Lucas Törnström

Född: 10 juni 2005

Ålder: 17 år 107 dagar

Förening:
Danderyds SK
Förening:
 Danderyds SK
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (8)
7.13i
PB  VäxjöVäxjö23.1.22
DNFi
  VäxjöVäxjö23.1.22
7.07i
PB  SätraSätra13.2.22
7.07i
=PB  SätraSätra13.2.22
7.15i
  IUSMSkellefteåIUSM, Skellefteå6.3.22
7.07i
=PB  IUSMSkellefteåIUSM, Skellefteå6.3.22
7.09i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
7.29i
  SollentunaSollentuna27.3.22
100 m (1)
10.99w
  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22+2.6
200 m (5)
21.84w
  SollentunaSollentuna11.6.22+2.8
22.20
SB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+1.0
22.40
  Graz, AUTGraz, AUT30.7.22-0.2
22.69
  USMSollentunaUSM, Sollentuna27.8.22+0.3
DNF
  USMSollentunaUSM, Sollentuna28.8.22-1.4
300 m (1)
35.07
PB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
400 m (13)
49.44i
PB  VäxjöVäxjö23.1.22
49.00i
PB  (8) UppsalaUppsala4.2.22
49.11i
  SollentunaSollentuna19.2.22
50.28i
  IUSMSkellefteåIUSM, Skellefteå5.3.22
49.58i
  IUSMSkellefteåIUSM, Skellefteå6.3.22
48.50
PB  DanderydDanderyd21.5.22
48.63
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22
48.34
PB  (52) UEMJerusalem, ISRUEM, Jerusalem, ISR4.7.22
48.61
  UEMJerusalem, ISRUEM, Jerusalem, ISR6.7.22
49.21
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22
50.93
  USMSollentunaUSM, Sollentuna26.8.22
48.48
  USMSollentunaUSM, Sollentuna27.8.22
49.34
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22
800 m (1)
2:06.31i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
1000 m (1)
2:51.18
PB  (71) (34) USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.52i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
8.43i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
15.21
PB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22-0.4
300 m häck (83.8 cm) (2)
40.86
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna27.8.22
DNF
  USMSollentunaUSM, Sollentuna28.8.22
Höjd (3)
1.79i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
 
1.64
O
1.70
O
1.73
XXO
1.76
O
1.79
XXO
1.82
XXX
  
1.73i
  SollentunaSollentuna27.3.22
 
1.61
O
1.65
O
1.69
O
1.73
XO
1.77
XXX
   
1.78
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
 
1.63
O
1.69
O
1.72
XO
1.75
XO
1.78
XO
1.81
XX
  
Stav (2)
3.74i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
 
3.34
XXO
3.54
O
3.64
O
3.74
O
3.84
XXX
   
3.82
PB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
 
3.32
O
3.42
O
3.52
O
3.62
O
3.72
XO
3.82
O
3.92
XXX
 
Längd (4)
6.11i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
 
6.086.11
6.51i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
 
6.406.346.51
5.85i
  SollentunaSollentuna27.3.22
 
5.645.855.81
6.48
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22+1.5
6.74w
  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22+2.8
 
6.28
+2.0
6.48
+1.5
6.74
+2.8
Kula (5.0 kg) (4)
12.46i
PB  SätraSätra13.2.22
 
11.7212.46X11.69XX
12.36i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
 
11.4212.3612.12
11.70i
  SollentunaSollentuna27.3.22
 
11.0411.7010.98
12.02
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
 
10.3811.2012.02
Diskus (1.5 kg) (1)
32.56
SB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
 
23.2631.2432.56
Spjut (700 g) (1)
39.48
SB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
 
37.09X39.48
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
6.807
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
15.21/-0.4   32.56   3.82   39.48   35.07
10.99w/+2.6   6.74w/+2.8   12.02   1.78   2:51.18
Sjukamp (P17) (1)
5.038
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
7.09   3.74   6.51   8.43
1.79   12.36   2:06.31
4x100 m (2)
42.80
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S29.5.22
 Danderyds SK
Edvin Sidwall, Lucas Törnström
Victor Törnström, Oskar Lidberg
42.71
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S29.5.22
 Danderyds SK
Edvin Sidwall, Lucas Törnström
Victor Törnström, Oskar Lidberg
4x400 m (1)
3:16.27
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN4.9.22
 Sweden
Victor Törnström, Jeroen Persson
Oliver Fehrlund Persson, Lucas Törnström
1000 m stafett (2)
2:00.64
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Danderyds SK
Oskar Lidberg, Edvin Sidwall
Victor Törnström, Lucas Törnström
1:55.98
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Danderyds SK
Oskar Lidberg, Edvin Sidwall
Victor Törnström, Lucas Törnström

2021

100 m (4)
11.63
PB  DanderydDanderyd15.5.21-0.8
11.30
PB  HuddingeHuddinge11.6.21-0.6
DNS
  HässelbyHässelby16.6.21+0.5
11.35
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.210.0
200 m (7)
23.29
PB  DanderydDanderyd15.5.21-1.2
22.55
PB  SollentunaSollentuna30.5.21+1.8
22.59
  HuddingeHuddinge13.6.21-1.2
22.59
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21-0.1
22.44w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+3.1
21.74w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21+2.7
21.99
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
300 m (2)
DNF
  HässelbyHässelby15.6.21
35.37
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
400 m (5)
50.80
PB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
50.29
PB  HuddingeHuddinge12.6.21
50.06
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21
52.14
  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21
50.50
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
800 m (1)
1:59.27
PB  DanderydDanderyd20.6.21
1000 m (1)
2:53.72
PB  (99) (50) USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
15.83
PB  HässelbyHässelby15.6.21+0.2
15.86
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.210.0
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.37
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
Höjd (1)
1.73
=PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
1.61
O
1.67
O
1.70
O
1.73
XO
    
Stav (2)
NH
  HässelbyHässelby15.6.21
3.50
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
3.30
O
3.40
O
3.50
O
3.60
XXX
    
Längd (1)
6.24
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21-0.3
 
5.39
-1.0
6.06
-1.1
6.24
-0.3
Kula (5.0 kg) (1)
11.40
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
10.8611.4010.92
Diskus (1.5 kg) (3)
34.89
PB  HuddingeHuddinge12.6.21
 
33.2232.05X34.8932.0133.28
34.44
  HässelbyHässelby15.6.21
35.38
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
33.7535.3832.42
Spjut (700 g) (3)
40.25
PB  HuddingeHuddinge13.6.21
 
39.20X40.2538.3236.1238.85
NM
  HässelbyHässelby15.6.21
41.12
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
32.6841.1236.85
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (2)
DNF
  HässelbyHässelby16.6.21
15.83/+0.2   34.44   Nm   NM   DNF
NM/+0.5            
6.408
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
15.86/0.0   35.38   3.50   41.12   35.37
11.35/0.0   6.24/-0.3   11.40   1.73   2:53.72
4x100 m (1)
43.58
PB  DanderydDanderyd19.6.21
 Danderyds SK
Markus Brodin, Viktor Skoglund
Lucas Törnström, Victor Törnström
3x800 m (1)
6:00.52
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Danderyds SK
1000 m stafett (2)
1:59.75
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Danderyds SK
Victor Törnström, Lucas Törnström
Alexander Davidsson Eriksson, Markus Brodin
1:56.40
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Danderyds SK
Victor Törnström, Lucas Törnström
Erik Skoglund, Viktor Skoglund

2020

60 m (6)
7.85i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
7.87i
  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
7.89i
  SätraSätra11.1.20
7.77i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
7.63i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
7.62i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
80 m (3)
10.04
PB  DanderydDanderyd9.5.20+0.9
9.86
PB  TäbyTäby15.8.20-1.4
9.85
PB  TäbyTäby15.8.20-0.9
200 m (6)
25.12i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
25.00i
PB  SätraSätra19.1.20
25.05i
  SollentunaSollentuna22.1.20
24.70i
PB  SätraSätra15.2.20
24.68i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
23.96
PB  DanderydDanderyd16.6.200.0
300 m (4)
38.01
PB  SpångaSpånga9.7.20
38.17
  ÅkersbergaÅkersberga20.8.20
37.31
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20
37.18
PB  HuddingeHuddinge27.9.20
600 m (2)
1:33.15i
PB  SätraSätra12.1.20
1:31.75i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
1000 m (2)
3:02.59i
PB  SätraSätra18.1.20
DNFi
  SätraSätra16.2.20
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (3)
9.44i
PB  SätraSätra12.1.20
9.31i
PB  SätraSätra19.1.20
9.33i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.13
PB  DanderydDanderyd30.5.20+1.7
300 m häck (76.2 cm) (3)
42.89
PB  DanderydDanderyd16.5.20
41.40
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20
41.54
  HuddingeHuddinge26.9.20
Höjd (7)
1.60i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
1.56i
  SätraSätra15.12.19
1.57i
  SätraSätra12.1.20
 
1.42
O
1.51
O
1.54
O
1.57
O
1.60
O
1.63
XXX
  
1.62i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.47
O
1.53
O
1.56
O
1.59
XO
1.62
O
1.65
XXX
  
1.66i
PB  SätraSätra15.2.20
1.73
PB  Stockholm/SStockholm/S6.9.20
1.70
  HuddingeHuddinge26.9.20
 
1.54
O
1.58
O
1.61
O
1.64
O
1.67
XO
1.70
XXO
1.73
XXX
 
Stav (11)
3.05i
PB  SätraSätra11.1.20
 
2.65
O
2.95
O
3.05
O
3.15
XO
3.25
XXX
   
3.03i
  SätraSätra25.1.20
 
2.83
XO
2.93
O
3.03
XO
3.13
XXX
    
3.05i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
2.75
O
2.85
O
2.95
O
3.05
O
3.15
XXX
   
3.33i
PB  SätraSätra16.2.20
3.24i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
3.20i
  inneSollentunainne, Sollentuna15.5.20
 
3.00
O
3.20
O
3.40
XXX
     
3.25
PB  ÅkersbergaÅkersberga14.6.20
 
3.25
O
3.35
XXX
      
3.46
PB  EnskedeEnskede27.6.20
 
3.16
O
3.26
O
3.36
O
3.46
O
3.56
XXX
   
3.31
  TäbyTäby18.7.20
 
3.01
O
3.21
O
3.31
XO
3.51
XXX
    
3.54
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna23.8.20
 
3.10
O
3.32
O
3.54
XXO
3.70
XXX
    
3.57
PB  HuddingeHuddinge27.9.20
 
3.27
O
3.37
O
3.42
O
3.47
O
3.57
O
3.66
XXX
  
Längd (4)
5.22i
PB  SätraSätra11.1.20
 
4.865.125.22
5.21i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
5.215.155.12
5.43
PB  DanderydDanderyd9.5.20+1.1
 
XXX5.43
+1.1
5.85
PB  TäbyTäby15.8.20+0.7
 
5.42
+0.4
5.85
+0.7
5.53
-1.6
Tresteg (1)
11.35i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
Kula (4.0 kg) (5)
9.64i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
9.61i
  SätraSätra15.12.19
10.13i
PB  SätraSätra12.1.20
 
8.7910.0710.13
9.68i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
9.269.689.19
11.29
PB  DanderydDanderyd16.5.20
 
10.0210.1211.29X
Diskus (1.0 kg) (5)
36.12
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby28.5.20
 
X32.8032.5435.1736.12X
34.55
  EnskedeEnskede27.6.20
 
XX29.7234.5531.71X
34.52
  BålstaBålsta19.7.20
 
X32.2234.44XX34.52
31.55
  USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
31.55XX
38.87
PB  HuddingeHuddinge26.9.20
 
33.9330.2038.87X35.9431.66
Spjut (600 g) (4)
39.23
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby21.6.20
 
37.9234.9933.7936.1137.8839.23
39.24
PB  EnskedeEnskede27.6.20
37.26
  BålstaBålsta19.7.20
 
37.2636.0433.1834.1534.1233.18
39.66
PB  Stockholm/SStockholm/S6.9.20
 
39.6634.5435.97X37.0736.92
Sjukamp (P15) (2)
3.642
PB  SätraSätra12.1.20
7.89   3.05   5.22   9.44
1.57   10.13   1:33.15
3.738
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.77   3.05   5.21   9.33
1.62   9.68   1:31.75
4x80 m (1)
38.80
SB  DanderydDanderyd3.9.20
 Danderyds SK
Noah Busch, Lucas Törnström
Jack Holmberg, Victor Törnström
3x800 m (1)
6:31.81
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Danderyds SK

2019

80 m (1)
10.65
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-0.6
300 m (2)
40.65
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
39.83
PB  VästeråsVästerås15.9.19
800 m (2)
2:19.11
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
2:12.36
PB  VästeråsVästerås14.9.19
80 m häck (83.8 cm) (3)
13.01
PB  BålstaBålsta6.6.19+0.6
12.82w
  SollentunaSollentuna9.6.19+2.4
13.24
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.1
300 m häck (76.2 cm) (1)
43.78
PB  VästeråsVästerås14.9.19
Stav (2)
2.60i
PB  SätraSätra15.12.18
2.90
PB  UppsalaUppsala17.8.19
Längd (1)
5.16
PB  SollentunaSollentuna8.6.19+1.1
Tresteg (3)
10.46i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.18
10.75
PB  TrollbäckenTrollbäcken1.9.19+0.2
11.04w
  TrollbäckenTrollbäcken1.9.19+3.8
Diskus (1.0 kg) (1)
30.02
PB  UppsalaUppsala17.8.19
Spjut (600 g) (2)
34.80
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
34.86
PB  UppsalaUppsala16.8.19
Sjukamp (P15) (1)
2.983
PB  SätraSätra13.1.19
         
      

2018

Stav (2)
2.07i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
2.54
PB  HuddingeHuddinge16.6.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.07
Sätra13.2.22
80 m
Ute
9.85
Täby15.8.20-0.9
100 m
Ute
11.30
Huddinge11.6.21-0.6
200 m
Ute
21.99
Stockholm/S5.9.21
Inne
24.68
Örebro7.3.20
300 m
Ute
35.07
Västerås23.7.22
400 m
Ute
48.34
Jerusalem, ISR4.7.22
Inne
49.00
Uppsala4.2.22
600 m
Inne
1:31.75
Sollentuna2.2.20
800 m
Ute
1:59.27
Danderyd20.6.21
Inne
2:06.31
Örebro20.3.22
1000 m
Ute
2:51.18
Västerås24.7.22
Inne
3:02.59
Sätra18.1.20
Höjd
Ute
1.78
Västerås24.7.22
Inne
1.79
Örebro20.3.22
Stav
Ute
3.82
Västerås23.7.22
Inne
3.74
Örebro19.3.22
Längd
Ute
6.48
Västerås24.7.22+1.5
Inne
6.51
Örebro19.3.22
Tresteg
Ute
10.75
Trollbäcken1.9.19+0.2
Inne
11.35
Göteborg/FH1.12.19

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.43
Örebro20.3.22
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.21
Västerås23.7.22-0.4
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne
9.31
Sätra19.1.20
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.13
Danderyd30.5.20+1.7
300 m häck (76.2 cm)
Ute
41.40
Norrköping29.8.20
300 m häck (83.8 cm)
Ute
40.37
Huddinge11.6.21
Kula (4.0 kg)
Ute
11.29
Danderyd16.5.20
Inne
10.13
Sätra12.1.20
Kula (5.0 kg)
Ute
12.02
Västerås24.7.22
Inne
12.46
Sätra13.2.22
Diskus (1.0 kg)
Ute
38.87
Huddinge26.9.20
Diskus (1.5 kg)
Ute
35.38
Ljungby7.8.21
Spjut (600 g)
Ute
39.66
Stockholm/S6.9.20
Spjut (700 g)
Ute
41.12
Ljungby7.8.21
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute
6.807
Västerås24.7.22
Sjukamp (P15)
Inne
3.738
Sollentuna2.2.20
Sjukamp (P17)
Inne
5.038
Örebro20.3.22
60 m
7.07i
2
B
Sätra13.2.22
7.07i
5
Sätra13.2.22
7.07i
3
17
IUSMSkellefteå6.3.22
7.09i
hep
17
IUSMÖrebro19.3.22
7.13i
1
17
h3
Växjö23.1.22
7.15i
1
17
h2
IUSMSkellefteå6.3.22
7.29i
6
17
Sollentuna27.3.22
7.62i
4
15
s1
IUSMÖrebro7.3.20
7.63i
3
15
h5
IUSMÖrebro7.3.20
7.77i
hep
15
IUSMSollentuna1.2.20
Visa/dölj alla resultat
7.85i
3
15
h1
Göteborg/FH30.11.19
7.87i
3
15
B
Göteborg/FH30.11.19
7.89i
tri
15
Sätra11.1.20
10-bästasnitt: 7.289
200 m
21.99
2
17
vFINStockholm/S5.9.21
22.20
6
17
Göteborg/U19.6.22+1.0
22.40
2
C
Graz, AUT30.7.22-0.2
22.55
2
Sollentuna30.5.21+1.8
22.59
1
16
Huddinge13.6.21-1.2
22.59
5
17
VUSGöteborg/U10.7.21-0.1
22.69
2
17
h2
USMSollentuna27.8.22+0.3
23.29
1
17
Danderyd15.5.21-1.2
23.96
1
Danderyd16.6.200.0
24.68i
1
15
h1
IUSMÖrebro7.3.20
Visa/dölj alla resultat
24.70i
1
15
D
Sätra15.2.20
25.00i
2
15
B
Sätra19.1.20
25.05i
2
B
Sollentuna22.1.20
25.12i
4
15
Göteborg/FH1.12.19
10-bästasnitt: 22.894
400 m
48.34
3
17
h3
UEMJerusalem, ISR4.7.22
48.48
1
17
USMSollentuna27.8.22
48.50
2
A
Danderyd21.5.22
48.61
5
17
UEMJerusalem, ISR6.7.22
48.63
1
17
Göteborg/U18.6.22
49.00i
3
Uppsala4.2.22
49.11i
1
Sollentuna19.2.22
49.21
6
h1
SMNorrköping5.8.22
49.34
2
17
vFINHelsinki, FIN3.9.22
49.44i
1
17
C
Växjö23.1.22
Visa/dölj alla resultat
49.58i
1
17
IUSMSkellefteå6.3.22
50.06
1
17
VUSGöteborg/U11.7.21
50.28i
1
17
h2
IUSMSkellefteå5.3.22
50.29
1
16
Huddinge12.6.21
50.50
1
16
USMNorrköping14.8.21
50.80
3
Stockholm/S22.5.21
50.93
1
17
h1
USMSollentuna26.8.22
52.14
1
16
h1
USMNorrköping13.8.21
10-bästasnitt: 48.866
Höjd
1.79i
hep
17
IUSMÖrebro20.3.22
1.78
dec
17
USMVästerås24.7.22
1.73
1
15
Stockholm/S6.9.20
1.73
dec
16
USMLjungby8.8.21
1.73i
7
17
Sollentuna27.3.22
1.70
5
15
Huddinge26.9.20
1.66i
3
15
Sätra15.2.20
1.62i
hep
15
IUSMSollentuna2.2.20
1.60i
5
15
Göteborg/FH1.12.19
1.57i
tri
15
Sätra12.1.20
Visa/dölj alla resultat
1.56i
5
15
Sätra15.12.19
10-bästasnitt: 1.691
Stav
3.82
dec
17
USMVästerås23.7.22
3.74i
hep
17
IUSMÖrebro19.3.22
3.57
1
15
Huddinge27.9.20
3.54
10
15
USMSollentuna23.8.20
3.50
dec
16
USMLjungby7.8.21
3.46
3
15
Enskede27.6.20
3.33i
5
15
Sätra16.2.20
3.31
2
15
Täby18.7.20
3.25
5
17
Åkersberga14.6.20
3.24i
11
15
IUSMÖrebro8.3.20
Visa/dölj alla resultat
3.20i
2
16
inneSollentuna15.5.20
3.05i
tri
15
Sätra11.1.20
3.05i
hep
15
IUSMSollentuna1.2.20
3.03i
17
D
Sätra25.1.20
2.90
4
15
Uppsala17.8.19
2.60i
5
15
Sätra15.12.18
2.54
2
13
Huddinge16.6.18
2.07i
2
13
Huddinge28.1.18
10-bästasnitt: 3.476
Längd
6.51i
hep
17
IUSMÖrebro19.3.22
6.48
+
17
USMVästerås24.7.22+1.5
6.24
dec
16
USMLjungby8.8.21-0.3
6.11i
3
17
Uppsala6.2.22
5.85
2
15
Täby15.8.20+0.7
5.85i
10
17
Sollentuna27.3.22
5.43
2
15
Danderyd9.5.20+1.1
5.22i
tri
15
Sätra11.1.20
5.21i
hep
15
IUSMSollentuna1.2.20
5.16
4
14
Sollentuna8.6.19+1.1
10-bästasnitt: 5.806

Total results in database: 190
By event:
60 m:14
80 m:4
100 m:5
200 m:18
300 m:9
400 m:18
600 m:2
800 m:4
1000 m:4
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):2
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m):3
80 m häck (83.8 cm):4
300 m häck (76.2 cm):4
300 m häck (83.8 cm):3
Höjd:11
Stav:19
Längd:11
Tresteg:4
Kula (4.0 kg):5
Kula (5.0 kg):5
Diskus (1.0 kg):6
Diskus (1.5 kg):4
Spjut (600 g):6
Spjut (700 g):4
Tiokamp (P17, 300m, 1000m):3
Sjukamp (P15):2
Sjukamp (P17):1
4x100 m:3
4x80 m:1
4x400 m:1
3x800 m:2
1000 m stafett:4
Sjukamp (P15):1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
7.62
 4s1-15
Örebro
7.3
 
7.63
3h5-15
Örebro
7.3
 
7.77
H-15
Sollentuna
1.2
 
7.85
3h1-15
Göteborg/FH
30.11
 
7.87
3rB-15
Göteborg/FH
30.11
 
7.89
M-15
Sätra
11.1
 
2022
7.07
5
Sätra
13.2
 
2022
7.07
2rB
Sätra
13.2
 
7.07
3-17
Skellefteå
6.3
 
7.09
H-17
Örebro
19.3
 
7.13
1h3-17
Växjö
23.1
 
7.15
1h2-17
Skellefteå
6.3
 
7.29
6-17
Sollentuna
27.3
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.65
 6h8-14
Göteborg/U
29.6
-0.6
2020
9.85
2-15
Täby
15.8
-0.9
9.86
2h1-15
Täby
15.8
-1.4
10.04
3-16
Danderyd
9.5
 +0.9
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.30
2-16
Huddinge
11.6
-0.6
11.35
D-16
Ljungby
8.8
 0.0
11.63
2-17
Danderyd
15.5
-0.8
2022
10.99w
 D-17
Västerås
24.7
 +2.6
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
23.96
 1
Danderyd
16.6
 0.0
2021
21.99
2-17
Stockholm/S
5.9
 
22.55
2
Sollentuna
30.5
 +1.8
22.59
1-16
Huddinge
13.6
-1.2
22.59
5-17
Göteborg/U
10.7
-0.1
23.29
1-17
Danderyd
15.5
-1.2
21.74w
 1-16
Norrköping
15.8
 +2.7
22.44w
 1h1-16
Norrköping
14.8
 +3.1
2022
22.20
 6-17
Göteborg/U
19.6
 +1.0
22.40
2rC
Graz, AUT
30.7
-0.2
22.69
2h2-17
Sollentuna
27.8
 +0.3
21.84w
 2
Sollentuna
11.6
 +2.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
24.68
1h1-15
Örebro
7.3
 
24.70
1rD-15
Sätra
15.2
 
25.00
2rB-15
Sätra
19.1
 
25.05
2 rB
Sollentuna
22.1
 
25.12
4-15
Göteborg/FH
1.12
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
39.83
 2
Västerås
15.9
 
40.65
6rB-14
Göteborg/U
30.6
 
2020
37.18
 2-15
Huddinge
27.9
 
37.31
5-15
Norrköping
30.8
 
38.01
2-15
Spånga
9.7
 
38.17
2-15
Åkersberga
20.8
 
2021
35.37
 D-16
Ljungby
7.8
 
2022
35.07
D-17
Västerås
23.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
50.06
 1-17
Göteborg/U
11.7
 
50.29
1-16
Huddinge
12.6
 
50.50
1-16
Norrköping
14.8
 
50.80
3
Stockholm/S
22.5
 
52.14
1h1-16
Norrköping
13.8
 
2022
48.34
3h3-17
Jerusalem, ISR
4.7
 
48.48
1-17
Sollentuna
27.8
 
48.50
2rA
Danderyd
21.5
 
48.61
5-17
Jerusalem, ISR
6.7
 
48.63
1-17
Göteborg/U
18.6
 
49.21
6h1
Norrköping
5.8
 
49.34
2-17
Helsinki, FIN
3.9
 
50.93
1h1-17
Sollentuna
26.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
49.00
3
Uppsala
4.2
 
49.11
1
Sollentuna
19.2
 
49.44
1rC-17
Växjö
23.1
 
49.58
1-17
Skellefteå
6.3
 
50.28
1h2-17
Skellefteå
5.3
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:31.75
H-15
Sollentuna
2.2
 
1:33.15
M-15
Sätra
12.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
2:12.36
 2
Västerås
14.9
 
2:19.11
9rB-14
Göteborg/U
29.6
 
2021
1:59.27
6-17
Danderyd
20.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
2:06.31
H-17
Örebro
20.3
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
2:53.72
 D-16
Ljungby
8.8
 
2022
2:51.18
D-17
Västerås
24.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3:02.59
4-15
Sätra
18.1
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.73
 1-15
Stockholm/S
6.9
 
1.70
5-15
Huddinge
26.9
 
2021
1.73
 D-16
Ljungby
8.8
 
2022
1.78
D-17
Västerås
24.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.66
 3-15
Sätra
15.2
 
1.62
H-15
Sollentuna
2.2
 
1.60
5-15
Göteborg/FH
1.12
 
1.57
M-15
Sätra
12.1
 
1.56
5-15
Sätra
15.12
 
2022
1.79
H-17
Örebro
20.3
 
1.73
7-17
Sollentuna
27.3
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2.54
 2-13
Huddinge
16.6
 
2019
2.90
 4-15
Uppsala
17.8
 
2020
3.57
 1-15
Huddinge
27.9
 
3.54
10-15
Sollentuna
23.8
 
3.46
3-15
Enskede
27.6
 
3.31
2-15
Täby
18.7
 
3.25
5-17
Åkersberga
14.6
 
2021
3.50
 D-16
Ljungby
7.8
 
2022
3.82
D-17
Västerås
23.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2.07
 2-13
Huddinge
28.1
 
2019
2.60
 5-15
Sätra
15.12
 
2020
3.33
 5-15
Sätra
16.2
 
3.24
11-15
Örebro
8.3
 
3.20
2-16
Sollentuna
15.5
 
3.05
M-15
Sätra
11.1
 
3.05
H-15
Sollentuna
1.2
 
3.03
17cD
Sätra
25.1
 
2022
3.74
H-17
Örebro
19.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
5.16
 4-14
Sollentuna
8.6
 +1.1
2020
5.85
 2-15
Täby
15.8
 +0.7
5.43
2-15
Danderyd
9.5
 +1.1
2021
6.24
 D-16
Ljungby
8.8
-0.3
2022
6.48
--17
Västerås
24.7
 +1.5
6.74w
 D-17
Västerås
24.7
 +2.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.22
 M-15
Sätra
11.1
 
5.21
H-15
Sollentuna
1.2
 
2022
6.51
H-17
Örebro
19.3
 
6.11
3-17
Uppsala
6.2
 
5.85
10-17
Sollentuna
27.3
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.75
+-14
Trollbäcken
1.9
 +0.2
11.04w
 5-14
Trollbäcken
1.9
 +3.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
10.46
 5-14
Göteborg/FH
2.12
 
2020
11.35
7-15
Göteborg/FH
1.12
 

Junior-ungdom
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.31
5-15
Sätra
19.1
 
9.33
H-15
Sollentuna
2.2
 
9.44
M-15
Sätra
12.1
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.43
H-17
Örebro
20.3
 
8.52
3rB-17
Uppsala
6.2
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
13.01
 2
Bålsta
6.6
 +0.6
13.24
6h1-14
Göteborg/U
30.6
 +0.1
12.82w
 3-14
Sollentuna
9.6
 +2.4
2020
12.13
2-15
Danderyd
30.5
 +1.7
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15.83
 D-17
Hässelby
15.6
 +0.2
15.86
D-16
Ljungby
7.8
 0.0
2022
15.21
D-17
Västerås
23.7
-0.4
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
43.78
 3
Västerås
14.9
 
2020
41.40
3-15
Norrköping
29.8
 
41.54
2-15
Huddinge
26.9
 
42.89
2-15
Danderyd
16.5
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
40.37
2-16
Huddinge
11.6
 
2022
40.86
 2h1-17
Sollentuna
27.8
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.29
3-15
Danderyd
16.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
10.13
M-15
Sätra
12.1
 
9.68
H-15
Sollentuna
2.2
 
9.64
13-15
Göteborg/FH
30.11
 
9.61
9-15
Sätra
15.12
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.40
 D-16
Ljungby
8.8
 
2022
12.02
D-17
Västerås
24.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
12.46
3-17
Sätra
13.2
 
12.36
H-17
Örebro
20.3
 
11.70
4-17
Sollentuna
27.3
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
30.02
 6-15
Uppsala
17.8
 
2020
38.87
3-15
Huddinge
26.9
 
36.12
3-15
Upplands Väsby
28.5
 
34.55
5-15
Enskede
27.6
 
34.52
2-15
Bålsta
19.7
 
31.55
13-15
Norrköping
22.8
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
35.38
D-16
Ljungby
7.8
 
34.89
5-16
Huddinge
12.6
 
34.44
D-17
Hässelby
15.6
 
2022
32.56
 D-17
Västerås
23.7
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
34.86
 7-15
Uppsala
16.8
 
34.80
9-14
Göteborg/U
29.6
 
2020
39.66
2-15
Stockholm/S
6.9
 
39.24
2-15
Enskede
27.6
 
39.23
2-15
Upplands Väsby
21.6
 
37.26
2-15
Bålsta
19.7
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
41.12
D-16
Ljungby
7.8
 
40.25
2-16
Huddinge
13.6
 
2022
39.48
 D-17
Västerås
23.7
 
Sjukamp (P15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3.738
7-15
Sollentuna
2.2
 
3.642
5-15
Sätra
12.1
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
5.038
4-17
Örebro
20.3
 
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
6.408
 3-16
Ljungby
8.8
 
2022
6.807
2-17
Västerås
24.7
 

Ute
400 m
SM 2022
6
h1
49.21

Junior-ungdom
200 m
USM 2021 1
16
21.74w
1
16
h1
22.44w
USM 2022
17
DNF
2
17
h2
22.69
300 m
USM 2020 5
15
37.31
400 m
USM 2021 1
16
50.50
1
16
h1
52.14
USM 2022 1
17
48.48
1
17
h1
50.93
300 m häck (76.2 cm)
USM 2020 3
15
41.40
300 m häck (83.8 cm)
USM 2022
17
DNF
2
17
h1
40.86
Stav
USM 2020 10
15
3.54
Diskus (1.0 kg)
USM 2020 13
15
31.55
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
USM 2021 3
16
6.408
USM 2022 2
17
6.807
4x100 m
USM 2022 2
17
42.71
1
17
h2
42.80
1000 m stafett
USM 2021 1
17
1:56.40
1
17
h1
1:59.75
USM 2022 2
17
1:55.98
1
17
h1
2:00.64
3x800 m
USM 2020 1
15
6:31.81
USM 2021 2
17
6:00.52
Inne
60 m
IUSM 2020
4
15
s1
7.62
3
15
h5
7.63
IUSM 2022 3
17
7.07
1
17
h2
7.15
200 m
IUSM 2020
1
15
h1
24.68
400 m
IUSM 2022 1
17
49.58
1
17
h2
50.28
Stav
IUSM 2020 11
15
3.24
Sjukamp (P15)
IUSM 2020 7
15
3.738
Sjukamp (P17)
IUSM 2022 4
17
5.038

Junior-ungdom
Ute
400 m
UEM 2022 5
17
48.61
3
17
h3
48.34