Markus Moberg

Född: 9 juli 2003

Ålder: 18 år 20 dagar

Förening:
 Hammarby IF
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (2)
49.26
SB  MölndalMölndal10.6.21
48.70
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
800 m (1)
2:06.81
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
110 m häck (99.1 cm) (6)
14.27
PB  DanderydDanderyd20.6.21+1.0
13.91
PB  (66) EskilstunaEskilstuna27.6.21+1.4
14.66
  EnskedeEnskede3.7.21-3.6
14.71
  EnskedeEnskede3.7.21-4.7
14.06
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST16.7.21+0.7
13.87w
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST16.7.21+2.4
4x400 m (1)
DNF
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST17.7.21
 Sweden
Alexander Nyström, Adam Landén
Markus Moberg, Emil Johansson

2020

100 m (1)
11.31
PB  EnskedeEnskede6.6.20-0.1
200 m (1)
22.07
PB  EnskedeEnskede14.6.20-0.8
400 m (5)
49.89i
PB  UppsalaUppsala7.2.20
52.11i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
49.58i
PB  (25) (13)IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
48.39
PB  (54) SollentunaSollentuna5.7.20
49.73
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (5)
8.01i
PB  SätraSätra19.1.20
8.08i
  UppsalaUppsala9.2.20
7.94i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
7.96i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
7.88i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (6)
14.36
SB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.20-0.3
14.13
PB  EnskedeEnskede6.6.20-2.1
13.98
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.4
13.84
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20+0.1
13.89
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.200.0
13.71w
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+3.0
110 m häck (91.4 cm) (1)
13.91
PB  (22) (22) SöderhamnSöderhamn8.8.20-2.3
300 m häck (83.8 cm) (3)
37.00
PB  EnskedeEnskede13.6.20
37.58
  EnskedeEnskede28.6.20
37.10
  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20
400 m häck (3)
53.30
PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20
52.50
PB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
52.03
PB  (30) (5) SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
Stav (3)
4.20i
PB  SätraSätra4.1.20
 
3.50
O
3.60
O
3.70
O
3.80
O
3.90
XO
4.00
XXO
4.10
XO
4.20
O
4.30
XXX
       
3.91
PB  EnskedeEnskede31.5.20
 
3.51
O
3.71
O
3.91
O
4.01
XXX
    
4.12
PB  EnskedeEnskede10.6.20
 
3.52
O
3.62
O
3.82
XO
3.92
XO
4.02
O
4.12
XXO
4.22
XXX
 
4x100 m (2)
42.73
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hammarby IF
Hugo Holmlund, Markus Moberg
Jonatan Borg, Viktor Wall
42.64
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hammarby IF
Hugo Holmlund, Markus Moberg
Jonatan Borg, Viktor Wall
1000 m stafett (2)
2:02.35
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hammarby IF
Teodor Borgius, Viktor Wall
Jonatan Borg, Markus Moberg
1:56.89
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Viktor Wall
Noah Bucht Wesslén, Markus Moberg

2019

200 m (1)
23.34
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.9
400 m (3)
51.49i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
51.14i
PB  (23)IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
50.52
PB  EnskedeEnskede30.7.19
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (5)
8.25i
PB  UppsalaUppsala6.1.19
8.23i
PB  UppsalaUppsala6.1.19
8.14i
PB  SätraSätra16.2.19
8.25i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
8.25i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (8)
14.38w
  SollentunaSollentuna7.6.19
Okända vindförhållanden:
14.38
  HuddingeHuddinge16.6.19
DQ
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.4
14.31
PB  HuddingeHuddinge21.7.19+1.1
14.41
  VästeråsVästerås3.8.19-1.6
14.65
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-2.0
14.38
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-1.9
14.38
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19-1.1
110 m häck (99.1 cm) (3)
14.38w
  SollentunaSollentuna7.6.19+2.6
14.43
PB  SundsvallSundsvall28.7.19+0.5
14.35
PB  SundsvallSundsvall28.7.190.0
300 m häck (83.8 cm) (7)
39.10
PB  SollentunaSollentuna8.6.19
37.60
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
39.89
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
37.89
 (17) (2) (1) VästeråsVästerås3.8.19
39.90
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
37.36
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
37.45
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
400 m häck (1)
54.42
PB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
4x100 m (2)
45.87
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Hammarby IF
Martin Sundberg, Malte Lundman
Teodor Borgius, Markus Moberg
43.26
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Hammarby IF
Jonatan Borg, André Barroso Johansson
David Thid, Markus Moberg
4x400 m (1)
3:16.62
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
 Sweden
Emil Johansson, Alexander Nyström
Markus Moberg, Oskar Edlund
1000 m stafett (2)
2:02.09
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hammarby IF
Mikael Agge, David Thid
Noah Bucht Wesslén, Markus Moberg
2:01.11
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hammarby IF
Mikael Agge, David Thid
Noah Bucht Wesslén, Markus Moberg

2018

80 m (2)
10.06
PB  DanderydDanderyd13.5.18+0.7
10.93
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-1.8
200 m (1)
24.27
PB  EskilstunaEskilstuna9.6.180.0
300 m (1)
38.39
PB  Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18
800 m (3)
2:07.30
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
2:05.59
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla9.9.18
2:05.59
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
60 m häck (83.8 cm) (3)
8.84i
PB  SätraSätra21.1.18
8.65i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
8.61i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
80 m häck (83.8 cm) (1)
10.93
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla8.9.18-1.8
300 m häck (76.2 cm) (1)
39.78
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18
Höjd (1)
1.60
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
Stav (2)
3.43
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla8.9.18
3.43
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Längd (1)
Okända vindförhållanden:
5.28
  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
Kula (4.0 kg) (2)
10.74
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
10.74
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
Diskus (1.0 kg) (2)
33.81
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
33.81
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Spjut (600 g) (1)
27.50
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Åttakamp (P15) (1)
4.410
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
         
         
4x80 m (2)
36.84
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Markus Moberg
Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén
36.33
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Markus Moberg
Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén
3x800 m (1)
6:48.27
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Hammarby IF

2017

Stav (1)
2.75i
PB  SätraSätra7.1.17
Diskus (1.0 kg) (1)
26.30
PB  LinköpingLinköping28.5.17
Slägga (4.0 kg) (1)
25.26
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17

2016

80 m häck (83.8 cm) (2)
12.85
PB  EnskedeEnskede11.6.16+1.9
Okända vindförhållanden:
12.43
  EnskedeEnskede17.8.16
Stav (1)
2.40
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.16

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296883.Eventname AS Eventeng, alltat296883.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296883.Date),'.',MONTH(alltat296883.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296883.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat296883 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296883.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296883.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296883.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat296883.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296883.Eventname AS Eventeng, alltat296883.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296883.Date),'.',MONTH(alltat296883.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296883.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat296883 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296883.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296883.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296883.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat296883.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat296883.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296883.Eventname AS Eventeng, alltat296883.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296883.Date),'.',MONTH(alltat296883.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296883.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat296883 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296883.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296883.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296883.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat296883.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat296883.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

80 m
Ute
10.06
Danderyd13.5.18+0.7
100 m
Ute
11.31
Enskede6.6.20-0.1
200 m
Ute
22.07
Enskede14.6.20-0.8
300 m
Ute
38.39
Sollentuna/E3.6.18
400 m
Ute
48.39
Sollentuna5.7.20
Inne
49.58
Göteborg/FH1.3.20
800 m
Ute
2:05.59
Uddevalla9.9.18
400 m häck
Ute
52.03
Uppsala16.8.2050
Höjd
Ute
1.60
Uddevalla9.9.18
Stav
Ute
4.12
Enskede10.6.20
Inne
4.20
Sätra4.1.20

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
7.88
Göteborg/FH29.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
13.84
Trollbäcken27.6.20+0.1
110 m häck (99.1 cm)
Ute
13.91
Eskilstuna27.6.21+1.4
80 m häck (83.8 cm)
Ute
10.93
Uddevalla8.9.18-1.8
300 m häck (76.2 cm)
Ute
39.78
Göteborg/U29.6.18
300 m häck (83.8 cm)
Ute
37.00
Enskede13.6.20
Kula (4.0 kg)
Ute
10.74
Uddevalla9.9.18
Diskus (1.0 kg)
Ute
33.81
Uddevalla8.9.18
Slägga (4.0 kg)
Ute
25.26
Sollentuna/E11.6.17
Spjut (600 g)
Ute
27.50
Uddevalla8.9.18
Åttakamp (P15)
Ute
4.410
Uddevalla9.9.18
400 m
48.39
1
Sollentuna5.7.20
48.70
2
B
Sollentuna13.6.21
49.26
1
Mölndal10.6.21
49.58i
1
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
49.73
1
17
USMLinköping22.8.20
49.89i
1
17
Uppsala7.2.20
50.52
1
Enskede30.7.19
51.14i
2
16
r2
IUSMVästerås9.3.19
51.49i
1
16
h4
IUSMVästerås9.3.19
52.11i
1
17
h3
IUSMGöteborg/FH29.2.20
10-bästasnitt: 50.081
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
7.88i
1
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
7.94i
1
17
Uppsala9.2.20
7.96i
1
17
h3
IUSMGöteborg/FH29.2.20
8.01i
1
17
Sätra19.1.20
8.08i
1
17
h1
Uppsala9.2.20
8.14i
2
16
Sätra16.2.19
8.23i
1
17
Uppsala6.1.19
8.25i
1
17
h2
Uppsala6.1.19
8.25i
1
16
h1
IUSMVästerås9.3.19
8.25i
2
16
IUSMVästerås9.3.19
10-bästasnitt: 8.099
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
13.84
1
17
Trollbäcken27.6.20+0.1
13.89
1
17
h1
USMLinköping22.8.200.0
13.98
1
17
Trollbäcken27.6.20-1.4
14.13
1
17
Enskede6.6.20-2.1
14.31
1
17
Huddinge21.7.19+1.1
14.36
1
17
Trollbäcken21.5.20-0.3
14.38
1
16
USMTrollhättan11.8.19-1.9
14.38
1
17
vFINStockholm/S24.8.19-1.1
14.41
1
17
Västerås3.8.19-1.6
14.65
1
16
h3
USMTrollhättan11.8.19-2.0
10-bästasnitt: 14.233

300 m häck (83.8 cm)
37.00
1
17
Enskede13.6.20
37.10
1
17
USMLinköping23.8.20
37.36
1
16
USMTrollhättan10.8.19
37.45
2
17
r1
Lag-SMUppsala18.8.19
37.58
1
17
Enskede28.6.20
37.60
2
17
VUSGöteborg/U28.6.19
37.89
1
17
Västerås3.8.19
39.10
2
17
Sollentuna8.6.19
39.89
4
17
VUSGöteborg/U28.6.19
39.90
1
16
h1
USMTrollhättan10.8.19
10-bästasnitt: 38.087

Total results in database: 106
By event:
80 m:2
100 m:1
200 m:3
300 m:1
400 m:10
800 m:4
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):10
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):14
60 m häck (83.8 cm):3
110 m häck (91.4 cm):1
110 m häck (99.1 cm):9
80 m häck (83.8 cm):3
300 m häck (76.2 cm):1
300 m häck (83.8 cm):10
400 m häck:4
Höjd:1
Stav:7
Längd:1
Kula (4.0 kg):2
Diskus (1.0 kg):3
Slägga (4.0 kg):1
Spjut (600 g):1
Åttakamp (P15):1
4x100 m:4
4x80 m:2
4x400 m:2
3x800 m:1
1000 m stafett:2
1000 m stafett:2
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.06
3h4-15
Danderyd
13.5
 +0.7
10.93
M-15
Uddevalla
8.9
-1.8
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.31
3-18
Enskede
6.6
-0.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
24.27
 1-15
Eskilstuna
9.6
 0.0
2019
23.34
 3rB-16
Göteborg/U
30.6
-0.9
2020
22.07
1
Enskede
14.6
-0.8
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
38.39
1rC-15
Sollentuna/E
3.6
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
50.52
 1
Enskede
30.7
 
2020
48.39
1
Sollentuna
5.7
 
49.73
1-17
Linköping
22.8
 
2021
48.70
 2rB
Sollentuna
13.6
 
49.26
1
Mölndal
10.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
51.14
 2r2-16
Västerås
9.3
 
51.49
1h4-16
Västerås
9.3
 
2020
49.58
1-17
Göteborg/FH
1.3
 
49.89
1-17
Uppsala
7.2
 
52.11
1h3-17
Göteborg/FH
29.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2:05.59
M-15
Uddevalla
9.9
 
2018
2:05.59
Octt 15
Uddevalla
9.9
 
2:07.30
8 -17
Malmö/S
19.8
 
2021
2:06.81
 6
Halmstad
29.6
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
54.42
 4
Helsingborg
26.6
 
2020
52.03
4
Uppsala
16.8
 
52.50
3h2
Uppsala
15.8
 
53.30
3
Göteborg/S
4.7
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.60
M-15
Uddevalla
9.9
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2.40
 1-13
Trollbäcken
6.6
 
2018
3.43
M-15
Uddevalla
8.9
 
2018
3.43
 Octt 15
Uddevalla
8.9
 
2020
4.12
2-17
Enskede
10.6
 
3.91
2-17
Enskede
31.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
2.75
 H-15
Sätra
7.1
 
2020
4.20
1
Sätra
4.1
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.14
 2-16
Sätra
16.2
 
8.23
1-17
Uppsala
6.1
 
8.25
1h2-17
Uppsala
6.1
 
8.25
2-16
Västerås
9.3
 
8.25
1h1-16
Västerås
9.3
 
2020
7.88
1-17
Göteborg/FH
29.2
 
7.94
1-17
Uppsala
9.2
 
7.96
1h3-17
Göteborg/FH
29.2
 
8.01
1-17
Sätra
19.1
 
8.08
1h1-17
Uppsala
9.2
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.85
 2D-15
Enskede
11.6
 +1.9
2018
10.93
Octt 15
Uddevalla
8.9
-1.8
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
14.31
 1-17
Huddinge
21.7
 +1.1
14.38
1-16
Trollhättan
11.8
-1.9
14.38
1-17
Stockholm/S
24.8
-1.1
14.41
1-17
Västerås
3.8
-1.6
14.65
1h3-16
Trollhättan
11.8
-2.0
14.38w
 
Sollentuna
7.6
 
2020
13.84
1-17
Trollbäcken
27.6
 +0.1
13.89
1h1-17
Linköping
22.8
 0.0
13.98
1-17
Trollbäcken
27.6
-1.4
14.13
1-17
Enskede
6.6
-2.1
14.36
1-17
Trollbäcken
21.5
-0.3
13.71w
 1-17
Linköping
22.8
 +3.0
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
14.35
 1r2-19
Sundsvall
28.7
 0.0
14.43
1r1-19
Sundsvall
28.7
 +0.5
14.38w
 1r1-19
Sollentuna
7.6
 +2.6
2021
13.91
1-19
Eskilstuna
27.6
 +1.4
14.06
4h4-19
Tallinn, EST
16.7
 +0.7
14.27
1-19
Danderyd
20.6
 +1.0
14.66
1-19
Enskede
3.7
-3.6
14.71
1-19
Enskede
3.7
-4.7
13.87w
 5s3-19
Tallinn, EST
16.7
 +2.4
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
39.78
2-15
Göteborg/U
29.6
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
37.36
 1-16
Trollhättan
10.8
 
37.45
2r1-17
Uppsala
18.8
 
37.60
2-17
Göteborg/U
28.6
 
37.89
1-17
Västerås
3.8
 
39.10
2-17
Sollentuna
8.6
 
39.89
4-17
Göteborg/U
28.6
 
39.90
1h1-16
Trollhättan
10.8
 
2020
37.00
1-17
Enskede
13.6
 
37.10
1-17
Linköping
23.8
 
37.58
1-17
Enskede
28.6
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.74
M-15
Uddevalla
9.9
 
2018
10.74
Oct-15
Uddevalla
9.9
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
26.30
 4-15
Linköping
28.5
 
2018
33.81
M-15
Uddevalla
8.9
 
2018
33.81
Oct-15
Uddevalla
8.9
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
25.26
5-14
Sollentuna/E
11.6
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
27.50
M-15
Uddevalla
8.9
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
4.410
6-15
Uddevalla
9.9
 
Ute
800 m
SM 2018 Oct
2:05.59
80 m häck (83.8 cm)
SM 2018 Oct
10.93
400 m häck
SM 2020 4
52.03
3
h2
52.50
Stav
SM 2018 Oct
3.43

Junior-ungdom
400 m
USM 2020 1
17
49.73
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2019 1
16
14.38
1
16
h3
14.65
USM 2020 1
17
13.71w
1
17
h1
13.89
300 m häck (83.8 cm)
USM 2019 1
16
37.36
1
16
h1
39.90
USM 2020 1
17
37.10
Kula (4.0 kg)
USM 2018 Oct
15
10.74
Diskus (1.0 kg)
USM 2018 Oct
15
33.81
Åttakamp (P15)
USM 2018 6
15
4.410
4x80 m
USM 2018 3
15
36.33
2
15
h1
36.84
4x100 m
USM 2019
6
17
h2
45.87
USM 2020 1
17
42.64
1
17
h2
42.73
1000 m stafett
USM 2020 1
17
1:56.89
1
17
h2
2:02.35
1000 m stafett
USM 2019 2
17
2:01.11
2
17
h1
2:02.09
3x800 m
USM 2018 6
15
6:48.27
Inne
400 m
IUSM 2019 2
16
r2
51.14
1
16
h4
51.49
IUSM 2020 1
17
49.58
1
17
h3
52.11
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2019 2
16
8.25
1
16
h1
8.25
IUSM 2020 1
17
7.88
1
17
h3
7.96

Junior-ungdom
Ute
110 m häck (99.1 cm)
JEM19 2021
5
19
s3
13.87w
4
19
h4
14.06
4x400 m
JEM19 2021
-
19
h3
DNF