Alexander Lundskog

Född: 22 juni 1996

Ålder: 25 år 33 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2011–

Tidigare förening(ar):
IF Rigor –14.11.2011

  •  1 SM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

800 m (7)
1:49.52i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.21
1:50.14i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
1:54.89i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
1:47.90
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
1:47.36
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
1:48.08
  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.21
1:47.71
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21
400 m häck (1)
54.21
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21

2020

800 m (6)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:50.06
PB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
1:50.31
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1:49.37
PB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
1:49.97
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20

2019

800 m (5)
1:52.72i
PB  (7)Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.19
1:55.82i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
1:51.42
PB  Karlsruhe, GERKarlsruhe, GER18.5.19
1:54.69
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
1:51.11
PB  (14)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL1.6.19
4x800 m (1)
7:37.61
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Ullevi FK
Hampus Börjesson, Alexander Lundskog
Ali Al-Janabi, Suldan Hassan

2018

400 m (8)
48.67i
PB  (9)Malmö/AMalmö/A27.1.18
48.71i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
48.87i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
49.59i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
48.06
PB  (10)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
48.27
  Stockholm/SStockholm/S18.7.18
48.37
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
48.97
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
400 m häck (9)
52.44
SB  Oordegem, BELOordegem, BEL2.6.18
52.65
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
52.42
SB  Lokeren, BELLokeren, BEL24.6.18
52.61
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
55.13
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
53.18
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
54.27
  NMGävleNM, Gävle12.8.18
53.20
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
52.10
SB  (5)SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
4x400 m (1)
3:13.53
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Martin Astner, Dennis Forsman
Alexander Lesser, Alexander Lundskog
3x400 m (1)
2:27.05
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Ullevi FK

2017

200 m (1)
22.12
SB  SkaraSkara6.6.17+0.9
400 m (1)
DNS
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
400 m häck (6)
52.12
SB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17
51.46
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
51.51
  Nivelles, BELNivelles, BEL24.6.17
52.19
  Lokeren, BELLokeren, BEL25.6.17
51.25
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
51.88
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17
4x400 m (2)
3:11.79
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Ullevi FK
Martin Astner, Alexander Lundskog
Alexander Lesser, Dennis Forsman
3:11.26
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL15.7.17
 Sweden
Alexander Lundskog, Andreas Carlsson
Dennis Forsman, Anton Sigurdsson
3x400 m (1)
2:27.15
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK

2016

200 m (2)
21.66
PB  (15)Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+1.8
22.24w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16+2.1
400 m (4)
50.52i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
49.45i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
48.32
PB  (10)LerumLerum22.6.16
48.87
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
800 m (2)
1:55.11i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
1:56.00i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
400 m häck (8)
53.68
SB  BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL4.6.16
52.97
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
51.83
PB  (3)FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
53.33
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
54.75
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
54.04
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
52.05
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8.16
54.26
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
4x400 m (1)
3:11.65
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Ullevi FK
Adam Danielsson, Alexander Lesser
Alexander Lundskog, Dennis Forsman
3x400 m (1)
2:27.45
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Ullevi FK

2015

200 m (1)
22.94
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15-0.2
400 m häck (12)
53.85
PB  Oordegem, BELOordegem, BEL30.5.15
53.54
PB  (7)Bottrop, GERBottrop, GER21.6.15
53.65
  Katowice, POLKatowice, POL24.6.15
54.03
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
53.99
  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15
54.08
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15
54.02
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna18.7.15
53.58
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
54.19
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15
56.33
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
54.15
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
54.39
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15
4x400 m (2)
3:15.92
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Ullevi FK
Martin Selin, Alexander Lundskog
Adam Danielsson, Dennis Forsman
3:17.76
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8.15
 Sweden
Victor Fingal, Andreas Movin
Alexander Lundskog, Isak Andersson
1000 m stafett (1)
DNF
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Ullevi FK
Radyar Mohammad, Axel Dillner
Victor Fingal, Alexander Lundskog

2014

800 m (1)
1:56.72i
PB  (13)Göteborg/FHGöteborg/FH1.3.14

2013

200 m (3)
22.59i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
23.15i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
22.42
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.13+1.5
400 m (3)
51.57i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
DNSi
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
49.96
PB  HässleholmHässleholm28.7.13
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.27i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
8.19i
=PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
300 m häck (1)
37.13
PB (21) (11) (4) VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.13
300 m häck (83.8 cm) (3)
37.13
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.13
39.14
  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13
37.50
  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13
400 m häck (83.8 cm) (2)
Felaktig häck:
53.87
  JönköpingJönköping4.6.13
54.88
PB  UppsalaUppsala16.6.13

2012

100 m (1)
11.69
PB  LerumLerum18.8.12+0.2
200 m (2)
22.43w
  SävedalenSävedalen3.6.12+2.6
22.60
PB  SkaraSkara25.8.12+1.0
400 m (3)
53.34i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
50.59i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
50.47
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.7.12
800 m (1)
2:04.00
PB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.31i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
8.19i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
14.40
PB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12-1.4
14.39
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12-0.5
14.65
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12+1.1
14.68w
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12+2.4
300 m häck (83.8 cm) (3)
37.59
PB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.12
41.04
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
37.97
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
4x100 m (1)
43.10
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Ullevi FK
Emil von Barth, Alexander Lundskog
Herman Olvik, Victor Fingal
1000 m stafett (2)
2:00.27
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Ullevi FK
Emil von Barth, Eddy Meyerdierks
Alexander Lundskog, Dennis Forsman
1:57.85
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Ullevi FK
Emil von Barth, Eddy Meyerdierks
Alexander Lundskog, Dennis Forsman

2011

200 m (1)
23.76w
  BoråsBorås12.6.11+2.3
400 m (1)
54.76i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.10
800 m (1)
2:06.91
PB  FalunFalun10.9.11
300 m häck (76.2 cm) (3)
38.79
PB  BoråsBorås11.6.11
41.42
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
39.06
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.41
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.11
100 m häck (83.8 cm) (2)
13.94
PB  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+1.2
13.23
PB  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+2.0
Längd (1)
5.92
PB  FalunFalun11.9.11+0.1
Kula (4.0 kg) (1)
11.67
PB  FalunFalun10.9.11
Åttakamp (P15) (1)
DNF
  USMFalunUSM, Falun7.8.11
NM         13.68
         

2010

100 m (2)
12.35w
  BoråsBorås12.6.10+4.2
12.42
PB  VarbergVarberg21.8.10-1.6
300 m (1)
39.66
PB  AngeredAngered19.6.10
800 m (1)
2:12.8m
PB  UppsalaUppsala28.8.10
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
14.18
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.10+0.5
300 m häck (76.2 cm) (1)
41.52
PB  EksjöEksjö4.9.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat147284.Eventname AS Eventeng, alltat147284.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat147284.Date),'.',MONTH(alltat147284.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat147284.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat147284 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat147284.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat147284.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat147284.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat147284.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat147284.Eventname AS Eventeng, alltat147284.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat147284.Date),'.',MONTH(alltat147284.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat147284.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat147284 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat147284.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat147284.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat147284.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat147284.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat147284.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat147284.Eventname AS Eventeng, alltat147284.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat147284.Date),'.',MONTH(alltat147284.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat147284.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat147284 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat147284.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat147284.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat147284.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat147284.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat147284.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

100 m
Ute
11.69
Lerum18.8.12+0.2
200 m
Ute
21.66
Skara19.6.16+1.8
Inne
22.59
Norrköping16.2.13
300 m
Ute
39.66
Angered19.6.10
400 m
Ute
48.06
Göteborg/U30.6.18
Inne
48.67
Malmö/A27.1.18
800 m
Ute
1:47.36
Sollentuna13.6.2125
Inne
1:49.52
Göteborg/FH28.1.21
300 m häck
Ute
37.13
Göteborg/U28.6.13
400 m häck
Ute
51.25
Borås7.7.1730
Längd
Ute
5.92
Falun11.9.11+0.1

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.19
Göteborg/FH25.2.12
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.39
Göteborg/U8.7.12-0.5
300 m häck (76.2 cm)
Ute
38.79
Borås11.6.11
300 m häck (83.8 cm)
Ute
37.13
Göteborg/U28.6.13
100 m häck (83.8 cm)
Ute
13.23
Ystad28.8.11+2.0
400 m häck (83.8 cm)
Ute
54.88
Uppsala16.6.13
Kula (4.0 kg)
Ute
11.67
Falun10.9.11
400 m
48.06
3
VUSGöteborg/U30.6.18
48.27
4
Stockholm/S18.7.18
48.32
1
Lerum22.6.16
48.37
4
Karlstad25.7.18
48.67i
2
Malmö/A27.1.18
48.71i
2
Göteborg/FH3.2.18
48.87
3
B
VUSGöteborg/U2.7.16
48.87i
1
22
h2
IJSMUppsala24.2.18
48.97
2
22
JSMHuddinge4.8.18
49.45i
2
22
IJSMVäxjö21.2.16
Visa/dölj alla resultat
49.59i
3
22
IJSMUppsala25.2.18
49.96
3
Hässleholm28.7.13
50.47
1
Göteborg/S24.7.12
50.52i
1
22
h1
IJSMVäxjö20.2.16
50.59i
1
16
NC-yGöteborg/FH26.2.12
51.57i
1
17
h2
IUSMUddevalla23.2.13
53.34i
1
16
h2
NC-yGöteborg/FH25.2.12
54.76i
4
Göteborg/FH5.12.10
10-bästasnitt: 48.656
800 m
1:47.36
7
Sollentuna13.6.21
1:47.71
8
BauhausStockholm/S4.7.21
1:47.90
7
Göteborg/S2.6.21
1:48.08
5
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU20.6.21
1:49.37
4
SMUppsala16.8.20
1:49.52i
2
Göteborg/FH28.1.21
1:49.97
1
B
Göteborg/S29.8.20
1:50.06
3
Club ChGöteborg/S6.8.20
1:50.14i
3
Göteborg/FH6.2.21
1:50.31
2
h1
SMUppsala15.8.20
Visa/dölj alla resultat
1:51.11
3
D
BuyleOordegem, BEL1.6.19
1:51.42
3
B
Karlsruhe, GER18.5.19
1:52.72i
2
Göteborg/FH28.1.19
1:54.69
2
B
BauhausStockholm/S30.5.19
1:54.89i
6
ISMMalmö/A19.2.21
1:55.11i
3
h1
ISMMalmö/A27.2.16
1:55.82i
4
h2
ISMNorrköping16.2.19
1:56.00i
7
ISMMalmö/A28.2.16
1:56.72i
3
Göteborg/FH1.3.14
2:04.00
3
17
teamNCTäby30.6.12
2:06.91
4
Falun10.9.11
2:12.8m
3
B
Uppsala28.8.10
10-bästasnitt: 1:49.042
400 m häck
51.25
2
Lag-SMBorås7.7.17
51.46
2
B
BauhausStockholm/S18.6.17
51.51
4
Nivelles, BEL24.6.17
51.83
4
Folksam GPSollentuna28.6.16
51.88
5
22
h2
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.17
52.05
4
22
NordicCEspoo, FIN20.8.16
52.10
3
SMEskilstuna26.8.18
52.12
3
Sollentuna/E10.6.17
52.19
4
Lokeren, BEL25.6.17
52.42
2
Lokeren, BEL24.6.18
Visa/dölj alla resultat
52.44
4
B
Oordegem, BEL2.6.18
52.61
6
Sollentuna28.6.18
52.65
6
B
BauhausStockholm/S10.6.18
52.97
2
B
BauhausStockholm/S16.6.16
53.18
1
22
JSMHuddinge5.8.18
53.20
1
h2
SMEskilstuna25.8.18
53.33
3
teamNCNorrköping13.7.16
53.54
2
Bottrop, GER21.6.15
53.58
2
h2
SMSöderhamn8.8.15
53.65
2
B
Katowice, POL24.6.15
53.68
5
C
BuyleOordegem, BEL4.6.16
53.85
1
C
Oordegem, BEL30.5.15
53.99
4
B
Göteborg/U3.7.15
54.02
7
19
s1
JEM19Eskilstuna18.7.15
54.03
2
teamNCSundsvall1.7.15
54.04
2
22
JSMHässleholm7.8.16
54.08
4
19
h4
JEM19Eskilstuna17.7.15
54.15
2
19
JSMKalmar23.8.15
54.19
5
SMSöderhamn9.8.15
54.21
6
Halmstad29.6.21
54.26
6
vFINTampere, FIN4.9.16
54.27
3
22
NMGävle12.8.18
54.39
4
19
NordicCEspoo, FIN29.8.15
54.75
1
22
h1
JSMHässleholm6.8.16
55.13
1
22
h2
JSMHuddinge4.8.18
56.33
1
19
h1
JSMKalmar22.8.15
10-bästasnitt: 51.881

Total results in database: 136
By event:
100 m:3
200 m:10
300 m:1
400 m:20
800 m:24
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):4
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):4
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):1
300 m häck (76.2 cm):4
300 m häck:1
300 m häck (83.8 cm):7
100 m häck (83.8 cm):2
400 m häck (83.8 cm):2
400 m häck:36
Längd:1
Kula (4.0 kg):1
Åttakamp (P15):1
4x100 m:1
4x400 m:6
3x400 m:3
4x800 m:1
1000 m stafett:3
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
12.42
 2-14
Varberg
21.8
-1.6
12.35w
 2h2-14
Borås
12.6
 +4.2
2012
11.69
1rB
Lerum
18.8
 +0.2
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
23.76w
 1-17
Borås
12.6
 +2.3
2012
22.60
 17 1B
Skara
25.8
 +1.0
22.43w
 2
Sävedalen
3.6
 +2.6
2013
22.42
 1h4-17
Göteborg/U
30.6
 +1.5
2015
22.94
 2rC
Göteborg/S
14.8
-0.2
2016
21.66
2rB
Skara
19.6
 +1.8
22.24w
 5
Karlstad
27.7
 +2.1
2017
22.12
 2rB
Skara
6.6
 +0.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
22.59
3 h3
Norrköping
16.2
 
23.15
4 s1
Norrköping
17.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
39.66
1-14
Angered
19.6
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
50.47
 1
Göteborg/S
24.7
 
2013
49.96
 3
Hässleholm
28.7
 
2016
48.32
 1
Lerum
22.6
 
48.87
3rB
Göteborg/U
2.7
 
2018
48.06
3
Göteborg/U
30.6
 
48.27
4
Stockholm/S
18.7
 
48.37
4
Karlstad
25.7
 
48.97
2-22
Huddinge
4.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
54.76
 4
Göteborg/FH
5.12
 
2012
50.59
 1-16
Göteborg/FH
26.2
 
53.34
1h2-16
Göteborg/FH
25.2
 
2013
51.57
 1h2-17
Uddevalla
23.2
 
2016
49.45
 2-22
Växjö
21.2
 
50.52
1h1-22
Växjö
20.2
 
2018
48.67
2
Malmö/A
27.1
 
48.71
2
Göteborg/FH
3.2
 
48.87
1h2-22
Uppsala
24.2
 
49.59
3-22
Uppsala
25.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
2:12.8m
 3rB
Uppsala
28.8
 
2011
2:06.91
 4
Falun
10.9
 
2012
2:04.00
 3-17
Täby
30.6
 
2019
1:51.11
 3rD
Oordegem, BEL
1.6
 
1:51.42
3rB
Karlsruhe, GER
18.5
 
1:54.69
2rB
Stockholm/S
30.5
 
2020
1:49.37
 4
Uppsala
16.8
 
1:49.97
1rB
Göteborg/S
29.8
 
1:50.06
3
Göteborg/S
6.8
 
1:50.31
2h1
Uppsala
15.8
 
2021
1:47.36
7
Sollentuna
13.6
 
1:47.71
8
Stockholm/S
4.7
 
1:47.90
7
Göteborg/S
2.6
 
1:48.08
5
Cluj-Napoca, ROU
20.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
1:56.72
 3
Göteborg/FH
1.3
 
2016
1:55.11
 3h1
Malmö/A
27.2
 
1:56.00
7
Malmö/A
28.2
 
2019
1:52.72
 2
Göteborg/FH
28.1
 
1:55.82
4h2
Norrköping
16.2
 
2021
1:49.52
2-
Göteborg/FH
28.1
 
1:50.14
3
Göteborg/FH
6.2
 
1:54.89
6
Malmö/A
19.2
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
37.13
1-17
Göteborg/U
28.6
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
53.54
 2
Bottrop, GER
21.6
 
53.58
2 h2
Söderhamn
8.8
 
53.65
2rB
Katowice, POL
24.6
 
53.85
1rC
Oordegem, BEL
30.5
 
53.99
4rB
Göteborg/U
3.7
 
54.02
7s1-19
Eskilstuna
18.7
 
54.03
2
Sundsvall
1.7
 
54.08
4h4-19
Eskilstuna
17.7
 
54.15
2-19
Kalmar
23.8
 
54.19
5
Söderhamn
9.8
 
54.39
4-19
Espoo, FIN
29.8
 
56.33
1h1-19
Kalmar
22.8
 
2016
51.83
 4
Sollentuna
28.6
 
52.05
4-22
Espoo, FIN
20.8
 
52.97
2rB
Stockholm/S
16.6
 
53.33
3
Norrköping
13.7
 
53.68
5rC
Oordegem, BEL
4.6
 
54.04
2-22
Hässleholm
7.8
 
54.26
6
Tampere, FIN
4.9
 
54.75
1h1-22
Hässleholm
6.8
 
2017
51.25
2
Borås
7.7
 
51.46
2rB
Stockholm/S
18.6
 
51.51
4
Nivelles, BEL
24.6
 
51.88
5h2-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 
52.12
3
Sollentuna/E
10.6
 
52.19
4
Lokeren, BEL
25.6
 
2018
52.10
 3
Eskilstuna
26.8
 
52.42
2
Lokeren, BEL
24.6
 
52.44
4rB
Oordegem, BEL
2.6
 
52.61
6
Sollentuna
28.6
 
52.65
6rB
Stockholm/S
10.6
 
53.18
1-22
Huddinge
5.8
 
53.20
1h2
Eskilstuna
25.8
 
54.27
3-22
Gävle
12.8
 
55.13
1 h2-22
Huddinge
4.8
 
2021
54.21
 6
Halmstad
29.6
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5.92
8-15
Falun
11.9
 +0.1

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
8.19
2-16
Göteborg/FH
25.2
 
8.31
2h1-16
Göteborg/FH
25.2
 
2013
8.19
 2-17
Uddevalla
23.2
 
8.27
1h2-17
Uddevalla
23.2
 
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
14.39
2-16
Göteborg/U
8.7
-0.5
14.40
2-17
Täby
30.6
-1.4
14.65
1h2-16
Upplands Väsby
12.8
 +1.1
14.68w
 2-16
Upplands Väsby
12.8
 +2.4
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
41.52
 1-14
Eksjö
4.9
 
2011
38.79
1-15
Borås
11.6
 
39.06
1-15
Ystad
27.8
 
41.42
2h1-15
Ystad
26.8
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
40.41
 1rC-17
Göteborg/U
8.7
 
2012
37.59
 2
Göteborg/U
9.7
 
37.97
2-16
Upplands Väsby
11.8
 
41.04
1h1-16
Upplands Väsby
11.8
 
2013
37.13
1
Göteborg/U
28.6
 
37.50
2-17
Västerås
11.8
 
39.14
1h2-17
Västerås
10.8
 
400 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
54.88
1-17
Uppsala
16.6
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
11.67
1-15
Falun
10.9
 
Ute
800 m
SM 2020 4
1:49.37
2
h1
1:50.31
400 m häck
SM 2015 5
54.19
2
h2
53.58
SM 2018 3
52.10
1
h2
53.20
4x400 m
SM 2015 1
3:15.92
SM 2016 1
3:11.65
SM 2017 2
3:11.79
SM 2018 2
3:13.53
4x800 m
SM 2019 2
7:37.61
Inne
200 m
ISM 2013
4
s1
23.15
3
h3
22.59
800 m
ISM 2016 7
1:56.00
3
h1
1:55.11
ISM 2019
4
h2
1:55.82
ISM 2021 6
1:54.89

Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2017
22
DNS
JSM 2018 2
22
48.97
300 m häck (83.8 cm)
USM 2013 2
17
37.50
1
17
h2
39.14
400 m häck
JSM 2015 2
19
54.15
1
19
h1
56.33
JSM 2016 2
22
54.04
1
22
h1
54.75
JSM 2018 1
22
53.18
1
22
h2
55.13
Åttakamp (P15)
USM 2011
15
DNF
4x100 m
USM 2012 2
17
43.10
1000 m stafett
USM 2012 1
17
1:57.85
1
17
h1
2:00.27
JSM 2015
19
DNF
3x400 m
JSM 2016 3
22
2:27.45
JSM 2017 1
22
2:27.15
JSM 2018 1
22
2:27.05
Inne
400 m
IUSM 2013
1
17
h2
51.57
17
DNS
IJSM 2016 2
22
49.45
1
22
h1
50.52
IJSM 2018 3
22
49.59
1
22
h2
48.87
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2013 2
17
8.19
1
17
h2
8.27

Lag-EM och Europacupen
800 m
Div 1 2021 5
1:48.08

Junior-ungdom
400 m häck
JEM19 2015 15
7
19
s1
54.02
4
19
h4
54.08
JEM22 2017 17
5
22
h2
51.88
4x400 m
JEM22 2017 11
6
22
h1
3:11.26