Clara Fallenius

Född: 6 februari 2003

Ålder: 18 år 257 dagar

Förening:
 Hässelby SK
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (1)
12.50
PB  HässelbyHässelby29.5.21-0.6
200 m (2)
25.68w
  LjungbyLjungby22.5.21+3.4
25.63
SB  SMLjungbySM, Ljungby7.8.21-0.6
800 m (3)
2:33.90i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro31.1.21
2:30.64
PB  LjungbyLjungby23.5.21
2:30.60
PB  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21
60 m häck (2)
9.05i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro31.1.21
9.00i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
100 m häck (8)
14.49
PB  LjungbyLjungby22.5.21+1.4
14.40w
  TrollbäckenTrollbäcken5.6.21+3.0
14.43
PB  HuddingeHuddinge13.6.21-0.4
14.38
PB  DanderydDanderyd20.6.210.0
14.19w
  SMLjungbySM, Ljungby7.8.21+2.3
14.83
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.5
14.32
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-0.6
14.74
  SMBoråsSM, Borås28.8.21-1.4
Höjd (3)
1.67i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro31.1.21
 
1.46
O
1.52
O
1.55
O
1.58
O
1.61
O
1.64
XO
1.67
XO
1.70
XXX
1.65
=PB  LjungbyLjungby22.5.21
 
1.53
O
1.56
O
1.59
XO
1.62
XO
1.65
O
1.68
XXX
  
1.64
  SMLjungbySM, Ljungby7.8.21
 
1.52
O
1.55
O
1.58
O
1.61
XO
1.64
XXO
1.67
XXX
  
Längd (11)
5.46i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro31.1.21
 
5.455.465.31
5.64
SB  LjungbyLjungby23.5.21+2.0
 
5.45
+2.5
5.50
+2.3
5.64
+2.0
5.83
PB  HässelbyHässelby29.5.21+0.3
 
5.54
-1.1
5.65
0.0
5.51
+0.6
X5.72
+0.4
5.83
+0.3
5.75
  HässelbyHässelby15.6.21+1.8
 
5.47
+0.9
5.75
+1.8
5.63
+3.1
5.57
+2.0
5.61
+1.8
5.65
+2.1
5.69
  DanderydDanderyd20.6.21+1.3
 
5.61
-0.6
5.52
-1.2
5.46
-1.7
X
0.0
5.69
+1.3
5.62
0.0
5.96
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+1.7
 
5.80
0.0
5.81
+0.3
5.96
+1.7
X
0.0
X
0.0
5.83
0.0
5.68w
  SpångaSpånga1.7.21+2.8
 
5.68
+2.8
X5.44
+2.9
4.71
+3.0
5.57
  EnskedeEnskede3.7.21+1.3
5.59w
  EnskedeEnskede3.7.21+2.8
 
5.45
+0.6
5.57
+1.3
5.54
+0.2
5.59
+2.8
5.50
+1.2
5.49
+0.7
5.48
  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21+1.9
5.63w
  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21+2.2
 
5.48
+1.9
5.40
0.0
5.63
+2.2
5.43
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.5
 
5.43
+0.5
5.23
+1.2

0.0
5.47
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+0.8
 
5.44
+0.5
5.34
+1.7
X
+2.3
5.47
+0.8
5.40
+1.5
5.45
+1.2
Tresteg (2)
11.72
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+2.0
 
11.09
+1.4
11.04
+0.7
11.11
+1.0
11.72
+2.0

0.0
11.63
0.0
11.50
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-0.1
11.59w
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21+2.9
 
11.01
+1.3
11.41
+1.1
11.18
+1.8
11.40
+0.4
11.50
-0.1
11.59
+2.9
Kula (3)
9.77i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro31.1.21
 
9.749.779.03
9.26
PB  LjungbyLjungby22.5.21
 
9.04X9.26
9.79
PB  SMLjungbySM, Ljungby7.8.21
 
9.799.149.73
Spjut (2)
22.35
PB  LjungbyLjungby23.5.21
 
20.66X22.35
25.35
PB  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21
 
X25.3524.83
Femkamp (1)
3.565
PB  ISMÖrebroISM, Örebro31.1.21
Sjukamp (2)
4.770
PB  LjungbyLjungby23.5.21
4.893
PB  (90) SMLjungbySM, Ljungby8.8.21
4x100 m (3)
47.92
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Jessica Östlund, Amanda Hansson
47.63
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Laura Fodor
Clara Fallenius, Amanda Hansson
47.06
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Greta Deltin
Clara Fallenius, Amanda Hansson

2020

60 m (4)
8.01i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
8.09i
  VäxjöVäxjö18.1.20
7.97i
PB  SätraSätra16.2.20
8.03i
  SätraSätra16.2.20
100 m (1)
12.59
PB  SpångaSpånga9.7.20+1.2
200 m (4)
25.44
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20+0.9
25.48
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20+0.2
25.59
  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20+2.0
DNS
  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20+1.1
600 m (1)
1:45.96i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
800 m (1)
2:31.49
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (6)
9.24i
SB  VäxjöVäxjö19.1.20
9.14i
SB  VäxjöVäxjö19.1.20
8.89i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
9.02i
  SätraSätra15.2.20
8.92i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
8.93i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (4)
15.12
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.3
14.69
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20-0.5
13.86
PB  (36) USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+0.7
14.06
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+1.7
Höjd (5)
1.60i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
1.59i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
1.50
O
1.53
O
1.56
O
1.59
O
1.62
XXX
   
1.56i
  SätraSätra16.2.20
1.65
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
1.47
O
1.50
O
1.53
O
1.56
XO
1.59
O
1.62
XXO
1.65
O
1.68
XXX
1.58
  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn29.8.20
 
1.46
O
1.53
O
1.58
XXO
1.63
XXX
    
Längd (10)
5.35i
SB  HuddingeHuddinge26.1.20
 
5.245.355.265.175.27X
5.61i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
5.615.595.52
5.76i
PB  SätraSätra15.2.20
5.89i
PB  (33) (15)IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
5.555.655.245.895.83
5.71
PB  HässelbyHässelby28.6.20+1.7
 
XX5.71
+1.7
5.53
+2.4
XX
5.53
  SpångaSpånga9.7.20+1.4
 
5.53
+1.4
5.20
+1.2
5.27
+1.9
5.43
+1.6
5.53
+1.4
5.41
+1.6
5.50
  HässelbyHässelby23.7.20+1.7
5.51w
  HässelbyHässelby23.7.20+4.2
 
X5.30
+2.7
5.50
+1.7
XX5.51
+4.2
5.63
  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20+0.2
 
5.63
+0.2
X
0.0
X
0.0
5.64
  SöderhamnSöderhamn8.8.20+1.9
 
5.30
0.0
5.64
+1.9
5.47
+3.7
5.59
+1.9
5.54
+2.2
X
0.0
5.57
  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20+0.3
 
5.36
+1.7
5.22
+0.7
5.34
+1.8
5.37
+1.7
5.45
+1.2
5.57
+0.3
Kula (3.0 kg) (6)
10.99i
SB  VäxjöVäxjö19.1.20
11.13i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
10.1711.1310.72
11.04i
  SätraSätra16.2.20
11.10
PB  HässelbyHässelby3.6.20
 
11.1010.5810.3310.2810.53X
11.33
PB  HässelbyHässelby14.6.20
 
10.2610.5010.9310.2411.3310.91
10.91
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
9.5510.6910.91
Spjut (500 g) (3)
NM
  HässelbyHässelby3.6.20
20.06
SB  HässelbyHässelby10.6.20
26.79
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
23.7723.9226.79
Sjukamp (F17) (1)
4.938
PB  (32) USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
Femkamp (F17) (1)
3.690
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
4x100 m (3)
47.31
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Greta Deltin
Amanda Hansson, Nora Lindahl
48.17
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
48.38
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
1000 m stafett (2)
2:23.34
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
Nicole Nyberg, Laura Fodor
2:18.59
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
Nora Lindahl, Laura Fodor

2019

60 m (1)
8.22i
SB  SätraSätra17.2.19
200 m (1)
27.60
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.190.0
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (4)
9.17i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
9.06i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
9.06i
=PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
9.01i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (6)
14.88
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.2
15.18
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.7
15.23
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-1.4
14.94
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-2.5
14.62
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19+1.3
14.60w
  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19+3.6
Höjd (4)
1.65i
SB  UppsalaUppsala2.2.19
1.54i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
1.49
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
1.53
SB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Längd (5)
5.34i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
5.56
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19+0.5
5.33
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-0.1
5.19
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+0.8
 
5.19
+0.8
5.19
+0.1
5.06
+1.5
5.34
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.190.0
 
5.15
-1.1
4.98
-1.1
5.135.345.34X
Kula (3.0 kg) (4)
10.61i
PB  SollentunaSollentuna19.12.18
11.00i
PB  UppsalaUppsala5.1.19
9.83
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
10.97
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Spjut (500 g) (1)
25.04
PB  HuddingeHuddinge16.6.19
Sjukamp (F17) (1)
4.257
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
Femkamp (F17) (1)
3.494
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
4x100 m (1)
49.88
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Hässelby SK
Nora Lindahl, Nicole Nyberg
Saga Hermundstad, Clara Fallenius

2018

60 m (3)
8.39i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18
8.46i
  HuddingeHuddinge27.1.18
8.09i
PB  SätraSätra18.2.18
200 m (1)
27.81i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
600 m (1)
1:43.37
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (6)
9.47i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
9.29i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
9.37i
  HuddingeHuddinge28.1.18
9.22i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
9.14i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
9.15i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
12.61
SB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-1.5
12.61
=SB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-1.5
Höjd (8)
1.58i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
1.66i
PB  NorrköpingNorrköping10.2.18
1.62i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
1.51
XO
1.55
O
1.59
O
1.62
XXO
1.65
XXX
   
1.54
SB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
 
1.45
O
1.50
O
1.54
XO
1.58
XXX
    
1.54
=SB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
 
1.45
O
1.50
O
1.54
O
1.58
XXX
    
1.46
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 
1.41
O
1.46
O
1.51
XXX
     
1.57
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
1.57
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Längd (7)
5.27i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
5.24i
  HuddingeHuddinge27.1.18
5.45i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
X5.195.16X5.45X
5.28
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18+0.1
5.14
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+0.5
 
5.14
+0.5
4.73
-2.0
4.85
+0.6
4.98
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18+0.7
 
4.98
+0.7
4.90
+0.5
4.91
-1.8
Okända vindförhållanden:
5.02
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Kula (3.0 kg) (2)
10.59
PB  LinköpingLinköping1.9.18
9.97
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Spjut (500 g) (1)
17.50
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
 (1)
3.557
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
4x100 m (1)
51.53
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 Hässelby SK
Caroline Graveley, Shila Fathli
Clara Fallenius, Laura Fodor

2017

80 m (2)
10.64w
  HuddingeHuddinge20.5.17+3.4
10.72
PB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17+1.6
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
12.48
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17+2.0
12.29w
  GävleGävle10.9.17+2.2
Höjd (1)
1.57
PB  VarbergVarberg16.9.17
Stav (1)
2.16i
PB  SätraSätra5.2.17
Längd (2)
5.26i
PB  VäxjöVäxjö22.1.17
5.20
PB  Huddinge/JHuddinge/J21.5.17+1.6
Tresteg (1)
11.01
PB  HuddingeHuddinge20.5.170.0
 (1)
3.450
PB  VarbergVarberg17.9.17
4x80 m (1)
42.56
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Hässelby SK
Marika Åstrand, Clara Fallenius
Sofia Boman, Wilja Wickert

2016

80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
13.23
PB  LinköpingLinköping3.9.16+0.9
Höjd (2)
1.54i
PB  VäxjöVäxjö24.1.16
1.51
PB  Sollentuna/ESollentuna/E4.6.16
Stav (1)
2.13i
PB  NyköpingNyköping3.4.16

2015

Höjd (1)
1.51i
PB  SätraSätra6.12.14

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218686.Eventname AS Eventeng, alltwat218686.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218686.Date),'.',MONTH(alltwat218686.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218686.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218686 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218686.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218686.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218686.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat218686.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218686.Eventname AS Eventeng, alltwat218686.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218686.Date),'.',MONTH(alltwat218686.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218686.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218686 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218686.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218686.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218686.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat218686.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat218686.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218686.Eventname AS Eventeng, alltwat218686.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218686.Date),'.',MONTH(alltwat218686.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218686.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218686 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218686.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218686.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218686.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat218686.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat218686.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.97
Sätra16.2.20
100 m
Ute
12.50
Hässelby29.5.21-0.6
200 m
Ute
25.44
Trollbäcken27.6.20+0.9
Inne
27.81
Växjö21.1.18
600 m
Ute
1:43.37
Uddevalla8.9.18
Inne
1:45.96
Sollentuna1.2.20
800 m
Ute
2:30.60
Ljungby8.8.21
Inne
2:33.90
Örebro31.1.21
60 m häck
Inne
9.00
Sollentuna13.2.21
100 m häck
Ute
14.32
Linköping22.8.21-0.6
Höjd
Ute
1.65
Ljungby31.7.20
Inne
1.67
Örebro31.1.21
Stav
Inne
2.16
Sätra5.2.17
Längd
Ute
5.96
Halmstad29.6.21+1.7
Inne
5.89
Göteborg/FH1.3.20
Tresteg
Ute
11.72
Halmstad29.6.21+2.0
Kula
Ute
9.79
Ljungby7.8.21
Inne
9.77
Örebro31.1.21
Spjut
Ute
25.35
Ljungby8.8.21
Femkamp
Inne
3.565
Örebro31.1.21
Sjukamp
Ute
4.893
Ljungby8.8.21

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.72
Sollentuna/E10.6.17+1.6
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.14
Växjö4.3.18
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.89
Sollentuna1.2.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
13.86
Linköping22.8.20+0.7
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.48
Sollentuna/E11.6.17+2.0
Kula (3.0 kg)
Ute
11.33
Hässelby14.6.20
Inne
11.13
Sollentuna1.2.20
Spjut (500 g)
Ute
26.79
Ljungby1.8.20
Sjukamp (F17)
Ute
4.938
Ljungby1.8.20
Femkamp (F17)
Inne
3.494
Uppsala2.2.19
Inne
3.690
Sollentuna1.2.20
Höjd
1.67i
pen
ISMÖrebro31.1.21
1.66i
pen
Norrköping10.2.18
1.65i
pen
16
Uppsala2.2.19
1.65
hep
17
USMLjungby31.7.20
1.65
hep
19
Ljungby22.5.21
1.64
hep
SMLjungby7.8.21
1.62i
3
15
NC-yVäxjö3.3.18
1.60i
=3
17
Växjö18.1.20
1.59i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
1.58i
1
15
Huddinge28.1.18
Visa/dölj alla resultat
1.58
4
17
USMKristinehamn29.8.20
1.57
hep
15
Varberg16.9.17
1.57
hex
SMUddevalla8.9.18
1.57
tri
15
USMUddevalla8.9.18
1.56i
4
17
Sätra16.2.20
1.54i
1
13
Växjö24.1.16
1.54
11
15
Q
USMEnskede3.8.18
1.54
7
15
USMEnskede4.8.18
1.54i
9
16
IUSMVästerås10.3.19
1.53
hep
16
USMVarberg14.9.19
1.51i
1
13
Sätra6.12.14
1.51
2
13
Sollentuna/E4.6.16
1.49
13
16
VUSGöteborg/U29.6.19
1.46
10
17
Lag-SMMalmö/S19.8.18
10-bästasnitt: 1.631
Längd
5.96
2
Halmstad29.6.21+1.7
5.89i
2
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
5.83
1
19
Hässelby29.5.21+0.3
5.76i
2
17
Sätra15.2.20
5.75
1
Hässelby15.6.21+1.8
5.71
1
Hässelby28.6.20+1.7
5.69
3
Danderyd20.6.21+1.3
5.64
6
22
Söderhamn8.8.20+1.9
5.64
hep
19
Ljungby23.5.21+2.0
5.63
hep
17
USMLjungby1.8.20+0.2
Visa/dölj alla resultat
5.61i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
5.57
4
17
USMKristinehamn30.8.20+0.3
5.57
+
Enskede3.7.21+1.3
5.56
1
16
QB
VUSGöteborg/U28.6.19+0.5
5.53
1
22
Spånga9.7.20+1.4
5.50
+
Hässelby23.7.20+1.7
5.48
+
SMLjungby8.8.21+1.9
5.47
8
19
JSMLinköping21.8.21+0.8
5.46i
pen
ISMÖrebro31.1.21
5.45i
4
15
NC-yVäxjö3.3.18
5.43
5
19
Q
JSMLinköping20.8.21+0.5
5.35i
1
17
Huddinge26.1.20
5.34i
4
16
IUSMVästerås10.3.19
5.34
3
16
USMTrollhättan10.8.190.0
5.33
10
16
VUSGöteborg/U29.6.19-0.1
5.28
7
VUSGöteborg/U29.6.18+0.1
5.27i
3
15
Växjö20.1.18
5.26i
1
14
Växjö22.1.17
5.24i
1
15
Huddinge27.1.18
5.20
2
14
Huddinge/J21.5.17+1.6
5.19
9
16
Q
USMTrollhättan10.8.19+0.8
5.14
5
15
Q
USMEnskede3.8.18+0.5
4.98
9
15
USMEnskede4.8.18+0.7
10-bästasnitt: 5.75

60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
8.89i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
8.92i
1
17
h2
IUSMGöteborg/FH1.3.20
8.93i
2
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
9.01i
3
16
IUSMVästerås9.3.19
9.02i
2
17
C
Sätra15.2.20
9.06i
4
17
Växjö20.1.19
9.06i
1
16
h3
IUSMVästerås9.3.19
9.14i
5
17
Växjö19.1.20
9.17i
2
19
h1
Växjö20.1.19
9.24i
2
17
h4
Växjö19.1.20
10-bästasnitt: 9.044
Kula (3.0 kg)
11.33
1
17
Hässelby14.6.20
11.13i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
11.10
2
17
Hässelby3.6.20
11.04i
6
17
Sätra16.2.20
11.00i
3
17
Uppsala5.1.19
10.99i
8
Växjö19.1.20
10.97
hep
16
USMVarberg14.9.19
10.91
hep
17
USMLjungby31.7.20
10.61i
3
17
Sollentuna19.12.18
10.59
7
15
Linköping1.9.18
Visa/dölj alla resultat
9.97
tri
15
USMUddevalla8.9.18
9.83
21
16
VUSGöteborg/U30.6.19
10-bästasnitt: 10.967

Total results in database: 177
By event:
60 m:8
80 m:2
100 m:2
200 m:8
600 m:2
800 m:4
60 m häck (76.2 cm, 8 m):6
60 m häck:2
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):10
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):10
100 m häck:8
80 m häck (76.2 cm, 8 m):5
Höjd:24
Stav:2
Längd:38
Tresteg:4
Kula (3.0 kg):12
Kula:3
Spjut (500 g):5
Spjut:2
Femkamp:1
Sjukamp:2
Sjukamp (F17):2
:2
Femkamp (F17):2
4x100 m:8
4x80 m:1
1000 m stafett:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.09
 3
Sätra
18.2
 
8.39
2h4-15
Huddinge
27.1
 
8.46
4-15
Huddinge
27.1
 
2019
8.22
 3-16
Sätra
17.2
 
2020
7.97
1h1-17
Sätra
16.2
 
8.01
1h2-17
Växjö
18.1
 
8.03
2rB-17
Sätra
16.2
 
8.09
6-17
Växjö
18.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.59
 2-19
Spånga
9.7
 +1.2
2021
12.50
2rA
Hässelby
29.5
-0.6
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
27.60
 H-16
Varberg
14.9
 0.0
2020
25.44
2rB
Trollbäcken
27.6
 +0.9
25.48
H-17
Ljungby
31.7
 +0.2
25.59
3h2-17
Linköping
23.8
 +2.0
2021
25.63
 H
Ljungby
7.8
-0.6
25.68w
 H-19
Ljungby
22.5
 +3.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
27.81
6-15
Växjö
21.1
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1:43.37
M-15
Uddevalla
8.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:45.96
P-17
Sollentuna
1.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:31.49
 H-17
Ljungby
1.8
 
2021
2:30.60
H
Ljungby
8.8
 
2:30.64
H-19
Ljungby
23.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
2:33.90
P
Örebro
31.1
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
9.00
3
Sollentuna
13.2
 
9.05
P
Örebro
31.1
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
14.32
1-19
Linköping
22.8
-0.6
14.38
1
Danderyd
20.6
 0.0
14.43
1
Huddinge
13.6
-0.4
14.49
H-19
Ljungby
22.5
 +1.4
14.74
5h1
Borås
28.8
-1.4
14.83
1h2-19
Linköping
22.8
-1.5
14.19w
 H
Ljungby
7.8
 +2.3
14.40w
 1-19
Trollbäcken
5.6
 +3.0
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1.51
 2-13
Sollentuna/E
4.6
 
2017
1.57
 H-15
Varberg
16.9
 
2018
1.57
 M-15
Uddevalla
8.9
 
1.57
Hex
Uddevalla
8.9
 
1.54
11 q-15
Enskede
3.8
 
1.54
7 -15
Enskede
4.8
 
1.46
10 -17
Malmö/S
19.8
 
2019
1.53
 H-16
Varberg
14.9
 
1.49
13-16
Göteborg/U
29.6
 
2020
1.65
H-17
Ljungby
31.7
 
1.58
4-17
Kristinehamn
29.8
 
2021
1.65
 H-19
Ljungby
22.5
 
1.64
H
Ljungby
7.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
1.51
 1-13
Sätra
6.12
 
2016
1.54
 1-13
Växjö
24.1
 
2018
1.66
 P
Norrköping
10.2
 
1.62
3-15
Växjö
3.3
 
1.58
1-15
Huddinge
28.1
 
2019
1.65
 P-16
Uppsala
2.2
 
1.54
9-16
Västerås
10.3
 
2020
1.60
 3=-17
Växjö
18.1
 
1.59
P-17
Sollentuna
1.2
 
1.56
4-17
Sätra
16.2
 
2021
1.67
P
Örebro
31.1
 
Stav
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
2.13
 3-13
Nyköping
3.4
 
2017
2.16
5-14
Sätra
5.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
5.20
 2-14
Huddinge/J
21.5
 +1.6
2018
5.28
 7
Göteborg/U
29.6
 +0.1
5.14
5 q-15
Enskede
3.8
 +0.5
4.98
9 -15
Enskede
4.8
 +0.7
2019
5.56
 1qB-16
Göteborg/U
28.6
 +0.5
5.34
3-16
Trollhättan
10.8
 0.0
5.33
10-16
Göteborg/U
29.6
-0.1
5.19
9q-16
Trollhättan
10.8
 +0.8
2020
5.71
 1
Hässelby
28.6
 +1.7
5.64
6-22
Söderhamn
8.8
 +1.9
5.63
H-17
Ljungby
1.8
 +0.2
5.57
4-17
Kristinehamn
30.8
 +0.3
5.53
1-22
Spånga
9.7
 +1.4
5.50
-
Hässelby
23.7
 +1.7
5.51w
 1
Hässelby
23.7
 +4.2
2021
5.96
2
Halmstad
29.6
 +1.7
5.83
1-19
Hässelby
29.5
 +0.3
5.75
1
Hässelby
15.6
 +1.8
5.69
3
Danderyd
20.6
 +1.3
5.64
H-19
Ljungby
23.5
 +2.0
5.57
-
Enskede
3.7
 +1.3
5.48
-
Ljungby
8.8
 +1.9
5.47
8-19
Linköping
21.8
 +0.8
5.43
5q-19
Linköping
20.8
 +0.5
5.68w
 1-19
Spånga
1.7
 +2.8
5.63w
 H
Ljungby
8.8
 +2.2
5.59w
 1
Enskede
3.7
 +2.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
5.26
 1-14
Växjö
22.1
 
2018
5.45
 4-15
Växjö
3.3
 
5.27
3-15
Växjö
20.1
 
5.24
1-15
Huddinge
27.1
 
2019
5.34
 4-16
Västerås
10.3
 
2020
5.89
2-17
Göteborg/FH
1.3
 
5.76
2-17
Sätra
15.2
 
5.61
P-17
Sollentuna
1.2
 
5.35
1-17
Huddinge
26.1
 
2021
5.46
 P
Örebro
31.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
11.01
 2-14
Huddinge
20.5
 0.0
2021
11.72
6
Halmstad
29.6
 +2.0
11.50
--19
Linköping
22.8
-0.1
11.59w
 5-19
Linköping
22.8
 +2.9
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
9.79
H
Ljungby
7.8
 
9.26
H-19
Ljungby
22.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
9.77
P
Örebro
31.1
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
25.35
H
Ljungby
8.8
 
22.35
H-19
Ljungby
23.5
 
Femkamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
3.565
6
Örebro
31.1
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
4.893
5
Ljungby
8.8
 
4.770
3-19
Ljungby
23.5
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.72
1h4-14
Sollentuna/E
10.6
 +1.6
10.64w
 1h2-14
Huddinge
20.5
 +3.4
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.14
2s1-15
Växjö
4.3
 
9.15
4-15
Växjö
4.3
 
9.22
1h3-15
Växjö
4.3
 
9.29
1-15
Växjö
21.1
 
9.37
1-15
Huddinge
28.1
 
9.47
1h4-15
Växjö
21.1
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
9.01
 3-16
Västerås
9.3
 
9.06
4-17
Växjö
20.1
 
9.06
1h3-16
Västerås
9.3
 
9.17
2h1-19
Växjö
20.1
 
2020
8.89
P-17
Sollentuna
1.2
 
8.92
1h2-17
Göteborg/FH
1.3
 
8.93
2-17
Göteborg/FH
1.3
 
9.02
2rC-17
Sätra
15.2
 
9.14
5-17
Växjö
19.1
 
9.24
2h4-17
Växjö
19.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
13.23
 1K-15
Linköping
3.9
 +0.9
2017
12.48
3-14
Sollentuna/E
11.6
 +2.0
12.29w
 3-14
Gävle
10.9
 +2.2
2018
12.61
 M-15
Uddevalla
8.9
-1.5
12.61
Hex
Uddevalla
8.9
-1.5
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
14.62
 4-17
Stockholm/S
24.8
 +1.3
14.88
3h1-16
Göteborg/U
30.6
-0.2
14.94
1-16
Trollhättan
11.8
-2.5
15.18
8-16
Göteborg/U
30.6
-0.7
15.23
1h2-16
Trollhättan
11.8
-1.4
14.60w
 H-16
Varberg
14.9
 +3.6
2020
13.86
1h1-17
Linköping
22.8
 +0.7
14.06
2-17
Linköping
22.8
 +1.7
14.69
H-17
Ljungby
31.7
-0.5
15.12
2-17
Trollbäcken
27.6
-1.3
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.59
 7-15
Linköping
1.9
 
9.97
M-15
Uddevalla
8.9
 
2019
10.97
 H-16
Varberg
14.9
 
9.83
21-16
Göteborg/U
30.6
 
2020
11.33
1-17
Hässelby
14.6
 
11.10
2-17
Hässelby
3.6
 
10.91
H-17
Ljungby
31.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
11.00
 3-17
Uppsala
5.1
 
10.61
3-17
Sollentuna
19.12
 
2020
11.13
P-17
Sollentuna
1.2
 
11.04
6-17
Sätra
16.2
 
10.99
8
Växjö
19.1
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
17.50
 M-15
Uddevalla
8.9
 
2019
25.04
 6-16
Huddinge
16.6
 
2020
26.79
H-17
Ljungby
1.8
 
20.06
3-17
Hässelby
10.6
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
3.494
 2-16
Uppsala
2.2
 
2020
3.690
1-17
Sollentuna
1.2
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.257
 6-16
Varberg
15.9
 
2020
4.938
1-17
Ljungby
1.8
 

Ute
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
SM 2018 Hex
12.61
100 m häck
SM 2021
5
h1
14.74
Höjd
SM 2018 Hex
1.57
Sjukamp
SM 2021 5
4.893
4x100 m
SM 2021 6
47.63
Inne
Femkamp
ISM 2021 6
3.565

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2020
3
17
h2
25.59
17
DNS
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2019 1
16
14.94
1
16
h2
15.23
USM 2020 2
17
14.06
1
17
h1
13.86
100 m häck
JSM 2021 1
19
14.32
1
19
h2
14.83
Höjd
USM 2018 7
15
1.54
11
15
Q
1.54
USM 2020 4
17
1.58
Längd
USM 2018 9
15
4.98
5
15
Q
5.14
USM 2019 3
16
5.34
9
16
Q
5.19
USM 2020 4
17
5.57
JSM 2021 8
19
5.47
5
19
Q
5.43
Tresteg
JSM 2021 5
19
11.59w
USM 2018 4
15
3.557
Sjukamp (F17)
USM 2019 6
16
4.257
USM 2020 1
17
4.938
Sjukamp
JSM 2021
19
4.893
4x80 m
USM 2017
4
15
h3
42.56
4x100 m
USM 2020 2
17
48.38
1
17
h1
48.17
JSM 2021 2
22
47.06
1000 m stafett
USM 2020 5
17
2:18.59
5
17
h1
2:23.34
Inne
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2019 3
16
9.01
1
16
h3
9.06
IUSM 2020 2
17
8.93
1
17
h2
8.92
Höjd
IUSM 2019 9
16
1.54
Längd
IUSM 2019 4
16
5.34
IUSM 2020 2
17
5.89
Femkamp (F17)
IUSM 2019 2
16
3.494
IUSM 2020 1
17
3.690