Alex Apelgrim

Född: 23 juni 2004

Ålder: 18 år 12 dagar

Förening:
Örgryte IS
Förening:
 Örgryte IS
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (5)
7.09i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.12.21
6.96i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
6.93i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
7.01i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
6.97i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
100 m (3)
10.66
SB  SkaraSkara6.6.22+1.2
10.74
  SkaraSkara6.6.22-1.4
10.69
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+0.8
200 m (4)
22.34i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
21.83
SB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.22-0.7
21.73
SB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22-0.4
21.53
SB  HalmstadHalmstad3.7.22+1.9
Längd (1)
6.59i
SB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
X6.596.45
4x100 m (2)
40.94
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim
Tobias Carlryd, Anders Pihlblad
41.14
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 Örgryte IS
1000 m stafett (1)
2:00.03
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Alex Apelgrim, Nils Thorin
Albin Hagstedt, William Brandberg

2021

100 m (9)
10.95
PB  MölndalMölndal22.5.21-0.2
10.91
PB  Göteborg/SGöteborg/S29.5.21-0.1
10.80
PB  SkaraSkara6.6.21-0.1
10.79
PB  SkaraSkara6.6.21-1.0
10.89
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.1
10.81
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.1
10.77w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+3.4
10.56
PB  (28) USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+0.7
11.06
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21-1.9
200 m (3)
22.15
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21-0.1
22.54w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+2.1
21.09
PB  (78) (9) USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21+0.5
Längd (3)
6.58
SB  Göteborg/SGöteborg/S29.5.21-0.8
6.77
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.1
7.01
SB  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+1.3
 
6.65
+2.6
6.76
+2.0
6.59
+1.9
6.63
+3.6
7.01
+1.3
4x100 m (5)
40.81
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Örgryte IS
Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim
Carl Bengtström, Anders Pihlblad
40.50
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST18.7.21
 Sweden
Simon Plesse, Zion Eriksson
Jonatan Borg, Alex Apelgrim
43.71
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Örgryte IS
Axel Eenfeldt, William Asker
Marcus Johansson, Alex Apelgrim
43.54
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Örgryte IS
Axel Eenfeldt, William Asker
Marcus Johansson, Alex Apelgrim
41.25
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 Sweden
Victor Törnström, Edvin Assarsson
Erik Erlandsson, Alex Apelgrim
1000 m stafett (2)
2:02.51
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Örgryte IS
Axel Eenfeldt, William Asker
Alex Apelgrim, Albin Hagstedt
2:02.35
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Örgryte IS
Axel Eenfeldt, William Asker
Albin Hagstedt, Alex Apelgrim

2020

60 m (13)
7.36i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
7.25i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
7.30i
  Göteborg/FHGöteborg/FH15.12.19
7.07i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.01i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.20i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
7.12i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
7.14i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
7.28i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.20
7.10i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.20
7.42i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
7.19i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
7.12i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
100 m (5)
11.0mw
  Göteborg/SGöteborg/S7.6.20+2.5
10.98w
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+2.6
11.14
PB  BohusBohus15.8.20+0.3
11.09
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20+1.2
10.99
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20+1.5
200 m (6)
22.93i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
22.4m
  Göteborg/SGöteborg/S21.6.200.0
22.07
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.200.0
22.37
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-0.7
23.32
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.2
22.74
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.5
Längd (9)
6.38i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.12.19
6.91i
PB  (19)VäxjöVäxjö19.1.20
6.83i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
 
6.83
6.61i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.20
 
6.61
6.71i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
X6.536.71X6.57
6.70
PB  Göteborg/SGöteborg/S21.6.200.0
 
6.42
0.0
6.55
0.0
6.53
-0.5
6.49
-1.6
X6.70
0.0
6.77
PB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20+1.1
 
6.43
+1.2
X6.69
+1.3
6.52
+2.0
6.77
+1.1
6.45
0.0
6.65w
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.20+3.4
 
6.54
+1.7
6.65
+3.4
6.46
+1.2
6.33
-0.3
6.52
-0.3
6.44
0.0
6.54
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.20+1.7
7.05
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna22.8.20+1.9
 
6.87
+1.0
X
+1.4
6.76
+3.3
X
+1.7
X
+1.2
7.05
+1.9
Stående längd (1)
3.06i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.3.20
 
2.902.953.003.063.002.98
Tresteg (2)
12.37
PB  Göteborg/SGöteborg/S11.8.200.0
 
12.05
0.0
12.20
+1.1
X12.37
0.0
X12.03
0.0
13.20
=PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna23.8.20+1.6
13.43w
  USMSollentunaUSM, Sollentuna23.8.20+3.3
 
12.98
+0.5
12.65
+1.1
12.76
+0.3
13.20
+1.6
13.43
+3.3
13.32
+2.7
4x100 m (3)
40.97
PB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Örgryte IS
Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim
Carl Bengtström, Jonathan Carbe
44.35
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS
Leo Zikovic, William Asker
Nils Thorin, Alex Apelgrim
43.56
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS
Leo Zikovic, William Asker
Nils Thorin, Alex Apelgrim
1000 m stafett (2)
2:02.27
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Örgryte IS
Leo Zikovic, William Asker
Nils Thorin, Alex Apelgrim
2:03.27
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Örgryte IS
Leo Zikovic, William Asker
Nils Thorin, Alex Apelgrim

2019

60 m (4)
7.29i
PB  VäxjöVäxjö19.1.19
7.45i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
7.39i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
7.35i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
80 m (5)
9.43
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+2.0
9.48
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.9
9.39
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19+0.7
9.67
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.7
9.56
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-0.8
200 m (3)
24.18i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.18
23.85i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
23.53i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (1)
8.73i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
80 m häck (83.8 cm) (1)
11.51
PB  TäbyTäby24.8.19-0.5
Höjd (1)
1.67
SB  TäbyTäby25.8.19
Längd (7)
6.02i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.11.18
6.14i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.12.18
6.49i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
6.08
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
6.41
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19+1.5
5.96
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19-0.4
 
5.96
-0.4
6.16
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+1.7
 
6.106.16
+1.7
X
+1.4
X
+1.2
X
+1.0
X
4x100 m (2)
44.50
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS
Lukas Bertilsson, Alex Apelgrim
Isak Helgesson, Stefan Savic
DQ
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS
Lukas Bertilsson, Alex Apelgrim
Isak Helgesson, Stefan Savic
1000 m stafett (2)
2:04.22
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Örgryte IS
Lukas Bertilsson, Alex Apelgrim
Isak Helgesson, Stefan Savic
2:02.57
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Örgryte IS
Lukas Bertilsson, Alex Apelgrim
Isak Helgesson, Stefan Savic

2018

60 m (6)
7.99i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.97i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.83i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.63i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.79i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
7.77i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
80 m (1)
9.60
PB  StenungsundStenungsund13.5.18+0.7
200 m (2)
25.09i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
24.80i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.26
PB  BoråsBorås2.6.18-0.2
Höjd (1)
1.75
PB  LinköpingLinköping2.9.18
Längd (5)
6.00i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH16.12.17
5.61i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
5.77i
  VäxjöVäxjö21.1.18
5.97i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
5.95
PB  BoråsBorås2.6.18-0.3
Tresteg (3)
11.36i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.12.17
11.45i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
11.51i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.18
4x80 m (1)
37.80
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Örgryte IS
Sten Hagström, Alex Apelgrim
Nils Thorin, Isak Helgesson

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.93
Göteborg/FH12.2.22
80 m
Ute
9.39
Trollhättan9.8.19+0.7
100 m
Ute
10.56
Norrköping13.8.21+0.7
200 m
Ute
21.09
Norrköping15.8.21+0.531
Inne
22.34
Växjö26.2.22
Höjd
Ute
1.75
Linköping2.9.18
Längd
Ute
7.05
Sollentuna22.8.20+1.9
Inne
6.91
Växjö19.1.20
Tresteg
Inne
11.51
Göteborg/FH24.2.18

Junior-ungdom
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne
8.73
Göteborg/FH13.1.19
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.51
Täby24.8.19-0.5
60 m
6.93i
3
Göteborg/FH12.2.22
6.96i
1
h1
Göteborg/FH12.2.22
6.97i
3
19
IJSMSkellefteå6.3.22
7.01i
1
17
Växjö18.1.20
7.01i
1
19
h1
IJSMSkellefteå6.3.22
7.07i
1
17
h1
Växjö18.1.20
7.09i
1
17
h1
Göteborg/FH18.12.21
7.10i
2
17
Göteborg/FH23.2.20
7.12i
1
17
Göteborg/FH1.2.20
7.12i
2
16
IUSMÖrebro8.3.20
Visa/dölj alla resultat
7.14i
6
Göteborg/FH8.2.20
7.19i
2
16
s1
IUSMÖrebro8.3.20
7.20i
1
17
h4
Göteborg/FH1.2.20
7.25i
2
16
Göteborg/FH30.11.19
7.28i
1
17
h3
Göteborg/FH23.2.20
7.29i
1
15
Växjö19.1.19
7.30i
1
17
Göteborg/FH15.12.19
7.35i
3
15
IUSMVästerås9.3.19
7.36i
1
16
h2
Göteborg/FH30.11.19
7.39i
2
15
s1
IUSMVästerås9.3.19
7.42i
1
16
h3
IUSMÖrebro8.3.20
7.45i
1
15
h2
IUSMVästerås9.3.19
7.63i
2
14
Växjö20.1.18
7.77i
2
14
Göteborg/FH4.2.18
7.79i
1
14
h2
Göteborg/FH4.2.18
7.83i
1
14
h2
Växjö20.1.18
7.97i
1
14
Göteborg/FH13.1.18
7.99i
1
14
h1
Göteborg/FH13.1.18
10-bästasnitt: 7.038
100 m
10.56
1
17
USMNorrköping13.8.21+0.7
10.66
4
h11
Skara6.6.22+1.2
10.69
3
Club ChUppsala21.6.22+0.8
10.74
2
B
Skara6.6.22-1.4
10.79
1
C
Skara6.6.21-1.0
10.80
1
h8
Skara6.6.21-0.1
10.81
1
17
VUSGöteborg/U11.7.21+0.1
10.89
2
17
h1
VUSGöteborg/U11.7.21+0.1
10.91
1
17
Göteborg/S29.5.21-0.1
10.95
2
Mölndal22.5.21-0.2
Visa/dölj alla resultat
10.99
2
16
USMNorrköping30.8.20+1.5
11.06
1
17
vFINStockholm/S4.9.21-1.9
11.09
1
16
h1
USMNorrköping30.8.20+1.2
11.14
1
B
Bohus15.8.20+0.3
10-bästasnitt: 10.78
200 m
21.09
1
17
USMNorrköping15.8.21+0.5
21.53
3
Halmstad3.7.22+1.9
21.73
2
19
Göteborg/U19.6.22-0.4
21.83
1
Göteborg/S12.6.22-0.7
22.07
1
C
Göteborg/S25.7.200.0
22.15
2
17
VUSGöteborg/U10.7.21-0.1
22.34i
4
h3
ISMVäxjö26.2.22
22.37
5
22
Söderhamn8.8.20-0.7
22.74
2
16
USMNorrköping29.8.20-1.5
22.93i
1
B
Göteborg/FH11.1.20
Visa/dölj alla resultat
23.32
1
16
h2
USMNorrköping29.8.20-1.2
23.53i
2
15
r2
IUSMVästerås9.3.19
23.85i
1
15
h8
IUSMVästerås9.3.19
24.18i
3
Göteborg/FH2.12.18
24.80i
2
14
Göteborg/FH3.2.18
25.09i
1
14
Växjö21.1.18
10-bästasnitt: 22.078
Längd
7.05
2
16
USMSollentuna22.8.20+1.9
7.01
2
17
USMNorrköping14.8.21+1.3
6.91i
1
17
Växjö19.1.20
6.83i
1
16
Göteborg/FH2.2.20
6.77
2
17
Göteborg/S27.6.20+1.1
6.77
3
17
VUSGöteborg/U10.7.21+0.1
6.71i
3
16
IUSMÖrebro7.3.20
6.70
2
17
Göteborg/S21.6.200.0
6.61i
2
17
Göteborg/FH23.2.20
6.59i
10
19
IJSMSkellefteå5.3.22
Visa/dölj alla resultat
6.58
1
19
Göteborg/S29.5.21-0.8
6.54
+
Göteborg/U4.7.20+1.7
6.49i
2
15
Växjö20.1.19
6.41
4
15
VUSGöteborg/U28.6.19+1.5
6.38i
1
17
Göteborg/FH14.12.19
6.16
6
15
USMTrollhättan10.8.19+1.7
6.14i
1
15
Göteborg/FH15.12.18
6.08
3
15
QB
VUSGöteborg/U28.6.190.0
6.02i
1
Göteborg/FH18.11.18
6.00i
1
14
Göteborg/FH16.12.17
5.97i
1
14
Göteborg/FH4.2.18
5.96
8
15
Q
USMTrollhättan10.8.19-0.4
5.95
1
15
Borås2.6.18-0.3
5.77i
1
14
Växjö21.1.18
5.61i
1
14
Göteborg/FH13.1.18
10-bästasnitt: 6.795
4x100 m
40.50
4
19
h2
JEM19Tallinn, EST18.7.21
40.81
1
Halmstad29.6.21
40.94
1
SMGöteborg/S28.5.22
40.97
2
Club ChGöteborg/S6.8.20
41.14
2
Club ChUppsala21.6.22
41.25
1
17
vFINStockholm/S4.9.21
43.54
2
17
USMHuddinge1.8.21
43.56
2
17
USMGöteborg/S13.9.20
43.71
1
17
h2
USMHuddinge1.8.21
44.35
1
17
h1
USMGöteborg/S13.9.20
Visa/dölj alla resultat
44.50
2
17
h2
USMStockholm/S26.5.19
10-bästasnitt: 42.077

Total results in database: 127
By event:
60 m:28
80 m:6
100 m:17
200 m:18
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m):1
80 m häck (83.8 cm):2
Höjd:2
Längd:26
Stående längd:1
Tresteg:6
4x100 m:12
4x80 m:1
1000 m stafett:7
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
7.63
 2-14
Växjö
20.1
 
7.77
2-14
Göteborg/FH
4.2
 
7.79
1h2-14
Göteborg/FH
4.2
 
7.83
1h2-14
Växjö
20.1
 
7.97
1-14
Göteborg/FH
13.1
 
7.99
1h1-14
Göteborg/FH
13.1
 
2019
7.29
 1-15
Växjö
19.1
 
7.35
3-15
Västerås
9.3
 
7.39
2s1-15
Västerås
9.3
 
7.45
1h2-15
Västerås
9.3
 
2020
7.01
 1-17
Växjö
18.1
 
7.07
1h1-17
Växjö
18.1
 
7.10
2-17
Göteborg/FH
23.2
 
7.12
1-17
Göteborg/FH
1.2
 
7.12
2-16
Örebro
8.3
 
7.14
6
Göteborg/FH
8.2
 
7.19
2s1-16
Örebro
8.3
 
7.20
1h4-17
Göteborg/FH
1.2
 
7.25
2-16
Göteborg/FH
30.11
 
7.28
1h3-17
Göteborg/FH
23.2
 
7.30
1-17
Göteborg/FH
15.12
 
7.36
1h2-16
Göteborg/FH
30.11
 
7.42
1h3-16
Örebro
8.3
 
2022
6.93
3
Göteborg/FH
12.2
 
6.96
1h1
Göteborg/FH
12.2
 
6.97
3-19
Skellefteå
6.3
 
7.01
1h1-19
Skellefteå
6.3
 
7.09
1h1-17
Göteborg/FH
18.12
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
9.60
 2-15
Stenungsund
13.5
 +0.7
2019
9.39
2h1-15
Trollhättan
9.8
 +0.7
9.43
3h5-15
Göteborg/U
29.6
 +2.0
9.48
9-15
Göteborg/U
29.6
 +1.9
9.56
5-15
Trollhättan
9.8
-0.8
9.67
3s2-15
Trollhättan
9.8
-1.7
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.99
 2-16
Norrköping
30.8
 +1.5
11.09
1h1-16
Norrköping
30.8
 +1.2
11.14
1rB
Bohus
15.8
 +0.3
10.98w
 1rE
Göteborg/S
25.7
 +2.6
2021
10.56
1-17
Norrköping
13.8
 +0.7
10.79
1rC
Skara
6.6
-1.0
10.80
1h8
Skara
6.6
-0.1
10.81
1-17
Göteborg/U
11.7
 +0.1
10.89
2h1-17
Göteborg/U
11.7
 +0.1
10.91
1-17
Göteborg/S
29.5
-0.1
10.95
2
Mölndal
22.5
-0.2
11.06
1-17
Stockholm/S
4.9
-1.9
10.77w
 1h2-17
Norrköping
13.8
 +3.4
2022
10.66
 4h11
Skara
6.6
 +1.2
10.69
3
Uppsala
21.6
 +0.8
10.74
2rB
Skara
6.6
-1.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
22.07
 1rC
Göteborg/S
25.7
 0.0
22.37
5-22
Söderhamn
8.8
-0.7
22.74
2-16
Norrköping
29.8
-1.5
23.32
1h2-16
Norrköping
29.8
-1.2
2021
21.09
1-17
Norrköping
15.8
 +0.5
22.15
2-17
Göteborg/U
10.7
-0.1
22.54w
 1h1-17
Norrköping
14.8
 +2.1
2022
21.53
 3
Halmstad
3.7
 +1.9
21.73
2-19
Göteborg/U
19.6
-0.4
21.83
1
Göteborg/S
12.6
-0.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
24.80
 2-14
Göteborg/FH
3.2
 
25.09
1-14
Växjö
21.1
 
2019
23.53
 2r2-15
Västerås
9.3
 
23.85
1h8-15
Västerås
9.3
 
24.18
3
Göteborg/FH
2.12
 
2020
22.93
 1rB
Göteborg/FH
11.1
 
2022
22.34
4h3
Växjö
26.2
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.75
10-15
Linköping
2.9
 
2019
1.67
 -15
Täby
25.8
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5.95
 1-15
Borås
2.6
-0.3
2019
6.41
 4-15
Göteborg/U
28.6
 +1.5
6.16
6-15
Trollhättan
10.8
 +1.7
6.08
3qB-15
Göteborg/U
28.6
 0.0
5.96
8q-15
Trollhättan
10.8
-0.4
2020
7.05
2-16
Sollentuna
22.8
 +1.9
6.77
2-17
Göteborg/S
27.6
 +1.1
6.70
2-17
Göteborg/S
21.6
 0.0
6.54
-
Göteborg/U
4.7
 +1.7
6.65w
 6cB
Göteborg/U
4.7
 +3.4
2021
7.01
 2-17
Norrköping
14.8
 +1.3
6.77
3-17
Göteborg/U
10.7
 +0.1
6.58
1-19
Göteborg/S
29.5
-0.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
6.00
 1-14
Göteborg/FH
16.12
 
5.97
1-14
Göteborg/FH
4.2
 
5.77
1-14
Växjö
21.1
 
5.61
1-14
Göteborg/FH
13.1
 
2019
6.49
 2-15
Växjö
20.1
 
6.14
1-15
Göteborg/FH
15.12
 
6.02
1
Göteborg/FH
18.11
 
2020
6.91
1-17
Växjö
19.1
 
6.83
1-16
Göteborg/FH
2.2
 
6.71
3-16
Örebro
7.3
 
6.61
2-17
Göteborg/FH
23.2
 
6.38
1-17
Göteborg/FH
14.12
 
2022
6.59
 10-19
Skellefteå
5.3
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.20
--16
Sollentuna
23.8
 +1.6
12.37
2-17
Göteborg/S
11.8
 0.0
13.43w
 4-16
Sollentuna
23.8
 +3.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
11.51
1-14
Göteborg/FH
24.2
 
11.45
1-14
Göteborg/FH
13.1
 
11.36
1-14
Göteborg/FH
17.12
 

Junior-ungdom
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.73
1-15
Göteborg/FH
13.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.26
 2-15
Borås
2.6
-0.2
2019
11.51
1rB
Täby
24.8
-0.5

Ute
4x100 m
SM 2022 1
40.94
Inne
200 m
ISM 2022
4
h3
22.34

Junior-ungdom
Ute
80 m
USM 2019 5
15
9.56
100 m
USM 2020 2
16
10.99
USM 2021 1
17
10.56
200 m
USM 2020 2
16
22.74
USM 2021 1
17
21.09
Längd
USM 2019 6
15
6.16
USM 2020 2
16
7.05
USM 2021 2
17
7.01
Tresteg
USM 2020 4
16
13.43w
4x100 m
USM 2019
17
DQ
USM 2020 2
17
43.56
USM 2021 2
17
43.54
1000 m stafett
USM 2019 3
17
2:02.57
USM 2020 6
17
2:03.27
USM 2021 4
17
2:02.35
JSM 2022 5
19
2:00.03
Inne
60 m
IUSM 2019 3
15
7.35
IUSM 2020 2
16
7.12
IJSM 2022 3
19
6.97
Längd
IUSM 2020 3
16
6.71
IJSM 2022 10
19
6.59
Ute
80 m
USM 2019
3
15
s2
9.67
2
15
h1
9.39
100 m
USM 2020
1
16
h1
11.09
USM 2021
1
17
h2
10.77w
200 m
USM 2020
1
16
h2
23.32
USM 2021
1
17
h1
22.54w
Längd
USM 2019
8
15
Q
5.96
4x80 m
USM 2018
6
15
h1
37.80
4x100 m
USM 2019
2
17
h2
44.50
USM 2020
1
17
h1
44.35
USM 2021
1
17
h2
43.71
1000 m stafett
USM 2019
3
17
h2
2:04.22
USM 2020
4
17
h1
2:02.27
USM 2021
1
17
h2
2:02.51
Inne
60 m
IUSM 2019
2
15
s1
7.39
1
15
h2
7.45
IUSM 2020
2
16
s1
7.19
1
16
h3
7.42
IJSM 2022
1
19
h1
7.01
200 m
IUSM 2019 2
15
r2
23.53
1
15
h8
23.85

Junior-ungdom
Ute
4x100 m
JEM19 2021
4
19
h2
40.50