29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 71 (32+39)   Starter: 78 (33+45)

Män
M 200 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
2Julian Gabert
Julian Gabert 86, Spårvägen
22.98
Spårvägens FK
22.98
PB
  
Final B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
4Peter Wallin
23.86
IFK Märsta
23.86
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

3Fredrik Swahn
15:34.71
Rånäs 4H
15:34.71
SB
  
4Anders Fransson
15:50.04
Rånäs 4H
15:50.04
SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Gustav Norén
13.63w
Örbyhus IF
13.63w
+3.7
  
M Slägga     


Final A

Final

2David Nyman
David Nyman 92, Östhammar
51.56
Östhammar FI
51.56
PB
  
4Kent Larsson
37.28
Upsala IF
37.28
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

5David Östling
45.61
Rånäs 4H
45.61
SB
  
P19 100 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
1Samuel Johansson
11.21w
Rånäs 4H
11.21w
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
1Anton Nordback
15.08w
Upsala IF
15.08w
  
3Rikard Hällberg
16.56w
Upsala IF
16.56w
  
P19 Höjd     


Final A

Final

1Nils Carlsson
2.01
Riviera FI
2.01
PB
  
2Jonathan Holm
1.95
Strands IF
1.95
PB
  
3Martin Ström
1.84
Strands IF
1.84
SB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

2Tim Wunger
Tim Wunger 94, Enköping
49.64
Enköpings AI
49.64
PB
  
P17 100 m     
Heat 1
Vind: +3.2
Vind: +3.2
1Abdiaziz Warsame Abdulle
11.25w
Råby-Rekarne FIF
11.25w
  
3Sami Gassan
Sami Gassan 95, Råby-Rekarne
11.46w
Råby-Rekarne FIF
11.46w
  
Heat 2
Vind: +4.3
Vind: +4.3
3Akram Adinda
11.50w
Upsala IF
11.50w
  
4Timothy Edwards
11.62w
Upsala IF
11.62w
  
5Pontus Attåsen
11.73w
Upsala IF
11.73w
  
7Daniel Eriksson
11.94w
IF Vingarna
11.94w
  
P17 400 m     


Final A

Final

3William Levay
52.42
Danderyds SK
52.42
PB
  
4Erik Hermelin
54.45
IFK Lidingö
54.45
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

1Joakim Ekström
4:22.74
Ärla IF
4:22.74
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

3William Frobe
44.85
Täby IS
44.85
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

3Max AnderssonTierps IF
1.95
SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Råby-Rekarne
13.59
Råby-Rekarne FIF
13.59
PB
  
2Gustav Norén
12.41
Örbyhus IF
12.41
PB
  
3Jacob Staaf
11.00
F Bålsta IK
11.00
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

2Victor Flink
41.03
Turebergs FK
41.03
PB
  
P15 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Martin Hansén
11.61
Huddinge AIS
11.61
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Albin Johansson
13.81
Högbo GIF
13.81
PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

2Patrik Lindstedt
38.18
Hässelby SK
38.18
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
2Madeleine ErikssonGefle IF
25.17
PB
  
3Therese Jernbeck
25.57
IFK Lidingö
25.57
SB
  
Final C
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Therese Aspsäter
26.44
FK Studenterna
26.44
PB
  
3Felicia Engman
26.96
Upsala IF
26.96
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

5Erika Lövqvist
2:23.70
Rånäs 4H
2:23.70
SB
  
6Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
2:27.33
Västerås FK
2:27.33
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Ylva Stenström
19:34.15
Upsala IF
19:34.15
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
2Johanna Höglund
15.08w
Upsala IF
15.08w
  
3Sofia Andersson
15.39w
Upsala IF
15.39w
  
4Isabelle Pauksens
16.14w
Rånäs 4H
16.14w
  
5Caroline Jansson
16.55w
Örbyhus IF
16.55w
  
K 400 m häck     


Final A

Final

5Johanna Bromark
1:07.46
Gefle IF
1:07.46
PB
  
6Josefin Edwall
1:08.34
Danderyds SK
1:08.34
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.64
SB
  
3Anna Greilert
Anna Greilert 92, Spårvägen
1.55
Spårvägens FK
1.55
SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

6Alexandra Hjorth
10.59w
Upsala IF
10.59w
+2.4
  
7Linnéa CarlssonÄrla IF
10.54w
+3.8
  
F19 100 m     

Vind: +2.8

Final A

Final

Vind: +2.8
3Emelie Strandberg
12.74w
Eskilstuna FI
12.74w
  
4Rebecka Schelander
12.85w
Hammarby IF
12.85w
  
F19 Spjut     


Final A

Final

3Alexandra HjorthUpsala IF
31.87
SB
  
F17 100 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
2Stina GustafssonÄrla IF
12.66w
  
3Felicia Olsson
12.78w
Rånäs 4H
12.78w
  
5Louise Graff
Louise Graff 96, Råby-Rekarne
13.09w
Råby-Rekarne FIF
13.09w
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Nora Jansson
1:03.58
Upsala IF
1:03.58
PB
  
2Sofia Höglund
1:05.61
Högbo GIF
1:05.61
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
2Ellinor EnglundhSäters IF
15.08
PB
  
3Ylva Engdahl
15.51
Danderyds SK
15.51
PB
  
5Frida Carlsson
17.42
Hanvikens SK
17.42
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Felicia Olsson
5.44
Rånäs 4H
5.44
+0.5 PB
  
4Amanda BjörkholmUpsala IF
5.00
+1.9 =PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

4Hanna Orre
32.19
Säters IF
32.19
PB
  
8Ida Husman
28.85
Rånäs 4H
28.85
SB
  
F15 100 m     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
2Malin AnderssonGefle IF
12.52w
  
4Paulina Toresäter
13.18w
Enköpings AI
13.18w
  
Heat 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
2Malin AnderssonGefle IF
12.74
PB
  
3Paulina Toresäter
13.27
Enköpings AI
13.27
PB
  
4Elsa Herlitz
13.49
Upsala IF
13.49
PB
  
Heat 2
Vind: +2.4
Vind: +2.4
2Olivia Bergman
13.22w
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

2Elsa Herlitz
10.87w
Upsala IF
10.87w
+2.9
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linn Forssell
11.47
Motala AIF
11.47
PB
  
F14 100 m     

Vind: +3.9

Final A

Final

Vind: +3.9
1Linnéa Frobe
12.55w
Täby IS
12.55w
  
2Sofia Lindh
12.76w
Upsala IF
12.76w
  
Heat 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Sofia Lindh
12.95
Upsala IF
12.95
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Bianca SalmingTäby IS
11.53
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Vilma Jonsson
4:50.76
Danderyds SK
4:50.76
PB