0
Född: 29 april 2004
Ålder: 19 år 324 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:53.10i | PB | 2 A | Sätra | Sätra | 3.2.24 | ||
1:54.70i | 3 h3 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 16.2.24 | ||
1500 m (2) | |||||||
4:12.20i | SB | 2 22 h2 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 24.2.24 | |
3:55.71i | PB | 2 22 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 25.2.24 | |
800 m (8) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DNFi | - B | FGP | Sätra | FGP, Sätra | 29.1.23 | ||
DNF | - B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | ||
1:59.32 | SB | 1 19 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.7.23 | ||
1:52.53 | PB | 5 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | |
1:56.44 | 4 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 23.7.23 | ||
1:54.39 | 6 h1 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | ||
1:59.67 | 5 19 h2 | JSM | Täby | JSM, Täby | 19.8.23 | ||
1:57.96 | 3 19 | JSM | Täby | JSM, Täby | 20.8.23 | ||
1500 m (4) | |||||||
3:58.81i | PB | 1 A | Sätra | Sätra | 10.2.23 | ||
4:13.89i | 1 19 h2 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 25.2.23 | ||
3:59.22i | 3 19 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 26.2.23 | ||
4:09.55 | SB | 4 19 | JSM | Täby | JSM, Täby | 19.8.23 | |
4x800 m (1) | |||||||
7:49.35 | SB | 3 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 9.9.23 | |
Turebergs FK | |||||||
Albert Ziegler, Kalab Alemsegek Tesfay Valter Kjellberg, Habtom Asgede | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
5:53.53 | SB | 2 19 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 10.9.23 | |
Turebergs FK | |||||||
6 km terräng (1) | |||||||
20:50 | 17 19 | JSM | Halmstad | JSM, Halmstad | 22.10.23 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
50.91 | PB | 3 B | Halmstad | Halmstad | 2.7.22 | ||
800 m (11) | |||||||
1:53.94i | PB | 5 | Sollentuna | Sollentuna | 19.2.22 | ||
1:55.00i | 5 h2 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 25.2.22 | ||
1:54.39i | 7 A | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.22 | ||
1:55.47 | PB | 1 | Täby | Täby | 21.5.22 | ||
1:53.52 | PB | 4 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | |
1:55.65 | 1 19 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 19.6.22 | |||
1:55.68 | 6 19 | NordicC | Malmö/S | NordicC, Malmö/S | 17.7.22 | ||
1:55.30 | 5 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | ||
DNF | - | Åkersberga | Åkersberga | 9.8.22 | |||
1:59.61 | 2 19 h2 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
1:53.32 | PB | 2 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 28.8.22 | |
1500 m (6) | |||||||
4:09.33i | PB | 3 A | Sollentuna | Sollentuna | 19.1.22 | ||
4:09.62i | 1 | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||
4:06.21i | PB | 1 A | Sätra | Sätra | 11.2.22 | ||
4:09.43i | 2 19 | IJSM | Skellefteå | IJSM, Skellefteå | 6.3.22 | ||
4:00.97 | PB | 7 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | |
3:59.87 | PB | 3 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | |
4x100 m (2) | |||||||
46.26 | 3 19 h2 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 29.5.22 | ||
Turebergs FK | |||||||
Alexander Mickelson, Hugo Liljegren Esbjörn Eriksson, Valter Kjellberg | |||||||
45.19 | 6 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 29.5.22 | ||
Turebergs FK | |||||||
Alexander Mickelson, Hugo Liljegren Esbjörn Eriksson, Valter Kjellberg | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
DQ | - 19 h2 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 28.5.22 | ||
Turebergs FK | |||||||
Alexander Mickelson, Hugo Liljegren Esbjörn Eriksson, Valter Kjellberg |
100 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.86 | PB | 3 17 | Täby | Täby | 21.8.21 | +0.9 | ||||||||
400 m (3) | ||||||||||||||
51.33 | PB | 3 | Sollentuna | Sollentuna | 19.5.21 | |||||||||
51.09 | PB | 7 A | Sollentuna | Sollentuna | 3.7.21 | |||||||||
51.29 | 1 17 A | Lag-USM | Gävle | Lag-USM, Gävle | 12.9.21 | |||||||||
800 m (6) | ||||||||||||||
1:58.74 | PB | 2 A | Hässelby | Hässelby | 29.5.21 | |||||||||
1:57.46 | PB | 7 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 13.6.21 | ||||||||
1:56.58 | PB | 2 17 A | Danderyd | Danderyd | 20.6.21 | |||||||||
2:04.27 | 2 17 h1 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | |||||||||
1:57.07 | 4 17 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | |||||||||
2:01.65 | 1 17 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 5.9.21 | |||||||||
Höjd (3) | ||||||||||||||
1.83 | PB | 2 17 | Trollbäcken | Trollbäcken | 5.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.79 | 1 17 | Huddinge | Huddinge | 12.6.21 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.79 | 4 17 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||||
47.34 | 6 17 A | Lag-USM | Gävle | Lag-USM, Gävle | 12.9.21 | |||||||||
Turebergs FK | ||||||||||||||
Jacob Semb-Josefson, Valter Kjellberg Robin Göransson, Gustav Källström | ||||||||||||||
4x400 m (1) | ||||||||||||||
3:20.68 | SB | 5 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 1.8.21 | ||||||||
Turebergs FK | ||||||||||||||
Kevin Duvert, Johan Eriksson Valter Kjellberg, Emil Johansson |
200 m (2) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.89i | PB | 1 17 D | Sätra | Sätra | 19.1.20 | |||||||||
24.88i | PB | 1 17 C | Uppsala | Uppsala | 9.2.20 | |||||||||
400 m (9) | ||||||||||||||
55.68i | PB | 1 C | Sollentuna | Sollentuna | 18.12.19 | |||||||||
54.93i | PB | 2 17 C | Uppsala | Uppsala | 7.2.20 | |||||||||
55.19i | 1 A | Sollentuna | Sollentuna | 4.3.20 | ||||||||||
54.76i | PB | 3 16 h4 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | ||||||||
54.99i | 3 16 B | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 8.3.20 | |||||||||
55.17 | PB | 2 B | Sollentuna | Sollentuna | 14.6.20 | |||||||||
54.88 | PB | 6 B | Sollentuna | Sollentuna | 5.7.20 | |||||||||
54.13 | PB | 3 17 | Sollentuna | Sollentuna | 8.8.20 | |||||||||
52.58 | PB | 2 16 B | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 30.8.20 | ||||||||
800 m (6) | ||||||||||||||
DNF | - C | Sollentuna | Sollentuna | 28.6.20 | ||||||||||
2:03.99 | PB | 2 A | Sollentuna | Sollentuna | 28.6.20 | |||||||||
2:03.11 | PB | 3 17 A | Sollentuna | Sollentuna | 9.8.20 | |||||||||
2:01.31 | PB | 4 17 A | Täby | Täby | 15.8.20 | |||||||||
2:01.38 | 7 16 A | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 29.8.20 | |||||||||
2:01.53 | 1 17 | Stockholm/S | Stockholm/S | 6.9.20 | ||||||||||
1500 m (2) | ||||||||||||||
4:40.84i | PB | 4 17 | Sätra | Sätra | 18.1.20 | |||||||||
4:38.44i | PB | 1 D | Huddinge | Huddinge | 26.1.20 | |||||||||
4 km (1) | ||||||||||||||
15:16 | 2 16 | Sollentuna | Sollentuna | 10.10.20 | ||||||||||
2000 m hinder (83.8 cm) (1) | ||||||||||||||
6:41.90 | PB | 2 17 | Huddinge | Huddinge | 27.9.20 | |||||||||
Höjd (8) | ||||||||||||||
1.70i | PB | 6 17 | Sätra | Sätra | 19.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.68i | 4 16 | Huddinge | Huddinge | 24.1.20 | ||||||||||
1.70i | =PB | 5 17 | Uppsala | Uppsala | 8.2.20 | |||||||||
1.71i | PB | 12 16 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 8.3.20 | ||||||||
1.75 | PB | 1 17 | Sollentuna | Sollentuna | 1.8.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.78 | PB | 2 17 | Sollentuna | Sollentuna | 7.8.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.75 | 4 16 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 23.8.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.70 | 1 16 | Huddinge | Huddinge | 26.9.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4 km terräng (1) | ||||||||||||||
14:11 | 7 16 | USM | Vällingby | USM, Vällingby | 24.10.20 | |||||||||
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:13.61 | PB | 5 15 h1 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 9.8.19 | |
2:10.08 | PB | 2 15 | Stockholm/S | Stockholm/S | 8.9.19 | ||
2000 m (1) | |||||||
6:51.38 | PB (48) | 2 15 | Uppsala | Uppsala | 17.8.19 | ||
1500 m hinder (76.2 cm) (1) | |||||||
5:02.78 | PB | 5 15 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 11.8.19 | |
80 m häck (83.8 cm) (1) | |||||||
13.03 | PB | 1 G-15 | Täby | Täby | 24.8.19 | -1.1 | |
Höjd (1) | |||||||
1.70 | PB | 8 15 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | |
4x80 m (1) | |||||||
39.27 | SB | 6 15 h1 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 25.5.19 | |
Turebergs FK | |||||||
Conor Hogan, Hugo Winther Valter Kjellberg, Sebastian Cabanas Andersson | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
6:55.42 | SB | 6 15 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 26.5.19 | |
Turebergs FK | |||||||
60 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.81i | PB | 5 14 h3 | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
8.94i | 7 14 h3 | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | |||
200 m (1) | |||||||
28.59i | PB | 2 14 D | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
Höjd (2) | |||||||
1.45i | PB | 5 14 | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
1.42i | 6 14 | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | |||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 8.81 | Sätra | 20.1.18 | |||
100 m | ||||||
Ute | 11.86 | Täby | 21.8.21 | +0.9 | ||
200 m | ||||||
Inne | 24.88 | Uppsala | 9.2.20 | |||
400 m | ||||||
Ute | 50.91 | Halmstad | 2.7.22 | |||
Inne | 54.76 | Örebro | 7.3.20 | |||
800 m | ||||||
Ute | 1:52.53 | Sollentuna | 8.7.23 | |||
Inne | 1:53.10 | Sätra | 3.2.24 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 3:59.87 | Sollentuna | 27.8.22 | |||
Inne | 3:55.71 | Örebro | 25.2.24 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 6:51.38 | Uppsala | 17.8.19 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.83 | Trollbäcken | 5.6.21 | |||
Inne | 1.71 | Örebro | 8.3.20 | |||
Junior-ungdom | ||||||
2000 m hinder (83.8 cm) | ||||||
Ute | 6:41.90 | Huddinge | 27.9.20 | |||
1500 m hinder (76.2 cm) | ||||||
Ute | 5:02.78 | Trollhättan | 11.8.19 | |||
80 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 13.03 | Täby | 24.8.19 | -1.1 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
50.91 | 3 | B | Halmstad | 2.7.22 | |||
51.09 | 7 | A | Sollentuna | 3.7.21 | |||
51.29 | 1 | 17 | Lag-SM | Gävle | 12.9.21 | ||
51.33 | 3 | Sollentuna | 19.5.21 | ||||
52.58 | 2 | 16 B | USM | Norrköping | 30.8.20 | ||
54.13 | 3 | 17 | Sollentuna | 8.8.20 | |||
54.76i | 3 | 16 h4 | IUSM | Örebro | 7.3.20 | ||
54.88 | 6 | B | Sollentuna | 5.7.20 | |||
54.93i | 2 | 17 C | Uppsala | 7.2.20 | |||
54.99i | 3 | 16 B | IUSM | Örebro | 8.3.20 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
55.17 | 2 | B | Sollentuna | 14.6.20 | |||
55.19i | 1 | Sollentuna | 4.3.20 | ||||
55.68i | 1 | C | Sollentuna | 18.12.19 | |||
10-bästasnitt: 53.089 | |||||||
800 m | |||||||
1:52.53 | 5 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | |||
1:53.10i | 2 | Sätra | 3.2.24 | ||||
1:53.32 | 2 | 19 | JSM | Sollentuna | 28.8.22 | ||
1:53.52 | 4 | B | Sollentuna | 12.6.22 | |||
1:53.94i | 5 | Sollentuna | 19.2.22 | ||||
1:54.39i | 7 | ISM | Växjö | 26.2.22 | |||
1:54.39 | 6 | h1 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | ||
1:54.70i | 3 | h3 | ISM | Karlstad | 16.2.24 | ||
1:55.00i | 5 | h2 | ISM | Växjö | 25.2.22 | ||
1:55.30 | 5 | h2 | SM | Norrköping | 6.8.22 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1:55.47 | 1 | Täby | 21.5.22 | ||||
1:55.65 | 1 | 19 | Göteborg/U | 19.6.22 | |||
1:55.68 | 6 | 19 | NordicC | Malmö/S | 17.7.22 | ||
1:56.44 | 4 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | 23.7.23 | ||
1:56.58 | 2 | 17 | Danderyd | 20.6.21 | |||
1:57.07 | 4 | 17 | USM | Norrköping | 15.8.21 | ||
1:57.46 | 7 | C | Sollentuna | 13.6.21 | |||
1:57.96 | 3 | 19 | JSM | Täby | 20.8.23 | ||
1:58.74 | 2 | A | Hässelby | 29.5.21 | |||
1:59.32 | 1 | 19 | Göteborg/S | 2.7.23 | |||
1:59.61 | 2 | 19 h2 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
1:59.67 | 5 | 19 h2 | JSM | Täby | 19.8.23 | ||
2:01.31 | 4 | 17 | Täby | 15.8.20 | |||
2:01.38 | 7 | 16 | USM | Norrköping | 29.8.20 | ||
2:01.53 | 1 | 17 | Stockholm/S | 6.9.20 | |||
2:01.65 | 1 | 17 | vFIN | Stockholm/S | 5.9.21 | ||
2:03.11 | 3 | 17 | Sollentuna | 9.8.20 | |||
2:03.99 | 2 | Sollentuna | 28.6.20 | ||||
2:04.27 | 2 | 17 h1 | USM | Norrköping | 14.8.21 | ||
2:10.08 | 2 | 15 | Stockholm/S | 8.9.19 | |||
2:13.61 | 5 | 15 h1 | USM | Trollhättan | 9.8.19 | ||
10-bästasnitt: 1:54.019 | |||||||
1500 m | |||||||
3:55.71i | 2 | 22 | IJSM | Örebro | 25.2.24 | ||
3:58.81i | 1 | Sätra | 10.2.23 | ||||
3:59.22i | 3 | 19 | IJSM | Karlstad | 26.2.23 | ||
3:59.87 | 3 | 19 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
4:00.97 | 7 | Club Ch | Uppsala | 21.6.22 | |||
4:06.21i | 1 | Sätra | 11.2.22 | ||||
4:09.33i | 3 | Sollentuna | 19.1.22 | ||||
4:09.43i | 2 | 19 | IJSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
4:09.55 | 4 | 19 | JSM | Täby | 19.8.23 | ||
4:09.62i | 1 | Huddinge | 29.1.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4:12.20i | 2 | 22 h2 | IJSM | Örebro | 24.2.24 | ||
4:13.89i | 1 | 19 h2 | IJSM | Karlstad | 25.2.23 | ||
4:38.44i | 1 | D | Huddinge | 26.1.20 | |||
4:40.84i | 4 | 17 | Sätra | 18.1.20 | |||
10-bästasnitt: 4:03.872 | |||||||
Höjd | |||||||
1.83 | 2 | 17 | Trollbäcken | 5.6.21 | |||
1.79 | 1 | 17 | Huddinge | 12.6.21 | |||
1.79 | 4 | 17 | USM | Norrköping | 14.8.21 | ||
1.78 | 2 | 17 | Sollentuna | 7.8.20 | |||
1.75 | 1 | 17 | Sollentuna | 1.8.20 | |||
1.75 | 4 | 16 | USM | Sollentuna | 23.8.20 | ||
1.71i | 12 | 16 | IUSM | Örebro | 8.3.20 | ||
1.70 | 8 | 15 | USM | Trollhättan | 10.8.19 | ||
1.70i | 6 | 17 | Sätra | 19.1.20 | |||
1.70i | 5 | 17 | Uppsala | 8.2.20 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1.70 | 1 | 16 | Huddinge | 26.9.20 | |||
1.68i | 4 | 16 | Huddinge | 24.1.20 | |||
1.45i | 5 | 14 | Sätra | 20.1.18 | |||
1.42i | 6 | 14 | Huddinge | 28.1.18 | |||
10-bästasnitt: 1.75 |
60 m: | 2 |
100 m: | 1 |
200 m: | 3 |
400 m: | 13 |
800 m: | 35 |
1500 m: | 14 |
2000 m: | 1 |
Väg: | 1 |
2000 m hinder (83.8 cm): | 1 |
1500 m hinder (76.2 cm): | 1 |
80 m häck (83.8 cm): | 1 |
Höjd: | 14 |
4x100 m: | 3 |
4x80 m: | 1 |
4x400 m: | 1 |
4x800 m: | 1 |
3x800 m: | 2 |
1000 m stafett: | 1 |
Terräng lag: | 2 |
terräng: | 2 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 8.81 | 5h3-14 | Sätra 20.1 | ||||
2018 | 8.94 | 7h3-14 | Huddinge 28.1 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 11.86 | 3-17 | Täby 21.8 | +0.9 | |||
200 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 28.59 | 2rD-14 | Sätra 20.1 | ||||
2020 | 24.88 | 1rC-17 | Uppsala 9.2 | ||||
2020 | 24.89 | 1rD-17 | Sätra 19.1 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 52.58 | 2rB-16 | Norrköping 30.8 | ||||
2020 | 54.13 | 3-17 | Sollentuna 8.8 | ||||
2020 | 54.88 | 6rB | Sollentuna 5.7 | ||||
2020 | 55.17 | 2rB | Sollentuna 14.6 | ||||
2021 | 51.09 | 7rA | Sollentuna 3.7 | ||||
2021 | 51.29 | 1-17 | Gävle 12.9 | ||||
2021 | 51.33 | 3 | Sollentuna 19.5 | ||||
2022 | 50.91 | 3rB | Halmstad 2.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 54.76 | 3h4-16 | Örebro 7.3 | ||||
2020 | 54.93 | 2rC-17 | Uppsala 7.2 | ||||
2020 | 54.99 | 3rB-16 | Örebro 8.3 | ||||
2020 | 55.19 | 1 | Sollentuna 4.3 | ||||
2020 | 55.68 | 1rC | Sollentuna 18.12 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 2:10.08 | 2-15 | Stockholm/S 8.9 | ||||
2019 | 2:13.61 | 5h1-15 | Trollhättan 9.8 | ||||
2020 | 2:01.31 | 4-17 | Täby 15.8 | ||||
2020 | 2:01.38 | 7-16 | Norrköping 29.8 | ||||
2020 | 2:01.53 | 1-17 | Stockholm/S 6.9 | ||||
2020 | 2:03.11 | 3-17 | Sollentuna 9.8 | ||||
2020 | 2:03.99 | 2 | Sollentuna 28.6 | ||||
2021 | 1:56.58 | 2-17 | Danderyd 20.6 | ||||
2021 | 1:57.07 | 4-17 | Norrköping 15.8 | ||||
2021 | 1:57.46 | 7rC | Sollentuna 13.6 | ||||
2021 | 1:58.74 | 2rA | Hässelby 29.5 | ||||
2021 | 2:01.65 | 1-17 | Stockholm/S 5.9 | ||||
2021 | 2:04.27 | 2h1-17 | Norrköping 14.8 | ||||
2022 | 1:53.32 | 2-19 | Sollentuna 28.8 | ||||
2022 | 1:53.52 | 4rB | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 1:55.30 | 5h2 | Norrköping 6.8 | ||||
2022 | 1:55.47 | 1 | Täby 21.5 | ||||
2022 | 1:55.65 | 1-19 | Göteborg/U 19.6 | ||||
2022 | 1:55.68 | 6-19 | Malmö/S 17.7 | ||||
2022 | 1:59.61 | 2h2-19 | Sollentuna 27.8 | ||||
2023 | 1:52.53 | 5 | Sollentuna 8.7 | ||||
2023 | 1:54.39 | 6h1 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 1:56.44 | 4-19 | Oslo, NOR 23.7 | ||||
2023 | 1:57.96 | 3-19 | Täby 20.8 | ||||
2023 | 1:59.32 | 1-19 | Göteborg/S 2.7 | ||||
2023 | 1:59.67 | 5h2-19 | Täby 19.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 1:53.94 | 5 | Sollentuna 19.2 | ||||
2022 | 1:54.39 | 7 | Växjö 26.2 | ||||
2022 | 1:55.00 | 5h2 | Växjö 25.2 | ||||
2024 | 1:53.10 | 2 | Sätra 3.2 | ||||
2024 | 1:54.70 | 3h3 | Karlstad 16.2 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 3:59.87 | 3-19 | Sollentuna 27.8 | ||||
2022 | 4:00.97 | 7 | Uppsala 21.6 | ||||
2023 | 4:09.55 | 4-19 | Täby 19.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 4:38.44 | 1rD | Huddinge 26.1 | ||||
2020 | 4:40.84 | 4-17 | Sätra 18.1 | ||||
2022 | 4:06.21 | 1 | Sätra 11.2 | ||||
2022 | 4:09.33 | 3 | Sollentuna 19.1 | ||||
2022 | 4:09.43 | 2-19 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 4:09.62 | 1 | Huddinge 29.1 | ||||
2023 | 3:58.81 | 1 | Sätra 10.2 | ||||
2023 | 3:59.22 | 3-19 | Karlstad 26.2 | ||||
2023 | 4:13.89 | 1h2-19 | Karlstad 25.2 | ||||
2024 | 3:55.71 | 2-22 | Örebro 25.2 | ||||
2024 | 4:12.20 | 2h2-22 | Örebro 24.2 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 6:51.38 | 2-15 | Uppsala 17.8 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 1.70 | 8-15 | Trollhättan 10.8 | ||||
2020 | 1.78 | 2-17 | Sollentuna 7.8 | ||||
2020 | 1.75 | 1-17 | Sollentuna 1.8 | ||||
2020 | 1.75 | 4-16 | Sollentuna 23.8 | ||||
2020 | 1.70 | 1-16 | Huddinge 26.9 | ||||
2021 | 1.83 | 2-17 | Trollbäcken 5.6 | ||||
2021 | 1.79 | 1-17 | Huddinge 12.6 | ||||
2021 | 1.79 | 4-17 | Norrköping 14.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 1.45 | 5-14 | Sätra 20.1 | ||||
2018 | 1.42 | 6-14 | Huddinge 28.1 | ||||
2020 | 1.71 | 12-16 | Örebro 8.3 | ||||
2020 | 1.70 | 6-17 | Sätra 19.1 | ||||
2020 | 1.70 | 5-17 | Uppsala 8.2 | ||||
2020 | 1.68 | 4-16 | Huddinge 24.1 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
1500 m hinder (76.2 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 5:02.78 | 5-15 | Trollhättan 11.8 | ||||
2000 m hinder (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 6:41.90 | 2-17 | Huddinge 27.9 | ||||
80 m häck (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 13.03 | 1G-15 | Täby 24.8 | -1.1 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
800 m | |||||||
SM | 2022 | 5 | h2 | 1:55.30 |
|||
SM | 2023 | 6 | h1 | 1:54.39 |
|||
4x400 m | |||||||
SM | 2021 | 5 | 3:20.68 |
||||
4x800 m | |||||||
SM | 2023 | 3 | 7:49.35 |
||||
Inne | |||||||
800 m | |||||||
ISM | 2022 | 7 | 1:54.39 |
5 | h2 | 1:55.00 |
|
ISM | 2024 | 3 | h3 | 1:54.70 |
|||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
400 m | |||||||
USM | 2020 | 2 | 16 B | 52.58 |
|||
800 m | |||||||
USM | 2019 | 5 | 15 h1 | 2:13.61 |
|||
USM | 2020 | 7 | 16 | 2:01.38 |
|||
USM | 2021 | 4 | 17 | 1:57.07 |
2 | 17 h1 | 2:04.27 |
JSM | 2022 | 2 | 19 | 1:53.32 |
2 | 19 h2 | 1:59.61 |
JSM | 2023 | 3 | 19 | 1:57.96 |
5 | 19 h2 | 1:59.67 |
1500 m | |||||||
JSM | 2022 | 3 | 19 | 3:59.87 |
|||
JSM | 2023 | 4 | 19 | 4:09.55 |
|||
1500 m hinder (76.2 cm) | |||||||
USM | 2019 | 5 | 15 | 5:02.78 |
|||
Höjd | |||||||
USM | 2019 | 8 | 15 | 1.70 |
|||
USM | 2020 | 4 | 16 | 1.75 |
|||
USM | 2021 | 4 | 17 | 1.79 |
|||
4x80 m | |||||||
USM | 2019 | 6 | 15 h1 | 39.27 |
|||
4x100 m | |||||||
JSM | 2022 | 6 | 19 | 45.19 |
3 | 19 h2 | 46.26 |
1000 m stafett | |||||||
JSM | 2022 | 19 h2 | DQ |
||||
3x800 m | |||||||
USM | 2019 | 6 | 15 | 6:55.42 |
|||
JSM | 2023 | 2 | 19 | 5:53.53 |
|||
4 km terräng | |||||||
USM | 2020 | 7 | 16 | 14:11 |
|||
6 km terräng | |||||||
JSM | 2023 | 17 | 19 | 20:50 |
|||
Terräng lag | |||||||
USM | 2020 | 2 | 17 | ||||
JSM | 2023 | 4 | 19 | 68 |
|||
Inne | |||||||
400 m | |||||||
IUSM | 2020 | 3 | 16 B | 54.99 |
3 | 16 h4 | 54.76 |
1500 m | |||||||
IJSM | 2022 | 2 | 19 | 4:09.43 |
|||
IJSM | 2023 | 3 | 19 | 3:59.22 |
1 | 19 h2 | 4:13.89 |
IJSM | 2024 | 2 | 22 | 3:55.71 |
2 | 22 h2 | 4:12.20 |
Höjd | |||||||
IUSM | 2020 | 12 | 16 | 1.71 |