Erik Johansson

Född: 6 februari 2001

Ålder: 20 år 98 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2015–

Tidigare förening(ar):
IFK Göteborg –14.11.2015

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Inga resultat 2021. Senaste resultatet är från 2020.

2020

60 m (8)
7.12i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.06i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.06i
=PB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.07i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.09i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
7.17i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
6.95i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
6.94i
PB  (25)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (2)
11.29
SB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-2.1
11.03
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+0.9
200 m (1)
22.3m
  Göteborg/SGöteborg/S21.6.200.0
Höjd (1)
1.65i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
Längd (13)
6.78i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.23i
PB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
7.107.117.087.237.207.17
7.12i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.20
 
7.12
7.28i
PB  (47) (6)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
 
6.877.247.157.27X7.28
7.07
SB  Göteborg/SGöteborg/S21.6.200.0
 
7.07
0.0
7.06
0.0
6.92
0.0
XX
7.34
SB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.200.0
7.64w
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20+3.4
 
7.33
+1.8
5.32
+2.7
7.28
+2.0
7.34
0.0
7.29
+0.2
7.64
+3.4
7.52
PB  (32) Göteborg/SGöteborg/S2.8.20+1.1
 
7.19
+0.4
7.52
+1.1
7.50
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20+0.8
 
X
-0.5
7.36
+0.7
7.39
+1.0
4.70
+1.1
7.50
+0.8
7.21
  SöderhamnSöderhamn8.8.20+0.9
7.52w
  SöderhamnSöderhamn8.8.20+2.3
 
7.32
+2.3
7.01
0.0

0.0
7.21
+0.9
7.52
+2.3
5.48
+2.9
7.21
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-0.5
 
6.70
-1.1
7.21
-0.5
7.42
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20+0.5
 
6.90
-0.4
4.24
-0.5
X
+0.3
7.20
-0.3
7.23
-0.6
7.42
+0.5
7.37
  JSMKristinehamnJSM, Kristinehamn29.8.20+1.1
 
7.13
+2.2
6.89
+1.4
7.36
+1.8
X
+1.5
7.15
+1.9
7.37
+1.1
7.38
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20+0.9
 
7.33
+1.2
7.38
+0.9
5.58
+1.8
7.11
+0.7
7.31
+1.3
7.25
+1.6
Stående längd (2)
2.80i
PB  GöteborgGöteborg1.4.20
2.86i
PB  GöteborgGöteborg2.4.20
Kula (1)
9.14i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
4x100 m (1)
41.30
SJR   JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin

2019

60 m (2)
7.16i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
7.12i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m (1)
11.19
PB  SkaraSkara6.6.19+1.8
200 m (1)
22.66
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.7
Längd (8)
6.98i
PB  (24)IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
7.03w
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19+3.3
 
6.79
+3.5
7.02
+3.9
6.96
+4.0
7.03
+3.3
7.00
+3.0
6.94
+2.5
6.76
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
7.09w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+2.3
7.07
SB  MölndalMölndal3.8.19+0.7
7.17w
  MölndalMölndal3.8.19+2.8
6.67
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.190.0
7.18
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19-0.3
7.23w
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19+3.0
7.38
=PB  (9)V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19+1.0
7.43w
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19+2.2
 
6.76
+1.6
6.29
+2.1
7.32
+1.7
7.43
+2.2
7.30
+2.6
7.38
+1.0
4x100 m (1)
DQ
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Ullevi FK
Isak Kristensen, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Hampus Helamb

2018

60 m (9)
7.27i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.24i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.19i
PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.19i
=PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.19i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.14i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.31i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
7.24i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
7.23i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
100 m (2)
11.36
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18-1.6
11.35
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18-1.6
200 m (3)
23.11i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
23.06i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
23.04
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+1.4
Längd (9)
6.69i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
6.93i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
6.96i
PB  (38) (18)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
6.88i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
 
6.716.796.676.885.204.49
7.15
PB  (68) (15)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18+1.7
7.27w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+3.5
6.84w
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18+3.1
 
6.84
+3.1
6.98w
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.18+2.3
7.12
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18-1.4
 
6.87
-0.9
6.91
-1.2
6.93
-1.0
6.77
-1.3
5.69
-0.6
7.12
-1.4
Kula (5.0 kg) (1)
11.20i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
4x100 m (3)
43.07
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Richie Leong, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
42.75
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Richie Leong, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
41.35
  NMHvidovre, DENNM, Hvidovre, DEN11.8.18
 Sweden
Joel Bengtsson, Omar Chaaban
Vidar Stenqvist, Erik Johansson

2017

60 m (5)
7.41i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.12.16
7.28i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
7.34
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala5.3.17
7.35
  USMUppsalaUSM, Uppsala5.3.17
7.29
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala5.3.17
100 m (3)
11.45
PB  USMFalunUSM, Falun11.8.17+1.0
11.37
PB  USMFalunUSM, Falun11.8.17-0.6
11.21w
  KungsbackaKungsbacka27.8.17+3.3
200 m (3)
23.53
PB  MölndalMölndal4.8.17-1.0
23.61
SB  USMFalunUSM, Falun11.8.17-0.6
23.69
  USMFalunUSM, Falun13.8.17-3.4
Längd (3)
6.51i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
 
6.386.516.376.08
7.06
PB  (22)USMFalunUSM, Falun12.8.17+0.4
 
X
+1.0
6.64
+0.5
6.936.85
+0.5
7.03
-0.8
7.06
+0.4
6.82
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17+1.0
6.93w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17+3.1
 
6.63
+1.6
6.58
+3.9
6.69
+1.0
6.82
+1.0
6.93
+3.1
6.59
+2.3
4x100 m (2)
44.00
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Erik Johansson, Oliwer Danielsson
Isak Kristensen, Hampus Helamb
43.75
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Erik Johansson, Oliwer Danielsson
Isak Kristensen, Hampus Helamb
1000 m stafett (1)
2:08.3m
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Erik Johansson, Oliwer Danielsson
Melker Manne, Jesper Larsson

2016

80 m (3)
9.54
SB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
9.35
PB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
9.44
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
100 m (1)
11.93
SB  MölndalMölndal23.7.16-0.2
150 m (1)
17.55
PB  LerumLerum28.8.16-0.3
200 m (2)
23.29i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.15
24.12i
  Göteborg/FHGöteborg/FH9.1.16
Längd (2)
6.20i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.1.16
6.02
SB  KungsbackaKungsbacka4.9.160.0
Kula (4.0 kg) (1)
11.49i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
 
10.9211.1611.49
4x100 m (1)
44.85
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Ullevi FK
Isak Adam, Robin Jacobsson
Markus Lundborg, Erik Johansson

2015

60 m (1)
7.46i
PB  VäxjöVäxjö14.3.15
80 m (1)
9.39
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15+0.8
100 m (2)
11.80
PB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN13.6.150.0
11.56w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN13.6.15+2.2
200 m (1)
23.63
PB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN14.6.15+0.3
300 m (1)
37.69
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
Längd (2)
5.44i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.11.14
6.33
PB  Stockholm/SStockholm/S2.8.15+1.6
Tresteg (1)
11.05i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.15
Kula (4.0 kg) (1)
11.36
PB  LidköpingLidköping5.9.15

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat183048.Eventname AS Eventeng, alltat183048.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat183048.Date),'.',MONTH(alltat183048.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat183048.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat183048 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat183048.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat183048.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat183048.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat183048.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat183048.Eventname AS Eventeng, alltat183048.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat183048.Date),'.',MONTH(alltat183048.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat183048.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat183048 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat183048.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat183048.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat183048.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat183048.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat183048.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat183048.Eventname AS Eventeng, alltat183048.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat183048.Date),'.',MONTH(alltat183048.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat183048.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat183048 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat183048.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat183048.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat183048.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat183048.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat183048.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
7.29
Uppsala5.3.17
Inne
6.94
Göteborg/FH1.3.20
80 m
Ute
9.35
Vellinge5.8.16
100 m
Ute
11.03
Göteborg/S25.7.20+0.9
150 m
Ute
17.55
Lerum28.8.16-0.3
200 m
Ute
22.66
Göteborg/U30.6.19-1.7
Inne
23.06
Göteborg/FH4.2.18
300 m
Ute
37.69
Göteborg/U5.7.15
Höjd
Inne
1.65
Göteborg/FH1.12.19
Längd
Ute
7.52
Göteborg/S2.8.20+1.1
Inne
7.28
Göteborg/FH29.2.20
Tresteg
Inne
11.05
Göteborg/FH10.1.15
Kula
Inne
9.14
Göteborg/FH30.11.19

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute
11.36
Lidköping5.9.15
Inne
11.49
Uddevalla5.3.16
Kula (5.0 kg)
Inne
11.20
Göteborg/FH2.12.17
60 m
6.94i
4
19
IJSMGöteborg/FH1.3.20
6.95i
2
19
s2
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.06i
3
Göteborg/FH11.1.20
7.06i
1
19
h1
Malmö/A25.1.20
7.07i
2
19
Malmö/A25.1.20
7.09i
1
h2
Göteborg/FH22.2.20
7.12i
6
19
s2
IJSMVäxjö24.2.19
7.12i
1
h1
Göteborg/FH11.1.20
7.14i
2
17
Göteborg/FH3.2.18
7.16i
4
19
h4
IJSMVäxjö24.2.19
Visa/dölj alla resultat
7.17i
2
19
h5
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.19i
2
17
h2
Malmö/A27.1.18
7.19i
4
17
Malmö/A27.1.18
7.19i
1
17
h4
Göteborg/FH3.2.18
7.23i
8
17
IUSMUppsala25.2.18
7.24i
2
17
Göteborg/FH13.1.18
7.24i
5
17
s1
IUSMUppsala25.2.18
7.27i
1
17
h2
Göteborg/FH13.1.18
7.28i
3
17
Göteborg/FH4.2.17
7.29
4
16
NC-yUppsala5.3.17
7.31i
2
17
h4
IUSMUppsala25.2.18
7.34
1
16
h3
NC-yUppsala5.3.17
7.35
3
16
s2
NC-yUppsala5.3.17
7.41i
1
h2
Göteborg/FH17.12.16
7.46i
1
14
Växjö14.3.15
10-bästasnitt: 7.071
200 m
22.66
6
19
B
VUSGöteborg/U30.6.19-1.7
23.04
1
17
C
VUSGöteborg/U1.7.18+1.4
23.06i
2
17
Göteborg/FH4.2.18
23.11i
1
17
B
Malmö/A28.1.18
23.29i
1
Göteborg/FH21.11.15
23.53
2
Mölndal4.8.17-1.0
23.61
2
16
h1
NC-yFalun11.8.17-0.6
23.63
2
Hvidovre, DEN14.6.15+0.3
23.69
4
16
NC-yFalun13.8.17-3.4
24.12i
1
Göteborg/FH9.1.16
10-bästasnitt: 23.374
Längd
7.52
1
19
Göteborg/S2.8.20+1.1
7.50
1
Club ChGöteborg/S6.8.20+0.8
7.42
4
SMUppsala16.8.20+0.5
7.38
+
19
V3NatKristiansand, NOR18.8.19+1.0
7.38
5
vFINTampere, FIN6.9.20+0.9
7.37
1
19
JSMKristinehamn29.8.20+1.1
7.34
+
19
Göteborg/S27.6.200.0
7.28i
1
19
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.23i
1
19
Malmö/A26.1.20
7.21
+
22
Söderhamn8.8.20+0.9
Visa/dölj alla resultat
7.21
4
Q
SMUppsala15.8.20-0.5
7.18
+
19
JSMGöteborg/S10.8.19-0.3
7.15
1
19
VUSGöteborg/U29.6.18+1.7
7.12
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18-1.4
7.12i
1
17
Göteborg/FH23.2.20
7.07
+
Mölndal3.8.19+0.7
7.07
1
19
Göteborg/S21.6.200.0
7.06
3
16
NC-yFalun12.8.17+0.4
6.98i
3
19
IJSMVäxjö23.2.19
6.96i
1
17
Göteborg/FH4.2.18
6.93i
1
17
Malmö/A28.1.18
6.88i
4
17
IUSMUppsala24.2.18
6.82
+
17
vFINStockholm/S3.9.17+1.0
6.78i
1
17
Göteborg/FH11.1.20
6.76
3
19
Q
VUSGöteborg/U28.6.190.0
6.69i
1
17
Göteborg/FH13.1.18
6.67
3
19
Q
JSMGöteborg/S9.8.190.0
6.51i
3
16
NC-yUppsala4.3.17
6.33
1
14
Stockholm/S2.8.15+1.6
6.20i
1
15
Göteborg/FH9.1.16
6.02
1
15
Kungsbacka4.9.160.0
5.44i
1
14
Göteborg/FH22.11.14
10-bästasnitt: 7.363

Total results in database: 113
By event:
60 m:25
80 m:4
100 m:11
150 m:1
200 m:11
300 m:1
Höjd:1
Längd:43
Stående längd:2
Tresteg:1
Kula (4.0 kg):2
Kula (5.0 kg):1
Kula:1
4x100 m:8
1000 m stafett:1
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
7.29
4-16
Uppsala
5.3
 
7.34
1h3-16
Uppsala
5.3
 
7.35
3s2-16
Uppsala
5.3
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
7.46
 1-14
Växjö
14.3
 
2017
7.28
 3-17
Göteborg/FH
4.2
 
7.41
1h2
Göteborg/FH
17.12
 
2018
7.14
 2-17
Göteborg/FH
3.2
 
7.19
4-17
Malmö/A
27.1
 
7.19
2h2-17
Malmö/A
27.1
 
7.19
1h4-17
Göteborg/FH
3.2
 
7.23
8-17
Uppsala
25.2
 
7.24
2-17
Göteborg/FH
13.1
 
7.24
5s1-17
Uppsala
25.2
 
7.27
1h2-17
Göteborg/FH
13.1
 
7.31
2h4-17
Uppsala
25.2
 
2019
7.12
 6s2-19
Växjö
24.2
 
7.16
4h4-19
Växjö
24.2
 
2020
6.94
4-19
Göteborg/FH
1.3
 
6.95
2s2-19
Göteborg/FH
1.3
 
7.06
3
Göteborg/FH
11.1
 
7.06
1h1-19
Malmö/A
25.1
 
7.07
2-19
Malmö/A
25.1
 
7.09
1h2
Göteborg/FH
22.2
 
7.12
1h1
Göteborg/FH
11.1
 
7.17
2h5-19
Göteborg/FH
1.3
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
9.39
 3
Göteborg/U
4.7
 +0.8
2016
9.35
2s2-15
Vellinge
5.8
 
9.44
2-15
Vellinge
5.8
 
9.54
2h4-15
Vellinge
5.8
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
11.80
 1h2-15
Hvidovre, DEN
13.6
 0.0
11.56w
 2-15
Hvidovre, DEN
13.6
 +2.2
2016
11.93
 6h1
Mölndal
23.7
-0.2
2017
11.37
 4-16
Falun
11.8
-0.6
11.45
2h1-16
Falun
11.8
 +1.0
11.21w
 2h2-17
Kungsbacka
27.8
 +3.3
2018
11.35
 5-17
Huddinge
3.8
-1.6
11.36
3 h1-17
Huddinge
3.8
-1.6
2019
11.19
 2rH
Skara
6.6
 +1.8
2020
11.03
1rC
Göteborg/S
25.7
 +0.9
11.29
6rB
Göteborg/U
27.6
-2.1
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
17.55
4
Lerum
28.8
-0.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
23.63
 2
Hvidovre, DEN
14.6
 +0.3
2017
23.53
 2D
Mölndal
4.8
-1.0
23.61
2h1-16
Falun
11.8
-0.6
23.69
4-16
Falun
13.8
-3.4
2018
23.04
 1rC-17
Göteborg/U
1.7
 +1.4
2019
22.66
6rB-19
Göteborg/U
30.6
-1.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
23.29
 1
Göteborg/FH
21.11
 
24.12
1
Göteborg/FH
9.1
 
2018
23.06
2-17
Göteborg/FH
4.2
 
23.11
1rB-17
Malmö/A
28.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
37.69
3
Göteborg/U
5.7
 
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.65
3
Göteborg/FH
1.12
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
6.33
 1-14
Stockholm/S
2.8
 +1.6
2016
6.02
 1-15
Kungsbacka
4.9
 0.0
2017
7.06
 3-16
Falun
12.8
 +0.4
6.82
--17
Stockholm/S
3.9
 +1.0
6.93w
 1-17
Stockholm/S
3.9
 +3.1
2018
7.15
 1-19
Göteborg/U
29.6
 +1.7
7.12
1-17
Tampere, FIN
1.9
-1.4
7.27w
 2
Helsingborg
6.7
 +3.5
6.98w
 2-17
Huddinge
5.8
 +2.3
6.84w
 1 q-17
Huddinge
4.8
 +3.1
2019
7.38
 --19
Kristiansand, NOR
18.8
 +1.0
7.18
--19
Göteborg/S
10.8
-0.3
7.07
-
Mölndal
3.8
 +0.7
6.76
3q-19
Göteborg/U
28.6
 0.0
6.67
3 Q-19
Göteborg/S
9.8
 0.0
7.43w
 3-19
Kristiansand, NOR
18.8
 +2.2
7.23w
 2 -19
Göteborg/S
10.8
 +3.0
7.17w
 1
Mölndal
3.8
 +2.8
7.09w
 2-19
Göteborg/U
29.6
 +2.3
7.03w
 4
Malmö/S
26.6
 +3.3
2020
7.52
1-19
Göteborg/S
2.8
 +1.1
7.50
1
Göteborg/S
6.8
 +0.8
7.42
4
Uppsala
16.8
 +0.5
7.38
5
Tampere, FIN
6.9
 +0.9
7.37
1-19
Kristinehamn
29.8
 +1.1
7.34
--19
Göteborg/S
27.6
 0.0
7.21
--22
Söderhamn
8.8
 +0.9
7.21
4q
Uppsala
15.8
-0.5
7.07
1-19
Göteborg/S
21.6
 0.0
7.64w
 1-19
Göteborg/S
27.6
 +3.4
7.52w
 1-22
Söderhamn
8.8
 +2.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.44
 1-14
Göteborg/FH
22.11
 
2016
6.20
 1-15
Göteborg/FH
9.1
 
2017
6.51
 3-16
Uppsala
4.3
 
2018
6.96
 1-17
Göteborg/FH
4.2
 
6.93
1-17
Malmö/A
28.1
 
6.88
4-17
Uppsala
24.2
 
6.69
1-17
Göteborg/FH
13.1
 
2019
6.98
 3-19
Växjö
23.2
 
2020
7.28
1-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.23
1-19
Malmö/A
26.1
 
7.12
1-17
Göteborg/FH
23.2
 
6.78
1-17
Göteborg/FH
11.1
 
Tresteg
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
11.05
1-14
Göteborg/FH
10.1
 
Kula
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.14
4
Göteborg/FH
30.11
 

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
11.36
6-14
Lidköping
5.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
11.49
10-15
Uddevalla
5.3
 
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
11.20
3-17
Göteborg/FH
2.12
 
Ute
Längd
SM 2020 4
7.42
4
Q
7.21

Junior-ungdom
100 m
USM 2018 5
17
11.35
3
17
h1
11.36
Längd
USM 2018 2
17
6.98w
1
17
Q
6.84w
JSM 2019 2
19
7.23w
3
19
Q
6.67
JSM 2020 1
19
7.37
4x100 m
JSM 2016
5
19
h1
44.85
USM 2017 3
17
43.75
1
17
h1
44.00
USM 2018 1
17
42.75
1
17
h2
43.07
JSM 2019
19
DQ
JSM 2020 1
19
41.30
1000 m stafett
USM 2017
4
17
h1
2:08.3m
Inne
60 m
IUSM 2018 8
17
7.23
5
17
s1
7.24
2
17
h4
7.31
IJSM 2019
6
19
s2
7.12
4
19
h4
7.16
IJSM 2020 4
19
6.94
2
19
s2
6.95
2
19
h5
7.17
Längd
IUSM 2018 4
17
6.88
IJSM 2019 3
19
6.98
IJSM 2020 1
19
7.28