Felix Francois

Född: 8 november 1990

Ålder: 30 år 265 dagar

Förening:
 Örgryte IS
 

  •  1 SM‐guld, 2 SM‐silver
  •  1 ISM‐guld, 2 ISM‐silver, 2 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

800 m (6)
1:48.63i
PB (95) Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
1:50.18i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
1:51.04i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL5.3.21
DNF
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S8.6.21
1:49.94
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21

2020

400 m (2)
48.68i
SB  (9)VäxjöVäxjö18.1.20
47.70
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
800 m (13)
1:51.50i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
1:50.17i
PB  (4)v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
1:53.62i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
1:51.21i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
1:52.29
SB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
1:48.37
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
1:47.12
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:49.32
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
1:50.05
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1:46.96
PB (66) SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
DNF
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
1:49.88
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
1500 m (1)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S23.6.20
Stående längd (1)
2.79i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.3.20
 
2.712.712.732.392.682.79

2019

200 m (1)
22.61i
SB  (20)VäxjöVäxjö20.1.19
400 m (3)
48.70
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
48.30
SB  (7)Stockholm/SStockholm/S31.7.19
48.52
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
800 m (9)
1:54.42i
SB  (13)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
1:53.40
SB  Göteborg/SGöteborg/S8.6.19
1:53.06
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
1:50.47
PB  KarlstadKarlstad3.7.19
DNF
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
1:49.89
PB  (10)Ninove, BELNinove, BEL3.8.19
1:50.39
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1:52.01
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
1:52.13
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
4x400 m (2)
3:14.72
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS
Jonathan Carbe, Felix Francois
Samuel Wiik, Carl Bengtström
3:09.66
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
 Sweden
Felix Francois, Erik Martinsson
Anton Sigurdsson, Nick Ekelund-Arenander

2018

400 m (11)
48.32i
SB  (4)VäxjöVäxjö20.1.18
48.70i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
49.06i
  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
DQi
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
48.56
SB  HalmstadHalmstad16.6.18
48.51
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
48.32
SB  Stockholm/SStockholm/S18.7.18
48.12
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
47.78
SB  (6)Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
48.90
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
48.01
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
800 m (7)
1:57.45i
SB  VäxjöVäxjö21.1.18
1:52.69i
PB  (7)Göteborg/FHGöteborg/FH27.1.18
1:59.62i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
1:53.73
SB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18
1:51.90
PB  (16)BMCLoughborough, GBRBMC, Loughborough, GBR23.6.18
1:54.36
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
4x400 m (2)
3:13.15
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Örgryte IS
Samuel Wiik, Felix Francois
Jonathan Carbe, Carl Bengtström
3:09.37
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Anton Sigurdsson, Felix Francois
Hampus Widlund, Erik Martinsson
4x800 m (1)
7:48.34
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Örgryte IS
Chris Gray, Robin Lindgren
Awet Mengsteab, Felix Francois

2017

200 m (3)
21.93
SB  SkaraSkara6.6.17+1.3
21.77
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17-0.2
21.76
SB  (22)MölndalMölndal4.8.17+0.8
400 m (11)
48.19i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
Överlång bana - odoserad:
48.03i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
48.26i
  Skive, DENSkive, DEN19.2.17
49.19i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
47.72i
SB  (1)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
47.29
SB  (3)Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
48.02
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN23.6.17
47.50
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
47.91
  Göteborg/SGöteborg/S11.7.17
49.03
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
47.84
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
800 m (1)
1:56.70
SB  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
Längd (1)
6.27i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.3.17
4x300 m (1)
2:16.40i
PB  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 Sweden
Erik Annerfalk, Adam Denguir
Viktor Elvung-Nilsson, Felix Francois
4x400 m (2)
3:08.73
SB  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
 Sweden
Felix Francois, Dennis Forsman
Anton Sigurdsson, Kasper Kadestål
3:09.62
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
 Sweden
Felix Francois, Isak Andersson
Anton Sigurdsson, Erik Martinsson

2016

100 m (1)
10.74w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.4
200 m (1)
22.08i
PB  (13)VäxjöVäxjö24.1.16
300 m (1)
35.94+i
SB  Stockholm/GStockholm/G17.2.16
400 m (12)
48.32i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
47.53i
SB  (2)v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
48.73i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
48.09i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
48.48
SB  LinköpingLinköping14.5.16
47.72
SB  BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL4.6.16
47.71
SB  (5)Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.6.16
47.72
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
47.77
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
48.16
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
47.73
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
47.98
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN3.9.16
500 m (1)
1:02.54i
PB (16) GlobenStockholm/GGloben, Stockholm/G17.2.16
800 m (1)
1:53.17
PB  (22)FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
4x400 m (3)
3:07.89
SB  SpitzenLuzern, SUISpitzen, Luzern, SUI14.6.16
 Sweden
Axel Bergrahm, Felix Francois
Adam Danielsson, Erik Martinsson
3:04.95
SB  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED9.7.16
 Sweden
Axel Bergrahm, Erik Martinsson
Felix Francois, Adam Danielsson
3:09.71
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Erik Martinsson, Dennis Forsman
Felix Francois, Adam Danielsson

2015

100 m (1)
10.90
PB  ÖstersundÖstersund30.5.15+0.7
200 m (3)
21.81w
  ÖstersundÖstersund30.5.15+2.3
21.98w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+2.8
21.61
PB  (16)SkaraSkara29.8.15-1.0
400 m (13)
48.49i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH31.1.15
48.14i
SB  (5)RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH7.2.15
48.95i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
48.99i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
47.75
SB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna5.6.15
48.34
  Göteborg/SGöteborg/S12.6.15
47.84
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
48.00
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15
48.02
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15
48.31
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
47.26
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
47.88
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15
48.27
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
4x400 m (3)
3:18.34
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Oliwer Åstrand, Daniel Skatt
Felix Francois, Jonathan Carbe
3:08.83
SB  Lag-EM Super LCheboksary, RUSLag-EM Super L, Cheboksary, RUS21.6.15
 Sweden
Felix Francois, Dennis Forsman
Alexander Nordkvist, Jonathan Carbe
3:10.18
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15
 Sweden
Axel Bergrahm, Johan Wissman
Felix Francois, Dennis Forsman

2014

100 m (1)
10.96
PB  Göteborg/SGöteborg/S22.7.14-0.1
200 m (1)
21.88
SB  (20)Göteborg/SGöteborg/S22.7.14-1.1
400 m (18)
47.90i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.14
Överlång bana - odoserad:
47.74i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
47.83i
SB  (3)RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH15.2.14
50.09i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
48.26i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
47.96i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
47.80
SB  Oslo, NOROslo, NOR22.5.14
49.55
  UddevallaUddevalla29.5.14
47.96
  SkaraSkara6.6.14
47.55
PB  (5)BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR11.6.14
48.02
  KalmarKalmar15.6.14
47.95
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14
48.05
  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14
47.94
  LEAPLoughborough, GBRLEAP, Loughborough, GBR19.7.14
48.63
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
48.40
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
48.20
  Oslo, NOROslo, NOR17.8.14
48.44
  FlameGAmsterdam, NEDFlameG, Amsterdam, NED22.8.14
800 m (1)
1:55.37i
PB  (11)Göteborg/FHGöteborg/FH1.3.14
4x300 m (1)
2:16.88i
PB  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
 Sweden
Joel Groth, Felix Francois
Alexander Brorsson, Johan Svensson
4x400 m (4)
3:18.59
SB  SMKilSM, Kil25.5.14
 Örgryte IS
Oliwer Åstrand, Felix Francois
Daniel Skatt, Jonathan Carbe
DNS
  SMKilSM, Kil25.5.14
 Örgryte IS
Oliwer Åstrand, Oscar Wahlqvist
Daniel Skatt, Felix Francois
3:10.12
SB  Lag-EM Super LBraunschweig, GERLag-EM Super L, Braunschweig, GER22.6.14
 Sweden
Felix Francois, Axel Bergrahm
Oliwer Åstrand, Erik Martinsson
3:10.05
SB  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14
 Sweden
Alexander Nordkvist, Felix Francois
Axel Bergrahm, Dennis Forsman

2013

100 m (1)
11.06
PB  VarbergVarberg24.8.13-0.8
200 m (4)
21.68w
  HaboHabo1.6.13+2.2
21.74
SB  (15)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+0.7
21.72w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+2.2
21.87
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-0.8
300 m (1)
33.98
PB (54) MölndalMölndal3.8.13
400 m (13)
47.58i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.13
47.90i
  v2NatVäxjöv2Nat, Växjö9.2.13
49.17i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
48.58i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
47.41i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
48.13i
  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc1.3.13
48.30
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S15.6.13
47.87
SB  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad13.7.13
47.96
  CoAGKøbenhavn, DENCoAG, København, DEN1.8.13
47.76
SB  (6)Oslo, NOROslo, NOR18.8.13
48.72
  SMBoråsSM, Borås30.8.13
48.21
  SMBoråsSM, Borås31.8.13
48.95
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
4x400 m (3)
3:09.42i
SB  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc3.3.13
 Sweden
Felix Francois, Nil de Oliveira
Johan Wissman, Dennis Forsman
DNS
  SMHuddingeSM, Huddinge26.5.13
 Örgryte IS
Jonathan Carbe, Oliwer Åstrand
Daniel Skatt, Felix Francois
3:10.78
SB  Lag-EM Div 1Dublin, IRLLag-EM Div 1, Dublin, IRL23.6.13
 Sweden
Axel Bergrahm, Dennis Forsman
Felix Francois, Niclas Åkerström

2012

200 m (1)
21.63
PB  (13)Göteborg/UGöteborg/U8.7.12-0.2
300 m (1)
34.70i
PB  Berlin, GERBerlin, GER7.1.12
400 m (14)
47.76i
PB  (2)ÖrebroÖrebro15.1.12
48.19i
  Malmö/AMalmö/A28.1.12
48.18i
  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
48.11
PB  SollentunaSollentuna8.6.12
47.85
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
47.65
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U7.7.12
48.05
  Nordic/BalticJessheim, NORNordic/Baltic, Jessheim, NOR21.7.12
47.69
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal4.8.12
49.07
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12
47.65
=PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12
47.80
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S17.8.12
49.09
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12
47.63
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12
48.03
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
4x400 m (2)
3:11.48
SB  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.12
 Sweden
Felix Francois, Axel Bergrahm
Nil de Oliveira, Johan Wissman
3:20.55
SB  JSMSödertäljeJSM, Södertälje8.9.12
 Örgryte IS
Daniel Norgren, Andreas Petersson
Jonathan Carbe, Felix Francois
3x800 m (1)
5:59.31
SB  JSMSödertäljeJSM, Södertälje9.9.12
 Örgryte IS

2011

200 m (2)
22.41
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad2.8.11+1.3
22.05
PB  (18)SkaraSkara10.9.11+1.5
300 m (2)
34.86i
PB  Berlin, GERBerlin, GER9.1.11
35.35
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.5.11
400 m (10)
48.64i
PB  (4)Malmö/AMalmö/A29.1.11
Överlång bana - odoserad:
48.01i
  v2NatTampere, FINv2Nat, Tampere, FIN5.2.11
50.59i
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
DNSi
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
49.23
SB  VästeråsVästerås7.8.11
48.98
PB  SMGävleSM, Gävle12.8.11
48.28
PB  SMGävleSM, Gävle13.8.11
49.73
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11
48.33
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.11
48.57
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal3.9.11
600 m (1)
1:21.08
PB  LerumLerum12.5.11
Längd (1)
6.26w
  SkaraSkara10.9.11+2.7
4x400 m (1)
3:18.14
PB  JSMVäxjöJSM, Växjö2.6.11
 Örgryte IS

2010

60 m (1)
7.15i
PB  Malmö/AMalmö/A30.1.10
400 m (2)
49.22
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10
49.22
=PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10

2009

200 m (1)
22.96
PB  Burnaby, CANBurnaby, CAN6.6.09+0.2
400 m (1)
49.65
PB  Burnaby, CANBurnaby, CAN6.6.09
Längd (1)
6.30
PB  MölndalMölndal3.9.09+0.1

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat127830.Eventname AS Eventeng, alltat127830.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat127830.Date),'.',MONTH(alltat127830.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat127830.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat127830 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat127830.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat127830.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat127830.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat127830.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat127830.Eventname AS Eventeng, alltat127830.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat127830.Date),'.',MONTH(alltat127830.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat127830.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat127830 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat127830.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat127830.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat127830.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat127830.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat127830.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat127830.Eventname AS Eventeng, alltat127830.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat127830.Date),'.',MONTH(alltat127830.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat127830.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat127830 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat127830.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat127830.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat127830.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat127830.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat127830.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.15
Malmö/A30.1.10
100 m
Ute
10.90
Östersund30.5.15+0.7
200 m
Ute
21.61
Skara29.8.15-1.0
Inne
22.08
Växjö24.1.16
300 m
Ute
33.98
Mölndal3.8.13
Inne
34.70
Berlin, GER7.1.12
400 m
Ute
47.26
Söderhamn8.8.1541
Inne
47.41
Norrköping17.2.13
500 m
Inne
1:02.54
Stockholm/G17.2.16
600 m
Ute
1:21.08
Lerum12.5.11
800 m
Ute
1:46.96
Uppsala16.8.2015
Inne
1:48.63
Göteborg/FH6.2.21
Längd
Ute
6.30
Mölndal3.9.09+0.1
Inne
6.27
Göteborg/FH3.3.17
200 m
21.61
3
Skara29.8.15-1.0
21.63
1
h6
Göteborg/U8.7.12-0.2
21.74
1
h8
VUSGöteborg/U30.6.13+0.7
21.76
1
Mölndal4.8.17+0.8
21.77
4
B
VUSGöteborg/U2.7.17-0.2
21.87
1
B
Folksam GPKarlstad23.7.13-0.8
21.88
1
Göteborg/S22.7.14-1.1
21.93
6
Skara6.6.17+1.3
22.05
1
Skara10.9.11+1.5
22.08i
1
B
Växjö24.1.16
Visa/dölj alla resultat
22.41
2
E
Folksam GPKarlstad2.8.11+1.3
22.61i
4
B
Växjö20.1.19
22.96
4
19
Burnaby, CAN6.6.09+0.2
10-bästasnitt: 21.832
400 m
47.26
1
SMSöderhamn8.8.15
47.29
1
Göteborg/S10.6.17
47.41i
2
ISMNorrköping17.2.13
47.50
1
Lag-SMBorås7.7.17
47.53i
4
B
v3NatVäxjö13.2.16
47.55
3
BislettOslo, NOR11.6.14
47.58i
2
Göteborg/FH2.2.13
47.63
2
SMStockholm/S25.8.12
47.65
3
VUSGöteborg/U7.7.12
47.65
1
22
JSMSollentuna11.8.12
Visa/dölj alla resultat
47.69
2
B
Folksam GPMölndal4.8.12
47.70
5
Göteborg/S29.8.20
47.71
1
Hvidovre, DEN11.6.16
47.72
3
C
BuyleOordegem, BEL4.6.16
47.72
3
VUSGöteborg/U2.7.16
47.72i
1
ISMVäxjö26.2.17
47.73
4
SMSollentuna27.8.16
47.75
2
SAYOSollentuna5.6.15
47.76i
2
Örebro15.1.12
47.76
3
Oslo, NOR18.8.13
47.77
1
teamNCNorrköping13.7.16
47.78
7
Göteborg/S18.8.18
47.80
7
DN GalanStockholm/S17.8.12
47.80
1
Oslo, NOR22.5.14
47.83i
2
RödBlåGöteborg/FH15.2.14
47.84
6
Folksam GPSollentuna25.6.15
47.84
5
SMHelsingborg26.8.17
47.85
8
Folksam GPGöteborg/S14.6.12
47.87
1
LaxaspHalmstad13.7.13
47.88
5
Folksam GPGöteborg/S5.9.15
47.90i
1
v2NatVäxjö9.2.13
47.90i
2
Göteborg/FH1.2.14
47.91
3
Göteborg/S11.7.17
47.94
4
C
LEAPLoughborough, GBR19.7.14
47.95
3
VUSGöteborg/U28.6.14
47.96
5
B
CoAGKøbenhavn, DEN1.8.13
47.96i
3
ISMGöteborg/FH23.2.14
47.96
1
Skara6.6.14
47.98
4
vFINTampere, FIN3.9.16
48.00
4
VUSGöteborg/U4.7.15
48.01
4
SMEskilstuna25.8.18
48.02
2
Kalmar15.6.14
48.02
1
C
BauhausStockholm/S30.7.15
48.02
6
h1
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN23.6.17
48.03
2
vFINGöteborg/U1.9.12
48.05
4
22
Nordic/BalticJessheim, NOR21.7.12
48.05
4
Folksam GPKarlstad16.7.14
48.09i
2
ISMMalmö/A28.2.16
48.11
1
Sollentuna8.6.12
48.12
2
Karlstad25.7.18
48.13i
4
h3
IEMGöteborg/Sc1.3.13
48.14i
3
RödBlåGöteborg/FH7.2.15
48.16
1
h1
SMSollentuna26.8.16
48.18i
1
v2NatSteinkjer, NOR11.2.12
48.19i
2
Malmö/A28.1.12
48.19i
1
Göteborg/FH4.2.17
48.20
1
Oslo, NOR17.8.14
48.21
4
SMBorås31.8.13
48.26i
3
s2
ISMGöteborg/FH22.2.14
48.26i
2
Skive, DEN19.2.17
48.27
3
vFINStockholm/S12.9.15
48.28
4
SMGävle13.8.11
48.30
8
Folksam GPGöteborg/S15.6.13
48.30
4
Stockholm/S31.7.19
48.31
1
h1
SMSöderhamn7.8.15
48.32i
2
Göteborg/FH6.2.16
48.32i
3
Växjö20.1.18
48.32
5
Stockholm/S18.7.18
48.33
2
22
JSMVellinge27.8.11
48.34
1
Göteborg/S12.6.15
48.40
4
SMUmeå2.8.14
48.44
6
B
FlameGAmsterdam, NED22.8.14
48.48
1
Linköping14.5.16
48.49i
2
Göteborg/FH31.1.15
48.51
8
VUSGöteborg/U30.6.18
48.52
6
vFINStockholm/S24.8.19
48.56
1
Halmstad16.6.18
48.57
5
Folksam GPMölndal3.9.11
48.58i
1
s2
ISMNorrköping16.2.13
48.63
1
h3
SMUmeå1.8.14
48.64i
2
Malmö/A29.1.11
48.68i
3
Växjö18.1.20
48.70i
1
Göteborg/FH3.2.18
48.70
6
B
BauhausStockholm/S30.5.19
48.72
2
h2
SMBorås30.8.13
48.73i
1
h4
ISMMalmö/A27.2.16
48.90
2
h3
SMEskilstuna24.8.18
48.95
5
vFINStockholm/S7.9.13
48.95i
2
h4
ISMSätra21.2.15
48.98
2
h1
SMGävle12.8.11
48.99i
1
B
ISMSätra22.2.15
49.03
2
h3
SMHelsingborg25.8.17
49.06i
3
A
v3NatUppsala11.2.18
49.07
1
22
h1
JSMSollentuna10.8.12
49.09
1
h2
SMStockholm/S24.8.12
49.17i
1
h5
ISMNorrköping16.2.13
49.19i
1
h2
ISMVäxjö25.2.17
49.22
2
22
h2
JSMKarlstad13.8.10
49.22
5
22
JSMKarlstad14.8.10
49.23
1
Västerås7.8.11
49.55
1
Uddevalla29.5.14
49.65
4
19
Burnaby, CAN6.6.09
49.73
1
22
h2
JSMVellinge26.8.11
50.09i
1
h2
ISMGöteborg/FH22.2.14
50.59i
1
22
h2
IJSMSätra19.2.11
10-bästasnitt: 47.505
800 m
1:46.96
2
SMUppsala16.8.20
1:47.12
2
Göteborg/S25.7.20
1:48.37
3
Karlstad8.7.20
1:48.63i
1
Göteborg/FH6.2.21
1:49.32
1
Club ChGöteborg/S6.8.20
1:49.88
2
vFINTampere, FIN6.9.20
1:49.89
2
C
Ninove, BEL3.8.19
1:49.94
3
Halmstad29.6.21
1:50.05
1
h2
SMUppsala15.8.20
1:50.17i
4
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
Visa/dölj alla resultat
1:50.18i
3
ISMMalmö/A19.2.21
1:50.39
4
B
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
1:50.47
1
C
Karlstad3.7.19
1:51.04i
6
h4
IEMToruń, POL5.3.21
1:51.21i
5
ISMVäxjö23.2.20
1:51.50i
2
Göteborg/FH1.2.20
1:51.90
3
E
BMCLoughborough, GBR23.6.18
1:52.01
3
h1
SMKarlstad31.8.19
1:52.13
8
SMKarlstad1.9.19
1:52.29
1
Göteborg/S27.6.20
1:52.69i
1
Göteborg/FH27.1.18
1:53.06
3
Lag-SMHelsingborg26.6.19
1:53.17
1
D
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:53.40
1
Göteborg/S8.6.19
1:53.62i
2
h2
ISMVäxjö22.2.20
1:53.73
1
Göteborg/S2.6.18
1:54.36
3
Lag-SMHelsingborg6.7.18
1:54.42i
3
h1
ISMNorrköping16.2.19
1:55.37i
1
Göteborg/FH1.3.14
1:56.70
8
h1
SMHelsingborg26.8.17
1:57.45i
1
Växjö21.1.18
1:59.62i
5
h1
ISMGävle18.2.18
10-bästasnitt: 1:49.033
4x400 m
3:04.95
6
h2
EMAmsterdam, NED9.7.16
3:07.89
4
SpitzenLuzern, SUI14.6.16
3:08.73
2
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN25.6.17
3:08.83
3
B
Lag-EM Super LCheboksary, RUS21.6.15
3:09.37
1
vFINTampere, FIN1.9.18
3:09.42i
5
IEMGöteborg/Sc3.3.13
3:09.62
1
vFINStockholm/S3.9.17
3:09.66
1
vFINStockholm/S25.8.19
3:09.71
2
vFINTampere, FIN4.9.16
3:10.05
2
vFINHelsinki, FIN31.8.14
Visa/dölj alla resultat
3:10.12
4
B
Lag-EM Super LBraunschweig, GER22.6.14
3:10.18
1
vFINStockholm/S13.9.15
3:10.78
3
B
Lag-EM Div 1Dublin, IRL23.6.13
3:11.48
1
vFINGöteborg/U2.9.12
3:13.15
1
SMGöteborg/S27.5.18
3:14.72
2
SMStockholm/S26.5.19
3:18.14
1
22
JSMVäxjö2.6.11
3:18.34
4
SMSollentuna17.5.15
3:18.59
2
h2
SMKil25.5.14
3:20.55
2
22
JSMSödertälje8.9.12
10-bästasnitt: 3:08.823

Total results in database: 208
By event:
60 m:1
100 m:4
200 m:17
300 m:5
400 m:110
500 m:1
600 m:1
800 m:38
1500 m:1
Längd:3
Stående längd:1
4x300 m:2
4x400 m:22
4x800 m:1
3x800 m:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
7.15
2rB
Malmö/A
30.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
11.06
 2
Varberg
24.8
-0.8
2014
10.96
 1
Göteborg/S
22.7
-0.1
2015
10.90
1
Östersund
30.5
 +0.7
2016
10.74w
 3h4
Skara
19.6
 +3.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
22.96
 4-19
Burnaby, CAN
6.6
 +0.2
2011
22.05
 1
Skara
10.9
 +1.5
22.41
2rE
Karlstad
2.8
 +1.3
2012
21.63
 1h6
Göteborg/U
8.7
-0.2
2013
21.74
 1h8
Göteborg/U
30.6
 +0.7
21.87
1rB
Karlstad
23.7
-0.8
21.68w
 2
Habo
1.6
 +2.2
21.72w
 7
Göteborg/U
30.6
 +2.2
2014
21.88
 1
Göteborg/S
22.7
-1.1
2015
21.61
3
Skara
29.8
-1.0
21.81w
 2
Östersund
30.5
 +2.3
21.98w
 4rB
Karlstad
22.7
 +2.8
2017
21.76
 1
Mölndal
4.8
 +0.8
21.77
4rB
Göteborg/U
2.7
-0.2
21.93
6
Skara
6.6
 +1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
22.08
1rB
Växjö
24.1
 
2019
22.61
 4rB
Växjö
20.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
35.35
 2
Göteborg/S
24.5
 
2013
33.98
3
Mölndal
3.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
34.86
 1rB
Berlin, GER
9.1
 
2012
34.70
1rB
Berlin, GER
7.1
 
2016
35.94+
 4
Stockholm/G
17.2
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
49.65
 4-19
Burnaby, CAN
6.6
 
2010
49.22
 2h2-22
Karlstad
13.8
 
49.22
5-22
Karlstad
14.8
 
2011
48.28
 4
Gävle
13.8
 
48.33
2-22
Vellinge
27.8
 
48.57
5
Mölndal
3.9
 
48.98
2h1
Gävle
12.8
 
49.23
1
Västerås
7.8
 
49.73
1h2-22
Vellinge
26.8
 
2012
47.63
 2
Stockholm/S
25.8
 
47.65
3
Göteborg/U
7.7
 
47.65
1-22
Sollentuna
11.8
 
47.69
2rB
Mölndal
4.8
 
47.80
7
Stockholm/S
17.8
 
47.85
8
Göteborg/S
14.6
 
48.03
2
Göteborg/U
1.9
 
48.05
4-22
Jessheim, NOR
21.7
 
48.11
1
Sollentuna
8.6
 
49.07
1h1-22
Sollentuna
10.8
 
49.09
1h2
Stockholm/S
24.8
 
2013
47.76
 3
Oslo, NOR
18.8
 
47.87
1
Halmstad
13.7
 
47.96
5rB
København, DEN
1.8
 
48.21
4
Borås
31.8
 
48.30
8
Göteborg/S
15.6
 
48.72
2 h2
Borås
30.8
 
48.95
5
Stockholm/S
7.9
 
2014
47.55
 3
Oslo, NOR
11.6
 
47.80
1
Oslo, NOR
22.5
 
47.94
4rC
Loughborough, GBR
19.7
 
47.95
3
Göteborg/U
28.6
 
47.96
1
Skara
6.6
 
48.02
2
Kalmar
15.6
 
48.05
4
Karlstad
16.7
 
48.20
1
Oslo, NOR
17.8
 
48.40
4
Umeå
2.8
 
48.44
6rB
Amsterdam, NED
22.8
 
48.63
1 h3
Umeå
1.8
 
49.55
1
Uddevalla
29.5
 
2015
47.26
1
Söderhamn
8.8
 
47.75
2
Sollentuna
5.6
 
47.84
6
Sollentuna
25.6
 
47.88
5
Göteborg/S
5.9
 
48.00
4
Göteborg/U
4.7
 
48.02
1rC
Stockholm/S
30.7
 
48.27
3
Stockholm/S
12.9
 
48.31
1 h1
Söderhamn
7.8
 
48.34
1
Göteborg/S
12.6
 
2016
47.71
 1
Hvidovre, DEN
11.6
 
47.72
3rC
Oordegem, BEL
4.6
 
47.72
3
Göteborg/U
2.7
 
47.73
4
Sollentuna
27.8
 
47.77
1
Norrköping
13.7
 
47.98
4
Tampere, FIN
3.9
 
48.16
1h1
Sollentuna
26.8
 
48.48
1
Linköping
14.5
 
2017
47.29
 1
Göteborg/S
10.6
 
47.50
1
Borås
7.7
 
47.84
5
Helsingborg
26.8
 
47.91
3
Göteborg/S
11.7
 
48.02
6h1
Vaasa, FIN
23.6
 
49.03
2h3
Helsingborg
25.8
 
2018
47.78
 7
Göteborg/S
18.8
 
48.01
4
Eskilstuna
25.8
 
48.12
2
Karlstad
25.7
 
48.32
5
Stockholm/S
18.7
 
48.51
8
Göteborg/U
30.6
 
48.56
1
Halmstad
16.6
 
48.90
2h3
Eskilstuna
24.8
 
2019
48.30
 4
Stockholm/S
31.7
 
48.52
6
Stockholm/S
24.8
 
48.70
6rB
Stockholm/S
30.5
 
2020
47.70
 5
Göteborg/S
29.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
48.64
 2
Malmö/A
29.1
 
50.59
1h2-22
Sätra
19.2
 
2012
47.76
 2
Örebro
15.1
 
48.18
1
Steinkjer, NOR
11.2
 
48.19
2
Malmö/A
28.1
 
2013
47.41
2
Norrköping
17.2
 
47.58
2
Göteborg/FH
2.2
 
47.90
1
Växjö
9.2
 
48.13
4h3
Göteborg/Sc
1.3
 
48.58
1 s2
Norrköping
16.2
 
49.17
1 h5
Norrköping
16.2
 
2014
47.83
 2
Göteborg/FH
15.2
 
47.90
2
Göteborg/FH
1.2
 
47.96
3
Göteborg/FH
23.2
 
48.26
3s2
Göteborg/FH
22.2
 
50.09
1h2
Göteborg/FH
22.2
 
2015
48.14
 3
Göteborg/FH
7.2
 
48.49
2
Göteborg/FH
31.1
 
48.95
2h4
Sätra
21.2
 
48.99
1rB
Sätra
22.2
 
2016
47.53
 4rB
Växjö
13.2
 
48.09
2
Malmö/A
28.2
 
48.32
2
Göteborg/FH
6.2
 
48.73
1h4
Malmö/A
27.2
 
2017
47.72
 1
Växjö
26.2
 
48.19
1
Göteborg/FH
4.2
 
48.26
2
Skive, DEN
19.2
 
49.19
1h2
Växjö
25.2
 
2018
48.32
 3
Växjö
20.1
 
48.70
1
Göteborg/FH
3.2
 
49.06
3rA
Uppsala
11.2
 
2020
48.68
 3
Växjö
18.1
 
500 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
1:02.54
4
Stockholm/G
17.2
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
1:21.08
1
Lerum
12.5
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1:53.17
 1rD
Karlstad
27.7
 
2017
1:56.70
 8h1
Helsingborg
26.8
 
2018
1:51.90
 3rE
Loughborough, GBR
23.6
 
1:53.73
1
Göteborg/S
2.6
 
1:54.36
3
Helsingborg
6.7
 
2019
1:49.89
 2rC
Ninove, BEL
3.8
 
1:50.39
4rB
Göteborg/S
16.8
 
1:50.47
1rC
Karlstad
3.7
 
1:52.01
3h1
Karlstad
31.8
 
1:52.13
8
Karlstad
1.9
 
1:53.06
3
Helsingborg
26.6
 
1:53.40
1
Göteborg/S
8.6
 
2020
1:46.96
2
Uppsala
16.8
 
1:47.12
2
Göteborg/S
25.7
 
1:48.37
3
Karlstad
8.7
 
1:49.32
1
Göteborg/S
6.8
 
1:49.88
2
Tampere, FIN
6.9
 
1:50.05
1h2
Uppsala
15.8
 
1:52.29
1
Göteborg/S
27.6
 
2021
1:49.94
 3
Halmstad
29.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
1:55.37
 1
Göteborg/FH
1.3
 
2018
1:52.69
 1
Göteborg/FH
27.1
 
1:57.45
1
Växjö
21.1
 
1:59.62
5h1
Gävle
18.2
 
2019
1:54.42
 3h1
Norrköping
16.2
 
2020
1:50.17
 4
Helsinki, FIN
9.2
 
1:51.21
5
Växjö
23.2
 
1:51.50
2
Göteborg/FH
1.2
 
1:53.62
2h2
Växjö
22.2
 
2021
1:48.63
1
Göteborg/FH
6.2
 
1:50.18
3
Malmö/A
19.2
 
1:51.04
6h4
Toruń, POL
5.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
6.30
3
Mölndal
3.9
 +0.1
2011
6.26w
 3
Skara
10.9
 +2.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
6.27
1
Göteborg/FH
3.3
 
Ute
400 m
SM 2011 4
48.28
2
h1
48.98
SM 2012 2
47.63
1
h2
49.09
SM 2013 4
48.21
2
h2
48.72
SM 2014 4
48.40
1
h3
48.63
SM 2015 1
47.26
1
h1
48.31
SM 2016 4
47.73
1
h1
48.16
SM 2017 5
47.84
2
h3
49.03
SM 2018 4
48.01
2
h3
48.90
800 m
SM 2017
8
h1
1:56.70
SM 2019 8
1:52.13
3
h1
1:52.01
SM 2020 2
1:46.96
1
h2
1:50.05
4x400 m
SM 2013
DNS
SM 2014
2
h2
3:18.59
DNS
SM 2015 4
3:18.34
SM 2018 1
3:13.15
SM 2019 2
3:14.72
4x800 m
SM 2018 4
7:48.34
Inne
400 m
ISM 2013 2
47.41
1
s2
48.58
1
h5
49.17
ISM 2014 3
47.96
3
s2
48.26
1
h2
50.09
ISM 2015 1
B
48.99
2
h4
48.95
ISM 2016 2
48.09
1
h4
48.73
ISM 2017 1
47.72
1
h2
49.19
ISM 2018
h2
DQ
800 m
ISM 2018
5
h1
1:59.62
ISM 2019
3
h1
1:54.42
ISM 2020 5
1:51.21
2
h2
1:53.62
ISM 2021 3
1:50.18

Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2010 5
22
49.22
2
22
h2
49.22
JSM 2011 2
22
48.33
1
22
h2
49.73
JSM 2012 1
22
47.65
1
22
h1
49.07
4x400 m
JSM 2011 1
22
3:18.14
JSM 2012 2
22
3:20.55
3x800 m
JSM 2012 4
22
5:59.31
Inne
400 m
IJSM 2011
22
s1
DNS
1
22
h2
50.59
Ute
4x400 m
EM 2016 11
6
h2
3:04.95
Inne
400 m
IEM 2013 18
4
h3
48.13
800 m
IEM 2021
6
h4
1:51.04
4x400 m
IEM 2013 5
3:09.42

Lag-EM och Europacupen
400 m
Div 1 2017 10
48.02
4x400 m
Div 1 2013 5
3:10.78
Super L 2014 9
3:10.12
Super L 2015 9
3:08.83
Div 1 2017 4
3:08.73