Viktor Thor

Född: 17 mars 2000

Ålder: 22 år 195 dagar

Förening:
Strands IF
Förening:
 Strands IF
 

Nationalitet: SWE/FIN

  •  1 SM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (14)
6.88i
SB  ÖrebroÖrebro16.1.22
6.76i
PB  ÖrebroÖrebro16.1.22
6.81i
  VäxjöVäxjö22.1.22
6.73i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
6.88i
  UppsalaUppsala5.2.22
6.77i
  UppsalaUppsala5.2.22
7.01i
  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala13.2.22
6.90i
  NCKuopio, FINNC, Kuopio, FIN19.2.22
6.83i
  NCKuopio, FINNC, Kuopio, FIN19.2.22
6.82i
  NCKuopio, FINNC, Kuopio, FIN19.2.22
6.82i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
6.79i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
6.89i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
6.79i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
100 m (15)
10.64
SB  Tampere, FINTampere, FIN1.6.22+0.3
10.47
PB  Tampere, FINTampere, FIN1.6.22+0.8
10.47
=PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna12.6.22+0.8
10.48
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna12.6.22+1.2
10.69
  PNGTurku, FINPNG, Turku, FIN14.6.22-1.7
10.53
  PNGTurku, FINPNG, Turku, FIN14.6.22-0.2
10.61
  SöderhamnSöderhamn27.6.22+1.9
10.32w
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22+4.4
10.75
  FGPSöderhamnFGP, Söderhamn26.7.22+0.5
10.63
  FGPSöderhamnFGP, Söderhamn26.7.22-0.3
10.57
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22+1.4
10.61
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22+0.4
10.52w
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+2.7
10.62
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22-0.8
10.68
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22+0.7
200 m (7)
Överlång bana - odoserad:
21.97i
  NCKuopio, FINNC, Kuopio, FIN20.2.22
Överlång bana - odoserad:
22.12i
  NCKuopio, FINNC, Kuopio, FIN20.2.22
DQi
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
21.79
SB  SöderhamnSöderhamn27.6.22+1.7
22.04
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+1.7
21.95
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.22+0.1
22.07
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22-2.5
300 m (1)
35.33
PB  SundsvallSundsvall22.5.22
4x100 m (2)
40.61
SB  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
William Thor, Viktor Thor
Milo Wahlgren, Emil Johansson
39.87
SB  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22
 Sweden
Jean-Christian Zirignon, Viktor Thor
Erik Erlandsson, Desmond Rogo

2021

60 m (6)
7.07i
SB  VäxjöVäxjö23.1.21
6.86i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
6.91i
  SätraSätra6.2.21
7.10i
  SätraSätra6.2.21
6.90i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
6.84i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
100 m (21)
10.83
SB  SkaraSkara6.6.21-1.1
10.89
  SkaraSkara6.6.21-1.0
10.78
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.4
10.78
=SB  UppsalaUppsala20.6.21-0.5
10.72
SB  UppsalaUppsala20.6.21+0.5
10.66
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21+1.3
Okända vindförhållanden:
NT
  SundsvallSundsvall27.6.21
10.69
  SundsvallSundsvall27.6.210.0
10.70
  SundsvallSundsvall27.6.21+0.8
10.65
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21+0.5
10.69
  SöderhamnSöderhamn14.7.21+1.7
10.42w
  Porvoo, FINPorvoo, FIN22.7.21+3.3
10.41w
  Porvoo, FINPorvoo, FIN22.7.21+3.2
10.62
SB  TilastopajaTurku, FINTilastopaja, Turku, FIN26.7.21+0.7
10.79
  TilastopajaTurku, FINTilastopaja, Turku, FIN26.7.21+0.1
10.58w
  NC-jTurku, FINNC-j, Turku, FIN14.8.21+2.4
10.50
PB  NC-jTurku, FINNC-j, Turku, FIN14.8.21+1.6
10.65
  Lahti, FINLahti, FIN19.8.21-0.5
10.54
  Lahti, FINLahti, FIN19.8.21+0.6
10.85
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-3.5
10.59
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-1.1
200 m (6)
21.93
PB  UppsalaUppsala20.6.21+0.7
21.85
PB  SöderhamnSöderhamn14.7.21+1.5
22.11
  NC-jTurku, FINNC-j, Turku, FIN15.8.21+1.5
21.92
  NC-jTurku, FINNC-j, Turku, FIN15.8.21+1.2
21.57
PB  SMBoråsSM, Borås29.8.21-0.6
21.42
PB  SMBoråsSM, Borås29.8.21-2.3
Längd (2)
6.82i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
 
6.826.50X6.386.596.58
6.50i
  SätraSätra6.2.21
 
XX6.466.506.36X
4x100 m (3)
39.99
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 Sweden
Thomas Jones, Austin Hamilton
Viktor Thor, Zion Eriksson
40.52
PB  NCOulu, FINNC, Oulu, FIN11.9.21
 Borgå Akilles
William Thor, Viktor Thor
Viktor Kantele, Jonathan Brace
40.40
PB  NCOulu, FINNC, Oulu, FIN11.9.21
 Borgå Akilles
William Thor, Viktor Thor
Viktor Kantele, Jonathan Brace

2020

60 m (9)
7.10i
SB  BollnäsBollnäs1.2.20
7.07i
SB  BollnäsBollnäs1.2.20
7.06i
SB  UppsalaUppsala8.2.20
7.01i
SB  UppsalaUppsala8.2.20
7.04i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
6.95i
PB  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
7.07i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.95i
=PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
6.95i
=PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (11)
10.83
SB  SundsvallSundsvall27.6.20-0.2
10.48w
  SundsvallSundsvall27.6.20+3.2
10.62w
  Porvoo, FINPorvoo, FIN12.7.20+2.4
10.76
PB  Lahti, FINLahti, FIN15.7.20-1.4
10.79
  Lahti, FINLahti, FIN15.7.20-1.3
10.60
PB  SundsvallSundsvall26.7.20+1.9
10.59
PB  SundsvallSundsvall26.7.20+0.8
11.07
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-2.3
10.71
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+0.5
10.80
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+0.2
10.95
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20-0.4
200 m (4)
23.20i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
22.02
PB  TimråTimrå19.7.20+0.5
21.99w
  SundsvallSundsvall26.7.20+2.2
22.39
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-2.4

2019

60 m (4)
7.10i
PB  UppsalaUppsala5.1.19
6.98i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
7.02i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
6.98i
=PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m (12)
10.91
PB  SkaraSkara6.6.190.0
10.72w
  SkaraSkara6.6.19+2.1
11.07
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.3
11.01
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.1
11.04
  KarlstadKarlstad3.7.19+1.6
10.88
PB  SundsvallSundsvall28.7.190.0
11.32
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.190.0
11.07
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-0.3
10.79
PB  (24)JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+0.7
11.05
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19-2.0
10.77w
  NC-jPorvoo, FINNC-j, Porvoo, FIN31.8.19+3.1
10.84
  NC-jPorvoo, FINNC-j, Porvoo, FIN31.8.19+1.0
200 m (4)
Okända vindförhållanden:
22.96
  SkaraSkara6.6.19
22.69
PB  SundsvallSundsvall28.7.19+1.7
22.33
PB  NC-jPorvoo, FINNC-j, Porvoo, FIN1.9.19+0.3
22.19
PB  NC-jPorvoo, FINNC-j, Porvoo, FIN1.9.19+1.6
Längd (3)
6.60i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
6.67
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
6.32
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-18.0
4x100 m (2)
41.57
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
 Sweden
Viktor Thor, Omar Chaaban
Milo Wahlgren, Vidar Stenqvist
41.83
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
 Sweden
William Thor, Viktor Thor
William Gardell, Rasmus Hugosson

2018

60 m (7)
7.25i
SB  HuddingeHuddinge27.1.18
7.23i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18
7.21i
PB  SätraSätra3.2.18
7.18i
PB  SätraSätra3.2.18
7.13i
PB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
7.24i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
7.25i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
100 m (7)
11.04w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+2.4
11.09
SB  SundsvallSundsvall28.7.18+0.8
11.10
  SundsvallSundsvall28.7.18+1.5
11.16
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18+0.3
11.24
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-2.0
10.93w
  TimråTimrå11.8.18+3.2
10.92w
  SkellefteåSkellefteå8.9.18+3.6
200 m (2)
23.08
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-0.6
22.76
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18+0.1
Längd (5)
6.52i
PB  HuddingeHuddinge26.1.18
6.30i
  SätraSätra3.2.18
6.35i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
6.076.326.35
6.49
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18+1.1
 
6.37
+0.2
6.37
-0.2
6.49
+1.1
6.74
PB  FalunFalun19.8.18-0.6

2017

60 m (3)
7.24i
PB  BollnäsBollnäs4.2.17
7.25i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
7.30i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
100 m (3)
11.13
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.8
11.11w
  USMGävleUSM, Gävle11.8.17+3.9
11.05
PB  USMGävleUSM, Gävle11.8.17
200 m (2)
22.93w
  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17+3.2
23.03
PB  SöderhamnSöderhamn10.9.17-1.1
Längd (4)
5.73i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
 
5.735.495.67
6.09w
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+2.5
 
X
+2.0
6.09
+2.5
X
+1.1
6.28
PB  USMGävleUSM, Gävle13.8.17-0.5
 
5.58
-0.6
5.73
-2.1
6.28
-0.5
5.94
-1.1
X
-0.2
4.28
+0.1
6.50
PB  SöderhamnSöderhamn10.9.17+1.4
Tresteg (2)
12.14i
SB  SätraSätra28.1.17
Okända vindförhållanden:
12.09
  HudiksvallHudiksvall13.6.17
Kula (5.0 kg) (2)
11.89i
PB  ÅsÅs25.3.17
11.32
SB  SöderhamnSöderhamn10.9.17
Spjut (700 g) (1)
39.82
SB  SöderhamnSöderhamn9.9.17
4x100 m (1)
41.93
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 Sweden
Oliwer Danielsson, Omar Chaaban
Viktor Thor, Rasmus Hugosson

2016

60 m (1)
7.51i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
100 m (1)
11.64
PB  KrokomKrokom3.9.16-0.2
Längd (2)
5.85i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
 
5.85XX
6.18
PB  TimråTimrå13.8.16-0.3
Tresteg (2)
12.18i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
 
XX12.0711.7511.4412.18
11.77
SB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16-0.4
Kula (5.0 kg) (1)
12.08
PB  JärvsöJärvsö17.9.16
Diskus (1.5 kg) (1)
31.61
PB  JärvsöJärvsö17.9.16
Spjut (700 g) (1)
41.29
PB  JärvsöJärvsö18.9.16

2015

60 m (1)
7.79i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
80 m (3)
9.83
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+1.5
9.84
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15-0.1
9.63
PB  SundsvallSundsvall29.8.15+1.6
Längd (3)
5.35i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
 
5.35XX
5.75
PB  Stockholm/SStockholm/S2.8.15+0.4
4.97
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+1.9
 
4.97
+1.9
X
+3.0
4.69
Tresteg (2)
11.92
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15+1.1
11.94w
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15+4.4
 
11.92
+1.1
11.94
+4.4
11.82
+5.6
11.27
+3.6
11.73
+1.9
11.46
+0.5
11.99
PB  SundsvallSundsvall30.8.15-0.1
Kula (4.0 kg) (1)
12.17
PB  BollnäsBollnäs18.8.15
Diskus (1.0 kg) (1)
35.88
PB  LjusdalLjusdal1.9.15
Slägga (4.0 kg) (1)
30.02
PB  JärvsöJärvsö20.9.15
Spjut (600 g) (1)
38.10
PB  LjusdalLjusdal1.9.15

2014

80 m (1)
10.22
PB  SöderhamnSöderhamn19.8.14+0.1
Längd (1)
5.60
PB  Stockholm/SStockholm/S24.8.14+1.7
Tresteg (1)
10.52
PB  JärvsöJärvsö20.9.14+0.2

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.73
Växjö22.1.22
80 m
Ute
9.63
Sundsvall29.8.15+1.6
100 m
Ute
10.47
Tampere, FIN1.6.22+0.837
200 m
Ute
21.42
Borås29.8.21-2.3
Inne
23.20
Växjö22.2.20
300 m
Ute
35.33
Sundsvall22.5.22
Längd
Ute
6.74
Falun19.8.18-0.6
Inne
6.82
Växjö23.1.21
Tresteg
Ute
11.99
Sundsvall30.8.15-0.1
Inne
12.18
Uddevalla6.3.16

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute
12.17
Bollnäs18.8.15
Kula (5.0 kg)
Ute
12.08
Järvsö17.9.16
Inne
11.89
Ås25.3.17
Diskus (1.0 kg)
Ute
35.88
Ljusdal1.9.15
Diskus (1.5 kg)
Ute
31.61
Järvsö17.9.16
Slägga (4.0 kg)
Ute
30.02
Järvsö20.9.15
Spjut (600 g)
Ute
38.10
Ljusdal1.9.15
Spjut (700 g)
Ute
41.29
Järvsö18.9.16
60 m
6.73i
1
Växjö22.1.22
6.76i
2
Örebro16.1.22
6.77i
2
Uppsala5.2.22
6.79i
4
ISMVäxjö26.2.22
6.79i
1
22
IJSMSkellefteå6.3.22
6.81i
1
h6
Växjö22.1.22
6.82i
6
NCKuopio, FIN19.2.22
6.82i
2
h1
ISMVäxjö26.2.22
6.83i
2
s2
NCKuopio, FIN19.2.22
6.84i
4
ISMMalmö/A20.2.21
Visa/dölj alla resultat
6.86i
1
Växjö23.1.21
6.88i
1
h1
Örebro16.1.22
6.88i
1
h2
Uppsala5.2.22
6.89i
1
22
h2
IJSMSkellefteå6.3.22
6.90i
3
h1
ISMMalmö/A20.2.21
6.90i
1
h5
NCKuopio, FIN19.2.22
6.91i
4
h1
Sätra6.2.21
6.95i
6
h2
Folksam GPSätra11.2.20
6.95i
2
22
h2
IJSMGöteborg/FH1.3.20
6.95i
7
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
6.98i
1
19
h3
IJSMVäxjö24.2.19
6.98i
7
19
IJSMVäxjö24.2.19
7.01i
1
B
Uppsala8.2.20
7.01i
8
v3NatUppsala13.2.22
7.02i
2
19
s1
IJSMVäxjö24.2.19
7.04i
5
p1
Folksam GPSätra11.2.20
7.06i
2
h4
Uppsala8.2.20
7.07i
2
Bollnäs1.2.20
7.07i
5
h2
ISMVäxjö22.2.20
7.07i
3
h2
Växjö23.1.21
7.10i
2
Uppsala5.1.19
7.10i
1
h3
Bollnäs1.2.20
7.10i
8
Sätra6.2.21
7.13i
6
h1
ISMGävle17.2.18
7.18i
8
Sätra3.2.18
7.21i
3
h3
Sätra3.2.18
7.23i
3
Huddinge27.1.18
7.24i
2
17
Bollnäs4.2.17
7.24i
2
19
h2
IJSMUppsala25.2.18
7.25i
2
17
h1
IUSMGöteborg/FH19.2.17
7.25i
1
h1
Huddinge27.1.18
7.25i
6
19
IJSMUppsala25.2.18
7.30i
6
17
IUSMGöteborg/FH19.2.17
7.51i
4
16
h1
NC-yUddevalla6.3.16
7.79i
5
15
h1
NC-yÖrebro7.3.15
10-bästasnitt: 6.796
100 m
10.47
2
Tampere, FIN1.6.22+0.8
10.47
1
B
Sollentuna12.6.22+0.8
10.48
6
Sollentuna12.6.22+1.2
10.50
2
22
NC-jTurku, FIN14.8.21+1.6
10.53
5
PNGTurku, FIN14.6.22-0.2
10.54
3
Lahti, FIN19.8.21+0.6
10.57
2
h1
SMNorrköping5.8.22+1.4
10.59
1
Sundsvall26.7.20+0.8
10.59
4
SMBorås27.8.21-1.1
10.60
1
h3
Sundsvall26.7.20+1.9
Visa/dölj alla resultat
10.61
1
Söderhamn27.6.22+1.9
10.61
3
SMNorrköping5.8.22+0.4
10.62
2
h4
TilastopajaTurku, FIN26.7.21+0.7
10.62
1
22
JSMSollentuna26.8.22-0.8
10.63
4
Söderhamn26.7.22-0.3
10.64
2
h2
Tampere, FIN1.6.22+0.3
10.65
7
BauhausStockholm/S4.7.21+0.5
10.65
1
h2
Lahti, FIN19.8.21-0.5
10.66
4
Karlstad22.6.21+1.3
10.68
6
vFINHelsinki, FIN3.9.22+0.7
10.69
1
A
Sundsvall27.6.210.0
10.69
2
Söderhamn14.7.21+1.7
10.69
2
h2
PNGTurku, FIN14.6.22-1.7
10.70
1
Sundsvall27.6.21+0.8
10.71
3
h3
SMUppsala14.8.20+0.5
10.72
3
Uppsala20.6.21+0.5
10.75
3
h1
Söderhamn26.7.22+0.5
10.76
2
h1
Lahti, FIN15.7.20-1.4
10.78
2
B
Sollentuna13.6.21+0.4
10.78
2
A
Uppsala20.6.21-0.5
10.79
2
19
JSMGöteborg/S9.8.19+0.7
10.79
6
Lahti, FIN15.7.20-1.3
10.79
5
TilastopajaTurku, FIN26.7.21+0.1
10.80
3
22
h2
JSMLinköping22.8.20+0.2
10.83
3
h1
Sundsvall27.6.20-0.2
10.83
2
h2
Skara6.6.21-1.1
10.84
2
19
NC-jPorvoo, FIN31.8.19+1.0
10.85
2
h3
SMBorås27.8.21-3.5
10.88
1
C
Sundsvall28.7.190.0
10.89
3
C
Skara6.6.21-1.0
10.91
1
h9
Skara6.6.190.0
10.95
4
22
JSMLinköping22.8.20-0.4
11.01
4
19
VUSGöteborg/U29.6.19+0.1
11.04
6
B
Karlstad3.7.19+1.6
11.05
4
17
USMGävle11.8.17
11.05
5
19
V3NatKristiansand, NOR17.8.19-2.0
11.07
1
19
h3
VUSGöteborg/U29.6.19+0.3
11.07
1
19
s1
JSMGöteborg/S9.8.19-0.3
11.07
2
22
Söderhamn8.8.20-2.3
11.09
4
h3
Sundsvall28.7.18+0.8
11.10
5
B
Sundsvall28.7.18+1.5
11.13
2
17
h3
VUSGöteborg/U1.7.17+1.8
11.16
2
19
h1
JSMHuddinge3.8.18+0.3
11.24
6
19
JSMHuddinge3.8.18-2.0
11.32
3
19
h2
JSMGöteborg/S9.8.190.0
11.64
1
17
Krokom3.9.16-0.2
10-bästasnitt: 10.534
200 m
21.42
5
SMBorås29.8.21-2.3
21.57
2
h1
SMBorås29.8.21-0.6
21.79
2
Söderhamn27.6.22+1.7
21.85
1
Söderhamn14.7.21+1.5
21.92
3
22
NC-jTurku, FIN15.8.21+1.2
21.93
2
A
Uppsala20.6.21+0.7
21.95
2
22
h1
JSMSollentuna27.8.22+0.1
22.02
3
Timrå19.7.20+0.5
22.04
3
h2
SMNorrköping6.8.22+1.7
22.07
3
22
JSMSollentuna28.8.22-2.5
Visa/dölj alla resultat
22.11
2
22
h1
NC-jTurku, FIN15.8.21+1.5
22.19
2
19
B
NC-jPorvoo, FIN1.9.19+1.6
22.33
2
19
h6
NC-jPorvoo, FIN1.9.19+0.3
22.39
6
h3
SMUppsala15.8.20-2.4
22.69
1
E
Sundsvall28.7.19+1.7
22.76
6
19
JSMHuddinge5.8.18+0.1
23.03
1
17
Söderhamn10.9.17-1.1
23.08
4
19
h1
JSMHuddinge4.8.18-0.6
23.20i
4
h3
ISMVäxjö22.2.20
10-bästasnitt: 21.856
Längd
6.82i
1
B
Växjö23.1.21
6.74
3
Falun19.8.18-0.6
6.67
5
19
Q
VUSGöteborg/U28.6.190.0
6.60i
8
19
IJSMVäxjö23.2.19
6.52i
5
Huddinge26.1.18
6.50
1
17
Söderhamn10.9.17+1.4
6.50i
6
Sätra6.2.21
6.49
14
19
Q
JSMHuddinge4.8.18+1.1
6.35i
13
19
IJSMUppsala24.2.18
6.32
13
19
VUSGöteborg/U29.6.19-18.0
Visa/dölj alla resultat
6.30i
11
Sätra3.2.18
6.28
6
17
USMGävle13.8.17-0.5
6.18
1
17
Timrå13.8.16-0.3
5.85i
11
16
NC-yUddevalla5.3.16
5.75
1
15
Stockholm/S2.8.15+0.4
5.73i
12
17
IUSMGöteborg/FH18.2.17
5.60
6
14
Stockholm/S24.8.14+1.7
5.35i
14
15
NC-yÖrebro7.3.15
4.97
23
15
Q
NC-yKarlskrona21.8.15+1.9
10-bästasnitt: 6.551

Total results in database: 191
By event:
60 m:45
80 m:4
100 m:70
200 m:25
300 m:1
Längd:20
Tresteg:8
Kula (4.0 kg):1
Kula (5.0 kg):3
Diskus (1.0 kg):1
Diskus (1.5 kg):1
Slägga (4.0 kg):1
Spjut (600 g):1
Spjut (700 g):2
4x100 m:8
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
7.79
 5h1-15
Örebro
7.3
 
2016
7.51
 4h1-16
Uddevalla
6.3
 
2017
7.24
 2-17
Bollnäs
4.2
 
7.25
2h1-17
Göteborg/FH
19.2
 
7.30
6-17
Göteborg/FH
19.2
 
2018
7.13
 6h1
Gävle
17.2
 
7.18
8
Sätra
3.2
 
7.21
3h3
Sätra
3.2
 
7.23
3
Huddinge
27.1
 
7.24
2h2-19
Uppsala
25.2
 
7.25
1h1
Huddinge
27.1
 
7.25
6-19
Uppsala
25.2
 
2019
6.98
1h3-19
Växjö
24.2
 
2019
6.98
 7-19
Växjö
24.2
 
7.02
2s1-19
Växjö
24.2
 
7.10
2
Uppsala
5.1
 
2020
6.95
 6h2
Sätra
11.2
 
6.95
2h2-22
Göteborg/FH
1.3
 
6.95
7-22
Göteborg/FH
1.3
 
7.01
1rB
Uppsala
8.2
 
7.04
5p1
Sätra
11.2
 
7.06
2h4
Uppsala
8.2
 
7.07
2
Bollnäs
1.2
 
7.07
5h2
Växjö
22.2
 
7.10
1h3
Bollnäs
1.2
 
2021
6.84
 4
Malmö/A
20.2
 
6.86
1
Växjö
23.1
 
6.90
3h1
Malmö/A
20.2
 
6.91
4h1
Sätra
6.2
 
7.07
3h2
Växjö
23.1
 
7.10
8
Sätra
6.2
 
2022
6.73
1
Växjö
22.1
 
6.76
2
Örebro
16.1
 
6.77
2
Uppsala
5.2
 
6.79
4
Växjö
26.2
 
6.79
1-22
Skellefteå
6.3
 
6.81
1h6
Växjö
22.1
 
6.82
6
Kuopio, FIN
19.2
 
6.82
2h1
Växjö
26.2
 
6.83
2s2
Kuopio, FIN
19.2
 
6.88
1h1
Örebro
16.1
 
6.88
1h2
Uppsala
5.2
 
6.89
1h2-22
Skellefteå
6.3
 
6.90
1h5
Kuopio, FIN
19.2
 
7.01
8
Uppsala
13.2
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
10.22
 2-15
Söderhamn
19.8
 +0.1
2015
9.63
3h2-15
Sundsvall
29.8
 +1.6
9.83
6h2-15
Karlskrona
21.8
 +1.5
9.84
6s2-15
Karlskrona
21.8
-0.1
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
11.64
 1-17
Krokom
3.9
-0.2
2017
11.05
 4-17
Gävle
11.8
 
11.13
2h3-17
Göteborg/U
1.7
 +1.8
11.11w
 2h2-17
Gävle
11.8
 +3.9
2018
11.09
 4h3
Sundsvall
28.7
 +0.8
11.10
5rB
Sundsvall
28.7
 +1.5
11.16
2 h1-19
Huddinge
3.8
 +0.3
11.24
6 -19
Huddinge
3.8
-2.0
10.92w
 1h1
Skellefteå
8.9
 +3.6
10.93w
 3
Timrå
11.8
 +3.2
11.04w
 7-19
Göteborg/U
30.6
 +2.4
2019
10.79
 2 -19
Göteborg/S
9.8
 +0.7
10.84
2-19
Porvoo, FIN
31.8
 +1.0
10.88
1rC
Sundsvall
28.7
 0.0
10.91
1h9
Skara
6.6
 0.0
11.01
4-19
Göteborg/U
29.6
 +0.1
11.04
6rB
Karlstad
3.7
 +1.6
11.05
5-19
Kristiansand, NOR
17.8
-2.0
11.07
1h3-19
Göteborg/U
29.6
 +0.3
11.07
1 S1-19
Göteborg/S
9.8
-0.3
11.32
3 h2-19
Göteborg/S
9.8
 0.0
10.72w
 2rE
Skara
6.6
 +2.1
10.77w
 1s1-19
Porvoo, FIN
31.8
 +3.1
2020
10.59
 1
Sundsvall
26.7
 +0.8
10.60
1h3
Sundsvall
26.7
 +1.9
10.71
3h3
Uppsala
14.8
 +0.5
10.76
2h1
Lahti, FIN
15.7
-1.4
10.79
6
Lahti, FIN
15.7
-1.3
10.80
3h2-22
Linköping
22.8
 +0.2
10.83
3h1
Sundsvall
27.6
-0.2
10.95
4-22
Linköping
22.8
-0.4
11.07
2-22
Söderhamn
8.8
-2.3
10.48w
 2
Sundsvall
27.6
 +3.2
10.62w
 1h4
Porvoo, FIN
12.7
 +2.4
2021
10.50
 2-22
Turku, FIN
14.8
 +1.6
10.54
3
Lahti, FIN
19.8
 +0.6
10.59
4
Borås
27.8
-1.1
10.62
2h4
Turku, FIN
26.7
 +0.7
10.65
7
Stockholm/S
4.7
 +0.5
10.65
1h2
Lahti, FIN
19.8
-0.5
10.66
4
Karlstad
22.6
 +1.3
10.69
1rA
Sundsvall
27.6
 0.0
10.69
2
Söderhamn
14.7
 +1.7
10.70
1
Sundsvall
27.6
 +0.8
10.72
3
Uppsala
20.6
 +0.5
10.78
2rB
Sollentuna
13.6
 +0.4
10.78
2rA
Uppsala
20.6
-0.5
10.79
5
Turku, FIN
26.7
 +0.1
10.83
2h2
Skara
6.6
-1.1
10.85
2h3
Borås
27.8
-3.5
10.89
3rC
Skara
6.6
-1.0
10.41w
 1
Porvoo, FIN
22.7
 +3.2
10.42w
 2h1
Porvoo, FIN
22.7
 +3.3
10.58w
 2h1-22
Turku, FIN
14.8
 +2.4
2022
10.47
2
Tampere, FIN
1.6
 +0.8
10.47
1rB
Sollentuna
12.6
 +0.8
10.48
6
Sollentuna
12.6
 +1.2
10.53
5
Turku, FIN
14.6
-0.2
10.57
2h1
Norrköping
5.8
 +1.4
10.61
1
Söderhamn
27.6
 +1.9
10.61
3
Norrköping
5.8
 +0.4
10.62
1-22
Sollentuna
26.8
-0.8
10.63
4
Söderhamn
26.7
-0.3
10.64
2h2
Tampere, FIN
1.6
 +0.3
10.68
6
Helsinki, FIN
3.9
 +0.7
10.69
2h2
Turku, FIN
14.6
-1.7
10.75
3h1
Söderhamn
26.7
 +0.5
10.32w
 3-22
Malmö/S
16.7
 +4.4
10.52w
 1h2-22
Sollentuna
26.8
 +2.7
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
23.03
 1-17
Söderhamn
10.9
-1.1
22.93w
 4
Sollentuna/E
11.6
 +3.2
2018
22.76
 6-19
Huddinge
5.8
 +0.1
23.08
4 h1-19
Huddinge
4.8
-0.6
2019
22.19
 2rB-19
Porvoo, FIN
1.9
 +1.6
22.33
2h6-19
Porvoo, FIN
1.9
 +0.3
22.69
1rE
Sundsvall
28.7
 +1.7
2020
22.02
 3
Timrå
19.7
 +0.5
22.39
6h3
Uppsala
15.8
-2.4
21.99w
 4
Sundsvall
26.7
 +2.2
2021
21.42
5
Borås
29.8
-2.3
21.57
2h1
Borås
29.8
-0.6
21.85
1
Söderhamn
14.7
 +1.5
21.92
3-22
Turku, FIN
15.8
 +1.2
21.93
2rA
Uppsala
20.6
 +0.7
22.11
2h1-22
Turku, FIN
15.8
 +1.5
2022
21.79
 2
Söderhamn
27.6
 +1.7
21.95
2h1-22
Sollentuna
27.8
 +0.1
22.04
3h2
Norrköping
6.8
 +1.7
22.07
3-22
Sollentuna
28.8
-2.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
23.20
4h3
Växjö
22.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
35.33
1-22
Sundsvall
22.5
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.60
 6-14
Stockholm/S
24.8
 +1.7
2015
5.75
 1-15
Stockholm/S
2.8
 +0.4
4.97
23q-15
Karlskrona
21.8
 +1.9
2016
6.18
 1-17
Timrå
13.8
-0.3
2017
6.50
 1-17
Söderhamn
10.9
 +1.4
6.28
6-17
Gävle
13.8
-0.5
6.09w
 9q-17
Gävle
12.8
 +2.5
2018
6.74
3
Falun
19.8
-0.6
6.49
14q-19
Huddinge
4.8
 +1.1
2019
6.67
 5q-19
Göteborg/U
28.6
 0.0
6.32
13-19
Göteborg/U
29.6
-18.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.35
 14-15
Örebro
7.3
 
2016
5.85
 11-16
Uddevalla
5.3
 
2017
5.73
 12-17
Göteborg/FH
18.2
 
2018
6.52
 5
Huddinge
26.1
 
6.35
13-19
Uppsala
24.2
 
6.30
11
Sätra
3.2
 
2019
6.60
 8-19
Växjö
23.2
 
2021
6.82
1cB
Växjö
23.1
 
6.50
6
Sätra
6.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
10.52
 3-14
Järvsö
20.9
 +0.2
2015
11.99
1-15
Sundsvall
30.8
-0.1
11.92
--15
Karlskrona
23.8
 +1.1
11.94w
 6-15
Karlskrona
23.8
 +4.4
2016
11.77
 1-16
Göteborg/U
3.7
-0.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
12.18
8-16
Uddevalla
6.3
 
2017
12.14
 4-17
Sätra
28.1
 

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
12.17
1-15
Bollnäs
18.8
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.08
2-17
Järvsö
17.9
 
2017
11.32
 2-17
Söderhamn
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
11.89
1-17
Ås
25.3
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
35.88
1-15
Ljusdal
1.9
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
31.61
3-17
Järvsö
17.9
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
30.02
3-15
Järvsö
20.9
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
38.10
2-15
Ljusdal
1.9
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
41.29
3-17
Järvsö
18.9
 
2017
39.82
 4-17
Söderhamn
9.9
 

Ute
100 m
SM 2020
3
h3
10.71
SM 2021 4
10.59
2
h3
10.85
SM 2022 3
10.61
2
h1
10.57
200 m
SM 2020
6
h3
22.39
SM 2021 5
21.42
2
h1
21.57
SM 2022
3
h2
22.04
Inne
60 m
ISM 2018
6
h1
7.13
ISM 2020
5
h2
7.07
ISM 2021 4
6.84
3
h1
6.90
ISM 2022 4
6.79
2
h1
6.82
200 m
ISM 2020
4
h3
23.20
ISM 2022
h1
DQ

Junior-ungdom
Ute
80 m
NC-y 2015
6
15
s2
9.84
6
15
h2
9.83
100 m
USM 2017 4
17
11.05
2
17
h2
11.11w
JSM 2018 6
19
11.24
2
19
h1
11.16
JSM 2019 2
19
10.79
1
19
s1
11.07
3
19
h2
11.32
JSM 2020 4
22
10.95
3
22
h2
10.80
JSM 2022 1
22
10.62
1
22
h2
10.52w
200 m
JSM 2018 6
19
22.76
4
19
h1
23.08
JSM 2022 3
22
22.07
2
22
h1
21.95
Längd
NC-y 2015
23
15
Q
4.97
USM 2017 6
17
6.28
9
17
Q
6.09w
JSM 2018
14
19
Q
6.49
Tresteg
NC-y 2015 6
15
11.94w
Inne
60 m
NC-y 2015
5
15
h1
7.79
NC-y 2016
4
16
h1
7.51
IUSM 2017 6
17
7.30
2
17
h1
7.25
IJSM 2018 6
19
7.25
2
19
h2
7.24
IJSM 2019 7
19
6.98
2
19
s1
7.02
1
19
h3
6.98
IJSM 2020 7
22
6.95
2
22
h2
6.95
IJSM 2022 1
22
6.79
1
22
h2
6.89
Längd
NC-y 2015 14
15
5.35
NC-y 2016 11
16
5.85
IUSM 2017 12
17
5.73
IJSM 2018 13
19
6.35
IJSM 2019 8
19
6.60
Tresteg
NC-y 2016 8
16
12.18

Junior-ungdom
Ute
4x100 m
JEM19 2019 6
19
41.57