0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Spårvägen FK Hässelby SK
Tävlande: 110 (55+55)   Starter: 130 (67+63)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
6.64
98DEN
6.64
  
2Adas Dambrauskas
Adas Dambrauskas 05, LTU
6.66
05LTU
6.66
  
3Marek Zakrzewski
Marek Zakrzewski 05, POL
6.68
05POL
6.68
PB NU20R
  
4Simon Plesse
6.74
Upsala IF
6.74
PB
  
5Johan SjölanderTäby IS
6.75
PB
  
6William Thor
6.77
Strands IF
6.77
PB
  
7Linus Pihl
6.78
IK Lerum FI
6.78
PB
  
8Thomas Jones
6.82
Malmö AI
6.82
  
Heat 1
1Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
6.78
98DEN
6.78
q
  
2Simon Plesse
6.79
Upsala IF
6.79
q
  
3Johan SjölanderTäby IS
6.81
q
  
4Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.90
  
5Viktor Thor
6.98
Strands IF
6.98
  
6Melvin Nilsson
7.42
Turebergs FK
7.42
  
Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson 95, FIN
DNF
95FIN
DNF
  
Heat 2
1Adas Dambrauskas
Adas Dambrauskas 05, LTU
6.70
05LTU
6.70
q
  
2Marek Zakrzewski
Marek Zakrzewski 05, POL
6.76
05POL
6.76
q
  
3Linus Pihl
6.84
IK Lerum FI
6.84
q
  
4William Thor
6.85
Strands IF
6.85
q
  
4Thomas Jones
6.85
Malmö AI
6.85
q
  
6Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
6.94
SB
  
7Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.17
Oskarshamns SK
7.17
SB
  
8Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.30
Sundbybergs IK
7.30
PB
  
M 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson 95, FIN
6.71
95FIN
6.71
  
2Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.79
PB
  
3Viktor Thor
6.82
Strands IF
6.82
SB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Collins Kipruto
Collins Kipruto 94, KEN
1:48.53
94KEN
1:48.53
  
2Alex Kipngetich
Alex Kipngetich 00, KEN
1:48.66
00KEN
1:48.66
PB
  
3Andreas Kramer
1:49.18
Ullevi FK
1:49.18
SB
  
4Pablo Sánchez-Valladares
Pablo Sánchez-Valladares 97, ESP
1:49.26
97ESP
1:49.26
  
5Alexander LundskogUllevi FK
1:49.96
SB
  
6Benjamin Åberg
1:50.36
Hälle IF
1:50.36
PB
  
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi 88, ALG
DNF
88ALG
DNF
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Pihlström
3:38.03
Hälle IF
3:38.03
  
2Jonathan Grahn
3:40.52
Mölndals AIK
3:40.52
PB
  
6 SWE AT
3Cathal Doyle
Cathal Doyle 97, IRL
3:40.66
97IRL
3:40.66
PB
  
4Diriba Girma
Diriba Girma 03, ETH
3:41.11
03ETH
3:41.11
PB
  
5Filip Sasínek
Filip Sasínek 96, CZE
3:41.39
96CZE
3:41.39
  
6Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:43.21
Sävedalens AIK
3:43.21
PB
  
7Giovanni Filippi
Giovanni Filippi 98, ITA
3:43.78
98ITA
3:43.78
  
8Emil Danielsson
3:45.62
Spårvägens FK
3:45.62
SB
  
Raul Villalonga
Raul Villalonga 01, ESP
DNF
01ESP
DNF
  
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi 88, ALG
DNF
88ALG
DNF
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 00, SLO
7.74
00SLO
7.74
SB
  
2Bálint Szeles
Bálint Szeles 98, HUN
7.77
98HUN
7.77
=SB
  
3John Cabang
John Cabang 01, PHI
7.81
01PHI
7.81
  
4Keiso Pedriks
Keiso Pedriks 94, EST
7.86
94EST
7.86
SB
  
5Anton Levin
7.93
Malmö AI
7.93
  
6Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.00
Spårvägens FK
8.00
SB
  
7Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.01
Spårvägens FK
8.01
PB
  
8Linus Otto Boyer
8.18
Upsala IF
8.18
SB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Thomas Carmoy
Thomas Carmoy 00, BEL
2.20
00BEL
2.20
SB
  
2Adónios Mérlos
Adónios Mérlos 99, GRE
2.17
99GRE
2.17
  
3Melwin Lycke HolmKils AIK
2.14
  
3Erik Portillo
Erik Portillo 00, MEX
2.14
00MEX
2.14
SB
  
5Fabian DelrydTäby IS
2.14
  
6Naoto Tobe
Naoto Tobe 92, JPN
2.14
92JPN
2.14
SB
  
7Joakim Wadstein
1.95
Mölndals AIK
1.95
  
Svante Svensson
NH
Sävedalens AIK
NH
  
1.952.002.052.102.142.172.202.23
Carmoy--ooooxxoxxx
Mérlos--ooxoxoxxx
Lycke Holm-ooooxxx
Portillo----oxxx
Delryd--ooxxoxxx
Tobe--oxoxxoxxx
Wadsteinoxxx
Svenssonxxx
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattia Furlani
Mattia Furlani 05, ITA
8.08
05ITA
8.08
PB NU20R
  
2Thobias MontlerUllevi FK
7.91
SB
  
3Joakim Hellbratt
7.44
Huddinge AIS
7.44
  
4Kasper Larsen
Kasper Larsen 99, DEN
7.36
99DEN
7.36
  
5Benjamin Gföhler
Benjamin Gföhler 94, SUI
7.33
94SUI
7.33
  
6Elias Kapell
7.22
Hammarby IF
7.22
  
7Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
6.91
Spårvägens FK
6.91
  
8Gerson Baldé
Gerson Baldé 00, POR
4.92
00POR
4.92
  
Furlanix7.887.958.08x8.01
Montler7.917.756.03r
Hellbratt7.447.277.22x7.32x
Larsen7.317.197.36xxx
Gföhler7.197.297.33
Kapellxx7.22
Pestićxx6.91
Baldé4.92r
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia HenrikssonMalmö AI
7.26
  
2Jael Bestue
Jael Bestue 00, ESP
7.26
00ESP
7.26
  
3Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
7.31
98NOR
7.31
  
4Lotta Kemppinen
Lotta Kemppinen 98, FIN
7.34
98FIN
7.34
=SB
  
5Õilme Võro
Õilme Võro 96, EST
7.36
96EST
7.36
  
6Anna Bongiorni
Anna Bongiorni 93, ITA
7.36
93ITA
7.36
  
7Elvira TanderudUllevi FK
7.44
SB
  
8Asha Philip
Asha Philip 90, GBR
8.33
90GBR
8.33
  
Heat 1
1Julia HenrikssonMalmö AI
7.24
PB
q
  
2Jael Bestue
Jael Bestue 00, ESP
7.25
00ESP
7.25
SB
q
  
3Lotta Kemppinen
Lotta Kemppinen 98, FIN
7.35
98FIN
7.35
q
  
4Asha Philip
Asha Philip 90, GBR
7.43
90GBR
7.43
q
  
5Julia WennerstenIK Ymer
7.57
SB
  
6Sara Wiss
Sara Wiss 87, Lidingö
7.60
IFK Lidingö
7.60
  
7Sonja Stång
Sonja Stång 02, FIN
7.82
02FIN
7.82
  
8Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.83
Mälarhöjdens IK
7.83
SB
  
Heat 2
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
7.29
98NOR
7.29
PB
q
  
2Õilme Võro
Õilme Võro 96, EST
7.37
96EST
7.37
q
  
3Anna Bongiorni
Anna Bongiorni 93, ITA
7.37
93ITA
7.37
q
  
4Elvira TanderudUllevi FK
7.52
q
  
5Filippa SivnertMalmö AI
7.54
  
6Lina Ånstad
7.74
Turebergs FK
7.74
  
7Ella Bestue
Ella Bestue 97, ESP
8.03
97ESP
8.03
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Cátia Azevedo
Cátia Azevedo 94, POR
52.80
94POR
52.80
  
2Alessandra Bonora
Alessandra Bonora 00, ITA
53.61
00ITA
53.61
SB
  
3Lisa Lilja
Lisa Lilja 96, Örgryte
53.66
Örgryte IS
53.66
  
4Linnéa Frobe
55.62
Täby IS
55.62
  
Final B
1Lina Nielsen
Lina Nielsen 96, GBR
52.80
96GBR
52.80
PB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Tureberg
54.13
Turebergs FK
54.13
SB
  
3Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.37
Spårvägens FK
55.37
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Georgia Bell
Georgia Bell 93, GBR
4:03.22
93GBR
4:03.22
PB
  
2Salomé Afonso
Salomé Afonso 97, POR
4:07.56
97POR
4:07.56
  
3Netsanet Desta
Netsanet Desta 00, ETH
4:10.45
00ETH
4:10.45
  
4Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist 01, FIN
4:11.38
01FIN
4:11.38
SB
  
5Nele Weßel
Nele Weßel 99, GER
4:14.66
99GER
4:14.66
  
6Diana Mezuliáníková
Diana Mezuliáníková 92, CZE
4:18.63
92CZE
4:18.63
  
7Emilia Lillemo
4:23.05
Täby IS
4:23.05
SB
  
8Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:26.21
Mölndals AIK
4:26.21
SB
  
Aneta Lemiesz
Aneta Lemiesz 81, POL
DNF
81POL
DNF
  
Josephine Chelangat
Josephine Chelangat 98, KEN
DNF
98KEN
DNF
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Molinarolo
Elisa Molinarolo 94, ITA
4.63
94ITA
4.63
PB NR
  
2Imogen Ayris
Imogen Ayris 00, NZL
4.48
00NZL
4.48
PB
  
3Roberta Bruni
Roberta Bruni 94, ITA
4.48
94ITA
4.48
  
4Saga Andersson
Saga Andersson 00, FIN
4.28
00FIN
4.28
  
5Kajsa Roth
Kajsa Roth 06, IFK Göteborg
4.14
IFK Göteborg
4.14
PB
  
5Silja Andersson
Silja Andersson 03, FIN
4.14
03FIN
4.14
  
7Annika Jönsson
3.81
Spårvägens FK
3.81
  
8Sara WinbergTäby IS
3.81
SB
  
3.62
4.63
3.81
4.73
4.00
4.14
4.28
4.38
4.48
4.58
Molinarolo-
xxo
-
xp
-
-
xo
o
xo
xo
Ayris-
-
-
-
xxo
o
xo
xxx
Bruni-
xxx
-
-
-
xxo
-
xxo
-
Andersson-
-
-
o
o
xxx


Roth-
o
xo
xo
xxx



Andersson-
-
xo
xo
xxx



Jönssono
o
xxx





Winbergxo
o
xxx





K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Milica Gardašević
Milica Gardašević 98, SRB
6.60
98SRB
6.60
  
2Tilde Johansson
6.36
Falkenbergs IK
6.36
SB
  
3Nikola Horowska
Nikola Horowska 01, POL
6.33
01POL
6.33
SB
  
4Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.20
  
5Rougui Sow
Rougui Sow 95, FRA
6.14
95FRA
6.14
  
6Daniela Gubler
Daniela Gubler 94, SUI
6.03
94SUI
6.03
  
7Katharina Gråman
5.95
Spårvägens FK
5.95
  
8Karolina Svensson
5.78
Upsala IF
5.78
  
Gardaševićx6.246.27x6.466.60
Johansson6.346.36x4.896.19x
Horowska6.23x6.236.236.336.16
Hallberg Hossain6.036.206.05x6.136.14
Sow5.976.146.05
Gubler5.955.886.03
Gråman5.95x5.86
Svensson5.535.575.78
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Chase Jackson
Chase Jackson 94, USA
18.99
94USA
18.99
  
2Jessica Schilder
Jessica Schilder 99, NED
18.93
99NED
18.93
  
3Alina Kenzel
Alina Kenzel 97, GER
18.43
97GER
18.43
PB
  
4Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
18.09
Spårvägens FK
18.09
=PB
  
5Fanny Roos
17.98
Malmö AI
17.98
SB
  
6Katharina Maisch
Katharina Maisch 97, GER
17.78
97GER
17.78
  
7Emilia Malmehed
14.87
IF Göta Karlstad
14.87
  
Jacksonx18.3618.6718.9918.5518.67
Schilder18.93x18.92xxx
Kenzel17.4417.7018.1518.43xx
Lennman17.0917.1717.7718.0917.85x
Roos17.3317.98x17.8517.60x
Maisch17.1717.5717.7817.5917.59x
Malmehedx14.8714.2614.6914.8414.53