Förening:
Ullevi FK
15.11.2016–
Tidigare förening(ar):

Östersunds GIF –14.11.2016

Oliwer Danielsson

Född: 17 december 2001

Ålder: 20 år 156 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2016–

Tidigare förening(ar):
Östersunds GIF –14.11.2016

  •  1 ISM‐silver


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (2)
6.99i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
6.98i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
Längd (5)
6.76i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.1.22
 
6.76XXX
7.26i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
 
7.26
6.99i
  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
 
6.99XXX
7.52i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö27.2.22
 
X7.24X7.187.52X
7.05i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
XX6.96XX7.05
4x100 m (1)
42.47
SB  MölndalMölndal19.5.22
 Ullevi FK
Herman Forsberg, Rafael Tejada De Leon
Oliwer Danielsson, Gustav Tartu
4x200 m (1)
1:33.58i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.12.21
 Ullevi FK
Oliwer Danielsson, Rafael Tejada De Leon
Viggo Andersson, Johannes Lundqvist

2021

60 m (2)
6.87i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
6.91i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
100 m (4)
10.80
SB  SkaraSkara6.6.21+0.8
11.01
  SkaraSkara6.6.21-0.9
10.91
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21-0.3
11.06
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21-1.9
200 m (1)
22.41i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
Längd (10)
7.38i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.21
 
6.497.18XX7.077.38
7.21i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
 
6.84X7.157.21X7.18
NM
  BoråsBorås29.5.21
 
X
0.0
X
0.0
X
0.0
X
0.0
X
0.0
X
0.0
7.30
SB  MölndalMölndal5.6.21+1.9
 
X6.39
+0.6
6.65
+0.2
X6.92
+0.8
7.30
+1.9
7.38
PB  MölndalMölndal10.6.21+0.3
 
X
0.0
X
+0.7
7.38
+0.3
X
0.0
X
+0.6
X
+0.8
7.22
  GöteborgGöteborg26.6.21+0.4
 
7.07
-0.2
X7.22
+0.4
7.19
+1.0
7.10
+0.9
7.22
+1.7
7.10
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+1.8
 
X
+1.0
7.10
+1.8
X
+2.3
X
+1.3
7.05
+0.4
7.00
+1.4
6.91
  MölndalMölndal7.8.21+0.3
 
X
-0.2
X
+0.6
6.64
+0.5
X
-0.3
6.17
-0.2
6.91
+0.3
7.23
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21+0.8
 
7.12
+0.4
7.21
+1.8
X
+3.2
5.66
+2.5
X
+1.9
7.23
+0.8
NM
  SMBoråsSM, Borås27.8.21+1.9
 
X
+1.9
X
-0.6
X
+1.1
4x100 m (2)
40.93
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Ullevi FK
Nils Thornberg, Patrik Andersson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
42.30
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Ullevi FK
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
Isak Kristensen, Anton Bengtsson

2020

60 m (4)
6.93i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
6.91i
PB  (20)Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
6.98i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
6.94i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
100 m (5)
11.11
SB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-2.1
11.05
SB  Göteborg/SGöteborg/S2.8.200.0
10.86
SB  MölndalMölndal8.8.200.0
10.91
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20-1.6
10.79
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
200 m (1)
22.0m
  Göteborg/SGöteborg/S21.6.200.0
Höjd (1)
1.78i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
Längd (5)
6.74i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.00i
SB  (15)Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
7.00XX
7.00
SB  Göteborg/SGöteborg/S21.6.20-0.4
 
XX7.00
-0.4
X6.79
0.0
6.79
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20+1.9
6.81w
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20+3.7
 
X6.79
+1.9
6.81
+3.7
7.32
PB  (97) JSMKristinehamnJSM, Kristinehamn29.8.20+1.7
 
7.06
+2.4
6.58
+2.1
X
+1.9
6.84
+1.0
6.96
+1.6
7.32
+1.7
Stående längd (2)
2.88i
PB  GöteborgGöteborg1.4.20
2.84i
  GöteborgGöteborg2.4.20
Kula (1)
9.04i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
4x100 m (1)
41.30
SJR   JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin

2019

60 m (5)
7.03i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.2.19
7.01i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.2.19
6.98i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
6.93i
PB  (21)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
6.94i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m (3)
10.90
SB  SkaraSkara6.6.19+1.1
10.80
PB  SkaraSkara6.6.19+1.2
10.95
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.8
200 m (1)
22.75
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.19-0.8
Höjd (1)
1.81i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.18
Längd (3)
7.07i
PB  (19)IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
6.79
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
7.29
SB  (15)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+2.0
4x100 m (6)
41.18
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Ullevi FK
Oliwer Danielsson, Erik Annerfalk
Isak Barrow, Martin Selin
DNF
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Ullevi FK
Oliwer Danielsson, Erik Annerfalk
Isak Barrow, Martin Selin
DQ
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Ullevi FK
Isak Kristensen, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Hampus Helamb
41.60
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Ullevi FK
Isak Barrow, Martin Selin
Oliwer Danielsson, Joakim Karlsson
40.45
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
 Sweden
Milo Wahlgren, Vidar Stenqvist
Oliwer Danielsson, Omar Chaaban
41.57
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
 Sweden
Viktor Thor, Omar Chaaban
Milo Wahlgren, Vidar Stenqvist

2018

60 m (9)
7.05i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.12i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.02i
SB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.02i
=SB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.01i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
6.95i
SB  (30) (17)Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.04i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
7.02i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
6.97i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
100 m (13)
10.97
SB  StenungsundStenungsund13.5.18+0.6
11.00
  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18-1.4
10.97
=SB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18-0.2
10.88
=PB  Göteborg/SGöteborg/S3.6.18+1.3
11.00
  SkaraSkara6.6.18+1.2
10.95
  LerumLerum20.6.18+1.1
11.05
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+1.8
11.04
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.180.0
11.07
  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18-1.6
11.02
  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18-1.6
11.07
  MölndalMölndal11.8.18-0.3
11.04
  MölndalMölndal11.8.18+0.6
10.89
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18+0.3
200 m (5)
22.66i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
22.42i
PB  (20)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
22.30
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+1.4
22.73
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18-2.0
22.42
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.18+0.3
Höjd (1)
1.75i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.17
Längd (5)
6.69i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
6.62i
  Malmö/AMalmö/A28.1.18
6.53i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
7.01i
SB  (26) IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
 
6.676.756.856.816.897.01
6.96
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18+0.4
Kula (5.0 kg) (1)
10.35i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH16.12.17
4x100 m (3)
43.07
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Richie Leong, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
42.75
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Richie Leong, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
41.36
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Sidney Léger, Oliwer Danielsson
Gabriel Gunnarsson, Zion Eriksson

2017

60 m (3)
7.17i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
7.12i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
6.94i
PB (85) (9) (4) IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
100 m (11)
10.94
PB  NösnäsvallenNösnäsvallen13.5.17+0.1
10.79w
  Göteborg/SGöteborg/S3.6.17+3.1
10.88
PB  Göteborg/SGöteborg/S3.6.17+1.3
10.96
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.7
10.90
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.0
11.20
  MölndalMölndal29.7.17-0.9
10.98
  MölndalMölndal29.7.17-1.1
11.22
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+1.0
10.93
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-0.6
10.90w
  KungsbackaKungsbacka27.8.17+2.1
10.81w
  KungsbackaKungsbacka27.8.17+3.0
200 m (3)
22.10
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+1.2
23.60
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-1.3
22.53
  USMFalunUSM, Falun13.8.17-3.4
Längd (5)
7.04i
PB  (21) IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
 
6.706.917.017.04X6.85
6.99w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17+3.2
6.62
PB  MölndalMölndal29.7.17-1.1
7.30
PB  (40) (10)USMFalunUSM, Falun12.8.17-1.2
 
6.89
-0.4
6.866.72
-0.6
6.89
+0.2
6.98
-0.9
7.30
-1.2
6.63
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17+0.5
6.84w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17+3.7
 
6.59
+0.9
6.51
+0.7
6.84
+3.7
6.79
+2.7
6.82
+5.2
6.63
+0.5
Spjut (700 g) (1)
38.01
PB  VillstadVillstad19.8.17
4x100 m (3)
44.00
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Erik Johansson, Oliwer Danielsson
Isak Kristensen, Hampus Helamb
43.75
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Erik Johansson, Oliwer Danielsson
Isak Kristensen, Hampus Helamb
41.93
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 Sweden
Oliwer Danielsson, Omar Chaaban
Viktor Thor, Rasmus Hugosson
1000 m stafett (1)
2:08.3m
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Erik Johansson, Oliwer Danielsson
Melker Manne, Jesper Larsson

2016

60 m (5)
7.29i
PB  ÅsÅs21.11.15
7.18i
PB  ÅsÅs30.1.16
7.27i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
7.20i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
7.33i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
80 m (2)
9.36
SB  KrokomKrokom3.9.16-0.3
Ej sanktionerad tävling:
9.32
  ÖstersundÖstersund23.9.16+0.7
100 m (1)
11.24
PB  KrokomKrokom30.7.16+1.5
200 m (2)
23.62i
PB  UmeåUmeå29.11.15
23.44
PB  ÖstersundÖstersund25.8.16-1.0
300 m (1)
37.77
SB  ÖstersundÖstersund29.5.16
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.49
PB  KrokomKrokom4.9.16-0.7
Stav (1)
2.70
PB  KrokomKrokom16.8.16
Längd (2)
6.60i
PB  ÅsÅs31.1.16
6.60
PB  KrokomKrokom31.7.16+0.1
Kula (4.0 kg) (1)
11.36
PB  Sollentuna/ESollentuna/E4.6.16
Diskus (1.0 kg) (1)
27.18
PB  ÖstersundÖstersund25.8.16
Spjut (600 g) (1)
40.58
PB  KrokomKrokom4.9.16

2015

80 m (1)
9.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15+0.8
100 m (1)
11.45
PB  KrokomKrokom15.8.15+0.6
200 m (1)
23.64w
  KrokomKrokom16.8.15+2.3
300 m (1)
37.01
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
Längd (1)
6.58
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15+0.1

2014

80 m (2)
9.72
PB  KrokomKrokom30.8.14+1.7
Ej sanktionerad tävling:
9.68
  ÖstersundÖstersund23.9.14+1.1
Höjd (1)
1.67
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.14
Längd (1)
5.41
PB  KrokomKrokom31.8.140.0

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.87
Göteborg/FH6.2.21
80 m
Ute
9.28
Göteborg/U4.7.15+0.8
100 m
Ute
10.79
Linköping22.8.20+1.9
200 m
Ute
22.10
Göteborg/U2.7.17+1.2
Inne
22.41
Göteborg/FH17.1.21
300 m
Ute
37.01
Göteborg/U5.7.15
Höjd
Ute
1.67
Göteborg/U27.6.14
Inne
1.81
Göteborg/FH2.12.18
Stav
Ute
2.70
Krokom16.8.16
Längd
Ute
7.38
Mölndal10.6.21+0.3
Inne
7.52
Växjö27.2.22
Kula
Inne
9.04
Göteborg/FH30.11.19

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.49
Krokom4.9.16-0.7
Kula (4.0 kg)
Ute
11.36
Sollentuna/E4.6.16
Kula (5.0 kg)
Inne
10.35
Göteborg/FH16.12.17
Diskus (1.0 kg)
Ute
27.18
Östersund25.8.16
Spjut (600 g)
Ute
40.58
Krokom4.9.16
Spjut (700 g)
Ute
38.01
Villstad19.8.17
60 m
6.87i
1
h1
Göteborg/FH6.2.21
6.91i
1
Göteborg/FH11.1.20
6.91i
2
Göteborg/FH6.2.21
6.93i
3
19
s2
IJSMVäxjö24.2.19
6.93i
1
h4
Göteborg/FH11.1.20
6.94i
1
16
NC-yUppsala5.3.17
6.94i
4
19
IJSMVäxjö24.2.19
6.94i
1
19
Malmö/A25.1.20
6.95i
1
17
Göteborg/FH3.2.18
6.97i
2
17
IUSMUppsala25.2.18
Visa/dölj alla resultat
6.98i
1
19
h1
IJSMVäxjö24.2.19
6.98i
1
19
h4
Malmö/A25.1.20
6.98i
3
Göteborg/FH15.1.22
6.99i
2
h1
Göteborg/FH15.1.22
7.01i
1
17
h2
Göteborg/FH3.2.18
7.01i
5
Göteborg/FH9.2.19
7.02i
1
17
h1
Malmö/A27.1.18
7.02i
2
17
Malmö/A27.1.18
7.02i
1
17
s1
IUSMUppsala25.2.18
7.03i
2
h4
Göteborg/FH9.2.19
7.04i
1
17
h2
IUSMUppsala25.2.18
7.05i
1
17
h1
Göteborg/FH13.1.18
7.12i
1
16
s1
NC-yUppsala5.3.17
7.12i
1
17
Göteborg/FH13.1.18
7.17i
1
16
h1
NC-yUppsala5.3.17
7.18i
1
17
Ås30.1.16
7.20i
1
15
s1
NC-yUddevalla6.3.16
7.27i
1
15
h1
NC-yUddevalla6.3.16
7.29i
1
Ås21.11.15
7.33i
2
15
NC-yUddevalla6.3.16
10-bästasnitt: 6.929
100 m
10.79
4
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
10.80
4
D
Skara6.6.19+1.2
10.80
5
h4
Skara6.6.21+0.8
10.86
2
h4
Mölndal8.8.200.0
10.88
6
Göteborg/S3.6.17+1.3
10.88
6
Göteborg/S3.6.18+1.3
10.89
2
17
vFINTampere, FIN1.9.18+0.3
10.90
2
16
VUSGöteborg/U1.7.17+1.0
10.90
4
h11
Skara6.6.19+1.1
10.91
2
19
h2
JSMLinköping22.8.20-1.6
Visa/dölj alla resultat
10.91
2
22
h2
JSMLinköping20.8.21-0.3
10.93
1
16
NC-yFalun11.8.17-0.6
10.94
1
17
Nösnäsvallen13.5.17+0.1
10.95
3
r2
Lerum20.6.18+1.1
10.95
1
19
h7
VUSGöteborg/U29.6.19+0.8
10.96
1
16
h6
VUSGöteborg/U1.7.17+1.7
10.97
1
Stenungsund13.5.18+0.6
10.97
1
17
Göteborg/S2.6.18-0.2
10.98
2
Mölndal29.7.17-1.1
11.00
1
17
h1
Göteborg/S2.6.18-1.4
11.00
3
h8
Skara6.6.18+1.2
11.01
5
B
Skara6.6.21-0.9
11.02
2
17
USMHuddinge3.8.18-1.6
11.04
4
17
VUSGöteborg/U30.6.180.0
11.04
4
Mölndal11.8.18+0.6
11.05
1
17
h2
VUSGöteborg/U30.6.18+1.8
11.05
2
19
Göteborg/S2.8.200.0
11.06
3
22
JSMLinköping20.8.21-1.9
11.07
1
17
h1
USMHuddinge3.8.18-1.6
11.07
2
h1
Mölndal11.8.18-0.3
11.11
3
B
Göteborg/U27.6.20-2.1
11.20
1
h3
Mölndal29.7.17-0.9
11.22
1
16
h1
NC-yFalun11.8.17+1.0
11.24
1
17
Krokom30.7.16+1.5
11.45
1
15
Krokom15.8.15+0.6
10-bästasnitt: 10.861
200 m
22.10
5
16
VUSGöteborg/U2.7.17+1.2
22.30
1
17
VUSGöteborg/U1.7.18+1.4
22.41i
1
C
Göteborg/FH17.1.21
22.42i
1
17
Göteborg/FH4.2.18
22.42
2
17
USMHuddinge5.8.18+0.3
22.53
2
16
NC-yFalun13.8.17-3.4
22.66i
1
17
Malmö/A28.1.18
22.73
1
17
h3
USMHuddinge4.8.18-2.0
22.75
1
Göteborg/S9.6.19-0.8
23.44
1
Östersund25.8.16-1.0
Visa/dölj alla resultat
23.60
1
16
h3
NC-yFalun11.8.17-1.3
23.62i
1
17
Umeå29.11.15
10-bästasnitt: 22.576
Längd
7.52i
2
ISMVäxjö27.2.22
7.38i
1
Göteborg/FH15.1.21
7.38
1
Mölndal10.6.21+0.3
7.32
3
19
JSMKristinehamn29.8.20+1.7
7.30
1
16
NC-yFalun12.8.17-1.2
7.30
1
Mölndal5.6.21+1.9
7.29
1
19
VUSGöteborg/U29.6.19+2.0
7.26i
1
Göteborg/FH5.2.22
7.23
3
22
JSMLinköping22.8.21+0.8
7.22
4
Göteborg26.6.21+0.4
Visa/dölj alla resultat
7.21i
6
A
ISMMalmö/A21.2.21
7.10
5
Halmstad29.6.21+1.8
7.07i
1
19
IJSMVäxjö23.2.19
7.05i
4
22
IJSMSkellefteå5.3.22
7.04i
1
16
NC-yUppsala4.3.17
7.01i
2
17
IUSMUppsala24.2.18
7.00i
2
19
Malmö/A26.1.20
7.00
2
19
Göteborg/S21.6.20-0.4
6.99i
1
Göteborg/FH12.2.22
6.96
3
19
VUSGöteborg/U29.6.18+0.4
6.91
4
Mölndal7.8.21+0.3
6.79
1
19
Q
VUSGöteborg/U28.6.190.0
6.79
+
19
Göteborg/S27.6.20+1.9
6.76i
3
Göteborg/FH22.1.22
6.74i
2
17
Göteborg/FH11.1.20
6.69i
2
17
Göteborg/FH13.1.18
6.63
+
17
vFINStockholm/S3.9.17+0.5
6.62
2
Mölndal29.7.17-1.1
6.62i
4
17
Malmö/A28.1.18
6.60i
1
17
Ås31.1.16
6.60
1
17
Krokom31.7.16+0.1
6.58
1
14
Göteborg/U3.7.15+0.1
6.53i
2
17
Göteborg/FH4.2.18
5.41
1
15
Krokom31.8.140.0
10-bästasnitt: 7.32
4x100 m
40.45
3
19
h1
JEM19Borås21.7.19
40.93
3
SMHuddinge31.7.21
41.18
1
h2
SMStockholm/S25.5.19
41.30
1
19
JSMGöteborg/S13.9.20
41.36
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18
41.57
6
19
JEM19Borås21.7.19
41.60
2
Lag-SMHelsingborg26.6.19
41.93
2
17
vFINStockholm/S2.9.17
42.30
2
22
JSMHuddinge1.8.21
42.47
1
22
Mölndal19.5.22
Visa/dölj alla resultat
42.75
1
17
USMGöteborg/S27.5.18
43.07
1
17
h2
USMGöteborg/S27.5.18
43.75
3
17
USMMalmö/S27.5.17
44.00
1
17
h1
USMMalmö/S27.5.17
10-bästasnitt: 41.509

Total results in database: 160
By event:
60 m:30
80 m:5
100 m:38
200 m:14
300 m:2
80 m häck (83.8 cm):1
Höjd:4
Stav:1
Längd:39
Stående längd:2
Kula (4.0 kg):1
Kula (5.0 kg):1
Kula:1
Diskus (1.0 kg):1
Spjut (600 g):1
Spjut (700 g):1
4x100 m:16
4x200 m:1
1000 m stafett:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.18
 1-17
Ås
30.1
 
7.20
1s1-15
Uddevalla
6.3
 
7.27
1h1-15
Uddevalla
6.3
 
7.29
1
Ås
21.11
 
7.33
2-15
Uddevalla
6.3
 
2017
6.94
 1-16
Uppsala
5.3
 
7.12
1s1-16
Uppsala
5.3
 
7.17
1h1-16
Uppsala
5.3
 
2018
6.95
 1-17
Göteborg/FH
3.2
 
6.97
2-17
Uppsala
25.2
 
7.01
1h2-17
Göteborg/FH
3.2
 
7.02
2-17
Malmö/A
27.1
 
7.02
1h1-17
Malmö/A
27.1
 
7.02
1s1-17
Uppsala
25.2
 
7.04
1h2-17
Uppsala
25.2
 
7.05
1h1-17
Göteborg/FH
13.1
 
7.12
1-17
Göteborg/FH
13.1
 
2019
6.93
 3s2-19
Växjö
24.2
 
6.94
4-19
Växjö
24.2
 
6.98
1h1-19
Växjö
24.2
 
7.01
5
Göteborg/FH
9.2
 
7.03
2 h4
Göteborg/FH
9.2
 
2020
6.91
 1
Göteborg/FH
11.1
 
6.93
1h4
Göteborg/FH
11.1
 
6.94
1-19
Malmö/A
25.1
 
6.98
1h4-19
Malmö/A
25.1
 
2021
6.87
1h1
Göteborg/FH
6.2
 
6.91
2
Göteborg/FH
6.2
 
2022
6.98
 3
Göteborg/FH
15.1
 
6.99
2h1
Göteborg/FH
15.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
9.72
 1-15
Krokom
30.8
 +1.7
2015
9.28
1
Göteborg/U
4.7
 +0.8
2016
9.36
 1-15
Krokom
3.9
-0.3
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
11.45
 1-15
Krokom
15.8
 +0.6
2016
11.24
 1-17
Krokom
30.7
 +1.5
2017
10.88
 6
Göteborg/S
3.6
 +1.3
10.90
2-16
Göteborg/U
1.7
 +1.0
10.93
1-16
Falun
11.8
-0.6
10.94
1-17
Nösnäsvallen
13.5
 +0.1
10.96
1h6-16
Göteborg/U
1.7
 +1.7
10.98
2
Mölndal
29.7
-1.1
11.20
1h3
Mölndal
29.7
-0.9
11.22
1h1-16
Falun
11.8
 +1.0
10.79w
 4h1
Göteborg/S
3.6
 +3.1
10.81w
 1-17
Kungsbacka
27.8
 +3.0
10.90w
 1h1-17
Kungsbacka
27.8
 +2.1
2018
10.88
 6
Göteborg/S
3.6
 +1.3
10.89
2-17
Tampere, FIN
1.9
 +0.3
10.95
3r2
Lerum
20.6
 +1.1
10.97
1
Stenungsund
13.5
 +0.6
10.97
1-17
Göteborg/S
2.6
-0.2
11.00
1h1-17
Göteborg/S
2.6
-1.4
11.00
3h8
Skara
6.6
 +1.2
11.02
2-17
Huddinge
3.8
-1.6
11.04
4-17
Göteborg/U
30.6
 0.0
11.04
4
Mölndal
11.8
 +0.6
11.05
1h2-17
Göteborg/U
30.6
 +1.8
11.07
1h1-17
Huddinge
3.8
-1.6
11.07
2h1
Mölndal
11.8
-0.3
2019
10.80
 4rD
Skara
6.6
 +1.2
10.90
4h11
Skara
6.6
 +1.1
10.95
1h7-19
Göteborg/U
29.6
 +0.8
2020
10.79
4-19
Linköping
22.8
 +1.9
10.86
2h4
Mölndal
8.8
 0.0
10.91
2h2-19
Linköping
22.8
-1.6
11.05
2-19
Göteborg/S
2.8
 0.0
11.11
3rB
Göteborg/U
27.6
-2.1
2021
10.80
 5h4
Skara
6.6
 +0.8
10.91
2h2-22
Linköping
20.8
-0.3
11.01
5rB
Skara
6.6
-0.9
11.06
3-22
Linköping
20.8
-1.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
23.64w
 1-17
Krokom
16.8
 +2.3
2016
23.44
 1
Östersund
25.8
-1.0
2017
22.10
5-16
Göteborg/U
2.7
 +1.2
22.53
2-16
Falun
13.8
-3.4
23.60
1h3-16
Falun
11.8
-1.3
2018
22.30
 1-17
Göteborg/U
1.7
 +1.4
22.42
2 -17
Huddinge
5.8
 +0.3
22.73
1 h3-17
Huddinge
4.8
-2.0
2019
22.75
 1
Göteborg/S
9.6
-0.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
23.62
 1-17
Umeå
29.11
 
2018
22.42
 1-17
Göteborg/FH
4.2
 
22.66
1-17
Malmö/A
28.1
 
2021
22.41
1rC
Göteborg/FH
17.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
37.01
2
Göteborg/U
5.7
 
2016
37.77
 1-15
Östersund
29.5
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
1.67
4-13
Göteborg/U
27.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.75
 4-17
Göteborg/FH
3.12
 
2019
1.81
3
Göteborg/FH
2.12
 
2020
1.78
 2
Göteborg/FH
1.12
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2.70
1-15
Krokom
16.8
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.41
 1-15
Krokom
31.8
 0.0
2015
6.58
 1-14
Göteborg/U
3.7
 +0.1
2016
6.60
 1-17
Krokom
31.7
 +0.1
2017
7.30
 1-16
Falun
12.8
-1.2
6.63
--17
Stockholm/S
3.9
 +0.5
6.62
2
Mölndal
29.7
-1.1
6.99w
 1-16
Göteborg/U
30.6
 +3.2
6.84w
 3-17
Stockholm/S
3.9
 +3.7
2018
6.96
 3-19
Göteborg/U
29.6
 +0.4
2019
7.29
 1-19
Göteborg/U
29.6
 +2.0
6.79
1q-19
Göteborg/U
28.6
 0.0
2020
7.32
 3-19
Kristinehamn
29.8
 +1.7
7.00
2-19
Göteborg/S
21.6
-0.4
6.79
--19
Göteborg/S
27.6
 +1.9
6.81w
 2-19
Göteborg/S
27.6
 +3.7
2021
7.38
1
Mölndal
10.6
 +0.3
7.30
1
Mölndal
5.6
 +1.9
7.23
3-22
Linköping
22.8
 +0.8
7.22
4
Göteborg
26.6
 +0.4
7.10
5
Halmstad
29.6
 +1.8
6.91
4
Mölndal
7.8
 +0.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
6.60
 1-17
Ås
31.1
 
2017
7.04
 1-16
Uppsala
4.3
 
2018
7.01
 2-17
Uppsala
24.2
 
6.69
2-17
Göteborg/FH
13.1
 
6.62
4-17
Malmö/A
28.1
 
6.53
2-17
Göteborg/FH
4.2
 
2019
7.07
 1-19
Växjö
23.2
 
2020
7.00
 2-19
Malmö/A
26.1
 
6.74
2-17
Göteborg/FH
11.1
 
2021
7.38
 1
Göteborg/FH
15.1
 
7.21
6cA
Malmö/A
21.2
 
2022
7.52
2
Växjö
27.2
 
7.26
1
Göteborg/FH
5.2
 
7.05
4-22
Skellefteå
5.3
 
6.99
1
Göteborg/FH
12.2
 
6.76
3
Göteborg/FH
22.1
 
Kula
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.04
6
Göteborg/FH
30.11
 

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.49
1-15
Krokom
4.9
-0.7
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
11.36
5-15
Sollentuna/E
4.6
 
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
10.35
7-17
Göteborg/FH
16.12
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
27.18
3-15
Östersund
25.8
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
40.58
1-15
Krokom
4.9
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
38.01
3-17
Villstad
19.8
 

Ute
Längd
SM 2021
NM
4x100 m
SM 2019
1
h2
41.18
DNF
SM 2021 3
40.93
Inne
Längd
ISM 2021 6
A
7.21
ISM 2022 2
7.52

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2018 2
17
11.02
JSM 2020 4
19
10.79
JSM 2021 3
22
11.06
200 m
USM 2018 2
17
22.42
Längd
JSM 2020 3
19
7.32
JSM 2021 3
22
7.23
4x100 m
USM 2017 3
17
43.75
USM 2018 1
17
42.75
JSM 2019
19
DQ
JSM 2020 1
19
41.30
JSM 2021 2
22
42.30
Inne
60 m
IUSM 2018 2
17
6.97
IJSM 2019 4
19
6.94
Längd
IUSM 2018 2
17
7.01
IJSM 2019 1
19
7.07
IJSM 2022 4
22
7.05
Ute
100 m
USM 2018
1
17
h1
11.07
JSM 2020
2
19
h2
10.91
JSM 2021
2
22
h2
10.91
200 m
USM 2018
1
17
h3
22.73
4x100 m
USM 2017
1
17
h1
44.00
USM 2018
1
17
h2
43.07
1000 m stafett
USM 2017
4
17
h1
2:08.3m
Inne
60 m
IUSM 2018
1
17
s1
7.02
1
17
h2
7.04
IJSM 2019
3
19
s2
6.93
1
19
h1
6.98

Junior-ungdom
Ute
4x100 m
JEM19 2019 6
19
41.57
3
19
h1
40.45