0
Född: 27 maj 2004
Ålder: 19 år 334 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DQi | - 22 h1 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 24.2.24 | ||
400 m (3) | |||||||
49.86i | PB | 1 D | Växjö | Växjö | 20.1.24 | ||
49.76i | PB | 1 22 h4 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 24.2.24 | |
49.55i | PB | 4 22 A | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 25.2.24 | |
800 m (4) | |||||||
1:55.31i | PB | 3 A | Uppsala | Uppsala | 27.1.24 | ||
1:54.02i | PB | 1 B | Sätra | Sätra | 3.2.24 | ||
1:54.31i | 4 h2 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 16.2.24 | ||
1:53.92i | PB | 6 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 17.2.24 | |
400 m (8) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
50.67i | PB | 1 B | Sätra | Sätra | 4.2.23 | ||
50.02i | PB | 2 19 h4 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 25.2.23 | |
50.46i | 6 19 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 26.2.23 | ||
49.76 | SB | 1 B | Huddinge | Huddinge | 17.6.23 | ||
49.71 | SB | 1 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.7.23 | ||
48.59 | PB | 5 | FGP | Malmö/S | FGP, Malmö/S | 5.8.23 | |
49.70 | 2 19 h3 | JSM | Täby | JSM, Täby | 18.8.23 | ||
48.91 | 4 19 | JSM | Täby | JSM, Täby | 19.8.23 | ||
600 m (1) | |||||||
1:21.30 | PB | 3 A | Täby | Täby | 4.6.23 | ||
800 m (7) | |||||||
1:54.68 | PB | 2 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | |
1:56.02 | 3 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.7.23 | |||
1:53.16 | PB | 2 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | |
1:56.06 | 1 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 23.7.23 | ||
1:55.23 | 7 h3 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | ||
2:00.21 | =1 19 h1 | JSM | Täby | JSM, Täby | 19.8.23 | ||
1:58.49 | 5 19 | JSM | Täby | JSM, Täby | 20.8.23 | ||
4x400 m (1) | |||||||
DQ | - 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 23.7.23 | ||
Sweden | |||||||
Isak Stieberth Siljedahl, Alexander Oliver Erik Skoglund, Felix Ridderstråle | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
5:50.65 | PB | 1 19 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 10.9.23 | |
Danderyds SK | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
1:55.28 | PB | 1 19 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 9.9.23 | |
Danderyds SK | |||||||
Edvin Sidwall, Viktor Skoglund Lucas Törnström, Erik Skoglund |
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
23.45i | PB | 3 E | Växjö | Växjö | 21.1.22 | ||
400 m (5) | |||||||
52.82 | SB | 5 A | Åkersberga | Åkersberga | 29.6.22 | ||
49.87 | SB | 3 A | Uppsala | Uppsala | 14.8.22 | ||
49.78 | SB | 2 | Lidingö | Lidingö | 21.8.22 | ||
49.67 | SB | 4 19 h1 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 26.8.22 | |
50.23 | 7 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
800 m (7) | |||||||
1:55.32 | PB | 3 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | |
2:00.59 | 7 19 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 19.6.22 | |||
DNF | - | Åkersberga | Åkersberga | 9.8.22 | |||
DNF | - | Uppsala | Uppsala | 13.8.22 | |||
1:59.18 | 1 19 h2 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
1:55.75 | 5 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 28.8.22 | ||
1:55.79 | 2 | Stockholm/S | Stockholm/S | 4.9.22 | |||
1500 m (2) | |||||||
DNF | - | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | |||
DNF | - | Täby | Täby | 2.7.22 | |||
1000 m stafett (2) | |||||||
1:58.51 | SB | 1 19 h1 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
Danderyds SK | |||||||
Erik Skoglund, Markus Brodin Viktor Skoglund, Alexander Davidsson Eriksson | |||||||
1:58.02 | SB | 3 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
Danderyds SK | |||||||
Erik Skoglund, Alexander Davidsson Eriksson Viktor Skoglund, Markus Brodin |
400 m (5) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
50.71 | PB | 2 | Sollentuna | Sollentuna | 19.5.21 | ||
50.62 | PB | 5 A | Sollentuna | Sollentuna | 3.7.21 | ||
50.61 | PB | 2 17 h1 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 13.8.21 | |
49.63 | PB | 1 17 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | |
49.83 | 2 17 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 4.9.21 | ||
800 m (4) | |||||||
1:59.04 | SB | 5 17 A | Danderyd | Danderyd | 20.6.21 | ||
2:00.78 | 5 | Sollentuna | Sollentuna | 7.8.21 | |||
2:04.81 | 5 17 h2 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | ||
DNF | - 17 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | ||
400 m häck (1) | |||||||
1:01.65 | PB | 3 | Sätra | Sätra | 30.6.21 | ||
4x400 m (1) | |||||||
3:22.18 | 2 17 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 5.9.21 | ||
Sweden | |||||||
Viktor Skoglund, Erik Erlandsson Erik Skoglund, Robin Turan | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
6:00.05 | PB | 1 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 1.8.21 | |
Danderyds SK | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
1:56.40 | PB | 1 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 31.7.21 | |
Danderyds SK | |||||||
Victor Törnström, Lucas Törnström Erik Skoglund, Viktor Skoglund |
60 m (5) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.62i | SB | 2 16 h3 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 30.11.19 | |||||||||
7.56i | SB | 6 16 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 30.11.19 | |||||||||
7.56i | =SB | 2 17 h1 | Gävle | Gävle | 7.12.19 | |||||||||
7.55i | SB | 2 17 A | Gävle | Gävle | 7.12.19 | |||||||||
7.63i | hep 17 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | ||||||||||
80 m (1) | ||||||||||||||
9.76 | SB | 2 16 | Danderyd | Danderyd | 9.5.20 | +0.9 | ||||||||
100 m (2) | ||||||||||||||
11.79 | PB | 2 D | Sollentuna | Sollentuna | 5.7.20 | +1.5 | ||||||||
11.64w | 2 17 B | Sollentuna | Sollentuna | 8.8.20 | +2.2 | |||||||||
200 m (1) | ||||||||||||||
23.93i | PB | 1 17 A | Gävle | Gävle | 8.12.19 | |||||||||
300 m (1) | ||||||||||||||
37.72i | WU18L PB | 2 B | Sätra | Sätra | 15.12.19 | |||||||||
400 m (7) | ||||||||||||||
52.08i | PB | 3 16 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 1.12.19 | |||||||||
53.34i | 1 17 A | Gävle | Gävle | 7.12.19 | ||||||||||
54.50i | 1 16 h2 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | |||||||||
52.75i | 2 16 B | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 8.3.20 | |||||||||
51.38 | PB | 1 17 | Uppsala | Uppsala | 8.7.20 | |||||||||
50.81 | PB | 2 A | Täby | Täby | 5.8.20 | |||||||||
51.76 | 4 16 A | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 30.8.20 | |||||||||
800 m (6) | ||||||||||||||
2:09.64i | PB | 3 17 | Gävle | Gävle | 8.12.19 | |||||||||
2:08.74 | SB | 4 17 | Danderyd | Danderyd | 30.5.20 | |||||||||
DNF | - 16 | Åkersberga | Åkersberga | 24.6.20 | ||||||||||
2:03.50 | SB | 5 17 A | Sollentuna | Sollentuna | 9.8.20 | |||||||||
2:01.08 | PB | 3 17 A | Täby | Täby | 15.8.20 | |||||||||
1:58.22 | PB | 4 16 A | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 29.8.20 | ||||||||
Höjd (2) | ||||||||||||||
1.65i | PB | 5 16 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 1.12.19 | |||||||||
1.67i | PB | 2 17 | Gävle | Gävle | 7.12.19 | |||||||||
Stav (1) | ||||||||||||||
2.65i | PB | hep 17 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (1) | ||||||||||||||
5.54i | PB | hep 17 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Diskus (1.5 kg) (1) | ||||||||||||||
23.86 | PB | 2 16 | Huddinge | Huddinge | 26.9.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Sjukamp (P17) (1) | ||||||||||||||
DNFi | - 17 | Sätra | Sätra | 12.1.20 | ||||||||||
7.63 2.65 5.54 | ||||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||||
44.94 | PB | 1 17 | Danderyd | Danderyd | 3.9.20 | |||||||||
Danderyds SK | ||||||||||||||
Markus Brodin, Alexander Davidsson Eriksson Viktor Skoglund, Erik Skoglund | ||||||||||||||
3x800 m (2) | ||||||||||||||
6:03.80 | PB | 2 17 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 13.9.20 | ||||||||
Danderyds SK | ||||||||||||||
6:30.60 | 1 17 | Huddinge | Huddinge | 16.9.20 | ||||||||||
Danderyds SK | ||||||||||||||
1000 m stafett (2) | ||||||||||||||
2:01.55 | PB | 2 17 h1 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 12.9.20 | ||||||||
Danderyds SK | ||||||||||||||
Markus Brodin, Erik Skoglund Viktor Skoglund, Alexander Davidsson Eriksson | ||||||||||||||
2:00.43 | PB | 2 17 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 12.9.20 | ||||||||
Danderyds SK | ||||||||||||||
Markus Brodin, Alexander Davidsson Eriksson Viktor Skoglund, Erik Skoglund |
60 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.54i | PB | 2 15 | Sätra | Sätra | 16.12.18 | ||
7.54i | =PB | 1 15 | Sätra | Sätra | 19.1.19 | ||
7.61i | 4 15 h1 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||
7.67i | 7 15 s2 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||
80 m (2) | |||||||
9.64w | 3 15 h4 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | +3.1 | |
9.66 | PB | 6 15 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | +0.3 |
200 m (3) | |||||||
24.17i | PB | 2 15 h1 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | |
24.63i | 1 15 r1 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||
24.12 | PB | 5 | Huddinge | Huddinge | 27.8.19 | +0.4 | |
300 m (3) | |||||||
37.80 | PB | 4 15 | Huddinge | Huddinge | 16.6.19 | ||
38.09 | 8 15 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | ||
38.18 | 4 15 h2 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||
400 m (1) | |||||||
55.15i | PB | 1 B | Sollentuna | Sollentuna | 19.12.18 | ||
800 m (3) | |||||||
2:12.28 | PB | 11 15 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | |
2:08.47 | PB | 1 15 h1 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 9.8.19 | |
2:03.32 | PB | 3 15 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 9.8.19 | |
1000 m (1) | |||||||
2:52.13i | PB (51) | 4 15 h3 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | |
80 m häck (83.8 cm) (1) | |||||||
13.01 | PB | 3 B | Uppsala | Uppsala | 17.8.19 | +0.9 | |
Höjd (2) | |||||||
1.60i | PB | 2 15 | Örebro | Örebro | 17.11.18 | ||
1.67 | PB | - 15 | Täby | Täby | 25.8.19 | ||
Längd (1) | |||||||
5.85 | PB | - 15 | Täby | Täby | 24.8.19 | +0.5 | |
4x80 m (2) | |||||||
36.71 | PB | 1 15 h2 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 25.5.19 | |
Danderyds SK | |||||||
Erik Skoglund, Victor Törnström Alexander Ludwigs, Viktor Skoglund | |||||||
36.52 | PB | 1 15 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 25.5.19 | |
Danderyds SK | |||||||
Erik Skoglund, Victor Törnström Alexander Ludwigs, Viktor Skoglund | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
6:29.11 | SB | 1 15 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 26.5.19 | |
Danderyds SK | |||||||
60 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.08i | PB | 1 14 h2 | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
8.00i | PB | 2 14 | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
8.14i | 1 14 h2 | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | |||
8.12i | 3 14 | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | |||
80 m (1) | |||||||
10.04 | PB | 3 14 | Sollentuna/E | Sollentuna/E | 2.6.18 | -0.9 | |
200 m (1) | |||||||
26.67i | PB | 1 14 C | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
300 m (1) | |||||||
39.80 | PB | 4 14 A | Trollbäcken | Trollbäcken | 16.9.18 | ||
800 m (1) | |||||||
2:12.85 | PB | 3 14 | Trollbäcken | Trollbäcken | 15.9.18 | ||
1000 m (2) | |||||||
3:21.56i | PB | 8 15 A | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
2:58.01i | PB (83) | 4 14 | Huddinge | Huddinge | 27.1.18 | ||
2000 m (1) | |||||||
6:53.45 | PB (63) | 5 14 | Huddinge/J | Huddinge/J | 17.6.18 | ||
Höjd (1) | |||||||
1.40i | PB | 10 14 | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
Längd (1) | |||||||
4.50i | PB | 6 14 | Huddinge | Huddinge | 27.1.18 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.54 | Sätra | 16.12.18 | |||
80 m | ||||||
Ute | 9.66 | Göteborg/U | 29.6.19 | +0.3 | ||
100 m | ||||||
Ute | 11.79 | Sollentuna | 5.7.20 | +1.5 | ||
200 m | ||||||
Ute | 24.12 | Huddinge | 27.8.19 | +0.4 | ||
Inne | 23.45 | Växjö | 21.1.22 | |||
300 m | ||||||
Ute | 37.80 | Huddinge | 16.6.19 | |||
Inne | 37.72 | Sätra | 15.12.19 | |||
400 m | ||||||
Ute | 48.59 | Malmö/S | 5.8.23 | |||
Inne | 49.55 | Örebro | 25.2.24 | |||
600 m | ||||||
Ute | 1:21.30 | Täby | 4.6.23 | |||
800 m | ||||||
Ute | 1:53.16 | Karlstad | 5.7.23 | |||
Inne | 1:53.92 | Karlstad | 17.2.24 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 2:52.13 | Västerås | 9.3.19 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 6:53.45 | Huddinge/J | 17.6.18 | |||
400 m häck | ||||||
Ute | 1:01.65 | Sätra | 30.6.21 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.67 | Täby | 25.8.19 | |||
Inne | 1.67 | Gävle | 7.12.19 | |||
Stav | ||||||
Inne | 2.65 | Sätra | 11.1.20 | |||
Längd | ||||||
Ute | 5.85 | Täby | 24.8.19 | +0.5 | ||
Inne | 5.54 | Sätra | 11.1.20 | |||
Junior-ungdom | ||||||
80 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 13.01 | Uppsala | 17.8.19 | +0.9 | ||
Diskus (1.5 kg) | ||||||
Ute | 23.86 | Huddinge | 26.9.20 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.54i | 2 | 15 | Sätra | 16.12.18 | |||
7.54i | 1 | 15 | Sätra | 19.1.19 | |||
7.55i | 2 | 17 | Gävle | 7.12.19 | |||
7.56i | 6 | 16 | Göteborg/FH | 30.11.19 | |||
7.56i | 2 | 17 h1 | Gävle | 7.12.19 | |||
7.61i | 4 | 15 h1 | IUSM | Västerås | 9.3.19 | ||
7.62i | 2 | 16 h3 | Göteborg/FH | 30.11.19 | |||
7.63i | hep | 17 | Sätra | 11.1.20 | |||
7.67i | 7 | 15 s2 | IUSM | Västerås | 9.3.19 | ||
8.00i | 2 | 14 | Sätra | 20.1.18 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
8.08i | 1 | 14 h2 | Sätra | 20.1.18 | |||
8.12i | 3 | 14 | Huddinge | 28.1.18 | |||
8.14i | 1 | 14 h2 | Huddinge | 28.1.18 | |||
10-bästasnitt: 7.628 | |||||||
400 m | |||||||
48.59 | 5 | Malmö/S | 5.8.23 | ||||
48.91 | 4 | 19 | JSM | Täby | 19.8.23 | ||
49.55i | 4 | 22 | IJSM | Örebro | 25.2.24 | ||
49.63 | 1 | 17 | USM | Norrköping | 14.8.21 | ||
49.67 | 4 | 19 h1 | JSM | Sollentuna | 26.8.22 | ||
49.70 | 2 | 19 h3 | JSM | Täby | 18.8.23 | ||
49.71 | 1 | B | Göteborg/S | 1.7.23 | |||
49.76 | 1 | B | Huddinge | 17.6.23 | |||
49.76i | 1 | 22 h4 | IJSM | Örebro | 24.2.24 | ||
49.78 | 2 | Lidingö | 21.8.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
49.83 | 2 | 17 | vFIN | Stockholm/S | 4.9.21 | ||
49.86i | 1 | D | Växjö | 20.1.24 | |||
49.87 | 3 | Uppsala | 14.8.22 | ||||
50.02i | 2 | 19 h4 | IJSM | Karlstad | 25.2.23 | ||
50.23 | 7 | 19 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
50.46i | 6 | 19 | IJSM | Karlstad | 26.2.23 | ||
50.61 | 2 | 17 h1 | USM | Norrköping | 13.8.21 | ||
50.62 | 5 | A | Sollentuna | 3.7.21 | |||
50.67i | 1 | B | Sätra | 4.2.23 | |||
50.71 | 2 | Sollentuna | 19.5.21 | ||||
50.81 | 2 | Täby | 5.8.20 | ||||
51.38 | 1 | 17 | Uppsala | 8.7.20 | |||
51.76 | 4 | 16 | USM | Norrköping | 30.8.20 | ||
52.08i | 3 | 16 | Göteborg/FH | 1.12.19 | |||
52.75i | 2 | 16 B | IUSM | Örebro | 8.3.20 | ||
52.82 | 5 | Åkersberga | 29.6.22 | ||||
53.34i | 1 | 17 | Gävle | 7.12.19 | |||
54.50i | 1 | 16 h2 | IUSM | Örebro | 7.3.20 | ||
55.15i | 1 | B | Sollentuna | 19.12.18 | |||
10-bästasnitt: 49.506 | |||||||
800 m | |||||||
1:53.16 | 2 | B | Karlstad | 5.7.23 | |||
1:53.92i | 6 | ISM | Karlstad | 17.2.24 | |||
1:54.02i | 1 | B | Sätra | 3.2.24 | |||
1:54.31i | 4 | h2 | ISM | Karlstad | 16.2.24 | ||
1:54.68 | 2 | C | Sollentuna | 11.6.23 | |||
1:55.23 | 7 | h3 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | ||
1:55.31i | 3 | A | Uppsala | 27.1.24 | |||
1:55.32 | 3 | C | Sollentuna | 12.6.22 | |||
1:55.75 | 5 | 19 | JSM | Sollentuna | 28.8.22 | ||
1:55.79 | 2 | Stockholm/S | 4.9.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1:56.02 | 3 | Göteborg/S | 2.7.23 | ||||
1:56.06 | 1 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | 23.7.23 | ||
1:58.22 | 4 | 16 | USM | Norrköping | 29.8.20 | ||
1:58.49 | 5 | 19 | JSM | Täby | 20.8.23 | ||
1:59.04 | 5 | 17 | Danderyd | 20.6.21 | |||
1:59.18 | 1 | 19 h2 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
2:00.21 | =1 | 19 h1 | JSM | Täby | 19.8.23 | ||
2:00.59 | 7 | 19 | Göteborg/U | 19.6.22 | |||
2:00.78 | 5 | Sollentuna | 7.8.21 | ||||
2:01.08 | 3 | 17 | Täby | 15.8.20 | |||
2:03.32 | 3 | 15 | USM | Trollhättan | 9.8.19 | ||
2:03.50 | 5 | 17 | Sollentuna | 9.8.20 | |||
2:04.81 | 5 | 17 h2 | USM | Norrköping | 14.8.21 | ||
2:08.47 | 1 | 15 h1 | USM | Trollhättan | 9.8.19 | ||
2:08.74 | 4 | 17 | Danderyd | 30.5.20 | |||
2:09.64i | 3 | 17 | Gävle | 8.12.19 | |||
2:12.28 | 11 | 15 | VUS | Göteborg/U | 29.6.19 | ||
2:12.85 | 3 | 14 | Trollbäcken | 15.9.18 | |||
10-bästasnitt: 1:54.749 |
60 m: | 14 |
80 m: | 4 |
100 m: | 2 |
200 m: | 6 |
300 m: | 5 |
400 m: | 29 |
600 m: | 1 |
800 m: | 32 |
1000 m: | 3 |
1500 m: | 2 |
2000 m: | 1 |
80 m häck (83.8 cm): | 1 |
400 m häck: | 1 |
Höjd: | 5 |
Stav: | 1 |
Längd: | 3 |
Diskus (1.5 kg): | 1 |
Sjukamp (P17): | 1 |
4x100 m: | 1 |
4x80 m: | 2 |
4x400 m: | 2 |
3x800 m: | 5 |
1000 m stafett: | 6 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 8.00 | 2-14 | Sätra 20.1 | ||||
2018 | 8.08 | 1h2-14 | Sätra 20.1 | ||||
2018 | 8.12 | 3-14 | Huddinge 28.1 | ||||
2018 | 8.14 | 1h2-14 | Huddinge 28.1 | ||||
2019 | 7.54 | 2-15 | Sätra 16.12 | ||||
2019 | 7.54 | 1-15 | Sätra 19.1 | ||||
2019 | 7.61 | 4h1-15 | Västerås 9.3 | ||||
2019 | 7.67 | 7s2-15 | Västerås 9.3 | ||||
2020 | 7.55 | 2-17 | Gävle 7.12 | ||||
2020 | 7.56 | 6-16 | Göteborg/FH 30.11 | ||||
2020 | 7.56 | 2h1-17 | Gävle 7.12 | ||||
2020 | 7.62 | 2h3-16 | Göteborg/FH 30.11 | ||||
2020 | 7.63 | H-17 | Sätra 11.1 | ||||
80 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 10.04 | 3-14 | Sollentuna/E 2.6 | -0.9 | |||
2019 | 9.66 | 6rB-15 | Göteborg/U 29.6 | +0.3 | |||
2019 | 9.64w | 3h4-15 | Göteborg/U 29.6 | +3.1 | |||
2020 | 9.76 | 2-16 | Danderyd 9.5 | +0.9 | |||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 11.79 | 2rD | Sollentuna 5.7 | +1.5 | |||
2020 | 11.64w | 2rB-17 | Sollentuna 8.8 | +2.2 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 24.12 | 5 | Huddinge 27.8 | +0.4 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 26.67 | 1rC-14 | Sätra 20.1 | ||||
2019 | 24.17 | 2h1-15 | Västerås 9.3 | ||||
2019 | 24.63 | 1r1-15 | Västerås 9.3 | ||||
2020 | 23.93 | 1-17 | Gävle 8.12 | ||||
2022 | 23.45 | 3rE | Växjö 21.1 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 39.80 | 4-14 | Trollbäcken 16.9 | ||||
2019 | 37.80 | 4-15 | Huddinge 16.6 | ||||
2019 | 38.09 | 8-15 | Göteborg/U 30.6 | ||||
2019 | 38.18 | 4h2-15 | Trollhättan 10.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 37.72 | 2rB | Sätra 15.12 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 50.81 | 2 | Täby 5.8 | ||||
2020 | 51.38 | 1-17 | Uppsala 8.7 | ||||
2020 | 51.76 | 4-16 | Norrköping 30.8 | ||||
2021 | 49.63 | 1-17 | Norrköping 14.8 | ||||
2021 | 49.83 | 2-17 | Stockholm/S 4.9 | ||||
2021 | 50.61 | 2h1-17 | Norrköping 13.8 | ||||
2021 | 50.62 | 5rA | Sollentuna 3.7 | ||||
2021 | 50.71 | 2 | Sollentuna 19.5 | ||||
2022 | 49.67 | 4h1-19 | Sollentuna 26.8 | ||||
2022 | 49.78 | 2 | Lidingö 21.8 | ||||
2022 | 49.87 | 3 | Uppsala 14.8 | ||||
2022 | 50.23 | 7-19 | Sollentuna 27.8 | ||||
2022 | 52.82 | 5 | Åkersberga 29.6 | ||||
2023 | 48.59 | 5 | Malmö/S 5.8 | ||||
2023 | 48.91 | 4-19 | Täby 19.8 | ||||
2023 | 49.70 | 2h3-19 | Täby 18.8 | ||||
2023 | 49.71 | 1rB | Göteborg/S 1.7 | ||||
2023 | 49.76 | 1rB | Huddinge 17.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 55.15 | 1rB | Sollentuna 19.12 | ||||
2020 | 52.08 | 3-16 | Göteborg/FH 1.12 | ||||
2020 | 52.75 | 2rB-16 | Örebro 8.3 | ||||
2020 | 53.34 | 1-17 | Gävle 7.12 | ||||
2020 | 54.50 | 1h2-16 | Örebro 7.3 | ||||
2023 | 50.02 | 2h4-19 | Karlstad 25.2 | ||||
2023 | 50.46 | 6-19 | Karlstad 26.2 | ||||
2023 | 50.67 | 1rB | Sätra 4.2 | ||||
2024 | 49.55 | 4-22 | Örebro 25.2 | ||||
2024 | 49.76 | 1h4-22 | Örebro 24.2 | ||||
2024 | 49.86 | 1rD | Växjö 20.1 | ||||
600 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 1:21.30 | 3 | Täby 4.6 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:12.85 | 3-14 | Trollbäcken 15.9 | ||||
2019 | 2:03.32 | 3-15 | Trollhättan 9.8 | ||||
2019 | 2:08.47 | 1h1-15 | Trollhättan 9.8 | ||||
2019 | 2:12.28 | 11-15 | Göteborg/U 29.6 | ||||
2020 | 1:58.22 | 4-16 | Norrköping 29.8 | ||||
2020 | 2:01.08 | 3-17 | Täby 15.8 | ||||
2020 | 2:03.50 | 5-17 | Sollentuna 9.8 | ||||
2020 | 2:08.74 | 4-17 | Danderyd 30.5 | ||||
2021 | 1:59.04 | 5-17 | Danderyd 20.6 | ||||
2021 | 2:00.78 | 5 | Sollentuna 7.8 | ||||
2021 | 2:04.81 | 5h2-17 | Norrköping 14.8 | ||||
2022 | 1:55.32 | 3rC | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 1:55.75 | 5-19 | Sollentuna 28.8 | ||||
2022 | 1:55.79 | 2 | Stockholm/S 4.9 | ||||
2022 | 1:59.18 | 1h2-19 | Sollentuna 27.8 | ||||
2022 | 2:00.59 | 7-19 | Göteborg/U 19.6 | ||||
2023 | 1:53.16 | 2rB | Karlstad 5.7 | ||||
2023 | 1:54.68 | 2rC | Sollentuna 11.6 | ||||
2023 | 1:55.23 | 7h3 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 1:56.02 | 3 | Göteborg/S 2.7 | ||||
2023 | 1:56.06 | 1-19 | Oslo, NOR 23.7 | ||||
2023 | 1:58.49 | 5-19 | Täby 20.8 | ||||
2023 | 2:00.21 | 1=h1-19 | Täby 19.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 2:09.64 | 3-17 | Gävle 8.12 | ||||
2024 | 1:53.92 | 6 | Karlstad 17.2 | ||||
2024 | 1:54.02 | 1rB | Sätra 3.2 | ||||
2024 | 1:54.31 | 4h2 | Karlstad 16.2 | ||||
2024 | 1:55.31 | 3rA | Uppsala 27.1 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:58.01 | 4-14 | Huddinge 27.1 | ||||
2018 | 3:21.56 | 8-15 | Sätra 20.1 | ||||
2019 | 2:52.13 | 4h3-15 | Västerås 9.3 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 6:53.45 | 5-14 | Huddinge/J 17.6 | ||||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 1:01.65 | 3 | Sätra 30.6 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 1.67 | -15 | Täby 25.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 1.40 | 10-14 | Sätra 20.1 | ||||
2019 | 1.60 | 2-15 | Örebro 17.11 | ||||
2020 | 1.67 | 2-17 | Gävle 7.12 | ||||
2020 | 1.65 | 5-16 | Göteborg/FH 1.12 | ||||
Stav | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 2.65 | H-17 | Sätra 11.1 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 5.85 | -15 | Täby 24.8 | +0.5 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 4.50 | 6-14 | Huddinge 27.1 | ||||
2020 | 5.54 | H-17 | Sätra 11.1 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
80 m häck (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 13.01 | 3rB | Uppsala 17.8 | +0.9 | |||
Diskus (1.5 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 23.86 | 2-16 | Huddinge 26.9 |
Ute | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
800 m | ||||||||||
SM | 2023 | 7 | h3 | 1:55.23 |
||||||
Inne | ||||||||||
800 m | ||||||||||
ISM | 2024 | 6 | 1:53.92 |
4 | h2 | 1:54.31 |
||||
Junior-ungdom | ||||||||||
Ute | ||||||||||
300 m | ||||||||||
USM | 2019 | 4 | 15 h2 | 38.18 |
||||||
400 m | ||||||||||
USM | 2020 | 4 | 16 | 51.76 |
||||||
USM | 2021 | 1 | 17 | 49.63 |
2 | 17 h1 | 50.61 |
|||
JSM | 2022 | 7 | 19 | 50.23 |
4 | 19 h1 | 49.67 |
|||
JSM | 2023 | 4 | 19 | 48.91 |
2 | 19 h3 | 49.70 |
|||
800 m | ||||||||||
USM | 2019 | 3 | 15 | 2:03.32 |
1 | 15 h1 | 2:08.47 |
|||
USM | 2020 | 4 | 16 | 1:58.22 |
||||||
USM | 2021 | 17 | DNF |
5 | 17 h2 | 2:04.81 |
||||
JSM | 2022 | 5 | 19 | 1:55.75 |
1 | 19 h2 | 1:59.18 |
|||
JSM | 2023 | 5 | 19 | 1:58.49 |
1= | 19 h1 | 2:00.21 |
|||
4x80 m | ||||||||||
USM | 2019 | 1 | 15 | 36.52 |
1 | 15 h2 | 36.71 |
|||
1000 m stafett | ||||||||||
USM | 2020 | 2 | 17 | 2:00.43 |
2 | 17 h1 | 2:01.55 |
|||
USM | 2021 | 1 | 17 | 1:56.40 |
||||||
JSM | 2022 | 3 | 19 | 1:58.02 |
1 | 19 h1 | 1:58.51 |
|||
JSM | 2023 | 1 | 19 | 1:55.28 |
||||||
3x800 m | ||||||||||
USM | 2019 | 1 | 15 | 6:29.11 |
||||||
USM | 2020 | 2 | 17 | 6:03.80 |
||||||
USM | 2021 | 1 | 17 | 6:00.05 |
||||||
JSM | 2023 | 1 | 19 | 5:50.65 |
||||||
Inne | ||||||||||
60 m | ||||||||||
IUSM | 2019 | 7 | 15 s2 | 7.67 |
4 | 15 h1 | 7.61 |
|||
IJSM | 2024 | 22 h1 | DQ |
|||||||
200 m | ||||||||||
IUSM | 2019 | 1 | 15 r1 | 24.63 |
2 | 15 h1 | 24.17 |
|||
400 m | ||||||||||
IUSM | 2020 | 2 | 16 B | 52.75 |
1 | 16 h2 | 54.50 |
|||
IJSM | 2023 | 6 | 19 | 50.46 |
2 | 19 h4 | 50.02 |
|||
IJSM | 2024 | 4 | 22 | 49.55 |
1 | 22 h4 | 49.76 |
|||
1000 m | ||||||||||
IUSM | 2019 | 4 | 15 h3 | 2:52.13 |