Andreas Movin

Född: 21 juli 1996

Ålder: 24 år 333 dagar

Förening:
 IFK Lidingö
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

200 m (1)
22.94
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21+1.6
400 m (3)
51.19
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
49.86
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
50.35
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
800 m (1)
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
4x100 m (1)
42.96
PB  HuddingeHuddinge29.5.21
 IFK Lidingö
Albin Boestad, Andreas Movin
Robin Isaksson, Erik Hermelin

2020

300 m (1)
34.90
PB  EskilstunaEskilstuna30.7.20
400 m (5)
49.69
SB  EskilstunaEskilstuna30.7.20
49.67
SB  TäbyTäby5.8.20
49.20
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
49.06
SB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
49.02
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
800 m (1)
DNF
  SollentunaSollentuna28.6.20

2019

60 m (1)
7.39w
  LidingöLidingö15.5.19+2.1
80 m (1)
9.59
SB  LidingöLidingö15.5.19-1.8
100 m (1)
11.63
SB  SundsvallSundsvall15.5.19-1.0
150 m (1)
17.33
SB  LidingöLidingö15.5.19-1.7
200 m (1)
22.33w
  SollentunaSollentuna9.6.19+3.6
400 m (4)
49.38
SB  (19)HuddingeHuddinge2.6.19
49.68
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
50.01
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
49.60
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19

2018

60 m (1)
7.37i
SB  SätraSätra20.1.18
200 m (3)
23.02i
PB  UppsalaUppsala28.1.18
23.04i
  SätraSätra3.2.18
23.38
SB  Stockholm/SStockholm/S18.7.180.0
400 m (3)
50.68
SB  HuddingeHuddinge22.7.18
50.78
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
51.02
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
3x400 m (1)
2:32.34
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 IFK Lidingö

2017

60 m (2)
7.29i
SB  NorrköpingNorrköping28.1.17
7.49
SB  LidingöLidingö14.6.17-1.4
80 m (1)
9.47
SB  LidingöLidingö14.6.17-0.6
100 m (2)
11.23w
  GävleGävle14.7.17+2.5
11.27
SB  SundsvallSundsvall30.7.17+1.2
150 m (1)
17.10
SB  LidingöLidingö14.6.17-1.8
200 m (2)
22.45
PB  VästeråsVästerås5.8.17+2.0
22.79w
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17+2.5
400 m (8)
50.30i
PB  (19)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
51.27i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
49.37
SB  SollentunaSollentuna9.6.17
50.75
  Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
49.32
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
49.23
SB  (20)Lillehammer, NORLillehammer, NOR24.6.17
50.36
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
49.59
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
400 m häck (1)
1:00.00
PB  LidingöLidingö30.8.17

2016

60 m (3)
7.27i
PB  Lidingö/BLidingö/B24.1.16
7.54i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
7.30
PB  LidingöLidingö15.6.16+0.8
80 m (1)
9.37
PB  LidingöLidingö15.6.16+1.3
100 m (1)
11.23
PB  LidingöLidingö24.7.16+0.7
150 m (2)
16.70w
  LidingöLidingö15.6.16+3.3
16.53
PB  EnskedeEnskede17.8.16+0.2
200 m (4)
23.20i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
22.48
PB  SkaraSkara19.6.16+1.8
22.94w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+5.2
22.17w
  SkaraSkara3.9.16+3.8
400 m (7)
51.50i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
50.71i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
51.52
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
49.45
SB  Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
49.06
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
48.86
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
49.11
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
800 m (1)
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
4x100 m (1)
43.76
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Andreas Movin
Sebastian Landström, Ulrik Sköldkvist
3x400 m (1)
2:36.32
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 IFK Lidingö

2015

 (1)
i
PB  SätraSätra13.12.14
60 m (1)
7.47i
SB  SätraSätra24.1.15
100 m (1)
11.56
PB  TäbyTäby27.5.15+0.2
150 m (1)
17.11
PB  EnskedeEnskede12.8.15+1.5
200 m (3)
23.01
SB  SollentunaSollentuna7.6.15-0.1
22.89w
  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15+2.2
23.28
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15-0.6
300 m (1)
36.14i
PB  SätraSätra14.12.14
400 m (7)
Överlång bana - odoserad:
50.33i
  BotniaGMustasaari, FINBotniaG, Mustasaari, FIN4.2.15
49.27
PB  (24)FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
49.56
  LidingöLidingö28.6.15
49.32
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15
52.07
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
50.24
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15
50.06
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
4x100 m (1)
43.73
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Andreas Movin
Erik Hermelin, Fredrik Lorentzon
4x400 m (1)
3:17.76
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8.15
 Sweden
Victor Fingal, Andreas Movin
Alexander Lundskog, Isak Andersson
1000 m stafett (1)
2:00.53
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Fredrik Lorentzon
Erik Hermelin, Andreas Movin

2014

200 m (1)
23.52
SB  SollentunaSollentuna8.6.14+0.2
400 m (4)
52.52i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
51.91i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
51.54i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
52.10
SB  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.14
1000 m stafett (1)
2:00.51
SB  JSMKilJSM, Kil24.5.14
 IFK Lidingö
Henrik Lind, Erik Lidén
Erik Hermelin, Andreas Movin

2013

60 m (1)
7.41i
PB  VäxjöVäxjö19.1.13
100 m (1)
11.67
PB  Stockholm/SStockholm/S24.8.130.0
200 m (3)
22.87
PB  SollentunaSollentuna9.6.13+0.5
22.96
  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13+1.6
23.24
  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13+0.9
300 m (1)
35.85
PB  HässelbyHässelby25.6.13
400 m (4)
51.12i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
51.13i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
50.33
SB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13
49.70
PB  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13
4x100 m (2)
44.83
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Andreas Movin
Erik Hermelin, Fredrik Lorentzon
44.27
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Andreas Movin
Erik Hermelin, Fredrik Lorentzon
4x400 m (1)
3:15.25
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S8.9.13
 Sweden
Erik Martinsson, Kalle Berglund
Isak Andersson, Andreas Movin
1000 m stafett (2)
2:03.85
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge25.5.13
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Fredrik Lorentzon
Erik Hermelin, Andreas Movin
1:59.98
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge25.5.13
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Fredrik Lorentzon
Erik Hermelin, Andreas Movin

2012

60 m (1)
7.69i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
100 m (2)
11.75
PB  SätraSätra3.6.12+1.1
11.63w
  SätraSätra3.6.12+4.8
200 m (4)
23.04
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+1.5
23.91
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12+1.3
23.24
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.120.0
23.15
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12+2.0
400 m (4)
52.50i
PB  SätraSätra11.12.11
52.86i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
50.08
PB  Göteborg/UGöteborg/U7.7.12
50.25
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
300 m häck (83.8 cm) (1)
42.19
PB  SollentunaSollentuna9.6.12
4x100 m (1)
45.64
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 IFK Lidingö
Henrik Lind, Erik Hermelin
Erik Lidén, Andreas Movin
1000 m stafett (2)
2:09.63
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Erik Hermelin
Andreas Movin, Marcus Mårtensson
2:00.70
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 IFK Lidingö
Erik Lidén, Erik Hermelin
Andreas Movin, Marcus Mårtensson

2011

60 m (2)
7.78i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
7.81i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
100 m (1)
11.83
PB  GävleGävle23.7.11+1.4
200 m (3)
24.90i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
24.78i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
23.51w
  TrollbäckenTrollbäcken18.9.11+2.5
300 m (2)
37.57
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
37.27
PB  USMYstadUSM, Ystad28.8.11
300 m häck (76.2 cm) (2)
40.88
PB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
40.76
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
4x100 m (2)
47.36
SB  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 IFK Lidingö
DQ
  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 IFK Lidingö

2010

Tresteg (2)
10.88i
PB  KarlstadKarlstad21.3.10
10.54
PB  Huddinge/JHuddinge/J12.9.10+0.8

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat149149.Eventname AS Eventeng, alltat149149.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat149149.Date),'.',MONTH(alltat149149.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat149149.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat149149 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat149149.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat149149.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat149149.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat149149.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat149149.Eventname AS Eventeng, alltat149149.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat149149.Date),'.',MONTH(alltat149149.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat149149.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat149149 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat149149.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat149149.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat149149.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat149149.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat149149.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat149149.Eventname AS Eventeng, alltat149149.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat149149.Date),'.',MONTH(alltat149149.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat149149.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat149149 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat149149.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat149149.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat149149.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat149149.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat149149.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
7.30
Lidingö15.6.16+0.8
Inne
7.27
Lidingö/B24.1.16
80 m
Ute
9.37
Lidingö15.6.16+1.3
100 m
Ute
11.23
Lidingö24.7.16+0.7
150 m
Ute
16.53
Enskede17.8.16+0.2
200 m
Ute
22.45
Västerås5.8.17+2.0
Inne
23.02
Uppsala28.1.18
300 m
Ute
34.90
Eskilstuna30.7.20
Inne
36.14
Sätra14.12.14
400 m
Ute
48.86
Hässleholm6.8.16
Inne
50.30
Göteborg/FH18.2.17
400 m häck
Ute
1:00.00
Lidingö30.8.17
Tresteg
Ute
10.54
Huddinge/J12.9.10+0.8
Inne
10.88
Karlstad21.3.10

Junior-ungdom
300 m häck (76.2 cm)
Ute
40.76
Ystad27.8.11
300 m häck (83.8 cm)
Ute
42.19
Sollentuna9.6.12
60 m
7.27i
1
Lidingö/B24.1.16
7.29i
3
Norrköping28.1.17
7.30
1
Lidingö15.6.16+0.8
7.37i
3
h1
Sätra20.1.18
7.41i
2
17
h1
Växjö19.1.13
7.47i
4
h3
Sätra24.1.15
7.49
4
Lidingö14.6.17-1.4
7.54i
6
22
h3
IJSMVäxjö21.2.16
7.69i
7
16
h1
NC-yGöteborg/FH26.2.12
7.78i
4
15
h1
NC-yHuddinge19.2.11
Visa/dölj alla resultat
7.81i
8
15
s2
NC-yHuddinge19.2.11
10-bästasnitt: 7.461
200 m
22.45
1
h4
Västerås5.8.17+2.0
22.48
4
C
Skara19.6.16+1.8
22.87
1
Sollentuna9.6.13+0.5
22.94
4
Stockholm/S22.5.21+1.6
22.96
3
17
h2
USMVästerås10.8.13+1.6
23.01
2
B
Sollentuna7.6.15-0.1
23.02i
2
Uppsala28.1.18
23.04
1
16
h4
Göteborg/U8.7.12+1.5
23.04i
1
C
Sätra3.2.18
23.15
4
16
NC-yUpplands Väsby12.8.12+2.0
Visa/dölj alla resultat
23.20i
3
h6
ISMMalmö/A27.2.16
23.24
3
16
s2
NC-yUpplands Väsby11.8.120.0
23.24
4
17
USMVästerås11.8.13+0.9
23.28
4
19
h2
JSMKalmar22.8.15-0.6
23.38
5
Stockholm/S18.7.180.0
23.52
8
Sollentuna8.6.14+0.2
23.91
2
16
h4
NC-yUpplands Väsby11.8.12+1.3
24.78i
2
15
s1
NC-yHuddinge19.2.11
24.90i
1
15
h3
NC-yHuddinge19.2.11
10-bästasnitt: 22.896
400 m
48.86
2
22
JSMHässleholm6.8.16
49.02
7
SMUppsala15.8.20
49.06
4
22
h2
JSMHässleholm5.8.16
49.06
2
h2
SMUppsala14.8.20
49.11
4
h1
SMSollentuna26.8.16
49.20
7
Sollentuna10.8.20
49.23
2
Lillehammer, NOR24.6.17
49.27
5
B
Folksam GPSollentuna25.6.15
49.32
2
Göteborg/U4.7.15
49.32
6
BauhausStockholm/S18.6.17
Visa/dölj alla resultat
49.37
3
Sollentuna9.6.17
49.38
2
Huddinge2.6.19
49.45
1
C
Göteborg/S15.7.16
49.56
1
Lidingö28.6.15
49.59
3
h3
SMHelsingborg25.8.17
49.60
4
h1
SMKarlstad30.8.19
49.67
1
Täby5.8.20
49.68
8
Folksam GPSollentuna18.6.19
49.69
4
Eskilstuna30.7.20
49.70
2
17
USMVästerås10.8.13
49.86
2
Huddinge29.5.21
50.01
4
B
VUSGöteborg/U29.6.19
50.06
4
19
JSMKalmar22.8.15
50.08
2
Göteborg/U7.7.12
50.24
3
19
h1
JSMKalmar21.8.15
50.25
2
16
NC-yUpplands Väsby11.8.12
50.30i
2
22
h3
IJSMGöteborg/FH18.2.17
50.33
1
17
teamNCMalmö/S16.6.13
50.35
4
B
Sollentuna13.6.21
50.36
5
22
JSMGävle12.8.17
50.68
2
Huddinge22.7.18
50.71i
3
h1
ISMMalmö/A27.2.16
50.75
8
Göteborg/S10.6.17
50.78
3
D
Karlstad25.7.18
51.02
4
22
JSMHuddinge4.8.18
51.12i
2
17
h3
IUSMUddevalla23.2.13
51.13i
2
17
IUSMUddevalla23.2.13
51.19
5
Stockholm/S22.5.21
51.27i
5
h3
ISMVäxjö25.2.17
51.50i
3
22
h2
IJSMVäxjö20.2.16
51.52
5
Folksam GPSollentuna28.6.16
51.54i
4
19
IJSMSätra16.2.14
51.91i
1
19
h8
IJSMSätra15.2.14
52.07
6
h2
SMSöderhamn7.8.15
52.10
6
Sollentuna/E6.6.14
52.50i
1
Sätra11.12.11
52.52i
3
19
h5
IJSMSätra15.2.14
52.86i
3
16
h3
NC-yGöteborg/FH25.2.12
10-bästasnitt: 49.145

Total results in database: 136
By event:
:1
60 m:12
80 m:3
100 m:9
150 m:5
200 m:25
300 m:5
400 m:49
800 m:3
300 m häck (76.2 cm):2
300 m häck (83.8 cm):1
400 m häck:1
Tresteg:2
4x100 m:8
4x400 m:2
3x400 m:2
1000 m stafett:6
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
7.30
1
Lidingö
15.6
 +0.8
2017
7.49
 4
Lidingö
14.6
-1.4
2019
7.39w
 2
Lidingö
15.5
 +2.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
7.78
 4h1-15
Huddinge
19.2
 
7.81
8s2-15
Huddinge
19.2
 
2012
7.69
 7h1-16
Göteborg/FH
26.2
 
2013
7.41
 2h1-17
Växjö
19.1
 
2015
7.47
 4h3
Sätra
24.1
 
2016
7.27
1
Lidingö/B
24.1
 
7.54
6h3-22
Växjö
21.2
 
2017
7.29
 3
Norrköping
28.1
 
2018
7.37
 3h1
Sätra
20.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
9.37
1
Lidingö
15.6
 +1.3
2017
9.47
 3
Lidingö
14.6
-0.6
2019
9.59
 2
Lidingö
15.5
-1.8
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
11.83
 1
Gävle
23.7
 +1.4
2012
11.75
 4h1-17
Sätra
3.6
 +1.1
11.63w
 5-17
Sätra
3.6
 +4.8
2013
11.67
 2h1-17
Stockholm/S
24.8
 0.0
2015
11.56
 1rB
Täby
27.5
 +0.2
2016
11.23
3h2
Lidingö
24.7
 +0.7
2017
11.27
 1D
Sundsvall
30.7
 +1.2
11.23w
 3h1
Gävle
14.7
 +2.5
2019
11.63
 3
Sundsvall
15.5
-1.0
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
17.11
 4rB
Enskede
12.8
 +1.5
2016
16.53
2
Enskede
17.8
 +0.2
16.70w
 1
Lidingö
15.6
 +3.3
2017
17.10
 2
Lidingö
14.6
-1.8
2019
17.33
 2
Lidingö
15.5
-1.7
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
23.51w
 1
Trollbäcken
18.9
 +2.5
2012
23.04
 1h4-16
Göteborg/U
8.7
 +1.5
23.15
4-16
Upplands Väsby
12.8
 +2.0
23.24
3s2-16
Upplands Väsby
11.8
 0.0
23.91
2h4-16
Upplands Väsby
11.8
 +1.3
2013
22.87
 1
Sollentuna
9.6
 +0.5
22.96
3h2-17
Västerås
10.8
 +1.6
23.24
4-17
Västerås
11.8
 +0.9
2014
23.52
 8
Sollentuna
8.6
 +0.2
2015
23.01
 2rB
Sollentuna
7.6
-0.1
23.28
4h2-19
Kalmar
22.8
-0.6
22.89w
 5D-19
Göteborg/U
5.7
 +2.2
2016
22.48
 4rC
Skara
19.6
 +1.8
22.17w
 2rB
Skara
3.9
 +3.8
22.94w
 3h2-22
Hässleholm
6.8
 +5.2
2017
22.45
1h4
Västerås
5.8
 +2.0
22.79w
 6h2-22
Gävle
12.8
 +2.5
2018
23.38
 5
Stockholm/S
18.7
 0.0
2019
22.33w
 1rC
Sollentuna
9.6
 +3.6
2021
22.94
 4
Stockholm/S
22.5
 +1.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
24.78
 2s1-15
Huddinge
19.2
 
24.90
1h3-15
Huddinge
19.2
 
2016
23.20
 3h6
Malmö/A
27.2
 
2018
23.02
2
Uppsala
28.1
 
23.04
1rC
Sätra
3.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
37.27
 2-15
Ystad
28.8
 
37.57
2h1-15
Ystad
27.8
 
2013
35.85
 1rB
Hässelby
25.6
 
2020
34.90
1
Eskilstuna
30.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
36.14
2
Sätra
14.12
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
50.08
 2
Göteborg/U
7.7
 
50.25
2-16
Upplands Väsby
11.8
 
2013
49.70
 2-17
Västerås
10.8
 
50.33
1 -17
Malmö/S
16.6
 
2014
52.10
 6
Sollentuna/E
6.6
 
2015
49.27
 5rB
Sollentuna
25.6
 
49.32
2
Göteborg/U
4.7
 
49.56
1
Lidingö
28.6
 
50.06
4-19
Kalmar
22.8
 
50.24
3h1-19
Kalmar
21.8
 
52.07
6 h2
Söderhamn
7.8
 
2016
48.86
2-22
Hässleholm
6.8
 
49.06
4h2-22
Hässleholm
5.8
 
49.11
4h1
Sollentuna
26.8
 
49.45
1rC
Göteborg/S
15.7
 
51.52
5
Sollentuna
28.6
 
2017
49.23
 2
Lillehammer, NOR
24.6
 
49.32
6
Stockholm/S
18.6
 
49.37
3
Sollentuna
9.6
 
49.59
3h3
Helsingborg
25.8
 
50.36
5-22
Gävle
12.8
 
50.75
8
Göteborg/S
10.6
 
2018
50.68
 2
Huddinge
22.7
 
50.78
3rD
Karlstad
25.7
 
51.02
4 -22
Huddinge
4.8
 
2019
49.38
 2
Huddinge
2.6
 
49.60
4h1
Karlstad
30.8
 
49.68
8
Sollentuna
18.6
 
50.01
4rB
Göteborg/U
29.6
 
2020
49.02
 7
Uppsala
15.8
 
49.06
2h2
Uppsala
14.8
 
49.20
7
Sollentuna
10.8
 
49.67
1
Täby
5.8
 
49.69
4
Eskilstuna
30.7
 
2021
49.86
 2
Huddinge
29.5
 
50.35
4rB
Sollentuna
13.6
 
51.19
5
Stockholm/S
22.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
52.50
 1
Sätra
11.12
 
52.86
3h3-16
Göteborg/FH
25.2
 
2013
51.12
 2h3-17
Uddevalla
23.2
 
51.13
2-17
Uddevalla
23.2
 
2014
51.54
 4-19
Sätra
16.2
 
51.91
1h8-19
Sätra
15.2
 
52.52
3h5-19
Sätra
15.2
 
2016
50.71
 3h1
Malmö/A
27.2
 
51.50
3h2-22
Växjö
20.2
 
2017
50.30
2h3-22
Göteborg/FH
18.2
 
51.27
5h3
Växjö
25.2
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1:00.00
3
Lidingö
30.8
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
10.54
6-14
Huddinge/J
12.9
 +0.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
10.88
5-14
Karlstad
21.3
 

Junior-ungdom
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
40.76
3-15
Ystad
27.8
 
40.88
1h1-15
Ystad
26.8
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
42.19
4-17
Sollentuna
9.6
 
Ute
400 m
SM 2015
6
h2
52.07
SM 2016
4
h1
49.11
SM 2017
3
h3
49.59
SM 2019
4
h1
49.60
SM 2020 7
49.02
2
h2
49.06
Inne
200 m
ISM 2016
3
h6
23.20
400 m
ISM 2016
3
h1
50.71
ISM 2017
5
h3
51.27

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2013 4
17
23.24
3
17
h2
22.96
JSM 2015
4
19
h2
23.28
JSM 2016
3
22
h2
22.94w
JSM 2017
6
22
h2
22.79w
400 m
USM 2013 2
17
49.70
JSM 2015 4
19
50.06
3
19
h1
50.24
JSM 2016 2
22
48.86
4
22
h2
49.06
JSM 2017 5
22
50.36
JSM 2018 4
22
51.02
4x100 m
USM 2011
1
15
h2
47.36
15
DQ
USM 2012
4
17
h2
45.64
USM 2013 6
17
44.27
4
17
h2
44.83
JSM 2015 2
19
43.73
JSM 2016 5
22
43.76
1000 m stafett
USM 2012 2
17
2:00.70
2
17
h2
2:09.63
USM 2013 1
17
1:59.98
1
17
h2
2:03.85
JSM 2014 5
19
2:00.51
JSM 2015 2
19
2:00.53
3x400 m
JSM 2016 6
22
2:36.32
JSM 2018 3
22
2:32.34
Inne
60 m
IJSM 2016
6
22
h3
7.54
400 m
IUSM 2013 2
17
51.13
2
17
h3
51.12
IJSM 2014 4
19
51.54
1
19
h8
51.91
3
19
h5
52.52
IJSM 2016
3
22
h2
51.50
IJSM 2017
2
22
h3
50.30