16)SkaraSkara6.6.18+0.5
10.89
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-2.7
10.79
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-2.0
200 m (15)
21.45i
PB  (26) (3)VäxjöVäxjö21.1.18
21.55i
  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
21.58i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
21.50i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
21.44
SB  SkaraSkara6.6.18-0.9
21.68w
  VellingeVellinge16.6.18+2.5
21.52
  HalmstadHalmstad17.6.18+0.7
21.14
PB  Mannheim, GERMannheim, GER24.6.18-0.1
21.25
  JVMTampere, FINJVM, Tampere, FIN12.7.18-0.1
21.30
  JVMTampere, FINJVM, Tampere, FIN12.7.18+0.4
22.36
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-0.6
21.43
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18+0.1
21.12
PB  (93) (4)NMHvidovre, DENNM, Hvidovre, DEN12.8.18+2.0
21.23w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+3.2
DNS
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+2.7
400 m (3)
50.97i
SB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
48.59i
PB  (88) (6)IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
48.37
SB  (13)Clermont, FLClermont, FL12.5.18
4x100 m (3)
40.60
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Sebastian Kadestål, Thobias Montler
DQ
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Sebastian Kadestål, Thobias Montler
41.66
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Malmö AI
Kasper Kadestål, James Gaudiello
Sebastian Kadestål, Thobias Montler

2017

60 m (6)
6.88i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
6.85i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
6.84i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.82i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.86i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
6.77i
PB  (13) IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
100 m (3)
10.74
PB  SkaraSkara6.6.17+1.7
10.72
PB  (25)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17-0.3
DNS
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.6
200 m (7)
21.87i
SB  VäxjöVäxjö22.1.17
21.78i
PB  (81) (6)Malmö/AMalmö/A29.1.17
DQi
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
21.73
SB  SkaraSkara6.6.17+1.3
21.51
SB  (11)HalmstadHalmstad18.6.17-0.4
21.58
  JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA21.7.17-0.4
22.01
  JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA22.7.17-1.5
400 m (5)
47.84
PB  (7)Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
52.01
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17
48.33
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
49.61
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
48.18
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
4x100 m (1)
DNF
  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Dennis Karanda, Emmanuel Dawlson
4x400 m (2)
3:11.61
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Malmö AI
Anton Sigurdsson, Viktor Bondesson
Kasper Kadestål, Nick Ekelund-Arenander
3:08.73
SB  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
 Sweden
Felix Francois, Dennis Forsman
Anton Sigurdsson, Kasper Kadestål

2016

60 m (2)
6.93i
PB  LundLund16.1.16
6.87i
WYL PB  (78) (9) (10)LundLund16.1.16
100 m (4)
10.78
PB  (23)SkaraSkara6.6.16+0.3
10.87
  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16+0.4
10.93
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-2.3
10.90
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-0.9
200 m (13)
21.80i
PB  (78) (12) (7)AtleticumspMalmö/AAtleticumsp, Malmö/A14.2.16
21.92i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
22.05i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
22.00
PB  HässleholmHässleholm28.5.16-0.2
21.69
PB  SkaraSkara6.6.16+0.1
21.73
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16-0.7
21.85
  UEMTbilisi, GEOUEM, Tbilisi, GEO15.7.16-1.7
21.37
PB  UEMTbilisi, GEOUEM, Tbilisi, GEO16.7.16+1.7
21.18
PB  (25) (4)UEMTbilisi, GEOUEM, Tbilisi, GEO16.7.16+1.0
21.85
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16-0.7
21.93
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.5
21.82
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.6
21.63
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16-1.1
400 m (5)
52.11i
SB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö20.2.16
49.17i
PB  (24) IUSMVäxjöIUSM, Växjö21.2.16
48.68
PB  (15)CoAGKøbenhavn, DENCoAG, København, DEN18.6.16
52.17
  USMHässleholmUSM, Hässleholm5.8.16
49.68
  USMHässleholmUSM, Hässleholm6.8.16
4x100 m (1)
41.04
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Kasper Kadestål, Michael Nyabako
Henrik Larsson, Linus Kapstad
4x400 m (1)
3:16.59
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Kasper Kadestål, Arvid Gustafsson
Edvin Hagberg, Carl Bengtström

2015

60 m (5)
7.13i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
7.10i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
7.20i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
7.12i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
6.98i
PB  (33) IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
100 m (6)
10.92w
  VellingeVellinge13.6.15+2.6
10.94
PB  VellingeVellinge13.6.15+1.7
10.91
PB  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad27.6.15+0.7
11.07
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.3
11.00
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+1.2
11.01
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+0.5
200 m (3)
22.32
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-2.0
DNS
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+1.6
DNS
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15-0.1
400 m (4)
54.17i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
50.99i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
53.22
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15
48.81
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15

2014

60 m (4)
7.38i
PB  VäxjöVäxjö18.1.14
7.52i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.3.14
7.47i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.3.14
7.49i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.3.14
80 m (2)
9.34
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14+0.5
9.32
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14+1.5
200 m (3)
24.06i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.3.14
23.74i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.3.14
23.53i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.3.14
300 m (3)
36.53
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.14
38.25
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14
DNS
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14

2013

100 m (1)
11.99
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.13+0.1
300 m (1)
38.23
PB  Eksjö/SEksjö/S15.9.13
800 m (1)
2:12.64
PB  Eksjö/SEksjö/S14.9.13

2012

300 m (1)
40.72
PB  VellingeVellinge9.6.12
800 m (1)
2:15.71i
PB  Malmö/AMalmö/A11.3.12

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat173475.Eventname AS Eventeng, alltat173475.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat173475.Date),'.',MONTH(alltat173475.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat173475.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat173475 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat173475.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat173475.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat173475.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat173475.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat173475.Eventname AS Eventeng, alltat173475.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat173475.Date),'.',MONTH(alltat173475.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat173475.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat173475 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat173475.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat173475.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat173475.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat173475.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat173475.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat173475.Eventname AS Eventeng, alltat173475.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat173475.Date),'.',MONTH(alltat173475.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat173475.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat173475 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat173475.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat173475.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat173475.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat173475.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat173475.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.72
Göteborg/FH2.2.19
80 m
Ute
9.32
Söderhamn8.8.14+1.5
100 m
Ute
10.70
Skara6.6.18+0.5
200 m
Ute
21.07
Bydgoszcz, POL9.8.19+0.227
Inne
21.18
Växjö22.2.20
300 m
Ute
33.83
Oslo, NOR4.6.19
400 m
Ute
47.84
Göteborg/S10.6.17
Inne
48.27
Växjö19.1.19
800 m
Ute
2:12.64
Eksjö/S14.9.13
Inne
2:15.71
Malmö/A11.3.12
60 m
6.72i
2
Göteborg/FH2.2.19
6.77i
1
19
IJSMGöteborg/FH19.2.17
6.77i
2
Malmö/A26.1.19
6.79i
3
Växjö20.1.18
6.79i
1
h5
Göteborg/FH2.2.19
6.81i
2
s1
ISMNorrköping16.2.19
6.81i
2
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
6.82i
4
Göteborg/FH4.2.17
6.82i
1
22
h1
IJSMGöteborg/FH1.3.20
6.84i
1
h6
Göteborg/FH4.2.17
Visa/dölj alla resultat
6.85i
3
Malmö/A28.1.17
6.86i
1
19
h2
IJSMGöteborg/FH19.2.17
6.86i
1
h5
Växjö20.1.18
6.86i
1
h2
Malmö/A26.1.19
6.86i
2
Malmö/A25.1.20
6.87i
1
Lund16.1.16
6.88i
1
h5
Malmö/A28.1.17
6.93i
1
h4
Lund16.1.16
6.93i
1
h2
Malmö/A25.1.20
6.94i
1
h3
ISMNorrköping16.2.19
6.98i
1
16
NC-yÖrebro8.3.15
7.10i
7
s1
ISMSätra21.2.15
7.12i
1
16
s1
NC-yÖrebro8.3.15
7.13i
4
h4
ISMSätra21.2.15
7.20i
1
16
h2
NC-yÖrebro8.3.15
7.30i
8
ISMNorrköping16.2.19
7.38i
1
15
Växjö18.1.14
7.47i
1
15
s2
NC-yVäxjö8.3.14
7.49i
3
15
NC-yVäxjö8.3.14
7.52i
1
15
h4
NC-yVäxjö8.3.14
10-bästasnitt: 6.794
100 m
10.70
2
h9
Skara6.6.18+0.5
10.72
1
19
h3
VUSGöteborg/U1.7.17-0.3
10.72
2
22
h2
JSMLinköping22.8.20+0.2
10.74
4
h4
Skara6.6.17+1.7
10.78
1
h13
Skara6.6.16+0.3
10.79
1
19
JSMHuddinge3.8.18-2.0
10.87
4
h6
Genève, SUI11.6.16+0.4
10.89
1
19
h2
JSMHuddinge3.8.18-2.7
10.90
2
17
VUSGöteborg/U2.7.16-0.9
10.91
1
17
h3
LaxaspHalmstad27.6.15+0.7
Visa/dölj alla resultat
10.93
1
17
h5
VUSGöteborg/U2.7.16-2.3
10.94
5
Vellinge13.6.15+1.7
11.00
1
16
h2
NC-yKarlskrona21.8.15+1.2
11.00
1
Malmö/He5.8.20-1.4
11.01
2
16
NC-yKarlskrona21.8.15+0.5
11.07
5
h3
SMSöderhamn7.8.15-0.3
11.99
4
Göteborg/U29.6.13+0.1
10-bästasnitt: 10.802
200 m
21.07
4
h1
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL9.8.19+0.2
21.09
1
VUSGöteborg/U30.6.19+0.9
21.12
2
19
NMHvidovre, DEN12.8.18+2.0
21.14
2
19
Mannheim, GER24.6.18-0.1
21.18
2
17
UEMTbilisi, GEO16.7.16+1.0
21.18
2
22
h1
JEM22Gävle12.7.19+0.4
21.18i
1
h2
ISMVäxjö22.2.20
21.20
8
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL11.8.19-1.0
21.24
2
22
s3
JEM22Gävle13.7.19-1.3
21.24
7
22
JEM22Gävle13.7.19-0.1
Visa/dölj alla resultat
21.25
2
19
h4
JVMTampere, FIN12.7.18-0.1
21.26
4
SMKarlstad1.9.19+0.4
21.30
4
19
s2
JVMTampere, FIN12.7.18+0.4
21.35i
1
Malmö/A27.1.19
21.35
2
22
h1
JSMLinköping21.8.21-1.1
21.37
1
17
s2
UEMTbilisi, GEO16.7.16+1.7
21.39
1
h2
SMKarlstad31.8.190.0
21.40
4
Karlstad3.7.19+1.8
21.43
1
19
JSMHuddinge5.8.18+0.1
21.44
2
Skara6.6.18-0.9
21.44i
1
Malmö/A9.2.20
21.45i
1
Växjö21.1.18
21.50i
3
ISMGävle18.2.18
21.50
2
22
JSMLinköping22.8.21-1.4
21.51
1
h1
Halmstad18.6.17-0.4
21.51
1
Norrköping29.5.21+1.6
21.51
2
Halmstad29.6.21+0.1
21.52
2
Halmstad17.6.18+0.7
21.55i
1
B
v3NatUppsala11.2.18
21.56
1
Trelleborg4.7.20+0.7
21.58
5
19
h3
JEM19Grosseto, ITA21.7.17-0.4
21.58i
1
h2
ISMGävle18.2.18
21.58
1
22
h1
JSMLinköping23.8.20+0.9
21.59
1
Göteborg/S25.7.20+0.1
21.59
2
Göteborg/S2.6.21+0.3
21.61i
1
ISMMalmö/A21.2.21
21.62
1
Vellinge19.6.21+1.6
21.63
3
17
vFINTampere, FIN4.9.16-1.1
21.66
7
22
h3
JEM22Tallinn, EST9.7.21-0.2
21.69
1
D
Skara6.6.16+0.1
21.73
2
17
VUSGöteborg/U3.7.16-0.7
21.73
3
Skara6.6.17+1.3
21.75i
1
h4
ISMMalmö/A20.2.21
21.75
3
Mölndal10.6.210.0
21.78i
1
Malmö/A29.1.17
21.79
1
Malmö/He17.6.20-2.5
21.80i
1
AtleticumspMalmö/A14.2.16
21.81
6
Sollentuna10.8.20-0.7
21.82
6
SMSollentuna27.8.16+0.6
21.85
2
17
h3
UEMTbilisi, GEO15.7.16-1.7
21.85
1
h2
SMSollentuna27.8.16-0.7
21.87i
4
Växjö22.1.17
21.92i
1
h6
ISMMalmö/A27.2.16
21.93
3
s1
SMSollentuna27.8.16+0.5
22.00
1
Hässleholm28.5.16-0.2
22.01
8
19
s1
JEM19Grosseto, ITA22.7.17-1.5
22.05i
2
B
ISMMalmö/A28.2.16
22.22i
3
Göteborg/FH1.2.20
22.32
4
h4
SMSöderhamn8.8.15-2.0
22.36
1
19
h1
JSMHuddinge4.8.18-0.6
23.53i
3
15
NC-yVäxjö9.3.14
23.74i
2
15
s1
NC-yVäxjö9.3.14
24.06i
1
15
h3
NC-yVäxjö8.3.14
10-bästasnitt: 21.164
400 m
47.84
2
Göteborg/S10.6.17
47.96
3
vFINTampere, FIN5.9.20
48.08
3
SMUppsala15.8.20
48.18
7
SMHelsingborg26.8.17
48.24
2
Hvidovre, DEN1.8.20
48.27i
2
Växjö19.1.19
48.33
1
19
JSMGävle12.8.17
48.33
1
Kristianstad11.7.20
48.37
5
Clermont, FL12.5.18
48.59i
1
19
IJSMUppsala25.2.18
Visa/dölj alla resultat
48.61
1
22
JSMLinköping22.8.20
48.68
1
C
CoAGKøbenhavn, DEN18.6.16
48.81
1
16
NC-yKarlskrona22.8.15
48.92
2
h1
SMUppsala14.8.20
49.17i
1
17
IUSMVäxjö21.2.16
49.61
2
h2
SMHelsingborg25.8.17
49.68
1
17
USMHässleholm6.8.16
50.97i
1
19
h5
IJSMUppsala24.2.18
50.99i
1
16
NC-yÖrebro7.3.15
52.01
1
19
h2
JSMGävle11.8.17
52.11i
1
17
h1
IUSMVäxjö20.2.16
52.17
1
17
h1
USMHässleholm5.8.16
53.22
1
16
h1
NC-yKarlskrona21.8.15
54.17i
1
16
h3
NC-yÖrebro7.3.15
10-bästasnitt: 48.219
4x100 m
39.62
1
Stockholm/S25.5.19
39.62
1
SMStockholm/S25.5.19
40.01
2
vFINStockholm/S24.8.19
40.16
1
h1
Stockholm/S25.5.19
40.16
1
h1
SMStockholm/S25.5.19
40.21
5
AtletiCAGGenève, SUI15.6.19
40.56
2
SMGöteborg/S12.9.20
40.60
1
h1
SMGöteborg/S26.5.18
41.04
1
17
vFINTampere, FIN4.9.16
41.42
3
Halmstad29.6.21
Visa/dölj alla resultat
41.66
1
22
JSMGöteborg/S27.5.18
41.86
1
Norrköping29.5.21
10-bästasnitt: 40.34

Total results in database: 180
By event:
60 m:30
80 m:2
100 m:22
200 m:74
300 m:6
400 m:24
800 m:2
4x100 m:14
4x400 m:6
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
7.38
 1-15
Växjö
18.1
 
7.47
1s2-15
Växjö
8.3
 
7.49
3-15
Växjö
8.3
 
7.52
1h4-15
Växjö
8.3
 
2015
6.98
 1-16
Örebro
8.3
 
7.10
7s1
Sätra
21.2
 
7.12
1s1-16
Örebro
8.3
 
7.13
4h4
Sätra
21.2
 
7.20
1h2-16
Örebro
8.3
 
2016
6.87
 1
Lund
16.1
 
6.93
1h4
Lund
16.1
 
2017
6.77
 1-19
Göteborg/FH
19.2
 
6.82
4
Göteborg/FH
4.2
 
6.84
1h6
Göteborg/FH
4.2
 
6.85
3
Malmö/A
28.1
 
6.86
1h2-19
Göteborg/FH
19.2
 
6.88
1h5
Malmö/A
28.1
 
2018
6.79
 3
Växjö
20.1
 
6.86
1h5
Växjö
20.1
 
2019
6.72
2
Göteborg/FH
2.2
 
6.77
2
Malmö/A
26.1
 
6.79
1h5
Göteborg/FH
2.2
 
6.81
2s1
Norrköping
16.2
 
6.86
1h2
Malmö/A
26.1
 
6.94
1h3
Norrköping
16.2
 
7.30
8
Norrköping
16.2
 
2020
6.81
 2-22
Göteborg/FH
1.3
 
6.82
1h1-22
Göteborg/FH
1.3
 
6.86
2
Malmö/A
25.1
 
6.93
1h2
Malmö/A
25.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
9.32
2-15
Söderhamn
8.8
 +1.5
9.34
2h2-15
Söderhamn
8.8
 +0.5
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
11.99
 4
Göteborg/U
29.6
 +0.1
2015
10.91
 1h3-17
Halmstad
27.6
 +0.7
10.94
5
Vellinge
13.6
 +1.7
11.00
1h2-16
Karlskrona
21.8
 +1.2
11.01
2-16
Karlskrona
21.8
 +0.5
11.07
5 h3
Söderhamn
7.8
-0.3
10.92w
 2h1
Vellinge
13.6
 +2.6
2016
10.78
 1h13
Skara
6.6
 +0.3
10.87
4h6
Genève, SUI
11.6
 +0.4
10.90
2-17
Göteborg/U
2.7
-0.9
10.93
1h5-17
Göteborg/U
2.7
-2.3
2017
10.72
 1h3-19
Göteborg/U
1.7
-0.3
10.74
4h4
Skara
6.6
 +1.7
2018
10.70
2h9
Skara
6.6
 +0.5
10.79
1-19
Huddinge
3.8
-2.0
10.89
1h2-19
Huddinge
3.8
-2.7
2020
10.72
 2h2-22
Linköping
22.8
 +0.2
11.00
1
Malmö/He
5.8
-1.4
10.44w
 2
Göteborg/S
25.7
 +3.2
2021
10.73w
 1
Vellinge
19.6
 +2.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
22.32
 4 h4
Söderhamn
8.8
-2.0
2016
21.18
 2-17
Tbilisi, GEO
16.7
 +1.0
21.37
1s2-17
Tbilisi, GEO
16.7
 +1.7
21.63
3-17
Tampere, FIN
4.9
-1.1
21.69
1rD
Skara
6.6
 +0.1
21.73
2-17
Göteborg/U
3.7
-0.7
21.82
6
Sollentuna
27.8
 +0.6
21.85
2h3-17
Tbilisi, GEO
15.7
-1.7
21.85
1h2
Sollentuna
27.8
-0.7
21.93
3s1
Sollentuna
27.8
 +0.5
22.00
1
Hässleholm
28.5
-0.2
2017
21.51
 1h1
Halmstad
18.6
-0.4
21.58
5h3-19
Grosseto, ITA
21.7
-0.4
21.73
3
Skara
6.6
 +1.3
22.01
8s1-19
Grosseto, ITA
22.7
-1.5
2018
21.12
 2-19
Hvidovre, DEN
12.8
 +2.0
21.14
2-19
Mannheim, GER
24.6
-0.1
21.25
2h4-19
Tampere, FIN
12.7
-0.1
21.30
4s2-19
Tampere, FIN
12.7
 +0.4
21.43
1-19
Huddinge
5.8
 +0.1
21.44
2
Skara
6.6
-0.9
21.52
2
Halmstad
17.6
 +0.7
22.36
1 h1-19
Huddinge
4.8
-0.6
21.23w
 1h2
Eskilstuna
25.8
 +3.2
21.68w
 1
Vellinge
16.6
 +2.5
2019
21.07
4h1
Bydgoszcz, POL
9.8
 +0.2
21.09
1
Göteborg/U
30.6
 +0.9
21.18
2h1-22
Gävle
12.7
 +0.4
21.20
8
Bydgoszcz, POL
11.8
-1.0
21.24
7-22
Gävle
13.7
-0.1
21.24
2s3-22
Gävle
13.7
-1.3
21.26
4
Karlstad
1.9
 +0.4
21.39
1h2
Karlstad
31.8
 0.0
21.40
4
Karlstad
3.7
 +1.8
20.96w
 3
Stockholm/S
25.8
 +2.2
21.09w
 1
Trelleborg
1.6
 +2.7
21.21w
 2
Skara
6.6
 +2.7
2020
21.56
 1
Trelleborg
4.7
 +0.7
21.58
1h1-22
Linköping
23.8
 +0.9
21.59
1
Göteborg/S
25.7
 +0.1
21.79
1
Malmö/He
17.6
-2.5
21.81
6
Sollentuna
10.8
-0.7
21.43w
 2-22
Linköping
23.8
 +2.9
2021
21.35
 2h1-22
Linköping
21.8
-1.1
21.50
2-22
Linköping
22.8
-1.4
21.51
1
Norrköping
29.5
 +1.6
21.51
2
Halmstad
29.6
 +0.1
21.59
2
Göteborg/S
2.6
 +0.3
21.62
1
Vellinge
19.6
 +1.6
21.66
7h3-22
Tallinn, EST
9.7
-0.2
21.75
3
Mölndal
10.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
23.53
 3-15
Växjö
9.3
 
23.74
2s1-15
Växjö
9.3
 
24.06
1h3-15
Växjö
8.3
 
2016
21.80
 1
Malmö/A
14.2
 
21.92
1h6
Malmö/A
27.2
 
22.05
2rB
Malmö/A
28.2
 
2017
21.78
 1
Malmö/A
29.1
 
21.87
4
Växjö
22.1
 
2018
21.45
 1
Växjö
21.1
 
21.50
3
Gävle
18.2
 
21.55
1rB
Uppsala
11.2
 
21.58
1h2
Gävle
18.2
 
2019
21.35
 1
Malmö/A
27.1
 
2020
21.18
1h2
Växjö
22.2
 
21.44
1
Malmö/A
9.2
 
22.22
3
Göteborg/FH
1.2
 
2021
21.61
 1
Malmö/A
21.2
 
21.75
1h4
Malmö/A
20.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
40.72
 3-15
Vellinge
9.6
 
2013
38.23
 1-14
Eksjö/S
15.9
 
2014
36.53
 1
Göteborg/U
29.6
 
38.25
3h2-15
Söderhamn
9.8
 
2019
33.83
2
Oslo, NOR
4.6
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
48.81
 1-16
Karlskrona
22.8
 
53.22
1h1-16
Karlskrona
21.8
 
2016
48.68
 1rC
København, DEN
18.6
 
49.68
1-17
Hässleholm
6.8
 
52.17
1h1-17
Hässleholm
5.8
 
2017
47.84
2
Göteborg/S
10.6
 
48.18
7
Helsingborg
26.8
 
48.33
1-19
Gävle
12.8
 
49.61
2h2
Helsingborg
25.8
 
52.01
1h2-19
Gävle
11.8
 
2018
48.37
 5
Clermont, FL
12.5
 
2020
47.96
 3
Tampere, FIN
5.9
 
48.08
3
Uppsala
15.8
 
48.24
2
Hvidovre, DEN
1.8
 
48.33
1
Kristianstad
11.7
 
48.61
1-22
Linköping
22.8
 
48.92
2h1
Uppsala
14.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
50.99
 1-16
Örebro
7.3
 
54.17
1h3-16
Örebro
7.3
 
2016
49.17
 1-17
Växjö
21.2
 
52.11
1h1-17
Växjö
20.2
 
2018
48.59
 1-19
Uppsala
25.2
 
50.97
1h5-19
Uppsala
24.2
 
2019
48.27
2
Växjö
19.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
2:12.64
2-14
Eksjö/S
14.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
2:15.71
1-13
Malmö/A
11.3
 

Ute
100 m
SM 2015
5
h3
11.07
200 m
SM 2015
s2
DNS
4
h4
22.32
SM 2016 6
21.82
3
s1
21.93
1
h2
21.85
SM 2018
s2
DNSw
1
h2
21.23w
SM 2019 4
21.26
1
h2
21.39
400 m
SM 2017 7
48.18
2
h2
49.61
SM 2020 3
48.08
2
h1
48.92
4x100 m
SM 2017
DNF
SM 2018
1
h1
40.60
DQ
SM 2019 1
39.62
1
h1
40.16
SM 2020 2
40.56
4x400 m
SM 2017 1
3:11.61
SM 2020 2
3:14.31
SM 2021 2
3:09.64
Inne
60 m
ISM 2015
7
s1
7.10
4
h4
7.13
ISM 2019 8
7.30
2
s1
6.81
1
h3
6.94
200 m
ISM 2016 2
B
22.05
1
h6
21.92
ISM 2017
h2
DQ
ISM 2018 3
21.50
1
h2
21.58
ISM 2020
1
h2
21.18
DQ
ISM 2021 1
21.61
1
h4
21.75

Junior-ungdom
Ute
100 m
JSM 2018 1
19
10.79
1
19
h2
10.89
JSM 2020
2
22
h2
10.72
22
DQ
200 m
JSM 2018 1
19
21.43
1
19
h1
22.36
JSM 2020 2
22
21.43w
1
22
h1
21.58
JSM 2021 2
22
21.50
2
22
h1
21.35
400 m
USM 2016 1
17
49.68
1
17
h1
52.17
JSM 2017 1
19
48.33
1
19
h2
52.01
JSM 2020 1
22
48.61
4x100 m
JSM 2018 1
22
41.66
Inne
60 m
IJSM 2017 1
19
6.77
1
19
h2
6.86
IJSM 2020 2
22
6.81
1
22
h1
6.82
400 m
IUSM 2016 1
17
49.17
1
17
h1
52.11
IJSM 2018 1
19
48.59
1
19
h5
50.97

Lag-EM och Europacupen
200 m
Super L 2019 8
21.20
4
h1
21.07
4x400 m
Div 1 2017 4
3:08.73

Junior-ungdom
200 m
UEM 2016 2
17
21.18
1
17
s2
21.37
2
17
h3
21.85
JEM19 2017 23
8
19
s1
22.01
5
19
h3
21.58
JVM 2018 14
4
19
s2
21.30
2
19
h4
21.25
JEM22 2019 7
22
21.24
2
22
s3
21.24
2
22
h1
21.18
JEM22 2021
7
22
h3
21.66