0
Född: 26 april 1998
Ålder: 25 år 328 dagar
Tidigare förening(ar):
Ullevi FK –14.11.2020
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
60 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.84i | SB | 4 h3 | Växjö | Växjö | 20.1.24 | ||
8.17i | 7 B | Växjö | Växjö | 20.1.24 | |||
200 m (1) | |||||||
24.95i | SB | 3 A | Karlstad | Karlstad | 27.1.24 | ||
200 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
24.76i | SB | 3 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.23 | ||
25.23 | SB | 8 | Limassol, CYP | Limassol, CYP | 25.5.23 | +0.1 | |
24.56 | SB | 1 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | +1.4 |
100 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
12.13 | SB | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 26.6.22 | +0.1 | |
12.29 | 3 X | Göteborg/S | Göteborg/S | 26.6.22 | 0.0 | ||
11.98 | PB | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 23.7.22 | +0.6 | |
200 m (7) | |||||||
24.85i | SB | 3 h4 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.22 | |
24.34 | SB | 1 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 19.6.22 | +0.1 | |
24.41 | 3 | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 30.6.22 | +0.6 | ||
24.06 | PB | 2 | Göteborg/S | Göteborg/S | 23.7.22 | +0.1 | |
24.36 | 5 A | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 30.7.22 | -1.3 | |
24.11 | 2 h1 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | +0.9 | |
23.94 | PB | 4 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 7.8.22 | +1.6 |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.74i | SB | 2 A | Växjö | Växjö | 13.2.21 | ||
100 m (1) | |||||||
12.05 | PB | 2 A | Málaga, ESP | Málaga, ESP | 11.4.21 | +0.4 | |
200 m (7) | |||||||
24.55i | SB | 3 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 6.2.21 | ||
24.20i | SB | 2 A | Växjö | Växjö | 14.2.21 | ||
24.17i | SB | 2 h2 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 20.2.21 | |
24.28i | 3 A | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 21.2.21 | ||
24.31 | SB | 2 A | Málaga, ESP | Málaga, ESP | 11.4.21 | 0.0 | |
24.10w | 1 | Granada, ESP | Granada, ESP | 15.5.21 | +2.3 | ||
DNS | - | Lag-SM | Halmstad | Lag-SM, Halmstad | 29.6.21 | +0.2 | |
60 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.73i | PB | 1 h1 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 9.2.19 | ||
7.71i | PB (25) | 3 22 h1 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 23.2.19 | |
7.78i | 8 22 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 23.2.19 | ||
100 m (2) | |||||||
11.92w | 1 h3 | Skara | Skara | 6.6.19 | +2.3 | ||
12.15 | PB (24) | 4 C | Skara | Skara | 6.6.19 | +1.3 | |
200 m (5) | |||||||
24.61i | SB (5) | 1 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 9.2.19 | ||
25.13i | 1 h3 | ISM | Norrköping | ISM, Norrköping | 17.2.19 | ||
DNSi | - B | ISM | Norrköping | ISM, Norrköping | 17.2.19 | ||
24.70 | SB | 4 | Borås | Borås | 2.6.19 | +0.6 | |
24.55 | SB (16) | 2 | Lerum | Lerum | 19.6.19 | 0.0 | |
400 m (2) | |||||||
58.84i | PB | 3 22 h1 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 23.2.19 | |
DNSi | - 22 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 24.2.19 | ||
4x100 m (4) | |||||||
44.87 | PB | 1 | SM | Stockholm/S | SM, Stockholm/S | 25.5.19 | |
Ullevi FK | |||||||
Claudia Payton, Denise Eriksson Matilda Hellqvist, Lisa Lilja | |||||||
48.42 | 1 22 | JSM | Stockholm/S | JSM, Stockholm/S | 26.5.19 | ||
Ullevi FK | |||||||
Claudia Payton, Denise Eriksson Rebecca Strand, Emelie Öberg | |||||||
45.30 | SB | 8 | AtletiCAG | Genève, SUI | AtletiCAG, Genève, SUI | 15.6.19 | |
Sweden | |||||||
Claudia Payton, Denise Eriksson Amanda Hansson, Maja Almgren | |||||||
50.79 | 6 | Lag-SM | Malmö/S | Lag-SM, Malmö/S | 26.6.19 | ||
Ullevi FK | |||||||
Estelle Montler, Denise Eriksson Matilda Hellqvist, Lisa Lilja | |||||||
4x400 m (1) | |||||||
3:44.74 | SB | 1 | SM | Stockholm/S | SM, Stockholm/S | 26.5.19 | |
Ullevi FK | |||||||
Denise Eriksson, Lisa Lilja Johanna Holmén Svensson, Matilda Hellqvist |
200 m (5) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
24.64 | SB | 1 B | Mölndal | Mölndal | 19.7.18 | +1.9 | |
25.54 | 3 22 h1 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 4.8.18 | -2.9 | |
25.16 | 6 22 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 4.8.18 | -1.2 | |
24.33w | 1 A | Skara | Skara | 19.8.18 | +2.8 | ||
24.55 | SB (18) | 5 h2 | SM | Eskilstuna | SM, Eskilstuna | 25.8.18 | +0.3 |
60 m (2) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.92i | PB | 2 h2 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 14.1.17 | ||||
7.81i | PB | 1 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 14.1.17 | ||||
100 m (3) | |||||||||
12.16 | PB (25) | 3 h1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 3.6.17 | +1.2 | |||
12.21 | 3 19 h1 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 11.8.17 | +1.7 | |||
13.37w | 7 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 11.8.17 | +2.9 | |||
200 m (14) | |||||||||
24.58i | PB | 1 C | Växjö | Växjö | 22.1.17 | ||||
24.37i | PB | 1 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 4.2.17 | ||||
Överlång bana - odoserad: | |||||||||
24.24i | 4 A | v3Nat | Tampere, FIN | v3Nat, Tampere, FIN | 11.2.17 | ||||
24.14i | PB | 1 h3 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.17 | |||
24.10i | PB (37) (2) | 2 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.17 | |||
24.65 | PB | 4 A | Skara | Skara | 6.6.17 | +0.9 | |||
24.33 | PB | 3 B | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 18.6.17 | +0.2 | ||
24.53 | 1 A | Lerum | Lerum | 21.6.17 | +0.7 | ||||
24.24 | PB | 1 19 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 2.7.17 | +0.6 | ||
24.17 | PB | 3 | Lag-SM | Borås | Lag-SM, Borås | 7.7.17 | +1.2 | ||
24.69 | 5 19 h2 | JEM19 | Grosseto, ITA | JEM19, Grosseto, ITA | 21.7.17 | -1.8 | |||
24.28w | 1 19 h1 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 12.8.17 | +2.4 | |||
24.53 | 3 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 13.8.17 | 0.0 | |||
24.27w | 6 19 | NM | Umeå | NM, Umeå | 20.8.17 | +2.9 | |||
4x100 m (4) | |||||||||
46.33 | SB | 2 | SM | Malmö/S | SM, Malmö/S | 27.5.17 | |||
Ullevi FK | |||||||||
Malin Roth, Matilda Hellqvist Estelle Montler, Denise Eriksson | |||||||||
DNF | - 22 | JSM | Malmö/S | JSM, Malmö/S | 28.5.17 | ||||
Ullevi FK | |||||||||
Malin Roth, Denise Eriksson Emelie Öberg, Hanna Zachrisson | |||||||||
47.67 | 4 | Lag-SM | Borås | Lag-SM, Borås | 7.7.17 | ||||
Ullevi FK | |||||||||
Malin Roth, Matilda Hellqvist Estelle Montler, Denise Eriksson | |||||||||
DNF | - 19 | NM | Umeå | NM, Umeå | 19.8.17 | ||||
Sweden | |||||||||
Claudia Payton, Amanda Hansson Nikki Sjöberg, Denise Eriksson | |||||||||
4x200 m (1) | |||||||||
1:38.27i | PB | 1 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.17 | |||
Ullevi FK | |||||||||
Denise Eriksson, Matilda Hellqvist Johanna Holmén Svensson, Ebba Svantesson |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.98i | PB | 2 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 14.2.16 | ||
100 m (3) | |||||||
12.51 nwi | 1 17 h1 | Stenungsund | Stenungsund | 14.5.16 | |||
12.53 | SB | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 11.6.16 | +1.7 | |
12.89 | 5 19 h2 | JSM | Hässleholm | JSM, Hässleholm | 5.8.16 | +0.9 | |
150 m (1) | |||||||
19.70 | PB | 3 A | Lerum | Lerum | 28.8.16 | -0.1 | |
200 m (5) | |||||||
25.67i | PB | 3 h1 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 27.2.16 | |
25.17 | PB | 3 19 h1 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 3.7.16 | -0.1 |
25.45 | 4 | Lag-SM | Norrköping | Lag-SM, Norrköping | 13.7.16 | -1.5 | |
25.20 | 3 19 h1 | JSM | Hässleholm | JSM, Hässleholm | 6.8.16 | -1.7 | |
25.77 | 5 19 | JSM | Hässleholm | JSM, Hässleholm | 7.8.16 | +0.4 | |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.09i | PB | 5 17 h2 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 28.2.15 | |
100 m (3) | |||||||
12.5m | 1 17 h2 | Stenungsund | Stenungsund | 9.5.15 | +0.9 | ||
12.50 | PB | 2 | Göteborg/S | Göteborg/S | 12.6.15 | +1.5 | |
13.00 | 5 17 h2 | USM | Kalmar | USM, Kalmar | 21.8.15 | -2.4 | |
200 m (4) | |||||||
25.21 | PB | 1 | Halmstad | Halmstad | 28.6.15 | +0.3 | |
26.06 | 2 17 h3 | USM | Kalmar | USM, Kalmar | 22.8.15 | -2.2 | |
26.02 | 6 17 | USM | Kalmar | USM, Kalmar | 23.8.15 | -0.5 | |
26.19w | 6 17 A | Lag-USM | Enskede | Lag-USM, Enskede | 29.8.15 | +3.9 | |
Spjut (500 g) (1) | |||||||
29.38 | PB | 3 17 | Habo | Habo | 13.6.15 | ||
Spjut (1) | |||||||
27.25 | PB | 2 | Lerum | Lerum | 17.6.15 | ||
4x100 m (3) | |||||||
50.94 | 3 17 h1 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 17.5.15 | ||
Ullevi FK | |||||||
Denise Eriksson, Louise Duvling Andersson Hanna Zachrisson, Rebecca Petersson | |||||||
50.59 | 6 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 17.5.15 | ||
Ullevi FK | |||||||
Denise Eriksson, Louise Duvling Andersson Hanna Zachrisson, Rebecca Petersson | |||||||
56.08 | 6 17 r2 | Lag-USM | Enskede | Lag-USM, Enskede | 29.8.15 | ||
Ullevi FK | |||||||
Denise Eriksson, Hanna Zachrisson Louise Duvling Andersson, Rebecca Petersson |
100 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13.14w | 4 A | Kungälv | Kungälv | 22.6.14 | +2.2 | ||
13.26 | PB | 1 17 | Villstad | Villstad | 23.8.14 | 0.0 | |
Spjut (500 g) (1) | |||||||
25.09 | PB | 2 17 | Kungsbacka | Kungsbacka | 31.8.14 | ||
4x100 m (1) | |||||||
DQ | - 17 h3 | USM | Kil | USM, Kil | 25.5.14 | ||
Ullevi FK | |||||||
Rebecca Petersson, Denise Eriksson Maria José Valenzuela, Fatima Koné |
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.71 | Växjö | 23.2.19 | |||
100 m | ||||||
Ute | 11.98 | Göteborg/S | 23.7.22 | +0.6 | ||
150 m | ||||||
Ute | 19.70 | Lerum | 28.8.16 | -0.1 | ||
200 m | ||||||
Ute | 23.94 | Norrköping | 7.8.22 | +1.6 | 48 | |
Inne | 24.10 | Växjö | 26.2.17 | |||
400 m | ||||||
Inne | 58.84 | Växjö | 23.2.19 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 27.25 | Lerum | 17.6.15 | |||
Junior-ungdom | ||||||
Spjut (500 g) | ||||||
Ute | 29.38 | Habo | 13.6.15 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.71i | 3 | 22 h1 | IJSM | Växjö | 23.2.19 | ||
7.73i | 1 | h1 | Göteborg/FH | 9.2.19 | |||
7.74i | 2 | Växjö | 13.2.21 | ||||
7.78i | 8 | 22 | IJSM | Växjö | 23.2.19 | ||
7.81i | 1 | Göteborg/FH | 14.1.17 | ||||
7.84i | 4 | h3 | Växjö | 20.1.24 | |||
7.92i | 2 | h2 | Göteborg/FH | 14.1.17 | |||
7.98i | 2 | Göteborg/FH | 14.2.16 | ||||
8.09i | 5 | 17 h2 | IUSM | Göteborg/FH | 28.2.15 | ||
8.17i | 7 | B | Växjö | 20.1.24 | |||
10-bästasnitt: 7.877 | |||||||
100 m | |||||||
11.98 | 3 | Göteborg/S | 23.7.22 | +0.6 | |||
12.05 | 2 | A | Málaga, ESP | 11.4.21 | +0.4 | ||
12.13 | 3 | Göteborg/S | 26.6.22 | +0.1 | |||
12.15 | 4 | C | Skara | 6.6.19 | +1.3 | ||
12.16 | 3 | h1 | Göteborg/S | 3.6.17 | +1.2 | ||
12.21 | 3 | 19 h1 | JSM | Gävle | 11.8.17 | +1.7 | |
12.29 | 3 | Göteborg/S | 26.6.22 | 0.0 | |||
12.50 | 2 | Göteborg/S | 12.6.15 | +1.5 | |||
12.53 | 3 | Göteborg/S | 11.6.16 | +1.7 | |||
12.89 | 5 | 19 h2 | JSM | Hässleholm | 5.8.16 | +0.9 | |
Visa/dölj alla resultat | |||||||
13.00 | 5 | 17 h2 | USM | Kalmar | 21.8.15 | -2.4 | |
13.26 | 1 | 17 | Villstad | 23.8.14 | 0.0 | ||
10-bästasnitt: 12.289 | |||||||
200 m | |||||||
23.94 | 4 | SM | Norrköping | 7.8.22 | +1.6 | ||
24.06 | 2 | Göteborg/S | 23.7.22 | +0.1 | |||
24.10i | 2 | ISM | Växjö | 26.2.17 | |||
24.11 | 2 | h1 | SM | Norrköping | 6.8.22 | +0.9 | |
24.14i | 1 | h3 | ISM | Växjö | 26.2.17 | ||
24.17 | 3 | Lag-SM | Borås | 7.7.17 | +1.2 | ||
24.17i | 2 | h2 | ISM | Malmö/A | 20.2.21 | ||
24.20i | 2 | Växjö | 14.2.21 | ||||
24.24 | 1 | 19 | VUS | Göteborg/U | 2.7.17 | +0.6 | |
24.28i | 3 | ISM | Malmö/A | 21.2.21 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
24.31 | 2 | A | Málaga, ESP | 11.4.21 | 0.0 | ||
24.33 | 3 | B | Bauhaus | Stockholm/S | 18.6.17 | +0.2 | |
24.34 | 1 | Göteborg/U | 19.6.22 | +0.1 | |||
24.36 | 5 | Göteborg/S | 30.7.22 | -1.3 | |||
24.37i | 1 | Göteborg/FH | 4.2.17 | ||||
24.41 | 3 | Oslo, NOR | 30.6.22 | +0.6 | |||
24.53 | 1 | Lerum | 21.6.17 | +0.7 | |||
24.53 | 3 | 19 | JSM | Gävle | 13.8.17 | 0.0 | |
24.55 | 5 | h2 | SM | Eskilstuna | 25.8.18 | +0.3 | |
24.55 | 2 | Lerum | 19.6.19 | 0.0 | |||
24.55i | 3 | Göteborg/FH | 6.2.21 | ||||
24.56 | 1 | B | Karlstad | 5.7.23 | +1.4 | ||
24.58i | 1 | C | Växjö | 22.1.17 | |||
24.61i | 1 | Göteborg/FH | 9.2.19 | ||||
24.64 | 1 | B | Mölndal | 19.7.18 | +1.9 | ||
24.65 | 4 | Skara | 6.6.17 | +0.9 | |||
24.69 | 5 | 19 h2 | JEM19 | Grosseto, ITA | 21.7.17 | -1.8 | |
24.70 | 4 | Borås | 2.6.19 | +0.6 | |||
24.76i | 3 | Göteborg/FH | 2.2.23 | ||||
24.85i | 3 | h4 | ISM | Växjö | 26.2.22 | ||
24.95i | 3 | A | Karlstad | 27.1.24 | |||
25.13i | 1 | h3 | ISM | Norrköping | 17.2.19 | ||
25.16 | 6 | 22 | JSM | Huddinge | 4.8.18 | -1.2 | |
25.17 | 3 | 19 h1 | VUS | Göteborg/U | 3.7.16 | -0.1 | |
25.20 | 3 | 19 h1 | JSM | Hässleholm | 6.8.16 | -1.7 | |
25.21 | 1 | Halmstad | 28.6.15 | +0.3 | |||
25.23 | 8 | Limassol, CYP | 25.5.23 | +0.1 | |||
25.45 | 4 | teamNC | Norrköping | 13.7.16 | -1.5 | ||
25.54 | 3 | 22 h1 | JSM | Huddinge | 4.8.18 | -2.9 | |
25.67i | 3 | h1 | ISM | Malmö/A | 27.2.16 | ||
25.77 | 5 | 19 | JSM | Hässleholm | 7.8.16 | +0.4 | |
26.02 | 6 | 17 | USM | Kalmar | 23.8.15 | -0.5 | |
26.06 | 2 | 17 h3 | USM | Kalmar | 22.8.15 | -2.2 | |
10-bästasnitt: 24.141 |
60 m: | 10 |
100 m: | 17 |
150 m: | 1 |
200 m: | 51 |
400 m: | 2 |
Spjut (500 g): | 2 |
Spjut: | 1 |
4x100 m: | 12 |
4x200 m: | 1 |
4x400 m: | 1 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 8.09 | 5 h2-17 | Göteborg/FH 28.2 | ||||
2016 | 7.98 | 2 | Göteborg/FH 14.2 | ||||
2017 | 7.81 | 1 | Göteborg/FH 14.1 | ||||
2017 | 7.92 | 2h2 | Göteborg/FH 14.1 | ||||
2019 | 7.71 | 3h1-22 | Växjö 23.2 | ||||
2019 | 7.73 | 1 h1 | Göteborg/FH 9.2 | ||||
2019 | 7.78 | 8-22 | Växjö 23.2 | ||||
2021 | 7.74 | 2 | Växjö 13.2 | ||||
2024 | 7.84 | 4h3 | Växjö 20.1 | ||||
2024 | 8.17 | 7rB | Växjö 20.1 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 13.26 | 1-17 | Villstad 23.8 | 0.0 | |||
2014 | 13.14w | 4 | Kungälv 22.6 | +2.2 | |||
2015 | 12.50 | 2 | Göteborg/S 12.6 | +1.5 | |||
2015 | 13.00 | 5h2-17 | Kalmar 21.8 | -2.4 | |||
2016 | 12.53 | 3 | Göteborg/S 11.6 | +1.7 | |||
2016 | 12.89 | 5h2-19 | Hässleholm 5.8 | +0.9 | |||
2017 | 12.16 | 3h1 | Göteborg/S 3.6 | +1.2 | |||
2017 | 12.21 | 3h1-19 | Gävle 11.8 | +1.7 | |||
2017 | 13.37w | 7-19 | Gävle 11.8 | +2.9 | |||
2019 | 12.15 | 4rC | Skara 6.6 | +1.3 | |||
2019 | 11.92w | 1h3 | Skara 6.6 | +2.3 | |||
2021 | 12.05 | 2rA | Málaga, ESP 11.4 | +0.4 | |||
2022 | 11.98 | 3 | Göteborg/S 23.7 | +0.6 | |||
2022 | 12.13 | 3 | Göteborg/S 26.6 | +0.1 | |||
2022 | 12.29 | 3 | Göteborg/S 26.6 | 0.0 | |||
150 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 19.70 | 3 | Lerum 28.8 | -0.1 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 25.21 | 1 | Halmstad 28.6 | +0.3 | |||
2015 | 26.02 | 6-17 | Kalmar 23.8 | -0.5 | |||
2015 | 26.06 | 2h3-17 | Kalmar 22.8 | -2.2 | |||
2015 | 26.19w | 6 -17 | Enskede 29.8 | +3.9 | |||
2016 | 25.17 | 3h1-19 | Göteborg/U 3.7 | -0.1 | |||
2016 | 25.20 | 3h1-19 | Hässleholm 6.8 | -1.7 | |||
2016 | 25.45 | 4 | Norrköping 13.7 | -1.5 | |||
2016 | 25.77 | 5-19 | Hässleholm 7.8 | +0.4 | |||
2017 | 24.17 | 3 | Borås 7.7 | +1.2 | |||
2017 | 24.24 | 1-19 | Göteborg/U 2.7 | +0.6 | |||
2017 | 24.33 | 3rB | Stockholm/S 18.6 | +0.2 | |||
2017 | 24.53 | 1 | Lerum 21.6 | +0.7 | |||
2017 | 24.53 | 3-19 | Gävle 13.8 | 0.0 | |||
2017 | 24.65 | 4 | Skara 6.6 | +0.9 | |||
2017 | 24.69 | 5h2-19 | Grosseto, ITA 21.7 | -1.8 | |||
2017 | 24.27w | 6-19 | Umeå 20.8 | +2.9 | |||
2017 | 24.28w | 1h1-19 | Gävle 12.8 | +2.4 | |||
2018 | 24.55 | 5h2 | Eskilstuna 25.8 | +0.3 | |||
2018 | 24.64 | 1rB | Mölndal 19.7 | +1.9 | |||
2018 | 25.16 | 6 -22 | Huddinge 4.8 | -1.2 | |||
2018 | 25.54 | 3 h1-22 | Huddinge 4.8 | -2.9 | |||
2018 | 24.33w | 1 | Skara 19.8 | +2.8 | |||
2019 | 24.55 | 2 | Lerum 19.6 | 0.0 | |||
2019 | 24.70 | 4 | Borås 2.6 | +0.6 | |||
2021 | 24.31 | 2rA | Málaga, ESP 11.4 | 0.0 | |||
2021 | 24.10w | 1 | Granada, ESP 15.5 | +2.3 | |||
2022 | 23.94 | 4 | Norrköping 7.8 | +1.6 | |||
2022 | 24.06 | 2 | Göteborg/S 23.7 | +0.1 | |||
2022 | 24.11 | 2h1 | Norrköping 6.8 | +0.9 | |||
2022 | 24.34 | 1 | Göteborg/U 19.6 | +0.1 | |||
2022 | 24.36 | 5 | Göteborg/S 30.7 | -1.3 | |||
2022 | 24.41 | 3 | Oslo, NOR 30.6 | +0.6 | |||
2023 | 24.56 | 1rB | Karlstad 5.7 | +1.4 | |||
2023 | 25.23 | 8 | Limassol, CYP 25.5 | +0.1 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 25.67 | 3h1 | Malmö/A 27.2 | ||||
2017 | 24.10 | 2 | Växjö 26.2 | ||||
2017 | 24.14 | 1h3 | Växjö 26.2 | ||||
2017 | 24.37 | 1 | Göteborg/FH 4.2 | ||||
2017 | 24.58 | 1rC | Växjö 22.1 | ||||
2019 | 24.61 | 1 | Göteborg/FH 9.2 | ||||
2019 | 25.13 | 1h3 | Norrköping 17.2 | ||||
2021 | 24.17 | 2h2 | Malmö/A 20.2 | ||||
2021 | 24.20 | 2 | Växjö 14.2 | ||||
2021 | 24.28 | 3 | Malmö/A 21.2 | ||||
2021 | 24.55 | 3 | Göteborg/FH 6.2 | ||||
2022 | 24.85 | 3h4 | Växjö 26.2 | ||||
2023 | 24.76 | 3 | Göteborg/FH 2.2 | ||||
2024 | 24.95 | 3rA | Karlstad 27.1 | ||||
400 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 58.84 | 3h1-22 | Växjö 23.2 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 27.25 | 2 | Lerum 17.6 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
Spjut (500 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 25.09 | 2-17 | Kungsbacka 31.8 | ||||
2015 | 29.38 | 3-17 | Habo 13.6 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
SM | 2018 | 5 | h2 | 24.55 |
|||
SM | 2022 | 4 | 23.94 |
2 | h1 | 24.11 |
|
4x100 m | |||||||
SM | 2017 | 2 | 46.33 |
||||
SM | 2019 | 1 | 44.87 |
||||
4x400 m | |||||||
SM | 2019 | 1 | 3:44.74 |
||||
Inne | |||||||
200 m | |||||||
ISM | 2016 | 3 | h1 | 25.67 |
|||
ISM | 2017 | 2 | 24.10 |
1 | h3 | 24.14 |
|
ISM | 2019 | B | DNS |
1 | h3 | 25.13 |
|
ISM | 2021 | 3 | 24.28 |
2 | h2 | 24.17 |
|
ISM | 2022 | 3 | h4 | 24.85 |
|||
4x200 m | |||||||
ISM | 2017 | 1 | 1:38.27 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
100 m | |||||||
USM | 2015 | 5 | 17 h2 | 13.00 |
|||
JSM | 2016 | 5 | 19 h2 | 12.89 |
|||
JSM | 2017 | 7 | 19 | 13.37w |
3 | 19 h1 | 12.21 |
200 m | |||||||
USM | 2015 | 6 | 17 | 26.02 |
2 | 17 h3 | 26.06 |
JSM | 2016 | 5 | 19 | 25.77 |
3 | 19 h1 | 25.20 |
JSM | 2017 | 3 | 19 | 24.53 |
1 | 19 h1 | 24.28w |
JSM | 2018 | 6 | 22 | 25.16 |
3 | 22 h1 | 25.54 |
4x100 m | |||||||
USM | 2014 | 17 h3 | DQ |
||||
USM | 2015 | 6 | 17 | 50.59 |
3 | 17 h1 | 50.94 |
JSM | 2017 | 22 | DNF |
||||
JSM | 2019 | 1 | 22 | 48.42 |
|||
Inne | |||||||
60 m | |||||||
IUSM | 2015 | 5 | 17 h2 | 8.09 |
|||
IJSM | 2019 | 8 | 22 | 7.78 |
3 | 22 h1 | 7.71 |
400 m | |||||||
IJSM | 2019 | 22 | DNS |
3 | 22 h1 | 58.84 |
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
JEM19 | 2017 | 27 | 5 | 19 h2 | 24.69 |