0
Född: 30 november 2005
Ålder: 18 år 110 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
60 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.93i | PB | 6 h2 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.1.24 | ||
7.92i | PB | 2 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.1.24 | ||
200 m (2) | |||||||
25.08i | PB | 2 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.1.24 | ||
24.90i | PB | 2 A | Karlstad | Karlstad | 27.1.24 | ||
400 m (4) | |||||||
55.14i | PB (54) | 2 A | Karlstad | Karlstad | 28.1.24 | ||
55.52i | 2 h4 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 16.2.24 | ||
56.93i | 1 19 h1 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 24.2.24 | ||
55.96i | 1 19 A | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 25.2.24 | ||
800 m (1) | |||||||
2:11.99i | PB | 1 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 6.2.24 | ||
60 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.09i | PB | 5 h2 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 14.1.23 | ||
8.10i | 6 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 14.1.23 | |||
200 m (2) | |||||||
25.50i | PB | 1 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 14.1.23 | ||
25.53w | 5 19 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.7.23 | +2.4 | ||
400 m (10) | |||||||
57.63i | SB | 2 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 4.2.23 | ||
57.27i | SB | 1 A | Malmö/A | Malmö/A | 11.2.23 | ||
58.37i | 1 19 h2 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 25.2.23 | ||
56.36i | PB | 2 19 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 26.2.23 | |
58.69 | SB | 5 B | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 18.6.23 | |
57.35 | SB | 2 19 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.7.23 | ||
57.44 | 1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 16.7.23 | |||
56.49 | SB | 4 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 22.7.23 | |
57.52 | 1 19 h1 | JSM | Täby | JSM, Täby | 18.8.23 | ||
55.90 | SB | 1 19 | JSM | Täby | JSM, Täby | 19.8.23 | |
800 m (1) | |||||||
2:18.06 | SB | 5 19 | JSM | Täby | JSM, Täby | 20.8.23 | |
4x100 m (2) | |||||||
49.45 | 4 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 9.9.23 | ||
Örgryte IS | |||||||
Judith Wagersten, Ellen Hansson Elwira Ripsweden, Elna Wester | |||||||
50.29 | 4 19 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 10.9.23 | ||
Örgryte IS | |||||||
Ylva Magnusson Debray, Ellen Hansson Ester Mägi Theorin, Elna Wester | |||||||
4x400 m (1) | |||||||
3:47.12 | SB | 2 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 23.7.23 | |
Sweden | |||||||
Elna Wester, Lia Cederberg Tilde Bjerager, Elenie Carlsson | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
2:18.99 | SB | 3 19 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 9.9.23 | |
Örgryte IS | |||||||
Ylva Magnusson Debray, Ellen Hansson Ester Mägi Theorin, Elna Wester |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.18i | SB | 2 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 18.12.21 | ||
100 m (1) | |||||||
12.58 | PB | 3 C | Mölndal | Mölndal | 13.8.22 | +0.3 | |
200 m (4) | |||||||
25.95i | PB | 1 17 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 5.2.22 | ||
25.40 | PB | 1 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 12.6.22 | -1.6 | |
25.25 | PB | 1 17 h2 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 27.8.22 | +0.1 |
25.62 | 3 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 28.8.22 | -2.8 | |
400 m (11) | |||||||
58.27i | PB | 1 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 15.1.22 | ||
57.70i | PB | 1 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 12.2.22 | ||
59.30i | 1 17 h1 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 5.3.22 | ||
56.96i | PB (57) | 1 17 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 6.3.22 | |
55.63 | PB | 1 17 | Borås | Borås | 4.6.22 | ||
56.15 | 1 17 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 18.6.22 | |||
55.83 | 5 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | ||
56.06 | 4 17 h3 | UEM | Jerusalem, ISR | UEM, Jerusalem, ISR | 4.7.22 | ||
56.35 | 7 17 s2 | UEM | Jerusalem, ISR | UEM, Jerusalem, ISR | 5.7.22 | ||
56.19 | 1 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
55.97 | 1 17 | vFIN | Helsinki, FIN | vFIN, Helsinki, FIN | 3.9.22 | ||
800 m (2) | |||||||
2:15.17i | PB | 1 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 21.2.22 | ||
2:15.26 | PB | 1 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 17.8.22 | ||
4x100 m (3) | |||||||
50.42 | 3 19 h1 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 29.5.22 | ||
Örgryte IS | |||||||
Clara Weetom, Ellen Hansson Elna Wester, Ester Mägi Theorin | |||||||
49.61 | 4 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 29.5.22 | ||
Örgryte IS | |||||||
Clara Weetom, Ellen Hansson Elna Wester, Ester Mägi Theorin | |||||||
47.30 | PB | 6 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | |
Örgryte IS | |||||||
Emilia Hammarström, Cajsa Augustsson Jenny Lestander, Elna Wester | |||||||
4x200 m (1) | |||||||
1:50.50i | PB | 2 17 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 18.12.21 | ||
Örgryte IS | |||||||
Elna Wester, Ester Mägi Theorin Engla Nilsson, Moa Cornéer | |||||||
4x400 m (1) | |||||||
3:46.59 | 2 17 | vFIN | Helsinki, FIN | vFIN, Helsinki, FIN | 4.9.22 | ||
Sweden | |||||||
Elna Wester, Elin Pihlström Lathifa Afrah, Elenie Carlsson | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
8:18.23 | SB | 5 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 29.5.22 | |
Örgryte IS | |||||||
1000 m stafett (2) | |||||||
2:22.90 | SB | 2 19 h2 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
Örgryte IS | |||||||
Ebba Francois, Ellen Hansson Ester Mägi Theorin, Elna Wester | |||||||
2:18.21 | PB | 3 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
Örgryte IS | |||||||
Clara Weetom, Ellen Hansson Ester Mägi Theorin, Elna Wester |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.14i | PB | 1 16 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.2.21 | ||
200 m (4) | |||||||
26.02i | SB | 1 16 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.2.21 | ||
25.82 | PB | 1 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 6.6.21 | -0.5 | |
25.92 | 2 16 h2 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | +1.4 | |
25.55 | PB | 3 16 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | +0.5 |
400 m (2) | |||||||
58.88 | PB | 2 | Norrköping | Norrköping | 29.5.21 | ||
59.98 | 2 16 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | ||
800 m (3) | |||||||
DNFi | - - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 28.1.21 | |||
DNFi | - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 6.2.21 | |||
DNFi | - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 11.2.21 | |||
4x100 m (2) | |||||||
48.89 | SB | 3 | Norrköping | Norrköping | 29.5.21 | ||
Örgryte IS | |||||||
Cajsa Augustsson, Jenny Lestander Elna Wester, Ellen Hansson | |||||||
51.64 | 3 17 h3 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 1.8.21 | ||
Örgryte IS | |||||||
Alicia Jisbrant, Ellen Hansson Elna Wester, Moa Cornéer | |||||||
1000 m stafett (2) | |||||||
2:22.81 | SB | 2 17 h1 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 31.7.21 | |
Örgryte IS | |||||||
Alicia Jisbrant, Ellen Hansson Moa Cornéer, Elna Wester | |||||||
2:22.40 | SB | 4 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 31.7.21 | |
Örgryte IS | |||||||
Alicia Jisbrant, Ellen Hansson Moa Cornéer, Elna Wester | |||||||
2.5 km terräng (1) | |||||||
10:15 | 4 17 | Ruddalen | Ruddalen | 13.11.21 | |||
200 m (8) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26.60i | PB | 1 15 C | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 15.12.19 | |||||||
27.14i | 1 15 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 11.1.20 | ||||||||
25.99i | PB | 1 15 B | Växjö | Växjö | 19.1.20 | |||||||
26.30i | 1 17 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.20 | ||||||||
26.04i | 2 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 8.2.20 | ||||||||
26.18i | 2 15 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 23.2.20 | ||||||||
26.19i | 1 15 h5 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | |||||||
26.08i | 1 15 A | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 8.3.20 | |||||||
300 m (4) | ||||||||||||
41.3m | 3 15 | Göteborg/S | Göteborg/S | 21.6.20 | ||||||||
42.11 | PB | 1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 10.7.20 | |||||||
41.80 | PB | 1 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.8.20 | |||||||
40.47 | PB | 2 15 A | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 30.8.20 | ||||||
400 m (1) | ||||||||||||
58.97i | PB | 1 16 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 1.2.20 | |||||||
800 m (4) | ||||||||||||
2:22.64 | SB | 1 15 | Göteborg/S | Göteborg/S | 14.6.20 | |||||||
2:20.20 | PB | 1 D | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.7.20 | |||||||
2:18.06mx | PB | 2 16 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 20.8.20 | |||||||
2:24.68 | 1 15 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 5.9.20 | ||||||||
1000 m (3) | ||||||||||||
3:12.06i | PB | 6 15 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 1.12.19 | |||||||
3:06.73i | PB | 3 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 11.1.20 | |||||||
3:08.92i | 4 15 A | Växjö | Växjö | 18.1.20 | ||||||||
Längd (6) | ||||||||||||
4.72i | PB | 6 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 14.12.19 | |||||||
4.53i | 7 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||
4.95 | PB | + 15 | Göteborg/S | Göteborg/S | 14.6.20 | +0.9 | ||||||
5.01w | 2 15 | Göteborg/S | Göteborg/S | 14.6.20 | +2.5 | |||||||
4.90 | 2 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 21.6.20 | +0.6 | |||||||
| ||||||||||||
5.08 | PB | 3 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.8.20 | +0.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.91 | 4 15 | Göteborg/S | Göteborg/S | 5.9.20 | +1.5 | |||||||
Spjut (500 g) (1) | ||||||||||||
10.87 | PB | 12 15 | Göteborg/S | Göteborg/S | 14.6.20 | |||||||
1000 m stafett (2) | ||||||||||||
2:19.98 | PB | 3 17 h1 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 12.9.20 | ||||||
Örgryte IS | ||||||||||||
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson Alicia Jisbrant, Elna Wester | ||||||||||||
2:19.70 | PB | 6 17 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 12.9.20 | ||||||
Örgryte IS | ||||||||||||
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson Alicia Jisbrant, Elna Wester |
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
27.32i | PB | 4 14 B | Växjö | Växjö | 17.3.19 | ||
300 m (2) | |||||||
42.21 | PB | 1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 9.6.19 | ||
42.92 | 6 14 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | ||
800 m (2) | |||||||
2:21.68 | PB | 1 14 | Göteborg/S | Göteborg/S | 11.5.19 | ||
2:26.50 | 9 14 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | ||
4x80 m (1) | |||||||
40.56 | SB | 4 15 h1 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 25.5.19 | |
Örgryte IS | |||||||
Liv Backman, Inez Jakobsson Yngve Elna Wester, Ellen Hansson | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
7:30.12 | SB | 4 15 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 26.5.19 | |
Örgryte IS | |||||||
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
30.26i | PB | 3 13 F | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 3.2.18 | ||
800 m (3) | |||||||
2:34.32i | PB | 5 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.12.17 | ||
2:36.23i | 5 13 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.1.18 | |||
2:33.25i | PB | 2 h4 | Varberg | Varberg | 10.3.18 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:33.97 | SB | 4 | Kungsbacka | Kungsbacka | 26.8.18 | ||
Längd (zon) (2) | |||||||
3.69i | PB | 16 13 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.1.18 | ||
3.99i | PB | 21 13 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 4.2.18 | ||
Tresteg (zon) (1) | |||||||
8.00i | PB | 11 13 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 3.2.18 | ||
1500 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
5:23.36 | PB | 2 12 | Kungsbacka | Kungsbacka | 27.8.17 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.92 | Göteborg/FH | 13.1.24 | |||
100 m | ||||||
Ute | 12.58 | Mölndal | 13.8.22 | +0.3 | ||
200 m | ||||||
Ute | 25.25 | Sollentuna | 27.8.22 | +0.1 | ||
Inne | 24.90 | Karlstad | 27.1.24 | |||
300 m | ||||||
Ute | 40.47 | Norrköping | 30.8.20 | |||
400 m | ||||||
Ute | 55.63 | Borås | 4.6.22 | |||
Inne | 55.14 | Karlstad | 28.1.24 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:15.26 | Göteborg/S | 17.8.22 | |||
Inne | 2:11.99 | Göteborg/FH | 6.2.24 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 3:06.73 | Göteborg/FH | 11.1.20 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 5:23.36 | Kungsbacka | 27.8.17 | |||
Längd | ||||||
Ute | 5.08 | Göteborg/S | 2.8.20 | +0.1 | ||
Inne | 4.72 | Göteborg/FH | 14.12.19 | |||
Junior-ungdom | ||||||
Längd (zon) | ||||||
Inne | 3.69 | Göteborg/FH | 13.1.18 | |||
Tresteg (zon) | ||||||
Inne | 8.00 | Göteborg/FH | 3.2.18 | |||
Spjut (500 g) | ||||||
Ute | 10.87 | Göteborg/S | 14.6.20 |
200 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
24.90i | 2 | A | Karlstad | 27.1.24 | |||
25.08i | 2 | Göteborg/FH | 13.1.24 | ||||
25.25 | 1 | 17 h2 | USM | Sollentuna | 27.8.22 | +0.1 | |
25.40 | 1 | 17 | Göteborg/S | 12.6.22 | -1.6 | ||
25.50i | 1 | Göteborg/FH | 14.1.23 | ||||
25.55 | 3 | 16 | USM | Norrköping | 15.8.21 | +0.5 | |
25.62 | 3 | 17 | USM | Sollentuna | 28.8.22 | -2.8 | |
25.82 | 1 | 17 | Göteborg/S | 6.6.21 | -0.5 | ||
25.92 | 2 | 16 h2 | USM | Norrköping | 14.8.21 | +1.4 | |
25.95i | 1 | 17 | Göteborg/FH | 5.2.22 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
25.99i | 1 | 15 B | Växjö | 19.1.20 | |||
26.02i | 1 | 16 | Göteborg/FH | 13.2.21 | |||
26.04i | 2 | B | Göteborg/FH | 8.2.20 | |||
26.08i | 1 | 15 | IUSM | Örebro | 8.3.20 | ||
26.18i | 2 | 15 | Göteborg/FH | 23.2.20 | |||
26.19i | 1 | 15 h5 | IUSM | Örebro | 7.3.20 | ||
26.30i | 1 | 17 | Göteborg/FH | 2.2.20 | |||
26.60i | 1 | 15 C | Göteborg/FH | 15.12.19 | |||
27.14i | 1 | 15 | Göteborg/FH | 11.1.20 | |||
27.32i | 4 | 14 B | Växjö | 17.3.19 | |||
30.26i | 3 | 13 F | Göteborg/FH | 3.2.18 | |||
10-bästasnitt: 25.499 | |||||||
400 m | |||||||
55.14i | 2 | A | Karlstad | 28.1.24 | |||
55.52i | 2 | h4 | ISM | Karlstad | 16.2.24 | ||
55.63 | 1 | 17 | Borås | 4.6.22 | |||
55.83 | 5 | Club Ch | Uppsala | 21.6.22 | |||
55.90 | 1 | 19 | JSM | Täby | 19.8.23 | ||
55.96i | 1 | 19 | IJSM | Örebro | 25.2.24 | ||
55.97 | 1 | 17 | vFIN | Helsinki, FIN | 3.9.22 | ||
56.06 | 4 | 17 h3 | UEM | Jerusalem, ISR | 4.7.22 | ||
56.15 | 1 | 17 | Göteborg/U | 18.6.22 | |||
56.19 | 1 | 17 | USM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
56.35 | 7 | 17 s2 | UEM | Jerusalem, ISR | 5.7.22 | ||
56.36i | 2 | 19 | IJSM | Karlstad | 26.2.23 | ||
56.49 | 4 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | 22.7.23 | ||
56.93i | 1 | 19 h1 | IJSM | Örebro | 24.2.24 | ||
56.96i | 1 | 17 | IUSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
57.27i | 1 | A | Malmö/A | 11.2.23 | |||
57.35 | 2 | 19 | Göteborg/S | 1.7.23 | |||
57.44 | 1 | Göteborg/S | 16.7.23 | ||||
57.52 | 1 | 19 h1 | JSM | Täby | 18.8.23 | ||
57.63i | 2 | Göteborg/FH | 4.2.23 | ||||
57.70i | 1 | Göteborg/FH | 12.2.22 | ||||
58.27i | 1 | Göteborg/FH | 15.1.22 | ||||
58.37i | 1 | 19 h2 | IJSM | Karlstad | 25.2.23 | ||
58.69 | 5 | B | Göteborg/S | 18.6.23 | |||
58.88 | 2 | Norrköping | 29.5.21 | ||||
58.97i | 1 | 16 | Göteborg/FH | 1.2.20 | |||
59.30i | 1 | 17 h1 | IUSM | Skellefteå | 5.3.22 | ||
59.98 | 2 | 16 | USM | Norrköping | 14.8.21 | ||
10-bästasnitt: 55.835 | |||||||
800 m | |||||||
2:11.99i | 1 | B | Göteborg/FH | 6.2.24 | |||
2:15.17i | 1 | Göteborg/FH | 21.2.22 | ||||
2:15.26 | 1 | 17 | Göteborg/S | 17.8.22 | |||
2:18.06 | 5 | 19 | JSM | Täby | 20.8.23 | ||
2:20.20 | 1 | D | Göteborg/S | 25.7.20 | |||
2:21.68 | 1 | 14 | Göteborg/S | 11.5.19 | |||
2:22.64 | 1 | 15 | Göteborg/S | 14.6.20 | |||
2:24.68 | 1 | 15 B | Göteborg/S | 5.9.20 | |||
2:26.50 | 9 | 14 | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | ||
2:33.25i | 2 | h4 | Varberg | 10.3.18 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:34.32i | 5 | Göteborg/FH | 2.12.17 | ||||
2:36.23i | 5 | 13 | Göteborg/FH | 13.1.18 | |||
10-bästasnitt: 2:20.943 |
60 m: | 6 |
100 m: | 1 |
200 m: | 22 |
300 m: | 6 |
400 m: | 28 |
800 m: | 16 |
1000 m: | 3 |
1500 m: | 2 |
Längd: | 7 |
Längd (zon): | 2 |
Tresteg (zon): | 1 |
Spjut (500 g): | 1 |
4x100 m: | 7 |
4x80 m: | 1 |
4x200 m: | 1 |
4x400 m: | 2 |
3x800 m: | 2 |
1000 m stafett: | 2 |
1000 m stafett: | 5 |
terräng: | 1 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 8.14 | 1-16 | Göteborg/FH 13.2 | ||||
2022 | 8.18 | 2-17 | Göteborg/FH 18.12 | ||||
2023 | 8.09 | 5h2 | Göteborg/FH 14.1 | ||||
2023 | 8.10 | 6rB | Göteborg/FH 14.1 | ||||
2024 | 7.92 | 2rB | Göteborg/FH 13.1 | ||||
2024 | 7.93 | 6h2 | Göteborg/FH 13.1 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 12.58 | 3rC | Mölndal 13.8 | +0.3 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 25.55 | 3-16 | Norrköping 15.8 | +0.5 | |||
2021 | 25.82 | 1-17 | Göteborg/S 6.6 | -0.5 | |||
2021 | 25.92 | 2h2-16 | Norrköping 14.8 | +1.4 | |||
2022 | 25.25 | 1h2-17 | Sollentuna 27.8 | +0.1 | |||
2022 | 25.40 | 1-17 | Göteborg/S 12.6 | -1.6 | |||
2022 | 25.62 | 3-17 | Sollentuna 28.8 | -2.8 | |||
2023 | 25.53w | 5-19 | Göteborg/S 2.7 | +2.4 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 30.26 | 3rF-13 | Göteborg/FH 3.2 | ||||
2019 | 27.32 | 4rB-14 | Växjö 17.3 | ||||
2020 | 25.99 | 1rB-15 | Växjö 19.1 | ||||
2020 | 26.04 | 2rB | Göteborg/FH 8.2 | ||||
2020 | 26.08 | 1-15 | Örebro 8.3 | ||||
2020 | 26.18 | 2-15 | Göteborg/FH 23.2 | ||||
2020 | 26.19 | 1h5-15 | Örebro 7.3 | ||||
2020 | 26.30 | 1-17 | Göteborg/FH 2.2 | ||||
2020 | 26.60 | 1rC-15 | Göteborg/FH 15.12 | ||||
2020 | 27.14 | 1-15 | Göteborg/FH 11.1 | ||||
2021 | 26.02 | 1-16 | Göteborg/FH 13.2 | ||||
2022 | 25.95 | 1-17 | Göteborg/FH 5.2 | ||||
2023 | 25.50 | 1 | Göteborg/FH 14.1 | ||||
2024 | 24.90 | 2rA | Karlstad 27.1 | ||||
2024 | 25.08 | 2 | Göteborg/FH 13.1 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 42.21 | 1 | Göteborg/S 9.6 | ||||
2019 | 42.92 | 6-14 | Göteborg/U 30.6 | ||||
2020 | 40.47 | 2-15 | Norrköping 30.8 | ||||
2020 | 41.80 | 1-17 | Göteborg/S 2.8 | ||||
2020 | 42.11 | 1 | Göteborg/S 10.7 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 58.88 | 2 | Norrköping 29.5 | ||||
2021 | 59.98 | 2-16 | Norrköping 14.8 | ||||
2022 | 55.63 | 1-17 | Borås 4.6 | ||||
2022 | 55.83 | 5 | Uppsala 21.6 | ||||
2022 | 55.97 | 1-17 | Helsinki, FIN 3.9 | ||||
2022 | 56.06 | 4h3-17 | Jerusalem, ISR 4.7 | ||||
2022 | 56.15 | 1-17 | Göteborg/U 18.6 | ||||
2022 | 56.19 | 1-17 | Sollentuna 27.8 | ||||
2022 | 56.35 | 7s2-17 | Jerusalem, ISR 5.7 | ||||
2023 | 55.90 | 1-19 | Täby 19.8 | ||||
2023 | 56.49 | 4-19 | Oslo, NOR 22.7 | ||||
2023 | 57.35 | 2-19 | Göteborg/S 1.7 | ||||
2023 | 57.44 | 1 | Göteborg/S 16.7 | ||||
2023 | 57.52 | 1h1-19 | Täby 18.8 | ||||
2023 | 58.69 | 5rB | Göteborg/S 18.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 58.97 | 1-16 | Göteborg/FH 1.2 | ||||
2022 | 56.96 | 1-17 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 57.70 | 1 | Göteborg/FH 12.2 | ||||
2022 | 58.27 | 1 | Göteborg/FH 15.1 | ||||
2022 | 59.30 | 1h1-17 | Skellefteå 5.3 | ||||
2023 | 56.36 | 2-19 | Karlstad 26.2 | ||||
2023 | 57.27 | 1rA | Malmö/A 11.2 | ||||
2023 | 57.63 | 2 | Göteborg/FH 4.2 | ||||
2023 | 58.37 | 1h2-19 | Karlstad 25.2 | ||||
2024 | 55.14 | 2rA | Karlstad 28.1 | ||||
2024 | 55.52 | 2h4 | Karlstad 16.2 | ||||
2024 | 55.96 | 1-19 | Örebro 25.2 | ||||
2024 | 56.93 | 1h1-19 | Örebro 24.2 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 2:21.68 | 1-14 | Göteborg/S 11.5 | ||||
2019 | 2:26.50 | 9-14 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2020 | 2:20.20 | 1rD | Göteborg/S 25.7 | ||||
2020 | 2:22.64 | 1-15 | Göteborg/S 14.6 | ||||
2020 | 2:24.68 | 1rB-15 | Göteborg/S 5.9 | ||||
2022 | 2:15.26 | 1-17 | Göteborg/S 17.8 | ||||
2023 | 2:18.06 | 5-19 | Täby 20.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:33.25 | 2h4 | Varberg 10.3 | ||||
2018 | 2:34.32 | 5 | Göteborg/FH 2.12 | ||||
2018 | 2:36.23 | 5-13 | Göteborg/FH 13.1 | ||||
2022 | 2:15.17 | 1 | Göteborg/FH 21.2 | ||||
2024 | 2:11.99 | 1rB | Göteborg/FH 6.2 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 3:06.73 | 3-15 | Göteborg/FH 11.1 | ||||
2020 | 3:08.92 | 4-15 | Växjö 18.1 | ||||
2020 | 3:12.06 | 6-15 | Göteborg/FH 1.12 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 5:23.36 | 2-12 | Kungsbacka 27.8 | ||||
2018 | 5:33.97 | 4 | Kungsbacka 26.8 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 5.08 | 3-17 | Göteborg/S 2.8 | +0.1 | |||
2020 | 4.95 | --15 | Göteborg/S 14.6 | +0.9 | |||
2020 | 4.91 | 4-15 | Göteborg/S 5.9 | +1.5 | |||
2020 | 4.90 | 2-17 | Göteborg/S 21.6 | +0.6 | |||
2020 | 5.01w | 2-15 | Göteborg/S 14.6 | +2.5 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 4.72 | 6-15 | Göteborg/FH 14.12 | ||||
2020 | 4.53 | 7-15 | Göteborg/FH 2.2 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
Längd (zon) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 3.99 | 21-13 | Göteborg/FH 4.2 | ||||
2018 | 3.69 | 16-13 | Göteborg/FH 13.1 | ||||
Tresteg (zon) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 8.00 | 11-13 | Göteborg/FH 3.2 | ||||
Spjut (500 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 10.87 | 12-15 | Göteborg/S 14.6 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4x100 m | |||||||
SM | 2023 | 4 | 49.45 |
||||
Inne | |||||||
400 m | |||||||
ISM | 2024 | 2 | h4 | 55.52 |
|||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
200 m | |||||||
USM | 2021 | 3 | 16 | 25.55 |
2 | 16 h2 | 25.92 |
USM | 2022 | 3 | 17 | 25.62 |
1 | 17 h2 | 25.25 |
300 m | |||||||
USM | 2020 | 2 | 15 | 40.47 |
|||
400 m | |||||||
USM | 2021 | 2 | 16 | 59.98 |
|||
USM | 2022 | 1 | 17 | 56.19 |
|||
JSM | 2023 | 1 | 19 | 55.90 |
1 | 19 h1 | 57.52 |
800 m | |||||||
JSM | 2023 | 5 | 19 | 2:18.06 |
|||
4x80 m | |||||||
USM | 2019 | 4 | 15 h1 | 40.56 |
|||
4x100 m | |||||||
USM | 2021 | 3 | 17 h3 | 51.64 |
|||
JSM | 2022 | 4 | 19 | 49.61 |
3 | 19 h1 | 50.42 |
JSM | 2023 | 4 | 19 | 50.29 |
|||
1000 m stafett | |||||||
USM | 2020 | 6 | 17 | 2:19.70 |
3 | 17 h1 | 2:19.98 |
1000 m stafett | |||||||
USM | 2021 | 4 | 17 | 2:22.40 |
2 | 17 h1 | 2:22.81 |
JSM | 2022 | 3 | 19 | 2:18.21 |
2 | 19 h2 | 2:22.90 |
JSM | 2023 | 3 | 19 | 2:18.99 |
|||
3x800 m | |||||||
USM | 2019 | 4 | 15 | 7:30.12 |
|||
JSM | 2022 | 5 | 19 | 8:18.23 |
|||
Inne | |||||||
200 m | |||||||
IUSM | 2020 | 1 | 15 | 26.08 |
1 | 15 h5 | 26.19 |
400 m | |||||||
IUSM | 2022 | 1 | 17 | 56.96 |
1 | 17 h1 | 59.30 |
IJSM | 2023 | 2 | 19 | 56.36 |
1 | 19 h2 | 58.37 |
IJSM | 2024 | 1 | 19 | 55.96 |
1 | 19 h1 | 56.93 |
Junior-ungdom | ||||||||||
Ute | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m | ||||||||||
UEM | 2022 | 14 | 7 | 17 s2 | 56.35 |
4 | 17 h3 | 56.06 |