0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Hansen Simon Hansen 98, DEN 6.64 | 98 | DEN | 6.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Adas Dambrauskas Adas Dambrauskas 05, LTU 6.66 | 05 | LTU | 6.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marek Zakrzewski Marek Zakrzewski 05, POL 6.68 | 05 | POL | 6.68 | =PB NU20R | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Plesse Simon Plesse 02, Upsala IF 6.74 | 02 | Upsala IF | 6.74 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johan Sjölander Johan Sjölander 99, Täby 6.75 | 99 | Täby IS | 6.75 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | William Thor William Thor 00, Strand 6.77 | 00 | Strands IF | 6.77 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linus Pihl Linus Pihl 03, Lerum 6.78 | 03 | IK Lerum FI | 6.78 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Thomas Jones Thomas Jones 01, Malmö 6.82 | 01 | Malmö AI | 6.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Hansen Simon Hansen 98, DEN 6.78 | 98 | DEN | 6.78 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Plesse Simon Plesse 02, Upsala IF 6.79 | 02 | Upsala IF | 6.79 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johan Sjölander Johan Sjölander 99, Täby 6.81 | 99 | Täby IS | 6.81 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jean-Christian Zirignon Jean-Christian Zirignon 95, Malmö 6.90 | 95 | Malmö AI | 6.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Viktor Thor Viktor Thor 00, Strand 6.98 | 00 | Strands IF | 6.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Melvin Nilsson Melvin Nilsson 07, Tureberg 7.42 | 07 | Turebergs FK | 7.42 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Samuli Samuelsson Samuli Samuelsson 95, FIN DNF | 95 | FIN | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Adas Dambrauskas Adas Dambrauskas 05, LTU 6.70 | 05 | LTU | 6.70 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marek Zakrzewski Marek Zakrzewski 05, POL 6.76 | 05 | POL | 6.76 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linus Pihl Linus Pihl 03, Lerum 6.84 | 03 | IK Lerum FI | 6.84 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | William Thor William Thor 00, Strand 6.85 | 00 | Strands IF | 6.85 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Thomas Jones Thomas Jones 01, Malmö 6.85 | 01 | Malmö AI | 6.85 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Grigorios Kyriakoudis Grigorios Kyriakoudis 97, Spårvägen 6.94 | 97 | Spårvägens FK | 6.94 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Murteza Ghoraishi Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK 7.17 | 02 | Oskarshamns SK | 7.17 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tim Franc Tim Franc 09, Sundbyberg 7.30 | 09 | Sundbybergs IK | 7.30 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 60 m extra Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Samuli Samuelsson Samuli Samuelsson 95, FIN 6.71 | 95 | FIN | 6.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jean-Christian Zirignon Jean-Christian Zirignon 95, Malmö 6.79 | 95 | Malmö AI | 6.79 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viktor Thor Viktor Thor 00, Strand 6.82 | 00 | Strands IF | 6.82 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Collins Kipruto Collins Kipruto 94, KEN 1:48.53 | 94 | KEN | 1:48.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alex Kipngetich Alex Kipngetich 00, KEN 1:48.66 | 00 | KEN | 1:48.66 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Kramer Andreas Kramer 97, Ullevi 1:49.18 | 97 | Ullevi FK | 1:49.18 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pablo Sánchez-Valladares Pablo Sánchez-Valladares 97, ESP 1:49.26 | 97 | ESP | 1:49.26 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alexander Lundskog Alexander Lundskog 96, Ullevi 1:49.96 | 96 | Ullevi FK | 1:49.96 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Benjamin Åberg Benjamin Åberg 95, Hälle 1:50.36 | 95 | Hälle IF | 1:50.36 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Khalid Benmahdi Khalid Benmahdi 88, ALG DNF | 88 | ALG | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Samuel Pihlström Samuel Pihlström 01, Hälle 3:38.03 | 01 | Hälle IF | 3:38.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonathan Grahn Jonathan Grahn 04, Mölndal 3:40.52 | 04 | Mölndals AIK | 3:40.52 | =PB | 6 SWE AT | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Cathal Doyle Cathal Doyle 97, IRL 3:40.66 | 97 | IRL | 3:40.66 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Diriba Girma Diriba Girma 03, ETH 3:41.11 | 03 | ETH | 3:41.11 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filip Sasínek Filip Sasínek 96, CZE 3:41.39 | 96 | CZE | 3:41.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Leo Magnusson Leo Magnusson 98, Sävedalen 3:43.21 | 98 | Sävedalens AIK | 3:43.21 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Giovanni Filippi Giovanni Filippi 98, ITA 3:43.78 | 98 | ITA | 3:43.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emil Danielsson Emil Danielsson 97, Spårvägen 3:45.62 | 97 | Spårvägens FK | 3:45.62 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Raul Villalonga Raul Villalonga 01, ESP DNF | 01 | ESP | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Khalid Benmahdi Khalid Benmahdi 88, ALG DNF | 88 | ALG | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 60 m häck Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar 00, SLO 7.74 | 00 | SLO | 7.74 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bálint Szeles Bálint Szeles 98, HUN 7.77 | 98 | HUN | 7.77 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | John Cabang John Cabang 01, PHI 7.81 | 01 | PHI | 7.81 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Keiso Pedriks Keiso Pedriks 94, EST 7.86 | 94 | EST | 7.86 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anton Levin Anton Levin 92, Malmö 7.93 | 92 | Malmö AI | 7.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marvin Tay Marvin Tay 90, Spårvägen 8.00 | 90 | Spårvägens FK | 8.00 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sidrak Afework Sidrak Afework 01, Spårvägen 8.01 | 01 | Spårvägens FK | 8.01 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Linus Otto Boyer Linus Otto Boyer 95, Upsala IF 8.18 | 95 | Upsala IF | 8.18 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Thomas Carmoy Thomas Carmoy 00, BEL 2.20 | 00 | BEL | 2.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos 99, GRE 2.17 | 99 | GRE | 2.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Melwin Lycke Holm Melwin Lycke Holm 04, Kil 2.14 | 04 | Kils AIK | 2.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Erik Portillo Erik Portillo 00, MEX 2.14 | 00 | MEX | 2.14 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Fabian Delryd Fabian Delryd 96, Täby 2.14 | 96 | Täby IS | 2.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Naoto Tobe Naoto Tobe 92, JPN 2.14 | 92 | JPN | 2.14 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Joakim Wadstein Joakim Wadstein 00, Mölndal 1.95 | 00 | Mölndals AIK | 1.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Svante Svensson Svante Svensson 07, Sävedalen NH | 07 | Sävedalens AIK | NH | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mattia Furlani Mattia Furlani 05, ITA 8.08 | 05 | ITA | 8.08 | =PB NU20R | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Thobias Montler Thobias Montler 96, Ullevi 7.91 | 96 | Ullevi FK | 7.91 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joakim Hellbratt Joakim Hellbratt 03, Huddinge 7.44 | 03 | Huddinge AIS | 7.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kasper Larsen Kasper Larsen 99, DEN 7.36 | 99 | DEN | 7.36 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Benjamin Gföhler Benjamin Gföhler 94, SUI 7.33 | 94 | SUI | 7.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elias Kapell Elias Kapell 06, Hammarby 7.22 | 06 | Hammarby IF | 7.22 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Marko Pestić Marko Pestić 94, Spårvägen 6.91 | 94 | Spårvägens FK | 6.91 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Gerson Baldé Gerson Baldé 00, POR 4.92 | 00 | POR | 4.92 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Julia Henriksson Julia Henriksson 00, Malmö 7.26 | 00 | Malmö AI | 7.26 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jael Bestue Jael Bestue 00, ESP 7.26 | 00 | ESP | 7.26 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Helene Rønningen Helene Rønningen 98, NOR 7.31 | 98 | NOR | 7.31 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lotta Kemppinen Lotta Kemppinen 98, FIN 7.34 | 98 | FIN | 7.34 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Õilme Võro Õilme Võro 96, EST 7.36 | 96 | EST | 7.36 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anna Bongiorni Anna Bongiorni 93, ITA 7.36 | 93 | ITA | 7.36 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Elvira Tanderud Elvira Tanderud 04, Ullevi 7.44 | 04 | Ullevi FK | 7.44 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Asha Philip Asha Philip 90, GBR 8.33 | 90 | GBR | 8.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Julia Henriksson Julia Henriksson 00, Malmö 7.24 | 00 | Malmö AI | 7.24 | =PB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jael Bestue Jael Bestue 00, ESP 7.25 | 00 | ESP | 7.25 | =SB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lotta Kemppinen Lotta Kemppinen 98, FIN 7.35 | 98 | FIN | 7.35 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Asha Philip Asha Philip 90, GBR 7.43 | 90 | GBR | 7.43 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Julia Wennersten Julia Wennersten 01, Ymer 7.57 | 01 | IK Ymer | 7.57 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sara Wiss Sara Wiss 87, Lidingö 7.60 | 87 | IFK Lidingö | 7.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sonja Stång Sonja Stång 02, FIN 7.82 | 02 | FIN | 7.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Josefin Wikfeldt Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden 7.83 | 02 | Mälarhöjdens IK | 7.83 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Helene Rønningen Helene Rønningen 98, NOR 7.29 | 98 | NOR | 7.29 | =PB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Õilme Võro Õilme Võro 96, EST 7.37 | 96 | EST | 7.37 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anna Bongiorni Anna Bongiorni 93, ITA 7.37 | 93 | ITA | 7.37 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elvira Tanderud Elvira Tanderud 04, Ullevi 7.52 | 04 | Ullevi FK | 7.52 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filippa Sivnert Filippa Sivnert 01, Malmö 7.54 | 01 | Malmö AI | 7.54 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lina Ånstad Lina Ånstad 05, Tureberg 7.74 | 05 | Turebergs FK | 7.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ella Bestue Ella Bestue 97, ESP 8.03 | 97 | ESP | 8.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cátia Azevedo Cátia Azevedo 94, POR 52.80 | 94 | POR | 52.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alessandra Bonora Alessandra Bonora 00, ITA 53.61 | 00 | ITA | 53.61 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lisa Lilja Lisa Lilja 96, Örgryte 53.66 | 96 | Örgryte IS | 53.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linnéa Frobe Linnéa Frobe 98, Täby 55.62 | 98 | Täby IS | 55.62 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lina Nielsen Lina Nielsen 96, GBR 52.80 | 96 | GBR | 52.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Moa Granat Moa Granat 04, Tureberg 54.13 | 04 | Turebergs FK | 54.13 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Moa Hjelmer Moa Hjelmer 90, Spårvägen 55.37 | 90 | Spårvägens FK | 55.37 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Georgia Bell Georgia Bell 93, GBR 4:03.22 | 93 | GBR | 4:03.22 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Salomé Afonso Salomé Afonso 97, POR 4:07.56 | 97 | POR | 4:07.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Netsanet Desta Netsanet Desta 00, ETH 4:10.45 | 00 | ETH | 4:10.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nathalie Blomqvist Nathalie Blomqvist 01, FIN 4:11.38 | 01 | FIN | 4:11.38 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nele Weßel Nele Weßel 99, GER 4:14.66 | 99 | GER | 4:14.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Diana Mezuliáníková Diana Mezuliáníková 92, CZE 4:18.63 | 92 | CZE | 4:18.63 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emilia Lillemo Emilia Lillemo 00, Täby 4:23.05 | 00 | Täby IS | 4:23.05 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 4:26.21 | 97 | Mölndals AIK | 4:26.21 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Aneta Lemiesz Aneta Lemiesz 81, POL DNF | 81 | POL | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Josephine Chelangat Josephine Chelangat 98, KEN DNF | 98 | KEN | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Stav Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elisa Molinarolo Elisa Molinarolo 94, ITA 4.63 | 94 | ITA | 4.63 | =PB NR | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Imogen Ayris Imogen Ayris 00, NZL 4.48 | 00 | NZL | 4.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Roberta Bruni Roberta Bruni 94, ITA 4.48 | 94 | ITA | 4.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Saga Andersson Saga Andersson 00, FIN 4.28 | 00 | FIN | 4.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kajsa Roth Kajsa Roth 06, IFK Göteborg 4.14 | 06 | IFK Göteborg | 4.14 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Silja Andersson Silja Andersson 03, FIN 4.14 | 03 | FIN | 4.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Annika Jönsson Annika Jönsson 96, Spårvägen 3.81 | 96 | Spårvägens FK | 3.81 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sara Winberg Sara Winberg 04, Täby 3.81 | 04 | Täby IS | 3.81 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Milica Gardašević Milica Gardašević 98, SRB 6.60 | 98 | SRB | 6.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tilde Johansson Tilde Johansson 01, Falkenberg 6.36 | 01 | Falkenbergs IK | 6.36 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nikola Horowska Nikola Horowska 01, POL 6.33 | 01 | POL | 6.33 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ayla Hallberg Hossain Ayla Hallberg Hossain 06, Tureberg 6.20 | 06 | Turebergs FK | 6.20 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Rougui Sow Rougui Sow 95, FRA 6.14 | 95 | FRA | 6.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Daniela Gubler Daniela Gubler 94, SUI 6.03 | 94 | SUI | 6.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Katharina Gråman Katharina Gråman 03, Spårvägen 5.95 | 03 | Spårvägens FK | 5.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Karolina Svensson Karolina Svensson 99, Upsala IF 5.78 | 99 | Upsala IF | 5.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Chase Jackson Chase Jackson 94, USA 18.99 | 94 | USA | 18.99 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jessica Schilder Jessica Schilder 99, NED 18.93 | 99 | NED | 18.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alina Kenzel Alina Kenzel 97, GER 18.43 | 97 | GER | 18.43 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sara Lennman Sara Lennman 96, Spårvägen 18.09 | 96 | Spårvägens FK | 18.09 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Fanny Roos Fanny Roos 95, Malmö 17.98 | 95 | Malmö AI | 17.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Katharina Maisch Katharina Maisch 97, GER 17.78 | 97 | GER | 17.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emilia Malmehed Emilia Malmehed 01, IF Göta 14.87 | 01 | IF Göta Karlstad | 14.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|