0

Göteborg rsbstalistor

Återställ val


M 100 m
1
10.43
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
2
s2
28.7.23
+0.9SM
2
10.60
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
−0.8
3
10.65
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
6
s2
28.7.23
+0.9SM
4
10.66
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
B
5.8.23
+1.3FGP
5
10.70
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
19
A
+0.1
6
10.80
Hugo Kündig, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
17
10.6.23
+1.1
7
10.81
Edvard Hansson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
A
2.8.23
+1.4
8
10.85
Albin Edin, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
17
A
+1.4
9
10.97
Tarley Allison, IFK Göteborg
97
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
h2
17.6.23
+0.8
10
11.02
Gustav Tartu, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
h2
6.6.23
+1.3
(10)
11
11.10
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
C
19.8.23
−2.1
12
11.11
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
3
h2
+1.2
13
11.12
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
4
h2
+1.2
14
11.14
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
XA
19.8.23
−3.1
15
11.23
Arvid Gustafsson, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
3
h5
+1.2
15
11.23
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
XA
19.8.23
−3.1
17
11.25
Nils Brakander, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
19
h2
+1.9
18
11.27
Anthon Bokelund Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
19
h1
0.0
19
11.30
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
h2
6.6.23
+1.3
20
11.32
Jonathan Johansson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
4
h2
6.6.23
+1.3
(20)
20
11.32
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
X
6.8.23
+1.2
22
11.36
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
dec
28.7.23
+0.6SM
23
11.40
Ivar Fransson Larsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
1
17
h2
+1.3
24
11.42
David Blixt, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
1
17
h1
+0.1
25
11.43
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
6
XA
19.8.23
−3.1
26
11.54
Oscar Björkman Schölin, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
19
h3
+1.7
27
11.56
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
3
h1
−0.5
28
11.59
Albin Örnborg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
17
h4
10.6.23
0.0
29
11.61
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
+1.9
30
11.64
Hugo Persson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
1
17
h1
+1.3
(30)
31
11.65
Patrik Björk, Sävedalen
83
Sävedalens AIKSävedalen
5
h2
+1.2
32
11.66
Hampus Lindblom, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
5
17
6.8.23
+1.0
33
11.67
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
h5
+1.2
34
11.68
Enzo Martini Tedfelt, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
2
19
6.8.23
+0.9
34
11.68
Peter Andréas, Ullevi
81
Ullevi FKUllevi
4
6.8.23
+1.2
36
11.69
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
8
−1.1Lag-SM
37
11.70
Anthon Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
h1
−0.5
38
11.73
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
2
17
10.9.23
+0.7
39
11.75
Jonas Hilmersson, Mölndal
88
Mölndals AIKMölndal
1
h3
+0.8
40
11.76
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
4
A
−1.5
(40)
41
11.77
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
2
17
+1.1
42
11.78
Tristan Heno, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
19
h1
0.0
42
11.78
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
17
h2
26.8.23
0.0
44
11.82
Marcus Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
A
−1.1
45
11.83
Marklan Jackson, Lerum
83
IK Lerum FILerum
3
C
6.6.23
+0.8
46
11.87
Samuel Rasmuson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
dec
17
20.5.23
+0.9
46
11.87
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
16
h4
+0.9
48
11.93
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
h2
6.6.23
+1.3
48
11.93
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
19
26.8.23
0.0JSM
50
11.94
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
10.9.23
0.0
(50)
51
11.96
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
dec
17
10.6.23
−2.4
52
12.00
Hugo Tilldal, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
A
−1.1
52
12.00
Oskar Andersson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
3
17
h1
26.8.23
0.0
54
12.02
Johan Conway, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
1
B
21.6.23
+0.4
55
12.03
Theodor Johner, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
B
−1.0
56
12.04
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
1
C
21.6.23
−0.1
56
12.04
Isak Roos, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
6
16
h1
+0.4
58
12.05
Sebastian Birk, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
17
h1
26.8.23
0.0
59
12.06
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
XB
19.8.23
−1.5
60
12.07
Josef Weiner, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
h3
+0.8
(60)
61
12.08
SoKo Nyallay, Kville
02
IF KvilleKville
7
h4
+1.5
61
12.08
Albin Cedergren, Kville
07
IF KvilleKville
4
17
+1.7
63
12.16
Viggo Nielsen, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
B
21.6.23
+0.4
63
12.16
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
dec
16
27.8.23
+1.9USM
65
12.20
Alfred Ostwald, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
4
17
10.9.23
+0.7
66
12.23
Mustafa Mattroud, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
7
h1
−0.5
67
12.37
Hjalmar Peixoto, Kville
08
IF KvilleKville
4
9.9.23
+1.1
68
12.43
William Markl, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
5
B
−1.7
69
12.47
Pontus Setteskog, Ullevi
08
Ullevi FKUllevi
6
B
−1.7
70
12.50
William Pettersson, Lerum
03
IK Lerum FILerum
5
B
21.6.23
+0.4
(70)
71
12.64
Nils Johner, Lerum
07
IK Lerum FILerum
6
17
+1.7
72
12.70
Alexander Jonasson Magnusson, Kville
06
IF KvilleKville
5
17
h1
+0.1
73
12.78
Nils Lindsta Long, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
17
h2
+2.0
74
12.80
Vilgot Smedberg, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
17
h2
+1.3
75
12.86
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
17
−2.3
75
12.86
Santiago Picasso, Ullevi
07
Ullevi FKUllevi
4
A
−1.1
77
12.89
James Varkey, Kville
79
IF KvilleKville
6
40
−2.3VSM
78
12.92
Elias Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
5
A
−1.1
79
13.02
Tage Sköld, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
6
17
h1
+0.1
80
13.09
Mattias Olsborg, Sävedalen
75
Sävedalens AIKSävedalen
2
45
h1
+0.5VSM
(80)
81
13.13
Nils William Ludwigson, Sävedalen
86
Sävedalens AIKSävedalen
5
35
−1.7VSM
82
13.16
Viktor Åberg, Angereds IS
93
Angereds ISAngereds IS
3
C
21.6.23
−0.1
83
13.23
Raul Coutinho Peixoto, Kville
73
IF KvilleKville
1
B
−1.7
84
13.39
Axel Johansson, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
5
17
h1
+1.3
85
13.41
Anton Samuelsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
5
17
h2
26.8.23
0.0
86
13.44
Gustav Larsson, Angereds IS
03
Angereds ISAngereds IS
4
C
21.6.23
−0.1
87
13.52
Emil Karlsson, Hönö
77
Hönö ISHönö
4
45
h1
+0.5VSM
88
13.57
David Klingberg, IFK Göteborg
78
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
45
h1
+0.5VSM
89
13.59
Matias Picasso, Ullevi
07
Ullevi FKUllevi
3
B
−1.0
90
13.84
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
5
25.6.23
0.0
(90)
91
13.98
David Bengtsson, Ullevi
08
Ullevi FKUllevi
4
B
−1.0
92
14.58
Johan Rosenberg, Lerum
76
IK Lerum FILerum
5
C
21.6.23
−0.1
93
14.65
John Larsson, Angereds IS
07
Angereds ISAngereds IS
3
C
−1.4
94
15.16
Mikael Rydström, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
6
C
21.6.23
−0.1
95
15.48
Hans Wendeberg, IFK Göteborg
56
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
65
h1
+1.1VSM
96
15.51
Sören Bokvad, Solvikingarna
55
SolvikingarnaSolvikingarna
3
65
h1
+1.1VSM
97
16.08
Stefan Lagrosen, Sävedalen
60
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
−1.7
98
17.33
Jan Rösman, Örgryte
43
Örgryte ISÖrgryte
2
80
−1.5VSM
99
17.74
Ronny Svensson, Mölndal
55
Mölndals AIKMölndal
4
65
h2
−0.8VSM
Okända vindförhållanden
11.58
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
19
13.07
Viktor Åberg, Angereds IS
93
Angereds ISAngereds IS
1
10.6.23
13.43
Gustav Larsson, Angereds IS
03
Angereds ISAngereds IS
2
10.6.23
Medvind över 2 m/s
10.40
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
2
A
+2.1
10.57
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
A
+2.1
10.66
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
19
h5
+3.6
10.75
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
A
+3.0
10.95
Arvid Gustafsson, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
5
h1
+5.5
11.20
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
h2
+2.7
11.31
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
15.6.23
+3.0
11.37
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
2
F
+2.7
11.37
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
4
h1
+3.3
11.39
Marcus Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
h1
6.6.23
+2.5
11.62
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
A
+3.0
11.64
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
A
+3.0
11.64
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
dec
16
27.8.23
+2.7USM
11.65
Peter Andréas, Ullevi
81
Ullevi FKUllevi
3
X
+3.6
11.65
Enzo Martini Tedfelt, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
6
A
+3.0
11.68
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
18.5.23
+3.6
11.72
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
h1
6.6.23
+2.5
11.77
Marklan Jackson, Lerum
83
IK Lerum FILerum
4
h1
6.6.23
+2.5
11.87
Oskar Andersson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
4
17
8.7.23
+2.1
M 200 m
1
20.65
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
+0.9
2
21.08
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
1
A
+1.2
3
21.49
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
5
30.7.23
−0.3SM
4
21.88
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
1
A
+1.3
5
21.92
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
C
5.8.23
+1.1FGP
6
21.98
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
A
+0.3
7
22.03
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
19
A
+0.7
8
22.24
Edvard Hansson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
A
23.8.23
+1.2
9
22.40
Arvid Gustafsson, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
3
A
+1.8
10
22.45
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
1
+1.6
(10)
11
22.55
Samuel Andreasson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
5
B
−0.2
12
22.59
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
B
+0.4
13
22.70
Ivar Fransson Larsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
1
17
+1.5
14
22.91
Jonathan Johansson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
4
C
+1.3
15
22.98
Axel Rogö, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
16
h1
−0.1USM
16
23.00
Oscar Björkman Schölin, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
8
−0.9Lag-SM
17
23.16
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
C
+1.7
18
23.34
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
4
HS
C
+1.9
19
23.50
Theodor Johner, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
C
+1.7
20
23.51
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
C
+1.7
(20)
21
23.54
Anthon Bokelund Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
−0.7
22
23.59
Hugo Persson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
2
17
A
27.8.23
+0.8
23
23.65
Marcus Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
5
19
C
+1.0
24
23.68
Anthon Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
B
+0.4
25
23.81
Enzo Martini Tedfelt, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
B
+0.4
26
23.93
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
E
6.6.23
+0.5
27
23.98
Marklan Jackson, Lerum
83
IK Lerum FILerum
3
F
6.6.23
+1.0
28
24.14
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
12.8.23
−1.7
29
24.30
Hampus Lindblom, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
1
17
B
5.8.23
−0.1
30
24.39
Sebastian Birk, Lerum
07
IK Lerum FILerum
3
17
A
27.8.23
+0.8
(30)
31
24.40
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
17
A
+1.4
32
24.42
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
3
17
A
+1.4
33
24.51
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
5
5.8.23
+1.8
34
24.52
Mustafa Mattroud, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
3
B
21.6.23
−0.3
35
24.57
Josef Weiner, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
D
+2.0
36
24.58
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
4
16
23.7.23
+0.7
37
24.65
William Markl, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
5
17
h3
−0.9USM
38
24.68
Oskar Andersson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
4
17
A
27.8.23
+0.8
39
24.77
Peter Andréas, Ullevi
81
Ullevi FKUllevi
6
C
+1.7
40
24.88
Oliver Hedin, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
17
A
5.8.23
−0.9
(40)
41
24.96
Erik Borg, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
B
28.5.23
−5.6
42
25.13
Albin Cedergren, Kville
07
IF KvilleKville
2
17
25.6.23
−2.2
43
25.21
Isak Roos, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
1
17
B
27.8.23
0.0
44
25.55
Emilio Karnå, Ullevi
10
Ullevi FKUllevi
3
13
A
+1.3
45
25.67
Nils Johner, Lerum
07
IK Lerum FILerum
2
17
B
27.8.23
0.0
46
25.74
Nils Lindsta Long, Lerum
07
IK Lerum FILerum
6
17
A
+1.4
46
25.74
William Pettersson, Lerum
03
IK Lerum FILerum
6
B
+0.4
48
25.94
Hjalmar Peixoto, Kville
08
IF KvilleKville
5
21.5.23
−2.8
49
26.31
Adam Pantzar, Kongahälla
08
Kongahälla AIKKongahälla
2
15
A
−0.6
50
26.33
Emil Granath, Mölndal
10
Mölndals AIKMölndal
1
13
A
27.8.23
−0.9
(50)
51
26.41
Andrew Svedberg, Ullevi
10
Ullevi FKUllevi
2
13
D
+1.7
52
26.45
James Varkey, Kville
79
IF KvilleKville
6
40
−0.4VSM
53
26.99
Svante Fernström, Mölndal
10
Mölndals AIKMölndal
1
13
−1.4
54
27.01
Andrew Swedberg, Ullevi
10
Ullevi FKUllevi
2
13
−1.4
55
27.31
Nils William Ludwigson, Sävedalen
86
Sävedalens AIKSävedalen
5
35
+0.2VSM
56
27.91
Emil Karlsson, Hönö
77
Hönö ISHönö
3
D
+1.4
57
27.93
Anton Samuelsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
3
17
B
27.8.23
0.0
58
28.04
Gustav Fjälling, Kongahälla
08
Kongahälla AIKKongahälla
2
15
B
−1.4
59
28.06
Sixten Morin Wegbrant, Mölndal
10
Mölndals AIKMölndal
3
13
D
+1.6
60
28.10
Zakarias Ljungberg, Bohus
09
Bohus IFBohus
2
15
9.7.23
−0.5
(60)
61
28.14
Victor Barck Dahlberg, IFK Göteborg
10
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
13
D
+1.6
62
28.19
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
4
25.6.23
−1.5
63
28.29
Kevin Fatty, Lerum
10
IK Lerum FILerum
2
13
B
27.8.23
+1.0
64
28.34
Måns Eliasson, Kville
10
IF KvilleKville
5
13
C
+1.9
65
28.63
Oliver Bokelund Singh, Kville
11
IF KvilleKville
1
12
A
27.8.23
+1.2
66
29.11
Charlie Lega, IFK Göteborg
11
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
12
A
5.8.23
+0.2
67
29.27
Per Hellestam, Kville
79
IF KvilleKville
8
40
−0.4VSM
68
29.40
Lucas Mori Glad, Majorna
08
Majornas IKMajorna
3
15
B
−1.4
69
29.43
Noel Melin, Mölndal
11
Mölndals AIKMölndal
2
12
C
+1.6
70
29.53
Noel Pettersson, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
2
12
A
+1.0
(70)
71
29.92
Raul Coutinho Peixoto, Kville
73
IF KvilleKville
4
D
+1.4
72
29.97
Hugo Thunberg, IFK Göteborg
11
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
12
A
27.8.23
+1.2
73
30.18
Sixten Svanberg, Kville
11
IF KvilleKville
5
12
17.6.23
0.0
74
30.33
Neo Bersell, Mölndal
10
Mölndals AIKMölndal
4
13
A
27.8.23
−0.9
75
30.39
Dominik Richter, IFK Göteborg
11
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
12
A
27.8.23
+1.2
76
30.40
Mikael Rydström, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
5
60
−1.8VSM
77
30.41
John Meding, Lerum
10
IK Lerum FILerum
3
13
B
27.8.23
+1.0
78
30.54
Ivar Dittmer Macduff, Ullevi
10
Ullevi FKUllevi
5
13
+0.3
79
30.67
Hannes Thunström, Mölndal
11
Mölndals AIKMölndal
2
12
D
0.0
80
30.82
Luke Morlok, Kongahälla
10
Kongahälla AIKKongahälla
3
13
25.6.23
−1.3
(80)
81
30.87
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
4
35
18.5.23
−2.2
82
31.00
Patrik Kolmodin, Kville
75
IF KvilleKville
2
D
21.6.23
+1.0
83
31.03
Lukas Luukkonen, Mölndal
11
Mölndals AIKMölndal
5
12
C
+1.6
84
31.19
Gordon Lundvall, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
4
12
A
−1.2
85
31.25
Edvin Ekström, Kongahälla
11
Kongahälla AIKKongahälla
1
12
B
−1.5
86
31.31
Matteus Habte, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
3
12
A
+1.0
87
31.34
Max Henriksson, Mölndal
11
Mölndals AIKMölndal
1
12
B
−2.7
88
31.44
Milton Lindhage, Mölndal
11
Mölndals AIKMölndal
1
12
B
27.8.23
+0.6
89
31.50
Ben Lundvall, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
3
12
B
−1.5
90
31.54
Elliot Johansson, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
2
12
B
27.8.23
+0.6
(90)
91
31.60
Viktor Breitholtz, Kongahälla
11
Kongahälla AIKKongahälla
4
12
A
+1.0
92
31.64
Filip Larsson, Ullevi
10
Ullevi FKUllevi
4
13
25.6.23
−1.3
93
31.86
Philip Ståhl, Mölndal
11
Mölndals AIKMölndal
2
12
B
+0.7
94
31.89
Oscar Hernelid, Kville
11
IF KvilleKville
3
12
C
−0.3
95
31.94
Arvid Valdusson, Kville
11
IF KvilleKville
3
12
B
+0.7
96
32.08
Thor Hultman, Kongahälla
10
Kongahälla AIKKongahälla
5
13
25.6.23
−1.3
97
32.18
Hans Wendeberg, IFK Göteborg
56
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
65
+0.1VSM
98
32.37
Simon Schärlund, Kville
11
IF KvilleKville
5
12
A
−1.2
99
33.00
Hugo Magnusson Johannesson, Kville
11
IF KvilleKville
3
12
B
27.8.23
+0.6
100
33.04
Nils Ryttberg, Lerum
11
IK Lerum FILerum
4
12
B
+0.7
(100)
101
33.17
Viktor Sigurdsson, Kville
10
IF KvilleKville
4
13
−1.4
102
33.55
Stefan Lagrosen, Sävedalen
60
Sävedalens AIKSävedalen
6
D
+1.4
103
34.16
Rasmus Eneman, IFK Göteborg
11
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
12
B
−2.7
104
34.63
Olle Berglund, Lerum
11
IK Lerum FILerum
4
12
B
27.8.23
+0.6
105
35.53
Nils-Olof Niklasson, Kville
49
IF KvilleKville
5
70
−0.1VSM
106
36.94
Nils Bromander Malmberg, Örgryte
11
Örgryte ISÖrgryte
6
12
C
−0.3
107
37.18
Edvard Ternestedt, Lerum
11
IK Lerum FILerum
5
12
B
+0.7
108
37.46
Ronny Svensson, Mölndal
55
Mölndals AIKMölndal
7
65
+0.1VSM
109
1:13.20
Faruk Alivodic, Majorna
38
Majornas IKMajorna
5
80
−1.0VSM
Medvind över 2 m/s
21.90
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
B
6.6.23
+2.3
22.06
Edvard Hansson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
A
27.8.23
+2.4
22.37
Samuel Andreasson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
4
B
6.6.23
+2.3
22.43
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
27.8.23
+2.4
22.45
Albin Edin, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
B
6.6.23
+2.3
22.50
Ivar Fransson Larsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
1
17.6.23
+2.7
22.88
Marcus Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
D
6.6.23
+3.8
23.05
Tristan Heno, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
19
D
+3.0
23.30
Theodor Johner, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
5
D
6.6.23
+3.8
23.46
Andreas Norström, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
6
A
+3.7
23.47
Hugo Persson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
1
16
F
+3.1
23.48
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
B
+3.1
23.86
Oscar Erlach, Kville
06
IF KvilleKville
1
17
+2.1
24.37
Albin Cedergren, Kville
07
IF KvilleKville
3
16
D
+5.0
24.37
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
17
+2.1
24.41
Oskar Andersson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
4
16
F
+3.1
24.46
William Markl, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
5
B
+2.1
24.49
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
4
16
D
+5.0
24.69
Oliver Hedin, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
14
B
+2.2
24.91
Melvin Lessner Sveen, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
16
F
+3.1
25.11
Alfred Ostwald, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
2
17
B
+2.1
25.36
Pontus Setteskog, Ullevi
08
Ullevi FKUllevi
4
C
+2.8
25.71
Alexander Jonasson Magnusson, Kville
06
IF KvilleKville
7
17
D
+2.9
26.21
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
17
B
+2.1
26.71
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
6
17
+2.1
26.82
Andrew Swedberg, Ullevi
10
Ullevi FKUllevi
4
13
B
+2.9
27.47
Elliot Croona, IFK Göteborg
10
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
13
+2.7
27.62
Max Rongård Juhnke, IFK Göteborg
10
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
13
B
+2.9
27.85
Måns Eliasson, Kville
10
IF KvilleKville
4
13
B
+2.7
27.91
Viktor Åberg, Angereds IS
93
Angereds ISAngereds IS
5
C
+3.4
27.93
Gustav Larsson, Angereds IS
03
Angereds ISAngereds IS
6
C
+3.4
28.58
Oliver Bokelund Singh, Kville
11
IF KvilleKville
3
12
B
+2.8
29.19
George Cederqvist, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
8
14
D
+3.6
29.88
Gordon Lundvall, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
1
12
E
+3.5
29.93
Hannes Svennblad, Bohus
10
Bohus IFBohus
5
13
+2.7
30.02
Sixten Svanberg, Kville
11
IF KvilleKville
7
12
B
+2.8
30.94
Viggo Kjaerbeck Emilsson, Kville
11
IF KvilleKville
6
13
+2.7
M 400 m
1
45.91
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
4
B
2
47.02
Marcus Tornée, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
5.8.23
FGP
3
47.25
Karl Wållgren, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
6
A
FGP
4
48.47
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
A
5
49.25
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
4
h1
28.7.23
SM
6
49.43
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
5
A
7
50.02
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
8
50.10
Jakob Zäll, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
1
6.8.23
9
50.33
Samuel Andreasson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
B
10
50.61
Ivar Fransson Larsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
16
USM
(10)
11
50.66
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
19
A
12
51.25
Oskar Greilert, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
A
21.6.23
13
51.98
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
dec
17
10.6.23
14
51.99
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
C
FGP
15
52.42
Samuel Rasmuson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
dec
17
20.5.23
16
52.62
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
A
21.6.23
17
52.75
Tristan Heno, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
19
A
18
53.40
Karl Aderstedt Althoff, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
6
17
USM
19
54.07
Jonathan Johansson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
4
18.5.23
20
54.45
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
C
(20)
21
54.54
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
C
21
54.54
Marklan Jackson, Lerum
83
IK Lerum FILerum
1
23
54.65
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
4
C
FGP
24
54.67
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
1
B
19.8.23
25
54.85
William Markl, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
3
17
26
55.02
Edin Nygren, Majorna
76
Majornas IKMajorna
3
B
19.8.23
27
55.08
Mustafa Mattroud, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
5
C
FGP
28
55.09
William Malmström, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
6
17
D
29
55.10
Melvin Lessner Sveen, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
C
30
55.43
Salem Al-Murisi, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
(30)
31
55.51
Sebastian Birk, Lerum
07
IK Lerum FILerum
1
17
B
26.8.23
32
55.73
Josef Weiner, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
33
55.88
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
dec
19
34
55.92
Erik Borg, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
27.5.23
35
55.99
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
36
56.30
Albin Theander, Kville
07
IF KvilleKville
4
9.9.23
37
56.39
Alexander Jonasson Magnusson, Kville
06
IF KvilleKville
3
17
38
56.51
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
1
C
19.8.23
39
57.09
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
4
17
40
57.31
Nils Askelund, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
2
(40)
41
57.40
Hugo Andersson, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
27.5.23
42
57.59
Viggo Trefil, Lerum
06
IK Lerum FILerum
2
17
B
26.8.23
43
57.70
Nils Lindsta Long, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
17
E
44
58.90
Johan Nilsson, Majorna
74
Majornas IKMajorna
3
45
VSM
45
59.09
Erik Holmner, Solvikingarna
80
SolvikingarnaSolvikingarna
4
40
VSM
46
59.28
Wilhelm Kardemark, Örgryte
80
Örgryte ISÖrgryte
3
B
21.6.23
47
59.49
Nils Johner, Lerum
07
IK Lerum FILerum
6
17
E
48
59.78
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
2
25.6.23
49
1:00.46
Leon Stålhammar, Kongahälla
06
Kongahälla AIKKongahälla
3
17
B
26.8.23
50
1:02.81
Zakarias Ljungberg, Bohus
09
Bohus IFBohus
7
22.7.23
(50)
51
1:03.37
Gustav Larsson, Angereds IS
03
Angereds ISAngereds IS
1
10.6.23
52
1:04.21
Nils William Ludwigson, Sävedalen
86
Sävedalens AIKSävedalen
5
35
VSM
53
1:06.20
Viktor Åberg, Angereds IS
93
Angereds ISAngereds IS
2
10.6.23
54
1:12.78
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
6
60
VSM
55
1:13.73
Thomas Otterdahl, Örgryte
68
Örgryte ISÖrgryte
5
56
1:21.40
Anders Ebenfelt, Kville
57
IF KvilleKville
5
65
VSM
57
1:21.88
Nils-Olof Niklasson, Kville
49
IF KvilleKville
6
B
21.6.23
58
1:26.60
Ronny Svensson, Mölndal
55
Mölndals AIKMölndal
6
65
VSM
59
1:34.75
Tommy Gillberg, Kville
48
IF KvilleKville
4
75
VSM
M 800 m
1
1:44.57
Andreas Kramer, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
6
s3
VM
2
1:47.28
Alexander Lundskog, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
7
A
3
1:50.92
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
8
A
5.7.23
FGP
4
1:53.58
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
6
A
5
1:53.67
Chris Gray, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
7
A
6
1:53.79
Eric Källman, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
8
A
7
1:56.00
Jakob Zäll, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
4
22
h2
JSM
8
1:57.54
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
6
A
9
1:59.84
Alfons Råwall, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
7
A
10
1:59.94
Adam Sörqvist, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
A
(10)
11
2:01.28
Elias Eliasson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
2
17
12
2:01.61
Salem Al-Murisi, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
C
13
2:03.76
Karl Aderstedt Althoff, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
5
17
h2
USM
14
2:04.98
Melvin Lessner Sveen, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
17
C
15
2:06.84
Edin Nygren, Majorna
76
Majornas IKMajorna
1
10.9.23
16
2:07.94
Linus Alinder, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
6
B
26.8.23
17
2:08.61
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
18
2:08.89
Ivar Fransson Larsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
19
2:09.29
Benjamin Johansson, Bohus
08
Bohus IFBohus
9
15
19.8.23
USM
20
2:09.56
Fabian Alinder, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
7
B
26.8.23
(20)
21
2:10.14
Santiago Picasso, Ullevi
07
Ullevi FKUllevi
2
17
E
22
2:10.22
Mohammed Al-Murisi, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
3
17
D
23
2:10.49
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
2
HS
24
2:10.59
Sven Nordström, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
4
17
25
2:11.04
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
2
25.6.23
26
2:11.54
Rayan Siguerdjidjene, Örgryte
09
Örgryte ISÖrgryte
1
15
27
2:11.69
Simon Rydén, Kville
08
IF KvilleKville
5
15
B
3.9.23
28
2:12.14
Christoffer Johansson, Majorna
89
Majornas IKMajorna
2
B
29
2:12.45
Wilhelm Kardemark, Örgryte
80
Örgryte ISÖrgryte
4
40
VSM
30
2:12.92
Erik Roos, Mölndal
77
Mölndals AIKMölndal
3
10.9.23
(30)
31
2:13.85
Mattias Gustavsson, Majorna
78
Majornas IKMajorna
4
10.9.23
32
2:13.92
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
1
17
33
2:14.44
Hjalmar Peixoto, Kville
08
IF KvilleKville
1
15
D
3.9.23
34
2:14.87
William Markl, Ullevi
06
Ullevi FKUllevi
4
17
E
35
2:16.08
Johan Nilsson, Majorna
74
Majornas IKMajorna
5
10.9.23
36
2:16.42
Leon Stålhammar, Kongahälla
06
Kongahälla AIKKongahälla
2
17
10.9.23
37
2:16.77
David Bengtsson, Ullevi
08
Ullevi FKUllevi
9
15
h1
18.8.23
USM
38
2:18.10
Viggo Trefil, Lerum
06
IK Lerum FILerum
4
17.6.23
39
2:20.42
Arvid Lindholm, Örgryte
08
Örgryte ISÖrgryte
3
15
A
28.5.23
40
2:20.63
Alexander Jonasson Magnusson, Kville
06
IF KvilleKville
2
26.8.23
(40)
41
2:20.72
Nils Amundin, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
oct
15
27.8.23
USM
42
2:21.72
William Malmström, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
6
17
43
2:22.25
Samuel Alegria, Kville
09
IF KvilleKville
5
14
C
44
2:23.47
Nelson Svensson Johansson, Örgryte
09
Örgryte ISÖrgryte
5
15
A
28.5.23
45
2:24.21
Gustav Fjälling, Kongahälla
08
Kongahälla AIKKongahälla
6
46
2:24.23
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
47
2:24.71
Martin Flinta, Herkules
73
FK HerkulesHerkules
7
50
VSM
48
2:24.83
Oliver Hedin, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
G
3.9.23
49
2:25.46
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
50
2:25.73
Matias Picasso, Ullevi
07
Ullevi FKUllevi
4
(50)
51
2:25.81
Johannes Aspman, Kville
08
IF KvilleKville
2
15
G
3.9.23
52
2:25.83
Dimitrios Kiriazidis, Majorna
68
Majornas IKMajorna
5
55
VSM
53
2:26.42
Sebastian Siering, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
G
3.9.23
54
2:26.49
George Cederqvist, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
B
28.5.23
55
2:27.26
Max Rongård Juhnke, IFK Göteborg
10
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
B
28.5.23
56
2:27.39
Oscar Ellis, Kville
09
IF KvilleKville
3
14
B
57
2:27.67
Simon Ostwald, Örgryte
08
Örgryte ISÖrgryte
5
15
G
3.9.23
58
2:27.97
Isak Thörn, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
59
2:30.04
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
7
55
VSM
60
2:30.40
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
3
17
10.9.23
(60)
61
2:30.45
Fredrik Engel, Lerum
74
IK Lerum FILerum
5
26.8.23
62
2:30.84
Zakarias Ljungberg, Bohus
09
Bohus IFBohus
4
14
B
63
2:30.87
Paul Berglind, Ullevi
09
Ullevi FKUllevi
5
14
B
64
2:31.81
Leonard Karlsson, Örgryte
08
Örgryte ISÖrgryte
1
15
I
3.9.23
65
2:33.18
Ivar Gejke Wiksén, Kville
09
IF KvilleKville
6
15
G
3.9.23
66
2:33.25
Sigurd Hammarstrand, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
67
2:34.27
Emil Gamberg, Bohus
09
Bohus IFBohus
6
14
B
68
2:35.42
Ayob Haj Younes, Örgryte
09
Örgryte ISÖrgryte
2
15
J
3.9.23
69
2:37.71
Victor Falk, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
17
70
2:37.78
Jakob Liljegren, Kville
08
IF KvilleKville
6
17
(70)
71
2:38.04
Claudio Joao Kåmark, Örgryte
09
Örgryte ISÖrgryte
4
15
J
3.9.23
72
2:40.36
Allan Hörbeck, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
15
A
28.5.23
73
2:42.95
Gunnar Bengtsson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
2
65
VSM
74
2:45.55
Kevin Fatty, Lerum
10
IK Lerum FILerum
7
15
B
28.5.23
75
2:49.48
Alexander Ahlin, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
I
3.9.23
76
2:50.21
Isac Gabrielsson, Lerum
09
IK Lerum FILerum
8
15
B
28.5.23
77
2:55.12
Nils-Olof Niklasson, Kville
49
IF KvilleKville
4
70
VSM
78
2:55.67
Herman Ryding, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
I
3.9.23
79
2:59.35
Göran Boström, Kville
69
IF KvilleKville
13
50
VSM
80
3:01.94
Anders Ebenfelt, Kville
57
IF KvilleKville
6
65
VSM
(80)
81
3:07.55
Henrik Eneman, IFK Göteborg
72
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
M 1500 m
1
3:37.06 SJR
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
3
29.7.23
SM
2
3:39.65
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
5
5.7.23
FGP
3
3:42.27
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
8
5.7.23
FGP
4
3:46.61
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
2
A
5
3:49.00
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
10
L
15.4.23
6
3:50.97
Chris Gray, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
3
Lag-SM
7
3:54.59
Eric Källman, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
6
h1
8
3:55.78
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
7
A
9
4:04.71
Alfons Råwall, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
4
10
4:05.73
Salem Al-Murisi, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
(10)
11
4:05.89
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
9
22
JSM
12
4:06.13
Noah Svedberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
19.8.23
13
4:12.74
Adam Sörqvist, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
A
14
4:13.31
Wilmer Grahn, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
4
B
22.7.23
15
4:16.76
Sven Nordström, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
6
17
USM
16
4:16.89
Elias Eliasson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
8
17
4:18.50
Alexander Waerme, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
9
18
4:19.16
Ivan Magnusson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
9
B
22.7.23
19
4:20.10
Linus Alinder, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
11
B
20
4:23.25
Valter Jönrup, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
17
17.6.23
(20)
21
4:28.17
Marcus Lamm, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
12
B
22
4:28.96
Melvin Lessner Sveen, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
17
C
23
4:29.24
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
1
24
4:29.41
Karl Aderstedt Althoff, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
21.6.23
25
4:33.53
Fabian Alinder, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
14
B
26
4:35.97
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
7
17
C
27
4:44.08
Max Rongård Juhnke, IFK Göteborg
10
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
13
A
28
4:44.17
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
dec
17
21.5.23
29
4:44.59
Mattias Gustavsson, Majorna
78
Majornas IKMajorna
4
45
VSM
30
4:46.80
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
16.6.23
(30)
31
4:47.90
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
32
4:48.28
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
dec
19
21.5.23
33
4:52.23
Elliot Croona, IFK Göteborg
10
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
13
A
34
4:53.54
Victor Barck Dahlberg, IFK Göteborg
10
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
13
A
35
4:57.91
Isak Thörn, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
28.5.23
36
4:58.24
Oscar Wärn, Lerum
10
IK Lerum FILerum
2
13
27.8.23
37
4:58.97
Niklas Amberntsson, Mölndal
71
Mölndals AIKMölndal
7
50
VSM
38
4:59.49
William Pettersson, Lerum
03
IK Lerum FILerum
dec
19
39
5:00.41
Dimitrios Kiriazidis, Majorna
68
Majornas IKMajorna
4
55
VSM
40
5:02.99
Emil Alenvik-Dahl, Sävedalen
10
Sävedalens AIKSävedalen
1
13
B
(40)
41
5:05.33
Viggo Trefil, Lerum
06
IK Lerum FILerum
5
21.6.23
42
5:05.48
Wilmer Holst, Kongahälla
11
Kongahälla AIKKongahälla
1
13
43
5:05.62
Max Henriksson, Mölndal
11
Mölndals AIKMölndal
2
13
44
5:05.68
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
5
55
VSM
45
5:05.73
Frank Pettersson, Mölndal
10
Mölndals AIKMölndal
6
13
A
46
5:06.95
Nils Johner, Lerum
07
IK Lerum FILerum
2
17.6.23
47
5:12.09
Olof Karlsson, Mölndal
10
Mölndals AIKMölndal
2
13
B
48
5:12.40
Oskar Kjellberg, Ullevi
10
Ullevi FKUllevi
9
13
A
49
5:16.82
Arvid Lindskog, Kville
10
IF KvilleKville
3
13
B
50
5:23.03
Anton Björk, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
5
13
(50)
51
5:26.74
Josef Weiner, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
17.6.23
52
5:31.99
Victor Falk, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
17
17.6.23
53
5:49.04
Anders Hansson, Solvikingarna
63
SolvikingarnaSolvikingarna
7
60
VSM
54
5:52.99
Henning Andreasson, Lerum
11
IK Lerum FILerum
2
12
27.8.23
55
5:57.93
Oscar Hjerm, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
8
Lag-SM
56
6:02.93
Nils-Olof Niklasson, Kville
49
IF KvilleKville
3
70
VSM
57
6:04.28
John Meding, Lerum
10
IK Lerum FILerum
5
13
27.8.23
58
6:11.51
Leo Lövgren, IFK Göteborg
11
IFK GöteborgIFK Göteborg
8
13
59
6:21.39
Filip Broman, Lerum
10
IK Lerum FILerum
6
13
27.8.23
60
6:22.18
Monir Elkhalki, Kville
81
IF KvilleKville
4
40
VSM
(60)
61
6:48.01
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
pen
60
22.7.23
VSM
62
6:51.29
Edvard Ternestedt, Lerum
11
IK Lerum FILerum
3
12
27.8.23
M 3000 m
1
7:43.38 SJR
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
11
2
8:05.50
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
3
8:34.86
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
4
22.7.23
4
8:37.59
Wilmer Grahn, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
1
17
vFIN
5
8:43.85
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
9
FGP
6
8:54.49
Noah Svedberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
2.8.23
7
9:20.92
Alexander Bucht, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
1
8
9:21.26
Alexander Waerme, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
9
9:25.32
Sven Nordström, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
6
17
USM
10
9:29.9m
Marcus Lamm, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
1.8.23
(10)
11
9:36.62
Ivan Magnusson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
3
12
9:37.12
Rasmus Bäcklund, Lerum
98
IK Lerum FILerum
1
17.6.23
13
9:41.25+
Adam Ekholm, Umara
89
Umara SCUmara
-
16.8.23
14
9:51.23
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
4
15
9:56.57
Melvin Lessner Sveen, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
17
27.5.23
Lag-USM
16
10:00.65
Christoffer Lundström, Umara
87
Umara SCUmara
1
B
26.6.23
17
10:03.62
Fabian Alinder, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
1
19
27.8.23
18
10:08.23
Karl Aderstedt Althoff, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
19
27.8.23
19
10:39.85
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
2
12.8.23
20
11:11.68
Santiago Picasso, Ullevi
07
Ullevi FKUllevi
12
17
B
(20)
21
11:14.08
William Pettersson, Lerum
03
IK Lerum FILerum
4
22
11:16.90
Matias Picasso, Ullevi
07
Ullevi FKUllevi
13
17
B
M 5000 m
1
13:38.47
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
7
A
2
13:52.31
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
6
FGP
3
14:04.20
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
5
13.5.23
4
14:19.91
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
14
A
5
14:44.45
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
10
30.7.23
SM
6
14:45.57
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
2
18.5.23
7
15:21.93
Filip Helmroth, Lerum
97
IK Lerum FILerum
1
A
21.6.23
8
15:57.72
Mikael Nordmark, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
9
15:58.72
Adam Sörqvist, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
6
19
20.8.23
JSM
10
16:02.71
Alexander Bucht, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
12
22
JSM
(10)
11
16:06.65
Noah Svedberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
9
A
21.6.23
12
16:09.05
Viktor Lundmark, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
6
13
16:09.14
Melker Tillenius, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
13
22
JSM
14
16:09.98
Ivan Magnusson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
14
22
JSM
15
16:13.57
Rasmus Bäcklund, Lerum
98
IK Lerum FILerum
8
16
16:16.54
Joel Thorén, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
9
17
16:33.05
Adam Ekholm, Umara
89
Umara SCUmara
14
16.8.23
18
16:42.05
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
13
A
21.6.23
19
17:00.4m
Linus Alinder, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
1
1.8.23
20
17:16.30
Mattias Andersson, Lerum
87
IK Lerum FILerum
7
35
A
VSM
(20)
21
17:18.10
Carl Wass, Kville
02
IF KvilleKville
7
B
21.6.23
22
17:29.04
Jacob Ryder, Lerum
86
IK Lerum FILerum
8
35
A
VSM
23
17:36.88
Martin Flinta, Herkules
73
FK HerkulesHerkules
3
50
VSM
24
18:03.03
Håkan Ling, Örgryte
66
Örgryte ISÖrgryte
2
55
VSM
25
18:03.87
Marcus Jansson, Mölndal
77
Mölndals AIKMölndal
5
45
VSM
26
18:25.27
Toni Kinnunen, Umara
75
Umara SCUmara
5
E
27
18:41.12
Aaron Ladestam, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
8
Lag-SM
28
18:48.91
Kai Karjalainen, Sävedalen
80
Sävedalens AIKSävedalen
3
40
VSM
29
18:54.75
Jón Orri Jónsson, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
3
C
21.6.23
30
18:57.22
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
6
55
VSM
(30)
31
19:11.00
Mikael Ström, Mölndal
59
Mölndals AIKMölndal
28
60
VSM
32
19:14.04
Fredrik Edelvik, Mölndal
72
Mölndals AIKMölndal
9
50
VSM
33
19:14.70
Niclas Agroth, Örgryte
66
Örgryte ISÖrgryte
7
55
VSM
34
19:20.53
Emil Cardebrant, Umara
93
Umara SCUmara
5
I
35
19:47.07
Mikael Zachrisson, Lerum
65
IK Lerum FILerum
9
55
VSM
36
20:29.37
Harri Mäkinen, Kville
59
IF KvilleKville
11
60
VSM
37
22:32.41
Tony Elias Camprubi, Lerum
54
IK Lerum FILerum
6
65
VSM
38
22:59.63
Anders Eriksson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
8
65
VSM
39
23:49.73
Monir Elkhalki, Kville
81
IF KvilleKville
5
40
VSM
M 10 000 m
1
31:48.67
Maxwell Dumbrell*, Örgryte
87
Örgryte ISÖrgryte
2
A
2
33:12.19
Fredrik Skoglund, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
4
C
3
33:13.96
Adam Ekholm, Umara
89
Umara SCUmara
2
9.7.23
4
33:17.52
Oskar Jönsson, Örgryte
86
Örgryte ISÖrgryte
5
35
A
VSM
5
33:39.53
Rasmus Bäcklund, Lerum
98
IK Lerum FILerum
6
A
6
33:40.54
Filip Helmroth, Lerum
97
IK Lerum FILerum
7
A
7
35:00.45
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
13
A
8
35:11.89
Daniel Pettersson, IFK Göteborg
77
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
45
VSM
9
35:37.95
Jacob Ryder, Lerum
86
IK Lerum FILerum
13
35
A
VSM
10
36:29.66
Magnus Magnusson, Lerum
68
IK Lerum FILerum
1
55
VSM
(10)
11
36:32.48
Sava Iancovici*, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
8
45
VSM
12
36:39.38
Jonas Bergman, Majorna
84
Majornas IKMajorna
17
A
13
36:41.40
Rasmus Hofwimmer, Majorna
89
Majornas IKMajorna
18
A
14
36:50.36
Rickard Larsson, Solvikingarna
79
SolvikingarnaSolvikingarna
19
A
15
37:21.85
Håkan Ling, Örgryte
66
Örgryte ISÖrgryte
3
55
VSM
16
37:30.11
Kristian Narbro Porath, Tolered
93
Tolereds AIKTolered
1
B
17
37:31.63
Johan Gustafsson Lindell, Majorna
79
Majornas IKMajorna
6
40
VSM
18
37:57.19
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
3
B
19
38:02.65
Niklas Rung, Lerum
72
IK Lerum FILerum
5
50
VSM
20
38:03.11
Tobias Gustavsson, Sävedalen
91
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
(20)
21
38:13.43
Svante Lundgren, Solvikingarna
69
SolvikingarnaSolvikingarna
6
50
VSM
22
38:45.26
Marcus Hyttfors, Majorna
75
Majornas IKMajorna
5
B
23
39:07.95
Robert Aronica, Majorna
75
Majornas IKMajorna
6
B
24
39:10.23
Kai Karjalainen, Sävedalen
80
Sävedalens AIKSävedalen
10
40
VSM
25
40:06.07
Ingemar Svensson, Solvikingarna
65
SolvikingarnaSolvikingarna
8
B
26
40:34.96
Mikael Zachrisson, Lerum
65
IK Lerum FILerum
9
55
VSM
27
40:43.43
Joakim Pauli, Solvikingarna
69
SolvikingarnaSolvikingarna
9
B
28
41:00.56
Mikael Ström, Mölndal
59
Mölndals AIKMölndal
3
60
VSM
29
41:38.28
Jonathan Jungmarker, Herkules
88
FK HerkulesHerkules
15
35
A
VSM
30
41:49.99
Anders Hansson, Solvikingarna
63
SolvikingarnaSolvikingarna
5
60
VSM
(30)
31
47:38.92
Anders Eriksson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
6
65
VSM
32
49:15.81
Dan Sjölander, Solvikingarna
54
SolvikingarnaSolvikingarna
17
B
33
50:32.85
Mats Lawenius, Solvikingarna
61
SolvikingarnaSolvikingarna
18
B
M 5 km väg
1
13:59
Vidar Johansson, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
8
2
17:01
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
1
1.4.23
3
17:36
Anton Eriksson, Umara
90
Umara SCUmara
8
4
18:07
Oskar Olsson, Umara
96
Umara SCUmara
1
6.5.23
5
18:34
Rikard Runnberg, Umara
85
Umara SCUmara
2
1.5.23
6
22:05
Anton Björk, Sävedalen
11
Sävedalens AIKSävedalen
2
1.4.23
7
22:24
Jonas Björk, Gbg-Majorna
82
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
3
1.4.23
M 10 km väg
1
29:10
Vidar Johansson, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
23.4.23
SM
1
29:10
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
3
23.4.23
SM
3
29:56
Gabriel Steffensen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
8
23.4.23
SM
4
30:18
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
13
23.4.23
SM
5
30:46
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
1
29.4.23
6
31:08
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
9
7
31:26
Maxwell Dumbrell*, Örgryte
87
Örgryte ISÖrgryte
9
8
31:34
Abdelhafiz Ibrahim, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
29
23.4.23
SM
9
31:45
Arvid Skepp, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
35
23.4.23
SM
10
32:20
Chris Gray, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
43
23.4.23
SM
(10)
11
32:37
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
2
29.4.23
12
32:46
Fredrik Überbacher, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
9
29.7.23
13
33:07
Adam Ekholm, Umara
89
Umara SCUmara
25
29.4.23
14
33:23
Albin Andersson, Umara
92
Umara SCUmara
5
15.4.23
15
33:26
Mikael Nordmark, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
6
15.4.23
16
33:52
Fredrik Skoglund, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
9
15.4.23
16
33:52
Oskar Jönsson, Örgryte
86
Örgryte ISÖrgryte
14
29.7.23
18
34:15
Kristoffer Säfström, Bohuslän End SC
89
Bohuslän Endurance SCBohuslän End SC
4
19
34:29
David Vegborn, Umara
78
Umara SCUmara
14
15.4.23
20
34:38c
Patrik Jennings, Umara
88
Umara SCUmara
36
19.8.23
(20)
21
34:42
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
4
22
34:58
Anton Frisk, Umara
92
Umara SCUmara
20
26.7.23
23
34:59
Isak Visti, Majorna
99
Majornas IKMajorna
9
6.5.23
24
35:00
Johan Isaksson, Umara
79
Umara SCUmara
19
15.4.23
25
35:02
Patrik Brants, Kongahälla
81
Kongahälla AIKKongahälla
21
15.4.23
26
35:12
Rasmus Bäcklund, Lerum
98
IK Lerum FILerum
22
29.7.23
27
35:17
Simon Stark, Umara
86
Umara SCUmara
24
15.4.23
28
35:18
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
27
15.4.23
29
35:20
Rickard Allvin, Kongahälla
86
Kongahälla AIKKongahälla
9
30
35:23
Christoffer Lundström, Umara
87
Umara SCUmara
12
3.9.23
(30)
31
35:26
Timmy Johnsson, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
30
15.4.23
31
35:26
Linus Alinder, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
31
15.4.23
33
35:29
Johannes Jillerö, Göteborgs SK
87
Göteborgs SKGöteborgs SK
11
34
35:33
Nicklas Gustafsson, Aktivitus
87
Aktivitus SCAktivitus
26
29.7.23
35
35:45
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
15
36
35:46
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
102
23.4.23
SM
37
35:54
Daniel Niemi, Umara
92
Umara SCUmara
9
38
35:57
Oskar Olsson, Umara
96
Umara SCUmara
20
39
36:02
Magnus Magnusson, Lerum
68
IK Lerum FILerum
104
23.4.23
SM
40
36:06
Jacob Ryder, Lerum
86
IK Lerum FILerum
30
29.7.23
(40)
41
36:08
David Axelsson, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
108
23.4.23
SM
42
36:12
Toni Kinnunen, Umara
75
Umara SCUmara
17
10.6.23
43
36:29
Fredrik Nilsson, Umara
97
Umara SCUmara
24
44
36:39
Erik Eklund, Lerum
99
IK Lerum FILerum
7
29.4.23
45
36:40
Anders Tengvall, Mölndal
85
Mölndals AIKMölndal
57
15.4.23
46
36:50
Daniel Denckert, Umara
88
Umara SCUmara
48
26.7.23
47
36:51
Rasmus Hofwimmer, Majorna
89
Majornas IKMajorna
116
23.4.23
SM
48
36:56
Jonas Bergman, Majorna
84
Majornas IKMajorna
117
23.4.23
SM
49
37:11
Sava Iancovici*, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
21
50
37:20
Ted Ås, Triathlon Väst
72
F Triathlon VästTriathlon Väst
247
(50)
51
37:22
Henrik Salsing, Majorna
77
Majornas IKMajorna
11
29.4.23
52
37:27
Svante Lundgren, Solvikingarna
69
SolvikingarnaSolvikingarna
23
53
37:28
Fredrik Löwegren, IFK Göteborg
73
IFK GöteborgIFK Göteborg
24
54
37:32c
Johan Desta-Lindgren, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
98
19.8.23
55
37:33
Jakob Gunnarsson, Lerum
02
IK Lerum FILerum
80
15.4.23
56
37:36
Gunnar Fovaeus, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
25
57
37:37
Peter Helmroth, Lerum
66
IK Lerum FILerum
12
29.4.23
58
37:38
Rikard Midhammar, Mölndal
91
Mölndals AIKMölndal
87
15.4.23
59
37:47
Oskar Simann Ax, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
96
15.4.23
59
37:47
Daniel Taube, Mölndal OCR
74
Mölndal OCR IFMölndal OCR
98
15.4.23
(60)
59
37:47
Christopher Stenberg, Sjövik
86
Sjöviks SKSjövik
13
20.5.23
62
37:57
Peter Lagervall, Stern
91
IK SternStern
20
63
38:12
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
136
23.4.23
SM
64
38:45
Johannes Besker, Solvikingarna
67
SolvikingarnaSolvikingarna
65
29.7.23
65
38:47
Emil Mattsson, Majorna
72
Majornas IKMajorna
144
15.4.23
66
38:59
Fredrik Sturesson, Alehof
72
OK AlehofAlehof
25
67
39:11
Henrik Samuelsson, Umara
73
Umara SCUmara
42
68
39:20
Niklas Rung, Lerum
72
IK Lerum FILerum
148
23.4.23
SM
69
39:43
Fredrik Edelvik, Mölndal
72
Mölndals AIKMölndal
84
29.7.23
70
39:58
Anders Hansson, Solvikingarna
63
SolvikingarnaSolvikingarna
214
15.4.23
(70)
71
40:28
Olof Sandström, Högsbo
69
Högsbo AIKHögsbo
240
15.4.23
72
40:35
Ingemar Svensson, Solvikingarna
65
SolvikingarnaSolvikingarna
98
29.7.23
73
40:39
Mikael Zachrisson, Lerum
65
IK Lerum FILerum
22
20.5.23
74
40:56
Anders Jakobsson, Umara
68
Umara SCUmara
279
15.4.23
75
41:42
Magnus Sjöberg, Landehof
71
OK LandehofLandehof
320
15.4.23
76
41:48
Anders Pihl, Lerum
70
IK Lerum FILerum
31
29.4.23
77
41:49
Jari Williamsson, Tolered
69
Tolereds AIKTolered
321
15.4.23
78
41:52
Steffen Steffensen, Mölndal
62
Mölndals AIKMölndal
177
23.4.23
SM
79
41:55
Niklas Wallenlind, Mölndal
68
Mölndals AIKMölndal
319
15.4.23
80
43:15
Björn Fagerström, Mölndal Outdoor
66
Mölndal Outdoor IFMölndal Outdoor
434
15.4.23
(80)
81
48:31
Åke Thimfors, Solvikingarna
58
SolvikingarnaSolvikingarna
800
15.4.23
82
49:07
Sven Lidemyr, Stern
56
IK SternStern
865
15.4.23
83
49:09
Christer Milding, Umara
58
Umara SCUmara
169
84
1:03:23
Claes Bernson, Solvikingarna
46
SolvikingarnaSolvikingarna
46
13.8.23
M Halvmaraton
1
1:06:04
Abdelhafiz Ibrahim, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
10
2
1:09:49
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
8
3
1:10:03
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
11
13.5.23
4
1:11:33
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
15
13.5.23
5
1:12:16
Maxwell Dumbrell*, Örgryte
87
Örgryte ISÖrgryte
21
13.5.23
6
1:13:09
Jonathan Flod, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
31
13.5.23
7
1:14:04
Fredrik Überbacher, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
40
13.5.23
8
1:14:45
Anton Frisk, Umara
92
Umara SCUmara
7
1.7.23
9
1:15:38
Andreas Höye, Ullevi
84
Ullevi FKUllevi
62
13.5.23
10
1:16:24
Mikael Nordmark, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
70
13.5.23
(10)
11
1:16:35
Oskar Jönsson, Örgryte
86
Örgryte ISÖrgryte
73
13.5.23
12
1:16:53
David Vegborn, Umara
78
Umara SCUmara
4
22.4.23
13
1:17:00
Vidar Johansson, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
119
13
1:17:00
Melker Tillenius, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
80
13.5.23
15
1:17:05
Marcus Johansson, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
81
13.5.23
16
1:18:08
Jens Regnström, Umara
78
Umara SCUmara
59
9.9.23
17
1:18:26
Joel Magnusson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
96
13.5.23
18
1:18:35
Fredrik Skoglund, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
100
13.5.23
19
1:19:56
Johannes Jillerö, Göteborgs SK
87
Göteborgs SKGöteborgs SK
138
13.5.23
20
1:20:06
Patrik Brants, Kongahälla
81
Kongahälla AIKKongahälla
143
13.5.23
(20)
21
1:20:15
Carl Olander, Stern
90
IK SternStern
148
13.5.23
22
1:20:23
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
151
13.5.23
23
1:20:29
Anders Magnusson, Majorna
75
Majornas IKMajorna
156
13.5.23
24
1:20:47
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
12
22.4.23
25
1:20:57
Anders Tengvall, Mölndal
85
Mölndals AIKMölndal
14
22.4.23
26
1:21:00
Bjarne Bäcklund, Lerum
68
IK Lerum FILerum
170
13.5.23
27
1:21:04
Nicklas Gustafsson, Aktivitus
87
Aktivitus SCAktivitus
47
22.4.23
28
1:21:10
Timmy Johnsson, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
12
29
1:21:16
Alexander Waerme, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
178
13.5.23
30
1:21:29
Joel Thorén, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
184
13.5.23
(30)
31
1:21:35
Linus Persson, Umara
84
Umara SCUmara
14
32
1:21:52
Jacob Ryder, Lerum
86
IK Lerum FILerum
41
33
1:22:02
Erik Arnström, Bohuslän End SC
78
Bohuslän Endurance SCBohuslän End SC
202
13.5.23
34
1:22:08
Marcus Ullman, Alehof
88
OK AlehofAlehof
210
13.5.23
34
1:22:08
Albin Thunberg, Alehof
92
OK AlehofAlehof
211
13.5.23
36
1:22:14
Daniel Niemi, Umara
92
Umara SCUmara
215
13.5.23
37
1:22:57
Magnus Magnusson, Lerum
68
IK Lerum FILerum
238
13.5.23
38
1:23:09
Rikard Midhammar, Mölndal
91
Mölndals AIKMölndal
20
22.4.23
39
1:23:18
Svante Lundgren, Solvikingarna
69
SolvikingarnaSolvikingarna
264
13.5.23
40
1:23:20
Henrik Salsing, Majorna
77
Majornas IKMajorna
266
13.5.23
(40)
41
1:23:23
Eskil Mattsson, Lerum
81
IK Lerum FILerum
267
13.5.23
42
1:23:33
Kristoffer Sideby, Ullevi
72
Ullevi FKUllevi
270
13.5.23
43
1:23:36
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
274
13.5.23
44
1:23:38
Oskar Simann Ax, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
47
45
1:23:54
Rasmus Olsims Brown, Umara
92
Umara SCUmara
30
19.4.23
46
1:23:59
Sava Iancovici*, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
158
9.9.23
47
1:24:04
Peter Helmroth, Lerum
66
IK Lerum FILerum
296
13.5.23
48
1:24:11
Jon Angelbratt, Majorna
81
Majornas IKMajorna
22
22.4.23
49
1:24:15
Lars Thorén, Sävedalen
78
Sävedalens AIKSävedalen
306
13.5.23
50
1:24:21
Fredrik Magnusson, Umara
86
Umara SCUmara
311
13.5.23
(50)
50
1:24:21
Johan Wallett, Umara
90
Umara SCUmara
27
1.7.23
52
1:24:34
David Thorell, Stern
94
IK SternStern
321
13.5.23
53
1:24:38
Daniel Denckert, Umara
88
Umara SCUmara
325
13.5.23
54
1:24:39
Rasmus Hofwimmer, Majorna
89
Majornas IKMajorna
326
13.5.23
55
1:24:42
Fredrik Nilsson, Umara
97
Umara SCUmara
329
13.5.23
56
1:24:45
Carl Wass, Kville
02
IF KvilleKville
332
13.5.23
57
1:24:57
Axel Sandberg, Landehof
04
OK LandehofLandehof
348
13.5.23
58
1:24:58
Rickard Allvin, Kongahälla
86
Kongahälla AIKKongahälla
351
13.5.23
59
1:25:01
David Molin, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
356
13.5.23
60
1:25:03
Fredrik Sturesson, Alehof
72
OK AlehofAlehof
358
13.5.23
(60)
61
1:25:08
Henrik Nyström, Triathlon Väst
80
Triathlon VästTriathlon Väst
363
13.5.23
62
1:25:24
Niklas Eriksson, Lerum
79
IK Lerum FILerum
380
13.5.23
63
1:25:28
Kristofer Forsell, Umara
76
Umara SCUmara
385
13.5.23
64
1:25:35
Pontus Ulander, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
392
13.5.23
65
1:25:44
Mattias Andersson, Lerum
87
IK Lerum FILerum
399
13.5.23
65
1:25:44
Rickard Larsson, Solvikingarna
79
SolvikingarnaSolvikingarna
400
13.5.23
67
1:25:45
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
52
68
1:25:57
Jacob Axenborg, Mölndal Outdoor
77
Mölndal Outdoor IFMölndal Outdoor
421
13.5.23
69
1:26:35
John Persson, Sävedalen
66
Sävedalens AIKSävedalen
453
13.5.23
70
1:26:51
Niklas Rung, Lerum
72
IK Lerum FILerum
463
13.5.23
(70)
71
1:27:04
Johannes Öhlin, Solvikingarna
73
SolvikingarnaSolvikingarna
486
13.5.23
72
1:27:07
Fredrik Edelvik, Mölndal
72
Mölndals AIKMölndal
28
73
1:27:48
Johan Dire, Bohuslän End SC
77
Bohuslän Endurance SCBohuslän End SC
57
74
1:28:00
Bobby Ljung, Sävedalen
70
Sävedalens AIKSävedalen
36
22.4.23
75
1:29:12
Emil Mattsson, Majorna
72
Majornas IKMajorna
666
13.5.23
76
1:29:20
Anders Lundell, Sävedalen
72
Sävedalens AIKSävedalen
677
13.5.23
77
1:29:42
Per Jonasson, Ericsson IF
66
Ericsson IFEricsson IF
186
22.4.23
78
1:29:47
Ingemar Svensson, Solvikingarna
65
SolvikingarnaSolvikingarna
725
13.5.23
79
1:30:53
Mikael Zachrisson, Lerum
65
IK Lerum FILerum
424
9.9.23
80
1:31:00
Anders Hansson, Solvikingarna
63
SolvikingarnaSolvikingarna
863
(80)
81
1:31:25
Lars Swanson, Solvikingarna
63
SolvikingarnaSolvikingarna
889
13.5.23
82
1:34:36
Anders Jakobsson, Umara
68
Umara SCUmara
1287
13.5.23
83
1:34:51
Johan Ohlsson, Sävedalen
66
Sävedalens AIKSävedalen
1317
13.5.23
84
1:35:46
Harri Mäkinen, Kville
59
IF KvilleKville
1452
13.5.23
85
1:39:08
Gunnar Bengtsson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
2083
13.5.23
86
1:39:09
Steffen Steffensen, Mölndal
62
Mölndals AIKMölndal
2089
13.5.23
87
1:39:31
Nils Bergenholtz, Mölndal
59
Mölndals AIKMölndal
2184
13.5.23
88
1:41:06
Johan Öhman, Majorna
61
Majornas IKMajorna
2589
13.5.23
89
1:41:31
Per Grytter, Solvikingarna
62
SolvikingarnaSolvikingarna
2699
13.5.23
90
1:49:26
Dan Sjölander, Solvikingarna
54
SolvikingarnaSolvikingarna
5197
13.5.23
(90)
91
1:51:02
Sven Lidemyr, Stern
56
IK SternStern
5775
13.5.23
92
1:53:22
Åke Thimfors, Solvikingarna
58
SolvikingarnaSolvikingarna
6618
13.5.23
93
1:55:07
Bert Versén, Triathlon Väst
48
F Triathlon VästTriathlon Väst
7286
13.5.23
94
2:01:43
Kent Wågdahl, Solvikingarna
47
SolvikingarnaSolvikingarna
9985
13.5.23
95
2:07:20
Erik Hamrén, Ericsson IF
52
Ericsson IFEricsson IF
4375
9.9.23
96
2:13:46
Bengt Dahlberg, Solvikingarna
49
SolvikingarnaSolvikingarna
13895
13.5.23
97
2:16:58
Torsten Olsson, Solvikingarna
51
SolvikingarnaSolvikingarna
14718
13.5.23
98
2:35:58
Claes Bernson, Solvikingarna
46
SolvikingarnaSolvikingarna
17952
13.5.23
99
2:46:01
Bengt Cronquist, Sävedalen
47
Sävedalens AIKSävedalen
589
100
2:57:57
Lennart Bengtsson, Solvikingarna
42
SolvikingarnaSolvikingarna
19221
13.5.23
M Maraton
1
2:31:13
Fredrik Überbacher, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
22
2
2:34:13
Marcus Johansson, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
24
3
2:40:09c
Oskar Jönsson, Örgryte
86
Örgryte ISÖrgryte
610
4
2:40:40
Maxwell Dumbrell*, Örgryte
87
Örgryte ISÖrgryte
10
3.9.23
5
2:41:18
Andreas Höye, Ullevi
84
Ullevi FKUllevi
331
6
2:43:57
Johan Fries, Gbg-Majorna
85
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
15
3.9.23
7
2:48:40
Andreas Magnusson, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
24
3.9.23
8
2:52:43
Kristoffer Sideby, Ullevi
72
Ullevi FKUllevi
170
9
2:53:09
Peter Oom, Bohuslän End SC
74
Bohuslän Endurance SCBohuslän End SC
40
3.9.23
10
2:56:21
Sava Iancovici*, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
323
(10)
11
2:56:55
Nicklas Gustafsson, Aktivitus
87
Aktivitus SCAktivitus
265
3.6.23
12
2:57:28
Isak Visti, Majorna
99
Majornas IKMajorna
55
3.9.23
13
2:58:01
Johan Gustafsson Lindell, Majorna
79
Majornas IKMajorna
58
3.9.23
14
2:58:18
Anders Tengvall, Mölndal
85
Mölndals AIKMölndal
292
3.6.23
15
2:58:59
Simon Gustavsson, Umara
86
Umara SCUmara
68
3.9.23
16
2:59:18
Johan Olsson, Umara
88
Umara SCUmara
79
3.9.23
17
2:59:22
Daniel Niemi, Umara
92
Umara SCUmara
345
3.6.23
18
3:00:13
Jacob Ryder, Lerum
86
IK Lerum FILerum
87
3.9.23
19
3:00:35
Fredrik Magnusson, Umara
86
Umara SCUmara
88
3.9.23
20
3:01:20
Anders Lundell, Sävedalen
72
Sävedalens AIKSävedalen
95
3.9.23
(20)
21
3:01:24
Pin Zheng, Ericsson IF
81
Ericsson IFEricsson IF
387
3.6.23
22
3:02:31
Marcus Lindberg, Lerum
83
IK Lerum FILerum
582
23
3:03:49
John Persson, Sävedalen
66
Sävedalens AIKSävedalen
440
3.6.23
24
3:04:24
Rasmus Hofwimmer, Majorna
89
Majornas IKMajorna
112
3.9.23
25
3:05:10
Fredrik Edelvik, Mölndal
72
Mölndals AIKMölndal
587
26
3:05:19
Henrik Nyström, Triathlon Väst
80
Triathlon VästTriathlon Väst
117
3.9.23
27
3:06:20
Torbjörn Gyllebring, Umara
81
Umara SCUmara
498
3.6.23
28
3:06:29
Johannes Öhlin, Solvikingarna
73
SolvikingarnaSolvikingarna
128
3.9.23
29
3:07:29
Niklas Eriksson, Lerum
79
IK Lerum FILerum
139
3.9.23
29
3:07:29
Erik Arnström, Bohuslän End SC
78
Bohuslän Endurance SCBohuslän End SC
140
3.9.23
(30)
31
3:07:56
Viktor Hurtig, Göteborgs SK
98
Göteborgs SKGöteborgs SK
144
3.9.23
32
3:08:04
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
148
3.9.23
33
3:08:11
Niklas Åberg, Tolered
75
Tolereds AIKTolered
150
3.9.23
34
3:08:33
Marcus Bloom, Umara
79
Umara SCUmara
3
5.8.23
35
3:09:01
Erik Hansson, Mölndal
92
Mölndals AIKMölndal
561
3.6.23
36
3:09:15
Fredrik Persson, Aktivitus
78
Aktivitus SCAktivitus
158
3.9.23
37
3:09:57
Erik Michaëlsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
165
3.9.23
38
3:10:00
Ted Ås, Triathlon Väst
72
F Triathlon VästTriathlon Väst
166
3.9.23
39
3:10:04
Martin Hogedal, Bohus
80
Bohus IFBohus
167
3.9.23
40
3:10:31
Anders Jakobsson, Umara
68
Umara SCUmara
170
3.9.23
(40)
41
3:10:48
Anders Kadmark, Solvikingarna
67
SolvikingarnaSolvikingarna
999
42
3:11:23
David Molin, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
177
3.9.23
43
3:11:29
Mattias Jonsson, Bohus
76
Bohus IFBohus
194
43
3:11:29
Erik Staxäng, Sävedalen
85
Sävedalens AIKSävedalen
178
3.9.23
45
3:11:56
Sebastian Sylten Rendahl, Umara
90
Umara SCUmara
162
46
3:12:12
Peter Schalin, Bohus
74
Bohus IFBohus
183
3.9.23
47
3:12:19
Ulf Johansson, Mölndal Outdoor
77
Mölndal Outdoor IFMölndal Outdoor
184
3.9.23
48
3:12:26
Jon Angelbratt, Majorna
81
Majornas IKMajorna
691
3.6.23
49
3:13:03
Peter Lidström, Umara
79
Umara SCUmara
189
3.9.23
50
3:13:06
Christoffer Alm, Triathlon Väst
89
Triathlon VästTriathlon Väst
587
(50)
51
3:13:14
Pär Boqvist, Mölndal Outdoor
75
Mölndal Outdoor IFMölndal Outdoor
191
3.9.23
52
3:13:21
Oscar Sjölander, Majorna
69
Majornas IKMajorna
194
3.9.23
53
3:13:33
Emil Mattsson, Majorna
72
Majornas IKMajorna
200
3.9.23
54
3:14:21
Rikard Midhammar, Mölndal
91
Mölndals AIKMölndal
769
3.6.23
55
3:14:30
Tobias Holmqvist, Umara
75
Umara SCUmara
772
3.6.23
55
3:14:30
Rasmus Olsims Brown, Umara
92
Umara SCUmara
786
3.6.23
57
3:14:34
David Svensson, Lerum
87
IK Lerum FILerum
216
3.9.23
58
3:14:37
Rickard Orrebrant, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
753
3.6.23
59
3:14:39
David Muir, Aktivitus
75
Aktivitus SCAktivitus
217
3.9.23
60
3:14:57
Emir Halalkic, Kville
83
IF KvilleKville
224
3.9.23
(60)
61
3:14:58
Max Norberg, Umara
97
Umara SCUmara
771
3.6.23
62
3:16:50
Henrik Samuelsson, Umara
73
Umara SCUmara
51
63
3:18:30
Thomas Rennemo, Kongahälla
72
Kongahälla AIKKongahälla
268
3.9.23
64
3:18:46
Mikael Svalstrand, Umara
66
Umara SCUmara
275
3.9.23
65
3:21:05
Thomas Blåder, Ullevi
61
Ullevi FKUllevi
306
3.9.23
66
3:24:33
Per-Anders Edh, Umara
67
Umara SCUmara
350
3.9.23
67
3:24:40
Harri Mäkinen, Kville
59
IF KvilleKville
351
3.9.23
68
3:28:04
Jonas Enger, Stern
66
IK SternStern
422
3.9.23
69
3:29:41
Stanley Rossäng, Mölndal
67
Mölndals AIKMölndal
453
3.9.23
70
3:37:20
Christian Boëthius, Kongahälla
63
Kongahälla AIKKongahälla
645
3.9.23
(70)
71
3:52:20
Anders Norell, Stern
71
IK SternStern
2
72
3:58:12
Anders Sparén, Mölndal
58
Mölndals AIKMölndal
1243
3.9.23
73
4:03:48
Dan Sjölander, Solvikingarna
54
SolvikingarnaSolvikingarna
3970
3.6.23
74
4:15:50
Bert Versén, Triathlon Väst
48
F Triathlon VästTriathlon Väst
5104
3.6.23
75
4:59:01
Robert Oldén, Solvikingarna
51
SolvikingarnaSolvikingarna
259
76
5:58:25
Bengt Cronquist, Sävedalen
47
Sävedalens AIKSävedalen
9114
3.6.23
M 100 km
1
8:33:27+
Torbjörn Gyllebring, Umara
81
Umara SCUmara
-
30.4.23
2
8:54:43+
Emir Halalkic, Kville
83
IF KvilleKville
-
30.4.23
3
10:12:40+
Filip Söderling, Umara
88
Umara SCUmara
-
30.4.23
4
11:04:59+
Anders Ahlgren, Umara
62
Umara SCUmara
-
30.4.23
M 3000 m hinder
1
8:18.52
Vidar Johansson, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
5
2
8:33.80
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
3
h1
3
9:57.13
Simon Wiklund, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
8
4
10:10.71
Erik Jälknäs, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
3
18.5.23
5
10:39.47
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
2
6
13:20.16
Jim Westerberg, Sävedalen
67
Sävedalens AIKSävedalen
2
55
VSM
M 110 m häck
1
14.49
Elias Martinsson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
6
29.7.23
−0.1SM
2
15.07
Petter Gustafsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
7
−0.5Lag-SM
3
15.46
Oscar Hjerm, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
8
−0.5Lag-SM
4
17.85
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
−1.8
5
18.20
Nils Amundin, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
5
18.5.23
+1.7
6
18.33
Fredrik Wållgren, Lerum
70
IK Lerum FILerum
6
−1.8
Okända vindförhållanden
14.42
Elias Martinsson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
4
h2
FGP
Medvind över 2 m/s
14.44
Elias Martinsson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
B
+2.6FGP
22.97
Alexander Jonasson Magnusson, Kville
06
IF KvilleKville
6
9.9.23
+2.5
M 400 m häck
1
49.65
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
vFIN
2
50.11
Karl Wållgren, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
4
A
11.6.23
FGP
3
52.41
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
30.7.23
SM
4
52.62
Gustav Karlsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
6
h3
5
54.92
Oskar Greilert, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
6
Lag-SM
6
55.40
Arvid Gustafsson, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
7
Lag-SM
7
57.39
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
8
1:00.58
Tristan Heno, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
17.6.23
9
1:04.99
Nils Askelund, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
3
10
1:05.70
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
18.5.23
(10)
11
1:06.88
William Pettersson, Lerum
03
IK Lerum FILerum
5
17.6.23
12
1:07.70
David Klingberg, IFK Göteborg
78
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
45
VSM
13
1:07.95
Alexander Jonasson Magnusson, Kville
06
IF KvilleKville
6