Sara Christiansson

Född: 21 juli 1997

Ålder: 23 år 272 dagar

Förening:
 Sävedalens AIK
 16.4.2016–

Tidigare förening(ar):
Trollhättan FIK –15.4.2016

  •  3 SM‐silver, 5 SM‐brons
  •  1 ISM‐silver, 2 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

1500 m (2)
4:25.96i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.2.21
4:24.48i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
3000 m (3)
9:10.9m mxi
PB  UddevallaUddevalla30.1.21
9:09.64i
PB (93) Göteborg/FHGöteborg/FH11.2.21
9:12.06i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21

2020

1500 m (4)
4:23.56
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
4:32.39
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
4:18.76
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
4:22.57
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
3000 m (2)
9:48.52i
SB  (8)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
9:18.97mx
SB  HallsbergHallsberg1.8.20
5000 m (3)
16:35.75mx
SB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
16:30.51
SB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
16:08.97
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
10 000 m (1)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S14.6.20
3x1500 m (1)
14:01.90
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Sävedalens AIK
4 km terräng (1)
14:12
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
10 km terräng (1)
36:37
  SMVällingbySM, Vällingby25.10.20

2019

800 m (1)
2:16.6m+
SB  SollentunaSollentuna18.6.19
1000 m (1)
3:09.10+
SB  Stockholm/SStockholm/S25.8.19
1500 m (4)
4:24.08
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
4:15.25
PB  (3)FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
4:15.36
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
4:31.53
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
2000 m (1)
6:18.6m+
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.19
3000 m (4)
9:46.79+
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.19
9:21.5m+
SB  GävleGävle14.7.19
9:01.42
PB (54) Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
9:31.72+
  Stockholm/SStockholm/S24.8.19
5000 m (7)
16:40.78
SB  Göteborg/SGöteborg/S11.5.19
15:57.45
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.19
15:45.38mx
SB  (3)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
16:13.72
  JEM22GävleJEM22, Gävle14.7.19
16:06.05
  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL11.8.19
15:52.46
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
15:57.69
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
4 km terräng (1)
13:46
  SMUmeåSM, Umeå12.10.19
6 km terräng (1)
21:13
  JSMUmeåJSM, Umeå13.10.19
6.3 km terräng (1)
22:04
  EMLisboa, POREM, Lisboa, POR8.12.19
7.5 km terräng (1)
25:27
  NordicCHeinola, FINNordicC, Heinola, FIN10.11.19

2018

800 m (2)
2:10.10
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
2:09.20
PB  (11)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
1500 m (3)
4:25.29i
PB  (7)SätraSätra3.2.18
4:20.03
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
4:18.67
PB  (10)NMGävleNM, Gävle11.8.18
3000 m (2)
9:24.44i
PB  (4)Göteborg/FHGöteborg/FH27.1.18
9:09.12
PB  SollentunaSollentuna28.6.18
5000 m (5)
DNF
  Kortrijk, BELKortrijk, BEL14.7.18
16:06.89
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
15:52.86
PB  NMGävleNM, Gävle12.8.18
16:26.48
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
15:43.63
PB  (5)vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN31.8.18
10 000 m (1)
33:54.55
PB  (5)vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
4 km terräng (1)
14:03
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18
6 km terräng (1)
21:16
  JSMEkerumJSM, Ekerum28.10.18
7.5 km terräng (1)
27:44
  NordicCReykjavik, ISLNordicC, Reykjavik, ISL10.11.18

2017

400 m (1)
1:02.71i
SB  VäxjöVäxjö21.1.17
800 m (2)
2:13.88i
PB  (10)Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.17
2:16.94
SB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17
1500 m (8)
4:25.80i
PB  (5)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
4:28.43i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
4:28.42
SB  Nijmegen, NEDNijmegen, NED2.6.17
4:23.35
PB  (10)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL3.6.17
4:29.18
  København, DENKøbenhavn, DEN20.6.17
4:26.73
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
4:38.02
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
4:26.49
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
3000 m (3)
Överlång bana - odoserad:
9:32.40i
  (4)v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
9:42.81i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
9:56.51+
PB  HelsingborgHelsingborg27.8.17
5000 m (3)
16:41.39
PB  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
16:36.30
PB  (9)SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
17:05.88
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
4 km terräng (1)
14:07
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg28.10.17
6 km terräng (1)
22:15
  JSMFlemingsbergJSM, Flemingsberg29.10.17
7.5 km terräng (1)
28:40
  NordicCMiddelfart, DENNordicC, Middelfart, DEN11.11.17
6.28 km terräng (1)
21:51
  EMŠamorín, SVKEM, Šamorín, SVK10.12.17

2016

800 m (1)
2:14.14
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16
1500 m (13)
4:38.34i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
4:42.91i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
4:36.93i
SB  (78) ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
4:28.20
PB  (16)NMCJessheim, NORNMC, Jessheim, NOR2.6.16
4:30.85
  Göteborg/SGöteborg/S8.6.16
4:29.46
  Portland, ORPortland, OR12.6.16
4:33.77
  CoAGKøbenhavn, DENCoAG, København, DEN18.6.16
4:32.28
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
4:30.06
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
4:36.41
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
4:36.41
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
4:33.90
  NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL14.8.16
DNS
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
3000 m (2)
10:33.05
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
10:25.60
PB  NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16
4.5 km terräng (1)
17:45
  NordicCKristiansand, NORNordicC, Kristiansand, NOR12.11.16
4 km terräng (1)
14:31
  JSMVästeråsJSM, Västerås23.10.16
4.06 km terräng (1)
13.37
  EMChia, ITAEM, Chia, ITA11.12.16

2015

15:40
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.10.15
400 m (1)
1:01.22
SB  TrollhättanTrollhättan16.8.15
800 m (2)
2:17.68
SB  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
2:16.35
SB  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
1500 m (3)
4:32.08i
PB  (22) (10)UddevallaUddevalla14.2.15
4:40.47
PB  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad27.6.15
4:39.90
PB  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15

2014

15:32
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna18.10.14
800 m (3)
2:15.07
PB  UddevallaUddevalla26.7.14
2:16.94
  USMGävleUSM, Gävle10.8.14
2:16.26
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14
1500 m (3)
4:56.36i
SB  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
4:42.54
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
4:49.79
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
3000 m (1)
10:57.54
PB  HelsingborgHelsingborg4.7.14

2013

400 m (1)
1:02.68i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.13
800 m (1)
2:20.93
SB  Stockholm/SStockholm/S24.8.13
1500 m (2)
4:58.20
SB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
4:52.10
SB  Stockholm/SStockholm/S25.8.13
3000 m (1)
11:10.89
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13

2012

200 m (1)
27.59
PB  SkaraSkara6.6.12+1.8
300 m (1)
43.26
SB  SkaraSkara25.8.12
400 m (1)
1:00.77
PB  SkaraSkara6.6.12
800 m (4)
2:16.11i
PB  (12)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.12
2:16.50
SB  LerumLerum12.6.12
2:21.68
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
2:23.65
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
1000 m (4)
2:57.14i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.12.11
2:57.46i
  BoråsBorås22.1.12
3:01.88i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
3:03.88i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
1500 m (1)
4:44.48i
PB  (9)Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.12
2000 m (2)
6:52.59
SB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
6:48.65
SB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12

2011

300 m (1)
43.16
PB  KungälvKungälv26.6.11
400 m (1)
1:01.72
SB  AlingsåsAlingsås21.8.11
800 m (1)
2:16.03
PB  FalköpingFalköping4.9.11
1000 m (1)
2:58.53
PB  Stockholm/SStockholm/S29.7.11
1500 m (1)
4:44.75
PB  Stockholm/SStockholm/S31.7.11
2000 m (1)
6:32.60
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11

2010

400 m (1)
1:01.58
PB  SkaraSkara17.6.10
800 m (3)
2:26.29i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.09
2:22.07i
PB  (21)KarlskronaKarlskrona14.3.10
2:22.12
PB  BoråsBorås12.6.10
1000 m (1)
3:03.06
PB  Stockholm/SStockholm/S6.8.10
1500 m (1)
4:52.92
PB  EksjöEksjö5.9.10
2000 m (1)
7:04.85
PB  Stockholm/SStockholm/S7.8.10

2009

1500 m (1)
5:05.94
PB  KungsbackaKungsbacka13.9.09

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat138160.Eventname AS Eventeng, alltwat138160.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat138160.Date),'.',MONTH(alltwat138160.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat138160.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat138160 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat138160.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat138160.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat138160.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat138160.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat138160.Eventname AS Eventeng, alltwat138160.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat138160.Date),'.',MONTH(alltwat138160.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat138160.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat138160 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat138160.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat138160.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat138160.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat138160.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat138160.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat138160.Eventname AS Eventeng, alltwat138160.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat138160.Date),'.',MONTH(alltwat138160.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat138160.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat138160 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat138160.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat138160.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat138160.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat138160.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat138160.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

200 m
Ute
27.59
Skara6.6.12+1.8
300 m
Ute
43.16
Kungälv26.6.11
400 m
Ute
1:00.77
Skara6.6.12
Inne
1:02.68
Göteborg/FH24.2.13
800 m
Ute
2:09.20
Göteborg/U1.7.18
Inne
2:13.88
Göteborg/FH2.2.17
1000 m
Ute
2:58.53
Stockholm/S29.7.11
Inne
2:57.14
Göteborg/FH4.12.11
1500 m
Ute
4:15.25
Sollentuna18.6.1933
Inne
4:24.48
Malmö/A21.2.21
2000 m
Ute
6:18.6m+
Stockholm/S25.8.19
3000 m
Ute
9:01.42
Göteborg/S16.8.19
Inne
9:09.64
Göteborg/FH11.2.21
5000 m
Ute
15:43.63
Tampere, FIN31.8.1811
10 000 m
Ute
33:54.55
Tampere, FIN1.9.1826
800 m
2:09.20
5
VUSGöteborg/U1.7.18
2:10.10
2
BauhausStockholm/S10.6.18
2:13.88i
4
Göteborg/FH2.2.17
2:14.14
3
C
VUSGöteborg/U3.7.16
2:15.07
1
17
Uddevalla26.7.14
2:16.03
1
Falköping4.9.11
2:16.11i
1
Göteborg/FH4.2.12
2:16.26
2
17
vFINHelsinki, FIN31.8.14
2:16.35
6
19
JSMKalmar23.8.15
2:16.50
4
Lerum12.6.12
Visa/dölj alla resultat
2:16.6m+
-
Sollentuna18.6.19
2:16.94
3
17
USMGävle10.8.14
2:16.94
5
B
Göteborg/U2.7.17
2:17.68
4
19
h2
JSMKalmar22.8.15
2:20.93
4
16
Stockholm/S24.8.13
2:21.68
3
15
h1
NC-yUpplands Väsby10.8.12
2:22.07i
1
13
Karlskrona14.3.10
2:22.12
2
15
Borås12.6.10
2:23.65
6
15
NC-yUpplands Väsby11.8.12
2:26.29i
2
Göteborg/FH5.12.09
10-bästasnitt: 2:14.364
1500 m
4:15.25
3
Folksam GPSollentuna18.6.19
4:15.36
5
vFINStockholm/S24.8.19
4:18.67
1
22
NMGävle11.8.18
4:18.76
2
SMUppsala15.8.20
4:20.03
1
22
JSMHuddinge4.8.18
4:22.57
3
vFINTampere, FIN5.9.20
4:23.35
5
B
BuyleOordegem, BEL3.6.17
4:23.56
5
Sollentuna10.8.20
4:24.08
2
B
BauhausStockholm/S30.5.19
4:24.48i
7
ISMMalmö/A21.2.21
Visa/dölj alla resultat
4:25.29i
3
Sätra3.2.18
4:25.80i
2
Raka SpåretSätra4.2.17
4:25.96i
1
Göteborg/FH13.2.21
4:26.49
6
SMHelsingborg26.8.17
4:26.73
2
VUSGöteborg/U1.7.17
4:28.20
2
NMCJessheim, NOR2.6.16
4:28.42
4
Nijmegen, NED2.6.17
4:28.43i
2
ISMVäxjö26.2.17
4:29.18
5
København, DEN20.6.17
4:29.46
2
Portland, OR12.6.16
4:30.06
12
Folksam GPKarlstad27.7.16
4:30.85
2
Göteborg/S8.6.16
4:31.53
3
SMKarlstad31.8.19
4:32.08i
2
Uddevalla14.2.15
4:32.28
10
VUSGöteborg/U2.7.16
4:32.39
1
h1
SMUppsala14.8.20
4:33.77
4
CoAGKøbenhavn, DEN18.6.16
4:33.90
5
19
NordicCHafnarfjördur, ISL14.8.16
4:36.41
1
19
JSMHässleholm6.8.16
4:36.41
1
19
JSMHässleholm6.8.16
4:36.93i
5
ISMMalmö/A28.2.16
4:38.02
3
22
JSMGävle12.8.17
4:38.34i
2
Raka SpåretSätra6.2.16
4:39.90
3
19
JSMKalmar22.8.15
4:40.47
1
LaxaspHalmstad27.6.15
4:42.54
3
Göteborg/U28.6.14
4:42.91i
2
19
IJSMVäxjö21.2.16
4:44.48i
2
Göteborg/FH12.2.12
4:44.75
1
14
Stockholm/S31.7.11
4:49.79
3
17
USMGävle9.8.14
4:52.10
2
16
Stockholm/S25.8.13
4:52.92
1
13
Eksjö5.9.10
4:56.36i
5
17
IUSMSätra16.2.14
4:58.20
5
16
NC-yEskilstuna10.8.13
5:05.94
2
12
Kungsbacka13.9.09
10-bästasnitt: 4:20.611
3000 m
9:01.42
6
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
9:09.12
3
Sollentuna28.6.18
9:09.64i
3
Göteborg/FH11.2.21
9:12.06i
4
ISMMalmö/A19.2.21
9:21.5m+
-
Gävle14.7.19
9:24.44i
1
Göteborg/FH27.1.18
9:31.72+
2
Stockholm/S24.8.19
9:42.81i
3
ISMVäxjö25.2.17
9:46.79+
2
Göteborg/S9.6.19
9:48.52i
3
ISMVäxjö22.2.20
Visa/dölj alla resultat
9:56.51+
3
Helsingborg27.8.17
10:25.60
6
19
NordicCHafnarfjördur, ISL13.8.16
10:33.05
1
19
JSMHässleholm7.8.16
10:57.54
1
Helsingborg4.7.14
11:10.89
5
16
NC-yEskilstuna9.8.13
10-bästasnitt: 9:24.802
5000 m
15:43.63
2
vFINTampere, FIN31.8.18
15:52.46
3
vFINStockholm/S25.8.19
15:52.86
1
22
NMGävle12.8.18
15:57.45
1
Göteborg/S9.6.19
15:57.69
3
SMKarlstad1.9.19
16:06.05
6
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL11.8.19
16:06.89
1
22
JSMHuddinge5.8.18
16:08.97
1
vFINTampere, FIN6.9.20
16:13.72
15
22
JEM22Gävle14.7.19
16:26.48
3
SMEskilstuna26.8.18
Visa/dölj alla resultat
16:30.51
3
SMUppsala16.8.20
16:36.30
3
SMHelsingborg27.8.17
16:40.78
1
Göteborg/S11.5.19
16:41.39
2
22
JSMGävle13.8.17
17:05.88
4
vFINStockholm/S2.9.17
10-bästasnitt: 16:02.6200000000001

Total results in database: 146
By event:
200 m:1
300 m:2
400 m:6
800 m:20
1000 m:7
1500 m:46
2000 m:5
3000 m:18
5000 m:18
10 000 m:2
3x1500 m:1
Terräng Lagresultat:1
Terräng Lång Lagresultat:1
4 km terräng:4
4.5 km terräng:1
6 km terräng:3
10 km terräng:1
6.3 km terräng:1
km terräng:3
7.5 km terräng:3
4.06 km terräng:1
6.28 km terräng:1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
27.59
3
Skara
6.6
 +1.8
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
43.16
1-14
Kungälv
26.6
 
2012
43.26
 2-15
Skara
25.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
1:01.58
 1-13
Skara
17.6
 
2011
1:01.72
 2-15
Alingsås
21.8
 
2012
1:00.77
1-17
Skara
6.6
 
2015
1:01.22
 2
Trollhättan
16.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
1:02.68
3rB
Göteborg/FH
24.2
 
2017
1:02.71
 5rB
Växjö
21.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
2:22.12
 2-15
Borås
12.6
 
2011
2:16.03
 1
Falköping
4.9
 
2012
2:16.50
 4
Lerum
12.6
 
2:21.68
3h1-15
Upplands Väsby
10.8
 
2:23.65
6-15
Upplands Väsby
11.8
 
2013
2:20.93
 4-16
Stockholm/S
24.8
 
2014
2:15.07
 1-17
Uddevalla
26.7
 
2:16.26
2-17
Helsinki, FIN
31.8
 
2:16.94
3-17
Gävle
10.8
 
2015
2:16.35
 6-19
Kalmar
23.8
 
2:17.68
4h2-19
Kalmar
22.8
 
2016
2:14.14
 3rC
Göteborg/U
3.7
 
2017
2:16.94
 5rB
Göteborg/U
2.7
 
2018
2:09.20
5
Göteborg/U
1.7
 
2:10.10
2
Stockholm/S
10.6
 
2019
2:16.6m+
 
Sollentuna
18.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
2:22.07
 1-13
Karlskrona
14.3
 
2:26.29
2
Göteborg/FH
5.12
 
2012
2:16.11
 1
Göteborg/FH
4.2
 
2017
2:13.88
4
Göteborg/FH
2.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
3:03.06
 3-14
Stockholm/S
6.8
 
2011
2:58.53
1-14
Stockholm/S
29.7
 
2019
3:09.10+
 2
Stockholm/S
25.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
2:57.14
1-15
Göteborg/FH
4.12
 
2:57.46
1-15
Borås
22.1
 
3:01.88
3h1-15
Göteborg/FH
25.2
 
3:03.88
7-15
Göteborg/FH
26.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
5:05.94
 2-12
Kungsbacka
13.9
 
2010
4:52.92
 1-13
Eksjö
5.9
 
2011
4:44.75
 1-14
Stockholm/S
31.7
 
2013
4:52.10
 2-16
Stockholm/S
25.8
 
4:58.20
5-16
Eskilstuna
10.8
 
2014
4:42.54
 3
Göteborg/U
28.6
 
4:49.79
3-17
Gävle
9.8
 
2015
4:39.90
 3-19
Kalmar
22.8
 
4:40.47
1
Halmstad
27.6
 
2016
4:28.20
 2
Jessheim, NOR
2.6
 
4:29.46
2
Portland, OR
12.6
 
4:30.06
12
Karlstad
27.7
 
4:30.85
2
Göteborg/S
8.6
 
4:32.28
10
Göteborg/U
2.7
 
4:33.77
4
København, DEN
18.6
 
4:33.90
5-19
Hafnarfjördur, ISL
14.8
 
4:36.41
1-19
Hässleholm
6.8
 
4:36.41
1-19
Hässleholm
6.8
 
2017
4:23.35
 5rB
Oordegem, BEL
3.6
 
4:26.49
6
Helsingborg
26.8
 
4:26.73
2
Göteborg/U
1.7
 
4:28.42
4
Nijmegen, NED
2.6
 
4:29.18
5
København, DEN
20.6
 
4:38.02
3-22
Gävle
12.8
 
2018
4:18.67
 1-22
Gävle
11.8
 
4:20.03
1-22
Huddinge
4.8
 
2019
4:15.25
3
Sollentuna
18.6
 
4:15.36
5
Stockholm/S
24.8
 
4:24.08
2rB
Stockholm/S
30.5
 
4:31.53
3
Karlstad
31.8
 
2020
4:18.76
 2
Uppsala
15.8
 
4:22.57
3
Tampere, FIN
5.9
 
4:23.56
5
Sollentuna
10.8
 
4:32.39
1h1
Uppsala
14.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
4:44.48
 2
Göteborg/FH
12.2
 
2014
4:56.36
 5-17
Sätra
16.2
 
2015
4:32.08
 2
Uddevalla
14.2
 
2016
4:36.93
 5
Malmö/A
28.2
 
4:38.34
2
Sätra
6.2
 
4:42.91
2-19
Växjö
21.2
 
2017
4:25.80
 2
Sätra
4.2
 
4:28.43
2
Växjö
26.2
 
2018
4:25.29
 3
Sätra
3.2
 
2021
4:24.48
7
Malmö/A
21.2
 
4:25.96
1
Göteborg/FH
13.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
7:04.85
 1-13
Stockholm/S
7.8
 
2011
6:32.60
 2
Göteborg/U
10.7
 
2012
6:48.65
 3-15
Växjö/A
23.9
 
6:52.59
8-15
Upplands Väsby
12.8
 
2019
6:18.6m+
2
Stockholm/S
25.8
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
11:10.89
 5-16
Eskilstuna
9.8
 
2014
10:57.54
 1
Helsingborg
4.7
 
2016
10:25.60
 6-19
Hafnarfjördur, ISL
13.8
 
10:33.05
1-19
Hässleholm
7.8
 
2017
9:56.51+
 3
Helsingborg
27.8
 
2018
9:09.12
 3
Sollentuna
28.6
 
2019
9:01.42
6
Göteborg/S
16.8
 
9:21.5m+
Gävle
14.7
 
9:31.72+
2
Stockholm/S
24.8
 
9:46.79+
2
Göteborg/S
9.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
9:42.81
 3
Växjö
25.2
 
2018
9:24.44
 1
Göteborg/FH
27.1
 
2020
9:48.52
 3
Växjö
22.2
 
2021
9:09.64
3
Göteborg/FH
11.2
 
9:12.06
4
Malmö/A
19.2
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
16:36.30
 3
Helsingborg
27.8
 
16:41.39
2-22
Gävle
13.8
 
17:05.88
4
Stockholm/S
2.9
 
2018
15:43.63
2
Tampere, FIN
31.8
 
15:52.86
1-22
Gävle
12.8
 
16:06.89
1-22
Huddinge
5.8
 
16:26.48
3
Eskilstuna
26.8
 
2019
15:52.46
 3
Stockholm/S
25.8
 
15:57.45
1
Göteborg/S
9.6
 
15:57.69
3
Karlstad
1.9
 
16:06.05
6
Bydgoszcz, POL
11.8
 
16:13.72
15-22
Gävle
14.7
 
16:40.78
1
Göteborg/S
11.5
 
2020
16:08.97
 1
Tampere, FIN
6.9
 
16:30.51
3
Uppsala
16.8
 
10 000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
33:54.55
4
Tampere, FIN
1.9
 
Ute
1500 m
SM 2016
DNS
SM 2017 6
4:26.49
SM 2019 3
4:31.53
SM 2020 2
4:18.76
1
h1
4:32.39
5000 m
SM 2017 3
16:36.30
SM 2018 3
16:26.48
SM 2019 3
15:57.69
SM 2020 3
16:30.51
3x1500 m
SM 2020 1
14:01.90
Terräng Lagresultat
SM 2020 2
Terräng Lång Lagresultat
SM 2020 4
4 km terräng
SM 2017 2
14:07
SM 2018 5
14:03
SM 2019 2
13:46
SM 2020 5
14:12
10 km terräng
SM 2020 4
36:37
Inne
1500 m
ISM 2016 5
4:36.93
ISM 2017 2
4:28.43
ISM 2021 7
4:24.48
3000 m
ISM 2017 3
9:42.81
ISM 2020 3
9:48.52
ISM 2021 4
9:12.06

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2014 3
17
2:16.94
JSM 2015 6
19
2:16.35
4
19
h2
2:17.68
1500 m
USM 2014 3
17
4:49.79
JSM 2015 3
19
4:39.90
JSM 2016 1
19
4:36.41
1
19
4:36.41
JSM 2017 3
22
4:38.02
JSM 2018 1
22
4:20.03
3000 m
JSM 2016 1
19
10:33.05
5000 m
JSM 2017 2
22
16:41.39
JSM 2018 1
22
16:06.89
4 km terräng
USM 2014 6
17
15:32
JSM 2015 11
19
15:40
JSM 2016 1
19
14:31
6 km terräng
JSM 2017 1
22
22:15
JSM 2018 1
22
21:16
JSM 2019 1
22
21:13
Inne
1500 m
IUSM 2014 5
17
4:56.36
IJSM 2016 2
19
4:42.91

Lag-EM och Europacupen
5000 m
Super L 2019 6
16:06.05

Junior-ungdom
5000 m
JEM22 2019 15
22
16:13.72
6.3 km terräng
EM 2019 16
22
22:04
4.06 km terräng
EM 2016 27
19
13.37
6.28 km terräng
EM 2017 21
22
21:51