0



Linus Jonsson

Född: 1 februari 2004

Ålder: 19 år Grattis!

Förening:
 Hässelby SK
Förening:
 Hässelby SK
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2023

60 m (2)
7.10i
PB  SollentunaSollentuna12.1.23
DNSi
  SollentunaSollentuna12.1.23
60 m häck (99.1 cm) (1)
8.18i
PB  VäxjöVäxjö22.1.23
Stav (2)
4.14i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.23
 
3.94
O
4.04
O
4.14
O
4.24
XXX
    
4.41i
PB  UppsalaUppsala28.1.23
 
3.91
O
4.06
XO
4.21
O
4.31
XXO
4.41
XXO
4.51
XXX
  
Längd (2)
6.97i
PB  VäxjöVäxjö21.1.23
 
6.94XX6.706.97X
7.02i
PB  FGPSätraFGP, Sätra29.1.23
 
XXX6.636.947.02

2022

60 m (1)
7.30i
SB  UppsalaUppsala5.2.22
60 m häck (99.1 cm) (5)
8.78i
PB  VästeråsVästerås23.1.22
8.47i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
8.29i
PB  SätraSätra19.2.22
8.45i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
8.38i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
110 m häck (99.1 cm) (3)
15.43
PB  DanderydDanderyd22.5.22-1.3
Okända vindförhållanden:
15.06
  SollentunaSollentuna10.6.22
14.94
PB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+0.8
Stav (7)
4.11i
PB  SätraSätra13.2.22
 
3.81
XO
3.91
O
4.01
XO
4.11
XO
4.21
XXX
   
NHi
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
3.92
XXX
       
NH
  NorrköpingNorrköping26.5.22
 
3.90
XXX
       
4.00
SB  HässelbyHässelby5.6.22
 
3.70
O
3.80
X
3.90
O
4.00
O
4.10
XXX
   
4.20
PB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
 
3.77
XO
3.92
O
4.07
O
4.20
O
4.33
XXX
   
4.35
PB  VästeråsVästerås30.7.22
 
3.95
O
4.10
O
4.25
O
4.35
XO
4.45
XXX
   
4.37
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22
 
4.07
XO
4.22
XXO
4.37
XO
4.52
XXX
    
Längd (9)
6.41i
SB  HuddingeHuddinge29.1.22
 
X6.146.366.41X6.29
6.47i
SB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
X6.47X
6.76
PB  SollentunaSollentuna11.6.22+1.7
 
6.76
+1.7
X
+1.0
6.51
+1.7
6.52
+2.5
6.20
+1.9
6.73
+0.6
6.56
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+0.7
7.15w
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+2.4
 
5.93
-1.0
6.56
+0.7
6.30
-1.8
X
+2.0
X
+1.4
7.15
+2.4
6.93
PB  VästeråsVästerås31.7.22+1.9
 
6.86
0.0
X
+2.1
6.70
+3.6
6.93
+1.9
X
+2.0
6.84
+1.5
6.69
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22+0.1
 
6.45
+0.9
X
-0.4
6.69
+0.1
7.18
PB  UppsalaUppsala14.8.22+1.6
 
XX6.81
+1.0
6.71
+0.8
X7.18
+1.6
6.71
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22-1.4
 
6.71
-1.4
7.02
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.22+0.7
 
6.70
+0.5
6.67
+0.3
6.87
0.0
7.02
+0.7
X
+0.6
X
+1.0
Kula (1)
11.46
PB  HässelbyHässelby9.10.22
 
11.33X10.9111.46
Diskus (1)
31.35
PB  HässelbyHässelby9.10.22
Slägga (1)
24.51
SB  HässelbyHässelby9.10.22
Spjut (1)
47.49
PB  HässelbyHässelby9.10.22
Castorama (1)
2.051
PB  HässelbyHässelby9.10.22
11.46   47.49   31.35   24.51
4x100 m (1)
42.31
SB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 Hässelby SK
1000 m stafett (2)
1:59.93
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Mårten Nystrand, Linus Jonsson
Elias Boman, Vincent Arousell
1:59.44
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Mårten Nystrand, Linus Jonsson
Elias Boman, Vincent Arousell

2021

100 m (4)
11.28
PB  HässelbyHässelby16.6.21+0.5
11.40
  DanderydDanderyd20.6.21+0.1
11.76
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.210.0
11.28
=PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21+1.5
300 m (2)
36.65
PB  HässelbyHässelby15.6.21
36.30
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
1000 m (1)
3:08.40
PB  HässelbyHässelby16.6.21
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
14.65
PB  EnskedeEnskede5.6.21-0.6
14.48w
  HässelbyHässelby15.6.21+2.5
14.89
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.210.0
14.32w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+3.2
Höjd (2)
1.86
PB  TrollbäckenTrollbäcken5.6.21
 
1.77
XO
1.80
O
1.83
XO
1.86
O
1.90
XXX
   
1.75
  HässelbyHässelby16.6.21
Stav (4)
3.76
SB  HuddingeHuddinge13.6.21
 
3.56
XO
3.66
XO
3.76
XXO
3.86
XXX
    
3.98
PB  HässelbyHässelby15.6.21
3.80
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
3.50
O
3.70
O
3.80
O
3.90
XXX
    
4.02
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21
 
3.50
O
3.65
O
3.80
O
3.91
O
4.02
O
4.09
XXX
  
Längd (4)
6.74
PB  HässelbyHässelby29.5.21-0.1
 
X6.74
-0.1
6.65
0.0
6.48
0.0
X6.61
+0.1
6.38w
  HässelbyHässelby16.6.21+2.8
6.49
  DanderydDanderyd20.6.21+1.5
 
X
0.0
X
0.0
X
0.0
6.49
+1.5
X
0.0
X
0.0
6.43
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+1.6
6.62w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+3.8
 
6.62
+3.8
6.28
+3.3
X
+2.7
X
+2.2
6.26
+2.0
6.43
+1.6
Kula (5.0 kg) (2)
14.19
PB  HässelbyHässelby15.5.21
 
X14.1913.9714.12X13.15
13.98
  HässelbyHässelby16.6.21
Kula (1)
10.82
PB  Sollentuna/ESollentuna/E18.9.21
Diskus (1.5 kg) (5)
38.44
SB  HässelbyHässelby15.5.21
 
XX38.44XXX
42.77
PB  HässelbyHässelby29.5.21
 
XX42.77XXX
41.97
  HässelbyHässelby15.6.21
37.38
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
35.8137.3836.12
40.10
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 
37.7939.34X40.10
Diskus (1)
29.28
SB  Sollentuna/ESollentuna/E18.9.21
Slägga (1)
25.68
PB  Sollentuna/ESollentuna/E18.9.21
Spjut (700 g) (2)
NM
  HässelbyHässelby15.6.21
38.22
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
38.22
Spjut (1)
24.40
PB  Sollentuna/ESollentuna/E18.9.21
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (2)
6.375
PB  HässelbyHässelby16.6.21
14.48w/+2.5   41.97   3.98   NM   36.65
11.28/+0.5   6.38w/+2.8   13.98   1.75   3:08.40
DNF
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
14.89/0.0   37.38   3.80   38.22   36.30
11.76/0.0            
Castorama (1)
1.611
PB  Sollentuna/ESollentuna/E18.9.21
10.82   24.40   29.28   25.68
4x100 m (2)
44.97
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Mindor Bergler, Elias Boman
Linus Jonsson, Erik Larripa Taxell
44.87
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Mindor Bergler, Elias Boman
Linus Jonsson, Erik Larripa Taxell
1000 m stafett (2)
2:03.48
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hässelby SK
Mindor Bergler, Linus Jonsson
Erik Larripa Taxell, Elias Boman
2:02.78
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hässelby SK
Mindor Bergler, Linus Jonsson
Erik Larripa Taxell, Elias Boman

2020

60 m (3)
7.30i
PB  SätraSätra11.1.20
7.28i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
7.30i
  SätraSätra16.2.20
100 m (4)
11.57
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-0.6
11.54
PB  TäbyTäby15.8.20+0.4
11.37
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20+1.2
11.46
  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20+1.5
200 m (1)
23.28i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
300 m (1)
37.16
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
800 m (2)
2:10.00i
PB  SätraSätra12.1.20
2:11.14i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (6)
8.61i
PB  SätraSätra12.1.20
8.43i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
8.43i
=PB  VäxjöVäxjö19.1.20
8.29i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
8.46i
  SätraSätra15.2.20
8.44i
  SätraSätra15.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
15.51
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.4
15.03
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20+0.7
15.11
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.4
15.35
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-2.4
60 m häck (91.4 cm) (2)
8.38i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
8.23i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
Höjd (6)
1.75i
SB  SätraSätra12.1.20
 
1.66
O
1.69
O
1.72
XO
1.75
XO
1.78
XXX
   
1.81i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
1.83i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.68
O
1.71
O
1.74
O
1.77
O
1.80
O
1.83
XXO
1.86
XXX
 
1.80i
  UppsalaUppsala8.2.20
1.84i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
1.65
SB  HässelbyHässelby28.6.20
 
1.65
XXO
1.70
XXX
      
Stav (10)
3.51i
SB  SätraSätra15.12.19
3.35i
  SätraSätra11.1.20
 
3.15
XXO
3.25
XO
3.35
O
3.45
XXX
    
3.55i
=PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
3.05
O
3.25
XO
3.35
O
3.45
XO
3.55
O
3.65
XXX
  
3.50
PB  HässelbyHässelby4.6.20
NH
  HässelbyHässelby11.6.20
 
3.30
XXX
       
3.55
PB  HässelbyHässelby7.7.20
 
3.15
O
3.25
XO
3.35
O
3.45
O
3.55
XO
3.65
XXX
  
3.38
  HässelbyHässelby23.7.20
 
3.38
O
3.58
XXX
      
3.45
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
3.25
O
3.35
O
3.45
O
3.55
XXX
    
3.80
PB  HässelbyHässelby13.8.20
 
3.40
O
3.50
O
3.60
XO
3.70
XO
3.80
O
3.90
XO
  
3.90
=PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna22.8.20
 
3.44
O
3.57
O
3.70
O
3.80
O
3.90
O
3.97
XXX
  
Längd (8)
6.39i
PB  SätraSätra11.1.20
 
6.326.356.39
6.76i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
6.726.76
6.36i
  SätraSätra15.2.20
6.33i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
6.326.28X6.096.33
6.31
SB  HässelbyHässelby2.6.20+1.6
6.53w
  HässelbyHässelby2.6.20+2.5
 
6.53
+2.5
6.31
+1.6
6.46
+3.1
6.17
+0.6
XX
6.58
PB  HässelbyHässelby9.6.20+2.0
 
6.58
+2.0
6.24
+1.2
6.25
+1.8
XX6.07
+0.9
6.48
  HässelbyHässelby28.6.20+0.8
 
6.26
+1.2
6.48
+0.8
6.47
+1.5
3.88
+0.8
6.44
+1.4
X
6.55
  USMSollentunaUSM, Sollentuna22.8.20+0.6
6.88w
  USMSollentunaUSM, Sollentuna22.8.20+4.4
 
X
+2.0
6.39
+1.4
6.55
+0.6
X
+3.3
6.44
+0.7
6.88
+4.4
Tresteg (3)
13.29i
PB  (25)VäxjöVäxjö18.1.20
13.53i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
 
13.5312.8813.53
12.62w
  HässelbyHässelby23.7.20+2.5
 
12.62
+2.5
12.08
+2.8
XXXX
Kula (5.0 kg) (9)
11.31i
SB  SollentunaSollentuna18.12.19
 
11.1510.6410.9410.8411.0911.31
12.97i
PB  SätraSätra12.1.20
 
11.9112.9712.47
12.85i
  VäxjöVäxjö18.1.20
12.75i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
11.3512.4112.75
11.91i
  SollentunaSollentuna13.2.20
 
11.9111.86XX11.3911.74
13.25i
PB  SätraSätra16.2.20
13.44i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
12.8413.4413.03
12.79
PB  Stora MossenStora Mossen15.5.20
 
X12.1912.7912.4912.6612.68
13.89
PB  HässelbyHässelby14.7.20
 
13.0313.5413.89X13.2913.34
Kula (6.0 kg) (1)
13.24
PB  HässelbyHässelby3.6.20
 
12.35X12.8013.2013.0813.24
Kula (1)
10.24
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Diskus (1.5 kg) (2)
39.85
PB  HässelbyHässelby14.7.20
39.09
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
39.0339.09X
Diskus (1.75 kg) (1)
37.11
PB  HässelbyHässelby3.6.20
Diskus (1)
30.17
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Slägga (5.0 kg) (1)
37.40
PB  HässelbyHässelby3.6.20
Slägga (1)
NM
  HässelbyHässelby8.10.20
Spjut (700 g) (2)
48.87
PB  HässelbyHässelby3.6.20
46.80
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
46.80
Spjut (1)
23.82
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
DNF
  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
            
            
Sjukamp (P17) (2)
4.745
PB  SätraSätra12.1.20
7.30   3.35   6.39   8.61
1.75   12.97   2:10.00
5.003
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.28   3.55   6.76   8.29
1.83   12.75   2:11.14
Castorama (1)
1.172
PB  HässelbyHässelby8.10.20
10.24   23.82   30.17   NM
4x100 m (2)
44.84
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Lucas Lindberg, Elias Boman
Linus Jonsson, Vincent Arousell
44.72
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Lucas Lindberg, Elias Boman
Linus Jonsson, Vincent Arousell
1000 m stafett (2)
2:04.88
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Lucas Lindberg, Linus Jonsson
Vincent Arousell, Elias Boman
2:03.74
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Lucas Lindberg, Linus Jonsson
Elias Boman, Mårten Nystrand

2019

60 m (2)
7.65i
PB  SätraSätra16.12.18
7.61i
PB  SätraSätra17.2.19
80 m (1)
9.78
PB  HuddingeHuddinge15.6.19-0.6
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (2)
8.63i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
8.57i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
80 m häck (83.8 cm) (6)
11.25w
  SollentunaSollentuna9.6.19+3.7
11.45
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.2
11.38
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.9
11.32
PB  VästeråsVästerås3.8.19-0.5
11.58
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-3.1
11.36
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-1.3
Höjd (5)
1.74i
PB  SätraSätra16.12.18
1.80i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala3.2.19
1.79i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
1.63
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
1.75
PB  TäbyTäby25.8.19
Stav (2)
3.55i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
3.01i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
Längd (5)
6.32i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
5.91
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
6.41
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-2.6
6.08
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19-0.1
 
6.08
-0.1
6.18
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+1.3
6.27w
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+3.9
 
6.18
+1.3
6.106.27
+3.9
6.14
+2.4
6.026.12
Tresteg (3)
13.01w
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19+3.6
12.90
=PB  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19+1.7
 
12.90
+1.7
X
+0.7
12.90
12.90
PB  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19+0.7
 
12.90
+0.7
X12.90
Kula (4.0 kg) (3)
14.01i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
13.22
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
13.43
PB  TäbyTäby25.8.19
Kula (5.0 kg) (1)
11.92i
PB  SollentunaSollentuna16.3.19
Diskus (1.0 kg) (3)
44.96
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
41.09
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
 
35.52X38.71X41.09
45.29
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Slägga (4.0 kg) (1)
38.94
PB  HässelbyHässelby11.6.19
Spjut (600 g) (2)
50.23
=PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
50.23
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.19
Spjut (700 g) (1)
43.82
PB  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 
XX41.5443.82
Åttakamp (P15) (1)
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
         
         
Sjukamp (P15) (1)
4.436
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala3.2.19
3.55   1.80      
      
4x100 m (1)
44.67
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Hässelby SK
Linus Jonsson, Edvard Hansson
Elias Lind, Lucas Lindberg
4x80 m (2)
37.09
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Vidar Lind, Linus Jonsson
Elias Boman, Lucas Lindberg
37.20
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Vidar Lind, Linus Jonsson
Elias Boman, Lucas Lindberg

2018

80 m (1)
10.10
PB  HuddingeHuddinge16.6.18+1.4
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.00
PB  LinköpingLinköping1.9.18+0.1
Höjd (2)
1.46i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
1.64
PB  HässelbyHässelby10.8.18
Stav (1)
3.42
PB  TrollbäckenTrollbäcken16.9.18
Längd (2)
5.29i
PB  SätraSätra10.12.17
6.18
PB  TrollbäckenTrollbäcken16.9.180.0
Tresteg (3)
11.29i
PB  VästeråsVästerås14.4.18
11.15
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.180.0
11.15
=PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.180.0
Kula (4.0 kg) (4)
11.26i
PB  SätraSätra9.12.17
12.02i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
11.64i
  HuddingeHuddinge28.1.18
12.94
PB  LinköpingLinköping2.9.18
Diskus (1.0 kg) (1)
39.78
PB  HuddingeHuddinge16.6.18
Slägga (4.0 kg) (1)
38.60
PB  MärstaMärsta23.9.18
Spjut (600 g) (1)
45.46
PB  TrollbäckenTrollbäcken15.9.18

2017

Stav (1)
2.47
PB  GävleGävle10.9.17

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.10
Sollentuna12.1.23
80 m
Ute
9.78
Huddinge15.6.19-0.6
100 m
Ute
11.28
Hässelby16.6.21+0.5
200 m
Inne
23.28
Uppsala9.2.20
300 m
Ute
36.30
Ljungby7.8.21
800 m
Inne
2:10.00
Sätra12.1.20
1000 m
Ute
3:08.40
Hässelby16.6.21
Höjd
Ute
1.86
Trollbäcken5.6.21
Inne
1.84
Örebro8.3.20
Stav
Ute
4.37
Sollentuna28.8.22
Inne
4.41
Uppsala28.1.23
Längd
Ute
7.18
Uppsala14.8.22+1.6
Inne
7.02
Sätra29.1.23
Tresteg
Ute
12.90
Uppsala18.8.19+0.7
Inne
13.53
Örebro8.3.20
Kula
Ute
11.46
Hässelby9.10.22
Diskus
Ute
31.35
Hässelby9.10.22
Slägga
Ute
25.68
Sollentuna/E18.9.21
Spjut
Ute
47.49
Hässelby9.10.22
Castorama
Ute
2.051
Hässelby9.10.22

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.29
Sollentuna2.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.65
Enskede5.6.21-0.6
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne
8.57
Västerås10.3.19
60 m häck (91.4 cm)
Inne
8.23
Örebro7.3.20
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.18
Växjö22.1.23
110 m häck (99.1 cm)
Ute
14.94
Göteborg/U19.6.22+0.8
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.32
Västerås3.8.19-0.5
Kula (4.0 kg)
Ute
13.43
Täby25.8.19
Inne
14.01
Västerås9.3.19
Kula (5.0 kg)
Ute
14.19
Hässelby15.5.21
Inne
13.44
Örebro7.3.20
Kula (6.0 kg)
Ute
13.24
Hässelby3.6.20
Diskus (1.0 kg)
Ute
45.29
Varberg14.9.19
Diskus (1.5 kg)
Ute
42.77
Hässelby29.5.21
Diskus (1.75 kg)
Ute
37.11
Hässelby3.6.20
Slägga (4.0 kg)
Ute
38.94
Hässelby11.6.19
Slägga (5.0 kg)
Ute
37.40
Hässelby3.6.20
Spjut (600 g)
Ute
50.23
Göteborg/U29.6.19
Spjut (700 g)
Ute
48.87
Hässelby3.6.20
Åttakamp (P15)
Ute
Varberg15.9.19
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute
6.375
Hässelby16.6.21
Sjukamp (P15)
Inne
4.436
Uppsala3.2.19
Sjukamp (P17)
Inne
5.003
Sollentuna2.2.20
Höjd
1.86
1
17
Trollbäcken5.6.21
1.84i
5
16
IUSMÖrebro8.3.20
1.83i
hep
16
IUSMSollentuna2.2.20
1.81i
6
17
Växjö19.1.20
1.80i
hep
15
IUSMUppsala3.2.19
1.80i
=3
17
Uppsala8.2.20
1.79i
4
15
IUSMVästerås9.3.19
1.75
-
15
Täby25.8.19
1.75i
hep
17
Sätra12.1.20
1.75
dec
17
Hässelby16.6.21
Visa/dölj alla resultat
1.74i
2
15
Sätra16.12.18
1.65
2
Hässelby28.6.20
1.64
1
14
Hässelby10.8.18
1.63
17
15
VUSGöteborg/U29.6.19
1.46i
5
14
Huddinge28.1.18
10-bästasnitt: 1.798
Stav
4.41i
6
Uppsala28.1.23
4.37
6
19
JSMSollentuna28.8.22
4.35
8
19
Västerås30.7.22
4.20
1
19
Göteborg/U17.6.22
4.14i
4
Norrköping6.1.23
4.11i
7
C
Sätra13.2.22
4.02
4
17
USMNorrköping13.8.21
4.00
1
19
Hässelby5.6.22
3.98
dec
17
Hässelby15.6.21
3.90
5
16
USMSollentuna22.8.20
Visa/dölj alla resultat
3.80
1
Hässelby13.8.20
3.80
dec
17
USMLjungby7.8.21
3.76
1
17
Huddinge13.6.21
3.55i
hep
15
IUSMUppsala2.2.19
3.55i
hep
16
IUSMSollentuna1.2.20
3.55
4
19
Hässelby7.7.20
3.51i
3
Sätra15.12.19
3.50
1
17
Hässelby4.6.20
3.45
dec
16
USMLjungby31.7.20
3.42
1
14
Trollbäcken16.9.18
3.38
2
Hässelby23.7.20
3.35i
hep
17
Sätra11.1.20
3.01i
9
15
IUSMVästerås10.3.19
2.47
5
13
Gävle10.9.17
10-bästasnitt: 4.148
Längd
7.18
1
19
Uppsala14.8.22+1.6
7.02
5
19
JSMSollentuna27.8.22+0.7
7.02i
2
B
Sätra29.1.23
6.97i
2
B
Växjö21.1.23
6.93
4
Västerås31.7.22+1.9
6.76i
hep
16
IUSMSollentuna1.2.20
6.76
1
19
Sollentuna11.6.22+1.7
6.74
1
17
Hässelby29.5.21-0.1
6.71
9
19
Q
JSMSollentuna26.8.22-1.4
6.69
9
QA
SMNorrköping5.8.22+0.1
Visa/dölj alla resultat
6.58
1
18
Hässelby9.6.20+2.0
6.56
+
19
Göteborg/U18.6.22+0.7
6.55
+
16
USMSollentuna22.8.20+0.6
6.49
2
17
Danderyd20.6.21+1.5
6.48
2
Hässelby28.6.20+0.8
6.47i
14
19
IJSMSkellefteå5.3.22
6.43
+
17
USMNorrköping14.8.21+1.6
6.41
3
15
VUSGöteborg/U28.6.19-2.6
6.41i
7
Huddinge29.1.22
6.39i
hep
17
Sätra11.1.20
6.36i
3
17
Sätra15.2.20
6.33i
7
16
IUSMÖrebro7.3.20
6.32i
3
15
IUSMVästerås9.3.19
6.31
+
17
Hässelby2.6.20+1.6
6.18
3
14
Trollbäcken16.9.180.0
6.18
+
15
USMTrollhättan10.8.19+1.3
6.08
5
15
Q
USMTrollhättan10.8.19-0.1
5.91
4
15
QA
VUSGöteborg/U28.6.190.0
5.29i
2
14
Sätra10.12.17
10-bästasnitt: 6.878

Kula (5.0 kg)
14.19
1
17
Hässelby15.5.21
13.98
dec
17
Hässelby16.6.21
13.89
2
17
Hässelby14.7.20
13.44i
4
16
IUSMÖrebro7.3.20
13.25i
6
17
Sätra16.2.20
12.97i
hep
17
Sätra12.1.20
12.85i
3
17
Växjö18.1.20
12.79
1
16
Stora Mossen15.5.20
12.75i
hep
16
IUSMSollentuna2.2.20
11.92i
9
17
Sollentuna16.3.19
Visa/dölj alla resultat
11.91i
5
17
Sollentuna13.2.20
11.31i
11
Sollentuna18.12.19
10-bästasnitt: 13.203

Total results in database: 224
By event:
60 m:8
80 m:2
100 m:8
200 m:1
300 m:3
800 m:2
1000 m:1
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):6
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):8
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m):2
60 m häck (91.4 cm):2
60 m häck (99.1 cm):6
110 m häck (99.1 cm):3
80 m häck (83.8 cm):7
Höjd:15
Stav:27
Längd:35
Tresteg:9
Kula (4.0 kg):7
Kula (5.0 kg):12
Kula (6.0 kg):1
Kula:3
Diskus (1.0 kg):4
Diskus (1.5 kg):7
Diskus (1.75 kg):1
Diskus:3
Slägga (4.0 kg):2
Slägga (5.0 kg):1
Slägga:3
Spjut (600 g):3
Spjut (700 g):5
Spjut:3
Åttakamp (P15):1
Tiokamp (P17, 300m, 1000m):3
Sjukamp (P15):1
Sjukamp (P17):2
Castorama:3
4x100 m:6
4x80 m:2
1000 m stafett:6
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
7.61
 3-15
Sätra
17.2
 
7.65
1h2-15
Sätra
16.12
 
2020
7.28
 H-16
Sollentuna
1.2
 
7.30
H-17
Sätra
11.1
 
7.30
2h4-17
Sätra
16.2
 
2022
7.30
 4h1
Uppsala
5.2
 
2023
7.10
2h1
Sollentuna
12.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.10
 1h4-14
Huddinge
16.6
 +1.4
2019
9.78
7-15
Huddinge
15.6
-0.6
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.37
 3h1-16
Norrköping
30.8
 +1.2
11.46
8-16
Norrköping
30.8
 +1.5
11.54
1h1-17
Täby
15.8
 +0.4
11.57
3rB
Trollbäcken
27.6
-0.6
2021
11.28
D-17
Hässelby
16.6
 +0.5
11.28
2-17
Gävle
12.9
 +1.5
11.40
1-17
Danderyd
20.6
 +0.1
11.76
D-17
Ljungby
8.8
 0.0
200 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
23.28
2-17
Uppsala
9.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
37.16
 D-16
Ljungby
31.7
 
2021
36.30
D-17
Ljungby
7.8
 
36.65
D-17
Hässelby
15.6
 
800 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:10.00
H-17
Sätra
12.1
 
2:11.14
H-16
Sollentuna
2.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
3:08.40
D-17
Hässelby
16.6
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.64
 1-14
Hässelby
10.8
 
2019
1.75
 -15
Täby
25.8
 
1.63
17-15
Göteborg/U
29.6
 
2020
1.65
 2
Hässelby
28.6
 
2021
1.86
1-17
Trollbäcken
5.6
 
1.75
D-17
Hässelby
16.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.46
 5-14
Huddinge
28.1
 
2019
1.80
 H-15
Uppsala
3.2
 
1.79
4-15
Västerås
9.3
 
1.74
2-15
Sätra
16.12
 
2020
1.84
5-16
Örebro
8.3
 
1.83
H-16
Sollentuna
2.2
 
1.81
6-17
Växjö
19.1
 
1.80
3=-17
Uppsala
8.2
 
1.75
H-17
Sätra
12.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
2.47
 5-13
Gävle
10.9
 
2018
3.42
 1-14
Trollbäcken
16.9
 
2020
3.90
 5-16
Sollentuna
22.8
 
3.80
1
Hässelby
13.8
 
3.55
4-19
Hässelby
7.7
 
3.50
1-17
Hässelby
4.6
 
3.45
D-16
Ljungby
31.7
 
3.38
2
Hässelby
23.7
 
2021
4.02
 4-17
Norrköping
13.8
 
3.98
D-17
Hässelby
15.6
 
3.80
D-17
Ljungby
7.8
 
3.76
1-17
Huddinge
13.6
 
2022
4.37
6-19
Sollentuna
28.8
 
4.35
8-19
Västerås
30.7
 
4.20
1-19
Göteborg/U
17.6
 
4.00
1-19
Hässelby
5.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
3.55
 H-15
Uppsala
2.2
 
3.01
9-15
Västerås
10.3
 
2020
3.55
 H-16
Sollentuna
1.2
 
3.51
3
Sätra
15.12
 
3.35
H-17
Sätra
11.1
 
2022
4.11
 7rC
Sätra
13.2
 
2023
4.41
6
Uppsala
28.1
 
4.14
4
Norrköping
6.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
6.18
 3-14
Trollbäcken
16.9
 0.0
2019
6.41
 3-15
Göteborg/U
28.6
-2.6
6.18
--15
Trollhättan
10.8
 +1.3
6.08
5q-15
Trollhättan
10.8
-0.1
5.91
4qA-15
Göteborg/U
28.6
 0.0
6.27w
 5-15
Trollhättan
10.8
 +3.9
2020
6.58
 1-18
Hässelby
9.6
 +2.0
6.55
--16
Sollentuna
22.8
 +0.6
6.48
2
Hässelby
28.6
 +0.8
6.31
--17
Hässelby
2.6
 +1.6
6.88w
 3-16
Sollentuna
22.8
 +4.4
6.53w
 1-17
Hässelby
2.6
 +2.5
2021
6.74
 1-17
Hässelby
29.5
-0.1
6.49
2-17
Danderyd
20.6
 +1.5
6.43
--17
Norrköping
14.8
 +1.6
6.62w
 6-17
Norrköping
14.8
 +3.8
6.38w
 D-17
Hässelby
16.6
 +2.8
2022
7.18
1-19
Uppsala
14.8
 +1.6
7.02
5-19
Sollentuna
27.8
 +0.7
6.93
4
Västerås
31.7
 +1.9
6.76
1-19
Sollentuna
11.6
 +1.7
6.71
9q-19
Sollentuna
26.8
-1.4
6.69
9qA
Norrköping
5.8
 +0.1
6.56
--19
Göteborg/U
18.6
 +0.7
7.15w
 4-19
Göteborg/U
18.6
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
5.29
 2-14
Sätra
10.12
 
2019
6.32
 3-15
Västerås
9.3
 
2020
6.76
 H-16
Sollentuna
1.2
 
6.39
H-17
Sätra
11.1
 
6.36
3-17
Sätra
15.2
 
6.33
7-16
Örebro
7.3
 
2022
6.47
 14-19
Skellefteå
5.3
 
6.41
7
Huddinge
29.1
 
2023
7.02
2cB
Sätra
29.1
 
6.97
2rB
Växjö
21.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11.15
 1-15
Göteborg/U
30.6
 0.0
11.15
17
Göteborg/U
30.6
 0.0
2019
12.90
5-17
Uppsala
18.8
 +1.7
12.90
 5-17
Uppsala
18.8
 +0.7
13.01w
 3-15
Trollhättan
11.8
 +3.6
2020
12.62w
 1
Hässelby
23.7
 +2.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
11.29
 1-15
Västerås
14.4
 
2020
13.53
3-16
Örebro
8.3
 
13.29
2-17
Växjö
18.1
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.24
 Com
Hässelby
8.10
 
2021
10.82
 Com
Sollentuna/E
18.9
 
2022
11.46
Com
Hässelby
9.10
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
30.17
 Com
Hässelby
8.10
 
2021
29.28
 Com
Sollentuna/E
18.9
 
2022
31.35
Com
Hässelby
9.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
25.68
Com
Sollentuna/E
18.9
 
2022
24.51
 Com
Hässelby
9.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
23.82
 Com
Hässelby
8.10
 
2021
24.40
 Com
Sollentuna/E
18.9
 
2022
47.49
Com
Hässelby
9.10
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.172
 6
Hässelby
8.10
 
2021
1.611
 2
Sollentuna/E
18.9
 
2022
2.051
2
Hässelby
9.10
 

Junior-ungdom
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.57
2-15
Västerås
10.3
 
8.63
2h2-15
Västerås
10.3
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.29
H-16
Sollentuna
2.2
 
8.43
2h2-17
Växjö
19.1
 
8.43
5-17
Växjö
19.1
 
8.44
2-17
Sätra
15.2
 
8.46
1h1-17
Sätra
15.2
 
8.61
H-17
Sätra
12.1
 
60 m häck (91.4 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.23
2-16
Örebro
7.3
 
8.38
1h1-16
Örebro
7.3
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.29
 3-19
Sätra
19.2
 
8.38
7-19
Skellefteå
5.3
 
8.45
4h1-19
Skellefteå
5.3
 
8.47
3-19
Huddinge
29.1
 
8.78
2-19
Västerås
23.1
 
2023
8.18
2-19
Växjö
22.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.00
 3J-15
Linköping
1.9
 +0.1
2019
11.32
2-15
Västerås
3.8
-0.5
11.36
4-15
Trollhättan
11.8
-1.3
11.38
5-15
Göteborg/U
30.6
-1.9
11.45
2h2-15
Göteborg/U
30.6
-0.2
11.58
1h2-15
Trollhättan
11.8
-3.1
11.25w
 2-15
Sollentuna
9.6
 +3.7
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.03
 D-16
Ljungby
31.7
 +0.7
15.11
3h2-16
Norrköping
29.8
-1.4
15.35
3-16
Norrköping
29.8
-2.4
15.51
4-17
Trollbäcken
27.6
-1.4
2021
14.65
1-17
Enskede
5.6
-0.6
14.89
D-17
Ljungby
7.8
 0.0
14.32w
 1-17
Norrköping
14.8
 +3.2
14.48w
 D-17
Hässelby
15.6
 +2.5
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
14.94
4h2-19
Göteborg/U
19.6
 +0.8
15.43
1-19
Danderyd
22.5
-1.3
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.94
 8-15
Linköping
2.9
 
2019
13.43
-15
Täby
25.8
 
13.22
8-15
Göteborg/U
28.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
12.02
 1-14
Växjö
20.1
 
11.64
2-14
Huddinge
28.1
 
11.26
1-14
Sätra
9.12
 
2019
14.01
4-15
Västerås
9.3
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.89
 2-17
Hässelby
14.7
 
12.79
1-16
Stora Mossen
15.5
 
2021
14.19
1-17
Hässelby
15.5
 
13.98
D-17
Hässelby
16.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
11.92
 9-17
Sollentuna
16.3
 
2020
13.44
4-16
Örebro
7.3
 
13.25
6-17
Sätra
16.2
 
12.97
H-17
Sätra
12.1
 
12.85
3-17
Växjö
18.1
 
12.75
H-16
Sollentuna
2.2
 
11.91
5-17
Sollentuna
13.2
 
11.31
11
Sollentuna
18.12
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.24
2-18
Hässelby
3.6
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
39.78
 1-14
Huddinge
16.6
 
2019
45.29
O-15
Varberg
14.9
 
44.96
6-15
Göteborg/U
30.6
 
41.09
6-15
Trollhättan
10.8
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
39.85
 2-17
Hässelby
14.7
 
39.09
D-16
Ljungby
31.7
 
2021
42.77
1-17
Hässelby
29.5
 
41.97
D-17
Hässelby
15.6
 
40.10
3-17
Gävle
12.9
 
38.44
1-17
Hässelby
15.5
 
37.38
D-17
Ljungby
7.8
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
37.11
2-18
Hässelby
3.6
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
38.60
 4-15
Märsta
23.9
 
2019
38.94
1-15
Hässelby
11.6
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
37.40
2-17
Hässelby
3.6
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
45.46
 1-14
Trollbäcken
15.9
 
2019
50.23
5-15
Göteborg/U
29.6
 
50.23
 5-15
Göteborg/U
29.6
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
43.82
 7-17
Uppsala
18.8
 
2020
48.87
1-18
Hässelby
3.6
 
46.80
D-16
Ljungby
31.7
 
2021
38.22
 D-17
Ljungby
7.8
 
Sjukamp (P15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
4.436
1-15
Uppsala
3.2
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.003
1-16
Sollentuna
2.2
 
4.745
2-17
Sätra
12.1
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1-15
Varberg
15.9
 
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
6.375
2-17
Hässelby
16.6
 

Ute
Längd
SM 2022
9
QA
6.69

Junior-ungdom
100 m
USM 2020 8
16
11.46
3
16
h1
11.37
80 m häck (83.8 cm)
USM 2019 4
15
11.36
1
15
h2
11.58
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2020 3
16
15.35
3
16
h2
15.11
USM 2021 1
17
14.32w
Stav
USM 2020 5
16
3.90
USM 2021 4
17
4.02
JSM 2022 6
19
4.37
Längd
USM 2019 5
15
6.27w
5
15
Q
6.08
USM 2020 3
16
6.88w
USM 2021 6
17
6.62w
JSM 2022 5
19
7.02
9
19
Q
6.71
Tresteg
USM 2019 3
15
13.01w
Diskus (1.0 kg)
USM 2019 6
15
41.09
Åttakamp (P15)
USM 2019 1
15
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
USM 2020
16
DNF
USM 2021
17
DNF
4x80 m
USM 2019 3
15
37.20
2
15
h1
37.09
4x100 m
USM 2020 6
17
44.72
2
17
h2
44.84
USM 2021 7
17
44.87
3
17
h2
44.97
1000 m stafett
USM 2020 7
17
2:03.74
6
17
h1
2:04.88
USM 2021 6
17
2:02.78
4
17
h1
2:03.48
JSM 2022 4
19
1:59.44
2
19
h1
1:59.93
Inne
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
IUSM 2019 2
15
8.57
2
15
h2
8.63
60 m häck (91.4 cm)
IUSM 2020 2
16
8.23
1
16
h1
8.38
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2022 7
19
8.38
4
19
h1
8.45
Höjd
IUSM 2019 4
15
1.79
IUSM 2020 5
16
1.84
Stav
IUSM 2019 9
15
3.01
IJSM 2022
19
NH
Längd
IUSM 2019 3
15
6.32
IUSM 2020 8
16
6.33
IJSM 2022 14
19
6.47
Tresteg
IUSM 2020 3
16
13.53
Kula (4.0 kg)
IUSM 2019 4
15
14.01
Kula (5.0 kg)
IUSM 2020 4
16
13.44
Sjukamp (P15)
IUSM 2019 1
15
4.436
Sjukamp (P17)
IUSM 2020 1
16
5.003