Nora Lindahl

Född: 10 september 2004

Ålder: 17 år 297 dagar

Förening:
Hässelby SK
15.11.2018–
Tidigare förening(ar):

Täby IS –14.11.2018
Förening:
 Hässelby SK
 15.11.2018–

Tidigare förening(ar):
Täby IS –14.11.2018

Nationalitet: SWE/FIN



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (4)
7.71i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
7.69i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
7.65i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
7.57i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
100 m (3)
11.79
PB  SkaraSkara6.6.22+0.7
11.83
  Genève, SUIGenève, SUI11.6.22+0.3
11.70
PB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+1.5
200 m (6)
24.47i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
24.91i
  NC-jHelsinki, FINNC-j, Helsinki, FIN27.2.22
24.39i
PB  (74) NC-jHelsinki, FINNC-j, Helsinki, FIN27.2.22
24.21
PB  EslövEslöv22.5.22+0.7
23.92
PB  SkaraSkara6.6.22+1.8
23.76w
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+2.6
60 m häck (5)
8.63i
PB  VäxjöVäxjö23.1.22
8.54i
PB  VäxjöVäxjö23.1.22
8.48i
PB  (41) SollentunaSollentuna2.2.22
8.69i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
8.57i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
4x100 m (3)
DQ
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Julia Håkansson, Lia Cederberg
44.83
SB  Genève, SUIGenève, SUI11.6.22
 Sweden
Emilia Franzén, Elvira Tanderud
Julia Henriksson, Nora Lindahl
DQ
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.6.22
 Sweden
Julia Henriksson, Daniella Busk
Lisa Lilja, Nora Lindahl
1000 m stafett (2)
2:21.67
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Laura Fodor, Lia Cederberg
2:17.32
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Laura Fodor, Lia Cederberg

2021

100 m (10)
12.50
SB  EnskedeEnskede5.6.210.0
12.79
  HuddingeHuddinge12.6.21-0.6
12.70
  HuddingeHuddinge12.6.21-1.3
12.53
  LerumLerum23.6.21+0.5
12.46
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.210.0
DNF
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.3
12.19
=PB  EskilstunaEskilstuna22.7.21+1.7
12.16
PB  EskilstunaEskilstuna22.7.21+1.9
12.15
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+1.9
12.11
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+0.7
200 m (9)
25.29
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+0.2
24.96
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+1.1
24.89
SB  EskilstunaEskilstuna29.7.21+1.2
25.10w
  NC-jHyvinkää, FINNC-j, Hyvinkää, FIN7.8.21+2.2
24.68
PB  NC-jHyvinkää, FINNC-j, Hyvinkää, FIN8.8.21-2.0
24.94w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+3.0
23.81w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21+6.8
24.42
PB  (97) vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
24.53
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21+1.6
4x100 m (5)
48.79
SB  DanderydDanderyd19.6.21
 Hässelby SK
Fanny Karlsson, Sophie Okejeme
Saga Hermundstad, Nora Lindahl
47.92
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Jessica Östlund, Amanda Hansson
48.83
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Fanny Karlsson, Sophie Okejeme
Saga Hermundstad, Nora Lindahl
48.78
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Fanny Karlsson, Sophie Okejeme
Saga Hermundstad, Nora Lindahl
47.12
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 Sweden
Ella Borg, Nora Lindahl
Ella Uddenäs, Emilia Franzén

2020

60 m (11)
8.02i
SB  SollentunaSollentuna18.12.19
8.06i
  SollentunaSollentuna18.12.19
7.86i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.82i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
8.03i
  UppsalaUppsala8.2.20
7.92i
  UppsalaUppsala8.2.20
7.87i
  SätraSätra16.2.20
7.85i
  SätraSätra16.2.20
7.94i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
7.85i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
7.85i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
80 m (1)
10.60
SB  DanderydDanderyd9.5.20-2.1
100 m (8)
12.34
PB  SollentunaSollentuna5.7.20+1.0
12.21
PB  KristianstadKristianstad12.7.20+1.9
12.19
PB  KristianstadKristianstad12.7.20+1.3
12.40
  SundsvallSundsvall26.7.20+0.8
12.31
  SundsvallSundsvall26.7.20+1.9
12.42
  TäbyTäby15.8.20-0.5
12.45
  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.200.0
12.42
  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.200.0
200 m (9)
25.48i
SB  ÖrebroÖrebro11.1.20
25.30i
SB  HuddingeHuddinge25.1.20
25.01i
PB  (17)UppsalaUppsala9.2.20
25.53i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
24.88
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.200.0
25.16
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20-1.8
25.71
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-2.3
25.98
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.2
25.50
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.2
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (8)
8.81i
SB  ÖrebroÖrebro11.1.20
8.98i
  ÖrebroÖrebro11.1.20
8.81i
=SB  VäxjöVäxjö19.1.20
8.67i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
8.81i
  SätraSätra15.2.20
8.66i
PB  (58) SätraSätra15.2.20
8.72i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
8.70i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
14.77
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.3
14.04w
  KristianstadKristianstad12.7.20+3.3
4x100 m (3)
47.31
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Greta Deltin
Amanda Hansson, Nora Lindahl
48.17
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
48.38
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
Medley relay (1)
2:18.59
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
Nora Lindahl, Laura Fodor

2019

60 m (8)
7.88i
PB  SollentunaSollentuna1.12.18
7.95i
  GävleGävle9.12.18
7.85i
PB  VäxjöVäxjö19.1.19
7.88i
  VäxjöVäxjö19.1.19
7.96i
  SätraSätra9.2.19
7.97i
  SätraSätra9.2.19
7.98i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
DNFi
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
80 m (5)
10.06w
  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+3.5
10.22
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-0.8
10.14
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-0.4
10.40
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-2.4
10.53
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.9
200 m (7)
25.52mxi
PB  GävleGävle9.12.18
25.23i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
25.54i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
25.88i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
25.45
PB  HuddingeHuddinge16.6.19+0.1
25.52
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+1.2
25.98
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19+1.0
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (4)
8.76i
PB  SätraSätra16.2.19
9.15i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
9.22i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
8.89i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
8.79i
PB  SätraSätra2.2.19
8.88i
  SätraSätra2.2.19
300 m häck (1)
46.36
SB  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (6)
12.13
PB  NyköpingNyköping18.5.19+1.0
11.82
PB  HuddingeHuddinge16.6.19-0.1
12.11
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-0.5
11.84
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-1.4
12.37
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-1.6
12.14
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-0.2
Kula (3.0 kg) (1)
7.50
PB  NyköpingNyköping18.5.19
Spjut (500 g) (1)
21.83
PB  NyköpingNyköping18.5.19
4x100 m (1)
49.88
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
4x80 m (2)
39.46
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Fanny Karlsson, Saga Hermundstad
38.98
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Fanny Karlsson, Saga Hermundstad

2018

60 m (6)
8.29i
PB  SätraSätra10.12.17
8.4mi
  SätraSätra20.1.18
8.49i
  SätraSätra20.1.18
8.36i
  VästeråsVästerås28.1.18
8.28i
PB  VästeråsVästerås28.1.18
8.17i
PB  SätraSätra10.2.18
80 m (1)
10.44
PB  NorrköpingNorrköping18.8.18-0.7
100 m (1)
12.71
PB  SFIPietarsaari, FINSFI, Pietarsaari, FIN8.7.18+1.5
200 m (3)
27.64i
PB  SätraSätra20.1.18
26.07w
  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18+2.5
26.23
PB  HuddingeHuddinge16.8.18+1.8
300 m (1)
41.44
PB  TrollbäckenTrollbäcken16.9.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
9.7mi
  SätraSätra21.1.18
300 m häck (1)
46.31
PB  TrollbäckenTrollbäcken15.9.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.85
PB  TäbyTäby19.5.18+0.7
4x80 m (2)
39.70
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Nora Lindahl, Tova Gabrielsson
Alma Flygt, Sophie Okejeme
39.13
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Nora Lindahl, Tova Gabrielsson
Alma Flygt, Sophie Okejeme

2017

200 m (1)
26.95w
  GävleGävle10.9.17+4.0
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
9.61
PB  SätraSätra9.12.17

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.57
Skellefteå5.3.22
100 m
Ute
11.70
Uppsala21.6.22+1.541
200 m
Ute
23.92
Skara6.6.22+1.842
Inne
24.39
Helsinki, FIN27.2.22
300 m
Ute
41.44
Trollbäcken16.9.18
60 m häck
Inne
8.48
Sollentuna2.2.22
300 m häck
Ute
46.31
Trollbäcken15.9.18

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.14
Göteborg/U29.6.19-0.4
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
8.76
Sätra16.2.19
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.66
Sätra15.2.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.77
Trollbäcken27.6.20-1.3
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.82
Huddinge16.6.19-0.1
Kula (3.0 kg)
Ute
7.50
Nyköping18.5.19
Spjut (500 g)
Ute
21.83
Nyköping18.5.19
60 m
7.57i
2
19
IJSMSkellefteå5.3.22
7.65i
1
19
h3
IJSMSkellefteå5.3.22
7.69i
3
B
Växjö22.1.22
7.71i
3
h4
Växjö22.1.22
7.82i
3
17
Växjö18.1.20
7.85i
1
15
h3
Växjö19.1.19
7.85i
2
17
Sätra16.2.20
7.85i
2
16
s1
IUSMÖrebro8.3.20
7.85i
3
16
IUSMÖrebro8.3.20
7.86i
1
17
h7
Växjö18.1.20
Visa/dölj alla resultat
7.87i
1
17
h4
Sätra16.2.20
7.88i
1
15
Sollentuna1.12.18
7.88i
2
15
Växjö19.1.19
7.92i
1
B
Uppsala8.2.20
7.94i
1
16
h3
IUSMÖrebro8.3.20
7.95i
1
15
Gävle9.12.18
7.96i
1
15
h3
Sätra9.2.19
7.97i
1
15
Sätra9.2.19
7.98i
1
15
h4
IUSMVästerås9.3.19
8.02i
2
h1
Sollentuna18.12.19
8.03i
3
h2
Uppsala8.2.20
8.06i
2
Sollentuna18.12.19
8.17i
1
Sätra10.2.18
8.28i
1
14
Västerås28.1.18
8.29i
3
15
Sätra10.12.17
8.36i
1
14
h1
Västerås28.1.18
8.49i
7
14
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 7.77
100 m
11.70
3
Club ChUppsala21.6.22+1.5
11.79
1
h7
Skara6.6.22+0.7
11.83
4
F
Genève, SUI11.6.22+0.3
12.11
3
17
USMNorrköping13.8.21+0.7
12.15
2
17
h1
USMNorrköping13.8.21+1.9
12.16
2
Eskilstuna22.7.21+1.9
12.19
1
Kristianstad12.7.20+1.3
12.19
1
h3
Eskilstuna22.7.21+1.7
12.21
1
h1
Kristianstad12.7.20+1.9
12.31
6
Sundsvall26.7.20+1.9
Visa/dölj alla resultat
12.34
2
Sollentuna5.7.20+1.0
12.40
5
h2
Sundsvall26.7.20+0.8
12.42
1
17
Täby15.8.20-0.5
12.42
3
16
USMNorrköping30.8.200.0
12.45
2
16
h1
USMNorrköping30.8.200.0
12.46
1
17
h4
VUSGöteborg/U11.7.210.0
12.50
1
Enskede5.6.210.0
12.53
1
B
Lerum23.6.21+0.5
12.70
1
17
Huddinge12.6.21-1.3
12.71
2
SFIPietarsaari, FIN8.7.18+1.5
12.79
1
17
h1
Huddinge12.6.21-0.6
10-bästasnitt: 12.064
200 m
23.92
1
F
Skara6.6.22+1.8
24.21
1
19
Eslöv22.5.22+0.7
24.39i
2
19
NC-jHelsinki, FIN27.2.22
24.42
1
17
vFINStockholm/S5.9.21
24.47i
1
B
Uppsala6.2.22
24.53
1
17
Lag-SMGävle12.9.21+1.6
24.68
1
17
NC-jHyvinkää, FIN8.8.21-2.0
24.88
1
Trollbäcken27.6.200.0
24.89
1
Eskilstuna29.7.21+1.2
24.91i
1
19
h6
NC-jHelsinki, FIN27.2.22
Visa/dölj alla resultat
24.96
2
17
VUSGöteborg/U10.7.21+1.1
25.01i
1
17
Uppsala9.2.20
25.16
3
Club ChGöteborg/S6.8.20-1.8
25.23i
1
15
Växjö20.1.19
25.29
4
Halmstad29.6.21+0.2
25.30i
2
Huddinge25.1.20
25.45
3
Huddinge16.6.19+0.1
25.48i
2
Örebro11.1.20
25.50
3
16
USMNorrköping29.8.20-1.2
25.52
5
C
VUSGöteborg/U30.6.19+1.2
25.53i
4
h4
ISMVäxjö22.2.20
25.54i
1
15
h13
IUSMVästerås9.3.19
25.71
4
22
Söderhamn8.8.20-2.3
25.88i
2
15
r2
IUSMVästerås9.3.19
25.98
3
17
A
Lag-SMUppsala18.8.19+1.0
25.98
1
16
h1
USMNorrköping29.8.20-1.2
26.23
4
Huddinge16.8.18+1.8
27.64i
2
14
B
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 24.53
4x100 m
44.83
1
r1
Genève, SUI11.6.22
47.12
2
17
vFINStockholm/S4.9.21
47.31
5
Club ChGöteborg/S6.8.20
47.92
5
Halmstad29.6.21
48.17
1
17
h1
USMGöteborg/S13.9.20
48.38
2
17
USMGöteborg/S13.9.20
48.78
3
17
USMHuddinge1.8.21
48.79
1
17
Danderyd19.6.21
48.83
2
17
h2
USMHuddinge1.8.21
49.88
2
17
r2
Lag-SMUppsala18.8.19
10-bästasnitt: 48.001

60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
8.66i
2
17
Sätra15.2.20
8.67i
1
17
Växjö19.1.20
8.70i
3
16
IUSMÖrebro7.3.20
8.72i
2
16
h1
IUSMÖrebro7.3.20
8.79i
1
17
h1
Sätra2.2.19
8.81i
1
17
h2
Örebro11.1.20
8.81i
1
17
h2
Växjö19.1.20
8.81i
1
17
h2
Sätra15.2.20
8.88i
1
17
Sätra2.2.19
8.98i
3
17
Örebro11.1.20
Visa/dölj alla resultat
9.61
-
Sätra9.12.17
10-bästasnitt: 8.783

Total results in database: 147
By event:
60 m:29
80 m:7
100 m:22
200 m:35
300 m:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):5
60 m häck:5
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):11
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):2
300 m häck:2
80 m häck (76.2 cm, 8 m):7
Kula (3.0 kg):1
Spjut (500 g):1
4x100 m:12
4x80 m:4
Medley relay:1
1000 m stafett:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.17
 1
Sätra
10.2
 
8.28
1-14
Västerås
28.1
 
8.29
3-15
Sätra
10.12
 
8.36
1h1-14
Västerås
28.1
 
8.49
7-14
Sätra
20.1
 
2019
7.85
 1h3-15
Växjö
19.1
 
7.88
1-15
Sollentuna
1.12
 
7.88
2-15
Växjö
19.1
 
7.95
1-15
Gävle
9.12
 
7.96
1h3-15
Sätra
9.2
 
7.97
1-15
Sätra
9.2
 
7.98
1h4-15
Västerås
9.3
 
2020
7.82
 3-17
Växjö
18.1
 
7.85
2-17
Sätra
16.2
 
7.85
2s1-16
Örebro
8.3
 
7.85
3-16
Örebro
8.3
 
7.86
1h7-17
Växjö
18.1
 
7.87
1h4-17
Sätra
16.2
 
7.92
1rB
Uppsala
8.2
 
7.94
1h3-16
Örebro
8.3
 
8.02
2h1
Sollentuna
18.12
 
8.03
3h2
Uppsala
8.2
 
8.06
2
Sollentuna
18.12
 
2022
7.57
2-19
Skellefteå
5.3
 
7.65
1h3-19
Skellefteå
5.3
 
7.69
3rB
Växjö
22.1
 
7.71
3h4
Växjö
22.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.71
 2
Pietarsaari, FIN
8.7
 +1.5
2020
12.19
 1
Kristianstad
12.7
 +1.3
12.21
1h1
Kristianstad
12.7
 +1.9
12.31
6
Sundsvall
26.7
 +1.9
12.34
2
Sollentuna
5.7
 +1.0
12.40
5h2
Sundsvall
26.7
 +0.8
12.42
1-17
Täby
15.8
-0.5
12.42
3-16
Norrköping
30.8
 0.0
12.45
2h1-16
Norrköping
30.8
 0.0
2021
12.11
 3-17
Norrköping
13.8
 +0.7
12.15
2h1-17
Norrköping
13.8
 +1.9
12.16
2
Eskilstuna
22.7
 +1.9
12.19
1h3
Eskilstuna
22.7
 +1.7
12.46
1h4-17
Göteborg/U
11.7
 0.0
12.50
1
Enskede
5.6
 0.0
12.53
1rB
Lerum
23.6
 +0.5
12.70
1-17
Huddinge
12.6
-1.3
12.79
1h1-17
Huddinge
12.6
-0.6
2022
11.70
3
Uppsala
21.6
 +1.5
11.79
1h7
Skara
6.6
 +0.7
11.83
4rF
Genève, SUI
11.6
 +0.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
26.95w
 3
Gävle
10.9
 +4.0
2018
26.23
 4
Huddinge
16.8
 +1.8
26.07w
 4-16
Huddinge/J
17.6
 +2.5
2019
25.45
 3
Huddinge
16.6
 +0.1
25.52
5rC
Göteborg/U
30.6
 +1.2
25.98
3rA-17
Uppsala
18.8
 +1.0
2020
24.88
 1
Trollbäcken
27.6
 0.0
25.16
3
Göteborg/S
6.8
-1.8
25.50
3-16
Norrköping
29.8
-1.2
25.71
4-22
Söderhamn
8.8
-2.3
25.98
1h1-16
Norrköping
29.8
-1.2
2021
24.42
 1-17
Stockholm/S
5.9
 
24.53
1-17
Gävle
12.9
 +1.6
24.68
1-17
Hyvinkää, FIN
8.8
-2.0
24.89
1
Eskilstuna
29.7
 +1.2
24.96
2-17
Göteborg/U
10.7
 +1.1
25.29
4
Halmstad
29.6
 +0.2
23.81w
 2-17
Norrköping
15.8
 +6.8
24.94w
 2h2-17
Norrköping
14.8
 +3.0
25.10w
 1h3-17
Hyvinkää, FIN
7.8
 +2.2
2022
23.92
1rF
Skara
6.6
 +1.8
24.21
1-19
Eslöv
22.5
 +0.7
23.76w
 3
Uppsala
21.6
 +2.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
27.64
 2rB-14
Sätra
20.1
 
2019
25.23
 1-15
Växjö
20.1
 
25.54
1h13-15
Västerås
9.3
 
25.88
2r2-15
Västerås
9.3
 
2020
25.01
 1-17
Uppsala
9.2
 
25.30
2
Huddinge
25.1
 
25.48
2
Örebro
11.1
 
25.53
4h4
Växjö
22.2
 
2022
24.39
2-19
Helsinki, FIN
27.2
 
24.47
1rB
Uppsala
6.2
 
24.91
1h6-19
Helsinki, FIN
27.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
41.44
1-14
Trollbäcken
16.9
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.48
1
Sollentuna
2.2
 
8.54
6
Växjö
23.1
 
8.57
2-19
Skellefteå
6.3
 
8.63
2h3
Växjö
23.1
 
8.69
1h1-19
Skellefteå
6.3
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
46.31
2-14
Trollbäcken
15.9
 
2019
46.36
 4-17
Sollentuna/E
8.6
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.44
 1
Norrköping
18.8
-0.7
2019
10.14
3-15
Göteborg/U
29.6
-0.4
10.22
1h11-15
Göteborg/U
29.6
-0.8
10.40
1h6-15
Trollhättan
9.8
-2.4
10.53
2s3-15
Trollhättan
9.8
-1.9
10.06w
 1-15
Sollentuna/E
8.6
 +3.5
2020
10.60
 1-16
Danderyd
9.5
-2.1
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.76
1-15
Sätra
16.2
 
8.89
1-15
Västerås
10.3
 
9.15
1h5-15
Västerås
10.3
 
9.22
2s2-15
Västerås
10.3
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.79
 1h1-17
Sätra
2.2
 
8.88
1-17
Sätra
2.2
 
2020
8.66
2-17
Sätra
15.2
 
8.67
1-17
Växjö
19.1
 
8.70
3-16
Örebro
7.3
 
8.72
2h1-16
Örebro
7.3
 
8.81
1h2-17
Örebro
11.1
 
8.81
1h2-17
Växjö
19.1
 
8.81
1h2-17
Sätra
15.2
 
8.98
3-17
Örebro
11.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.85
 1-15
Täby
19.5
 +0.7
2019
11.82
1rB-15
Huddinge
16.6
-0.1
11.84
5h6-15
Göteborg/U
28.6
-1.4
12.11
2h1-15
Göteborg/U
28.6
-0.5
12.13
1-15
Nyköping
18.5
 +1.0
12.14
5-15
Trollhättan
11.8
-0.2
12.37
2h2-15
Trollhättan
11.8
-1.6
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
14.77
1-17
Trollbäcken
27.6
-1.3
14.04w
 1-17
Kristianstad
12.7
 +3.3
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
7.50
13-15
Nyköping
18.5
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
21.83
5-15
Nyköping
18.5
 

Inne
200 m
ISM 2020
4
h4
25.53

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2020 3
16
12.42
USM 2021 3
17
12.11
200 m
USM 2020 3
16
25.50
USM 2021 2
17
23.81w
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
USM 2019 5
15
12.14
4x80 m
USM 2019 1
15
38.98
4x100 m
USM 2020 2
17
48.38
USM 2021 3
17
48.78
Medley relay
USM 2020 5
17
2:18.59
1000 m stafett
JSM 2022 1
19
2:17.32
Inne
60 m
IUSM 2020 3
16
7.85
IJSM 2022 2
19
7.57
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
IUSM 2019 1
15
8.89
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2020 3
16
8.70
60 m häck
IJSM 2022 2
19
8.57
Ute
80 m
USM 2019
2
15
s3
10.53
1
15
h6
10.40
100 m
USM 2020
2
16
h1
12.45
USM 2021
2
17
h1
12.15
200 m
USM 2020
1
16
h1
25.98
USM 2021
2
17
h2
24.94w
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
USM 2019
2
15
h2
12.37
4x80 m
USM 2018
1
15
h3
39.13
1
15
h2
39.70
USM 2019
1
15
h3
39.46
4x100 m
USM 2020
1
17
h1
48.17
USM 2021
2
17
h2
48.83
JSM 2022
19
h2
DQ
1000 m stafett
JSM 2022
1
19
h2
2:21.67
Inne
60 m
IUSM 2019
15
s1
DNF
1
15
h4
7.98
IUSM 2020
2
16
s1
7.85
1
16
h3
7.94
IJSM 2022
1
19
h3
7.65
200 m
IUSM 2019 2
15
r2
25.88
1
15
h13
25.54
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
IUSM 2019
2
15
s2
9.22
1
15
h5
9.15
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2020
2
16
h1
8.72
60 m häck
IJSM 2022
1
19
h1
8.69