0



Elias Kapell

Född: 22 juni 2006

Ålder: 17 år 296 dagar

Förening:
 Hammarby IF
Förening:
 Hammarby IF
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

60 m (5)
7.09i
SB  IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna20.1.24
7.09i
=SB  UppsalaUppsala27.1.24
6.95i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
6.93i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
6.87i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
1000 m (1)
2:50.14i
PB  IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna21.1.24
60 m häck (99.1 cm) (5)
8.48i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.24
8.29i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.24
8.49i
  IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna21.1.24
8.32i
  UppsalaUppsala28.1.24
8.33i
  UppsalaUppsala28.1.24
Höjd (1)
1.79i
SB  IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna20.1.24
 
1.70
O
1.73
O
1.76
O
1.79
O
1.82
XXX
   
Stav (2)
4.10i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.24
 
3.90
O
4.10
XO
4.25
XXX
     
4.37i
PB  IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna21.1.24
 
3.87
XO
3.97
XO
4.07
O
4.17
O
4.27
XO
4.37
XO
4.47
XXX
 
Längd (7)
7.11i
SB  IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna20.1.24
 
7.057.116.97
7.37i
PB  UppsalaUppsala27.1.24
 
7.076.80XX7.37
7.22i
  FGPSätraFGP, Sätra3.2.24
 
XX7.22
7.30i
  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR11.2.24
 
7.30X7.285.92XX
7.21i
  ISMKarlstadISM, Karlstad16.2.24
 
XX7.21
7.30i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
 
7.18X7.19XX7.30
7.39i
PB  (37) IJSMÖrebroIJSM, Örebro25.2.24
 
7.006.824.747.39X7.36
Kula (6.0 kg) (1)
13.79i
PB  IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna20.1.24
 
13.6813.4913.79
Sjukamp (P19) (1)
5.373
PB  (16) IJSMSollentunaIJSM, Sollentuna21.1.24
7.09   7.11   13.79   1.79
8.49   4.37   2:50.14

2023

60 m (5)
7.23i
PB  SollentunaSollentuna7.1.23
7.23i
=PB  UppsalaUppsala27.1.23
7.06i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.2.23
7.09i
  IUSMKarlstadIUSM, Karlstad25.2.23
7.02i
PB  IUSMKarlstadIUSM, Karlstad25.2.23
100 m (5)
11.37
PB  LjungbyLjungby20.5.23+0.9
11.31
PB  Lag-USMKarlskronaLag-USM, Karlskrona27.5.23+1.5
11.43 nwi
  BoråsBorås10.6.23
11.44
  VästeråsVästerås6.8.230.0
11.10w
  USMLjungbyUSM, Ljungby27.8.23+2.7
200 m (2)
22.86
SB  HuddingeHuddinge18.6.23-0.6
22.10
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.7.23+2.0
300 m (1)
36.71
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby26.8.23
400 m (6)
52.96i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.23
51.71
PB  LjungbyLjungby20.5.23
50.20
PB  BoråsBorås10.6.23
49.35
PB  HuddingeHuddinge2.8.23
52.52
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg11.8.23
49.66
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg12.8.23
800 m (2)
2:17.07i
PB  SollentunaSollentuna8.1.23
2:14.54i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö5.2.23
1000 m (1)
3:02.11
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby27.8.23
1500 m (2)
5:11.24
SB  LjungbyLjungby21.5.23
4:54.34
PB  BoråsBorås11.6.23
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (10)
8.33i
PB  SollentunaSollentuna8.1.23
8.27i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.23
8.14i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.23
8.45i
  SätraSätra22.1.23
8.04i
PB  SätraSätra22.1.23
8.11i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö5.2.23
8.04i
=PB  SätraSätra18.2.23
8.07i
  SätraSätra18.2.23
8.26i
  IUSMKarlstadIUSM, Karlstad26.2.23
7.99i
PB  IUSMKarlstadIUSM, Karlstad26.2.23
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
14.54
PB  HuddingeHuddinge18.6.23-1.0
14.45w
  Göteborg/SGöteborg/S2.7.23+2.1
14.43w
  USMLjungbyUSM, Ljungby26.8.23+2.4
14.26
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23+1.1
110 m häck (91.4 cm) (2)
14.77
PB  LjungbyLjungby21.5.23+2.0
14.55
PB  BoråsBorås11.6.23+0.9
Höjd (6)
1.72i
PB  SollentunaSollentuna8.1.23
 
1.66
O
1.69
O
1.72
XO
1.75
XXX
    
1.82i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö5.2.23
 
1.64
O
1.67
O
1.70
XO
1.73
XO
1.76
O
1.79
XO
1.82
XO
1.85
XXX
1.77
PB  LjungbyLjungby20.5.23
 
1.68
O
1.71
XO
1.74
O
1.77
XO
1.80
XXX
   
1.77
=PB  BoråsBorås10.6.23
 
1.65
O
1.68
XO
1.71
O
1.74
XO
1.77
O
1.80
XXX
  
1.79
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby27.8.23
 
1.67
O
1.70
O
1.73
XO
1.76
XO
1.79
XO
1.82
X-
  
1.80
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
 
1.68
O
1.71
O
1.74
O
1.77
XO
1.80
XO
1.83
XXX
  
Stav (8)
4.12i
PB  SollentunaSollentuna7.1.23
 
3.62
O
3.72
O
3.82
XXO
3.92
XO
4.02
XO
4.12
XXO
4.22
XXX
 
4.21i
PB  UppsalaUppsala28.1.23
 
3.71
O
3.81
O
3.91
XO
4.01
O
4.11
O
4.21
O
4.30
XXX
 
4.33i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.2.23
 
3.83
O
3.93
XO
4.03
O
4.13
O
4.23
XXO
4.33
O
4.43
XXX
 
4.31
PB  DanderydDanderyd14.5.23
 
3.71
O
3.81
O
3.91
XO
4.01
XXO
4.11
O
4.21
XXO
4.31
XO
4.41
XXX
4.00
  LjungbyLjungby21.5.23
 
3.80
O
3.90
O
4.00
O
4.10
XXX
    
4.33
PB  TäbyTäby4.6.23
 
3.83
O
3.93
O
4.03
XO
4.13
O
4.23
XXO
4.33
XXO
4.43
XXX
 
4.13
  BoråsBorås11.6.23
4.20
  USMLjungbyUSM, Ljungby26.8.23
 
3.70
O
3.80
O
4.00
XO
4.10
O
4.20
O
4.30
XXX
  
Längd (14)
6.33i
SB  SollentunaSollentuna7.1.23
 
6.056.336.33
6.55i
PB  SätraSätra21.1.23
 
5.906.556.216.496.44X
6.72i
PB  UppsalaUppsala28.1.23
 
6.246.306.48X6.726.46
6.70i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.2.23
 
6.386.706.64
7.13i
PB  (24) IUSMKarlstadIUSM, Karlstad26.2.23
 
6.336.676.596.786.707.13
6.61
SB  SollentunaSollentuna18.5.23+0.7
6.73w
  SollentunaSollentuna18.5.23+5.1
 
6.49
+0.1
6.72
+3.3
6.67
+2.8
X
+3.0
6.73
+5.1
6.61
+0.7
6.63
SB  LjungbyLjungby20.5.23+2.0
 
6.42
+1.2
6.63
+2.0
6.50
-0.2
6.90
PB  BoråsBorås10.6.23+1.9
 
6.61
+2.5
5.09
+1.4
6.90
+1.9
6.80
  HuddingeHuddinge17.6.23+0.7
 
2.14
+0.6
6.73
+1.9
6.71
+1.6
X
+1.7
6.80
+0.7
X
+2.2
6.67
  Göteborg/SGöteborg/S30.6.23+2.0
 
2.90
+0.3
X
+0.9
6.67
+2.0
4.26
-0.2
X
+5.5
X
+0.6
6.93
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.7.23+1.1
 
6.82
+0.7
6.80
+1.8
6.45
-0.3
6.93
+1.1
X
+0.9
X
+0.8
6.43
  VästeråsVästerås6.8.23+0.4
 
6.43
+0.4
5.89
+0.8
X
+1.2
4.39
+1.9
6.20
0.0
6.70
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg13.8.23+1.4
 
6.56
0.0
6.70
+1.4
X1.97
+1.7
X1.45
+2.0
6.80
  USMLjungbyUSM, Ljungby27.8.23+1.3
 
6.75
+1.4
6.80
+1.3
Kula (5.0 kg) (13)
12.80i
SB  SollentunaSollentuna8.1.23
 
12.80XX
13.43i
PB  SätraSätra22.1.23
 
13.35X13.20X13.43X
13.88i
PB  UppsalaUppsala27.1.23
 
X12.8613.88
13.62i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö5.2.23
 
11.9211.9813.62
13.37i
  SätraSätra19.2.23
 
12.98X13.04X13.37
13.76i
  IUSMKarlstadIUSM, Karlstad26.2.23
 
X13.1913.76XXX
13.50
SB  Sollentuna/ESollentuna/E7.5.23
 
11.6913.4112.30X13.5013.06
13.82
PB  LjungbyLjungby20.5.23
 
12.9013.8213.18
14.45
PB  BoråsBorås10.6.23
 
13.7114.4513.92
14.56
PB  VästeråsVästerås6.8.23
 
14.5613.96X13.52X13.51
14.45
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg13.8.23
 
13.38X13.6813.71X14.45
13.75
  USMLjungbyUSM, Ljungby27.8.23
 
13.75X13.43
14.49
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
 
13.6313.8814.49
Kula (1)
11.25
PB  EnskedeEnskede1.10.23
 
10.8810.5411.2510.76
Diskus (1.5 kg) (4)
36.49
SB  Sollentuna/ESollentuna/E7.5.23
 
X35.2936.4934.86XX
39.19
PB  LjungbyLjungby21.5.23
 
26.9639.1937.53
36.66
  BoråsBorås11.6.23
 
36.66X35.24
30.26
  USMLjungbyUSM, Ljungby26.8.23
 
24.2430.26X
Diskus (1)
31.94
PB  EnskedeEnskede1.10.23
Slägga (1)
25.20
PB  EnskedeEnskede1.10.23
Spjut (700 g) (5)
52.31
PB  DanderydDanderyd14.5.23
 
52.3147.9746.64X45.7849.70
52.85
PB  LjungbyLjungby21.5.23
 
42.9152.85X
51.53
  Lag-USMKarlskronaLag-USM, Karlskrona27.5.23
 
47.8751.5350.49X
50.39
  BoråsBorås11.6.23
 
50.3949.6249.47
50.93
  USMLjungbyUSM, Ljungby26.8.23
 
50.93
Spjut (1)
45.48
PB  EnskedeEnskede1.10.23
Trekamp (1)
2.326
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
Tiokamp (P17) (2)
6.834
PB  LjungbyLjungby21.5.23
11.37/+0.9   6.63/+2.0   13.82   1.77   51.71
14.77/+2.0   39.19   4.00   52.85   5:11.24
7.063
PB  (13) BoråsBorås11.6.23
11.43   6.90/+1.9   14.45   1.77   50.20
14.55/+0.9   36.66   4.13   50.39   4:54.34
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
7.022
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby27.8.23
14.43w/+2.4   30.26   4.20   50.93   36.71
11.10w/+2.7   6.80/+1.3   13.75   1.79   3:02.11
Sjukamp (P17) (2)
4.897
PB  SollentunaSollentuna8.1.23
7.23   4.12   6.33   8.33
1.72   12.80   2:17.07
5.321
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö5.2.23
7.06   4.33   6.70   8.11
1.82   13.62   2:14.54
Castorama (1)
2.035
PB  EnskedeEnskede1.10.23
11.25   45.48   31.94   25.20
4x100 m (5)
43.99
SB  DanderydDanderyd13.5.23
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Vilmer Karlsson, Filip Herre
41.93
SB  SollentunaSollentuna18.5.23
 Hammarby IF
43.40
  Lag-USMKarlskronaLag-USM, Karlskrona27.5.23
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Vilmer Karlsson, Filip Herre
43.81
  USMSödertäljeUSM, Södertälje10.9.23
 Hammarby IF
Cedric Boateng, Elias Kapell
Vilmer Karlsson, Alfred Berglind
43.48
  USMSödertäljeUSM, Södertälje10.9.23
 Hammarby IF
Cedric Boateng, Elias Kapell
Vilmer Karlsson, Alfred Berglind
4x400 m (1)
3:15.62
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.23
 Sweden
William Trulsson, Elias Kapell
Filip Herre, Leon Ölmerud Kjellman
1000 m stafett (2)
2:02.29
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.23
 Hammarby IF
Aron Gullberg, Elias Kapell
Filip Herre, Vilmer Karlsson
1:58.22
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.23
 Hammarby IF
Aron Gullberg, Vilmer Karlsson
Elias Kapell, Filip Herre

2022

60 m (3)
7.35i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.22
DNSi
  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.22
7.27i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
100 m (2)
11.27w
  SollentunaSollentuna1.7.22+2.3
11.58
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.220.0
200 m (3)
22.56w
  SollentunaSollentuna12.6.22+2.2
22.77
PB  LidingöLidingö21.8.22+0.2
22.67
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22-0.5
300 m (1)
36.45
PB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
400 m (6)
53.64i
PB  VästeråsVästerås23.1.22
53.76i
  HuddingeHuddinge29.1.22
53.16i
PB  UppsalaUppsala4.2.22
53.43i
  SätraSätra12.2.22
53.98i
  SollentunaSollentuna19.2.22
54.35
PB  SollentunaSollentuna1.7.22
800 m (2)
2:20.07i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
2:19.78
SB  DanderydDanderyd22.5.22
1000 m (1)
3:05.73
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
1500 m (1)
4:56.27
PB  SollentunaSollentuna2.7.22
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
8.50i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
8.40i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
8.45i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
8.57i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
15.08w
  SollentunaSollentuna10.6.22+2.4
14.95
PB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+0.4
15.16w
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+2.6
15.00
  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22-0.6
110 m häck (91.4 cm) (1)
14.84w
  SollentunaSollentuna2.7.22+3.5
300 m häck (83.8 cm) (3)
39.93
PB  HuddingeHuddinge6.6.22
40.29
  USMUppsalaUSM, Uppsala27.8.22
38.66
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22
400 m häck (83.8 cm) (1)
57.84
PB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
Höjd (3)
1.70i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
 
1.55
O
1.58
O
1.61
O
1.64
O
1.67
XO
1.70
O
1.73
XXX
 
1.71
PB  SollentunaSollentuna1.7.22
 
1.62
O
1.65
O
1.68
XO
1.71
O
1.74
XXX
   
1.75
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
 
1.63
O
1.66
O
1.69
O
1.72
O
1.75
XO
1.78
XXX
  
Stav (7)
3.46i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
 
3.16
O
3.26
XO
3.36
XXO
3.46
O
3.56
XXX
   
3.70i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
 
3.10
O
3.30
O
3.50
O
3.70
XXO
3.85
XXX
   
3.74i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
 
3.34
O
3.44
XO
3.54
XO
3.64
XXO
3.74
XXO
3.84
XXR
  
3.70
PB  DanderydDanderyd22.5.22
 
3.50
XXO
3.60
XO
3.70
XO
3.80
XXX
    
3.75
PB  SollentunaSollentuna11.6.22
 
3.45
O
3.60
XXO
3.75
O
3.90
XXX
    
3.92
PB  SollentunaSollentuna2.7.22
 
3.62
O
3.72
XO
3.82
O
3.92
XO
4.02
XXX
   
3.92
=PB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
 
3.62
O
3.72
O
3.82
O
3.92
O
4.02
XXX
   
Längd (6)
6.34i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
 
5.806.346.23
6.68
PB  SollentunaSollentuna1.7.22+1.9
 
6.42
+1.6
X
+1.9
6.68
+1.9
5.87
  EnskedeEnskede5.7.22+1.4
 
5.87
+1.4
X
+2.0
1.75
+3.1
X
+0.9
X
+2.1
X
+2.3
6.66
  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22+1.8
 
6.66
+1.8
X
+2.5
X
+2.6
6.69
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala27.8.22+0.3
 
X5.73
-0.6
6.69
+0.3
6.29
-1.2
XX
6.87
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22-0.5
 
6.46
+0.2
6.41
+0.3
5.03
+0.8
6.87
-0.5
Kula (5.0 kg) (14)
10.94i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
 
10.1910.94XXXX
11.70i
PB  UppsalaUppsala4.2.22
 
11.2911.6811.7011.4311.33X
12.07i
PB  SätraSätra13.2.22
 
11.5912.0711.2811.7212.0611.36
12.68i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.22
 
12.6812.1012.2612.3812.41X
12.99i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.22
 
11.7212.94XX12.99X
13.19i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
 
12.1913.1913.18
13.19
PB  TäbyTäby14.5.22
 
13.19X13.0612.97X
13.13
  SollentunaSollentuna11.6.22
 
13.13XX12.59XX
13.62
PB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22
 
11.9112.54X13.1513.0013.62
13.24
  SollentunaSollentuna1.7.22
 
X13.24X
13.40
  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
 
13.19X13.40
12.39
  TingstädeTingstäde6.8.22
12.38
  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22
 
11.52X12.38XXX
13.10
  EnskedeEnskede1.10.22
 
13.10XX12.64
Diskus (1.5 kg) (6)
33.26
PB  EnskedeEnskede24.5.22
 
31.05X33.26X31.39X
34.84
PB  EnskedeEnskede26.5.22
 
X32.12XX31.4534.84
34.36
  SollentunaSollentuna2.7.22
 
X34.3634.12
36.21
PB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
 
29.1236.21X
38.79
PB  TingstädeTingstäde6.8.22
32.30
  EnskedeEnskede1.10.22
Slägga (5.0 kg) (1)
25.19
PB  EnskedeEnskede1.10.22
Spjut (700 g) (3)
41.53
PB  SollentunaSollentuna2.7.22
 
X41.5340.26
45.66
PB  USMVästeråsUSM, Västerås23.7.22
 
44.6744.9345.66
47.05
PB  EnskedeEnskede1.10.22
Tiokamp (P17) (1)
6.459
PB  (60) SollentunaSollentuna2.7.22
11.27w/+2.3   6.68/+1.9   13.24   1.71   54.35
14.84w/+3.5   34.36   3.92   41.53   4:56.27
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
6.706
PB  USMVästeråsUSM, Västerås24.7.22
15.00/-0.6   36.21   3.92   45.66   36.45
11.58/0.0   6.66/+1.8   13.40   1.75   3:05.73
Sjukamp (P17) (1)
4.693
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
7.27   3.74   6.34   8.57
1.70   13.19   2:20.07
4x100 m (4)
44.96
SB  DanderydDanderyd21.5.22
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Alfred Berglind, Felix Holmqvist
44.45
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Alfred Berglind, Felix Holmqvist
44.43
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Alfred Berglind, Felix Holmqvist
44.35
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Hannes Johansson, Felix Holmqvist
1000 m stafett (2)
2:04.61
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
Felix Holmqvist, Elias Kapell
Alfred Berglind, Filip Herre
2:02.82
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
Felix Holmqvist, Alfred Berglind
Elias Kapell, Filip Herre

2021

80 m (4)
9.96
PB  HuddingeHuddinge12.6.21-1.3
9.81
PB  HuddingeHuddinge12.6.21-0.8
10.00
  LeksandLeksand24.7.210.0
9.85
  LeksandLeksand24.7.21+0.8
100 m (1)
11.99
PB  EnskedeEnskede29.8.21+0.4
300 m (1)
39.71
PB  LeksandLeksand25.7.21
800 m (3)
2:23.85
PB  EnskedeEnskede6.6.21
2:16.92
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
2:24.73
  SollentunaSollentuna19.9.21
80 m häck (83.8 cm) (10)
11.80
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.210.0
11.83
  EnskedeEnskede5.6.21-0.9
11.74
PB  HuddingeHuddinge13.6.21-0.5
11.48
PB  DanderydDanderyd20.6.210.0
11.56
  LeksandLeksand25.7.21+0.6
11.58
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21+1.3
11.24
PB  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21+0.5
11.27
  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21+1.4
11.26
  TäbyTäby4.9.21+0.1
11.61
  SollentunaSollentuna18.9.21-1.7
300 m häck (76.2 cm) (5)
41.01
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
41.48
  EnskedeEnskede3.7.21
40.8m
  EnskedeEnskede11.8.21
41.63
  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21
39.66
PB  USMLinköpingUSM, Linköping21.8.21
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.68
PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
Höjd (6)
1.65
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
 
1.41
O
1.45
O
1.49
O
1.53
O
1.57
O
1.61
XO
1.65
XO
1.69
XXX
1.60
  EnskedeEnskede6.6.21
 
1.42
O
1.48
O
1.51
O
1.54
XO
1.57
O
1.60
XXO
1.63
XXX
 
1.64
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
1.49
XO
1.52
O
1.55
O
1.58
O
1.61
O
1.64
O
1.67
XXX
 
1.67
PB  TäbyTäby5.9.21
 
1.47
O
1.55
O
1.59
O
1.63
O
1.67
XXO
1.71
XXX
  
1.61
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 
1.47
O
1.54
O
1.61
O
1.68
XXX
    
1.67
=PB  SollentunaSollentuna19.9.21
 
1.52
O
1.55
O
1.58
O
1.61
O
1.64
XO
1.67
XXO
1.70
XXX
 
Stav (5)
3.21
PB  EnskedeEnskede29.5.21
 
2.71
O
2.81
XXO
2.91
O
3.01
XXO
3.11
O
3.21
XO
3.31
XXX
 
3.21
=PB  EnskedeEnskede29.5.21
 
2.71
O
2.81
XXO
2.91
O
3.01
XXO
3.11
O
3.21
XO
3.31
XXX
 
3.11
  EnskedeEnskede5.6.21
 
2.71
O
2.81
O
2.91
O
3.01
XO
3.11
O
3.21
XXX
  
3.30
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
2.90
O
3.00
O
3.10
O
3.20
XO
3.30
O
3.40
XXX
  
3.21
  SollentunaSollentuna18.9.21
 
3.01
XO
3.11
O
3.21
XO
3.31
XXX
    
Längd (10)
5.25
SB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.210.0
5.53
PB  EnskedeEnskede6.6.210.0
 
5.53
0.0
X
0.0
X
0.0
5.80
PB  HuddingeHuddinge12.6.21+1.0
 
3.69
-0.1
5.80
+1.0
5.49
0.0
X
0.0
X
-1.4
5.76
0.0
5.88
PB  DanderydDanderyd20.6.21-0.3
 
5.88
-0.3
X
0.0
5.85
+1.5
5.84
  LeksandLeksand24.7.21+1.5
 
X
0.0
5.69
0.0
X
0.0
X
0.0
5.84
+1.5
X
0.0
5.89
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21-1.8
 
5.57
-0.4
5.63
-1.2
5.89
-1.8
5.70
  USMLinköpingUSM, Linköping21.8.21+1.4
 
5.70
+1.4
6.11
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.21+1.6
 
5.83
+0.8
6.11
+1.6
X
+0.6
X
+0.7
X
+2.5
X
+1.0
5.92
  TäbyTäby4.9.21-0.4
 
5.92
-0.4
3.18
-3.1
5.63
-0.8
6.06
  SollentunaSollentuna19.9.21+1.2
 
5.73
+0.3
6.06
+1.2
5.86
+2.9
Tresteg (1)
11.99
PB  EnskedeEnskede22.9.21+1.2
 
11.99
+1.2
X11.70
0.0
X11.97
0.0
11.91
0.0
Kula (4.0 kg) (9)
12.95
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
 
11.6812.9512.31
12.53
  EnskedeEnskede6.6.21
 
12.5312.32X
11.76
  HuddingeHuddinge12.6.21
 
11.72XXX11.76X
12.17
  LeksandLeksand24.7.21
 
12.0312.1311.80X12.17X
13.48
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
12.5213.48X
13.98
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.21
 
12.8512.7012.6812.61X13.98
13.15
  TäbyTäby5.9.21
 
X13.1512.05
13.27
  SollentunaSollentuna19.9.21
 
12.70X13.27
11.82
  EnskedeEnskede2.10.21
 
X11.5011.8211.76
Diskus (1.0 kg) (7)
38.11
PB  EnskedeEnskede30.5.21
 
34.4638.11XX34.5735.37
38.36
PB  EnskedeEnskede5.6.21
 
35.6338.36
41.03
PB  EnskedeEnskede3.7.21
 
X41.0340.86X37.07X
40.36
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
37.32X40.36
39.51
  EnskedeEnskede29.8.21
 
39.51XX38.52XX
43.25
PB  SollentunaSollentuna18.9.21
 
41.8438.1443.25
NM
  EnskedeEnskede2.10.21
 
XXXX
Slägga (4.0 kg) (1)
30.34
PB  EnskedeEnskede2.10.21
 
28.4326.9130.3427.02
Spjut (600 g) (11)
39.48
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
 
39.48
44.95
PB  EnskedeEnskede5.6.21
 
41.43X44.95
43.56
  HuddingeHuddinge13.6.21
 
39.3738.5038.6238.36X43.56
42.80
  EnskedeEnskede15.6.21
 
39.6640.1839.5440.6441.1242.80
45.17
PB  DanderydDanderyd20.6.21
 
45.1741.5341.01
48.60
PB  LeksandLeksand25.7.21
 
48.60X39.63XX42.82
41.95
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
37.7540.0341.95
33.17
  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21
 
33.17XX
40.54
  TäbyTäby4.9.21
 
XX40.54
43.00
  SollentunaSollentuna18.9.21
 
40.6542.3443.00
42.29
  EnskedeEnskede2.10.21
 
XX42.2940.97
Åttakamp (P15) (3)
4.436
PB  EnskedeEnskede6.6.21
11.83/-0.9   38.36   3.11   44.95
5.53/0.0   12.53   1.60   2:23.85
4.775
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
11.58/+1.3   40.36   3.30   41.95
5.89/-1.8   13.48   1.64   2:16.92
4.771
  SollentunaSollentuna19.9.21
11.61/-1.7   43.25   3.21   43.00
6.06/+1.2   13.27   1.67   2:24.73
4x100 m (1)
45.41
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 Hammarby IF
Fabian Linderoth, Elias Kapell
Filip Herre, Felix Holmqvist
4x80 m (3)
36.99
SB  DanderydDanderyd19.6.21
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Alfred Berglind, Vilmer Karlsson
36.96
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Alfred Berglind, Vilmer Karlsson
36.99
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Carl Bergmark, Elias Kapell
Alfred Berglind, Vilmer Karlsson

2020

60 m (9)
8.11i
PB  SätraSätra11.1.20
8.15i
  SätraSätra18.1.20
7.99i
PB  SätraSätra18.1.20
8.34i
  HuddingeHuddinge26.1.20
8.00i
  HuddingeHuddinge26.1.20
8.07i
  UppsalaUppsala8.2.20
8.03i
  UppsalaUppsala8.2.20
8.12i
  SätraSätra16.2.20
8.23i
  SätraSätra16.2.20
80 m (4)
10.72
PB  EnskedeEnskede6.6.20-1.3
10.37
PB  TäbyTäby15.8.20-1.2
10.17
PB  HuddingeHuddinge26.9.20+0.1
10.18
  HuddingeHuddinge26.9.20+1.1
200 m (2)
26.75i
PB  SätraSätra18.1.20
26.86i
  UppsalaUppsala9.2.20
600 m (1)
1:52.98i
PB  SätraSätra12.1.20
800 m (2)
2:32.12
PB  EnskedeEnskede28.6.20
2:28.18
PB  EnskedeEnskede30.8.20
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (8)
9.37i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
9.21i
PB  SätraSätra12.1.20
9.39i
  SätraSätra19.1.20
9.20i
PB  SätraSätra2.2.20
9.33i
  UppsalaUppsala9.2.20
9.24i
  UppsalaUppsala9.2.20
9.40i
  SätraSätra15.2.20
9.48i
  SätraSätra15.2.20
80 m häck (83.8 cm) (10)
15.00
PB  EnskedeEnskede6.6.20-2.2
12.90
PB  EnskedeEnskede28.6.20-1.0
12.10
PB  TäbyTäby16.8.20+1.2
12.45
  TäbyTäby16.8.20+0.3
12.29
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20-1.9
12.36
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20-2.8
12.33
  EnskedeEnskede29.8.20-1.4
12.01
PB  Stockholm/SStockholm/S5.9.20+2.0
11.99
PB  HuddingeHuddinge13.9.20+0.4
12.14
  HuddingeHuddinge27.9.20-0.3
300 m häck (76.2 cm) (4)
47.09
PB  HuddingeHuddinge25.7.20
46.25
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20
43.62
PB  HuddingeHuddinge13.9.20
44.73
  HuddingeHuddinge26.9.20
Höjd (10)
1.45i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
 
1.30
O
1.40
O
1.45
XO
1.50
XXX
    
1.51i
PB  SätraSätra12.1.20
 
1.30
O
1.33
O
1.42
O
1.45
XO
1.48
O
1.51
XO
1.54
XO
1.57
XXX
1.50i
  UppsalaUppsala8.2.20
1.48i
  SätraSätra16.2.20
1.43
PB  EnskedeEnskede16.6.20
 
1.29
O
1.37
O
1.40
O
1.43
XO
1.46
XXX
   
1.47
PB  EnskedeEnskede23.6.20
1.49
PB  EnskedeEnskede28.6.20
 
1.37
XO
1.40
O
1.43
XO
1.46
XO
1.49
O
1.52
XXX
  
1.47
  SollentunaSollentuna1.8.20
 
1.35
O
1.39
O
1.43
O
1.47
O
1.51
XXX
   
1.44
  EnskedeEnskede30.8.20
 
1.35
O
1.38
O
1.41
XO
1.44
XO
1.47
XXX
   
1.44
  Stockholm/SStockholm/S5.9.20
 
1.36
O
1.40
XO
1.44
XO
1.48
XXX
    
Stav (6)
2.40i
SB  SätraSätra4.1.20
 
2.20
O
2.30
O
2.40
XXO
2.50
XXX
    
2.50i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.20
 
2.20
O
2.30
O
2.40
O
2.50
XO
2.60
XXX
   
NHi
  SätraSätra11.1.20
 
2.05
XXX
       
2.53i
SB  SätraSätra25.1.20
 
2.23
XXO
2.33
O
2.53
XXO
2.63
XXX
    
2.46
SB  EnskedeEnskede27.6.20
 
2.16
XXO
2.26
XO
2.36
O
2.46
O
2.56
XXX
   
2.91
PB  EnskedeEnskede29.8.20
 
2.41
O
2.51
O
2.61
XO
2.71
O
2.81
O
2.91
XXO
3.01
XXX
 
Längd (12)
4.63i
PB  SätraSätra11.1.20
 
4.624.634.63
5.22i
PB  SätraSätra19.1.20
 
4.803.475.083.544.785.22
4.87i
SB  HuddingeHuddinge26.1.20
 
4.824.724.734.87
5.05i
  UppsalaUppsala9.2.20
4.81i
  SätraSätra15.2.20
4.84
SB  EnskedeEnskede28.6.20+1.3
 
4.69
+0.9
4.71
0.0
4.84
+1.3
5.28
SB  TäbyTäby15.8.20-1.3
 
4.84
+2.3
4.81
-0.4
3.35
+0.8
5.28
-1.3
5.27
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20+1.3
 
4.99
+0.8
5.03
+1.8
4.97
+2.2
5.03
+1.3
5.27
+1.3
4.97
+2.9
5.08
  EnskedeEnskede30.8.20+0.3
 
5.08
+0.3
5.08
+0.7
4.97
0.0
5.16
  Stockholm/SStockholm/S5.9.200.0
 
5.16
0.0
5.09
+0.4
5.14
+1.5
5.46
PB  HuddingeHuddinge13.9.200.0
 
X
0.0
5.24
+1.6
5.46
0.0
5.27
+1.9
5.38
  HuddingeHuddinge26.9.200.0
 
X
0.0
5.38
0.0
5.17
0.0
3.86
-1.0
Kula (4.0 kg) (15)
9.63i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
 
9.178.768.519.639.479.44
10.20i
PB  SätraSätra12.1.20
 
9.9310.209.86
9.04i
  SätraSätra19.1.20
 
XX8.849.04XX
9.72i
  HuddingeHuddinge26.1.20
 
9.269.729.529.45
10.15i
  SätraSätra2.2.20
 
X9.429.599.7810.15X
10.06i
  UppsalaUppsala8.2.20
9.88i
  SätraSätra16.2.20
10.18
PB  EnskedeEnskede14.6.20
 
9.099.3610.009.6410.189.92
11.17
PB  HuddingeHuddinge25.7.20
 
10.6510.44X10.5010.9511.17
10.46
  TingstädeTingstäde8.8.20
10.93
  TäbyTäby15.8.20
 
10.8910.93X10.76
10.94
  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20
 
X10.94X10.59XX
10.70
  EnskedeEnskede30.8.20
 
10.7010.46X
10.65
  Stockholm/ÖStockholm/Ö5.9.20
 
9.9710.659.87
NM
  HuddingeHuddinge13.9.20
 
X
Kula (1)
10.56
PB  EnskedeEnskede28.6.20
 
10.569.4110.03
Diskus (1.0 kg) (6)
29.41
PB  diskusEnskedediskus, Enskede31.5.20
 
X28.8924.9128.5029.4125.79
29.91
PB  EnskedeEnskede23.6.20
31.49
PB  TingstädeTingstäde8.8.20
20.12
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20
 
XX20.12
27.49
  EnskedeEnskede29.8.20
28.15
  EnskedeEnskede10.10.20
 
X28.15X27.92
Diskus (1)
27.83
PB  EnskedeEnskede27.6.20
 
XX27.83
Spjut (400 g) (1)
34.13
  EnskedeEnskede27.6.20
Spjut (600 g) (7)
32.16
PB  EnskedeEnskede16.6.20
33.61
PB  SollentunaSollentuna1.8.20
 
XX33.61
33.33
  TingstädeTingstäde8.8.20
30.89
  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20
 
X30.89
34.97
PB  EnskedeEnskede29.8.20
35.06
PB  Stockholm/SStockholm/S5.9.20
 
31.7735.0632.79
30.39
  EnskedeEnskede10.10.20
 
X27.8630.39X
Åttakamp (P15) (2)
3.324
PB  EnskedeEnskede28.6.20
         
         
3.578
PB  EnskedeEnskede30.8.20
12.33/-1.4   27.49   2.91   34.97
5.08/+0.3   10.70   1.44   2:28.18
Sjukamp (P15) (1)
2.773
PB  SätraSätra12.1.20
8.11   Nm   4.63   9.21
1.51   10.2m   1:52.98

2019

60 m (2)
8.12
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.8
7.98w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+2.6
200 m (1)
26.73
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.0
60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) (2)
9.55
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-0.1
9.36
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-0.3
Stav (2)
2.72i
PB  ÖrebroÖrebro17.3.19
2.66
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
Längd (1)
5.30
PB  TäbyTäby24.8.19+1.4
Längd (zon) (1)
5.55w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+2.6
Kula (3.0 kg) (1)
9.22
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19

2018

60 m (4)
8.6mi
  SätraSätra20.1.18
8.58i
PB  SätraSätra20.1.18
8.55i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
8.56i
  HuddingeHuddinge28.1.18
Höjd (2)
1.30i
PB  SätraSätra20.1.18
1.37i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18
Stav (2)
2.17i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
2.51
PB  HuddingeHuddinge16.6.18
Längd (zon) (2)
4.90i
PB  SätraSätra20.1.18
4.80i
  HuddingeHuddinge28.1.18
Kula (3.0 kg) (2)
8.55i
PB  SätraSätra20.1.18
8.72i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
8.12
Göteborg/U29.6.19-1.8
Inne
6.87
Örebro24.2.24
80 m
Ute
9.81
Huddinge12.6.21-0.8
100 m
Ute
11.31
Karlskrona27.5.23+1.5
200 m
Ute
22.10
Göteborg/S2.7.23+2.0
Inne
26.75
Sätra18.1.20
300 m
Ute
36.45
Västerås23.7.22
400 m
Ute
49.35
Huddinge2.8.23
Inne
52.96
Örebro14.1.23
600 m
Inne
1:52.98
Sätra12.1.20
800 m
Ute
2:16.92
Ljungby8.8.21
Inne
2:14.54
Växjö5.2.23
1000 m
Ute
3:02.11
Ljungby27.8.23
Inne
2:50.14
Sollentuna21.1.24
1500 m
Ute
4:54.34
Borås11.6.23
Höjd
Ute
1.80
Stockholm/S2.9.23
Inne
1.82
Växjö5.2.23
Stav
Ute
4.33
Täby4.6.23
Inne
4.37
Sollentuna21.1.24
Längd
Ute
6.93
Göteborg/S1.7.23+1.1
Inne
7.39
Örebro25.2.24
Tresteg
Ute
11.99
Enskede22.9.21+1.2
Kula
Ute
11.25
Enskede1.10.23
Diskus
Ute
31.94
Enskede1.10.23
Slägga
Ute
25.20
Enskede1.10.23
Spjut
Ute
45.48
Enskede1.10.23
Castorama
Ute
2.035
Enskede1.10.23

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
7.99
Karlstad26.2.23
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.26
Stockholm/S2.9.23+1.1
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne
9.20
Sätra2.2.20
60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)
Ute
9.36
Göteborg/U28.6.19-0.3
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.29
Örebro13.1.24
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.24
Linköping20.8.21+0.5
300 m häck (76.2 cm)
Ute
39.66
Linköping21.8.21
300 m häck (83.8 cm)
Ute
38.66
Uppsala28.8.22
400 m häck (83.8 cm)
Ute
57.84
Göteborg/U17.6.22
Längd (zon)
Inne
4.90
Sätra20.1.18
Kula (4.0 kg)
Ute
13.98
Linköping22.8.21
Inne
10.20
Sätra12.1.20
Kula (3.0 kg)
Ute
9.22
Göteborg/U30.6.19
Inne
8.72
Huddinge27.1.18
Kula (5.0 kg)
Ute
14.56
Västerås6.8.23
Inne
13.88
Uppsala27.1.23
Kula (6.0 kg)
Inne
13.79
Sollentuna20.1.24
Diskus (1.0 kg)
Ute
43.25
Sollentuna18.9.21
Diskus (1.5 kg)
Ute
39.19
Ljungby21.5.23
Slägga (4.0 kg)
Ute
30.34
Enskede2.10.21
Slägga (5.0 kg)
Ute
25.19
Enskede1.10.22
Spjut (600 g)
Ute
48.60
Leksand25.7.21
Spjut (700 g)
Ute
52.85
Ljungby21.5.23
Sjukamp (P19)
Inne
5.373
Sollentuna21.1.24
Tiokamp (P17)
Ute
7.063
Borås11.6.23
Åttakamp (P15)
Ute
4.775
Ljungby8.8.21
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute
7.022
Ljungby27.8.23
Sjukamp (P15)
Inne
2.773
Sätra12.1.20
Sjukamp (P17)
Inne
5.321
Växjö5.2.23
60 m
6.87i
2
19
IJSMÖrebro24.2.24
6.93i
3
19
s2
IJSMÖrebro24.2.24
6.95i
1
19
h3
IJSMÖrebro24.2.24
7.02i
2
17
IUSMKarlstad25.2.23
7.06i
hep
17
IUSMVäxjö4.2.23
7.09i
2
17
h1
IUSMKarlstad25.2.23
7.09i
hep
19
IJSMSollentuna20.1.24
7.09i
2
h4
Uppsala27.1.24
7.23i
hep
17
Sollentuna7.1.23
7.23i
1
17
h2
Uppsala27.1.23
Visa/dölj alla resultat
7.27i
hep
16
IUSMÖrebro19.3.22
7.35i
1
17
h3
Göteborg/FH27.2.22
7.99i
2
14
Sätra18.1.20
8.00i
2
14
Huddinge26.1.20
8.03i
2
15
B
Uppsala8.2.20
8.07i
3
15
h4
Uppsala8.2.20
8.11i
tri
15
Sätra11.1.20
8.12
1
13
h4
VUSGöteborg/U29.6.19-1.8
8.12i
2
14
h1
Sätra16.2.20
8.15i
1
14
h1
Sätra18.1.20
8.23i
6
14
Sätra16.2.20
8.34i
2
14
h1
Huddinge26.1.20
8.55i
1
12
h3
Huddinge28.1.18
8.56i
1
12
Huddinge28.1.18
8.58i
1
12
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 7.056
400 m
49.35
1
Huddinge2.8.23
49.66
3
17
USMHelsingborg12.8.23
50.20
dec
17
Borås10.6.23
51.71
dec
17
Ljungby20.5.23
52.52
2
17
h1
USMHelsingborg11.8.23
52.96i
3
17
Örebro14.1.23
53.16i
1
17
Uppsala4.2.22
53.43i
3
B
Sätra12.2.22
53.64i
1
17
B
Västerås23.1.22
53.76i
2
C
Huddinge29.1.22
Visa/dölj alla resultat
53.98i
2
E
Sollentuna19.2.22
54.35
dec
17
Sollentuna1.7.22
10-bästasnitt: 52.039
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
7.99i
3
17
IUSMKarlstad26.2.23
8.04i
1
17
Sätra22.1.23
8.04i
1
17
Sätra18.2.23
8.07i
1
17
Sätra18.2.23
8.11i
hep
17
IUSMVäxjö5.2.23
8.14i
1
17
Örebro14.1.23
8.26i
1
17
h2
IUSMKarlstad26.2.23
8.27i
1
17
h2
Örebro14.1.23
8.33i
hep
17
Sollentuna8.1.23
8.40i
1
16
h1
IUSMGöteborg/FH12.3.22
Visa/dölj alla resultat
8.45i
2
16
IUSMGöteborg/FH12.3.22
8.45i
1
17
h1
Sätra22.1.23
8.50i
1
17
B
Göteborg/FH26.2.22
8.57i
hep
16
IUSMÖrebro20.3.22
10-bästasnitt: 8.165
Höjd
1.82i
hep
17
IUSMVäxjö5.2.23
1.80
tri
17
vFINStockholm/S2.9.23
1.79
dec
17
USMLjungby27.8.23
1.79i
hep
19
IJSMSollentuna20.1.24
1.77
dec
17
Ljungby20.5.23
1.77
dec
17
Borås10.6.23
1.75
dec
16
USMVästerås24.7.22
1.72i
hep
17
Sollentuna8.1.23
1.71
dec
17
Sollentuna1.7.22
1.70i
hep
16
IUSMÖrebro20.3.22
Visa/dölj alla resultat
1.67
9
15
E
Täby5.9.21
1.67
tri
15
Sollentuna19.9.21
1.65
4
15
Trollbäcken22.5.21
1.64
tri
15
USMLjungby8.8.21
1.61
9
17
Lag-SMGävle12.9.21
1.60
tri
15
Enskede6.6.21
1.51i
tri
15
Sätra12.1.20
1.50i
12
15
Uppsala8.2.20
1.49
dec
14
Enskede28.6.20
1.48i
10
14
Sätra16.2.20
1.47
3
14
Enskede23.6.20
1.47
7
17
Sollentuna1.8.20
1.45i
3
15
Norrköping6.1.20
1.44
oct
15
Enskede30.8.20
1.44
13
15
Stockholm/S5.9.20
1.43
3
14
Enskede16.6.20
1.37i
3
12
Huddinge27.1.18
1.30i
6
12
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 1.762
Stav
4.37i
hep
19
IJSMSollentuna21.1.24
4.33i
hep
17
IUSMVäxjö4.2.23
4.33
3
B
Täby4.6.23
4.31
1
17
Danderyd14.5.23
4.21i
1
17
Uppsala28.1.23
4.20
dec
17
USMLjungby26.8.23
4.13
dec
17
Borås11.6.23
4.12i
hep
17
Sollentuna7.1.23
4.10i
4
B
Örebro13.1.24
4.00
dec
17
Ljungby21.5.23
Visa/dölj alla resultat
3.92
dec
17
Sollentuna2.7.22
3.92
dec
16
USMVästerås23.7.22
3.75
5
17
Sollentuna11.6.22
3.74i
hep
16
IUSMÖrebro19.3.22
3.70i
6
17
Uppsala6.2.22
3.70
5
17
Danderyd22.5.22
3.46i
5
17
Huddinge29.1.22
3.30
tri
15
USMLjungby7.8.21
3.21
2
Enskede29.5.21
3.21
2
15
Enskede29.5.21
3.21
tri
15
Sollentuna18.9.21
3.11
tri
15
Enskede5.6.21
2.91
oct
15
Enskede29.8.20
2.72i
2
13
Örebro17.3.19
2.66
2
13
VUSGöteborg/U29.6.19
2.53i
14
E
Sätra25.1.20
2.51
1
12
Huddinge16.6.18
2.50i
5
15
Norrköping6.1.20
2.46
dec
14
Enskede27.6.20
2.40i
4
B
Sätra4.1.20
2.17i
1
13
Huddinge28.1.18
10-bästasnitt: 4.21
Längd
7.39i
2
19
IJSMÖrebro25.2.24
7.37i
1
Uppsala27.1.24
7.30i
5
v3NatBærum, NOR11.2.24
7.30i
5
ISMKarlstad17.2.24
7.22i
6
Sätra3.2.24
7.21i
4
QA
ISMKarlstad16.2.24
7.13i
1
17
IUSMKarlstad26.2.23
7.11i
hep
19
IJSMSollentuna20.1.24
6.93
5
Göteborg/S1.7.23+1.1
6.90
dec
17
Borås10.6.23+1.9
Visa/dölj alla resultat
6.87
1
17
Club CHHuddinge11.9.22-0.5
6.80
2
17
Huddinge17.6.23+0.7
6.80
dec
17
USMLjungby27.8.23+1.3
6.72i
1
17
Uppsala28.1.23
6.70i
hep
17
IUSMVäxjö4.2.23
6.70
3
17
USMHelsingborg13.8.23+1.4
6.69
1
16
USMUppsala27.8.22+0.3
6.68
dec
17
Sollentuna1.7.22+1.9
6.67
5
17
Göteborg/S30.6.23+2.0
6.66
dec
16
USMVästerås24.7.22+1.8
6.63
dec
17
Ljungby20.5.23+2.0
6.61
+
Sollentuna18.5.23+0.7
6.55i
1
17
Sätra21.1.23
6.43
2
17
Västerås6.8.23+0.4
6.34i
hep
16
IUSMÖrebro19.3.22
6.33i
hep
17
Sollentuna7.1.23
6.11
4
15
USMLinköping22.8.21+1.6
6.06
tri
15
Sollentuna19.9.21+1.2
5.92
3
15
D
Täby4.9.21-0.4
5.89
tri
15
USMLjungby8.8.21-1.8
5.88
1
15
Danderyd20.6.21-0.3
5.87
4
Enskede5.7.22+1.4
5.84
2
15
Leksand24.7.21+1.5
5.80
2
15
Huddinge12.6.21+1.0
5.70
10
15
Q
USMLinköping21.8.21+1.4
5.53
tri
15
Enskede6.6.210.0
5.46
1
14
Huddinge13.9.200.0
5.38
3
14
Huddinge26.9.200.0
5.30
-
15
Täby24.8.19+1.4
5.28
5
15
Täby15.8.20-1.3
5.27
2
14
Trollbäcken23.8.20+1.3
5.25
1
15
B
Trollbäcken22.5.210.0
5.22i
2
14
Sätra19.1.20
5.16
8
15
Stockholm/S5.9.200.0
5.08
oct
15
Enskede30.8.20+0.3
5.05i
2
14
Uppsala9.2.20
4.87i
3
14
Huddinge26.1.20
4.84
dec
14
Enskede28.6.20+1.3
4.81i
5
14
Sätra15.2.20
4.63i
tri
15
Sätra11.1.20
10-bästasnitt: 7.186
4x100 m
41.93
1
Sollentuna18.5.23
43.40
2
17
C
Karlskrona27.5.23
43.48
2
17
USMSödertälje10.9.23
43.81
1
17
h2
USMSödertälje10.9.23
43.99
1
17
Danderyd13.5.23
44.35
2
17
Club CHHuddinge11.9.22
44.43
5
17
USMGöteborg/S29.5.22
44.45
1
17
h3
USMGöteborg/S29.5.22
44.96
1
17
h1
Danderyd21.5.22
45.41
5
17
Lag-SMGävle12.9.21
10-bästasnitt: 44.021

80 m häck (83.8 cm)
11.24
2
15
h3
USMLinköping20.8.21+0.5
11.26
3
15
Täby4.9.21+0.1
11.27
4
15
USMLinköping20.8.21+1.4
11.48
1
15
Danderyd20.6.210.0
11.56
1
Leksand25.7.21+0.6
11.58
tri
15
USMLjungby7.8.21+1.3
11.61
tri
15
Sollentuna18.9.21-1.7
11.74
2
15
Huddinge13.6.21-0.5
11.80
1
15
Trollbäcken22.5.210.0
11.83
tri
15
Enskede5.6.21-0.9
Visa/dölj alla resultat
11.99
1
14
Huddinge13.9.20+0.4
12.01
2
15
B
Stockholm/S5.9.20+2.0
12.10
3
15
h2
Täby16.8.20+1.2
12.14
2
14
Huddinge27.9.20-0.3
12.29
1
14
h2
Trollbäcken23.8.20-1.9
12.33
oct
15
Enskede29.8.20-1.4
12.36
2
14
Trollbäcken23.8.20-2.8
12.45
8
15
Täby16.8.20+0.3
12.90
dec
14
Enskede28.6.20-1.0
15.00
5
15
Enskede6.6.20-2.2
10-bästasnitt: 11.537
Kula (4.0 kg)
13.98
4
15
USMLinköping22.8.21
13.48
tri
15
USMLjungby8.8.21
13.27
tri
15
Sollentuna19.9.21
13.15
3
15
D
Täby5.9.21
12.95
2
15
Trollbäcken22.5.21
12.53
tri
15
Enskede6.6.21
12.17
2
15
Leksand24.7.21
11.82
com
15
Enskede2.10.21
11.76
2
15
Huddinge12.6.21
11.17
1
15
Huddinge25.7.20
Visa/dölj alla resultat
10.94
4
14
Trollbäcken22.8.20
10.93
7
15
Täby15.8.20
10.70
oct
15
Enskede30.8.20
10.65
10
15
Stockholm/Ö5.9.20
10.46
1
14
Tingstäde8.8.20
10.20i
tri
15
Sätra12.1.20
10.18
2
15
Enskede14.6.20
10.15i
2
15
Sätra2.2.20
10.06i
9
15
Uppsala8.2.20
9.88i
2
14
Sätra16.2.20
9.72i
5
14
Huddinge26.1.20
9.63i
5
15
Norrköping6.1.20
9.04i
5
14
Sätra19.1.20
10-bästasnitt: 12.628
Kula (5.0 kg)
14.56
2
17
Västerås6.8.23
14.49
tri
17
vFINStockholm/S2.9.23
14.45
dec
17
Borås10.6.23
14.45
4
17
USMHelsingborg13.8.23
13.88i
5
17
Uppsala27.1.23
13.82
dec
17
Ljungby20.5.23
13.76i
4
17
IUSMKarlstad26.2.23
13.75
dec
17
USMLjungby27.8.23
13.62
3
16
Göteborg/U18.6.22
13.62i
hep
17
IUSMVäxjö5.2.23
Visa/dölj alla resultat
13.50
4
17
Sollentuna/E7.5.23
13.43i
2
17
Sätra22.1.23
13.40
dec
16
USMVästerås24.7.22
13.37i
2
17
Sätra19.2.23
13.24
dec
17
Sollentuna1.7.22
13.19i
hep
16
IUSMÖrebro20.3.22
13.19
3
17
Täby14.5.22
13.13
4
17
Sollentuna11.6.22
13.10
com
17
Enskede1.10.22
12.99i
3
16
IUSMGöteborg/FH13.3.22
12.80i
hep
17
Sollentuna8.1.23
12.68i
1
17
Göteborg/FH27.2.22
12.39
1
16
Tingstäde6.8.22
12.38
7
16
USMUppsala28.8.22
12.07i
5
17
Sätra13.2.22
11.70i
5
17
Uppsala4.2.22
10.94i
4
17
Huddinge29.1.22
10-bästasnitt: 14.04
Diskus (1.0 kg)
43.25
tri
15
Sollentuna18.9.21
41.03
1
15
Enskede3.7.21
40.36
tri
15
USMLjungby7.8.21
39.51
1
15
Enskede29.8.21
38.36
tri
15
Enskede5.6.21
38.11
3
15
Enskede30.5.21
31.49
2
14
Tingstäde8.8.20
29.91
1
15
Enskede23.6.20
29.41
2
15
diskusEnskede31.5.20
28.15
com
15
Enskede10.10.20
Visa/dölj alla resultat
27.49
oct
15
Enskede29.8.20
20.12
10
14
Trollbäcken23.8.20
10-bästasnitt: 35.958
Diskus (1.5 kg)
39.19
dec
17
Ljungby21.5.23
38.79
1
16
Tingstäde6.8.22
36.66
dec
17
Borås11.6.23
36.49
5
17
Sollentuna/E7.5.23
36.21
dec
16
USMVästerås23.7.22
34.84
1
17
Enskede26.5.22
34.36
dec
17
Sollentuna2.7.22
33.26
3
17
Enskede24.5.22
32.30
com
17
Enskede1.10.22
30.26
dec
17
USMLjungby26.8.23
10-bästasnitt: 35.236
Spjut (600 g)
48.60
2
15
Leksand25.7.21
45.17
1
15
Danderyd20.6.21
44.95
tri
15
Enskede5.6.21
43.56
1
15
Huddinge13.6.21
43.00
tri
15
Sollentuna18.9.21
42.80
1
15
Enskede15.6.21
42.29
com
15
Enskede2.10.21
41.95
tri
15
USMLjungby7.8.21
40.54
4
15
D
Täby4.9.21
39.48
1
15
Trollbäcken22.5.21
Visa/dölj alla resultat
35.06
6
15
Stockholm/S5.9.20
34.97
oct
15
Enskede29.8.20
33.61
1
15
Sollentuna1.8.20
33.33
1
14
Tingstäde8.8.20
33.17
16
15
USMLinköping20.8.21
32.16
2
14
Enskede16.6.20
30.89
7
14
Trollbäcken22.8.20
30.39
com
15
Enskede10.10.20
10-bästasnitt: 43.234

Total results in database: 420
By event:
60 m:28
80 m:8
100 m:8
200 m:8
300 m:3
400 m:12
600 m:1
800 m:9
1000 m:3
1500 m:3
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):14
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):8
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m):8
60 m häck (76.2 cm, 7.65 m):2
60 m häck (99.1 cm):5
110 m häck (91.4 cm):3
80 m häck (83.8 cm):20
300 m häck (76.2 cm):9
300 m häck (83.8 cm):4
400 m häck (83.8 cm):1
Höjd:28
Stav:32
Längd:51
Längd (zon):3
Tresteg:1
Kula (4.0 kg):24
Kula (3.0 kg):3
Kula (5.0 kg):27
Kula (6.0 kg):1
Kula:2
Diskus (1.0 kg):13
Diskus (1.5 kg):10
Diskus:2
Slägga (4.0 kg):1
Slägga (5.0 kg):1
Slägga:1
Spjut (400 g):1
Spjut (600 g):18
Spjut (700 g):8
Spjut:1
Trekamp:1
Sjukamp (P19):1
Tiokamp (P17):3
Åttakamp (P15):5
Tiokamp (P17, 300m, 1000m):2
Sjukamp (P15):1
Sjukamp (P17):3
Castorama:1
4x100 m:10
4x80 m:3
4x400 m:1
1000 m stafett:4
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
8.12
1h4-13
Göteborg/U
29.6
-1.8
7.98w
 2rB-13
Göteborg/U
29.6
 +2.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.55
 1h3-12
Huddinge
28.1
 
8.56
1-12
Huddinge
28.1
 
8.58
1-12
Sätra
20.1
 
2020
7.99
 2-14
Sätra
18.1
 
8.00
2-14
Huddinge
26.1
 
8.03
2rB-15
Uppsala
8.2
 
8.07
3h4-15
Uppsala
8.2
 
8.11
M-15
Sätra
11.1
 
8.12
2h1-14
Sätra
16.2
 
8.15
1h1-14
Sätra
18.1
 
8.23
6-14
Sätra
16.2
 
8.34
2h1-14
Huddinge
26.1
 
2022
7.27
 H-16
Örebro
19.3
 
7.35
1h3-17
Göteborg/FH
27.2
 
2023
7.02
 2-17
Karlstad
25.2
 
7.06
H-17
Växjö
4.2
 
7.09
2h1-17
Karlstad
25.2
 
7.23
H-17
Sollentuna
7.1
 
7.23
1h2-17
Uppsala
27.1
 
2024
6.87
2-19
Örebro
24.2
 
6.93
3s2-19
Örebro
24.2
 
6.95
1h3-19
Örebro
24.2
 
7.09
H-19
Sollentuna
20.1
 
7.09
2h4
Uppsala
27.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.17
 2h2-14
Huddinge
26.9
 +0.1
10.18
3-14
Huddinge
26.9
 +1.1
10.37
2h3-15
Täby
15.8
-1.2
10.72
5-15
Enskede
6.6
-1.3
2021
9.81
4-15
Huddinge
12.6
-0.8
9.85
2-15
Leksand
24.7
 +0.8
9.96
2h1-15
Huddinge
12.6
-1.3
10.00
3h4-15
Leksand
24.7
 0.0
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.99
 4rA
Enskede
29.8
 +0.4
2022
11.58
 D-16
Västerås
24.7
 0.0
11.27w
 D-17
Sollentuna
1.7
 +2.3
2023
11.31
2rB-17
Karlskrona
27.5
 +1.5
11.37
D-17
Ljungby
20.5
 +0.9
11.44
1h2-17
Västerås
6.8
 0.0
11.10w
 D-17
Ljungby
27.8
 +2.7
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
26.73
 6-13
Göteborg/U
30.6
-1.0
2022
22.67
 2rB-17
Huddinge
11.9
-0.5
22.77
1rB
Lidingö
21.8
 +0.2
22.56w
 2-17
Sollentuna
12.6
 +2.2
2023
22.10
3-17
Göteborg/S
2.7
 +2.0
22.86
1-17
Huddinge
18.6
-0.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
26.75
2-14
Sätra
18.1
 
26.86
3rA-15
Uppsala
9.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
39.71
 1rC-15
Leksand
25.7
 
2022
36.45
D-16
Västerås
23.7
 
2023
36.71
 D-17
Ljungby
26.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
54.35
 D-17
Sollentuna
1.7
 
2023
49.35
1
Huddinge
2.8
 
49.66
3-17
Helsingborg
12.8
 
50.20
D-17
Borås
10.6
 
51.71
D-17
Ljungby
20.5
 
52.52
2h1-17
Helsingborg
11.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
53.16
 1-17
Uppsala
4.2
 
53.43
3rB
Sätra
12.2
 
53.64
1rB-17
Västerås
23.1
 
53.76
2rC
Huddinge
29.1
 
53.98
2rE
Sollentuna
19.2
 
2023
52.96
3-17
Örebro
14.1
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:52.98
M-15
Sätra
12.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:28.18
 O-15
Enskede
30.8
 
2:32.12
D-14
Enskede
28.6
 
2021
2:16.92
M-15
Ljungby
8.8
 
2:23.85
M-15
Enskede
6.6
 
2:24.73
M-15
Sollentuna
19.9
 
2022
2:19.78
 8-17
Danderyd
22.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
2:20.07
 H-16
Örebro
20.3
 
2023
2:14.54
H-17
Växjö
5.2
 
2:17.07
H-17
Sollentuna
8.1
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
3:05.73
 D-16
Västerås
24.7
 
2023
3:02.11
D-17
Ljungby
27.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2024
2:50.14
H-19
Sollentuna
21.1
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
4:56.27
 D-17
Sollentuna
2.7
 
2023
4:54.34
D
Borås
11.6
 
5:11.24
D-17
Ljungby
21.5
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.49
 D-14
Enskede
28.6
 
1.47
3-14
Enskede
23.6
 
1.47
7-17
Sollentuna
1.8
 
1.44
O-15
Enskede
30.8
 
1.44
13-15
Stockholm/S
5.9
 
1.43
3-14
Enskede
16.6
 
2021
1.67
 9rE-15
Täby
5.9
 
1.67
M-15
Sollentuna
19.9
 
1.65
4-15
Trollbäcken
22.5
 
1.64
M-15
Ljungby
8.8
 
1.61
9-17
Gävle
12.9
 
1.60
M-15
Enskede
6.6
 
2022
1.75
 D-16
Västerås
24.7
 
1.71
D-17
Sollentuna
1.7
 
2023
1.80
M-17
Stockholm/S
2.9
 
1.79
D-17
Ljungby
27.8
 
1.77
D-17
Ljungby
20.5
 
1.77
D-17
Borås
10.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.37
 3-12
Huddinge
27.1
 
1.30
6-12
Sätra
20.1
 
2020
1.51
 M-15
Sätra
12.1
 
1.50
12-15
Uppsala
8.2
 
1.48
10-14
Sätra
16.2
 
1.45
3-15
Norrköping
6.1
 
2022
1.70
 H-16
Örebro
20.3
 
2023
1.82
H-17
Växjö
5.2
 
1.72
H-17
Sollentuna
8.1
 
2024
1.79
 H-19
Sollentuna
20.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2.51
 1-12
Huddinge
16.6
 
2019
2.66
 2-13
Göteborg/U
29.6
 
2020
2.91
 O-15
Enskede
29.8
 
2.46
D-14
Enskede
27.6
 
2021
3.30
 M-15
Ljungby
7.8
 
3.21
2-15
Enskede
29.5
 
3.21
2
Enskede
29.5
 
3.21
M-15
Sollentuna
18.9
 
3.11
M-15
Enskede
5.6
 
2022
3.92
 D-17
Sollentuna
2.7
 
3.92
D-16
Västerås
23.7
 
3.75
5-17
Sollentuna
11.6
 
3.70
5-17
Danderyd
22.5
 
2023
4.33
3rB
Täby
4.6
 
4.31
1-17
Danderyd
14.5
 
4.20
D-17
Ljungby
26.8
 
4.13
D-17
Borås
11.6
 
4.00
D-17
Ljungby
21.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2.17
 1-13
Huddinge
28.1
 
2019
2.72
 2-13
Örebro
17.3
 
2020
2.53
 14cE
Sätra
25.1
 
2.50
5-15
Norrköping
6.1
 
2.40
4cB
Sätra
4.1
 
2022
3.74
 H-16
Örebro
19.3
 
3.70
6-17
Uppsala
6.2
 
3.46
5-17
Huddinge
29.1
 
2023
4.33
 H-17
Växjö
4.2
 
4.21
1-17
Uppsala
28.1
 
4.12
H-17
Sollentuna
7.1
 
2024
4.37
H-19
Sollentuna
21.1
 
4.10
4rB
Örebro
13.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
5.30
 -15
Täby
24.8
 +1.4
2020
5.46
 1-14
Huddinge
13.9
 0.0
5.38
3-14
Huddinge
26.9
 0.0
5.28
5-15
Täby
15.8
-1.3
5.27
2-14
Trollbäcken
23.8
 +1.3
5.16
8-15
Stockholm/S
5.9
 0.0
5.08
O-15
Enskede
30.8
 +0.3
4.84
D-14
Enskede
28.6
 +1.3
2021
6.11
 4-15
Linköping
22.8
 +1.6
6.06
M-15
Sollentuna
19.9
 +1.2
5.92
3rD-15
Täby
4.9
-0.4
5.89
M-15
Ljungby
8.8
-1.8
5.88
1-15
Danderyd
20.6
-0.3
5.84
2-15
Leksand
24.7
 +1.5
5.80
2-15
Huddinge
12.6
 +1.0
5.70
10q-15
Linköping
21.8
 +1.4
5.53
M-15
Enskede
6.6
 0.0
5.25
1cB-15
Trollbäcken
22.5
 0.0
2022
6.87
 1-17
Huddinge
11.9
-0.5
6.69
1-16
Uppsala
27.8
 +0.3
6.68
D-17
Sollentuna
1.7
 +1.9
6.66
D-16
Västerås
24.7
 +1.8
5.87
4
Enskede
5.7
 +1.4
2023
6.93
5
Göteborg/S
1.7
 +1.1
6.90
D-17
Borås
10.6
 +1.9
6.80
2-17
Huddinge
17.6
 +0.7
6.80
D-17
Ljungby
27.8
 +1.3
6.70
3-17
Helsingborg
13.8
 +1.4
6.67
5-17
Göteborg/S
30.6
 +2.0
6.63
D-17
Ljungby
20.5
 +2.0
6.61
-
Sollentuna
18.5
 +0.7
6.43
2-17
Västerås
6.8
 +0.4
6.73w
 3
Sollentuna
18.5
 +5.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.22
 2-14
Sätra
19.1
 
5.05
2-14
Uppsala
9.2
 
4.87
3-14
Huddinge
26.1
 
4.81
5-14
Sätra
15.2
 
4.63
M-15
Sätra
11.1
 
2022
6.34
 H-16
Örebro
19.3
 
2023
7.13
 1-17
Karlstad
26.2
 
6.72
1-17
Uppsala
28.1
 
6.70
H-17
Växjö
4.2
 
6.55
1-17
Sätra
21.1
 
6.33
H-17
Sollentuna
7.1
 
2024
7.39
2-19
Örebro
25.2
 
7.37
1
Uppsala
27.1
 
7.30
5
Bærum, NOR
11.2
 
7.30
5
Karlstad
17.2
 
7.22
6
Sätra
3.2
 
7.21
4qA
Karlstad
16.2
 
7.11
H-19
Sollentuna
20.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.99
1-15
Enskede
22.9
 +1.2
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.56
 D-14
Enskede
28.6
 
2023
11.25
Com
Enskede
1.10
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
27.83
 D-14
Enskede
27.6
 
2023
31.94
Com
Enskede
1.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2023
25.20
Com
Enskede
1.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2023
45.48
Com
Enskede
1.10
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2023
2.035
3
Enskede
1.10
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
9.36
3-13
Göteborg/U
28.6
-0.3
9.55
1h2-13
Göteborg/U
28.6
-0.1
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.20
2-15
Sätra
2.2
 
9.21
M-15
Sätra
12.1
 
9.24
2-15
Uppsala
9.2
 
9.33
1h1-15
Uppsala
9.2
 
9.37
2-15
Norrköping
6.1
 
9.39
1-14
Sätra
19.1
 
9.40
1h1-14
Sätra
15.2
 
9.48
4-14
Sätra
15.2
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.40
 1h1-16
Göteborg/FH
12.3
 
8.45
2-16
Göteborg/FH
12.3
 
8.50
1rB-17
Göteborg/FH
26.2
 
8.57
H-16
Örebro
20.3
 
2023
7.99
3-17
Karlstad
26.2
 
8.04
1-17
Sätra
22.1
 
8.04
1-17
Sätra
18.2
 
8.07
1-17
Sätra
18.2
 
8.11
H-17
Växjö
5.2
 
8.14
1-17
Örebro
14.1
 
8.26
1h2-17
Karlstad
26.2
 
8.27
1h2-17
Örebro
14.1
 
8.33
H-17
Sollentuna
8.1
 
8.45
1h1-17
Sätra
22.1
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2024
8.29
1-19
Örebro
13.1
 
8.32
2-19
Uppsala
28.1
 
8.33
3-19
Uppsala
28.1
 
8.48
1-19
Örebro
13.1
 
8.49
H-19
Sollentuna
21.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.99
 1-14
Huddinge
13.9
 +0.4
12.01
2rB-15
Stockholm/S
5.9
 +2.0
12.10
3h2-15
Täby
16.8
 +1.2
12.14
2-14
Huddinge
27.9
-0.3
12.29
1h2-14
Trollbäcken
23.8
-1.9
12.33
O-15
Enskede
29.8
-1.4
12.36
2-14
Trollbäcken
23.8
-2.8
12.45
8-15
Täby
16.8
 +0.3
12.90
D-14
Enskede
28.6
-1.0
15.00
5-15
Enskede
6.6
-2.2
2021
11.24
2h3-15
Linköping
20.8
 +0.5
11.26
3-15
Täby
4.9
 +0.1
11.27
4-15
Linköping
20.8
 +1.4
11.48
1-15
Danderyd
20.6
 0.0
11.56
1
Leksand
25.7
 +0.6
11.58
M-15
Ljungby
7.8
 +1.3
11.61
M-15
Sollentuna
18.9
-1.7
11.74
2-15
Huddinge
13.6
-0.5
11.80
1-15
Trollbäcken
22.5
 0.0
11.83
M-15
Enskede
5.6
-0.9
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
14.95
 3h2-16
Göteborg/U
19.6
 +0.4
15.00
D-16
Västerås
23.7
-0.6
15.08w
 1-17
Sollentuna
10.6
 +2.4
15.16w
 4-16
Göteborg/U
19.6
 +2.6
2023
14.26
M-17
Stockholm/S
2.9
 +1.1
14.54
2-17
Huddinge
18.6
-1.0
14.43w
 D-17
Ljungby
26.8
 +2.4
14.45w
 1h1-17
Göteborg/S
2.7
 +2.1
110 m häck (91.4 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
14.84w
 D-17
Sollentuna
2.7
 +3.5
2023
14.55
D-17
Borås
11.6
 +0.9
14.77
D-17
Ljungby
21.5
 +2.0
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
43.62
 1-14
Huddinge
13.9
 
44.73
4-15
Huddinge
26.9
 
46.25
4-14
Trollbäcken
22.8
 
47.09
5-15
Huddinge
25.7
 
2021
39.66
3-15
Linköping
21.8
 
41.01
1-15
Huddinge
11.6
 
41.48
1-15
Enskede
3.7
 
41.63
1h3-15
Linköping
20.8
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
40.68
 1rB-17
Gävle
12.9
 
2022
38.66
3-16
Uppsala
28.8
 
39.93
1-16
Huddinge
6.6
 
40.29
2h2-16
Uppsala
27.8
 
400 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
57.84
5-17
Göteborg/U
17.6
 
Längd (zon)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
5.55w
 8-13
Göteborg/U
30.6
 +2.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
4.90
1-12
Sätra
20.1
 
4.80
1-12
Huddinge
28.1
 
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
9.22
14-13
Göteborg/U
30.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.72
1-12
Huddinge
27.1
 
8.55
1-12
Sätra
20.1
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.17
 1-15
Huddinge
25.7
 
10.94
4-14
Trollbäcken
22.8
 
10.93
7-15
Täby
15.8
 
10.70
O-15
Enskede
30.8
 
10.65
10-15
Stockholm/Ö
5.9
 
10.46
1-14
Tingstäde
8.8
 
10.18
2-15
Enskede
14.6
 
2021
13.98
4-15
Linköping
22.8
 
13.48
M-15
Ljungby
8.8
 
13.27
M-15
Sollentuna
19.9
 
13.15
3rD-15
Täby
5.9
 
12.95
2-15
Trollbäcken
22.5
 
12.53
M-15
Enskede
6.6
 
12.17
2-15
Leksand
24.7
 
11.82
Com-15
Enskede
2.10
 
11.76
2-15
Huddinge
12.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
10.20
M-15
Sätra
12.1
 
10.15
2-15
Sätra
2.2
 
10.06
9-15
Uppsala
8.2
 
9.88
2-14
Sätra
16.2
 
9.72
5-14
Huddinge
26.1
 
9.63
5-15
Norrköping
6.1
 
9.04
5-14
Sätra
19.1
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
13.62
 3-16
Göteborg/U
18.6
 
13.40
D-16
Västerås
24.7
 
13.24
D-17
Sollentuna
1.7
 
13.19
3-17
Täby
14.5
 
13.13
4-17
Sollentuna
11.6
 
13.10
Com-17
Enskede
1.10
 
12.39
1-16
Tingstäde
6.8
 
12.38
7-16
Uppsala
28.8
 
2023
14.56
2-17
Västerås
6.8
 
14.49
M-17
Stockholm/S
2.9
 
14.45
D-17
Borås
10.6
 
14.45
4-17
Helsingborg
13.8
 
13.82
D-17
Ljungby
20.5
 
13.75
D-17
Ljungby
27.8
 
13.50
4-17
Sollentuna/E
7.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
13.19
 H-16
Örebro
20.3
 
12.99
3-16
Göteborg/FH
13.3
 
12.68
1-17
Göteborg/FH
27.2
 
12.07
5-17
Sätra
13.2
 
11.70
5-17
Uppsala
4.2
 
10.94
4-17
Huddinge
29.1
 
2023
13.88
5-17
Uppsala
27.1
 
13.76
4-17
Karlstad
26.2
 
13.62
H-17
Växjö
5.2
 
13.43
2-17
Sätra
22.1
 
13.37
2-17
Sätra
19.2
 
12.80
H-17
Sollentuna
8.1
 
Kula (6.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2024
13.79
H-19
Sollentuna
20.1
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
31.49
 2-14
Tingstäde
8.8
 
29.91
1-15
Enskede
23.6
 
29.41
2-15
Enskede
31.5
 
28.15
Com-15
Enskede
10.10
 
27.49
O-15
Enskede
29.8
 
20.12
10-14
Trollbäcken
23.8
 
2021
43.25
M-15
Sollentuna
18.9
 
41.03
1-15
Enskede
3.7
 
40.36
M-15
Ljungby
7.8
 
39.51
1-15
Enskede
29.8
 
38.36
M-15
Enskede
5.6
 
38.11
3-15
Enskede
30.5
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
38.79
 1-16
Tingstäde
6.8
 
36.21
D-16
Västerås
23.7
 
34.84
1-17
Enskede
26.5
 
34.36
D-17
Sollentuna
2.7
 
33.26
3-17
Enskede
24.5
 
32.30
Com-17
Enskede
1.10
 
2023
39.19
D-17
Ljungby
21.5
 
36.66
D-17
Borås
11.6
 
36.49
5-17
Sollentuna/E
7.5
 
30.26
D-17
Ljungby
26.8
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
30.34
Com-15
Enskede
2.10
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
25.19
Com-17
Enskede
1.10
 
Spjut (400 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
34.13
 D-14
Enskede
27.6
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
35.06
 6-15
Stockholm/S
5.9
 
34.97
O-15
Enskede
29.8
 
33.61
1-15
Sollentuna
1.8
 
33.33
1-14
Tingstäde
8.8
 
32.16
2-14
Enskede
16.6
 
30.89
7-14
Trollbäcken
22.8
 
30.39
Com-15
Enskede
10.10
 
2021
48.60
2-15
Leksand
25.7
 
45.17
1-15
Danderyd
20.6
 
44.95
M-15
Enskede
5.6
 
43.56
1-15
Huddinge
13.6
 
43.00
M-15
Sollentuna
18.9
 
42.80
1-15
Enskede
15.6
 
42.29
Com-15
Enskede
2.10
 
41.95
M-15
Ljungby
7.8
 
40.54
4rD-15
Täby
4.9
 
39.48
1-15
Trollbäcken
22.5
 
33.17
16-15
Linköping
20.8
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
47.05
 Com-17
Enskede
1.10
 
45.66
D-16
Västerås
23.7
 
41.53
D-17
Sollentuna
2.7
 
2023
52.85
D-17
Ljungby
21.5
 
52.31
1-17
Danderyd
14.5
 
51.53
2-17
Karlskrona
27.5
 
50.93
D-17
Ljungby
26.8
 
50.39
D-17
Borås
11.6
 
Sjukamp (P15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2.773
12-15
Sätra
12.1
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
4.693
 2-16
Örebro
20.3
 
2023
5.321
1-17
Växjö
5.2
 
4.897
1-17
Sollentuna
8.1
 
Sjukamp (P19)
Inne Visa/dölj alla resultat
2024
5.373
3-19
Sollentuna
21.1
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
3.578
 2-15
Enskede
30.8
 
3.324
1-14
Enskede
28.6
 
2021
4.775
1-15
Ljungby
8.8
 
4.771
1 -15
Sollentuna
19.9
 
4.436
2-15
Enskede
6.6
 
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
6.706
 2-16
Västerås
24.7
 
2023
7.022
1-17
Ljungby
27.8
 

Inne
Längd
ISM 2024 5
7.30
4
QA
7.21

Junior-ungdom
Ute
400 m
USM 2023 3
17
49.66
2
17
h1
52.52
80 m häck (83.8 cm)
USM 2021 4
15
11.27
2
15
h3
11.24
300 m häck (76.2 cm)
USM 2021 3
15
39.66
1
15
h3
41.63
300 m häck (83.8 cm)
USM 2022 3
16
38.66
2
16
h2
40.29
Längd
USM 2021 4
15
6.11
10
15
Q
5.70
USM 2022 1
16
6.69
USM 2023 3
17
6.70
Kula (4.0 kg)
USM 2021 4
15
13.98
Kula (5.0 kg)
USM 2022 7
16
12.38
USM 2023 4
17
14.45
Spjut (600 g)
USM 2021 16
15
33.17
Åttakamp (P15)
USM 2021 1
15
4.775
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
USM 2022 2
16
6.706
USM 2023 1
17
7.022
4x80 m
USM 2021 5
15
36.99
2
15
h1
36.96
4x100 m
USM 2022 5
17
44.43
1
17
h3
44.45
USM 2023 2
17
43.48
1
17
h2
43.81
1000 m stafett
USM 2022 3
17
2:02.82
2
17
h3
2:04.61
USM 2023 1
17
1:58.22
1
17
h2
2:02.29
Inne
60 m
IUSM 2023 2
17
7.02
2
17
h1
7.09
IJSM 2024 2
19
6.87
3
19
s2
6.93
1
19
h3
6.95
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2022 2
16
8.45
1
16
h1
8.40
IUSM 2023 3
17
7.99
1
17
h2
8.26
Längd
IUSM 2023 1
17
7.13
IJSM 2024 2
19
7.39
Kula (5.0 kg)
IUSM 2022 3
16
12.99
IUSM 2023 4
17
13.76
Sjukamp (P17)
IUSM 2022 2
16
4.693
IUSM 2023 1
17
5.321
Sjukamp (P19)
IJSM 2024 3
19
5.373