Axel Djurberg

Född: 20 september 1999

Ålder: 21 år 364 dagar

Förening:
 Hässelby SK
 15.11.2018–

Tidigare förening(ar):
Upsala IF –14.11.2018

  •  1 SM‐silver

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

1500 m (4)
3:50.28i
PB  SätraSätra6.2.21
3:53.36i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
3:48.65
PB  SollentunaSollentuna3.7.21
3:54.19
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
3000 m (5)
8:13.42i
PB  SollentunaSollentuna30.1.21
8:12.86i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
8:13.26i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
8:44.4m+
SB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
8:08.07
PB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
5000 m (5)
14:34.3m+
SB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
DNF
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
14:13.30
PB  HallsbergHallsberg7.8.21
14:53.72
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21
14:17.98
  SMBoråsSM, Borås29.8.21
10 000 m (1)
DNF
  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
5 km (1)
15:12+
PB  StockholmStockholm14.8.21
10 km (1)
30:06
PB  StockholmStockholm14.8.21
2000 m hinder (1)
5:46.93
PB (51) JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21
3000 m hinder (6)
8:56.44
PB  VästeråsVästerås16.5.21
8:52.90
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
8:57.33
  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.21
8:52.43
PB  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.21
8:49.56
PB  SMBoråsSM, Borås28.8.21
8:55.49
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
4x1500 m (1)
15:59.58
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Andreas Jansson, Erik Djurberg
Axel Djurberg, Gustav Berlin

2020

800 m (1)
1:56.67i
PB  (24)UppsalaUppsala8.2.20
1500 m (6)
3:57.25i
PB  (21)HuddingeHuddinge26.1.20
4:00.42i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
3:55.06
PB  SollentunaSollentuna28.6.20
3:54.40
PB  HuddingeHuddinge11.7.20
3:58.24
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
3:53.45
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
3000 m (9)
8:27.85i
PB  HuddingeHuddinge24.1.20
10:17.88i
  UppsalaUppsala26.1.20
8:30.16i
  SollentunaSollentuna1.2.20
8:33.19i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
8:25.53i
PB  (22)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
8:50.98+
SB  SollentunaSollentuna14.6.20
8:26.8m
PB  Stockholm/SStockholm/S22.6.20
8:24.95
PB  HallsbergHallsberg1.8.20
8:41.98+
  Stockholm/SStockholm/S25.8.20
5000 m (5)
14:40.41
PB  SollentunaSollentuna14.6.20
14:42.02
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
14:59.46
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
15:12.34
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20
14:26.51
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.20
10 km (1)
30:55
PB  StockholmStockholm4.4.20
2000 m hinder (1)
5:58.65
SB (74) JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
3000 m hinder (2)
9:21.41
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
9:09.02
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
4x1500 m (1)
15:43.69
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Anton Persson, Elmar Engholm
Axel Djurberg, Gustav Berlin
4 km terräng (1)
12:10
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
8 km terräng (1)
25:47
  JSMVällingbyJSM, Vällingby25.10.20
15 km terräng (1)
DNF
  LidingöLidingö26.9.20

2019

800 m (1)
1:57.43
SB  VästeråsVästerås3.8.19
1500 m (6)
4:01.91i
PB  (23)FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
4:05.82i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
3:57.53
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
4:00.83
  Jessheim, NORJessheim, NOR6.6.19
3:58.33
  KarlstadKarlstad3.7.19
3:56.44
PB  VästeråsVästerås4.8.19
3000 m (2)
8:37.77i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
8:31.85
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
5000 m (1)
15:08.62
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
10 000 m (2)
DNF
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
32:02.9m
PB  UppsalaUppsala22.10.19
2000 m hinder (1)
5:53.16
PB (48) JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
3000 m hinder (5)
9:10.07
PB  SollentunaSollentuna8.6.19
9:13.84
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
9:10.33
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
9:02.47
PB  (9)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
9:17.71
  JEM22GävleJEM22, Gävle12.7.19
4x800 m (1)
8:00.63
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Max Bechtel, Axel Djurberg
Erik Djurberg, Leo Bastien
4x1500 m (1)
16:04.80
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Hässelby SK
Anton Persson, Axel Djurberg
Erik Djurberg, Gustav Berlin
8 km terräng (1)
26:14
  JSMUmeåJSM, Umeå13.10.19
15 km terräng (1)
49:39
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö28.9.19

2018

800 m (1)
1:56.26
PB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18
1500 m (6)
4:06.51i
PB  SätraSätra3.2.18
4:08.79i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
4:08.20i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
3:57.91
PB  VästeråsVästerås29.7.18
4:06.94
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18
3:58.73
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
3000 m (2)
8:41.24
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
8:52.12
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
5000 m (3)
15:24.39
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
15:17.20
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
15:16.86
PB  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
2000 m hinder (1)
5:58.59
PB (95) (54) JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18
3000 m hinder (2)
9:33.85
PB  NMHvidovre, DENNM, Hvidovre, DEN12.8.18
9:18.70
PB  (9)SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
6 km terräng (2)
19:38
  JSMEkerumJSM, Ekerum28.10.18
21:13
  NordicCReykjavik, ISLNordicC, Reykjavik, ISL10.11.18
10 km terräng (1)
33:50
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö29.9.18

2017

800 m (1)
1:58.70
PB  VästeråsVästerås5.8.17
1500 m (5)
4:12.88i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
4:22.11i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
4:05.80
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
4:05.86
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17
4:03.14
PB  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
6 km terräng (1)
22:02
  JSMFlemingsbergJSM, Flemingsberg29.10.17

2016

2000 m hinder (83.8 cm) (1)
6:34.27
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
4x100 m (1)
47.27
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
 Upsala IF
Arvid Gustafsson, Philip Anbakk
Albert Nygren, Axel Djurberg

2015

1500 m (2)
4:23.42
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15
4:29.67
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15
2000 m hinder (83.8 cm) (2)
6:39.54
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15
6:44.60
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15

2014

13:54
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna18.10.14
800 m (2)
2:08.83
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14
2:05.85
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14
1500 m hinder (76.2 cm) (2)
4:37.5m
PB  HuddingeHuddinge13.6.14
4:39.72
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14

2013

800 m (1)
2:13.95
PB  HuddingeHuddinge15.6.13
1500 m (1)
4:35.37
PB  Stockholm/SStockholm/S24.8.13
2000 m (1)
6:27.84
PB  GlanshammarGlanshammar15.9.13
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
4:46.94
PB  GlanshammarGlanshammar14.9.13

2012

2000 m (1)
6:52.32
PB  VästeråsVästerås5.8.12
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
5:34.64
PB  HässleholmHässleholm27.7.12

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat299541.Eventname AS Eventeng, alltat299541.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat299541.Date),'.',MONTH(alltat299541.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat299541.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat299541 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat299541.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat299541.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat299541.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat299541.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat299541.Eventname AS Eventeng, alltat299541.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat299541.Date),'.',MONTH(alltat299541.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat299541.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat299541 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat299541.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat299541.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat299541.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat299541.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat299541.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat299541.Eventname AS Eventeng, alltat299541.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat299541.Date),'.',MONTH(alltat299541.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat299541.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat299541 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat299541.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat299541.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat299541.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat299541.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat299541.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

800 m
Ute
1:56.26
Sollentuna/E2.6.18
Inne
1:56.67
Uppsala8.2.20
1500 m
Ute
3:48.65
Sollentuna3.7.21
Inne
3:50.28
Sätra6.2.21
2000 m
Ute
6:27.84
Glanshammar15.9.13
3000 m
Ute
8:08.07
Stockholm/S22.5.21
Inne
8:12.86
Sollentuna13.2.21
5000 m
Ute
14:13.30
Hallsberg7.8.21
10 000 m
Ute
32:02.9m
Uppsala22.10.19
5 km
Ute
15:12+
Stockholm14.8.21
10 km
Ute
30:06
Stockholm14.8.21
2000 m hinder
Ute
5:46.93
Linköping20.8.21
3000 m hinder
Ute
8:49.56
Borås28.8.21

Junior-ungdom
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute
6:34.27
Huddinge20.8.16
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
4:37.5m
Huddinge13.6.14
1500 m
3:48.65
4
A
Sollentuna3.7.21
3:50.28i
5
B
Sätra6.2.21
3:53.36i
9
h2
ISMMalmö/A20.2.21
3:53.45
3
B
Göteborg/S29.8.20
3:54.19
3
22
JSMLinköping21.8.21
3:54.40
5
B
Huddinge11.7.20
3:55.06
8
Sollentuna28.6.20
3:56.44
6
Västerås4.8.19
3:57.25i
4
Huddinge26.1.20
3:57.53
11
BauhausStockholm/S30.5.19
Visa/dölj alla resultat
3:57.91
2
Västerås29.7.18
3:58.24
4
Sollentuna10.8.20
3:58.33
9
C
Karlstad3.7.19
3:58.73
5
19
JSMHuddinge4.8.18
4:00.42i
4
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
4:00.83
1
C
Jessheim, NOR6.6.19
4:01.91i
5
B
Folksam GPSätra4.2.19
4:03.14
5
19
JSMGävle12.8.17
4:05.80
5
Lag-SMBorås7.7.17
4:05.82i
6
22
IJSMVäxjö23.2.19
4:05.86
4
19
h2
JSMGävle11.8.17
4:06.51i
7
B
Sätra3.2.18
4:06.94
4
19
h1
JSMHuddinge3.8.18
4:08.20i
5
19
IJSMUppsala25.2.18
4:08.79i
3
19
h1
IJSMUppsala24.2.18
4:12.88i
6
19
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
4:22.11i
9
19
IJSMGöteborg/FH19.2.17
4:23.42
1
Göteborg/U4.7.15
4:29.67
8
16
NC-yKarlskrona22.8.15
4:35.37
7
14
Stockholm/S24.8.13
10-bästasnitt: 3:54.061
3000 m
8:08.07
6
A
Stockholm/S22.5.21
8:12.86i
4
B
Sollentuna13.2.21
8:13.26i
10
ISMMalmö/A19.2.21
8:13.42i
4
B
Sollentuna30.1.21
8:24.95
4
B
Hallsberg1.8.20
8:25.53i
2
B
ISMVäxjö22.2.20
8:26.8m
4
Stockholm/S22.6.20
8:27.85i
2
Huddinge24.1.20
8:30.16i
14
Sollentuna1.2.20
8:31.85
15
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
Visa/dölj alla resultat
8:33.19i
5
Folksam GPSätra11.2.20
8:37.77i
6
B
ISMNorrköping16.2.19
8:41.24
1
C
Karlstad25.7.18
8:41.98+
-
Stockholm/S25.8.20
8:44.4m+
-
B
Stockholm/S4.5.21
8:50.98+
16
Sollentuna14.6.20
8:52.12
10
B
Göteborg/S18.8.18
10:17.88i
3
Uppsala26.1.20
10-bästasnitt: 8:21.475
5000 m
14:13.30
9
Hallsberg7.8.21
14:17.98
13
SMBorås29.8.21
14:26.51
5
Stockholm/S25.8.20
14:34.3m+
-
B
Stockholm/S4.5.21
14:40.41
13
Sollentuna14.6.20
14:42.02
12
Göteborg/S25.7.20
14:53.72
2
22
JSMLinköping22.8.21
14:59.46
6
B
SMUppsala16.8.20
15:08.62
8
22
JSMGöteborg/S11.8.19
15:12.34
3
22
JSMLinköping23.8.20
Visa/dölj alla resultat
15:16.86
13
SMEskilstuna26.8.18
15:17.20
2
19
JSMHuddinge5.8.18
15:24.39
12
Sollentuna28.6.18
10-bästasnitt: 14:42.866
3000 m hinder
8:49.56
2
SMBorås28.8.21
8:52.43
6
22
h2
JEM22Tallinn, EST9.7.21
8:52.90
2
Sollentuna13.6.21
8:55.49
5
vFINStockholm/S5.9.21
8:56.44
1
Västerås16.5.21
8:57.33
7
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU20.6.21
9:02.47
2
VUSGöteborg/U28.6.19
9:09.02
6
SMUppsala15.8.20
9:10.07
1
Sollentuna8.6.19
9:10.33
3
Lag-SMHelsingborg26.6.19
Visa/dölj alla resultat
9:13.84
12
Folksam GPSollentuna18.6.19
9:17.71
13
22
h2
JEM22Gävle12.7.19
9:18.70
7
SMEskilstuna25.8.18
9:21.41
2
Club ChGöteborg/S6.8.20
9:33.85
2
19
NMHvidovre, DEN12.8.18
10-bästasnitt: 8:59.604

Total results in database: 120
By event:
800 m:7
1500 m:30
2000 m:2
3000 m:18
5000 m:14
10 000 m:3
5 km:1
10 km:2
2000 m hinder (83.8 cm):3
1500 m hinder (76.2 cm):4
2000 m hinder:4
3000 m hinder:15
4x100 m:1
4x800 m:1
4x1500 m:3
Terräng lagresultat:2
4 km terräng:1
6 km terräng:2
8 km terräng:2
10 km terräng:1
km terräng:2
15 km terräng:2
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
2:13.95
 2-14
Huddinge
15.6
 
2014
2:05.85
 3-15
Söderhamn
9.8
 
2:08.83
3h1-15
Söderhamn
9.8
 
2017
1:58.70
 1rC
Västerås
5.8
 
2018
1:56.26
3rB
Sollentuna/E
2.6
 
2019
1:57.43
 7
Västerås
3.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:56.67
3
Uppsala
8.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
4:35.37
 7-14
Stockholm/S
24.8
 
2015
4:23.42
 1
Göteborg/U
4.7
 
4:29.67
8-16
Karlskrona
22.8
 
2017
4:03.14
 5-19
Gävle
12.8
 
4:05.80
5
Borås
7.7
 
4:05.86
4h2-19
Gävle
11.8
 
2018
3:57.91
 2
Västerås
29.7
 
3:58.73
5 -19
Huddinge
4.8
 
4:06.94
4 h1-19
Huddinge
3.8
 
2019
3:56.44
 6
Västerås
4.8
 
3:57.53
11
Stockholm/S
30.5
 
3:58.33
9rC
Karlstad
3.7
 
4:00.83
1rC
Jessheim, NOR
6.6
 
2020
3:53.45
 3rB
Göteborg/S
29.8
 
3:54.40
5rB
Huddinge
11.7
 
3:55.06
8
Sollentuna
28.6
 
3:58.24
4
Sollentuna
10.8
 
2021
3:48.65
4rA
Sollentuna
3.7
 
3:54.19
3-22
Linköping
21.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
4:12.88
 6h2-19
Göteborg/FH
18.2
 
4:22.11
9-19
Göteborg/FH
19.2
 
2018
4:06.51
 7rB
Sätra
3.2
 
4:08.20
5-19
Uppsala
25.2
 
4:08.79
3h1-19
Uppsala
24.2
 
2019
4:01.91
 5rB
Sätra
4.2
 
4:05.82
6-22
Växjö
23.2
 
2020
3:57.25
 4
Huddinge
26.1
 
4:00.42
4-22
Göteborg/FH
1.3
 
2021
3:50.28
5 rB
Sätra
6.2
 
3:53.36
9h2
Malmö/A
20.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
6:52.32
 2-14
Västerås
5.8
 
2013
6:27.84
3-14
Glanshammar
15.9
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
8:41.24
 1rC
Karlstad
25.7
 
8:52.12
10rB
Göteborg/S
18.8
 
2019
8:31.85
 15
Göteborg/S
16.8
 
2020
8:24.95
 4rB
Hallsberg
1.8
 
8:26.8m
4
Stockholm/S
22.6
 
8:41.98+
Stockholm/S
25.8
 
8:50.98+
16
Sollentuna
14.6
 
2021
8:08.07
6rA
Stockholm/S
22.5
 
8:44.4m+
rB
Stockholm/S
4.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8:37.77
 6rB
Norrköping
16.2
 
2020
8:25.53
 2rB
Växjö
22.2
 
8:27.85
2
Huddinge
24.1
 
8:30.16
14
Sollentuna
1.2
 
8:33.19
5
Sätra
11.2
 
10:17.88
3
Uppsala
26.1
 
2021
8:12.86
4rB
Sollentuna
13.2
 
8:13.26
10
Malmö/A
19.2
 
8:13.42
4rB
Sollentuna
30.1
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
15:16.86
 13
Eskilstuna
26.8
 
15:17.20
2 -19
Huddinge
5.8
 
15:24.39
12
Sollentuna
28.6
 
2019
15:08.62
 8 -22
Göteborg/S
11.8
 
2020
14:26.51
 5
Stockholm/S
25.8
 
14:40.41
13
Sollentuna
14.6
 
14:42.02
12
Göteborg/S
25.7
 
14:59.46
6rB
Uppsala
16.8
 
15:12.34
3-22
Linköping
23.8
 
2021
14:13.30
9
Hallsberg
7.8
 
14:17.98
13
Borås
29.8
 
14:34.3m+
rB
Stockholm/S
4.5
 
14:53.72
2-22
Linköping
22.8
 
10 000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
32:02.9m
1
Uppsala
22.10
 
5 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15:12+
3
Stockholm
14.8
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
30:55
 9
Stockholm
4.4
 
2021
30:06
3
Stockholm
14.8
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5:58.59
 1-19
Huddinge
3.8
 
2019
5:53.16
 4 -22
Göteborg/S
9.8
 
2020
5:58.65
 2-22
Linköping
22.8
 
2021
5:46.93
1-22
Linköping
20.8
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
9:18.70
 7
Eskilstuna
25.8
 
9:33.85
2-19
Hvidovre, DEN
12.8
 
2019
9:02.47
 2
Göteborg/U
28.6
 
9:10.07
1
Sollentuna
8.6
 
9:10.33
3
Helsingborg
26.6
 
9:13.84
12
Sollentuna
18.6
 
9:17.71
13h2-22
Gävle
12.7
 
2020
9:09.02
 6
Uppsala
15.8
 
9:21.41
2
Göteborg/S
6.8
 
2021
8:49.56
2
Borås
28.8
 
8:52.43
6h2-22
Tallinn, EST
9.7
 
8:52.90
2
Sollentuna
13.6
 
8:55.49
5
Stockholm/S
5.9
 
8:56.44
1
Västerås
16.5
 
8:57.33
7
Cluj-Napoca, ROU
20.6
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
5:34.64
 1-14
Hässleholm
27.7
 
2013
4:46.94
 2-14
Glanshammar
14.9
 
2014
4:37.5m
1-15
Huddinge
13.6
 
4:39.72
2-15
Söderhamn
10.8
 
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
6:39.54
 6-17
Göteborg/U
3.7
 
6:44.60
2-16
Karlskrona
23.8
 
2016
6:34.27
2-17
Huddinge
20.8
 

Ute
5000 m
SM 2018 13
15:16.86
SM 2020 18
B
14:59.46
SM 2021 13
14:17.98
10 000 m
SM 2019
DNF
3000 m hinder
SM 2018 7
9:18.70
SM 2020 6
9:09.02
SM 2021 2
8:49.56
4x800 m
SM 2019 5
8:00.63
4x1500 m
SM 2019 2
16:04.80
SM 2020 3
15:43.69
SM 2021 1
15:59.58
Terräng lagresultat
SM 2020 2
4 km terräng
SM 2020 6
12:10
Inne
1500 m
ISM 2021
9
h2
3:53.36
3000 m
ISM 2019 6
B
8:37.77
ISM 2020 2
B
8:25.53
ISM 2021 10
8:13.26

Junior-ungdom
Ute
1500 m
JSM 2017 5
19
4:03.14
4
19
h2
4:05.86
JSM 2018 5
19
3:58.73
4
19
h1
4:06.94
JSM 2021 3
22
3:54.19
5000 m
JSM 2018 2
19
15:17.20
JSM 2019 8
22
15:08.62
JSM 2020 3
22
15:12.34
JSM 2021 2
22
14:53.72
2000 m hinder
JSM 2018 1
19
5:58.59
JSM 2019 4
22
5:53.16
JSM 2020 2
22
5:58.65
JSM 2021 1
22
5:46.93
Terräng lagresultat
JSM 2020 1
22
km terräng
JSM 2017 16
19
22:02
4 km terräng
USM 2014 5
15
13:54
6 km terräng
JSM 2018 4
19
19:38
8 km terräng
JSM 2019 8
22
26:14
JSM 2020 2
22
25:47
Inne
1500 m
IJSM 2017 9
19
4:22.11
6
19
h2
4:12.88
IJSM 2018 5
19
4:08.20
3
19
h1
4:08.79
IJSM 2019 6
22
4:05.82
IJSM 2020 4
22
4:00.42

Lag-EM och Europacupen
3000 m hinder
Div 1 2021 7
8:57.33

Junior-ungdom
3000 m hinder
JEM22 2019 26
13
22
h2
9:17.71
JEM22 2021
6
22
h2
8:52.43