Vincent Arousell

Född: 4 mars 2003

Ålder: 19 år 209 dagar

Förening:
Hässelby SK
Förening:
 Hässelby SK
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (2)
7.17i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
7.16i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro5.2.22
100 m (4)
11.12
PB  LjungbyLjungby21.5.220.0
11.13
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+1.0
11.39
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+0.8
11.24
  SollentunaSollentuna1.7.22+1.4
400 m (3)
50.72
PB  LjungbyLjungby21.5.22
51.48
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
52.09
  SollentunaSollentuna1.7.22
1000 m (1)
2:53.15i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
1500 m (2)
4:39.94
PB  LjungbyLjungby22.5.22
4:45.39
  SollentunaSollentuna2.7.22
60 m häck (99.1 cm) (1)
8.51i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
110 m häck (99.1 cm) (3)
16.03
SB  LjungbyLjungby22.5.22-2.0
16.05w
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22+3.7
15.76w
  SollentunaSollentuna2.7.22+3.1
Höjd (9)
1.99i
PB  VäxjöVäxjö23.1.22
 
1.91
O
1.95
XO
1.99
O
2.03
XXX
    
1.97i
  IJSMÖrebroIJSM, Örebro5.2.22
 
1.88
XO
1.91
XXO
1.94
O
1.97
O
2.00
XXX
   
1.88i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
1.80
O
1.88
XXO
1.93
XXX
     
1.95
SB  LjungbyLjungby21.5.22
 
1.71
XO
1.77
O
1.83
XXO
1.86
XO
1.89
O
1.95
O
1.98
XXX
 
1.95
=SB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
1.83
O
1.86
-
1.89
O
1.92
XO
1.95
O
1.98
XXX
  
1.91
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22
 
1.86
O
1.91
XO
1.96
XXX
     
1.92
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 
1.65
O
1.82
O
1.87
XO
1.92
XXO
1.96
XXX
   
1.95
=SB  SollentunaSollentuna1.7.22
 
1.83
O
1.89
O
1.92
XO
1.95
O
1.98
XXX
   
1.99
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.22
 
1.85
O
1.91
XO
1.95
XO
1.99
O
2.02
XXX
   
Stav (3)
3.77i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
 
3.47
O
3.77
O
3.87
XXX
     
4.00
PB  LjungbyLjungby22.5.22
 
3.40
XO
3.60
O
3.70
XO
3.80
XO
3.90
O
4.00
O
4.10
XXX
 
4.02
PB  SollentunaSollentuna2.7.22
 
3.52
XO
3.62
O
3.72
O
3.82
XO
3.92
XO
4.02
XO
4.12
XXX
 
Längd (5)
6.69i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro5.2.22
 
6.416.576.69
7.04i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
6.506.606.616.646.957.04
6.72
SB  LjungbyLjungby21.5.220.0
 
6.72
0.0
6.58
-0.2
6.42
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+1.4
6.66w
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+3.8
 
6.42
+1.4
6.66
+3.8
6.38
+2.1
6.36
  SollentunaSollentuna1.7.22+1.3
 
5.95
+0.3
4.27
+1.5
6.36
+1.3
Tresteg (2)
DNSi
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
13.73
PB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+1.6
 
13.67
+3.3
X
+2.6
13.73
+1.6
13.54
+1.2
Kula (6.0 kg) (5)
12.62i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
 
X12.6112.60XX12.62
12.98i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro5.2.22
 
12.4812.98X
12.98
PB  LjungbyLjungby21.5.22
 
12.8112.4512.98
13.51
PB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
12.3312.4513.51
12.19
  SollentunaSollentuna1.7.22
 
X12.1911.98
Diskus (1.75 kg) (3)
31.44
SB  LjungbyLjungby22.5.22
 
31.44
NM
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
XXX
37.52
PB  SollentunaSollentuna2.7.22
 
35.43X37.52
Spjut (2)
36.56
PB  LjungbyLjungby22.5.22
 
36.5633.46
34.56
  SollentunaSollentuna2.7.22
 
XX34.56
Sjukamp (P19) (1)
5.154
PB  (28) IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
7.16   6.69   12.98   1.97
8.51   3.77   2:53.15
Tiokamp (P19) (3)
6.701
PB  LjungbyLjungby22.5.22
11.12/0.0   6.72/0.0   12.98   1.95   50.72
16.03/-2.0   31.44   4.00   36.56   4:39.94
DNF
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
11.13/+1.0   6.66w/+3.8   13.51   1.95   51.48
16.05w/+3.7   NM         
6.579
  SollentunaSollentuna2.7.22
11.24/+1.4   6.36/+1.3   12.19   1.95   52.09
15.76w/+3.1   37.52   4.02   34.56   4:45.39
1000 m stafett (2)
1:59.93
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Mårten Nystrand, Linus Jonsson
Elias Boman, Vincent Arousell
1:59.44
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Mårten Nystrand, Linus Jonsson
Elias Boman, Vincent Arousell

2021

100 m (3)
11.65w
  LjungbyLjungby22.5.21+2.5
11.74
PB  HässelbyHässelby15.6.21+0.4
11.29
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21+1.8
200 m (1)
23.09
PB  EnskedeEnskede5.6.21-0.4
400 m (3)
52.81
PB  LjungbyLjungby22.5.21
DNF
  HässelbyHässelby15.6.21
DNF
  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21
1500 m (1)
5:19.86
PB  LjungbyLjungby22.5.21
110 m häck (99.1 cm) (3)
15.91
PB  LjungbyLjungby23.5.21+1.7
DNF
  HässelbyHässelby16.6.21+0.4
DNF
  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21+0.8
Höjd (5)
1.92
PB  LjungbyLjungby22.5.21
 
1.83
XO
1.86
XXO
1.89
O
1.92
XXO
1.95
XXX
   
NH
  HässelbyHässelby15.6.21
1.91
  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21
 
1.85
O
1.88
XO
1.91
O
1.94
XXX
    
1.98
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
 
1.88
O
1.93
XO
1.98
XO
2.01
XXX
    
2.05
PB  SMBoråsSM, Borås29.8.21
 
1.88
O
1.94
O
1.98
XO
2.02
XXO
2.05
XO
2.08
XXX
  
Stav (1)
3.40
SB  LjungbyLjungby23.5.21
 
3.20
XXO
3.30
O
3.40
XO
3.50
XXX
    
Längd (4)
6.56
=PB  LjungbyLjungby22.5.21+0.7
 
6.15
-1.9
6.26
0.0
6.56
+0.7
6.01w
  HässelbyHässelby15.6.21+2.1
6.84
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21+1.4
 
6.54
+2.1
6.84
+1.4
6.25
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21-0.3
6.87w
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+3.3
 
6.87
+3.3
6.25
-0.3
X
+0.8
Kula (6.0 kg) (3)
12.66
PB  LjungbyLjungby22.5.21
 
12.6611.4611.94
10.44
  HässelbyHässelby15.6.21
11.73
  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21
 
10.7511.7311.05
Diskus (1.75 kg) (3)
28.57
SB  LjungbyLjungby23.5.21
 
28.57X28.20
28.30
  HässelbyHässelby16.6.21
NM
  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21
 
XXX
Spjut (2)
33.65
PB  LjungbyLjungby23.5.21
 
31.9932.4933.65
33.01
  HässelbyHässelby30.5.21
Tiokamp (P19) (3)
5.938
PB  LjungbyLjungby23.5.21
11.65w/+2.5   6.56/+0.7   12.66   1.92   52.81
15.91/+1.7   28.57   3.40   33.65   5:19.86
DNF
  HässelbyHässelby16.6.21
11.74/+0.4   6.01w/+2.1   10.44   Nm   DNF
DNF/+0.4   28.30         
DNF
  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21
11.29/+1.8   6.84/+1.4   11.73   1.91   DNF
DNF/+0.8   NM         

2020

60 m (5)
7.54i
PB  SätraSätra11.1.20
7.48i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.49i
  VäxjöVäxjö18.1.20
7.51i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
7.67i
  SätraSätra16.2.20
100 m (1)
12.27
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20+0.5
300 m (1)
38.48
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
800 m (2)
2:17.47i
PB  SätraSätra12.1.20
2:16.16i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
1000 m (1)
3:08.18
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
9.08i
PB  SätraSätra12.1.20
8.86i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
16.00
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.200.0
Höjd (9)
1.75i
SB  SätraSätra12.1.20
 
1.69
O
1.72
O
1.75
O
1.78
XXX
    
1.91i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
1.86i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.68
O
1.74
O
1.77
XXO
1.83
XO
1.86
XO
1.89
XXX
  
1.96i
PB  (21)SätraSätra15.2.20
1.83i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
1.73
XXO
1.83
O
1.88
XXX
     
NH
  HässelbyHässelby4.6.20
1.85
PB  HässelbyHässelby28.6.20
 
1.70
O
1.75
O
1.80
O
1.85
O
1.90
XXX
   
1.71
  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
1.71
XO
       
1.90
PB  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn29.8.20
 
1.83
O
1.87
O
1.90
XO
1.93
XXX
    
Stav (7)
3.21i
SB  SätraSätra15.12.19
3.35i
PB  SätraSätra11.1.20
 
2.95
O
3.15
O
3.25
XO
3.35
XXO
3.45
XXX
   
3.75i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
2.85
O
3.05
O
3.25
O
3.35
O
3.45
O
3.55
O
3.65
XO
3.75
O
3.85
XX
       
3.00
PB  HässelbyHässelby4.6.20
3.75
PB  HässelbyHässelby7.7.20
 
3.15
XO
3.35
O
3.55
XO
3.65
O
3.75
XO
3.85
XXX
  
3.65
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
3.35
XO
3.45
O
3.55
O
3.65
XO
3.75
XXX
   
3.47
  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20
 
3.47
O
3.64
XXX
      
Längd (9)
6.09i
PB  SätraSätra11.1.20
 
6.096.086.03
6.15i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
6.28i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
5.476.286.27
6.46i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
 
3.28X6.466.456.356.40
6.12
SB  HässelbyHässelby2.6.20+0.7
 
5.72
+1.7
6.12
+0.7
X6.12
+1.6
X5.92
+2.4
6.37
SB  HässelbyHässelby28.6.20+1.5
 
6.05
+2.5
5.77
+2.2
6.37
+1.5
5.86
+2.3
XX
6.28w
  HässelbyHässelby23.7.20+3.3
 
5.72
+2.6
6.28
+3.3
5.98
+2.4
X
5.95
  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20-0.1
 
5.95
-0.1
5.83
-0.6
X
0.0
6.03
  HässelbyHässelby13.8.20+0.3
 
5.71
+0.7
6.03
+0.3
5.58
-1.0
6.02
-0.9
XX
Kula (5.0 kg) (5)
11.28i
PB  SätraSätra12.1.20
 
9.6211.2810.81
11.86i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
11.92i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
10.5710.9211.92
11.39i
  SollentunaSollentuna13.2.20
 
11.3811.39X10.98X11.05
11.33
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
11.2511.33X
Kula (1)
9.96
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Diskus (1.5 kg) (1)
29.40
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
29.40XX
Diskus (1.75 kg) (1)
33.28
PB  HässelbyHässelby3.6.20
Diskus (1)
28.38
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Slägga (1)
18.77
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Spjut (700 g) (1)
32.72
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
X32.7229.47
Spjut (1)
8.30
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
5.598
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
            
            
Sjukamp (P17) (2)
4.291
PB  SätraSätra12.1.20
7.54   3.35   6.09   9.08
1.75   11.28   2:17.47
4.647
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.51   3.75   6.28   8.86
1.86   11.92   2:16.16
Castorama (1)
1.157
PB  HässelbyHässelby8.10.20
9.96   8.30   28.38   18.77
4x100 m (2)
44.84
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Lucas Lindberg, Elias Boman
Linus Jonsson, Vincent Arousell
44.72
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Lucas Lindberg, Elias Boman
Linus Jonsson, Vincent Arousell
1000 m stafett (1)
2:04.88
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Lucas Lindberg, Linus Jonsson
Vincent Arousell, Elias Boman

2019

100 m (1)
12.56
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.8
200 m (1)
23.95
PB  SollentunaSollentuna9.6.19+0.9
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
9.11i
PB  SätraSätra13.1.19
Höjd (5)
1.80i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
1.82
PB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 
1.65
O
1.75
XO
1.82
XO
1.87
XXX
    
1.75
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
1.65
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
 
1.60
O
1.65
O
1.70
XXX
     
1.72
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 
1.59
O
1.69
XXO
1.72
O
1.75
XXX
    
Stav (1)
3.25i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
Längd (6)
5.65i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
Okända vindförhållanden:
6.39
  HuddingeHuddinge15.6.19
6.20
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19+1.8
6.56
PB  Göteborg/SGöteborg/S9.8.19+1.2
6.56
=PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19+1.2
 
6.56
+1.2
6.28
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.190.0
 
6.14
-0.6
5.67
-1.6
5.98
+0.3
6.10
+1.5
X6.28
Kula (5.0 kg) (1)
10.31i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala3.2.19
Sjukamp (P17) (1)
4.034
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala3.2.19
3.25   10.31      
      
4x100 m (1)
45.51
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Hässelby SK
Oliver Gao, Vincent Arousell
Elias Lind, Edvard Hansson
1000 m stafett (1)
2:06.08
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Oliver Gao, Edvard Hansson
Vincent Arousell, Mårten Nystrand

2018

60 m (1)
7.89i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
200 m (2)
25.35i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
25.20i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.44
PB  LinköpingLinköping1.9.18-1.4
Höjd (4)
1.56i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
1.60i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
 
1.60
O
1.66
XXX
      
1.75
PB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
1.79
PB  LinköpingLinköping2.9.18
Stav (1)
2.35i
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping10.2.18
Längd (1)
5.32i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
Kula (4.0 kg) (1)
11.21
PB  LinköpingLinköping2.9.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.16
Örebro5.2.22
100 m
Ute
11.12
Ljungby21.5.220.0
200 m
Ute
23.09
Enskede5.6.21-0.4
Inne
25.20
Växjö3.3.18
300 m
Ute
38.48
Ljungby31.7.20
400 m
Ute
50.72
Ljungby21.5.22
800 m
Inne
2:16.16
Sollentuna2.2.20
1000 m
Ute
3:08.18
Ljungby1.8.20
Inne
2:53.15
Örebro6.2.22
1500 m
Ute
4:39.94
Ljungby22.5.22
Höjd
Ute
2.05
Borås29.8.21
Inne
1.99
Växjö23.1.22
Stav
Ute
4.02
Sollentuna2.7.22
Inne
3.77
Örebro6.2.22
Längd
Ute
6.84
Ljungby7.8.21+1.4
Inne
7.04
Skellefteå5.3.22
Tresteg
Ute
13.73
Göteborg/U19.6.22+1.6
Kula
Ute
9.96
Hässelby8.10.20
Diskus
Ute
28.38
Hässelby8.10.20
Slägga
Ute
18.77
Hässelby8.10.20
Spjut
Ute
36.56
Ljungby22.5.22
Castorama
Ute
1.157
Hässelby8.10.20

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.86
Sollentuna2.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
16.00
Ljungby31.7.200.0
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.51
Örebro6.2.22
110 m häck (99.1 cm)
Ute
15.91
Ljungby23.5.21+1.7
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.44
Linköping1.9.18-1.4
Kula (4.0 kg)
Ute
11.21
Linköping2.9.18
Kula (5.0 kg)
Ute
11.33
Ljungby1.8.20
Inne
11.92
Sollentuna2.2.20
Kula (6.0 kg)
Ute
13.51
Seinäjoki, FIN11.6.22
Inne
12.98
Örebro5.2.22
Diskus (1.5 kg)
Ute
29.40
Ljungby31.7.20
Diskus (1.75 kg)
Ute
37.52
Sollentuna2.7.22
Spjut (700 g)
Ute
32.72
Ljungby31.7.20
Sjukamp (P19)
Inne
5.154
Örebro6.2.22
Tiokamp (P19)
Ute
6.701
Ljungby22.5.22
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute
5.598
Ljungby1.8.20
Sjukamp (P17)
Inne
4.647
Sollentuna2.2.20
Höjd
2.05
5
SMBorås29.8.21
1.99i
4
Växjö23.1.22
1.99
4
19
JSMSollentuna27.8.22
1.98
4
19
JSMLinköping21.8.21
1.97i
hep
19
IJSMÖrebro5.2.22
1.96i
1
17
Sätra15.2.20
1.95
dec
19
Ljungby21.5.22
1.95
dec
19
NordicCSeinäjoki, FIN11.6.22
1.95
dec
19
Sollentuna1.7.22
1.92
dec
19
Ljungby22.5.21
Visa/dölj alla resultat
1.92
7
Club ChUppsala21.6.22
1.91i
3
17
Växjö19.1.20
1.91
dec
19
JSMLjungby7.8.21
1.91
6
19
Göteborg/U18.6.22
1.90
5
17
USMKristinehamn29.8.20
1.88i
10
19
IJSMSkellefteå6.3.22
1.86i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
1.85
1
Hässelby28.6.20
1.83i
6
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
1.82
6
Lag-SMHelsingborg26.6.19
1.80i
7
16
IUSMVästerås10.3.19
1.79
5
15
Linköping2.9.18
1.75
7
15
USMEnskede4.8.18
1.75
11
16
VUSGöteborg/U29.6.19
1.75i
hep
17
Sätra12.1.20
1.72
6
17
Lag-SMUppsala18.8.19
1.71
dec
17
USMLjungby1.8.20
1.65
9
16
USMTrollhättan10.8.19
1.60i
=6
15
NC-yVäxjö4.3.18
1.56i
4
15
Växjö21.1.18
10-bästasnitt: 1.971
Stav
4.02
dec
19
Sollentuna2.7.22
4.00
dec
19
Ljungby22.5.22
3.77i
hep
19
IJSMÖrebro6.2.22
3.75i
hep
17
IUSMSollentuna1.2.20
3.75
3
19
Hässelby7.7.20
3.65
dec
17
USMLjungby31.7.20
3.47
12
17
USMKristinehamn30.8.20
3.40
dec
19
Ljungby23.5.21
3.35i
hep
17
Sätra11.1.20
3.25i
hep
16
IUSMUppsala2.2.19
Visa/dölj alla resultat
3.21i
6
Sätra15.12.19
3.00
2
17
Hässelby4.6.20
2.35i
hep
15
IUSMNorrköping10.2.18
10-bästasnitt: 3.641
Längd
7.04i
4
19
IJSMSkellefteå5.3.22
6.84
dec
19
JSMLjungby7.8.21+1.4
6.72
dec
19
Ljungby21.5.220.0
6.69i
hep
19
IJSMÖrebro5.2.22
6.56
1
16
q1
Göteborg/S9.8.19+1.2
6.56
2
16
Q
USMTrollhättan9.8.19+1.2
6.56
dec
19
Ljungby22.5.21+0.7
6.46i
6
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
6.42
+
19
NordicCSeinäjoki, FIN11.6.22+1.4
6.37
4
Hässelby28.6.20+1.5
Visa/dölj alla resultat
6.36
dec
19
Sollentuna1.7.22+1.3
6.28
8
16
USMTrollhättan10.8.190.0
6.28i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
6.25
+
19
JSMLinköping21.8.21-0.3
6.20
12
16
VUSGöteborg/U28.6.19+1.8
6.15i
4
17
Växjö19.1.20
6.12
2
17
Hässelby2.6.20+0.7
6.09i
hep
17
Sätra11.1.20
6.03
1
Hässelby13.8.20+0.3
5.95
dec
17
USMLjungby1.8.20-0.1
5.65i
13
16
IUSMVästerås9.3.19
5.32i
7
15
Växjö21.1.18
10-bästasnitt: 6.622

Total results in database: 172
By event:
60 m:8
100 m:9
200 m:4
300 m:1
400 m:6
800 m:2
1000 m:2
1500 m:3
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):1
60 m häck (99.1 cm):1
110 m häck (99.1 cm):6
80 m häck (83.8 cm):1
Höjd:32
Stav:13
Längd:27
Tresteg:2
Kula (4.0 kg):1
Kula (5.0 kg):6
Kula (6.0 kg):8
Kula:1
Diskus (1.5 kg):1
Diskus (1.75 kg):7
Diskus:1
Slägga:1
Spjut (700 g):1
Spjut:5
Sjukamp (P19):1
Tiokamp (P19):6
Tiokamp (P17, 300m, 1000m):1
Sjukamp (P17):3
Castorama:1
4x100 m:3
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
7.89
 3h1-15
Växjö
20.1
 
2020
7.48
 3h2-17
Växjö
18.1
 
7.49
4rB-17
Växjö
18.1
 
7.51
H-17
Sollentuna
1.2
 
7.54
H-17
Sätra
11.1
 
7.67
4h4-17
Sätra
16.2
 
2022
7.16
H-19
Örebro
5.2
 
7.17
3h5
Växjö
22.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.56
 7h8-16
Göteborg/U
29.6
 +0.8
2020
12.27
 D-17
Ljungby
1.8
 +0.5
2021
11.29
 D-19
Ljungby
7.8
 +1.8
11.74
D
Hässelby
15.6
 +0.4
11.65w
 D-19
Ljungby
22.5
 +2.5
2022
11.12
D-19
Ljungby
21.5
 0.0
11.13
D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 +1.0
11.24
D-19
Sollentuna
1.7
 +1.4
11.39
8
Uppsala
21.6
 +0.8
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
23.95
 1rC
Sollentuna
9.6
 +0.9
2021
23.09
3
Enskede
5.6
-0.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
25.20
2h1-15
Växjö
3.3
 
25.35
1rC-15
Växjö
21.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
38.48
D-17
Ljungby
31.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
52.81
 D-19
Ljungby
22.5
 
2022
50.72
D-19
Ljungby
21.5
 
51.48
D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
52.09
D-19
Sollentuna
1.7
 
800 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:16.16
H-17
Sollentuna
2.2
 
2:17.47
H-17
Sätra
12.1
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
3:08.18
D-17
Ljungby
1.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
2:53.15
H-19
Örebro
6.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
5:19.86
 D
Ljungby
22.5
 
2022
4:39.94
D-19
Ljungby
22.5
 
4:45.39
D-19
Sollentuna
2.7
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.79
 5-15
Linköping
2.9
 
1.75
7 -15
Enskede
4.8
 
2019
1.82
 6
Helsingborg
26.6
 
1.75
11-16
Göteborg/U
29.6
 
1.72
6-17
Uppsala
18.8
 
1.65
9-16
Trollhättan
10.8
 
2020
1.90
 5-17
Kristinehamn
29.8
 
1.85
1
Hässelby
28.6
 
1.71
D-17
Ljungby
1.8
 
2021
2.05
5
Borås
29.8
 
1.98
4-19
Linköping
21.8
 
1.92
D-19
Ljungby
22.5
 
1.91
D-19
Ljungby
7.8
 
2022
1.99
 4-19
Sollentuna
27.8
 
1.95
D-19
Ljungby
21.5
 
1.95
D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
1.95
D-19
Sollentuna
1.7
 
1.92
7
Uppsala
21.6
 
1.91
6-19
Göteborg/U
18.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.60
 6=-15
Växjö
4.3
 
1.56
4-15
Växjö
21.1
 
2019
1.80
 7-16
Västerås
10.3
 
2020
1.96
 1-17
Sätra
15.2
 
1.91
3-17
Växjö
19.1
 
1.86
H-17
Sollentuna
2.2
 
1.83
6-17
Göteborg/FH
1.3
 
1.75
H-17
Sätra
12.1
 
2022
1.99
4
Växjö
23.1
 
1.97
H-19
Örebro
5.2
 
1.88
10-19
Skellefteå
6.3
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
3.75
 3-19
Hässelby
7.7
 
3.65
D-17
Ljungby
31.7
 
3.47
12-17
Kristinehamn
30.8
 
3.00
2-17
Hässelby
4.6
 
2021
3.40
 D-19
Ljungby
23.5
 
2022
4.02
D-19
Sollentuna
2.7
 
4.00
D-19
Ljungby
22.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2.35
 H-15
Norrköping
10.2
 
2019
3.25
 H-16
Uppsala
2.2
 
2020
3.75
 H-17
Sollentuna
1.2
 
3.35
H-17
Sätra
11.1
 
3.21
6
Sätra
15.12
 
2022
3.77
H-19
Örebro
6.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
6.56
 1Q1-16
Göteborg/S
9.8
 +1.2
6.56
2q-16
Trollhättan
9.8
 +1.2
6.28
8-16
Trollhättan
10.8
 0.0
6.20
12-16
Göteborg/U
28.6
 +1.8
2020
6.37
 4
Hässelby
28.6
 +1.5
6.12
2-17
Hässelby
2.6
 +0.7
6.03
1
Hässelby
13.8
 +0.3
5.95
D-17
Ljungby
1.8
-0.1
6.28w
 3
Hässelby
23.7
 +3.3
2021
6.84
D-19
Ljungby
7.8
 +1.4
6.56
D-19
Ljungby
22.5
 +0.7
6.25
--19
Linköping
21.8
-0.3
6.87w
 12-19
Linköping
21.8
 +3.3
6.01w
 D-19
Hässelby
15.6
 +2.1
2022
6.72
 D-19
Ljungby
21.5
 0.0
6.42
--19
Seinäjoki, FIN
11.6
 +1.4
6.36
D-19
Sollentuna
1.7
 +1.3
6.66w
 D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 +3.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
5.32
 7-15
Växjö
21.1
 
2019
5.65
 13-16
Västerås
9.3
 
2020
6.46
 6-17
Göteborg/FH
29.2
 
6.28
H-17
Sollentuna
2.2
 
6.15
4-17
Växjö
19.1
 
6.09
H-17
Sätra
11.1
 
2022
7.04
4-19
Skellefteå
5.3
 
6.69
H-19
Örebro
5.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
13.73
5-19
Göteborg/U
19.6
 +1.6
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
9.96
Com
Hässelby
8.10
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
28.38
Com
Hässelby
8.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
18.77
Com
Hässelby
8.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
8.30
 Com
Hässelby
8.10
 
2021
33.65
 D-19
Ljungby
23.5
 
33.01
1-19
Hässelby
30.5
 
2022
36.56
D-19
Ljungby
22.5
 
34.56
D-19
Sollentuna
2.7
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.157
8
Hässelby
8.10
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
9.11
 H-17
Sätra
13.1
 
2020
8.86
H-17
Sollentuna
2.2
 
9.08
H-17
Sätra
12.1
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.51
H-19
Örebro
6.2
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.44
2I-15
Linköping
1.9
-1.4
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
16.00
D-17
Ljungby
31.7
 0.0
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15.91
D-19
Ljungby
23.5
 +1.7
2022
16.03
 D-19
Ljungby
22.5
-2.0
15.76w
 D-19
Sollentuna
2.7
 +3.1
16.05w
 D-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 +3.7
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11.21
20-15
Linköping
2.9
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.33
D-17
Ljungby
1.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
10.31
 H-16
Uppsala
3.2
 
2020
11.92
H-17
Sollentuna
2.2
 
11.86
7-17
Växjö
18.1
 
11.39
6-17
Sollentuna
13.2
 
11.28
H-17
Sätra
12.1
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
12.66
 D-19
Ljungby
22.5
 
11.73
D-19
Ljungby
7.8
 
10.44
D-19
Hässelby
15.6
 
2022
13.51
D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
12.98
D-19
Ljungby
21.5
 
12.19
D-19
Sollentuna
1.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
12.98
H-19
Örebro
5.2
 
12.62
4-19
Växjö
22.1
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
29.40
D-17
Ljungby
31.7
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
33.28
 3-18
Hässelby
3.6
 
2021
28.57
 D-19
Ljungby
23.5
 
28.30
D-19
Hässelby
16.6
 
2022
37.52
D-19
Sollentuna
2.7
 
31.44
D-19
Ljungby
22.5
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
32.72
D-17
Ljungby
31.7
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
4.034
 5-16
Uppsala
3.2
 
2020
4.647
5-17
Sollentuna
2.2
 
4.291
5-17
Sätra
12.1
 
Sjukamp (P19)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
5.154
2-19
Örebro
6.2
 
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
5.598
8-17
Ljungby
1.8
 
Tiokamp (P19)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
5.938
 4-19
Ljungby
23.5
 
2022
6.701
3-19
Ljungby
22.5
 
6.579
5-19
Sollentuna
2.7
 

Ute
Höjd
SM 2021 5
2.05

Junior-ungdom
Höjd
USM 2018 7
15
1.75
USM 2019 9
16
1.65
USM 2020 5
17
1.90
JSM 2021 4
19
1.98
JSM 2022 4
19
1.99
Stav
USM 2020 12
17
3.47
Längd
USM 2019 8
16
6.28
2
16
Q
6.56
JSM 2021 12
19
6.87w
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
USM 2020 8
17
5.598
Tiokamp (P19)
JSM 2021
19
DNF
JSM 2022 3
19
6.579
4x100 m
USM 2019
4
17
h2
45.51
USM 2020 6
17
44.72
2
17
h2
44.84
1000 m stafett
USM 2019
4
17
h2
2:06.08
USM 2020
6
17
h1
2:04.88
JSM 2022 4
19
1:59.44
2
19
h1
1:59.93
Inne
200 m
NC-y 2018
2
15
h1
25.20
Höjd
NC-y 2018 6=
15
1.60
IUSM 2019 7
16
1.80
IUSM 2020 6
17
1.83
IJSM 2022 10
19
1.88
Längd
IUSM 2019 13
16
5.65
IUSM 2020 6
17
6.46
IJSM 2022 4
19
7.04
Tresteg
IJSM 2022
19
DNS
Sjukamp (P17)
IUSM 2019 5
16
4.034
IUSM 2020 5
17
4.647
Sjukamp (P19)
IJSM 2022 2
19
5.154