Zion Eriksson

Född: 6 januari 2002

Ålder: 19 år 285 dagar

Förening:
 Täby IS
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (1)
9.34i
SB  SätraSätra6.2.21
100 m (10)
10.57
SB  FalunFalun29.5.210.0
10.63
  SkaraSkara6.6.21-1.8
10.65
  SkaraSkara6.6.21-0.8
10.96
  KvarnsvedenKvarnsveden11.7.210.0
10.71
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST15.7.21-0.7
10.58
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST15.7.21+1.3
10.46
PB  (91) JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.8
10.47
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.2
10.92
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-3.4
10.68
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-1.1
200 m (2)
21.68
SB  FalunFalun29.5.210.0
21.95
  KvarnsvedenKvarnsveden11.7.210.0
300 m (1)
34.02
PB  FalunFalun15.5.21
Kula (1)
9.67
PB  FalunFalun8.9.21
 
8.649.679.659.67
Diskus (1)
24.93
PB  FalunFalun8.9.21
Slägga (1)
18.15
PB  FalunFalun8.9.21
Spjut (1)
35.11
SB  FalunFalun8.9.21
Castorama (1)
1.451
PB  FalunFalun8.9.21
9.67   35.11   24.93   18.15
4x100 m (2)
40.50
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST18.7.21
 Sweden
Simon Plesse, Zion Eriksson
Jonatan Borg, Alex Apelgrim
39.99
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 Sweden
Thomas Jones, Austin Hamilton
Viktor Thor, Zion Eriksson

2020

60 m (10)
6.91i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
8.07i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
6.89i
SB  (16)Bærum, NORBærum, NOR8.2.20
6.97i
  Bærum, NORBærum, NOR8.2.20
6.91i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.89i
=SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.95i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.99i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
6.91i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
9.56i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (8)
10.58
SB  SundsvallSundsvall26.7.20+1.7
10.66
  SundsvallSundsvall26.7.20+0.8
10.76
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-2.3
10.62
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+0.5
10.71
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20-0.5
10.71
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.2
10.65
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
10.67
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20+0.5
200 m (5)
21.56
PB  EskilstunaEskilstuna30.7.20+1.7
21.57
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20-0.3
21.79
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-1.9
22.02
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20-0.7
21.28
PB  (82) JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.6
4x100 m (1)
40.44
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
 Sweden
Thomas Jones, Zion Eriksson
Erik Annerfalk, Anders Pihlblad

2019

60 m (7)
7.00i
SB  KarlstadKarlstad26.1.19
6.95i
PB  KarlstadKarlstad26.1.19
6.94i
PB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
6.94i
=PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
6.94i
=PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
6.88i
PB  (22) (13)IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
6.94i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
100 m (12)
10.85
SB  HuddingeHuddinge14.6.19-0.2
10.80
PB  HuddingeHuddinge14.6.19-1.3
10.83
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+0.4
10.79
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.6
10.64
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.9
10.62
PB  EYOFBaku, AZEEYOF, Baku, AZE22.7.19+1.4
10.59
PB  EYOFBaku, AZEEYOF, Baku, AZE23.7.19+1.7
11.34
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19-0.2
10.52
PB  (18) (6)USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19+0.4
10.64
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19+1.0
10.59
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19-0.7
10.66
  SollentunaSollentuna8.9.19+0.9
200 m (1)
21.87
PB  (20)SkaraSkara6.6.19+1.9
Längd (1)
6.44
SB  SollentunaSollentuna8.9.19+0.2
Spjut (1)
35.57
PB  FalunFalun4.9.19
4x100 m (2)
43.60
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Täby IS
William Peiro, Ludvig All
Oskar Edlund, Zion Eriksson
40.81
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
 Sweden
Milo Wahlgren, Oskar Edlund
Emil Johansson, Zion Eriksson

2018

60 m (9)
7.17i
PB  SätraSätra20.1.18
7.14i
PB  SätraSätra20.1.18
7.22i
  VästeråsVästerås28.1.18
7.17i
  VästeråsVästerås28.1.18
7.19i
  SätraSätra3.2.18
7.13i
PB  SätraSätra3.2.18
7.01i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
6.99i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
6.96i
PB  (37) (20)IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
100 m (12)
11.12
PB  TäbyTäby20.5.18-0.5
10.93
PB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18+1.1
10.91w
  SkaraSkara6.6.18+2.3
10.91
PB  HuddingeHuddinge15.6.18+1.0
11.04
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.180.0
10.87
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+1.2
10.94
  SundsvallSundsvall28.7.18+0.8
10.82
PB  (25)SundsvallSundsvall28.7.18+1.5
11.24w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.5
11.01
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+1.3
10.78w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.4
10.88
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18+0.3
200 m (10)
22.83i
PB  SätraSätra21.1.18
22.72i
PB  SätraSätra3.2.18
22.01
PB  SkaraSkara6.6.18+0.1
22.02
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+1.9
22.10
  SundsvallSundsvall28.7.18+0.8
Okända vindförhållanden:
23.66
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
21.76w
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+2.6
22.08
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18-0.2
21.60w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+2.1
21.89w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+2.7
Längd (1)
6.61
PB  HuddingeHuddinge16.6.18+0.5
4x100 m (5)
47.26
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS
Michael Luxemburg, Vidar Stenqvist
William Frobe, Zion Eriksson
DQ
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS
Michael Luxemburg, Vidar Stenqvist
William Frobe, Zion Eriksson
42.85
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Fred Österblom, Oliver Papinski
Ludvig All, Zion Eriksson
43.04
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Fred Österblom, Oliver Papinski
Ludvig All, Zion Eriksson
41.36
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Sidney Léger, Oliwer Danielsson
Gabriel Gunnarsson, Zion Eriksson
1000 m stafett (2)
2:03.21
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS
Zion Eriksson, Ludvig All
Sebastian Isakson, Fred Österblom
2:00.51
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS
Sebastian Isakson, Oliver Papinski
Zion Eriksson, Ludvig All

2017

60 m (3)
7.45i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
7.31i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
7.32i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
200 m (3)
23.35i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.17
24.16i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
23.68i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17

2016

80 m (1)
9.51
PB  VisbyVisby10.9.16+1.4
300 m (1)
37.57
PB  VisbyVisby11.9.16
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.10
PB  LinköpingLinköping3.9.16-0.6
Diskus (1.0 kg) (1)
34.07
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby21.8.16
Spjut (600 g) (1)
35.51
PB  Stockholm/SStockholm/S19.6.16

2015

Höjd (3)
1.66i
PB  VästeråsVästerås15.11.14
1.69i
PB  SätraSätra25.1.15
1.67
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296826.Eventname AS Eventeng, alltat296826.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296826.Date),'.',MONTH(alltat296826.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296826.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat296826 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296826.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296826.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296826.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat296826.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296826.Eventname AS Eventeng, alltat296826.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296826.Date),'.',MONTH(alltat296826.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296826.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat296826 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296826.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296826.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296826.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat296826.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat296826.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296826.Eventname AS Eventeng, alltat296826.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296826.Date),'.',MONTH(alltat296826.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296826.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat296826 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296826.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296826.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296826.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat296826.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat296826.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.88
Växjö24.2.19
80 m
Ute
9.51
Visby10.9.16+1.4
100 m
Ute
10.46
Linköping20.8.21+0.835
200 m
Ute
21.28
Linköping23.8.20+0.6
Inne
22.72
Sätra3.2.18
300 m
Ute
34.02
Falun15.5.21
Höjd
Ute
1.67
Göteborg/U3.7.15
Inne
1.69
Sätra25.1.15
Längd
Ute
6.61
Huddinge16.6.18+0.5
Kula
Ute
9.67
Falun8.9.21
Diskus
Ute
24.93
Falun8.9.21
Slägga
Ute
18.15
Falun8.9.21
Spjut
Ute
35.57
Falun4.9.19
Castorama
Ute
1.451
Falun8.9.21

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.10
Linköping3.9.16-0.6
Diskus (1.0 kg)
Ute
34.07
Upplands Väsby21.8.16
Spjut (600 g)
Ute
35.51
Stockholm/S19.6.16
60 m
6.88i
1
17
h1
IUSMVäxjö24.2.19
6.89i
1
19
h1
Bærum, NOR8.2.20
6.89i
5
s1
ISMVäxjö22.2.20
6.91i
1
h5
Göteborg/FH1.2.20
6.91i
2
h2
ISMVäxjö22.2.20
6.91i
1
19
s2
IJSMGöteborg/FH1.3.20
6.94i
5
h2
Folksam GPSätra4.2.19
6.94i
6
s2
ISMNorrköping16.2.19
6.94i
3
h2
ISMNorrköping16.2.19
6.94i
3
17
IUSMVäxjö24.2.19
Visa/dölj alla resultat
6.95i
1
17
Karlstad26.1.19
6.95i
8
ISMVäxjö22.2.20
6.96i
1
16
NC-yVäxjö4.3.18
6.97i
1
17
Bærum, NOR8.2.20
6.99i
1
16
s2
NC-yVäxjö4.3.18
6.99i
1
19
h1
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.00i
1
17
h1
Karlstad26.1.19
7.01i
1
16
h4
NC-yVäxjö4.3.18
7.13i
5
Sätra3.2.18
7.14i
1
17
Sätra20.1.18
7.17i
1
17
h4
Sätra20.1.18
7.17i
1
16
h
Västerås28.1.18
7.19i
2
h3
Sätra3.2.18
7.22i
1
16
h2
Västerås28.1.18
7.31i
1
15
s2
NC-yUppsala4.3.17
7.32i
1
15
NC-yUppsala4.3.17
7.45i
1
15
h3
NC-yUppsala4.3.17
8.07i
7
Göteborg/FH1.2.20
9.34i
6
h1
Sätra6.2.21
9.56i
8
19
IJSMGöteborg/FH1.3.20
10-bästasnitt: 6.915
100 m
10.46
1
19
h3
JSMLinköping20.8.21+0.8
10.47
1
19
JSMLinköping20.8.21+0.2
10.52
1
17
USMGöteborg/S9.8.19+0.4
10.57
1
19
Falun29.5.210.0
10.58
1
h4
Sundsvall26.7.20+1.7
10.58
5
19
s3
JEM19Tallinn, EST15.7.21+1.3
10.59
5
17
EYOFBaku, AZE23.7.19+1.7
10.59
1
17
vFINStockholm/S24.8.19-0.7
10.62
2
17
h2
EYOFBaku, AZE22.7.19+1.4
10.62
1
h3
SMUppsala14.8.20+0.5
Visa/dölj alla resultat
10.63
2
h10
Skara6.6.21-1.8
10.64
1
17
VUSGöteborg/U29.6.19+1.9
10.64
1
17
r1
Lag-SMUppsala18.8.19+1.0
10.65
3
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
10.65
2
A
Skara6.6.21-0.8
10.66
1
Sollentuna8.9.19+0.9
10.66
3
Sundsvall26.7.20+0.8
10.67
6
vFINTampere, FIN5.9.20+0.5
10.68
6
SMBorås27.8.21-1.1
10.71
4
SMUppsala14.8.20-0.5
10.71
1
19
h1
JSMLinköping22.8.20+1.2
10.71
6
19
h1
JEM19Tallinn, EST15.7.21-0.7
10.76
1
22
Söderhamn8.8.20-2.3
10.79
1
17
h6
VUSGöteborg/U29.6.19+1.6
10.80
1
17
Huddinge14.6.19-1.3
10.82
1
B
Sundsvall28.7.18+1.5
10.83
1
C
Folksam GPSollentuna18.6.19+0.4
10.85
1
17
h2
Huddinge14.6.19-0.2
10.87
2
16
VUSGöteborg/U30.6.18+1.2
10.88
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18+0.3
10.91
1
16
Huddinge15.6.18+1.0
10.92
2
h1
SMBorås27.8.21-3.4
10.93
1
17
Sollentuna/E2.6.18+1.1
10.94
2
h3
Sundsvall28.7.18+0.8
10.96
1
Kvarnsveden11.7.210.0
11.01
2
16
s2
USMEnskede3.8.18+1.3
11.04
1
16
h1
VUSGöteborg/U30.6.180.0
11.12
1
17
Täby20.5.18-0.5
11.34
1
17
h3
USMGöteborg/S9.8.19-0.2
10-bästasnitt: 10.56
200 m
21.28
1
19
JSMLinköping23.8.20+0.6
21.56
1
h1
Eskilstuna30.7.20+1.7
21.57
1
B
Sollentuna10.8.20-0.3
21.68
1
19
Falun29.5.210.0
21.79
3
h2
SMUppsala15.8.20-1.9
21.87
1
C
Skara6.6.19+1.9
21.95
1
Kvarnsveden11.7.210.0
22.01
2
r4
Skara6.6.18+0.1
22.02
1
16
VUSGöteborg/U1.7.18+1.9
22.02
1
19
h2
JSMLinköping23.8.20-0.7
Visa/dölj alla resultat
22.08
2
16
USMEnskede5.8.18-0.2
22.10
4
B
Sundsvall28.7.18+0.8
22.72i
3
B
Sätra3.2.18
22.83i
2
17
Sätra21.1.18
23.35i
1
Örebro14.1.17
23.68i
1
15
NC-yUppsala5.3.17
24.16i
1
15
h8
NC-yUppsala4.3.17
10-bästasnitt: 21.775

Total results in database: 122
By event:
60 m:30
80 m:1
100 m:42
200 m:21
300 m:2
80 m häck (83.8 cm):1
Höjd:3
Längd:2
Kula:1
Diskus (1.0 kg):1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut (600 g):1
Spjut:2
Castorama:1
4x100 m:10
1000 m stafett:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
7.31
 1s2-15
Uppsala
4.3
 
7.32
1-15
Uppsala
4.3
 
7.45
1h3-15
Uppsala
4.3
 
2018
6.96
 1-16
Växjö
4.3
 
6.99
1s2-16
Växjö
4.3
 
7.01
1h4-16
Växjö
4.3
 
7.13
5
Sätra
3.2
 
7.14
1-17
Sätra
20.1
 
7.17
1h4-17
Sätra
20.1
 
7.17
1h-16
Västerås
28.1
 
7.19
2h3
Sätra
3.2
 
7.22
1h2-16
Västerås
28.1
 
2019
6.88
1h1-17
Växjö
24.2
 
6.94
5h2
Sätra
4.2
 
6.94
6s2
Norrköping
16.2
 
6.94
3h2
Norrköping
16.2
 
6.94
3-17
Växjö
24.2
 
6.95
1-17
Karlstad
26.1
 
7.00
1h1-17
Karlstad
26.1
 
2020
6.89
 1h1-19
Bærum, NOR
8.2
 
6.89
5s1
Växjö
22.2
 
6.91
1h5
Göteborg/FH
1.2
 
6.91
2h2
Växjö
22.2
 
6.91
1s2-19
Göteborg/FH
1.3
 
6.95
8
Växjö
22.2
 
6.97
1-17
Bærum, NOR
8.2
 
6.99
1h1-19
Göteborg/FH
1.3
 
8.07
7
Göteborg/FH
1.2
 
9.56
8-19
Göteborg/FH
1.3
 
2021
9.34
 6h1
Sätra
6.2
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
9.51
2-14
Visby
10.9
 +1.4
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.82
 1rB
Sundsvall
28.7
 +1.5
10.87
2-16
Göteborg/U
30.6
 +1.2
10.88
1-17
Tampere, FIN
1.9
 +0.3
10.91
1-16
Huddinge
15.6
 +1.0
10.93
1-17
Sollentuna/E
2.6
 +1.1
10.94
2h3
Sundsvall
28.7
 +0.8
11.01
2s2-16
Enskede
3.8
 +1.3
11.04
1h1-16
Göteborg/U
30.6
 0.0
11.12
1-17
Täby
20.5
-0.5
10.78w
 1-16
Enskede
3.8
 +2.4
10.91w
 3h7
Skara
6.6
 +2.3
11.24w
 1 h4-16
Enskede
3.8
 +2.5
2019
10.52
 1 -17
Göteborg/S
9.8
 +0.4
10.59
5-17
Baku, AZE
23.7
 +1.7
10.59
1-17
Stockholm/S
24.8
-0.7
10.62
2h2-17
Baku, AZE
22.7
 +1.4
10.64
1-17
Göteborg/U
29.6
 +1.9
10.64
1r1-17
Uppsala
18.8
 +1.0
10.66
1
Sollentuna
8.9
 +0.9
10.79
1h6-17
Göteborg/U
29.6
 +1.6
10.80
1-17
Huddinge
14.6
-1.3
10.83
1rC
Sollentuna
18.6
 +0.4
10.85
1h2-17
Huddinge
14.6
-0.2
11.34
1 h3-17
Göteborg/S
9.8
-0.2
2020
10.58
 1h4
Sundsvall
26.7
 +1.7
10.62
1h3
Uppsala
14.8
 +0.5
10.65
3-19
Linköping
22.8
 +1.9
10.66
3
Sundsvall
26.7
 +0.8
10.67
6
Tampere, FIN
5.9
 +0.5
10.71
4
Uppsala
14.8
-0.5
10.71
1h1-19
Linköping
22.8
 +1.2
10.76
1-22
Söderhamn
8.8
-2.3
2021
10.46
1h3-19
Linköping
20.8
 +0.8
10.47
1-19
Linköping
20.8
 +0.2
10.57
1-19
Falun
29.5
 0.0
10.58
5s3-19
Tallinn, EST
15.7
 +1.3
10.63
2h10
Skara
6.6
-1.8
10.65
2rA
Skara
6.6
-0.8
10.68
6
Borås
27.8
-1.1
10.71
6h1-19
Tallinn, EST
15.7
-0.7
10.92
2h1
Borås
27.8
-3.4
10.96
1
Kvarnsveden
11.7
 0.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
22.01
 2r4
Skara
6.6
 +0.1
22.02
1-16
Göteborg/U
1.7
 +1.9
22.08
2-16
Enskede
5.8
-0.2
22.10
4rB
Sundsvall
28.7
 +0.8
21.60w
 4h1
Eskilstuna
25.8
 +2.1
21.76w
 1s1-16
Enskede
5.8
 +2.6
21.89w
 6s2
Eskilstuna
26.8
 +2.7
2019
21.87
 1rC
Skara
6.6
 +1.9
2020
21.28
1-19
Linköping
23.8
 +0.6
21.56
1h1
Eskilstuna
30.7
 +1.7
21.57
1rB
Sollentuna
10.8
-0.3
21.79
3h2
Uppsala
15.8
-1.9
22.02
1h2-19
Linköping
23.8
-0.7
2021
21.68
 1-19
Falun
29.5
 0.0
21.95
1
Kvarnsveden
11.7
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
23.35
 1
Örebro
14.1
 
23.68
1-15
Uppsala
5.3
 
24.16
1h8-15
Uppsala
4.3
 
2018
22.72
3rB
Sätra
3.2
 
22.83
2-17
Sätra
21.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
37.57
 2
Visby
11.9
 
2021
34.02
1rA
Falun
15.5
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1.67
2-13
Göteborg/U
3.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
1.69
1-13
Sätra
25.1
 
1.66
1-13
Västerås
15.11
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
6.61
1-16
Huddinge
16.6
 +0.5
2019
6.44
 2
Sollentuna
8.9
 +0.2
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
9.67
Com
Falun
8.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
24.93
Com
Falun
8.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
18.15
Com
Falun
8.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
35.57
Com
Falun
4.9
 
2021
35.11
 Com
Falun
8.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
1.451
10
Falun
8.9
 

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.10
1rC
Linköping
3.9
-0.6
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
34.07
2-14
Upplands Väsby
21.8
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
35.51
4-14
Stockholm/S
19.6
 

Ute
100 m
SM 2020 4
10.71
1
h3
10.62
SM 2021 6
10.68
2
h1
10.92
200 m
SM 2018
6
s2
21.89w
4
h1
21.60w
SM 2020
3
h2
21.79
4x100 m
SM 2018
2
h1
47.26
DQ
Inne
60 m
ISM 2019
6
s2
6.94
3
h2
6.94
ISM 2020 8
6.95
5
s1
6.89
2
h2
6.91

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2018 1
16
10.78w
2
16
s2
11.01
1
16
h4
11.24w
USM 2019 1
17
10.52
1
17
h3
11.34
JSM 2020 3
19
10.65
1
19
h1
10.71
JSM 2021 1
19
10.47
1
19
h3
10.46
200 m
USM 2018 2
16
22.08
1
16
s1
21.76w
1
16
h3
23.66
JSM 2020 1
19
21.28
1
19
h2
22.02
4x100 m
USM 2018 2
17
43.04
1
17
h1
42.85
1000 m stafett
USM 2018 2
17
2:00.51
1
17
h1
2:03.21
Inne
60 m
IUSM 2019 3
17
6.94
1
17
h1
6.88
IJSM 2020 8
19
9.56
1
19
s2
6.91
1
19
h1
6.99

Junior-ungdom
Ute
100 m
EYOF 2019 5
17
10.59
2
17
h2
10.62
JEM19 2021
5
19
s3
10.58
6
19
h1
10.71
4x100 m
JEM19 2021
4
19
h2
40.50