Nick Ekelund-Arenander

Född: 23 januari 1989

Ålder: 32 år 191 dagar

Förening:
 Malmö AI
 

Nationalitet: SWE/DEN

Tidigare nationalitet: DEN -> 1 nov 2018

  •  4 SM‐guld, 2 SM‐brons
  •  2 ISM‐guld

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (12)
48.51i
SB  Malmö/AMalmö/A30.1.21
48.06i
SB  VäxjöVäxjö13.2.21
48.77i
  VäxjöVäxjö13.2.21
48.64i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
49.17i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
48.57
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
47.38
SB  SödertäljeSödertälje6.6.21
47.81
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
47.37
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU19.6.21
46.94
SB  NCOdense, DENNC, Odense, DEN26.6.21
47.11
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
47.47
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
Spjut (1)
26.60
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 
23.71XX26.60X22.62
4x100 m (1)
41.42
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Emmanuel Dawlson
Nick Ekelund-Arenander, Viktor Bondesson
4x400 m (1)
3:08.51
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.21
 Sweden
Gustav Gahne, Emil Johansson
Nick Ekelund-Arenander, Anton Sigurdsson

2020

400 m (11)
47.96i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
47.79i
SB  (3)VäxjöVäxjö1.2.20
48.29i
  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
47.96i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
DNFi
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
47.54
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
48.70
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
46.60
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
47.42
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S23.8.20
47.37
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
46.96
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
4x100 m (1)
43.11
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Anton Levin, Nick Ekelund-Arenander
Jacob Ewertzh, Emmanuel Dawlson
4x400 m (1)
3:09.53
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
 Sweden
Kasper Kadestål, Emil Johansson
Oskar Edlund, Nick Ekelund-Arenander

2019

100 m (1)
11.14
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.3
200 m (2)
21.93
SB  NCEsbjerg, DENNC, Esbjerg, DEN28.7.19-1.7
21.70
SB  (16)Odense, DENOdense, DEN7.9.19-1.3
400 m (15)
48.13i
SB  (4)ÖrebroÖrebro13.1.19
48.23i
  RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL3.2.19
48.52i
  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
DNFi
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
47.95
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
48.05
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
47.83
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
47.70
SB  NCEsbjerg, DENNC, Esbjerg, DEN27.7.19
47.93
  Stockholm/SStockholm/S31.7.19
48.36
  Loughborough, GBRLoughborough, GBR6.8.19
47.27
SB  (2)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
49.25
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
47.28
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
47.31
  Odense, DENOdense, DEN7.9.19
48.40
  ÄngelholmÄngelholm15.9.19
4x400 m (4)
3:14.58
SB  StockholmStockholm26.5.19
 Sweden
Anton Sigurdsson, Simon Martinsson
Douglas Hellbratt, Nick Ekelund-Arenander
3:14.58
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Anton Sigurdsson, Simon Martinsson
Douglas Hellbratt, Nick Ekelund-Arenander
3:12.13
SB  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL11.8.19
 Sweden
Anton Sigurdsson, Nick Ekelund-Arenander
Emmanuel Dawlson, Andreas Almgren
3:09.66
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
 Sweden
Felix Francois, Erik Martinsson
Anton Sigurdsson, Nick Ekelund-Arenander

2018

100 m (2)
10.98
SB  Tårnby, DENTårnby, DEN5.5.18-1.1
11.11
  Tårnby, DENTårnby, DEN5.5.18-1.2
150 m (2)
15.92
PB (35) København, DENKøbenhavn, DEN19.8.18+0.9
16.19
  København, DENKøbenhavn, DEN19.8.18+0.7
200 m (6)
22.78+i
SB  SätraSätra3.2.18
21.41
SB  Skive, DENSkive, DEN19.5.18+1.2
28.71
  ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR27.5.18+0.1
21.49w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+2.1
21.39
SB  (9)SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+1.4
21.39w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+2.7
300 m (2)
33.53
SB (26) Tårnby, DENTårnby, DEN6.5.18
33.60
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN10.8.18
400 m (15)
48.77i
SB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
48.60i
SB  (7)SätraSätra3.2.18
47.43
SB  Skive, DENSkive, DEN19.5.18
46.88
SB  (2)ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
47.62
  Hilversum, NEDHilversum, NED7.7.18
47.60
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg8.7.18
46.90
  Kortrijk, BELKortrijk, BEL14.7.18
47.39
  Naimette-Xhovémont, BELNaimette-Xhovémont, BEL18.7.18
48.06
  Loughborough, GBRLoughborough, GBR25.7.18
48.40
  Manchester, GBRManchester, GBR28.7.18
48.53
  Manchester, GBRManchester, GBR28.7.18
47.31
  Manchester, GBRManchester, GBR29.7.18
47.53
  København, DENKøbenhavn, DEN18.8.18
48.62
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
47.90
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
800 m (1)
DNFi
  SätraSätra3.2.18

2017

200 m (2)
21.84
SB  (25)NCAalborg, DENNC, Aalborg, DEN3.9.17+0.6
21.88
  NCAalborg, DENNC, Aalborg, DEN3.9.17-1.2
400 m (16)
48.97i
SB  SollentunaSollentuna18.2.17
50.47i
  Skive, DENSkive, DEN19.2.17
49.12i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
48.86i
SB  (7)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
47.95
SB  København, DENKøbenhavn, DEN20.6.17
47.57
SB  La Chaux-de-Fonds, SUILa Chaux-de-Fonds, SUI2.7.17
47.77
  HelsingborgHelsingborg9.7.17
48.05
  MortonGDublin, IRLMortonG, Dublin, IRL12.7.17
47.36
SB  Loughborough, GBRLoughborough, GBR22.7.17
46.89
SB  (2)København, DENKøbenhavn, DEN10.8.17
47.05
  Kessel-Lo, BELKessel-Lo, BEL19.8.17
47.81
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
47.01
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
47.03
  NCAalborg, DENNC, Aalborg, DEN2.9.17
47.76
  Odense, DENOdense, DEN9.9.17
47.79
  Stockholm/SStockholm/S10.9.17
4x400 m (1)
3:11.61
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Malmö AI
Anton Sigurdsson, Viktor Bondesson
Kasper Kadestål, Nick Ekelund-Arenander

2016

200 m (1)
22.08i
SB  (13)NCSkive, DENNC, Skive, DEN27.2.16
400 m (4)
47.32i
SB  (1)v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
48.35
SB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR9.6.16
48.20
SB  (8)Stockholm/SStockholm/S18.8.16
48.32
  København, DENKøbenhavn, DEN20.8.16
4x200 m (1)
DQi
  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
 DenmarkIceland
Morten Dalgaard Madsen, Nick Ekelund-Arenander
Kolbeinn Hödur Gunnarsson, Benjamin Lobo Vedel

2015

100 m (3)
10.72
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+1.4
10.64
PB  (14)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.2
10.66
  København, DENKøbenhavn, DEN5.9.15+1.3
150 m (2)
16.51
PB  København, DENKøbenhavn, DEN30.8.15-0.5
16.06
PB  København, DENKøbenhavn, DEN30.8.15-2.2
200 m (7)
21.87i
SB  NCSkive, DENNC, Skive, DEN21.2.15
21.66i
SB  (3)NCSkive, DENNC, Skive, DEN21.2.15
21.21w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN14.6.15+3.9
21.48
SB  NCAarhus, DENNC, Aarhus, DEN9.8.15+0.7
21.07
SB  NCAarhus, DENNC, Aarhus, DEN9.8.15+1.5
21.20
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15-0.6
21.03
SB  (4)København, DENKøbenhavn, DEN5.9.15+1.6
400 m (18)
47.74i
SB  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH7.2.15
47.56i
SB  v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
47.35i
SB  (1)XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G19.2.15
47.72i
  NCSkive, DENNC, Skive, DEN22.2.15
47.66i
  IEMPraha, CZEIEM, Praha, CZE6.3.15
46.47
SB  ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
46.38
SB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR11.6.15
46.32
SB  Lag-EM Div 2Stara Zagora, BULLag-EM Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15
46.66
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
47.21
  WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR8.7.15
46.01
SB  (1)WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR9.7.15
46.53
  WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR10.7.15
46.45
  LEAPLoughborough, GBRLEAP, Loughborough, GBR18.7.15
47.28
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15
46.61
  CoAGKøbenhavn, DENCoAG, København, DEN5.8.15
48.45
  NCAarhus, DENNC, Aarhus, DEN8.8.15
46.76
  NCAarhus, DENNC, Aarhus, DEN8.8.15
47.47
  København, DENKøbenhavn, DEN5.9.15
4x100 m (4)
40.92
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Mixed team
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Thobias Montler, Nick Ekelund-Arenander
40.92
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Malmö AI
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Thobias Montler, Nick Ekelund-Arenander
41.21
SB  ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Kasper Stærk, Nick Ekelund-Arenander
Andreas Trajkovski, Morten Jensen
40.40
SB  Lag-EM Div 2Stara Zagora, BULLag-EM Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15
 Denmark
Festus Asante, Nick Ekelund-Arenander
Nicklas Hyde, Frederik Thomsen
4x200 m (2)
1:25.10i
PB  v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
 Denmark
Morten Dalgaard Madsen, Andreas Martinsen
Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
1:26.50i
PB  Skive, DENSkive, DEN21.2.15
 Sparta Atletik og Løb
Mike Kalisz, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
4x400 m (3)
3:09.89
SB  ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR31.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Kasper Stærk, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
3:08.01
SB  Lag-EM Div 2Stara Zagora, BULLag-EM Div 2, Stara Zagora, BUL21.6.15
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Frederik Peschardt, Nick Ekelund-Arenander
3:13.14
  WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR11.7.15
 Denmark
Kasper Olsen, Emil Strøm
Philip Braun, Nick Ekelund-Arenander

2014

100 m (2)
10.60w
  HelsingborgHelsingborg17.5.14+4.4
10.52w
  HelsingborgHelsingborg17.5.14+3.3
200 m (14)
21.42i
PB  (3)BWGVäxjöBWG, Växjö19.1.14
21.53i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A26.1.14
21.42i
=PB  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH15.2.14
22.22i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
21.58i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
DNFi
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
21.36w
  HelsingborgHelsingborg17.5.14+2.2
21.31w
  HelsingborgHelsingborg17.5.14+2.8
21.37
SB  ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14-1.9
21.29
SB  IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL31.5.14-0.3
21.11w
  Lag-EM Div 2Rīga, LATLag-EM Div 2, Rīga, LAT22.6.14+2.9
21.63
  NCOdense, DENNC, Odense, DEN3.8.14+1.2
21.07
SB  (5)NCOdense, DENNC, Odense, DEN3.8.14+1.6
21.28w
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14+2.5
400 m (27)
47.16i
SB  BWGVäxjöBWG, Växjö18.1.14
47.20i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A25.1.14
47.66i
  WinterMoskva, RUSWinter, Moskva, RUS2.2.14
46.31i
PB (37) (1)XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G6.2.14
46.74i
  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH15.2.14
50.78i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
47.71i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
46.68i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
46.68i
  IVMSopot, POLIVM, Sopot, POL7.3.14
46.70
SB  ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
46.10
SB  IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL31.5.14
46.57
  FBKGHengelo, NEDFBKG, Hengelo, NED8.6.14
46.02
SB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR11.6.14
46.53
  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
47.32
  KalmarKalmar15.6.14
46.12
  Lag-EM Div 2Rīga, LATLag-EM Div 2, Rīga, LAT21.6.14
46.11
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14
45.81
SB  (1)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL5.7.14
46.52
  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14
46.22
  LEAPLoughborough, GBRLEAP, Loughborough, GBR19.7.14
46.36
  NCOdense, DENNC, Odense, DEN2.8.14
50.82
  Odense, DENOdense, DEN2.8.14
46.01
  CoAGKøbenhavn, DENCoAG, København, DEN6.8.14
45.91
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI12.8.14
47.16
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI13.8.14
46.82
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala23.8.14
46.60
  HanzekovicZagreb, CROHanzekovic, Zagreb, CRO2.9.14
4x400 m (3)
3:09.80
PB  ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
3:07.57
SB  Lag-EM Div 2Rīga, LATLag-EM Div 2, Rīga, LAT22.6.14
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Andreas Bube
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander
3:08.12
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI16.8.14
 Denmark
Festus Asante, Andreas Bube
Nick Ekelund-Arenander, Nicklas Hyde

2013

100 m (5)
10.82
PB  TårnbyGTårnby, DENTårnbyG, Tårnby, DEN4.5.13-0.5
11.17
  Tårnby, DENTårnby, DEN4.5.13-2.2
10.82
=PB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.5.13+0.3
10.73
PB  (19)Helsingør, DENHelsingør, DEN8.6.13-0.7
11.00
  Helsingør, DENHelsingør, DEN8.6.13+0.2
200 m (13)
21.58i
PB  (3)VäxjöVäxjö19.1.13
21.75i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A27.1.13
21.84i
  NCSkive, DENNC, Skive, DEN23.2.13
21.88i
  Skive, DENSkive, DEN23.2.13
21.51
SB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.5.130.0
21.45
SB  Helsingør, DENHelsingør, DEN8.6.13-1.0
22.38
  Helsingør, DENHelsingør, DEN8.6.13+0.6
21.25
PB  Lag-EM Div 2Kaunas, LTULag-EM Div 2, Kaunas, LTU23.6.130.0
21.82
  NCAalborg, DENNC, Aalborg, DEN28.7.13-1.3
20.98
PB  (4)NCAalborg, DENNC, Aalborg, DEN28.7.13+0.6
21.21
  SMBoråsSM, Borås31.8.13+1.6
21.27
  SMBoråsSM, Borås1.9.13+0.2
21.31
  København, DENKøbenhavn, DEN7.9.13-0.8
300 m (2)
33.77
SB  TårnbyGTårnby, DENTårnbyG, Tårnby, DEN5.5.13
33.07
PB (16) København, DENKøbenhavn, DEN20.6.13
400 m (30)
46.96i
PB  BWGVäxjöBWG, Växjö19.1.13
47.41i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A26.1.13
47.29i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.13
47.98i
  Råka SpåretSätraRåka Spåret, Sätra3.2.13
48.78i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
47.02i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
46.85i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
47.36i
  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G21.2.13
47.52i
  NCSkive, DENNC, Skive, DEN24.2.13
47.31i
  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc1.3.13
47.34i
  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc2.3.13
46.72
SB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.5.13
47.79
  Brandbu, NORBrandbu, NOR22.5.13
46.71
SB  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI1.6.13
47.80
  Helsingør, DENHelsingør, DEN8.6.13
46.80
  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR13.6.13
46.26
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S15.6.13
45.93
PB  Lag-EM Div 2Kaunas, LTULag-EM Div 2, Kaunas, LTU22.6.13
45.59
PB  BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL6.7.13
45.50
PB (45) (1)Madrid, ESPMadrid, ESP13.7.13
45.68
  LEAPLoughborough, GBRLEAP, Loughborough, GBR23.7.13
50.56
  Aalborg, DENAalborg, DEN27.7.13
46.23
  NCAalborg, DENNC, Aalborg, DEN27.7.13
46.15
  CoAGKøbenhavn, DENCoAG, København, DEN1.8.13
45.81
  VMMoskva, RUSVM, Moskva, RUS11.8.13
45.89
  VMMoskva, RUSVM, Moskva, RUS12.8.13
46.38
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S22.8.13
48.70
  SMBoråsSM, Borås30.8.13
46.35
  SMBoråsSM, Borås31.8.13
46.16
  København, DENKøbenhavn, DEN7.9.13
800 m (1)
1:55.52i
PB  (9)Malmö/AMalmö/A26.1.13
4x100 m (4)
40.21
SB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Mixed team
40.21
SB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Malmö AI
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Nick Ekelund-Arenander, Emmanuel Dawlson
40.50
  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Mixed team
40.50
  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Malmö AI
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Nick Ekelund-Arenander, Emmanuel Dawlson
4x400 m (1)
3:10.60
SB  Lag-EM Div 2Kaunas, LTULag-EM Div 2, Kaunas, LTU23.6.13
 Denmark
Christian Laugesen, Christian Sand Clausen
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander

2012

200 m (11)
22.17i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.12
21.65i
PB  NCSkive, DENNC, Skive, DEN25.2.12
21.81i
  Skive, DENSkive, DEN25.2.12
21.53w
  Odense, DENOdense, DEN13.5.12+2.3
21.49w
  HyundaiFlorø, NORHyundai, Florø, NOR2.6.12+2.2
21.67
PB  Ljubljana, SLOLjubljana, SLO7.6.12-1.8
21.54
PB  HyundaiLillestrøm, NORHyundai, Lillestrøm, NOR3.7.12+1.3
22.18
  Göteborg/UGöteborg/U7.7.12+1.9
21.82
  København, DENKøbenhavn, DEN25.8.12+1.5
21.38
PB  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN26.8.12+0.6
21.32
PB  København, DENKøbenhavn, DEN8.9.12+2.0
300 m (1)
33.59
PB  Tårnby, DENTårnby, DEN5.5.12
400 m (23)
47.58i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.12
47.65i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.12
47.48i
PB  Raka spåretSätraRaka spåret, Sätra5.2.12
47.83i
  ASVÖWien, AUTASVÖ, Wien, AUT11.2.12
47.33i
PB  XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G23.2.12
47.01i
PB (75) NCSkive, DENNC, Skive, DEN26.2.12
47.18
SB  Maribo , DENMaribo , DEN29.4.12
47.09
SB  EnskedeEnskede8.5.12
48.04
  Odense, DENOdense, DEN13.5.12
47.30
  AtletissimaNamur, BELAtletissima, Namur, BEL16.5.12
46.24
PB  HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12
46.81
  ŠušteršičLjubljana, SLOŠušteršič, Ljubljana, SLO7.6.12
46.52
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
46.78
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN27.6.12
46.57
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN28.6.12
48.19
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna5.7.12
47.38
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U7.7.12
47.93
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal4.8.12
47.06
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S17.8.12
47.32
  CoAGKøbenhavn, DENCoAG, København, DEN21.8.12
47.41
  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN25.8.12
50.18
  København, DENKøbenhavn, DEN25.8.12
47.19
  København, DENKøbenhavn, DEN8.9.12
800 m (1)
1:57.47i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.12
4x400 m (1)
3:09.47
SB  HyundaiFlorø, NORHyundai, Florø, NOR2.6.12
 Denmark
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander
Jacob Riis, Mike Kalisz

2011

60 m (1)
7.28i
PB  Aarhus, DENAarhus, DEN8.1.11
100 m (1)
11.16
PB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN27.7.11-2.2
200 m (7)
22.44i
PB  Malmö/AMalmö/A29.1.11
22.82i
  Skive, DENSkive, DEN19.2.11
22.23
SB  København, DENKøbenhavn, DEN3.6.110.0
22.38w
  København, DENKøbenhavn, DEN3.6.11+2.1
21.93
PB  GöteborgGöteborg8.7.11+0.2
22.10
  GöteborgGöteborg8.7.110.0
22.17
  København, DENKøbenhavn, DEN17.7.11-1.0
400 m (18)
48.64i
PB  Malmö/AMalmö/A22.1.11
48.29i
PB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A29.1.11
48.15i
PB  SätraSätra5.2.11
47.77i
PB  Road to 2013Göteborg/FHRoad to 2013, Göteborg/FH12.2.11
48.73i
  NCSkive, DENNC, Skive, DEN20.2.11
48.50i
  Stockholm/GStockholm/G22.2.11
48.55i
  IEMParis, FRAIEM, Paris, FRA4.3.11
47.55
PB  København, DENKøbenhavn, DEN3.6.11
47.25
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S11.6.11
47.34
  Lag-EM Div 2Novi Sad, SRBLag-EM Div 2, Novi Sad, SRB18.6.11
47.26
  KeienUden, NEDKeien, Uden, NED2.7.11
47.21
PB  Stockholm/SStockholm/S5.7.11
46.91
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.11
46.86
PB  JEM22Ostrava, CZEJEM22, Ostrava, CZE14.7.11
49.19
  Odense, DENOdense, DEN27.8.11
47.80
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal3.9.11
46.97
  Skive, DENSkive, DEN10.9.11
47.08
  København, DENKøbenhavn, DEN19.9.11
800 m (2)
1:57.30
PB  Bagsværd, DENBagsværd, DEN20.8.11
2:05.87
  Odense, DENOdense, DEN27.8.11
Längd (1)
5.86i
PB  Aarhus, DENAarhus, DEN8.1.11
4x400 m (2)
3:09.27
SB  Lag-EM Div 2Novi Sad, SRBLag-EM Div 2, Novi Sad, SRB19.6.11
 Denmark
Jacob Riis, Andreas Bube
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander
3:07.08
PB  KeienUden, NEDKeien, Uden, NED2.7.11
 Denmark
Jacob Riis, Andreas Bube
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander

2010

100 m (1)
11.25
SB  Frederiksberg, DENFrederiksberg, DEN24.6.10+0.3
200 m (5)
23.54w
  Esbjerg, DENEsbjerg, DEN15.5.10+4.2
22.48
SB  København, DENKøbenhavn, DEN4.6.10-0.3
22.79
  København, DENKøbenhavn, DEN4.6.100.0
22.17
SB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.10+1.8
22.23
  Göteborg/UGöteborg/U2.7.10+0.3
300 m (2)
35.05
SB  Tårnby, DENTårnby, DEN1.5.10
34.41
PB  Frederiksberg, DENFrederiksberg, DEN24.6.10
400 m (8)
50.47i
PB  MalmöMalmö31.1.10
49.31
SB  København, DENKøbenhavn, DEN4.6.10
48.62
PB  Bydgoszcz, POLBydgoszcz, POL12.6.10
48.99
  Odense, DENOdense, DEN27.6.10
48.82
  Göteborg/UGöteborg/U2.7.10
47.98
PB  GurkspVästeråsGurksp, Västerås1.8.10
47.76
PB  NMSöderhamnNM, Söderhamn4.9.10
1:06.19
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.9.10
800 m (1)
2:07.09
PB  Greve, DENGreve, DEN25.9.10
400 m häck (3)
58.10
SB  Esbjerg, DENEsbjerg, DEN15.5.10
1:00.84
  Odense, DENOdense, DEN27.6.10
1:03.29
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.9.10

2009

60 m (1)
7.53i
PB  Helsingør, DENHelsingør, DEN13.12.08
100 m (2)
10.96w
  Frederiksberg, DENFrederiksberg, DEN20.6.09+2.5
10.97w
  Frederiksberg, DENFrederiksberg, DEN20.6.09+2.9
200 m (7)
22.99i
PB  Malmö/AMalmö/A31.1.09
22.9m
  Reus, ESPReus, ESP9.4.09
22.06
PB  Lyngby, DENLyngby, DEN31.5.09+1.2
22.29
  Lyngby, DENLyngby, DEN31.5.09+0.1
22.28w
  UddevallaUddevalla25.7.09+2.7
22.39
  Göteborg/SGöteborg/S22.8.09
22.54
  Odense, DENOdense, DEN30.8.090.0
300 m (2)
34.88
PB  Frederiksberg, DENFrederiksberg, DEN20.6.09
35.00
  Frederiksberg, DENFrederiksberg, DEN2.7.09
400 m (5)
51.45i
PB  Malmö/AMalmö/A31.1.09
48.72
PB  Lyngby, DENLyngby, DEN31.5.09
50.35
  UddevallaUddevalla25.7.09
49.30
  Odense, DENOdense, DEN30.8.09
50.50
  Odense, DENOdense, DEN30.8.09
400 m häck (1)
56.91
PB  UddevallaUddevalla25.7.09
Höjd (1)
1.50i
PB  Helsingør, DENHelsingør, DEN13.12.08
Längd (1)
4.69i
PB  Helsingør, DENHelsingør, DEN13.12.08
4x400 m (1)
3:17.15
  JEM22Kaunas, LTUJEM22, Kaunas, LTU18.7.09
 Denmark
Nick Ekelund-Arenander, Steven Kwasi-Korang
Andreas Bube, Matias B. Reedtz

2008

100 m (15)
11.42
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN7.5.08+1.3
11.36
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN10.5.08+1.6
11.4m
  Ballerup, DENBallerup, DEN28.5.08+1.2
11.24
PB  Århus, DENÅrhus, DEN5.6.08+1.3
11.37
  Århus, DENÅrhus, DEN5.6.080.0
11.39
  Bagsværd, DENBagsværd, DEN7.6.08-1.3
11.50
  GöteborgGöteborg27.6.08-0.2
11.34
  UddevallaUddevalla26.7.08-2.1
11.63
  UddevallaUddevalla26.7.08-2.1
11.35
  København, DENKøbenhavn, DEN2.8.08+2.0
11.28
  Skive, DENSkive, DEN23.8.08+0.5
11.87
  Ballerup, DENBallerup, DEN30.8.08-1.1
11.29
  Holbæk, DENHolbæk, DEN6.9.080.0
11.43
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN14.9.08-1.1
11.50
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN14.9.08-1.9
200 m (9)
23.37
PB  Tårnby, DENTårnby, DEN3.5.08-1.6
22.78
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN10.5.08+1.2
23.03
  Bagsværd, DENBagsværd, DEN7.6.08+0.5
22.88
  GöteborgGöteborg27.6.08+0.1
23.04
  GöteborgGöteborg27.6.08-0.8
22.53
PB  UddevallaUddevalla26.7.08+0.5
22.74
  København, DENKøbenhavn, DEN2.8.08+0.7
22.28
PB  Holbæk, DENHolbæk, DEN6.9.080.0
22.58
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN14.9.08-1.2
300 m (1)
36.22
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN8.10.08
400 m (12)
52.15
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN7.5.08
49.88
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN10.5.08
51.73
  Herlufsholm, DENHerlufsholm, DEN18.5.08
50.23
  Århus, DENÅrhus, DEN5.6.08
51.10
  Bagsværd, DENBagsværd, DEN7.6.08
51.03
  GöteborgGöteborg27.6.08
50.07
  UddevallaUddevalla26.7.08
50.16
  København, DENKøbenhavn, DEN2.8.08
50.67
  København, DENKøbenhavn, DEN2.8.08
49.06
PB  Skive, DENSkive, DEN23.8.08
49.72
  Holbæk, DENHolbæk, DEN6.9.08
49.04
PB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN14.9.08
1500 m (1)
5:04.07
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN30.8.08
Längd (2)
4.48
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN20.8.08+0.4
4.56
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN30.8.08+1.1
Spjut (1)
25.79
PB  Ballerup, DENBallerup, DEN30.8.08

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat119333.Eventname AS Eventeng, alltat119333.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat119333.Date),'.',MONTH(alltat119333.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat119333.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat119333 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat119333.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat119333.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat119333.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat119333.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat119333.Eventname AS Eventeng, alltat119333.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat119333.Date),'.',MONTH(alltat119333.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat119333.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat119333 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat119333.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat119333.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat119333.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat119333.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat119333.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat119333.Eventname AS Eventeng, alltat119333.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat119333.Date),'.',MONTH(alltat119333.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat119333.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat119333 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat119333.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat119333.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat119333.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat119333.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat119333.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.28
Aarhus, DEN8.1.11
100 m
Ute
10.64
Göteborg/S14.8.15+0.2
150 m
Ute
15.92
København, DEN19.8.18+0.9
200 m
Ute
20.98
Aalborg, DEN28.7.13+0.6
Inne
21.42
Växjö19.1.14
300 m
Ute
33.07
København, DEN20.6.13
400 m
Ute
45.50
NRMadrid, ESP13.7.13
Inne
46.31
NRStockholm/G6.2.14
800 m
Ute
1:57.30
Bagsværd, DEN20.8.11
Inne
1:55.52
Malmö/A26.1.13
1500 m
Ute
5:04.07
Ballerup, DEN30.8.08
400 m häck
Ute
56.91
Uddevalla25.7.09
Höjd
Inne
1.50
Helsingør, DEN13.12.08
Längd
Ute
4.56
Ballerup, DEN30.8.08+1.1
Inne
5.86
Aarhus, DEN8.1.11
Spjut
Ute
26.60
Halmstad29.6.21
100 m
10.64
4
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.2
10.66
2
København, DEN5.9.15+1.3
10.72
3
h3
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+1.4
10.73
2
Helsingør, DEN8.6.13-0.7
10.82
1
TårnbyGTårnby, DEN4.5.13-0.5
10.82
2
Hvidovre, DEN11.5.13+0.3
10.98
-
Tårnby, DEN5.5.18-1.1
11.00
-
Helsingør, DEN8.6.13+0.2
11.11
-
Tårnby, DEN5.5.18-1.2
11.14
2
h5
VUSGöteborg/U29.6.19-1.3
Visa/dölj alla resultat
11.16
-
Hvidovre, DEN27.7.11-2.2
11.17
-
Tårnby, DEN4.5.13-2.2
11.24
-
Århus, DEN5.6.08+1.3
11.25
-
Frederiksberg, DEN24.6.10+0.3
11.28
-
Skive, DEN23.8.08+0.5
11.29
-
Holbæk, DEN6.9.080.0
11.34
-
Uddevalla26.7.08-2.1
11.35
-
København, DEN2.8.08+2.0
11.36
-
Ballerup, DEN10.5.08+1.6
11.37
-
Århus, DEN5.6.080.0
11.39
-
Bagsværd, DEN7.6.08-1.3
11.42
-
Ballerup, DEN7.5.08+1.3
11.43
-
Hvidovre, DEN14.9.08-1.1
11.50
-
Göteborg27.6.08-0.2
11.50
-
Hvidovre, DEN14.9.08-1.9
11.63
-
Uddevalla26.7.08-2.1
11.87
-
Ballerup, DEN30.8.08-1.1
10-bästasnitt: 10.862
200 m
20.98
1
NCAalborg, DEN28.7.13+0.6
21.03
1
København, DEN5.9.15+1.6
21.07
1
NCOdense, DEN3.8.14+1.6
21.07
1
NCAarhus, DEN9.8.15+1.5
21.20
2
Folksam GPGöteborg/S14.8.15-0.6
21.21
1
h1
SMBorås31.8.13+1.6
21.25
2
Lag-EM Div 2Kaunas, LTU23.6.130.0
21.27
3
SMBorås1.9.13+0.2
21.29
2
IFAMOordegem, BEL31.5.14-0.3
21.31
-
København, DEN7.9.13-0.8
Visa/dölj alla resultat
21.32
1
København, DEN8.9.12+2.0
21.37
1
r1
ECCC-BAmsterdam, NED24.5.14-1.9
21.38
1
NCKøbenhavn, DEN26.8.12+0.6
21.39
4
s2
SMEskilstuna26.8.18+1.4
21.41
1
Skive, DEN19.5.18+1.2
21.42i
2
BWGVäxjö19.1.14
21.42i
1
RödBlåGöteborg/FH15.2.14
21.45
1
Helsingør, DEN8.6.13-1.0
21.48
1
h3
NCAarhus, DEN9.8.15+0.7
21.51
1
Hvidovre, DEN11.5.130.0
21.53i
2
PallasspMalmö/A26.1.14
21.54
1
HyundaiLillestrøm, NOR3.7.12+1.3
21.58i
-
Växjö19.1.13
21.58i
1
s1
ISMGöteborg/FH23.2.14
21.63
1
h1
NCOdense, DEN3.8.14+1.2
21.65i
1
NCSkive, DEN25.2.12
21.66i
1
NCSkive, DEN21.2.15
21.67
-
Ljubljana, SLO7.6.12-1.8
21.70
-
Odense, DEN7.9.19-1.3
21.75i
1
PallasspMalmö/A27.1.13
21.81i
-
Skive, DEN25.2.12
21.82
-
København, DEN25.8.12+1.5
21.82
1
h4
NCAalborg, DEN28.7.13-1.3
21.84i
1
NCSkive, DEN23.2.13
21.84
1
h4
NCAalborg, DEN3.9.17+0.6
21.87i
1
h7
NCSkive, DEN21.2.15
21.88i
-
Skive, DEN23.2.13
21.88
3
NCAalborg, DEN3.9.17-1.2
21.93
-
Göteborg8.7.11+0.2
21.93
2
h3
NCEsbjerg, DEN28.7.19-1.7
22.06
-
Lyngby, DEN31.5.09+1.2
22.08i
1
h3
NCSkive, DEN27.2.16
22.10
-
Göteborg8.7.110.0
22.17
-
Göteborg/U2.7.10+1.8
22.17
-
København, DEN17.7.11-1.0
22.17i
-
Malmö/A28.1.12
22.18
-
Göteborg/U7.7.12+1.9
22.22i
1
h6
ISMGöteborg/FH22.2.14
22.23
-
Göteborg/U2.7.10+0.3
22.23
-
København, DEN3.6.110.0
22.28
-
Holbæk, DEN6.9.080.0
22.29
-
Lyngby, DEN31.5.09+0.1
22.38
-
Helsingør, DEN8.6.13+0.6
22.39
-
Göteborg/S22.8.09
22.44i
-
Malmö/A29.1.11
22.48
-
København, DEN4.6.10-0.3
22.53
-
Uddevalla26.7.08+0.5
22.54
-
Odense, DEN30.8.090.0
22.58
-
Hvidovre, DEN14.9.08-1.2
22.74
-
København, DEN2.8.08+0.7
22.78
-
Ballerup, DEN10.5.08+1.2
22.78+i
1
Sätra3.2.18
22.79
-
København, DEN4.6.100.0
22.82i
-
Skive, DEN19.2.11
22.88
-
Göteborg27.6.08+0.1
22.99i
-
Malmö/A31.1.09
23.03
-
Bagsværd, DEN7.6.08+0.5
23.04
-
Göteborg27.6.08-0.8
23.37
-
Tårnby, DEN3.5.08-1.6
28.71
5
r2
ECCCBirmingham, GBR27.5.18+0.1
10-bästasnitt: 21.168
300 m
33.07
1
København, DEN20.6.13
33.53
-
Tårnby, DEN6.5.18
33.59
-
Tårnby, DEN5.5.12
33.60
-
Hvidovre, DEN10.8.18
33.77
1
TårnbyGTårnby, DEN5.5.13
34.41
-
Frederiksberg, DEN24.6.10
34.88
-
Frederiksberg, DEN20.6.09
35.00
-
Frederiksberg, DEN2.7.09
35.05
-
Tårnby, DEN1.5.10
36.22
-
Ballerup, DEN8.10.08
10-bästasnitt: 34.312
400 m
45.50
4
Madrid, ESP13.7.13
45.59
1
BuyleOordegem, BEL6.7.13
45.68
1
LEAPLoughborough, GBR23.7.13
45.81
3
h1
VMMoskva, RUS11.8.13
45.81
1
BuyleOordegem, BEL5.7.14
45.89
6
s1
VMMoskva, RUS12.8.13
45.91
4
h5
EMZürich, SUI12.8.14
45.93
1
Lag-EM Div 2Kaunas, LTU22.6.13
46.01
1
CoAGKøbenhavn, DEN6.8.14
46.01
1
s3
WUGGwangju, KOR9.7.15
Visa/dölj alla resultat
46.02
1
BislettOslo, NOR11.6.14
46.10
1
IFAMOordegem, BEL31.5.14
46.11
2
Folksam GPSollentuna26.6.14
46.12
1
Lag-EM Div 2Rīga, LAT21.6.14
46.15
1
CoAGKøbenhavn, DEN1.8.13
46.16
-
København, DEN7.9.13
46.22
2
LEAPLoughborough, GBR19.7.14
46.23
1
NCAalborg, DEN27.7.13
46.24
1
HyundaiOslo, NOR24.5.12
46.26
2
Folksam GPGöteborg/S15.6.13
46.31i
3
XL GalanStockholm/G6.2.14
46.32
1
Lag-EM Div 2Stara Zagora, BUL20.6.15
46.35
1
SMBorås31.8.13
46.36
1
NCOdense, DEN2.8.14
46.38
6
DN GalanStockholm/S22.8.13
46.38
8
BislettOslo, NOR11.6.15
46.45
4
LEAPLoughborough, GBR18.7.15
46.47
1
ECCCMersin, TUR30.5.15
46.52
3
Folksam GPGöteborg/S14.6.12
46.52
2
Folksam GPKarlstad16.7.14
46.53
3
Göteborg GPGöteborg/S14.6.14
46.53
8
WUGGwangju, KOR10.7.15
46.57
5
s1
EMHelsinki, FIN28.6.12
46.57
7
FBKGHengelo, NED8.6.14
46.60
6
HanzekovicZagreb, CRO2.9.14
46.60
1
SMUppsala15.8.20
46.61
4
CoAGKøbenhavn, DEN5.8.15
46.66
3
Folksam GPSollentuna25.6.15
46.68i
1
ISMGöteborg/FH23.2.14
46.68i
3
h5
IVMSopot, POL7.3.14
46.70
1
r1
ECCC-BAmsterdam, NED24.5.14
46.71
7
AtletiCAGGenève, SUI1.6.13
46.72
1
Hvidovre, DEN11.5.13
46.74i
1
RödBlåGöteborg/FH15.2.14
46.76
1
NCAarhus, DEN8.8.15
46.78
3
h5
EMHelsinki, FIN27.6.12
46.80
7
BislettOslo, NOR13.6.13
46.81
1
ŠušteršičLjubljana, SLO7.6.12
46.82
1
Folksam GPUppsala23.8.14
46.85i
1
ISMNorrköping17.2.13
46.86
4
22
h2
JEM22Ostrava, CZE14.7.11
46.88
1
r2
ECCCBirmingham, GBR26.5.18
46.89
1
København, DEN10.8.17
46.90
2
B
Kortrijk, BEL14.7.18
46.91
1
VUSGöteborg/U9.7.11
46.94
1
NCOdense, DEN26.6.21
46.96i
1
BWGVäxjö19.1.13
46.96
2
vFINTampere, FIN5.9.20
46.97
-
Skive, DEN10.9.11
47.01i
1
NCSkive, DEN26.2.12
47.01
1
SMHelsingborg26.8.17
47.02i
1
s1
ISMNorrköping16.2.13
47.03
1
NCAalborg, DEN2.9.17
47.05
3
Kessel-Lo, BEL19.8.17
47.06
6
DN GalanStockholm/S17.8.12
47.08
-
København, DEN19.9.11
47.09
-
Enskede8.5.12
47.11
1
Halmstad29.6.21
47.16i
1
BWGVäxjö18.1.14
47.16
7
s1
EMZürich, SUI13.8.14
47.18
-
Maribo , DEN29.4.12
47.19
-
København, DEN8.9.12
47.20i
1
PallasspMalmö/A25.1.14
47.21
1
Stockholm/S5.7.11
47.21
1
h8
WUGGwangju, KOR8.7.15
47.25
6
Folksam GPGöteborg/S11.6.11
47.26
1
B
KeienUden, NED2.7.11
47.27
1
vFINStockholm/S24.8.19
47.28
5
B
BauhausStockholm/S30.7.15
47.28
1
SMKarlstad31.8.19
47.29i
1
Göteborg/FH2.2.13
47.30
2
AtletissimaNamur, BEL16.5.12
47.31i
3
h2
IEMGöteborg/Sc1.3.13
47.31
4
Manchester, GBR29.7.18
47.31
-
Odense, DEN7.9.19
47.32
4
CoAGKøbenhavn, DEN21.8.12
47.32
1
Kalmar15.6.14
47.32i
1
v3NatVäxjö13.2.16
47.33i
4
XL GalanStockholm/G23.2.12
47.34
3
Lag-EM Div 2Novi Sad, SRB18.6.11
47.34i
5
s2
IEMGöteborg/Sc2.3.13
47.35i
2
B
XL-GalanStockholm/G19.2.15
47.36i
4
XL-GalanStockholm/G21.2.13
47.36
3
Loughborough, GBR22.7.17
47.37
4
Göteborg/S29.8.20
47.37
2
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU19.6.21
47.38
2
VUSGöteborg/U7.7.12
47.38
1
Södertälje6.6.21
47.39
1
Naimette-Xhovémont, BEL18.7.18
47.41
1
NCKøbenhavn, DEN25.8.12
47.41i
1
PallasspMalmö/A26.1.13
47.42
7
BauhausStockholm/S23.8.20
47.43
1
Skive, DEN19.5.18
47.47
1
København, DEN5.9.15
47.47
1
VUSGöteborg/U10.7.21
47.48i
2
Raka spåretSätra5.2.12
47.52i
1
NCSkive, DEN24.2.13
47.53
-
København, DEN18.8.18
47.54
2
Sollentuna10.8.20
47.55
1
København, DEN3.6.11
47.56i
2
v4NatBærum, NOR14.2.15
47.57
3
B
La Chaux-de-Fonds, SUI2.7.17
47.58i
-
Malmö/A28.1.12
47.60
1
ÖSPHelsingborg8.7.18
47.62
3
Hilversum, NED7.7.18
47.65i
1
Göteborg/FH4.2.12
47.66i
4
B
WinterMoskva, RUS2.2.14
47.66i
5
h1
IEMPraha, CZE6.3.15
47.70
1
NCEsbjerg, DEN27.7.19
47.71i
1
s2
ISMGöteborg/FH22.2.14
47.72i
1
NCSkive, DEN22.2.15
47.74i
1
RödBlåGöteborg/FH7.2.15
47.76
1
22
NMSöderhamn4.9.10
47.76
1
Odense, DEN9.9.17
47.77i
1
Road to 2013Göteborg/FH12.2.11
47.77
1
Helsingborg9.7.17
47.79
-
Brandbu, NOR22.5.13
47.79
1
Stockholm/S10.9.17
47.79i
1
Växjö1.2.20
47.80
4
Folksam GPMölndal3.9.11
47.80
1
Helsingør, DEN8.6.13
47.81
1
h1
SMHelsingborg25.8.17
47.81
4
Sollentuna13.6.21
47.83i
2
C
ASVÖWien, AUT11.2.12
47.83
1
E
VUSGöteborg/U29.6.19
47.90
3
SMEskilstuna25.8.18
47.93
6
Folksam GPMölndal4.8.12
47.93
2
Stockholm/S31.7.19
47.95
4
København, DEN20.6.17
47.95
4
B
BauhausStockholm/S30.5.19
47.96i
1
Växjö18.1.20
47.96i
1
h1
ISMVäxjö22.2.20
47.98
1
GurkspVästerås1.8.10
47.98i
1
Råka SpåretSätra3.2.13
48.04
-
Odense, DEN13.5.12
48.05
8
MortonGDublin, IRL12.7.17
48.05
4
Folksam GPSollentuna18.6.19
48.06
4
Loughborough, GBR25.7.18
48.06i
1
B
Växjö13.2.21
48.13i
1
Örebro13.1.19
48.15i
-
Sätra5.2.11
48.19
5
Folksam GPSollentuna5.7.12
48.20
1
Stockholm/S18.8.16
48.23i
2
B
RIGReykjavik, ISL3.2.19
48.29i
1
PallasspMalmö/A29.1.11
48.29i
2
r2
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
48.32
1
København, DEN20.8.16
48.35
3
BislettOslo, NOR9.6.16
48.36
1
Loughborough, GBR6.8.19
48.40
2
h3
Manchester, GBR28.7.18
48.40
1
Ängelholm15.9.19
48.45
1
h1
NCAarhus, DEN8.8.15
48.50i
-
Stockholm/G22.2.11
48.51i
1
Malmö/A30.1.21
48.52i
2
B
v3NatBærum, NOR10.2.19
48.53
4
s2
Manchester, GBR28.7.18
48.55i
5
h5
IEMParis, FRA4.3.11
48.57
1
Stockholm/S22.5.21
48.60i
1
Sätra3.2.18
48.62
-
Bydgoszcz, POL12.6.10
48.62
1
h1
SMEskilstuna24.8.18
48.64i
-
Malmö/A22.1.11
48.64i
2
h1
ISMMalmö/A20.2.21
48.70
1
h1
SMBorås30.8.13
48.70
1
h2
SMUppsala14.8.20
48.72
-
Lyngby, DEN31.5.09
48.73i
1
NCSkive, DEN20.2.11
48.77i
3
Malmö/A27.1.18
48.77i
1
Växjö13.2.21
48.78i
1
h2
ISMNorrköping16.2.13
48.82
-
Göteborg/U2.7.10
48.86i
5
ISMVäxjö26.2.17
48.97i
1
Sollentuna18.2.17
48.99
-
Odense, DEN27.6.10
49.04
-
Hvidovre, DEN14.9.08
49.06
-
Skive, DEN23.8.08
49.12i
1
h1
ISMVäxjö25.2.17
49.17i
3
B
ISMMalmö/A21.2.21
49.19
-
Odense, DEN27.8.11
49.25
1
h1
SMKarlstad30.8.19
49.30
-
Odense, DEN30.8.09
49.31
-
København, DEN4.6.10
49.72
-
Holbæk, DEN6.9.08
49.88
-
Ballerup, DEN10.5.08
50.07
-
Uddevalla26.7.08
50.16
-
København, DEN2.8.08
50.18
-
København, DEN25.8.12
50.23
-
Århus, DEN5.6.08
50.35
-
Uddevalla25.7.09
50.47i
-
Malmö31.1.10
50.47i
-
Skive, DEN19.2.17
50.50
-
Odense, DEN30.8.09
50.56
-
Aalborg, DEN27.7.13
50.67
-
København, DEN2.8.08
50.78i
1
h4
ISMGöteborg/FH22.2.14
50.82
-
Odense, DEN2.8.14
51.03
-
Göteborg27.6.08
51.10
-
Bagsværd, DEN7.6.08
51.45i
-
Malmö/A31.1.09
51.73
-
Herlufsholm, DEN18.5.08
52.15
-
Ballerup, DEN7.5.08
1:06.19
-
Hvidovre, DEN11.9.10
10-bästasnitt: 45.814
4x100 m
40.21
1
h1
SMHuddinge25.5.13
40.21
1
h1
SMHuddinge25.5.13
40.40
2
Lag-EM Div 2Stara Zagora, BUL20.6.15
40.50
2
SMHuddinge25.5.13
40.50
2
SMHuddinge25.5.13
40.92
1
SMSollentuna16.5.15
40.92
1
SMSollentuna16.5.15
41.21
7
ECCCMersin, TUR30.5.15
41.42
3
Halmstad29.6.21
43.11
5
SMGöteborg/S12.9.20
10-bästasnitt: 40.94
4x400 m
3:07.08
1
KeienUden, NED2.7.11
3:07.57
1
Lag-EM Div 2Rīga, LAT22.6.14
3:08.01
1
Lag-EM Div 2Stara Zagora, BUL21.6.15
3:08.12
7
h1
EMZürich, SUI16.8.14
3:08.51
4
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU20.6.21
3:09.27
2
Lag-EM Div 2Novi Sad, SRB19.6.11
3:09.47
1
HyundaiFlorø, NOR2.6.12
3:09.53
1
vFINTampere, FIN6.9.20
3:09.66
1
vFINStockholm/S25.8.19
3:09.80
1
r2
ECCC-BAmsterdam, NED24.5.14
Visa/dölj alla resultat
3:09.89
4
ECCCMersin, TUR31.5.15
3:10.60
3
Lag-EM Div 2Kaunas, LTU23.6.13
3:11.61
1
SMMalmö/S28.5.17
3:12.13
6
B
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL11.8.19
3:13.14
3
h2
WUGGwangju, KOR11.7.15
3:14.58
1
Stockholm26.5.19
3:14.58
1
SMStockholm/S26.5.19
3:17.15
5
22
h1
JEM22Kaunas, LTU18.7.09
10-bästasnitt: 3:08.702

Total results in database: 395
By event:
60 m:2
100 m:32
150 m:4
200 m:84
300 m:10
400 m:214
800 m:6
1500 m:1
400 m häck:4
Höjd:1
Längd:4
Spjut:2
4x100 m:10
4x200 m:3
4x400 m:18
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
7.53
 
Helsingør, DEN
13.12
 
2011
7.28
Aarhus, DEN
8.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
11.24
 
Århus, DEN
5.6
 +1.3
11.28
Skive, DEN
23.8
 +0.5
11.29
Holbæk, DEN
6.9
 0.0
11.34
Uddevalla
26.7
-2.1
11.35
København, DEN
2.8
 +2.0
11.36
Ballerup, DEN
10.5
 +1.6
11.37
Århus, DEN
5.6
 0.0
11.39
Bagsværd, DEN
7.6
-1.3
11.42
Ballerup, DEN
7.5
 +1.3
11.43
Hvidovre, DEN
14.9
-1.1
11.50
Göteborg
27.6
-0.2
11.50
Hvidovre, DEN
14.9
-1.9
11.63
Uddevalla
26.7
-2.1
11.87
Ballerup, DEN
30.8
-1.1
2009
10.96w
 
Frederiksberg, DEN
20.6
 +2.5
10.97w
 
Frederiksberg, DEN
20.6
 +2.9
2010
11.25
 
Frederiksberg, DEN
24.6
 +0.3
2011
11.16
 
Hvidovre, DEN
27.7
-2.2
2013
10.73
 2
Helsingør, DEN
8.6
-0.7
10.82
1
Tårnby, DEN
4.5
-0.5
10.82
2
Hvidovre, DEN
11.5
 +0.3
11.00
Helsingør, DEN
8.6
 +0.2
11.17
Tårnby, DEN
4.5
-2.2
2014
10.52w
 2
Helsingborg
17.5
 +3.3
10.60w
 2h2
Helsingborg
17.5
 +4.4
2015
10.64
4
Göteborg/S
14.8
 +0.2
10.66
2
København, DEN
5.9
 +1.3
10.72
3h3
Göteborg/S
14.8
 +1.4
2018
10.98
 
Tårnby, DEN
5.5
-1.1
11.11
Tårnby, DEN
5.5
-1.2
2019
11.14
 2h5
Göteborg/U
29.6
-1.3
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
16.06
 1
København, DEN
30.8
-2.2
16.51
1h1
København, DEN
30.8
-0.5
2018
15.92
København, DEN
19.8
 +0.9
16.19
København, DEN
19.8
 +0.7
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
22.28
 
Holbæk, DEN
6.9
 0.0
22.53
Uddevalla
26.7
 +0.5
22.58
Hvidovre, DEN
14.9
-1.2
22.74
København, DEN
2.8
 +0.7
22.78
Ballerup, DEN
10.5
 +1.2
22.88
Göteborg
27.6
 +0.1
23.03
Bagsværd, DEN
7.6
 +0.5
23.04
Göteborg
27.6
-0.8
23.37
Tårnby, DEN
3.5
-1.6
2009
22.06
 
Lyngby, DEN
31.5
 +1.2
22.29
Lyngby, DEN
31.5
 +0.1
22.39
Göteborg/S
22.8
 
22.54
Odense, DEN
30.8
 0.0
22.28w
 
Uddevalla
25.7
 +2.7
2010
22.17
 
Göteborg/U
2.7
 +1.8
22.23
Göteborg/U
2.7
 +0.3
22.48
København, DEN
4.6
-0.3
22.79
København, DEN
4.6
 0.0
23.54w
 
Esbjerg, DEN
15.5
 +4.2
2011
21.93
 
Göteborg
8.7
 +0.2
22.10
Göteborg
8.7
 0.0
22.17
København, DEN
17.7
-1.0
22.23
København, DEN
3.6
 0.0
22.38w
 
København, DEN
3.6
 +2.1
2012
21.32
 1
København, DEN
8.9
 +2.0
21.38
1
København, DEN
26.8
 +0.6
21.54
1
Lillestrøm, NOR
3.7
 +1.3
21.67
Ljubljana, SLO
7.6
-1.8
21.82
København, DEN
25.8
 +1.5
22.18
Göteborg/U
7.7
 +1.9
21.49w
 1rC
Florø, NOR
2.6
 +2.2
21.53w
 
Odense, DEN
13.5
 +2.3
2013
20.98
1
Aalborg, DEN
28.7
 +0.6
21.21
1 h1
Borås
31.8
 +1.6
21.25
2
Kaunas, LTU
23.6
 0.0
21.27
3
Borås
1.9
 +0.2
21.31
København, DEN
7.9
-0.8
21.45
1
Helsingør, DEN
8.6
-1.0
21.51
1
Hvidovre, DEN
11.5
 0.0
21.82
1h4
Aalborg, DEN
28.7
-1.3
22.38
Helsingør, DEN
8.6
 +0.6
2014
21.07
 1
Odense, DEN
3.8
 +1.6
21.29
2
Oordegem, BEL
31.5
-0.3
21.37
1r1
Amsterdam, NED
24.5
-1.9
21.63
1h1
Odense, DEN
3.8
 +1.2
21.11w
 2
Rīga, LAT
22.6
 +2.9
21.28w
 8
Stockholm/S
21.8
 +2.5
21.31w
 1
Helsingborg
17.5
 +2.8
21.36w
 1h1
Helsingborg
17.5
 +2.2
2015
21.03
 1
København, DEN
5.9
 +1.6
21.07
1
Aarhus, DEN
9.8
 +1.5
21.20
2
Göteborg/S
14.8
-0.6
21.48
1h3
Aarhus, DEN
9.8
 +0.7
21.21w
 2
Hvidovre, DEN
14.6
 +3.9
2017
21.84
 1h4
Aalborg, DEN
3.9
 +0.6
21.88
3
Aalborg, DEN
3.9
-1.2
2018
21.39
 4s2
Eskilstuna
26.8
 +1.4
21.41
1
Skive, DEN
19.5
 +1.2
28.71
5r2
Birmingham, GBR
27.5
 +0.1
21.39w
 2s2
Eskilstuna
26.8
 +2.7
21.49w
 3h1
Eskilstuna
25.8
 +2.1
2019
21.70
 
Odense, DEN
7.9
-1.3
21.93
2h3
Esbjerg, DEN
28.7
-1.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
22.99
 
Malmö/A
31.1
 
2011
22.44
 
Malmö/A
29.1
 
22.82
Skive, DEN
19.2
 
2012
21.65
 1
Skive, DEN
25.2
 
21.81
Skive, DEN
25.2
 
22.17
Malmö/A
28.1
 
2013
21.58
 
Växjö
19.1
 
21.75
1
Malmö/A
27.1
 
21.84
1
Skive, DEN
23.2
 
21.88
Skive, DEN
23.2
 
2014
21.42
2
Växjö
19.1
 
21.42
1
Göteborg/FH
15.2
 
21.53
2
Malmö/A
26.1
 
21.58
1s1
Göteborg/FH
23.2
 
22.22
1h6
Göteborg/FH
22.2
 
2015
21.66
 1
Skive, DEN
21.2
 
21.87
1h7
Skive, DEN
21.2
 
2016
22.08
 1h3
Skive, DEN
27.2
 
2018
22.78+
 1
Sätra
3.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
36.22
 
Ballerup, DEN
8.10
 
2009
34.88
 
Frederiksberg, DEN
20.6
 
35.00
Frederiksberg, DEN
2.7
 
2010
34.41
 
Frederiksberg, DEN
24.6
 
35.05
Tårnby, DEN
1.5
 
2012
33.59
 
Tårnby, DEN
5.5
 
2013
33.07
1
København, DEN
20.6
 
33.77
1
Tårnby, DEN
5.5
 
2018
33.53
 
Tårnby, DEN
6.5
 
33.60
Hvidovre, DEN
10.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
49.04
 
Hvidovre, DEN
14.9
 
49.06
Skive, DEN
23.8
 
49.72
Holbæk, DEN
6.9
 
49.88
Ballerup, DEN
10.5
 
50.07
Uddevalla
26.7
 
50.16
København, DEN
2.8
 
50.23
Århus, DEN
5.6
 
50.67
København, DEN
2.8
 
51.03
Göteborg
27.6
 
51.10
Bagsværd, DEN
7.6
 
51.73
Herlufsholm, DEN
18.5
 
52.15
Ballerup, DEN
7.5
 
2009
48.72
 
Lyngby, DEN
31.5
 
49.30
Odense, DEN
30.8
 
50.35
Uddevalla
25.7
 
50.50
Odense, DEN
30.8
 
2010
47.76
 1-22
Söderhamn
4.9
 
47.98
1
Västerås
1.8
 
48.62
Bydgoszcz, POL
12.6
 
48.82
Göteborg/U
2.7
 
48.99
Odense, DEN
27.6
 
49.31
København, DEN
4.6
 
1:06.19
Hvidovre, DEN
11.9
 
2011
46.86
 4h2-22
Ostrava, CZE
14.7
 
46.91
1
Göteborg/U
9.7
 
46.97
Skive, DEN
10.9
 
47.08
København, DEN
19.9
 
47.21
1
Stockholm/S
5.7
 
47.25
6
Göteborg/S
11.6
 
47.26
1rB
Uden, NED
2.7
 
47.34
3
Novi Sad, SRB
18.6
 
47.55
1
København, DEN
3.6
 
47.80
4
Mölndal
3.9
 
49.19
Odense, DEN
27.8
 
2012
46.24
 1
Oslo, NOR
24.5
 
46.52
3
Göteborg/S
14.6
 
46.57
5s1
Helsinki, FIN
28.6
 
46.78
3h5
Helsinki, FIN
27.6
 
46.81
1
Ljubljana, SLO
7.6
 
47.06
6
Stockholm/S
17.8
 
47.09
Enskede
8.5
 
47.18
Maribo , DEN
29.4
 
47.19
København, DEN
8.9
 
47.30
2
Namur, BEL
16.5
 
47.32
4
København, DEN
21.8
 
47.38
2
Göteborg/U
7.7
 
47.41
1
København, DEN
25.8
 
47.93
6
Mölndal
4.8
 
48.04
Odense, DEN
13.5
 
48.19
5
Sollentuna
5.7
 
50.18
København, DEN
25.8
 
2013
45.50
4
Madrid, ESP
13.7
 
45.59
1
Oordegem, BEL
6.7
 
45.68
1
Loughborough, GBR
23.7
 
45.81
3h1
Moskva, RUS
11.8
 
45.89
6s1
Moskva, RUS
12.8
 
45.93
1
Kaunas, LTU
22.6
 
46.15
1
København, DEN
1.8
 
46.16
København, DEN
7.9
 
46.23
1
Aalborg, DEN
27.7
 
46.26
2
Göteborg/S
15.6
 
46.35
1
Borås
31.8
 
46.38
6
Stockholm/S
22.8
 
46.71
7
Genève, SUI
1.6
 
46.72
1
Hvidovre, DEN
11.5
 
46.80
7
Oslo, NOR
13.6
 
47.79
Brandbu, NOR
22.5
 
47.80
1
Helsingør, DEN
8.6
 
48.70
1 h1
Borås
30.8
 
50.56
Aalborg, DEN
27.7
 
2014
45.81
 1
Oordegem, BEL
5.7
 
45.91
4h5
Zürich, SUI
12.8
 
46.01
1
København, DEN
6.8
 
46.02
1
Oslo, NOR
11.6
 
46.10
1
Oordegem, BEL
31.5
 
46.11
2
Sollentuna
26.6
 
46.12
1
Rīga, LAT
21.6
 
46.22
2
Loughborough, GBR
19.7
 
46.36
1
Odense, DEN
2.8
 
46.52
2
Karlstad
16.7
 
46.53
3
Göteborg/S
14.6
 
46.57
7
Hengelo, NED
8.6
 
46.60
6
Zagreb, CRO
2.9
 
46.70
1r1
Amsterdam, NED
24.5
 
46.82
1
Uppsala
23.8
 
47.16
7s1
Zürich, SUI
13.8
 
47.32
1
Kalmar
15.6
 
50.82
Odense, DEN
2.8
 
2015
46.01
 1s3
Gwangju, KOR
9.7
 
46.32
1
Stara Zagora, BUL
20.6
 
46.38
8
Oslo, NOR
11.6
 
46.45
4
Loughborough, GBR
18.7
 
46.47
1
Mersin, TUR
30.5
 
46.53
8
Gwangju, KOR
10.7
 
46.61
4
København, DEN
5.8
 
46.66
3
Sollentuna
25.6
 
46.76
1
Aarhus, DEN
8.8
 
47.21
1h8
Gwangju, KOR
8.7
 
47.28
5rB
Stockholm/S
30.7
 
47.47
1
København, DEN
5.9
 
48.45
1h1
Aarhus, DEN
8.8
 
2016
48.20
 1
Stockholm/S
18.8
 
48.32
1
København, DEN
20.8
 
48.35
3
Oslo, NOR
9.6
 
2017
46.89
 1
København, DEN
10.8
 
47.01
1
Helsingborg
26.8
 
47.03
1
Aalborg, DEN
2.9
 
47.05
3
Kessel-Lo, BEL
19.8
 
47.36
3
Loughborough, GBR
22.7
 
47.57
3rB
La Chaux-de-Fonds, SUI
2.7
 
47.76
1
Odense, DEN
9.9
 
47.77
1
Helsingborg
9.7
 
47.79
1
Stockholm/S
10.9
 
47.81
1h1
Helsingborg
25.8
 
47.95
4
København, DEN
20.6
 
48.05
8
Dublin, IRL
12.7
 
2018
46.88
 1r2
Birmingham, GBR
26.5
 
46.90
2rB
Kortrijk, BEL
14.7
 
47.31
4
Manchester, GBR
29.7
 
47.39
1
Naimette-Xhovémont, BEL
18.7
 
47.43
1
Skive, DEN
19.5
 
47.53
København, DEN
18.8
 
47.60
1
Helsingborg
8.7
 
47.62
3
Hilversum, NED
7.7
 
47.90
3
Eskilstuna
25.8
 
48.06
4
Loughborough, GBR
25.7
 
48.40
2h3
Manchester, GBR
28.7
 
48.53
4s2
Manchester, GBR
28.7
 
48.62
1h1
Eskilstuna
24.8
 
2019
47.27
 1
Stockholm/S
24.8
 
47.28
1
Karlstad
31.8
 
47.31
Odense, DEN
7.9
 
47.70
1
Esbjerg, DEN
27.7
 
47.83
1rE
Göteborg/U
29.6
 
47.93
2
Stockholm/S
31.7
 
47.95
4rB
Stockholm/S
30.5
 
48.05
4
Sollentuna
18.6
 
48.36
1
Loughborough, GBR
6.8
 
48.40
1
Ängelholm
15.9
 
49.25
1h1
Karlstad
30.8
 
2020
46.60
 1
Uppsala
15.8
 
46.96
2
Tampere, FIN
5.9
 
47.37
4
Göteborg/S
29.8
 
47.42
7
Stockholm/S
23.8
 
47.54
2
Sollentuna
10.8
 
48.70
1h2
Uppsala
14.8
 
2021
46.94
 1
Odense, DEN
26.6
 
47.11
1
Halmstad
29.6
 
47.37
2rB
Cluj-Napoca, ROU
19.6
 
47.38
1
Södertälje
6.6
 
47.47
1
Göteborg/U
10.7
 
47.81
4
Sollentuna
13.6
 
48.57
1
Stockholm/S
22.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
51.45
 
Malmö/A
31.1
 
2010
50.47
 
Malmö
31.1
 
2011
47.77
 1
Göteborg/FH
12.2
 
48.15
Sätra
5.2
 
48.29
1
Malmö/A
29.1
 
48.50
Stockholm/G
22.2
 
48.55
5h5
Paris, FRA
4.3
 
48.64
Malmö/A
22.1
 
48.73
1
Skive, DEN
20.2
 
2012
47.01
 1
Skive, DEN
26.2
 
47.33
4
Stockholm/G
23.2
 
47.48
2
Sätra
5.2
 
47.58
Malmö/A
28.1
 
47.65
1
Göteborg/FH
4.2
 
47.83
2rC
Wien, AUT
11.2
 
2013
46.85
 1
Norrköping
17.2
 
46.96
1
Växjö
19.1
 
47.02
1 s1
Norrköping
16.2
 
47.29
1
Göteborg/FH
2.2
 
47.31
3h2
Göteborg/Sc
1.3
 
47.34
5s2
Göteborg/Sc
2.3
 
47.36
4
Stockholm/G
21.2
 
47.41
1
Malmö/A
26.1
 
47.52
1
Skive, DEN
24.2
 
47.98
1
Sätra
3.2
 
48.78
1 h2
Norrköping
16.2
 
2014
46.31
3
Stockholm/G
6.2
 
46.68
1
Göteborg/FH
23.2
 
46.68
3h5
Sopot, POL
7.3
 
46.74
1
Göteborg/FH
15.2
 
47.16
1
Växjö
18.1
 
47.20
1
Malmö/A
25.1
 
47.66
4rB
Moskva, RUS
2.2
 
47.71
1s2
Göteborg/FH
22.2
 
50.78
1h4
Göteborg/FH
22.2
 
2015
47.35
 2rB
Stockholm/G
19.2
 
47.56
2
Bærum, NOR
14.2
 
47.66
5h1
Praha, CZE
6.3
 
47.72
1
Skive, DEN
22.2
 
47.74
1
Göteborg/FH
7.2
 
2016
47.32
 1
Växjö
13.2
 
2017
48.86
 5
Växjö
26.2
 
48.97
1
Sollentuna
18.2
 
49.12
1h1
Växjö
25.2
 
50.47
Skive, DEN
19.2
 
2018
48.60
 1
Sätra
3.2
 
48.77
3
Malmö/A
27.1
 
2019
48.13
 1
Örebro
13.1
 
48.23
2rB
Reykjavik, ISL
3.2
 
48.52
2rB
Bærum, NOR
10.2
 
2020
47.79
 1
Växjö
1.2
 
47.96
1
Växjö
18.1
 
47.96
1h1
Växjö
22.2
 
48.29
2r2
Helsinki, FIN
9.2
 
2021
48.06
 1rB
Växjö
13.2
 
48.51
1
Malmö/A
30.1
 
48.64
2h1
Malmö/A
20.2
 
48.77
1
Växjö
13.2
 
49.17
3rB
Malmö/A
21.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
2:07.09
 
Greve, DEN
25.9
 
2011
1:57.30
Bagsværd, DEN
20.8
 
2:05.87
Odense, DEN
27.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
1:57.47
 
Malmö/A
28.1
 
2013
1:55.52
Malmö/A
26.1
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
5:04.07
Ballerup, DEN
30.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
56.91
Uddevalla
25.7
 
2010
58.10
 
Esbjerg, DEN
15.5
 
1:00.84
Odense, DEN
27.6
 
1:03.29
Hvidovre, DEN
11.9
 
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
1.50
Helsingør, DEN
13.12
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
4.56
Ballerup, DEN
30.8
 +1.1
4.48
Ballerup, DEN
20.8
 +0.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
4.69
 
Helsingør, DEN
13.12
 
2011
5.86
Aarhus, DEN
8.1
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
25.79
 
Ballerup, DEN
30.8
 
2021
26.60
8
Halmstad
29.6
 
Ute
200 m
SM 2013 3
21.27
1
h1
21.21
SM 2018
4
s2
21.39
2
s2
21.39w
3
h1
21.49w
400 m
SM 2013 1
46.35
1
h1
48.70
SM 2017 1
47.01
1
h1
47.81
SM 2018 3
47.90
1
h1
48.62
SM 2019 1
47.28
1
h1
49.25
SM 2020 1
46.60
1
h2
48.70
4x100 m
SM 2013 2
40.50
2
40.50
1
h1
40.21
1
h1
40.21
SM 2015 1
40.92
1
40.92
SM 2020 5
43.11
4x400 m
SM 2017 1
3:11.61
SM 2019 1
3:14.58
Inne
200 m
ISM 2014
1
s1
21.58
1
h6
22.22
DNF
400 m
ISM 2013 1
46.85
1
s1
47.02
1
h2
48.78
ISM 2014 1
46.68
1
s2
47.71
1
h4
50.78
ISM 2017 5
48.86
1
h1
49.12
ISM 2019
h2
DNF
ISM 2020
1
h1
47.96
DNF
ISM 2021 3
B
49.17
2
h1
48.64
Ute
400 m
EM 2012 14
5
s1
46.57
3
h5
46.78
VM 2013 18
6
s1
45.89
3
h1
45.81
EM 2014 22
7
s1
47.16
4
h5
45.91
4x400 m
EM 2014 12
7
h1
3:08.12
Inne
400 m
IEM 2011 23
5
h5
48.55
IEM 2013 10
5
s2
47.34
3
h2
47.31
IVM 2014 13
3
h5
46.68
IEM 2015 22
5
h1
47.66

Lag-EM och Europacupen
200 m
Div 2 2013 2
21.25
Div 2 2014 2
21.11w
400 m
Div 2 2011 3
47.34
Div 2 2013 1
45.93
Div 2 2014 1
46.12
Div 2 2015 1
46.32
Div 1 2021 2
B
47.37
4x100 m
Div 2 2015 2
40.40
4x400 m
Div 2 2011 2
3:09.27
Div 2 2013 3
3:10.60
Div 2 2014 1
3:07.57
Div 2 2015 1
3:08.01
Super L 2019 10
3:12.13
Div 1 2021 4
B
3:08.51

Junior-ungdom
400 m
JEM22 2011 9
4
22
h2
46.86
4x400 m
JEM22 2009 10
5
22
h1
3:17.15