Linnéa Frobe

Född: 10 juni 1998

Ålder: 23 år 110 dagar

Förening:
 Täby IS
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (1)
12.51
SB  HuddingeHuddinge24.7.21-0.3
200 m (7)
25.64
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21+0.2
25.61
SB  HuddingeHuddinge29.5.21-0.9
24.53
PB  TäbyTäby16.6.21+1.6
24.97
  HuddingeHuddinge24.7.21-1.1
24.58
  SollentunaSollentuna8.8.21+1.4
24.87
  HuddingeHuddinge10.8.21+0.1
24.96
  SMBoråsSM, Borås29.8.21+0.1
400 m (8)
56.89
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
55.88
SB  SödertäljeSödertälje6.6.21
56.43
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
56.41
  SollentunaSollentuna3.7.21
55.87
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
54.96
SB  SollentunaSollentuna8.8.21
54.94
SB  SMBoråsSM, Borås27.8.21
54.50
PB  SMBoråsSM, Borås28.8.21
4x100 m (1)
48.28
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Täby IS
Daniela Karlsson, Linnéa Frobe
Maria Södergren, Leticia Buchli
4x400 m (1)
3:50.91
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Täby IS
Maria Södergren, Lovisa Linde
Linnéa Frobe, Ebba Jernmark Burrows

2020

100 m (1)
12.57
SB  SollentunaSollentuna5.7.20+1.0
200 m (7)
25.89
SB  SollentunaSollentuna28.6.20+1.2
25.65
SB  UppsalaUppsala1.7.20-1.4
25.47
SB  HuddingeHuddinge25.7.20-3.5
25.73
  SollentunaSollentuna9.8.20-1.5
25.16
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-1.2
25.31
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+1.0
24.83w
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+3.3
300 m (1)
40.82
PB  EskilstunaEskilstuna30.7.20
400 m (3)
57.17
SB  SollentunaSollentuna8.8.20
58.18
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
57.34
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20

2019

Spjut (1)
32.64
PB  HuddingeHuddinge2.6.19

2018

100 m (1)
12.24
PB  SkaraSkara6.6.18+0.6
200 m (11)
25.19i
PB  SätraSätra21.1.18
24.88i
PB  SätraSätra3.2.18
24.83i
PB  (15)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
24.59
PB  (19)Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18+2.0
24.91
  SkaraSkara6.6.18-0.2
24.60
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18-0.1
25.15
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-0.4
24.85
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-1.2
24.85
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18-1.2
24.83
  NMGävleNM, Gävle12.8.18+1.0
24.70
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.1
400 m (6)
57.03
SB  SollentunaSollentuna1.6.18
54.66
PB  (5)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
56.00
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
55.34
  NMGävleNM, Gävle11.8.18
55.69
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
55.57
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
4x100 m (1)
47.77
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Maria Södergren, Linnéa Frobe
Lovisa Linde, Sofia Hultgren
4x400 m (2)
3:44.52
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Linnéa Frobe, Caroline Kihlblom
Greta Graziani, Lovisa Linde
3:49.44
  NMGävleNM, Gävle12.8.18
 Sweden
Lovisa Linde, Amanda Holmberg
Linnéa Frobe, Minna Svärd
3x400 m (1)
2:51.48
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS

2017

60 m (6)
7.95i
SB  SätraSätra21.1.17
7.99i
  SätraSätra21.1.17
8.02i
  SätraSätra28.1.17
7.85i
=PB  SätraSätra28.1.17
7.87i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
7.84i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
100 m (2)
12.59
SB  SätraSätra25.5.17+1.0
12.33
PB  SkaraSkara6.6.17+0.9
200 m (7)
25.57
SB  SätraSätra25.5.17+0.8
25.45
SB  SkaraSkara6.6.17+1.4
24.86w
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+3.2
25.26
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+0.6
24.83w
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17+2.4
24.75
PB  (21)JSMGävleJSM, Gävle13.8.170.0
25.08
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-1.5
400 m (5)
57.48
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
59.91
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17
56.45
SB  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
55.56
PB  (5)NMUmeåNM, Umeå19.8.17
57.44
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
60 m häck (7)
8.88i
SB  SätraSätra22.1.17
8.85i
SB  SätraSätra29.1.17
8.82i
SB  SätraSätra29.1.17
8.78i
SB  (20)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
8.84i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
8.96i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
8.81i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
400 m häck (1)
1:03.60
PB  (13)NynäshamnNynäshamn2.9.17
4x100 m (1)
49.35
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S28.5.17
 Täby IS
Helena Kolte, Linnéa Frobe
Maria Södergren, Lovisa Glavare Karlsson
4x400 m (2)
3:54.17
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Täby IS
Caroline Kihlblom, Sofia Hultgren
Ida Holm, Linnéa Frobe
3:49.88
  NMUmeåNM, Umeå20.8.17
 Sweden
Linnéa Frobe, Moa Mattisson
Ida Callenvik, Amanda Holmberg
1000 m stafett (1)
2:18.32
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Täby IS
Helena Kolte, Maria Södergren
Lovisa Glavare Karlsson, Linnéa Frobe

2016

60 m (2)
7.85i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
7.88i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
100 m (1)
12.34
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+2.0
200 m (2)
25.09
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+1.7
25.71
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.5
60 m häck (4)
8.76i
PB  (20)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
8.83i
  SätraSätra14.2.16
8.78i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
8.94i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
14.61
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16+0.4
14.60
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16-1.3
100 m häck (4)
14.34
PB  (20)SollentunaSollentuna3.6.16+0.9
14.40
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16-1.1
14.70
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+1.0
14.89
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16-2.3
4x100 m (3)
DQ
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Täby IS
Ellinor Persson, Linnéa Frobe
Frida Hogstrand, Maria Södergren
49.17
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Täby IS
Lovisa Linde, Linnéa Frobe
Maria Södergren, Sofia Hultgren
48.35
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Täby IS
Lovisa Linde, Linnéa Frobe
Maria Södergren, Sofia Hultgren
1000 m stafett (1)
2:15.32
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Täby IS
Maria Södergren, Sofia Hultgren
Linnéa Frobe, Lovisa Linde

2015

100 m (2)
12.53w
  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.15+2.1
12.56
PB  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.15+1.3
200 m (9)
25.95i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
DNFi
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
26.23
SB  SätraSätra9.5.15-0.5
25.02
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15+1.3
24.94
PB  (23)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15+0.2
25.48
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-2.5
25.69
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15-0.7
25.16
  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15-0.5
25.04w
  Lag-USMEnskedeLag-USM, Enskede29.8.15+3.9
400 m (4)
56.50
SB  (12)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15
59.85
  USMKalmarUSM, Kalmar21.8.15
56.88
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15
56.58
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
800 m (1)
2:41.03
PB  SätraSätra10.5.15
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
8.75i
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping8.2.15
8.79i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
8.66i
PB  (37) IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
14.54
PB  SätraSätra9.5.15+1.5
14.39
PB  SollentunaSollentuna7.6.15+0.1
Höjd (2)
1.69i
=PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping7.2.15
1.60
PB  SätraSätra9.5.15
Längd (3)
5.22i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
 
5.185.224.68
5.40i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
 
5.205.405.305.185.285.32
4.95
PB  SätraSätra10.5.15-1.3
Kula (3.0 kg) (3)
13.48i
PB  SätraSätra11.1.15
13.23i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
 
12.5112.9412.4913.2312.13X
13.45
PB  SätraSätra9.5.15
Spjut (500 g) (1)
38.77
PB  SätraSätra10.5.15
Femkamp (F17) (1)
3.949
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping8.2.15
8.75   1.69   13.44   5.28   1:43.15
Sjukamp (F17) (1)
4.924
PB (83) (81) SätraSätra10.5.15
14.54/+1.5   1.60   13.45   26.23/-0.5
4.95/-1.3   38.77   2:41.03
4x100 m (1)
48.52
SB  Lag-USMEnskedeLag-USM, Enskede29.8.15
 Täby IS
Bianca Salming, Lovisa Linde
Maria Södergren, Linnéa Frobe
4x400 m (1)
3:49.75
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15
 Sweden
Linnéa Frobe, Josefin Persson
Emma Söderström, Amanda Holmberg
1000 m stafett (1)
2:17.77
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna16.5.15
 Täby IS
Maria Södergren, Bianca Salming
Lovisa Linde, Linnéa Frobe

2014

60 m (1)
8.00i
PB  SätraSätra25.1.14
100 m (1)
12.84
SB  DanderydDanderyd18.5.14-1.5
200 m (2)
26.60i
PB  ÖrebroÖrebro16.11.13
25.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.14+0.7
400 m (1)
56.43
PB  (11)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14
Höjd (1)
1.69i
PB  SätraSätra12.1.14
Längd (1)
5.07i
PB  SätraSätra12.1.14
Kula (3.0 kg) (1)
12.84
PB  DanderydDanderyd18.5.14
4x100 m (2)
48.81
SB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Täby IS
Johanna Norberg, Linnéa Frobe
Lovisa Linde, Maria Södergren
48.66
SB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Täby IS
Johanna Norberg, Linnéa Frobe
Lovisa Linde, Maria Södergren
1000 m stafett (1)
2:24.00
SB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Täby IS
Johanna Norberg, Maria Södergren
Lovisa Linde, Linnéa Frobe

2013

Kula (3.0 kg) (1)
11.43
PB  HuddingeHuddinge7.9.13

2012

60 m (2)
8.26i
PB  VästeråsVästerås19.11.11
8.18i
PB  SätraSätra4.2.12
100 m (2)
12.63
PB  HuddingeHuddinge16.6.12+1.3
12.55w
  UppsalaUppsala1.7.12+3.9
200 m (1)
26.82i
PB  SätraSätra24.3.12
300 m (1)
42.12
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12
400 m (1)
1:01.02
PB  GävleGävle19.5.12
300 m häck (1)
46.23
PB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.12
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.39
PB  HuddingeHuddinge17.6.12+0.1
Höjd (1)
1.52i
PB  SätraSätra11.2.12
Längd (1)
5.04i
PB  SätraSätra4.2.12
Kula (3.0 kg) (1)
10.76
PB  EnskedeEnskede26.5.12

2011

100 m (1)
13.50
PB  Stockholm/SStockholm/S29.6.11+0.3
200 m (1)
26.57
PB  KöpingKöping18.9.11+1.2

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat138530.Eventname AS Eventeng, alltwat138530.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat138530.Date),'.',MONTH(alltwat138530.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat138530.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat138530 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat138530.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat138530.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat138530.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat138530.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat138530.Eventname AS Eventeng, alltwat138530.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat138530.Date),'.',MONTH(alltwat138530.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat138530.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat138530 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat138530.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat138530.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat138530.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat138530.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat138530.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat138530.Eventname AS Eventeng, alltwat138530.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat138530.Date),'.',MONTH(alltwat138530.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat138530.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat138530 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat138530.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat138530.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat138530.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat138530.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat138530.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.84
Göteborg/FH18.2.17
100 m
Ute
12.24
Skara6.6.18+0.6
200 m
Ute
24.53
Täby16.6.21+1.6
Inne
24.83
Gävle18.2.18
300 m
Ute
40.82
Eskilstuna30.7.20
400 m
Ute
54.50
Borås28.8.21
800 m
Ute
2:41.03
Sätra10.5.15
60 m häck
Inne
8.76
Sätra6.2.16
100 m häck
Ute
14.34
Sollentuna3.6.16+0.9
300 m häck
Ute
46.23
Göteborg/U9.7.12
400 m häck
Ute
1:03.60
Nynäshamn2.9.17
Höjd
Ute
1.60
Sätra9.5.15
Inne
1.69
Sätra12.1.14
Längd
Ute
4.95
Sätra10.5.15-1.3
Inne
5.40
Göteborg/FH1.3.15
Spjut
Ute
32.64
Huddinge2.6.19

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.66
Göteborg/FH1.3.15
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.39
Sollentuna7.6.15+0.1
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.39
Huddinge17.6.12+0.1
Kula (3.0 kg)
Ute
13.45
Sätra9.5.15
Inne
13.48
Sätra11.1.15
Spjut (500 g)
Ute
38.77
Sätra10.5.15
Sjukamp (F17)
Ute
4.924
Sätra10.5.15
60 m
7.84i
6
19
IJSMGöteborg/FH18.2.17
7.85i
3
19
h3
IJSMVäxjö20.2.16
7.85i
4
Sätra28.1.17
7.87i
3
19
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
7.88i
5
19
s1
IJSMVäxjö20.2.16
7.95i
1
h3
Sätra21.1.17
7.99i
4
Sätra21.1.17
8.00i
1
17
h4
Sätra25.1.14
8.02i
2
h1
Sätra28.1.17
8.18i
2
14
Sätra4.2.12
Visa/dölj alla resultat
8.26i
1
14
Västerås19.11.11
10-bästasnitt: 7.943
100 m
12.24
3
h5
Skara6.6.18+0.6
12.33
1
h8
Skara6.6.17+0.9
12.34
3
19
h1
JSMHässleholm5.8.16+2.0
12.51
1
Huddinge24.7.21-0.3
12.56
2
17
Sollentuna/E6.6.15+1.3
12.57
5
Sollentuna5.7.20+1.0
12.59
4
Sätra25.5.17+1.0
12.63
1
14
Huddinge16.6.12+1.3
12.84
1
17
Danderyd18.5.14-1.5
13.50
6
h2
Stockholm/S29.6.11+0.3
10-bästasnitt: 12.611
200 m
24.53
2
Täby16.6.21+1.6
24.58
2
Sollentuna8.8.21+1.4
24.59
5
Sollentuna/E3.6.18+2.0
24.60
1
B
VUSGöteborg/U1.7.18-0.1
24.70
4
h3
SMEskilstuna25.8.18+1.1
24.75
4
19
JSMGävle13.8.170.0
24.83i
2
h3
ISMGävle18.2.18
24.83
5
22
NMGävle12.8.18+1.0
24.85
4
22
JSMHuddinge4.8.18-1.2
24.85
4
22
JSMHuddinge5.8.18-1.2
Visa/dölj alla resultat
24.87
2
Huddinge10.8.21+0.1
24.88i
1
Sätra3.2.18
24.91
1
B
Skara6.6.18-0.2
24.94
1
17
VUSGöteborg/U5.7.15+0.2
24.96
4
h1
SMBorås29.8.21+0.1
24.97
1
Huddinge24.7.21-1.1
25.02
8
B
Folksam GPSollentuna25.6.15+1.3
25.08
4
h3
SMHelsingborg26.8.17-1.5
25.09
1
B
Folksam GPSollentuna28.6.16+1.7
25.15
2
22
h2
JSMHuddinge4.8.18-0.4
25.16
1
17
USMKalmar23.8.15-0.5
25.16
3
h2
SMUppsala15.8.20-1.2
25.19i
2
Sätra21.1.18
25.26
4
19
VUSGöteborg/U2.7.17+0.6
25.28
2
Göteborg/U29.6.14+0.7
25.31
2
22
h1
JSMLinköping23.8.20+1.0
25.45
1
C
Skara6.6.17+1.4
25.47
2
Huddinge25.7.20-3.5
25.48
6
h1
SMSöderhamn8.8.15-2.5
25.57
4
Sätra25.5.17+0.8
25.61
2
Huddinge29.5.21-0.9
25.64
4
Stockholm/S22.5.21+0.2
25.65
5
Uppsala1.7.20-1.4
25.69
1
17
h2
USMKalmar22.8.15-0.7
25.71
7
h1
SMSollentuna27.8.16+0.5
25.73
4
Sollentuna9.8.20-1.5
25.89
2
Sollentuna28.6.20+1.2
25.95i
2
h2
ISMSätra21.2.15
26.23
hep
17
Sätra9.5.15-0.5
26.57
1
13
Köping18.9.11+1.2
26.60i
1
Örebro16.11.13
26.82i
1
Sätra24.3.12
10-bästasnitt: 24.711
400 m
54.50
4
SMBorås28.8.21
54.66
3
VUSGöteborg/U30.6.18
54.94
2
h1
SMBorås27.8.21
54.96
2
Sollentuna8.8.21
55.34
3
22
NMGävle11.8.18
55.56
3
19
NMUmeå19.8.17
55.57
4
SMEskilstuna25.8.18
55.69
2
h1
SMEskilstuna24.8.18
55.87
2
VUSGöteborg/U10.7.21
55.88
3
A
Södertälje6.6.21
Visa/dölj alla resultat
56.00
1
22
JSMHuddinge4.8.18
56.41
1
Sollentuna3.7.21
56.43
1
17
B
VUSGöteborg/U28.6.14
56.43
4
B
Sollentuna13.6.21
56.45
1
19
JSMGävle12.8.17
56.50
1
17
VUSGöteborg/U4.7.15
56.58
3
17
vFINStockholm/S12.9.15
56.88
1
17
USMKalmar22.8.15
56.89
2
Huddinge29.5.21
57.03
1
Sollentuna1.6.18
57.17
1
Sollentuna8.8.20
57.34
5
22
JSMLinköping22.8.20
57.44
4
h1
SMHelsingborg25.8.17
57.48
3
19
VUSGöteborg/U1.7.17
58.18
6
h1
SMUppsala14.8.20
59.85
1
17
h2
USMKalmar21.8.15
59.91
1
19
h2
JSMGävle11.8.17
1:01.02
4
Gävle19.5.12
10-bästasnitt: 55.297
60 m häck
8.76i
1
19
Raka SpåretSätra6.2.16
8.78i
2
19
h2
IJSMVäxjö21.2.16
8.78i
5
h2
Raka SpåretSätra4.2.17
8.81i
4
19
IJSMGöteborg/FH19.2.17
8.82i
2
Sätra29.1.17
8.83i
2
Sätra14.2.16
8.84i
1
19
Raka SpåretSätra4.2.17
8.85i
1
Sätra29.1.17
8.88i
4
Sätra22.1.17
8.94i
4
19
IJSMVäxjö21.2.16
Visa/dölj alla resultat
8.96i
2
19
h3
IJSMGöteborg/FH19.2.17
10-bästasnitt: 8.829

Total results in database: 165
By event:
60 m:11
100 m:12
200 m:47
300 m:2
400 m:28
800 m:1
60 m häck:11
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):4
100 m häck:4
300 m häck:1
400 m häck:1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):1
Höjd:4
Längd:5
Kula (3.0 kg):6
Spjut (500 g):1
Spjut:1
Femkamp (F17):1
Sjukamp (F17):1
4x100 m:9
4x400 m:6
3x400 m:1
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
8.18
 2-14
Sätra
4.2
 
8.26
1-14
Västerås
19.11
 
2014
8.00
 1h4-17
Sätra
25.1
 
2016
7.85
 3h3-19
Växjö
20.2
 
7.88
5s1-19
Växjö
20.2
 
2017
7.84
6-19
Göteborg/FH
18.2
 
7.85
4
Sätra
28.1
 
7.87
3h2-19
Göteborg/FH
18.2
 
7.95
1h3
Sätra
21.1
 
7.99
4
Sätra
21.1
 
8.02
2h1
Sätra
28.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
13.50
 6h2
Stockholm/S
29.6
 +0.3
2012
12.63
 1-14
Huddinge
16.6
 +1.3
12.55w
 1-14
Uppsala
1.7
 +3.9
2014
12.84
 1-17
Danderyd
18.5
-1.5
2015
12.56
 2-17
Sollentuna/E
6.6
 +1.3
12.53w
 2h3-17
Sollentuna/E
6.6
 +2.1
2016
12.34
 3h1-19
Hässleholm
5.8
 +2.0
2017
12.33
 1h8
Skara
6.6
 +0.9
12.59
4
Sätra
25.5
 +1.0
2018
12.24
3h5
Skara
6.6
 +0.6
2020
12.57
 5
Sollentuna
5.7
 +1.0
2021
12.51
 1
Huddinge
24.7
-0.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
26.57
 1-13
Köping
18.9
 +1.2
2014
25.28
 2
Göteborg/U
29.6
 +0.7
2015
24.94
 1-17
Göteborg/U
5.7
 +0.2
25.02
8rB
Sollentuna
25.6
 +1.3
25.16
1-17
Kalmar
23.8
-0.5
25.48
6 h1
Söderhamn
8.8
-2.5
25.69
1h2-17
Kalmar
22.8
-0.7
26.23
H-17
Sätra
9.5
-0.5
25.04w
 1 -17
Enskede
29.8
 +3.9
2016
25.09
 1rB
Sollentuna
28.6
 +1.7
25.71
7h1
Sollentuna
27.8
 +0.5
2017
24.75
 4-19
Gävle
13.8
 0.0
25.08
4h3
Helsingborg
26.8
-1.5
25.26
4-19
Göteborg/U
2.7
 +0.6
25.45
1rC
Skara
6.6
 +1.4
25.57
4
Sätra
25.5
 +0.8
24.83w
 3h1-19
Gävle
12.8
 +2.4
24.86w
 1rC
Stockholm/S
18.6
 +3.2
2018
24.59
 5
Sollentuna/E
3.6
 +2.0
24.60
1rB
Göteborg/U
1.7
-0.1
24.70
4h3
Eskilstuna
25.8
 +1.1
24.83
5-22
Gävle
12.8
 +1.0
24.85
4 -22
Huddinge
4.8
-1.2
24.85
4-22
Huddinge
5.8
-1.2
24.91
1rB
Skara
6.6
-0.2
25.15
2h2-22
Huddinge
4.8
-0.4
2020
25.16
 3h2
Uppsala
15.8
-1.2
25.31
2h1-22
Linköping
23.8
 +1.0
25.47
2
Huddinge
25.7
-3.5
25.65
5
Uppsala
1.7
-1.4
25.73
4
Sollentuna
9.8
-1.5
25.89
2
Sollentuna
28.6
 +1.2
24.83w
 4-22
Linköping
23.8
 +3.3
2021
24.53
2
Täby
16.6
 +1.6
24.58
2
Sollentuna
8.8
 +1.4
24.87
2
Huddinge
10.8
 +0.1
24.96
4h1
Borås
29.8
 +0.1
24.97
1
Huddinge
24.7
-1.1
25.61
2
Huddinge
29.5
-0.9
25.64
4
Stockholm/S
22.5
 +0.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
26.82
 1
Sätra
24.3
 
2014
26.60
 1
Örebro
16.11
 
2015
25.95
 2h2
Sätra
21.2
 
2018
24.83
2h3
Gävle
18.2
 
24.88
1
Sätra
3.2
 
25.19
2
Sätra
21.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
42.12
 4rC
Göteborg/U
8.7
 
2020
40.82
1-15
Eskilstuna
30.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
1:01.02
 4
Gävle
19.5
 
2014
56.43
 1rB-17
Göteborg/U
28.6
 
2015
56.50
 1-17
Göteborg/U
4.7
 
56.58
3-17
Stockholm/S
12.9
 
56.88
1-17
Kalmar
22.8
 
59.85
1h2-17
Kalmar
21.8
 
2017
55.56
 3-19
Umeå
19.8
 
56.45
1-19
Gävle
12.8
 
57.44
4h1
Helsingborg
25.8
 
57.48
3-19
Göteborg/U
1.7
 
59.91
1h2-19
Gävle
11.8
 
2018
54.66
 3
Göteborg/U
30.6
 
55.34
3-22
Gävle
11.8
 
55.57
4
Eskilstuna
25.8
 
55.69
2h1
Eskilstuna
24.8
 
56.00
1-22
Huddinge
4.8
 
57.03
1
Sollentuna
1.6
 
2020
57.17
 1
Sollentuna
8.8
 
57.34
5-22
Linköping
22.8
 
58.18
6h1
Uppsala
14.8
 
2021
54.50
4
Borås
28.8
 
54.94
2h1
Borås
27.8
 
54.96
2
Sollentuna
8.8
 
55.87
2
Göteborg/U
10.7
 
55.88
3rA
Södertälje
6.6
 
56.41
1
Sollentuna
3.7
 
56.43
4rB
Sollentuna
13.6
 
56.89
2
Huddinge
29.5
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
2:41.03
H-17
Sätra
10.5
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.76
1-19
Sätra
6.2
 
8.78
2h2-19
Växjö
21.2
 
8.83
2
Sätra
14.2
 
8.94
4-19
Växjö
21.2
 
2017
8.78
 5h2
Sätra
4.2
 
8.81
4-19
Göteborg/FH
19.2
 
8.82
2
Sätra
29.1
 
8.84
1-19
Sätra
4.2
 
8.85
1.2
Sätra
29.1
 
8.88
4
Sätra
22.1
 
8.96
2h3-19
Göteborg/FH
19.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
14.34
4
Sollentuna
3.6
 +0.9
14.40
6
Stockholm/S
16.6
-1.1
14.70
7
Sollentuna
28.6
 +1.0
14.89
7h2
Sollentuna
27.8
-2.3
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
46.23
2rB
Göteborg/U
9.7
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1:03.60
1
Nynäshamn
2.9
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1.60
H-17
Sätra
9.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
1.52
 3-14
Sätra
11.2
 
2014
1.69
P-17
Sätra
12.1
 
2015
1.69
 P-17
Norrköping
7.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
4.95
H-17
Sätra
10.5
-1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
5.04
 2-14
Sätra
4.2
 
2014
5.07
 P-17
Sätra
12.1
 
2015
5.40
6 -17
Göteborg/FH
1.3
 
5.22
9 q-17
Göteborg/FH
28.2
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
32.64
6
Huddinge
2.6
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8.66
2 -17
Göteborg/FH
1.3
 
8.75
P-17
Norrköping
8.2
 
8.79
2 h3-17
Göteborg/FH
1.3
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
12.39
2-14
Huddinge
17.6
 +0.1
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
14.39
3
Sollentuna
7.6
 +0.1
14.54
H-17
Sätra
9.5
 +1.5
2016
14.60
 4-17
Göteborg/U
3.7
-1.3
14.61
2h3-17
Göteborg/U
3.7
 +0.4
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
10.76
 3-14
Enskede
26.5
 
2013
11.43
 8-15
Huddinge
7.9
 
2014
12.84
 1-17
Danderyd
18.5
 
2015
13.45
H-17
Sätra
9.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
13.48
P-17
Sätra
11.1
 
13.23
6 -17
Göteborg/FH
28.2
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
38.77
H-17
Sätra
10.5
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
4.924
4-17
Sätra
10.5
 

Ute
200 m
SM 2015
6
h1
25.48
SM 2016
7
h1
25.71
SM 2017
4
h3
25.08
SM 2018
4
h3
24.70
SM 2020
3
h2
25.16
SM 2021
4
h1
24.96
400 m
SM 2017
4
h1
57.44
SM 2018 4
55.57
2
h1
55.69
SM 2020
6
h1
58.18
SM 2021 4
54.50
2
h1
54.94
100 m häck
SM 2016
7
h2
14.89
4x100 m
SM 2016
DQ
SM 2021 7
48.28
4x400 m
SM 2017 3
3:54.17
SM 2018 3
3:44.52
SM 2021 5
3:50.91
Inne
200 m
ISM 2015
C
DNF
2
h2
25.95
ISM 2018
2
h3
24.83

Junior-ungdom
Ute
100 m
JSM 2016
3
19
h1
12.34
200 m
USM 2015 1
17
25.16
1
17
h2
25.69
JSM 2017 4
19
24.75
3
19
h1
24.83w
JSM 2018 4
22
24.85
4
22
24.85
2
22
h2
25.15
JSM 2020 4
22
24.83w
2
22
h1
25.31
400 m
USM 2015 1
17
56.88
1
17
h2
59.85
JSM 2017 1
19
56.45
1
19
h2
59.91
JSM 2018 1
22
56.00
JSM 2020 5
22
57.34
4x100 m
USM 2014 4
17
48.66
2
17
h1
48.81
JSM 2016 3
19
48.35
1
19
h2
49.17
JSM 2017 5
19
49.35
JSM 2018 2
22
47.77
1000 m stafett
USM 2014
4
17
h3
2:24.00
USM 2015 3
17
2:17.77
JSM 2016 1
19
2:15.32
JSM 2017 2
19
2:18.32
3x400 m
JSM 2018 1
22
2:51.48
Inne
60 m
IJSM 2016
5
19
s1
7.88
3
19
h3
7.85
IJSM 2017 6
19
7.84
3
19
h2
7.87
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2015 2
17
8.66
2
17
h3
8.79
60 m häck
IJSM 2016 4
19
8.94
2
19
h2
8.78
IJSM 2017 4
19
8.81
2
19
h3
8.96
Längd
IUSM 2015 6
17
5.40
9
17
Q
5.22
Kula (3.0 kg)
IUSM 2015 6
17
13.23
Femkamp (F17)
IUSM 2015 3
17
3.949