Gaël De Coninck

Född: 17 januari 2001

Ålder: 20 år 245 dagar

Förening:
 Sävedalens AIK
 

Tidigare nationalitet: BEL -> 15 okt 2016

  •  2 ISM‐silver, 1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (1)
56.22
SB  MölndalMölndal1.6.21
800 m (14)
2:09.57i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.21
2:09.86i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
2:08.12i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.2.21
2:10.90i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
2:05.81i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
2:04.14i
PB (70) Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.21
2:08.05i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL5.3.21
2:08.84
SB  Oordegem, BELOordegem, BEL29.5.21
2:06.48
SB  OdložilPraha, CZEOdložil, Praha, CZE7.6.21
2:05.51
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
2:04.94
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
2:04.94
=PB  Kuortane, FINKuortane, FIN26.6.21
2:04.31
PB  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST8.7.21
2:05.39
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST10.7.21
1500 m (3)
4:30.39i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.1.21
4:27.09i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.2.21
4:23.01i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21

2020

200 m (1)
27.06
SB  MölndalMölndal14.6.20+2.0
1000 m (1)
3:08.12i
SB  Lawrence, KSLawrence, KS6.12.19
1500 m (1)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S3.9.20
3x1500 m (1)
14:01.90
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Sävedalens AIK

2019

800 m (2)
2:09.87i
SB  (42) (5)Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.19
2:10.61
SB  (11)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL1.6.19

2018

400 m (6)
58.07i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
56.44i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
56.39i
PB  (37) (6)IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
55.81
PB  (10)Göteborg/SGöteborg/S9.6.18
56.28
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
DNF
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
800 m (14)
2:10.01i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.1.18
2:09.02i
PB  Gent, BELGent, BEL10.2.18
2:11.54i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
2:05.43i
WYL SJIR PB (98) (5) (1) (2)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
2:05.82
PB  (41) (10) (7)Oordegem, BELOordegem, BEL2.6.18
2:08.03
  Nivelles, BELNivelles, BEL23.6.18
2:08.15
  Lokeren, BELLokeren, BEL24.6.18
2:05.97
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
2:12.17
  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN5.7.18
2:06.51
  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN6.7.18
2:06.14
  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN7.7.18
2:07.97
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
2:12.69
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
2:08.20
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
1500 m (2)
DNFi
  SätraSätra3.2.18
4:32.06
SB  (15)vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
4x400 m (1)
3:48.03
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Lovisa Skoglund, Lovisa Bivstedt
Julia Wennersten, Gaël de Coninck
4x800 m (1)
8:54.26
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Sävedalens AIK
Lisa Bergdahl, Sara Christiansson
Olivia Brunbäck, Gaël De Coninck
4 km terräng (1)
14:51
  USMEkerumUSM, Ekerum28.10.18

2017

200 m (2)
27.29i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.12.16
26.67
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17+0.3
400 m (4)
57.58i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
57.76i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
56.99
PB  (17)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
59.86
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
800 m (11)
2:13.25i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
2:09.15i
PB  (27) (7) (3)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
2:09.20
PB  BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL3.6.17
2:10.44
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
2:07.91
PB  (40) (9)Nivelles, BELNivelles, BEL24.6.17
2:09.75
  Lokeren, BELLokeren, BEL25.6.17
2:09.08
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
2:12.12
  EYOFGyőr, HUNEYOF, Győr, HUN25.7.17
2:09.14
  EYOFGyőr, HUNEYOF, Győr, HUN26.7.17
2:13.74
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
2:13.52
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
1000 m (1)
2:51.77
SB (60) (21) (11) Göteborg/SGöteborg/S11.7.17
1500 m (6)
4:41.50i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.12.16
4:31.94i
PB  (35) (9) (9)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
DNSi
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
4:35.55i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
4:28.26
PB  (12)BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR15.6.17
4:38.41
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
Längd (1)
4.89i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.12.16
4x800 m (1)
8:54.80
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Sävedalens AIK
Lisa Bergdahl, Sara Christiansson
Linn Söderholm, Gaël De Coninck
3x800 m (1)
6:47.61
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S28.5.17
 Sävedalens AIK

2016

300 m (3)
40.54
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
41.52
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16
41.03
  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16
400 m (1)
57.49
PB  (21)HelsingborgHelsingborg10.7.16
800 m (6)
2:12.14i
PB  (88) (22) (7)SMCGöteborg/FHSMC, Göteborg/FH30.1.16
2:13.26i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
2:11.06
PB  (11)Göteborg/SGöteborg/S9.6.16
2:11.40
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.16
2:21.77
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
2:13.46
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16
1000 m (5)
2:58.94i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.15
2:53.42i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.2.16
2:56.45i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
2:51.54i
PB  (26) (11) IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
2:50.31
WYL PB (61) (6) (4) Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
1500 m (1)
4:37.92
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
2000 m (2)
6:25.08
PB  (6) Göteborg/SGöteborg/S12.6.16
6:26.94
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
Tresteg (2)
10.53i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.15
10.01i
  VäxjöVäxjö24.1.16
3x800 m (1)
7:07.38
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Sävedalens AIK
3x1500 m (1)
13:49.35
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Sävedalens AIK
4.5 km terräng (1)
DNF
  NordicCKristiansand, NORNordicC, Kristiansand, NOR12.11.16
4 km terräng (1)
14:31
  USMVästeråsUSM, Västerås22.10.16

2015

300 m (1)
42.53
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
400 m (1)
1:00.55
PB  LerumLerum17.6.15
800 m (1)
2:14.38
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.15
1000 m (1)
3:05.91i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.14
1500 m (1)
4:50.48
PB  HalmstadHalmstad27.6.15
2000 m (1)
6:27.98
PB  (2) Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
1500 m hinder (1)
5:15.67
PB  ÄngelholmÄngelholm16.8.15
300 m häck (1)
48.40
PB  LidköpingLidköping5.9.15
Tresteg (2)
9.97i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.14
10.44
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.6.15+1.9

2014

800 m (2)
2:33.45i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH23.11.13
2:24.99i
PB  UddevallaUddevalla16.3.14
1500 m (1)
4:58.38
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
2000 m (1)
7:02.11
PB  (18) Stockholm/SStockholm/S23.8.14

2013

1500 m (1)
5:30.80
PB  KungsbackaKungsbacka8.9.13

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat147517.Eventname AS Eventeng, alltwat147517.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat147517.Date),'.',MONTH(alltwat147517.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat147517.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat147517 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat147517.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat147517.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat147517.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat147517.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat147517.Eventname AS Eventeng, alltwat147517.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat147517.Date),'.',MONTH(alltwat147517.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat147517.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat147517 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat147517.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat147517.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat147517.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat147517.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat147517.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat147517.Eventname AS Eventeng, alltwat147517.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat147517.Date),'.',MONTH(alltwat147517.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat147517.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat147517 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat147517.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat147517.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat147517.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat147517.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat147517.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

200 m
Ute
26.67
Göteborg/U2.7.17+0.3
Inne
27.29
Göteborg/FH18.12.16
300 m
Ute
40.54
Göteborg/U3.7.16
400 m
Ute
55.81
Göteborg/S9.6.18
Inne
56.39
Uppsala25.2.18
800 m
Ute
2:04.31
Tallinn, EST8.7.2132
Inne
2:04.14
Göteborg/FH24.2.2110
1000 m
Ute
2:50.31
Göteborg/S15.7.16
Inne
2:51.54
Uddevalla6.3.16
1500 m
Ute
4:28.26
Oslo, NOR15.6.17
Inne
4:23.01
Malmö/A21.2.21
2000 m
Ute
6:25.08
Göteborg/S12.6.16
1500 m hinder
Ute
5:15.67
Ängelholm16.8.15
300 m häck
Ute
48.40
Lidköping5.9.15
Längd
Inne
4.89
Göteborg/FH17.12.16
Tresteg
Ute
10.44
Göteborg/S7.6.15+1.9
Inne
10.53
Göteborg/FH5.12.15
400 m
55.81
1
17
Göteborg/S9.6.18
56.22
1
Mölndal1.6.21
56.28
3
h2
SMEskilstuna24.8.18
56.39i
2
17
IUSMUppsala25.2.18
56.44i
1
17
h1
IUSMUppsala24.2.18
56.99
1
17
VUSGöteborg/U1.7.17
57.49
2
Helsingborg10.7.16
57.58i
1
16
h6
NC-yUppsala4.3.17
57.76i
1
16
NC-yUppsala5.3.17
58.07i
5
Växjö20.1.18
Visa/dölj alla resultat
59.86
8
h1
SMHelsingborg25.8.17
1:00.55
1
B
Lerum17.6.15
10-bästasnitt: 56.903
800 m
2:04.14i
1
Göteborg/FH24.2.21
2:04.31
4
22
h3
JEM22Tallinn, EST8.7.21
2:04.94
5
Karlstad22.6.21
2:04.94
4
Kuortane, FIN26.6.21
2:05.39
7
22
JEM22Tallinn, EST10.7.21
2:05.43i
2
ISMGävle18.2.18
2:05.51
6
Sollentuna13.6.21
2:05.81i
2
ISMMalmö/A20.2.21
2:05.82
7
Oordegem, BEL2.6.18
2:05.97
9
Sollentuna28.6.18
Visa/dölj alla resultat
2:06.14
3
17
UEMGyőr, HUN7.7.18
2:06.48
9
OdložilPraha, CZE7.6.21
2:06.51
1
17
s2
UEMGyőr, HUN6.7.18
2:07.91
5
Nivelles, BEL24.6.17
2:07.97
10
Göteborg/S18.8.18
2:08.03
7
Nivelles, BEL23.6.18
2:08.05i
6
h4
IEMToruń, POL5.3.21
2:08.12i
1
Göteborg/FH11.2.21
2:08.15
3
Lokeren, BEL24.6.18
2:08.20
4
SMEskilstuna26.8.18
2:08.84
6
Oordegem, BEL29.5.21
2:09.02i
4
Gent, BEL10.2.18
2:09.08
7
Folksam GPSollentuna29.6.17
2:09.14
2
16
EYOFGyőr, HUN26.7.17
2:09.15i
3
ISMVäxjö26.2.17
2:09.20
2
B
BuyleOordegem, BEL3.6.17
2:09.57i
1
Göteborg/FH28.1.21
2:09.75
5
Lokeren, BEL25.6.17
2:09.86i
2
Göteborg/FH6.2.21
2:09.87i
5
Göteborg/FH28.1.19
2:10.01i
1
Göteborg/FH27.1.18
2:10.44
4
BauhausStockholm/S18.6.17
2:10.61
10
BuyleOordegem, BEL1.6.19
2:10.90i
2
h2
ISMMalmö/A19.2.21
2:11.06
2
Göteborg/S9.6.16
2:11.40
2
15
VUSGöteborg/U1.7.16
2:11.54i
1
h1
ISMGävle17.2.18
2:12.12
1
16
h1
EYOFGyőr, HUN25.7.17
2:12.14i
4
SMCGöteborg/FH30.1.16
2:12.17
2
17
h4
UEMGyőr, HUN5.7.18
2:12.69
2
h1
SMEskilstuna25.8.18
2:13.25i
4
h1
ISMVäxjö25.2.17
2:13.26i
3
Göteborg/FH6.2.16
2:13.46
2
15
NC-yVellinge6.8.16
2:13.52
4
17
vFINStockholm/S3.9.17
2:13.74
4
h2
SMHelsingborg26.8.17
2:14.38
2
14
VUSGöteborg/U3.7.15
2:21.77
1
15
h2
NC-yVellinge5.8.16
2:24.99i
3
13
Uddevalla16.3.14
2:33.45i
2
Göteborg/FH23.11.13
10-bästasnitt: 2:05.226
1500 m
4:23.01i
4
ISMMalmö/A21.2.21
4:27.09i
2
Göteborg/FH13.2.21
4:28.26
4
BislettOslo, NOR15.6.17
4:30.39i
1
Göteborg/FH18.1.21
4:31.94i
5
Raka SpåretSätra4.2.17
4:32.06
2
17
vFINTampere, FIN1.9.18
4:35.55i
1
16
NC-yUppsala5.3.17
4:37.92
4
B
Folksam GPKarlstad27.7.16
4:38.41
3
17
vFINStockholm/S2.9.17
4:41.50i
1
16
Göteborg/FH4.12.16
Visa/dölj alla resultat
4:50.48
1
17
Halmstad27.6.15
4:58.38
6
Göteborg/U28.6.14
5:30.80
1
12
Kungsbacka8.9.13
10-bästasnitt: 4:32.613

Total results in database: 115
By event:
200 m:3
300 m:4
400 m:13
800 m:50
1000 m:8
1500 m:16
2000 m:4
1500 m hinder:1
300 m häck:1
Längd:1
Tresteg:4
4x400 m:1
4x800 m:2
3x800 m:2
3x1500 m:2
4 km terräng:1
4.5 km terräng:1
km terräng:1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
26.67
2F
Göteborg/U
2.7
 +0.3
2020
27.06
 3rC
Mölndal
14.6
 +2.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
27.29
1
Göteborg/FH
18.12
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
42.53
 7
Göteborg/U
5.7
 
2016
40.54
4
Göteborg/U
3.7
 
41.03
3-15
Vellinge
7.8
 
41.52
1h1-15
Vellinge
6.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1:00.55
 1rB
Lerum
17.6
 
2016
57.49
 2
Helsingborg
10.7
 
2017
56.99
 1-17
Göteborg/U
1.7
 
59.86
8h1
Helsingborg
25.8
 
2018
55.81
1-17
Göteborg/S
9.6
 
56.28
3h2
Eskilstuna
24.8
 
2021
56.22
 1-
Mölndal
1.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
57.58
 1h6-16
Uppsala
4.3
 
57.76
1-16
Uppsala
5.3
 
2018
56.39
2-17
Uppsala
25.2
 
56.44
1h1-17
Uppsala
24.2
 
58.07
5
Växjö
20.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
2:14.38
 2-14
Göteborg/U
3.7
 
2016
2:11.06
 2
Göteborg/S
9.6
 
2:11.40
2-15
Göteborg/U
1.7
 
2:13.46
2-15
Vellinge
6.8
 
2:21.77
1h2-15
Vellinge
5.8
 
2017
2:07.91
 5
Nivelles, BEL
24.6
 
2:09.08
7
Sollentuna
29.6
 
2:09.14
2-16
Győr, HUN
26.7
 
2:09.20
2rB
Oordegem, BEL
3.6
 
2:09.75
5
Lokeren, BEL
25.6
 
2:10.44
4
Stockholm/S
18.6
 
2:12.12
1h1-16
Győr, HUN
25.7
 
2:13.52
4-17
Stockholm/S
3.9
 
2:13.74
4h2
Helsingborg
26.8
 
2018
2:05.82
 7
Oordegem, BEL
2.6
 
2:05.97
9
Sollentuna
28.6
 
2:06.14
3-17
Győr, HUN
7.7
 
2:06.51
1s2-17
Győr, HUN
6.7
 
2:07.97
10
Göteborg/S
18.8
 
2:08.03
7
Nivelles, BEL
23.6
 
2:08.15
3
Lokeren, BEL
24.6
 
2:08.20
4
Eskilstuna
26.8
 
2:12.17
2h4-17
Győr, HUN
5.7
 
2:12.69
2h1
Eskilstuna
25.8
 
2019
2:10.61
 10
Oordegem, BEL
1.6
 
2021
2:04.31
4h3-22
Tallinn, EST
8.7
 
2:04.94
5
Karlstad
22.6
 
2:04.94
4
Kuortane, FIN
26.6
 
2:05.39
7-22
Tallinn, EST
10.7
 
2:05.51
6
Sollentuna
13.6
 
2:06.48
9
Praha, CZE
7.6
 
2:08.84
6
Oordegem, BEL
29.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
2:24.99
 3-13
Uddevalla
16.3
 
2:33.45
2
Göteborg/FH
23.11
 
2016
2:12.14
 4
Göteborg/FH
30.1
 
2:13.26
3
Göteborg/FH
6.2
 
2017
2:09.15
 3
Växjö
26.2
 
2:13.25
4h1
Växjö
25.2
 
2018
2:05.43
 2
Gävle
18.2
 
2:09.02
4
Gent, BEL
10.2
 
2:10.01
1
Göteborg/FH
27.1
 
2:11.54
1h1
Gävle
17.2
 
2019
2:09.87
 5
Göteborg/FH
28.1
 
2021
2:04.14
1
Göteborg/FH
24.2
 
2:05.81
2
Malmö/A
20.2
 
2:08.05
6h4
Toruń, POL
5.3
 
2:08.12
1
Göteborg/FH
11.2
 
2:09.57
1-
Göteborg/FH
28.1
 
2:09.86
2
Göteborg/FH
6.2
 
2:10.90
2h2
Malmö/A
19.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2:50.31
8
Göteborg/S
15.7
 
2017
2:51.77
 6
Göteborg/S
11.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
3:05.91
 1
Göteborg/FH
6.12
 
2016
2:51.54
1-15
Uddevalla
6.3
 
2:53.42
1-15
Göteborg/FH
7.2
 
2:56.45
1h3-15
Uddevalla
5.3
 
2:58.94
1
Göteborg/FH
21.11
 
2020
3:08.12
 3
Lawrence, KS
6.12
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
5:30.80
 1-12
Kungsbacka
8.9
 
2014
4:58.38
 6
Göteborg/U
28.6
 
2015
4:50.48
 1-17
Halmstad
27.6
 
2016
4:37.92
 4rB
Karlstad
27.7
 
2017
4:28.26
4
Oslo, NOR
15.6
 
4:38.41
3-17
Stockholm/S
2.9
 
2018
4:32.06
 2-17
Tampere, FIN
1.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
4:31.94
 5
Sätra
4.2
 
4:35.55
1-16
Uppsala
5.3
 
4:41.50
1-16
Göteborg/FH
4.12
 
2021
4:23.01
4
Malmö/A
21.2
 
4:27.09
2
Göteborg/FH
13.2
 
4:30.39
1
Göteborg/FH
18.1
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
7:02.11
 5-13
Stockholm/S
23.8
 
2015
6:27.98
 2
Göteborg/U
5.7
 
2016
6:25.08
1-15
Göteborg/S
12.6
 
6:26.94
1-15
Vellinge
5.8
 
1500 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
5:15.67
1-15
Ängelholm
16.8
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
48.40
3-14
Lidköping
5.9
 
Längd
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
4.89
2-17
Göteborg/FH
17.12
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
10.44
2-14
Göteborg/S
7.6
 +1.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
9.97
 3-14
Göteborg/FH
6.12
 
2016
10.53
4-15
Göteborg/FH
5.12
 
10.01
7-15
Växjö
24.1
 

Ute
400 m
SM 2017
8
h1
59.86
SM 2018
3
h2
56.28
DNF
800 m
SM 2017
4
h2
2:13.74
SM 2018 4
2:08.20
2
h1
2:12.69
4x800 m
SM 2017 1
8:54.80
SM 2018 1
8:54.26
3x1500 m
SM 2016 2
13:49.35
SM 2020 1
14:01.90
Inne
800 m
ISM 2017 3
2:09.15
4
h1
2:13.25
ISM 2018 2
2:05.43
1
h1
2:11.54
ISM 2021 2
2:05.81
2
h2
2:10.90
1500 m
ISM 2017
DNS
ISM 2021 4
4:23.01

Junior-ungdom
Ute
3x800 m
USM 2016 2
15
7:07.38
JSM 2017 1
22
6:47.61
4 km terräng
USM 2016 1
15
14:31
USM 2018 2
17
14:51
Inne
400 m
IUSM 2018 2
17
56.39
1
17
h1
56.44
Inne
800 m
IEM 2021
6
h4
2:08.05

Junior-ungdom
Ute
800 m
EYOF 2017 2
16
2:09.14
1
16
h1
2:12.12
UEM 2018 3
17
2:06.14
1
17
s2
2:06.51
2
17
h4
2:12.17
JEM22 2021 7
22
2:05.39
4
22
h3
2:04.31