SELECT results24.ID as IDreal, 'yearswe' AS swetable, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+results24.RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, results24.*, comp.*, comp.Lastupdated AS lastu, round.*, pos.*, ag.*, IF(results24.CID=0, DATE_FORMAT(date, '%e.%c'), CASE WHEN EndDate IS NULL THEN DATE_FORMAT(COALESCE(StartDate, Date), '%e.%c') ELSE CASE WHEN MONTH(StartDate)=MONTH(EndDate) THEN CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) ELSE CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) END END) AS Deiti, IF(results24.CID>0,StartDate, Date) AS startti, comp.CID AS cidi, results24.AGO AS agi, 1 AS Sexxi, sweevents2.EventName AS Eventswe, 'M' AS Sexs, 'Men' AS Sexi, results24.Country AS RealCountry, CONCAT(DAY(results24.Date),'.',MONTH(results24.Date)) AS RealDay, posswe.PosName AS posswe, events.TF FROM results24 LEFT JOIN results.Round ON results24.Round = Round.Ro LEFT JOIN Pos ON Pos.orderi=results24.Posorderg LEFT JOIN ag ON results24.AGO=ag.AGO LEFT JOIN posswe ON results24.Posorderg=posswe.Orderi INNER JOIN EVENTS ON events.orderi=CAST(results24.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN comp ON results24.CID=comp.CID INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON sweevents2.enumber=CAST(results24.EventN AS UNSIGNED) WHERE (results24.secondarypos not rlike ('K|F') or results24.secondarypos is null) AND COALESCE(AGName,'') NOT IN ('U12','U11','U10','U9','U8','Multievents') AND IID IN(SELECT IID FROM world.yearswe2024b WHERE VenCo<>'SWE')
UNION
SELECT results24.ID as IDreal, 'yearwswe' AS swetable, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+results24.RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, results24.*, comp.*, comp.Lastupdated AS lastu, round.*, pos.*, ag.*, IF(results24.CID=0, DATE_FORMAT(date, '%e.%c'), CASE WHEN EndDate IS NULL THEN DATE_FORMAT(COALESCE(StartDate, Date), '%e.%c') ELSE CASE WHEN MONTH(StartDate)=MONTH(EndDate) THEN CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) ELSE CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) END END) AS Deiti, IF(results24.CID>0,StartDate, Date) AS startti, comp.CID AS cidi, results24.AGO AS agi, 2 AS Sexxi, sweevents2w.EventName AS Eventswe, CASE WHEN results24.secondarypos rlike ('K|F') THEN 'M' ELSE 'W' END AS Sexs, CASE WHEN results24.secondarypos rlike ('K|F') THEN 'Men' ELSE 'Women' END AS Sexi, results24.Country AS RealCountry, CONCAT(DAY(results24.Date),'.',MONTH(results24.Date)) AS RealDay, posswe.PosName AS posswe, events.TF FROM results24 LEFT JOIN results.Round ON results24.Round = Round.Ro LEFT JOIN Pos ON Pos.orderi=results24.Posorderg LEFT JOIN ag ON results24.AGO=ag.AGO LEFT JOIN posswe ON results24.Posorderg=posswe.Orderi INNER JOIN EVENTS ON events.orderi=CAST(results24.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN comp ON results24.CID=comp.CID INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON sweevents2w.enumber=CAST(results24.EventN AS UNSIGNED) WHERE COALESCE(AGName,'') NOT IN ('U12','U11','U10','U9','U8','Multievents') AND IID IN(SELECT IID FROM world.yearwswe2024b WHERE VenCo<>'SWE')
ORDER BY COALESCE(lastu, Date) DESC, startti DESC, cidi, Venue, sexxi, agi, RealEventN, EventN, Ro, Posorderg, Remarks, CASE WHEN Pos1>0 THEN Pos1 ELSE 99999 END, SortResult
1.5 Grue, NOR M 10 km väg: 2)
Elias Björnson Spring Åmål 31:45, 3)
David Kjellén IF Göta 31:49, 4)
Niklas Wassberg IF Göta 31:52, 6)
Robert Olsson 33:09, 12)
Martin Kjäll-Ohlsson Hälle 34:13, 18)
Mathias Nilsson Torsby 35:01, 19)
John Andersson Fryken 35:03, 22)
Emil Persson Östersunds SK 35:17, 25)
Roine Karlsson Finnskogarna 35:50;
M Halvmaraton: 1)
Linus Rosdahl Hässelby 1:04:16, 2)
Otto Kingstedt Hässelby 1:04:44, 3)
Jesper Lundberg Hunflen 1:05:58, 10)
Markus Living Falun 1:09:49, 17)
Noah Brautigam* Falun 1:11:20, 20)
Niklas Norman Katrineholm 1:12:10, 35)
Andreas Hermansson Perbellum 1:17:05, 49)
Niklas Wiberg Hälle 1:18:46, 61)
Peter Johansson 1:20:38, 75)
Victor Dahlgren Brattås 1:21:44, 98)
Jonas Sandberg 1:24:37, 115)
Andreas Löfgren Perbellum 1:25:58, 142)
Anders Burman Trångsviken 1:29:07;
K 10 km väg: 2)
Lovisa Modig Torsby 34:46, 46)
Angelica Magnor IF Göta 49:05, 55)
Irene Burman Trångsviken 51:38;
K Halvmaraton: 2)
Johanna Larsson Örgryte 1:18:46, 43)
Andrea Franzén Wallberg IF Göta 1:49:48
28.4 Hamburg, GER M Maraton: 14)
Ebba Tulu Chala Keep Up 2:13:15, 66)
Nils Hernström IS Göta 2:37:20, 80)
Andreas Ingberg Örebro AIK 2:38:59, 82)
Andreas McConville Studenterna 2:39:23, 117)
Daniel Wärnelid Örebro AIK 2:43:47, 119)
Emil Svahn 2:44:04, 154)
Mattias Jonsson Bohus 2:46:17, 163)
Erik Landström Björnstorp 2:47:15, 204)
Villem Raudsepp Örebro AIK 2:49:40, 210)
Henric Fröberg Nocout.se 2:50:37, 231)
Viktor Ljung Studenterna 2:52:13, 255)
Robert Pölder 2:53:39, 265)
Sebastian Mauritsson Lund 2:54:20, 280)
Peter Filiptsev Björnstorp 2:55:14, 310)
Jesper Lange 2:56:40, 319)
Christoffer Johansson Hälle 2:57:02, 329)
Lars Marklund Kalmar RC 2:57:38, 351)
Henrik Daneskog Scania RR 2:58:08, 370)
Aron Nobs Fredrikshof 2:59:12, 396)
Mikael Carlsson 2:59:00, 421)
Peter Sandqvist 2:59:35, 451)
Martin Larvia 2:59:34, 554)
Peter Wallfors 3:03:55, 580)
Patrick Joost 3:04:30, 674)
Niklas Karlsson IFK Mora FIK 3:07:50, 730)
Bo Sundström Kalmar RC 3:09:57, 773)
William Desmeules Dalregementet 3:11:07, 794)
Daniel Heinsoo 3:11:40, 968)
Klas Håkansson 3:14:34, 969)
Claes Ohlsson 3:15:06, 1048)
Björn Nilsen 3:20:11, 1193)
Tobias Reimer 3:20:42, 1436)
Jonas Tornerefelt 3:26:16, 1462)
Erik Desmeules Dalregementet 3:26:29;
K Maraton: 67)
Lena Lönnemark 3:18:28, 74)
Elin Wilson 3:19:45, 152)
Savannah Ejdenwik 3:33:04, 373)
Catharina Fröberg 3:48:57, 593)
Manuela Hjelseth 4:01:18, 863)
Maria Ionice Jonsson Kville 4:06:42
20‐21.4 Wien, AUT M Maraton (21.4): 103)
Mikael Tisjö Bålsta 2:42:53, 163)
Andreas Andersson Oskarshamn RC 2:48:11, 187)
Fredrik Olsson 2:50:16, 202)
Fredrik Broman Springresor IF 2:51:22, 521)
Mikael Sondéll Linnéa 3:03:43, 591)
Håkan Wiman Linnéa 3:06:17, 609)
Daniel Pantzar 3:06:08, 668)
Hjalmar Hylén 3:08:48, 822)
Erik Bolund 3:13:42, 2088)
Oscar Larsen 3:39:45, 2729)
Oskar Boström 3:40:06, 2961)
Björn Katzmann 3:51:51, 3223)
Tage Berntsson 4:02:02;
K Halvmaraton (21.4): 11)
Linda Morin Terrible Tuesday 1:26:00;
K Maraton (21.4): 52)
Tina Ekenkrantz 3:13:40, 110)
Sara Kvarfordh Linnéa 3:26:48, 352)
Carina Berntsson Kongahälla 3:49:33, 441)
Anna Samuelsson IFK Skövde 3:52:55
21.4 London, GBROpen M Maraton: 780)
Sebastian Backman 2:40:21, 1338)
Johan Ewald Heleneholm 2:46:46, 1504)
Marcus Sandberg 2:48:19, 1669)
Kim Charlie Strandberg 2:49:37, 2076)
Per Stefan Jonsson 2:52:55, 2752)
Mark Richardson IFK Göteborg 2:57:13, 3056)
Josef Szotten 2:58:36, 3372)
Mikael Näslund Öbacka 2:59:51, 4117)
Mattias Rönngård 3:05:58, 4408)
Per Lundin Istrum 3:08:10, 4443)
Victor Nordenson 3:08:26, 4503)
Christopher Strandell 3:08:53, 5436)
Tyron Turner 3:14:51, 5785)
Christian Boëthius Kongahälla 3:17:09, 6309)
Anton Wickberg 3:20:33, 6485)
Lars Söderfjäll 3:21:37;
Open K Maraton: 64)
Linda Gistedt Uddevalla SK 2:51:37, 227)
Rebecca Miller Linnéa 2:59:18, 248)
Antonia Herhold 3:00:13, 283)
Tina Bergman Bredaryd 3:01:53, 368)
Mikaela Maillefer 3:04:43, 426)
Maria Alin Hammarby 3:06:05, 438)
Sofie Lindevall 3:06:22, 759)
Amelie Karlsson 3:13:35, 1016)
Suzanne Uhlén 3:18:06, 1411)
Pauline Österlund 3:24:06, 1562)
Klara Lyne 3:25:54, 2905)
Annah Dusenlund 3:38:41, 2921)
Fiona Mueller 3:38:48, 3167)
Marie Naisby 3:41:03, 3258)
Charlotte Gormley 3:41:43, 3699)
Karolina Swedblom Hässelby 3:45:30, 3700)
Marie Augustsson Hässelby 3:45:30, 4562)
Sabina Spence 3:51:55, 4784)
Linda Palm 3:53:41, 5002)
Hanna Seamer 3:55:09, 6196)
Anna Ullberg 4:03:31, 6348)
Sofia Friberg 4:04:44, 6639)
Farahnaz Sundell 4:07:19, 11319)
Johanna Gustafsson Billingen 4:42:00
20.4 Glostrup, DENP17 100 m (+2.2): 3)
Anyaba Kouakou Heleneholm 13.25w
P13 80 m Final A (+2.8): 8)
Mattis Rhodin Heleneholm 12.32w, Heat 1 (+0.6): 4)
Mattis Rhodin Heleneholm 12.36;
P13 200 m Final A (+2.9): 2)
Mattis Rhodin Heleneholm 32.30w;
P13 Höjd: 1)
Oscar Carlström Heleneholm 1.35;
P13 Kula (3.0 kg): 1)
Oscar Carlström Heleneholm 9.52;
F17 100 m (+1.0): 2)
Selma Ford Heleneholm 14.23;
F17 Kula (3.0 kg): 3)
Alice Nilsson Heleneholm 10.14
F15 100 m (-0.9): 5)
Kathii Bennekov Heleneholm 14.07, 8)
Adrianna Kowalska Heleneholm 14.54;
F15 300 m: 3)
Kathii Bennekov Heleneholm 47.85;
F15 800 m: 6)
Hedvig Götegård Heleneholm 2:51.35;
F15 Höjd: 3)
Smilla Koeck Heleneholm 1.45;
F15 Längd: 6)
Adrianna Kowalska Heleneholm 3.95 (-1.2), 9)
Saga l Lundborg Heleneholm 3.11 (-0.7);
F15 Kula (3.0 kg): 4)
Smilla Koeck Heleneholm 7.95, 6)
Adrianna Kowalska Heleneholm 6.35;
F15 Spjut (500 g): 4)
Tove Olsson Heleneholm 15.91
F13 80 m Final A (+1.6): 1)
Noor af Wetterstedt Heleneholm 11.46, 2)
Lärke Lantz Lund Heleneholm 11.73, 3)
Olivia Lindstrand Heleneholm 11.73, 8)
Vera Malm Heleneholm 12.18, Heat 1 (+2.6): 1)
Olivia Lindstrand Heleneholm 11.56w, 3)
Lärke Lantz Lund Heleneholm 11.76w, Heat 2 (+0.9): 1)
Noor af Wetterstedt Heleneholm 11.18, 3)
Vera Malm Heleneholm 12.17;
F13 200 m Final B (+1.7): 1)
Lärke Lantz Lund Heleneholm 30.39, 3)
Olivia Lindstrand Heleneholm 31.21;
F13 Längd (zon): 2)
Noor af Wetterstedt Heleneholm 4.50, 4)
Olivia Lindstrand Heleneholm 4.29, 8)
Lärke Lantz Lund Heleneholm 4.03;
F13 Kula (2.0 kg): 1)
Noor af Wetterstedt Heleneholm 7.88, 4)
Filippa Pode Oreby Heleneholm 6.11;
F13 Boll (145 g): 1)
Filippa Pode Oreby Heleneholm 22.79
15.4 Boston, MA M Maraton: 114)
David Nilsson Högby 2:30:58, 936)
Albin Alsiö Wilske 2:50:32, 962)
Daniel Pärmenäs Keep Up 2:47:51, 1390)
Emil Luusua 2:53:32, 1476)
David Reveman 2:54:16, 2174)
Johannes Erlandsson Täby 2:59:36, 2435)
Jörgen Lindh Roslagen 3:07:54, 2524)
Anders Szalkai Spårvägen 3:00:10, 3013)
David Ho 3:04:41, 3378)
Patrick Carlsson Ljungby 3:12:31, 4070)
Jan Öhman 3:15:53, 4369)
Johan Roos 3:16:54, 4445)
Nicklas Rylin 3:17:20, 4595)
Alexander Wigsten Täby 3:13:34, 4894)
Daniel Hägerlöf 3:17:28, 5142)
Hugo Wernhoff 3:23:05, 5311)
Stefan Lautmann 3:20:15, 5498)
Hans Larsson Malmö 3:22:13, 6002)
Håkan Lius Skavsåret 3:25:57, 6200)
Stefan Lindblom Runacademy 3:24:48, 6472)
Oskar Karlsson 3:27:24;
K Maraton: 28)
Johanna Bäcklund Runacademy 2:43:01, 628)
Gloria Vinstedt Studenterna 3:13:29, 827)
Kristin Eklöf Sätra 3:19:55, 1231)
Lisa Abrahamsson 3:21:48, 1889)
Karin Schön Kville 3:27:01, 2627)
Jonna Asp 3:34:49, 2683)
Live Lindemark 3:33:56, 2757)
Annette Nilsson Springare Gellivare EC 3:36:54, 2911)
Carolina Stenfeldt 3:33:56, 3002)
Petra Henriksson Nousiainen Ekerö Runners 3:36:42, 3531)
Paula Wass Kville 3:47:28, 4223)
Annika Callerud 3:49:45
14.4 Hannover, GER M Halvmaraton: 12)
Leo Teissl Karlsson 1:11:47, 123)
Niclas Jacobsson Vännäs 1:23:57, 480)
Svante Svensson-Frey T Nordic Trail 1:35:01;
M Maraton: 63)
Marcus Johansson Örgryte 2:39:45, 68)
Philip Arvidson Fredrikshof 2:41:21, 79)
Herman Degselius Fredrikshof 2:42:32, 97)
André Hermansson Fredrikshof 2:44:25, 98)
Björn Hummerdal Fredrikshof 2:44:25, 125)
Jacob Lapidus Fredrikshof 2:48:47, 174)
Mikael Waldenborg Örebro AIK 2:55:01, 220)
Fredrik Zeitelberg Örebro AIK 2:58:43, 310)
Fredrik Edelvik Mölndal 3:04:11, 416)
Fredrik Hartman Örebro AIK 3:13:55, 602)
Jonas Svensson Örebro AIK 3:27:41, 758)
Peter Persson Lidköpings VSK 3:36:02,
Samuel Tsegay Hälle DNF;
K Halvmaraton: 24)
Marie Dasler Start 1:28:42, 111)
Charlotte Sörman 1:39:39
7.4 Drammen, NOR M 10 km väg: 4)
Jesper Lundberg Hunflen 29:49, 5)
Otto Kingstedt Hässelby 29:49, 6)
Axel Djurberg Hässelby 30:13, 8)
Yohannes Kiflay* Hässelby 30:22, 9)
Petter Svensson Hälle 30:23, 10)
Sharmarke Ahmed Hälle 30:35, 14)
Wilhelm Bergentz Hälle 31:00,
Erik Djurberg Hässelby 32:09,
Henok Ande Hälle 33:44,
Simen Wästlund Västerås LK 33:49,
Max Andersson Hälle 33:51,
Martin Kjäll-Ohlsson Hälle 34:10,
Joel Ingemyr 34:31,
Axel Karlsson Hälle 34:55,
Peter Marcus Hoffmann 34:57,
Roine Karlsson Finnskogarna 35:21,
Janne Strömbom Mölndal 40:38;
K 10 km väg:
Malin Skoog IFK Umeå 36:41,
Tilda Knauer Hälle 39:37,
Lina Broström Skellefteå AIK 40:37,
Felicia Andreasson 42:54
7.4 Paris, FRA M Maraton:
Mathias Stjernlöf Eskilstuna FI 2:37:02,
Toni Österholm* Hälle 2:51:26,
Marcus Oscarsson Finspångs SOK 2:54:29,
Daniel Sandvik IFK Mora FIK 2:57:08,
Kristoffer Georgsson Lönashult 2:59:05,
Jesper Cronsioe 3:05:09,
Emil Larsson UltraUppsala 3:06:46,
Tim Hämäläinen Knallen 3:08:50,
Fredrik Reis 3:10:15,
Claes Rasmuson 3:23:37,
Olof Thimfors Huddinge 3:25:49,
Niklas Hedborn Stenungsunds FI 3:30:07,
Ola Hafström Solvikingarna 3:30:59;
K Maraton:
Sofia Norgren Ludvika 3:18:11,
Sanna Nilsson 3:37:38,
Isabella Österlund 3:37:53
7.4 Berlin, GER M Halvmaraton: 42)
Kristofer Låås Keep Up 1:07:29, 66)
Hugo Lindell Akele 1:09:51, 70)
Albin Lillieström Akele 1:09:58, 74)
Andreas Lundegård Studenterna 1:10:13, 84)
Fred Grönwall Studenterna 1:10:51, 98)
Erik Hellström Strand 1:11:48, 103)
Tony Hatefnejad Hälle 1:11:49, 104)
Niklas Wiberg Hälle 1:11:51, 110)
Erik Nero Mullsjö 1:12:28, 112)
Martin Jarbeck Studenterna 1:12:15, 115)
Vladislav Shchukin* Studenterna 1:12:24, 117)
Hjalmar Selskog IKHP Huskvarna 1:12:27, 124)
Alexander Berg Rendahl Studenterna 1:12:44, 135)
Marcus Hallbäck Yo RC 1:13:37, 136)
Albin Larsson Better RC 1:13:39, 137)
Martin Svanborg Bromma 1:13:13, 138)
Björn Morén Akele 1:13:12, 146)
Oskar Jönsson Örgryte 1:13:44, 150)
Fredrik Skoglund Örgryte 1:13:49, 187)
Martin Andersson Better RC 1:15:08, 192)
Per Wimmerkranz 1:15:32, 203)
Christoffer Lundgren Björnqvist Katrineholm 1:15:45, 230)
Bert Pohlak Vallentuna 1:16:40, 265)
Andreas Magnusson Solvikingarna 1:17:10, 269)
Robert Wingren Akele 1:17:10, 283)
David Norlin Studenterna 1:17:44, 292)
Niklas Serrander Better RC 1:18:11, 299)
Jesper Evervall Örgryte 1:17:54, 307)
Pontus Buskas Katrineholm 1:18:19, 321)
Emil Öhlund IKHP Huskvarna 1:23:49, 322)
Erik Johansson Katrineholm 1:18:33, 328)
Fredrik Liw Vallentuna 1:18:45, 332)
Mathias Sandstedt IKHP Huskvarna 1:18:52, 356)
Johan Forsstedt Fredrikshof 1:19:27, 370)
Oskar Hidén Akele 1:19:24, 382)
Mikael Lundberg Studenterna 1:20:27, 394)
Jonathan Kvist Studenterna 1:20:35, 417)
Tim Sundström KFUM Örebro 1:19:55, 422)
Viktor Högberg Katrineholm 1:20:17, 424)
Pierre Andersson 1:20:01, 426)
Tomas Näsström Vallentuna 1:20:26, 449)
Christian Klingebrant GF Idrott 1:20:33, 461)
Joar Hertin IKHP Huskvarna 1:21:52, 477)
Oskar Höstlund 1:21:08, 486)
Aron Tesfaghebriel 1:21:23, 495)
Henrik Bengtsson Falkenberg Allstars 1:21:39, 525)
Alexander Winter 1:22:09, 538)
Axel Bojrup Studenterna 1:22:55, 558)
Sebastian Weidenhielm-Linden Enhörna 1:22:32, 607)
Robert Stig Jacobsson 1:23:15, 623)
Mattias Paliouras Falkenberg Allstars 1:23:33, 627)
Daniel Andersson 1:24:04, 636)
Gunnar Holmgren IFK Umeå 1:24:20, 696)
Henrik Ågren 1:24:15, 712)
Bo Torstensson Falkenberg Allstars 1:24:29, 715)
Timmy Karlsson Studenterna 1:24:37, 738)
Victor Dahlgren Brattås 1:24:28, 754)
Simon Wahlström Studenterna 1:25:30, 776)
Thomas Sandin Studenterna 1:25:36, 794)
Joakim Nielsen Runnershigh 1:25:15, 797)
Emil Bogren Rydö 1:25:02, 914)
Oskar Lindahl Studenterna 1:27:01, 985)
Erik Björk Strindlund Studenterna 1:29:34, 999)
Anders Holmén Studenterna 1:27:49, 1060)
Thomas Olesen IKHP Huskvarna 1:27:50, 1068)
Andreas Huss Studenterna 1:28:36, 1075)
Johannes Wikström 1:30:26, 1528)
Marcus Österberg Hässelby 1:32:43, 1599)
Niklas Mylfalk Studenterna 1:31:38, 1799)
Fredrik Engholm IS Göta 1:34:46, 1803)
Tobias Nygren 1:34:45, 2132)
Jens Sandahl Hälle 1:36:06, 2444)
Wojciech Szymanski Hässleholm Freeflow 1:38:37;
K Halvmaraton: 23)
Johanna Larsson Örgryte 1:17:26, 29)
Frida Michold Akele 1:18:55, 37)
Filipa Rodrigues* Studenterna 1:26:17, 40)
Annika Andersson Keep Up 1:21:00, 60)
Anna Jonsson Studenterna 1:23:59, 63)
Elmina Saksi Tjalve FIF 1:24:40, 67)
Michelle Schnellbacher Hälle 1:24:25, 77)
Malin Gibrand Studenterna 1:25:40, 89)
Kristin Nyström Akele 1:27:12, 135)
Ella Von Schewelov Wallén Better RC 1:30:18, 147)
Helena Kvapil IF Hagen 1:31:57, 155)
Jenny Bolander Tjalve FIF 1:31:59, 163)
Frida Södermark Tjalve FIF 1:31:26, 205)
Nina Ellmark 1:33:49, 216)
Erika Forsberg Studenterna 1:36:01, 226)
Ebba Stenbeck Studenterna 1:37:51, 247)
Anna Forsberg Söderköping 1:40:05, 250)
Patricia Langenheim Linnéa 1:35:16, 263)
Madeleine Bokedal Studenterna 1:35:33, 267)
Parissa Keyassa Studenterna 1:37:05, 271)
Julia Elf 1:38:04, 281)
Isa Ericsson Studenterna 1:38:23, 318)
Eva Öhlund IKHP Huskvarna 1:37:32, 356)
Lisa Lönegård Linnéa 1:39:34, 378)
Terese Segerström Better RC 1:39:08, 424)
Ida Wissling IKHP Huskvarna 1:40:57, 650)
Lovisa Hammarlund Göteborgs KIK 1:51:43, 664)
Diane Sadik* Studenterna 1:46:35, 677)
Maria Persson Malmö 1:49:24, 857)
Ingrid Bäckström 2:04:34, 920)
Stina Haglund 2:05:23
17‐23.3 Toruń, POL, Inne, IVEMM40 400 m Heat 2 (17.3): 3)
Kit Johnny Eklöf Enköping 54.48
M45 200 m (22.3): 1)
Lion Martinez Upsala IF 22.43, 4)
Anders Logg Hälle 23.45, Semi 1 (21.3): 1)
Lion Martinez Upsala IF 22.82, Semi 2 (21.3): 2)
Anders Logg Hälle 23.13, Heat 1 (21.3): 1)
Lion Martinez Upsala IF 22.69, Heat 5 (21.3): 1)
Anders Logg Hälle 22.96;
M45 Vikt (17.3): 4)
Daniel Korhonen Kville 13.09
M50 60 m Semi 1 (19.3):
Pether Askestam Wärnamo DNS, Heat 1 (18.3): 7)
Erik Åhlin Tureberg 9.35, Heat 3 (18.3): 4)
Pether Askestam Wärnamo 7.97;
M50 200 m Semi 2 (21.3): 5)
Jonas Boijertz Malmö 25.24, Heat 2 (21.3): 3)
Jonas Boijertz Malmö 24.91, Heat 7 (21.3): 3)
Henrik Tegnér Spårvägen 25.87, 4)
Pether Askestam Wärnamo 26.46;
M50 400 m (19.3): 1)
Mattias Sunneborn Spårvägen 54.30, 3)
Peter Wallin Märsta 55.11, Semi 1 (18.3): 1)
Mattias Sunneborn Spårvägen 54.62, 2)
Peter Wallin Märsta 54.98, Heat 3 (17.3): 1)
Peter Wallin Märsta 55.08, Heat 4 (17.3): 1)
Mattias Sunneborn Spårvägen 55.71;
M50 800 m Heat 1 (20.3): 4)
Fredrik Nybäck Spårvägen 2:10.71, Heat 2 (20.3): 4)
Niclas Pettersson Akele 2:11.79;
M50 1500 m (23.3): 4)
Fredrik Nybäck Spårvägen 4:24.83, 8)
Niclas Pettersson Akele 4:29.85, Heat 1 (22.3): 4)
Fredrik Nybäck Spårvägen 4:30.63, Heat 2 (22.3): 1)
Niclas Pettersson Akele 4:35.53;
M50 Maraton (23.3): 16)
Kamal Davidsun Märsta 2:59:23, 76)
Martin Larsson IKJ Haninge 4:53:49;
M50 Stav (21.3): 1)
Jonas Asplund Tureberg 4.20, 7)
Sergej Nikolajev Hässelby 3.30;
M50 Tresteg (23.3): 2)
Mattias Sunneborn Spårvägen 12.64;
M50 Kula (6.0 kg) (18.3): 9)
David Gustafsson Spårvägen 11.24;
M50 Vikt (11.34 kg) (17.3): 8)
David Gustafsson Spårvägen 14.69;
M50 Slägga (6.0 kg) (20.3): 6)
David Gustafsson Spårvägen 46.00;
M50 Spjut (700 g) (19.3): 5)
Pether Askestam Wärnamo 44.86;
M50 Gång 5 km (22.3): 8)
Christer Svensson Växjö AIS 24:48;
M50 Femkamp M50 inne (20.3): 1)
Mattias Sunneborn Spårvägen 4.101 (8.95 5.92 13.10 1.66 3:14.00)
M55 200 m (22.3): 4)
Mårten Skogman Spårvägen 24.89, Semi 3 (21.3): 2)
Mårten Skogman Spårvägen 24.73, Heat 5 (21.3): 1)
Mårten Skogman Spårvägen 24.68;
M55 60 m häck (91.4 cm) (22.3): 3)
Christian Josefsson Tureberg 9.61, 6)
Hunter S Mabon Tureberg 9.74;
M55 Stav (22.3): 4)
Hunter S Mabon Tureberg 3.45,
Panagiotis Avramidis Hanviken DNS;
M55 Diskus (1.5 kg) (21.3): 16)
Per-Jonas Trollsås Danderyd 27.82;
M55 Vikt (11.34 kg) (17.3): 16)
Per-Jonas Trollsås Danderyd 9.84;
M55 Spjut (700 g) (19.3): 2)
Christian Josefsson Tureberg 47.13;
M55 Femkamp M55 inne (20.3): 2)
Christian Josefsson Tureberg 3.791 (9.51 5.57 9.78 1.48 3:18.95), 4)
Hunter S Mabon Tureberg 3.640 (9.55 5.08 11.90 1.51 3:40.62)
M60 200 m (22.3): 3)
Jörgen Åberg Halmstad 25.27, Semi 1 (21.3): 1)
Jörgen Åberg Halmstad 25.57, Heat 1 (21.3): 1)
Jörgen Åberg Halmstad 25.34;
M60 800 m Heat 2 (20.3): 4)
Roger Reinhold Spårvägen 2:25.96, Heat 3 (20.3): 5)
Johan Engholm Hässelby 2:23.43, Heat 4 (20.3): 5)
Jonas Hellström Fredrikshof 2:32.79;
M60 1500 m Heat 1 (22.3): 9)
Jonas Hellström Fredrikshof 5:11.63, Heat 2 (22.3): 9)
Roger Reinhold Spårvägen 5:12.76, 10)
Johan Engholm Hässelby 5:20.71, 12)
Anders Hansson Solvikingarna 5:50.01;
M60 Maraton (23.3): 21)
Anders Hansson Solvikingarna 3:54:09;
M60 Höjd (17.3): 10)
Lars Frison Mölndal 1.40;
M60 Kula (5.0 kg) (18.3): 1)
Bengt Petersson Spårvägen 14.91, 6)
Rolf Österholm Timrå 12.20;
M60 Femkamp M60 inne (21.3): 4)
Johan Ansén Löparnas vänner 3.097 (11.04 4.07 9.76 1.36 3:25.21), 6)
Lars Frison Mölndal 3.012 (11.58 4.43 10.90 1.45 4:02.29);
M60 8 km terräng (19.3): 11)
Jonas Hellström Fredrikshof 33:33
M65 200 m Semi 1 (21.3): 4)
Bobbie Baars Tureberg 28.56, Heat 1 (21.3): 2)
Bobbie Baars Tureberg 28.02;
M65 400 m (19.3): 4)
Bobbie Baars Tureberg 1:01.70, Semi 1 (18.3): 2)
Bobbie Baars Tureberg 1:02.37, Heat 1 (17.3): 4)
Bo-Lennart Henningsson Åkersberga 1:09.27, Heat 4 (17.3): 2)
Bobbie Baars Tureberg 1:03.95;
M65 800 m (21.3): 7)
Hans Tove Spårvägen 2:33.10, 8)
Bo-Lennart Henningsson Åkersberga 2:37.10, Heat 2 (20.3): 3)
Hans Tove Spårvägen 2:37.61, 5)
Bo-Lennart Henningsson Åkersberga 2:39.94;
M65 Höjd (17.3): 2)
Bertil Ljungqvist Orient 1.45;
M65 Längd (19.3): 2)
Anders Olsson Tureberg 5.06, 5)
Michael Cocke Spårvägen 4.76;
M65 Kula (5.0 kg) (18.3): 18)
Bengt Evertsson Trollhättan FIK 6.68;
M65 Diskus (1.0 kg) (20.3): 19)
Bengt Evertsson Trollhättan FIK 19.73;
M65 Vikt (9.08 kg) (19.3): 16)
Bengt Evertsson Trollhättan FIK 8.76;
M65 Slägga (5.0 kg) (21.3): 17)
Bengt Evertsson Trollhättan FIK 21.11;
M65 Femkamp M65 inne (21.3): 2)
Michael Cocke Spårvägen 3.981 (10.65 4.92 11.06 1.47 3:38.10);
M65 8 km terräng (19.3): 15)
Nils-Göran Hasselkvist Högbo GIF 47:21
M70 800 m Heat 2 (20.3): 5)
Nils Nestor Tureberg 3:02.85;
M70 1500 m (23.3): 8)
Nils Nestor Tureberg 6:46.76;
M70 3000 m (17.3):
Nils Nestor Tureberg DNF;
M70 Maraton (23.3): 4)
Bo Andersson Genarp 3:48:40;
M70 Kula (4.0 kg) (18.3): 4)
Åke Ruus Spårvägen 12.19;
M70 Diskus (1.0 kg) (20.3): 1)
Åke Ruus Spårvägen 43.56;
M70 Vikt (7.26 kg) (19.3): 2)
Åke Ruus Spårvägen 17.24;
M70 Slägga (4.0 kg) (21.3): 4)
Åke Ruus Spårvägen 40.61
M75 60 m Heat 2 (19.3): 5)
Krzysztof Furmaniuk Hellas 10.86;
M75 200 m Heat 1 (21.3):
Kjell Widelund Järvsö DNF, Heat 3 (21.3): 3)
Krzysztof Furmaniuk Hellas 37.34;
M75 400 m Heat 2 (18.3): 5)
Krzysztof Furmaniuk Hellas 1:27.03;
M75 60 m häck (76.2 cm, 7 m) (22.3): 1)
Olle Borg Arvika 10.78;
M75 Längd (19.3): 1)
Olle Borg Arvika 4.65;
M75 Tresteg (20.3): 1)
Olle Borg Arvika 9.94;
M75 Femkamp M75 inne (21.3): 1)
Olle Borg Arvika 3.731 (11.02 4.49 9.03 1.24 4:26.22)
M80 200 m Heat 2 (21.3):
Åke Jonson Malmö DNS;
M80 400 m (19.3): 2)
Åke Jonson Malmö 1:25.73;
M80 3000 m (17.3): 1)
Åke Jonson Malmö 14:36.51;
M80 Maraton (23.3): 1)
Åke Jonson Malmö 4:55:05;
M80 Diskus (1.0 kg) (20.3): 2)
Peter Hackenschmidt IKHP Huskvarna 30.45;
M80 Vikt (5.45 kg) (18.3): 2)
Peter Hackenschmidt IKHP Huskvarna 17.77;
M80 Gång 3000 m (18.3):
Åke Jonson Malmö DQ;
M80 Femkamp M80 inne (21.3): 7)
Åke Jonson Malmö 2.464 (15.16 2.75 8.02 1.00 4:25.07);
M80 6 km terräng (19.3): 1)
Åke Jonson Malmö 34:17;
K35 800 m (21.3): 8)
Sofia Turesson Hässelby 2:24.76, Heat 1 (20.3): 5)
Sofia Turesson Hässelby 2:24.84;
K35 Kula (19.3): 2)
Martina Efraimsson Motala 11.72
K40 200 m Heat 3 (21.3): 6)
Paulina Orell Sahlberg IFK Växjö 45.18;
K40 60 m häck (76.2 cm, 8 m) (23.3): 2)
Malin Forséll Enköping 9.04, 8)
Marie-Louise Levy Paez Malmö 10.59;
K40 Stav (20.3): 1)
Malin Forséll Enköping 3.50;
K40 Kula (19.3): 6)
Angelica Kela Hälle 8.94;
K40 Diskus (17.3): 2)
Angelica Kela Hälle 31.07;
K40 Vikt (20.3): 4)
Angelica Kela Hälle 11.09;
K40 Slägga (18.3): 5)
Angelica Kela Hälle 33.47;
K40 Spjut (22.3): 2)
Malin Fröier Hässleholms AIS 35.42
K45 60 m (20.3): 2)
Anna Björkstedt Spårvägen 8.10, Heat 2 (19.3): 2)
Anna Björkstedt Spårvägen 8.16;
K45 200 m (22.3): 5)
Anna Björkstedt Spårvägen 26.97, Semi 3 (21.3): 1)
Anna Björkstedt Spårvägen 26.60, Heat 5 (21.3): 1)
Anna Björkstedt Spårvägen 26.93;
K45 400 m (19.3): 6)
Linda Pimmeshofer Spårvägen 1:07.66, Heat 3 (18.3): 3)
Linda Pimmeshofer Spårvägen 1:06.97;
K45 800 m Heat 1 (20.3): 6)
Anna Logg Hälle 2:53.90;
K45 Maraton (23.3): 12)
Karima Makrof Majorna 3:51:28
K50 60 m (20.3): 1)
Helen Hermundstad Spårvägen 8.20, Semi 1 (19.3): 1)
Helen Hermundstad Spårvägen 8.23, Heat 2 (19.3): 7)
Denise Cruz Spårvägen 9.80, Heat 3 (19.3): 1)
Helen Hermundstad Spårvägen 8.26;
K50 200 m (22.3): 2)
Helen Hermundstad Spårvägen 26.62, 3)
Jenny Åkervall Spårvägen 27.36, Semi 1 (21.3): 1)
Helen Hermundstad Spårvägen 27.24, Semi 2 (21.3): 2)
Jenny Åkervall Spårvägen 27.54, Heat 2 (21.3): 1)
Helen Hermundstad Spårvägen 26.85, Heat 4 (21.3): 1)
Jenny Åkervall Spårvägen 27.87, Heat 5 (21.3):
Denise Cruz Spårvägen DNS;
K50 400 m (19.3): 4)
Jenny Åkervall Spårvägen 1:03.99, Heat 1 (18.3): 5)
Denise Cruz Spårvägen 1:13.47, Heat 3 (18.3): 1)
Jenny Åkervall Spårvägen 1:03.78;
K50 800 m (21.3): 9)
Denise Cruz Spårvägen 2:54.09, Heat 1 (20.3): 4)
Denise Cruz Spårvägen 2:57.32;
K50 Stav (20.3): 1)
Jenny Rosén Nyköpings BIS 2.80;
K50 Tresteg (21.3):
Denise Cruz Spårvägen DNS;
K50 Spjut (500 g) (22.3): 4)
Linda Åkerman Halmstad 32.91;
K50 Femkamp K50 inne (22.3): 1)
Catrine Eriksson Linköpings GIF 3.926 (10.14 4.58 12.03 1.42 2:49.46), 2)
Jenny Rosén Nyköpings BIS 3.680 (10.21 4.58 8.87 1.36 2:42.01)
K55 60 m (20.3): 5)
Maria Jonasson Wärnamo 8.73, Heat 1 (19.3): 3)
Maria Jonasson Wärnamo 8.62;
K55 200 m (22.3): 3)
Maria Jonasson Wärnamo 27.71, Semi 2 (21.3): 2)
Maria Jonasson Wärnamo 27.84, Heat 2 (21.3): 1)
Maria Jonasson Wärnamo 28.32;
K55 400 m Heat 1 (18.3): 5)
Ann Wiborgh Haraldsson Tureberg 1:20.38;
K55 Längd (18.3): 1)
Annica Sandström Spårvägen 4.93;
K55 Tresteg (21.3): 1)
Annica Sandström Spårvägen 10.66;
K55 Kula (3.0 kg) (19.3): 10)
Marie Grahn KA2 9.01;
K55 Vikt (7.26 kg) (20.3): 3)
Annelie Schöldström Tureberg 13.44, 10)
Marie Grahn KA2 9.32;
K55 Slägga (3.0 kg) (22.3): 5)
Annelie Schöldström Tureberg 36.17;
K55 Spjut (500 g) (18.3): 8)
Marie Grahn KA2 22.26;
K55 Gång 3000 m (19.3): 8)
Diana Forsgren Ottosson Växjö AIS 18:22.24;
K55 Femkamp K55 inne (22.3): 2)
Annica Sandström Spårvägen 4.092 (10.75 4.94 9.65 1.39 2:56.78), 10)
Annelie Schöldström Tureberg 2.143 (12.74 3.39 8.49 1.21 DNF)
K60 800 m (21.3): 2)
Karin Wåhlstedt Järvsö 2:37.25;
K60 1500 m (23.3): 2)
Karin Wåhlstedt Järvsö 5:24.59;
K60 3000 m (17.3): 6)
Karin Schön Kville 12:06.52;
K60 Stav (20.3): 3)
Carin Thornander Tureberg 2.40;
K60 Kula (3.0 kg) (19.3): 8)
Kristina Trollsås Danderyd 7.41;
K60 Slägga (3.0 kg) (22.3): 4)
Carin Thornander Tureberg 29.94;
K60 Spjut (500 g) (18.3): 8)
Kristina Trollsås Danderyd 20.32;
K60 8 km terräng (19.3): 9)
Karin Schön Kville 36:48
K65 60 m Heat 2 (19.3): 4)
Lilly Wizén Roma 9.93;
K65 200 m (22.3): 3)
Lilly Wizén Roma 31.99, Heat 3 (21.3): 1)
Lilly Wizén Roma 32.44;
K65 400 m (19.3): 2)
Gunnel Tolfes Tureberg 1:12.21, 3)
Lilly Wizén Roma 1:12.97, Heat 1 (18.3): 1)
Gunnel Tolfes Tureberg 1:14.04, Heat 2 (18.3): 1)
Lilly Wizén Roma 1:16.18;
K65 800 m (21.3): 1)
Gunnel Tolfes Tureberg 2:50.74, 2)
Lilly Wizén Roma 2:54.54
K75 400 m (19.3): 2)
Eva Widelund Järvsö 1:42.87;
K75 800 m (21.3): 4)
Eva Widelund Järvsö 3:51.88;
K75 1500 m (23.3): 3)
Eva Widelund Järvsö 8:08.50;
K75 3000 m (17.3): 2)
Eva Widelund Järvsö 17:01.88;
K75 Kula (2.0 kg) (20.3): 7)
Kerstin Blidstam Arvika 6.57
K80 Höjd (18.3): 2)
Barbro Gadle Tureberg 1.04;
K80 Längd (17.3): 2)
Barbro Gadle Tureberg 2.61;
K80 Vikt (4.0 kg) (19.3): 3)
Anita Vestlund Tureberg 6.74;
K80 Femkamp K80 inne (22.3): 3)
Anita Vestlund Tureberg 954 (26.96 1.05 0.82 DNF)
17.3 Lisboa, POR M Halvmaraton: 43)
John Börjesson Spårvägen 1:18:02, 172)
Jesper Evervall Örgryte 1:20:25, 380)
Jens Lundberg 1:25:23, 492)
Fredrik Engholm IS Göta 1:27:17, 511)
Joacim Carlsson Åsbro 1:27:34;
K Halvmaraton: 17)
Johanna Larsson Örgryte 1:18:13, 182)
Carolina Diez 1:40:08, 199)
Ebba Jeppsson 1:40:42, 278)
Johanna Svensson Rigor 1:44:00, 909)
Lena Klasson 1:55:27, 2189)
Lena Gartmark 2:10:56, 3049)
Eva Löfberg 2:21:46, 3233)
Monica Segelsjö 2:24:30, 4487)
Inga-Lill Strand 3:07:34
10.3 Málaga, ESP M Halvmaraton: 4)
Jonas Glans Malmö 1:02:44, 16)
Tony Hatefnejad Hälle 1:10:37, 17)
Andreas Lundegård Studenterna 1:10:41, 18)
Martin Holm Studenterna 1:10:57, 23)
Edvin Karlström Studenterna 1:12:05, 63)
Fredrick Lee-Ohlsson Studenterna 1:18:44, 113)
Joakim Röstlund Studenterna 1:21:31, 141)
Carl Stadig Istrum 1:22:38, 325)
Ivan Marceta 1:28:40, 332)
Martin Olsson Runacademy 1:28:50, 359)
Pontus Fjällman 1:29:21, 621)
Andreas Hedberg 1:35:22;
K Halvmaraton: 11)
Malin Gibrand Studenterna 1:24:50, 12)
Mikaela Maillefer 1:27:02, 24)
Sofie Lindevall 1:30:38, 58)
Pernilla Nilsson 1:39:18,
Carolina Johnson Linköpings GIF DNF
10.3 Barcelona, ESP M Maraton: 10)
Olle Meijer Hälle 2:19:28, 19)
Anders Grahl Hälle 2:25:00, 55)
Yury Leonenko Finspång 2:31:28, 145)
Björn Eriksson Tisdagsklubben 2:39:37, 226)
Viktor Törneke 2:43:21, 321)
Lars Ljungquist 2:46:31, 866)
Hannes Bjernhagen Piteå IF 2:58:15, 902)
Max Thorwalls 2:58:37, 986)
Axel Granbom 2:59:18, 1222)
Filip Lidrot Malm 3:01:36, 1301)
David Andersson Knallen 3:02:58, 1334)
Eric Crona 3:03:25, 1501)
Mikael Eriksson 3:06:15, 1504)
Mikael Eriksson 3:06:15, 1510)
Kristofer Forsell Umara 3:06:26, 2071)
Mattias Nyman 3:13:16, 2220)
Jonas Bergqvison 3:14:50, 2357)
Ronny Lundström 3:16:16, 2433)
Henrik Lindblom 3:16:58, 2726)
Carl Lernberg Runacademy 3:19:45, 3078)
Eric Jonsson 3:23:08, 3085)
Dan Welin Runacademy 3:23:14, 3258)
Jens Sandahl Hälle 3:25:01, 3465)
Jens Borgström 3:26:51, 3537)
Johan Vallström 3:27:32, 3547)
Patric Bengtsson 3:27:36;
K Maraton: 29)
Evelina Beramand Mölndal 2:58:14, 275)
Sara Wallman 3:29:39, 475)
Jenny Rådde Kalmar RC 3:39:50
3.3 Tokyo, JPN M Maraton: 577)
Johan Säfström Linnéa 2:45:34, 861)
Alfons Passgård 2:50:32, 1036)
Gustav Axelson 2:53:23, 1306)
Johan Roos 2:57:21, 1401)
Martin Lindström 2:58:08, 1508)
Sebastian Thuns 2:58:45, 1672)
Anders Kjellen 3:00:11, 2067)
Karl Nygren 3:04:57;
K Maraton: 382)
Helena Olmås 3:19:50, 453)
Emma Skygebjerg Triathlon Väst 3:23:24, 560)
Karin Ahlstedt Björnstorp 3:27:36, 746)
Jenny Andersson 3:33:19, 1117)
Carolina Stenfeldt 3:44:36
25.2 Albufeira, POR, Terräng M 9.13 km terräng: 18)
Oliver Löfqvist Spårvägen 28:41, 38)
Otto Kingstedt Hässelby 29:41, 39)
Yohannes Kiflay* Hässelby 29:46, 40)
John Börjesson Spårvägen 29:47, 42)
Axel Djurberg Hässelby 29:54, 48)
Johan Fagerberg Spårvägen 30:02, 61)
Emil Danielsson Spårvägen 30:44, 65)
Erik Djurberg Hässelby 30:59;
K 9.13 km terräng: 35)
Leonie Balter* Studenterna 35:04, 43)
Anna Jonsson Studenterna 36:01, 49)
Johanna Salminen Studenterna 36:41
18.2 Sevilla, ESP M Maraton: 9)
Suldan Hassan Ullevi 2:07:36, 12)
Samuel Russom* Hässelby 2:07:57, 27)
Ebba Tulu Chala Keep Up 2:09:06, 51)
Linus Rosdahl Hässelby 2:11:30, 177)
Emil Kalered Denseln 2:26:11, 364)
Sylvain Glos* Studenterna 2:36:12, 380)
Viktor Larsson Hagaby 2:36:55, 620)
Patrik Ujlaki 2:44:33, 643)
Jon Emil Jonsson 2:44:52, 1833)
Anders Burman Trångsviken 3:05:09, 1870)
Staffan Olsson 3:05:38, 2202)
Fredrik Angel 3:10:57, 2353)
Joan Larsson 3:13:36, 2751)
Henrik Johansson 3:19:35, 3637)
Fredrik Wallin 3:31:18,
Archibald Casteel Spårvägen DNF;
K Maraton: 9)
Carolina Wikström Upsala IF 2:24:30, 32)
Hanna Lindholm Högby 2:31:18, 260)
Therése Carlsson Roslagen 3:26:52
11.2 Barcelona, ESP M Halvmaraton: 2)
Andreas Almgren Tureberg 59:23, 19)
Simon Sundström Lidingö 1:03:57, 29)
Olle Ahlberg Hälle 1:04:50, 78)
Hjalmar Selskog IKHP Huskvarna 1:08:04, 86)
Hugo Lillieström Malungs OK 1:08:25, 91)
Albin Lillieström Akele 1:08:40, 109)
Nils Hammaräng Grip Högby 1:09:26, 130)
Tony Hatefnejad Hälle 1:10:10, 158)
Martin Holm Studenterna 1:11:27, 220)
Fredrik Uhrbom Spårvägen 1:12:38, 244)
Fredrik Pettersson 1:12:57, 305)
Henrik Huhta 1:14:05, 322)
Alexander Söderberg Spårvägen 1:14:26, 374)
Alexander Holmblad Spårvägen 1:15:08, 404)
Jonas Gustafsson Örgryte 1:15:24, 478)
David Lundström Tisdagsklubben 1:16:19, 548)
Jonatan Bengtsson Warberg 1:17:07, 634)
Paul Krochak* Studenterna 1:18:00, 655)
George Ellem 1:18:15, 694)
Erik Diding Warberg 1:18:45, 732)
Fredrik Huhta 1:19:10, 812)
Daniel Arvidsson Spårvägen 1:19:42, 848)
Ragnar Fahlin Strömberg Studenterna 1:19:57, 899)
Nils Spetz Spårvägen 1:20:18, 949)
Joakim Thelin Upsala IF 1:20:34;
K Halvmaraton: 24)
Emma Hedbäck Spårvägen 1:16:04, 38)
Fanny Schulstad KFUM Örebro 1:17:34, 41)
Weronika Brzuchalska Studenterna 1:18:30, 47)
Malin Skoog IFK Umeå 1:19:04, 67)
Karin Spjuth IKHP Huskvarna 1:21:12, 76)
Frida Falk Skellefteå AIK 1:22:49, 89)
Malin Gibrand Studenterna 1:23:35, 94)
Sarah Persson Åtvidaberg 1:24:07, 134)
Emma Stokland Hälle 1:27:41, 167)
Lina Broström Skellefteå AIK 1:29:17, 262)
Robin Watts 1:32:42, 325)
Megan Wilson 1:34:32
11.2 Bærum, NOR, Inne, v3Nat M 60 m: 3)
Simon Plesse Upsala IF 6.83, 5)
Johan Sjölander Täby 6.84;
M 200 m Final A: 1)
Kasper Kadestål Malmö 21.13, Final B: 1)
Linus Pihl Lerum 21.22;
M 400 m Final A: 4)
William Trulsson Malmö 47.85, Final B: 1)
Carl Bengtström Örgryte 46.38;
M 800 m: 3)
Alexander Lundskog Ullevi 1:49.69, 5)
Benjamin Åberg Hälle 1:50.83;
M 1500 m: 1)
Jonathan Grahn Mölndal 3:41.36, 6)
Leo Magnusson Sävedalen 3:45.44;
M 3000 m: 3)
Vidar Johansson Ullevi 7:57.51, 4)
Oliver Löfqvist Spårvägen 7:57.66;
M 60 m häck: 3)
Sidrak Afework Spårvägen 8.00, 5)
Ludvig All Täby 8.13;
M Höjd: 1)
Melwin Lycke Holm Kil 2.16, 7)
Svante Svensson Sävedalen 1.96;
M Stav: 2)
Robin Jacobsson Ullevi 5.18, 6)
William Asker Örgryte 5.03;
M Längd: 2)
Joakim Hellbratt Huddinge 7.61, 5)
Elias Kapell Hammarby 7.30;
M Tresteg: 1)
Gabriel Wallmark Örgryte 15.90, 6)
Marcus Eklund Täby 15.00;
M Kula: 1)
Wictor Petersson Malmö 19.90, 2)
Jesper Arbinge Spårvägen 19.24;
K 60 m: 1)
Olivia Lundberg Mölndal 7.39, 3)
Michelle De Silva Mölndal 7.49;
K 200 m Final A: 1)
Julia Henriksson Malmö 23.06, Final B: 4)
Josefin Nilsson Kalmar SK 24.19;
K 400 m Final A: 1)
Lisa Lilja Örgryte 54.01, Final B: 1)
Moa Granat Tureberg 54.15;
K 800 m: 2)
Julia Nielsen Örgryte 2:04.95, 4)
Lovisa Lindh Ullevi 2:05.75;
K 1500 m: 6)
Elin Brink Mölndal 4:20.13, 7)
Saga Provci IFK Göteborg 4:22.95;
K 3000 m: 2)
Emilia Lillemo Täby 9:05.59, 7)
Julia Samuelsson Högby 9:35.38;
K 60 m häck: 4)
Hanna Palmqvist Mölndal 8.42, 7)
Alva von Gerber Huddinge 8.52;
K Höjd: 1)
Ellen Ekholm Ullevi 1.83, 2)
Engla Nilsson Örgryte 1.80;
K Stav: 5)
Kajsa Roth IFK Göteborg 4.15, 7)
Gabriella Jönsson Helsingborg 3.75;
K Längd: 2)
Tilde Johansson Falkenberg 6.39, 3)
Ayla Hallberg Hossain Tureberg 6.38;
K Tresteg: 2)
Rebecka Abrahamsson Örgryte 13.34, 3)
Fatima Koné Mölndal 12.88;
K Kula: 1)
Fanny Roos Malmö 18.28, 2)
Sara Lennman Spårvägen 17.98
8.2 Armagh, GBR M 5 km väg: 4)
Vidar Johansson Ullevi 13:51, 5)
Oliver Löfqvist Spårvägen 13:51, 12)
Axel Djurberg Hässelby 13:57;
M 3 km: 4)
Simon Berhane Hässelby 8:40;
K 3 km: 10)
Linn Söderholm Sävedalen 9:30, 38)
Carolina Johnson Linköpings GIF 9:48, 40)
Fanny Szalkai Spårvägen 9:50, 48)
Johanna Larsson Örgryte 9:56, 69)
Hannah Kinane Hässelby 10:11, 86)
Olivia Grahn Hammarby 10:26, 89)
Cajsa Alenius Nyköpings BIS 10:29, 90)
Anastasia Nilsson Spårvägen 10:31, 94)
Linn Adolfsson Hässelby 10:37
28.1 Marrakech, MAR M Halvmaraton:
Bo-Göran Nilensjö IS Göta 1:27:21,
Mikael Grip Tjalve FIF 1:33:05,
Bengt Wallin Björkfors 1:33:07,
Fredrik Hartman Örebro AIK 1:41:49,
Björn Bjärestrand Tjalve FIF 1:48:16,
Lars-Eric Andersson 1:59:13,
Farzad Pakzad Björnstorp 1:59:16,
Pål Nilsson Tjalve FIF 2:02:18;
M Maraton:
Mikael Waldenborg Örebro AIK 3:03:18,
Niclas Westerberg IF Hagen 3:18:27,
Magnus Lundberg Nocout.se 5:55:51;
K Halvmaraton:
Margareta Marjeta Gagnef 1:41:12,
Natalia Wälitalo 1:51:25,
Therese Persson Örebro AIK 1:53:23,
Christina Bovin Nocout.se 2:12:07,
Helen Lagerblad Borlänge LK 4:17:56;
K Maraton: 8)
Elmina Saksi Tjalve FIF 3:00:37, 10)
Frida Södermark Tjalve FIF 3:06:15
23.1 Aarhus, DEN, Inne M 60 m Final B: 5)
Thomas Jones Malmö 6.81, Heat 2: 4)
Thomas Jones Malmö 6.77;
M 60 m häck: 1)
Max Hrelja Malmö 7.70, 4)
James Gaudiello Malmö 8.17, 6)
Edvin Assarsson Malmö 8.21, Heat 1: 1)
Max Hrelja Malmö 7.74, 4)
Max Rosquist-Larsson Malmö 8.41, Heat 2: 2)
Edvin Assarsson Malmö 8.23, 3)
James Gaudiello Malmö 8.31;
K 60 m Final B: 1)
Filippa Sivnert Malmö 7.53, Heat 2: 5)
Filippa Sivnert Malmö 7.58;
K 60 m häck Heat 2: 5)
Elin Lindeblad IFK Växjö 9.10;
K Längd:
Emilia Kjellberg IF Göta NM;
K Tresteg:
Rebecka Abrahamsson Örgryte NM
14.1 Valencia, ESP M 10 km väg: 6)
Andreas Almgren Tureberg 27:20, 27)
Mohammadreza Abootorabi Keep Up 28:16, 36)
Oliver Löfqvist Spårvägen 28:34, 50)
Emil Danielsson Spårvägen 29:14, 56)
Leo Magnusson Sävedalen 29:23, 76)
Emil Blomberg Hässelby 29:53, 85)
Arvid Öhrn Hälle 30:00, 610)
Archibald Casteel Spårvägen 35:24,
Petter Svensson Hälle DNF;
K 10 km väg: 23)
Meraf Bahta Ullevi 32:07, 30)
Carolina Johnson Linköpings GIF 32:45, 47)
Emilia Lillemo Täby 34:29, 51)
Nova Ojutkangas Västerås FK 34:56, 101)
Kristin Nyström Akele 38:34