0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Spårvägen FK Hässelby SK
Tävlande: 251 (139+112)   Starter: 309 (167+142)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
6.91
SB
  
2Jonatan Borg
6.95
Hammarby IF
6.95
SB
  
3Edvard Hansson
7.08
Hässelby SK
7.08
  
4Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.17
Oskarshamns SK
7.17
=SB
  
5Melvin Nilsson
7.25
Turebergs FK
7.25
=PB
  
6Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.35
Sundbybergs IK
7.35
  
Milton CooperBromma IF
DNS
  
Martin Hagberg
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Heat 1
1Martin Hagberg
7.11
Hässelby SK
7.11
q
  
2Milton Cooper
7.17
Bromma IF
7.17
q
  
3Melvin Nilsson
7.26
Turebergs FK
7.26
q
  
4Mindor Bergler
7.50
Hässelby SK
7.50
  
5Samuel Komesha
7.62
Hammarby IF
7.62
  
6Alexander Samson
8.14
Hammarby IF
8.14
  
Heat 2
1Edvard Hansson
7.11
Hässelby SK
7.11
q
  
2Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.26
Oskarshamns SK
7.26
q
  
3Meso JE Egenaonu
7.39
Hammarby IF
7.39
PB
  
4Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
7.48
Leksands FIK
7.48
=SB
  
5Ibrahim AbakarTäby IS
7.65
SB
  
6Erland Wärn
8.20
Bromma IF
8.20
SB
  
Casper GustafssonHanvikens SK
DQ
  
Heat 3
1Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
6.99
q
  
2Jonatan Borg
7.00
Hammarby IF
7.00
SB
q
  
3Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.33
Sundbybergs IK
7.33
q
  
4Kassim Rashid MohamedSundbybergs IK
7.44
  
5John Larsson
7.60
Hammarby IF
7.60
PB
  
6Kasper Langevoort
7.71
Sundbybergs IK
7.71
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Klockar
23.33
Huddinge AIS
23.33
PB
  
2Vincent LindqvistBromma IF
24.48
PB
  
3Meso JE Egenaonu
24.79
Hammarby IF
24.79
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edvin Hagberg
49.40
Hässelby SK
49.40
SB
  
2Felix Ridderstråle
49.64
Piteå IF
49.64
PB
  
3Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Huddinge
52.07
Huddinge AIS
52.07
PB
  
4Viktor HedlundFalu IK
52.75
PB
  
Final B
1Lucas Törnström
49.50
Danderyds SK
49.50
SB
  
2Edvin Unger
52.82
Bromma IF
52.82
PB
  
3Alfred Berglind
52.84
Hammarby IF
52.84
SB
  
Final C
1Filip Herre
51.06
Hammarby IF
51.06
SB
  
2Elias Jungefors
59.17
Hammarby IF
59.17
PB
  
3Erik Alteskog
1:02.60
Hammarby IF
1:02.60
PB
  
Final D
1Albert Söderqvist
53.09
Tullinge FI
53.09
PB
  
2Nikolaos PathiakisHammarby IF
53.22
SB
  
3Victor Johnson
53.36
Bromma IF
53.36
PB
  
4Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
54.85
Mälarhöjdens IK
54.85
  
Final E
1Ludwig Persson
54.54
IF Vingarna
54.54
SB
  
2Carl AnderbergIK Ymer
54.96
SB
  
3William ClasonTäby IS
58.13
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Habtom Asgede
1:50.01
Turebergs FK
1:50.01
SB
  
2Valter Kjellberg
1:53.10
Turebergs FK
1:53.10
PB
  
3Kevin Bodén
1:53.23
Mölndals AIK
1:53.23
PB
  
4Jimmy Öhman
1:53.94
Gefle IF
1:53.94
PB
  
5Alexander NyströmRehns BK
1:56.33
SB
  
6Axel Alness Borg
1:57.94
IFK Lidingö
1:57.94
  
Uğur Bilgi
Uğur Bilgi 97, TUR
DNF
97TUR
DNF
  
Final B
1Erik Skoglund
1:54.02
Danderyds SK
1:54.02
PB
  
2Johan Eriksson
1:54.16
Turebergs FK
1:54.16
SB
  
3Jacob Åhman
1:54.23
IF Göta Karlstad
1:54.23
PB
  
4Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
1:55.46
PB
  
5Simon Sandkvist
2:01.63
Spårvägens FK
2:01.63
  
6Lucas Wall
Lucas Wall 07, IFK Umeå
2:01.70
IFK Umeå
2:01.70
  
Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
1Arvid AhlstrandBoo IF
2:10.26
PB
  
2Allan Herulf
Allan Herulf 06, Löparnas vänner
2:10.57
Löparnas vänner IF
2:10.57
PB
  
3Ruben Hård
Ruben Hård 06, Löparnas vänner
2:14.34
Löparnas vänner IF
2:14.34
PB
  
4Anders Klockar
2:18.28
Huddinge AIS
2:18.28
  
5Daniel Förberg
2:22.43
Fredrikshofs FIF
2:22.43
SB
  
Bienvenue Musore
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jeppe Risvig
Jeppe Risvig 01, DEN
3:44.68
01DEN
3:44.68
PB
  
2Oliver Löfqvist
3:46.46
Spårvägens FK
3:46.46
PB
  
3Olof Silvander
3:47.20
IFK Lidingö
3:47.20
PB
  
4Alexander Nilsson
3:48.83
Mölndals AIK
3:48.83
SB
  
5Eric Källman
3:54.99
Mölndals AIK
3:54.99
PB
  
6Erik Nederheim
3:56.50
Täby IS
3:56.50
SB
  
7Samuel Berhane
4:09.90
Hässelby SK
4:09.90
SB
  
Kevin Bodén
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Final B
1Sebastian Lörstad
3:55.59
IFK Lidingö
3:55.59
PB
  
2Victor Urquhart Smångs
3:56.43
Spårvägens FK
3:56.43
PB
  
3Milian Hentschke
3:59.64
Tullinge FI
3:59.64
PB
  
4Nils Bredin
3:59.86
Hälle IF
3:59.86
PB
  
5Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:01.37
Spårvägens FK
4:01.37
SB
  
6Noa Steiner
4:02.49
Turebergs FK
4:02.49
SB
  
7Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
4:02.86
Västerås FK
4:02.86
PB
  
8Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
4:03.54
KFUM Örebro
4:03.54
PB
  
9Stefan Ritte
4:14.05
IFK Tumba
4:14.05
PB
  
10Jakob Bergström
4:21.36
Turebergs FK
4:21.36
  
Axel Alness BorgIFK Lidingö
DNF
  
Final C
1August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
4:07.01
Spårvägens FK
4:07.01
PB
  
2Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
4:08.58
Västerås FK
4:08.58
PB
  
3Eerik Nöu Wihlborg
4:10.42
IS Göta
4:10.42
PB
  
4Vilhelm Lood Falgén
4:10.66
Turebergs FK
4:10.66
PB
  
5Rickard Pell
4:10.75
Hässelby SK
4:10.75
SB
  
6Jonas Atlassi
4:12.45
IFK Lidingö
4:12.45
PB
  
7Theodor Broms
Theodor Broms 02, Tullinge FI
4:12.47
Tullinge FI
4:12.47
PB
  
8Jamie Wise
Jamie Wise 95, Spårvägen
4:12.77
Spårvägens FK
4:12.77
PB
  
Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
Final D
1Emil Corlevi
4:17.78
IFK Lidingö
4:17.78
PB
  
2Elvin Thorsén
Elvin Thorsén 05, Löparnas vänner
4:19.52
Löparnas vänner IF
4:19.52
PB
  
3Simon Rowland
4:20.75
Hammarby IF
4:20.75
PB
  
4Lucas Björfelt
4:21.20
IF Göta Karlstad
4:21.20
PB
  
5Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:25.26
PB
  
6Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
4:27.43
Västerås FK
4:27.43
  
7Otto Wendle Lindestam
4:28.35
Spårvägens FK
4:28.35
PB
  
8Axel Strinning
4:28.66
Bromma IF
4:28.66
PB
  
9Fredrik Nybäck
4:29.19
Spårvägens FK
4:29.19
SB
  
10Johan Åkerström
4:32.57
Turebergs FK
4:32.57
  
11William Clason
4:50.24
Täby IS
4:50.24
  
Fredrik Eckerström
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus Otto Boyer
8.15
Upsala IF
8.15
SB
  
2Elias Martinsson
8.18
Mölndals AIK
8.18
SB
  
3Ludvig All
8.28
Täby IS
8.28
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.29
Eskilstuna FI
8.29
  
5Erik Dahlberg
Erik Dahlberg 02, Spårvägen
8.58
Spårvägens FK
8.58
  
6Isac Svensson
8.80
IFK Halmstad
8.80
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
DNF
  
Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
Heat 1
1Ludvig All
8.17
Täby IS
8.17
q
  
2Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.22
Eskilstuna FI
8.22
SB
q
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.29
q
  
4Erik Dahlberg
Erik Dahlberg 02, Spårvägen
8.54
Spårvägens FK
8.54
q
  
Heat 2
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.01
Spårvägens FK
8.01
SB
q
  
2Linus Otto Boyer
8.20
Upsala IF
8.20
SB
q
  
3Elias Martinsson
8.24
Mölndals AIK
8.24
SB
q
  
4Isac Svensson
8.76
IFK Halmstad
8.76
PB
q
  
5Gustaf Vennerholm
8.76
Spårvägens FK
8.76
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 00, NOR
2.07
00NOR
2.07
  
2Hampus Carlens
1.95
IFK Lidingö
1.95
SB
  
3Emil De Maria PeterssonTurebergs FK
1.89
  
4Elias Sahlin
1.86
IFK Lidingö
1.86
  
5Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
1.86
Västerås FK
1.86
  
6Tom Emfel
Tom Emfel 06, Hammarby
1.74
Hammarby IF
1.74
PB
  
7Alexander Samson
1.56
Hammarby IF
1.56
=PB
  
1.50
1.89
1.56
1.92
1.62
1.95
1.68
2.01
1.74
2.07
1.80
2.12
1.83
1.86
Raa-
-
-
-
-
-
-
xxo
-
o
-
xxx
-
-
Carlens-
-
-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
De Maria Petersson-
o
-
-
-
xxx
-
-
-
-
o
Sahlin-
xxp
-
-
-
-
-
-
o
Wiklund-
-
-
xxx
-
-
-
-
xxo
xxo
Emfel-
-
o
xo
o
xxx


Samsono
xxo
xxx





M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Asker
5.05
Örgryte IS
5.05
  
2Harald GemmelTäby IS
4.95
  
3Axel Rogö
Axel Rogö 07, IFK Göteborg
4.85
IFK Göteborg
4.85
  
4Oliver Sandberg
4.85
Huddinge AIS
4.85
  
5Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
4.75
Västerås FK
4.75
  
5Carl Sténson
4.75
Hellas FK
4.75
  
7Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.75
KFUM Örebro
4.75
  
8Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
4.65
IFK Göteborg
4.65
  
9Alexander Heaton
4.45
Huddinge AIS
4.45
  
10Gustav Karlén
Gustav Karlén 07, Västerås FK
4.30
Västerås FK
4.30
  
11Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
4.15
Västerås FK
4.15
  
12Theodor HåkanssonHammarby IF
4.15
PB
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
4.00
4.95
4.15
5.05
4.30
5.25
4.45
4.55
4.65
4.75
4.85
Asker-
-
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
o
Gemmel-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
-
Rogö-
-
-
xxx
-
-
-
o
-
o
Sandberg-
xxx
-
-
o
o
-
xxo
xo
Rahm-
-
-
-
-
-
or

Sténson-
-
-
-
-
o
o
xxx
Carlsson-
xxx
-
-
-
-
-
xo
-
Eneman-
-
o
o
-
xo
-
xxx
Heaton-
-
o
xxo
xxx



Karléno
o
o
xxx




Wiklundo
xo
xxx





Håkanssono
xxo
xxx





Söderström Eskonniemi-
-
-
xxx




M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Niklas Wall
7.19
Hammarby IF
7.19
  
2Filip Olsson
7.06
Bromma IF
7.06
  
3Oliver Ericsson
6.95
Spårvägens FK
6.95
SB
  
4Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås FK
6.79
Västerås FK
6.79
PB
  
5Rickard WillmanTäby IS
6.54
SB
  
6Aron Gullberg
6.30
Hammarby IF
6.30
PB
  
7Anton Roslund
6.26
Hammarby IF
6.26
  
8Samuel Komesha
6.22
Hammarby IF
6.22
  
9Mattias Sunneborn
5.89
Spårvägens FK
5.89
  
10Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
5.83
  
11Linus MattssonTäby IS
5.57
  
12Meso JE Egenaonu
5.50
Hammarby IF
5.50
  
13Leo Miljateig
4.99
Hammarby IF
4.99
  
14Alexander Samson
4.88
Hammarby IF
4.88
PB
  
15Gustaf Vennerholm
4.85
Spårvägens FK
4.85
  
16Isac Svensson
4.71
IFK Halmstad
4.71
  
17Anders Olsson
4.54
Turebergs FK
4.54
  
18Sture Holmberg
4.49
Huddinge AIS
4.49
  
19Joel EnanderTäby IS
3.91
  
Samuel EkelundIF Göta Karlstad
NM
  
Wallx7.167.195.977.18x
Olsson6.776.94x7.066.88x
Ericsson6.616.606.77x6.846.95
Dag6.526.79x6.74xx
Willmanx6.54x2.63xx
Gullberg6.026.246.296.30x
Roslund5.875.806.264.324.475.90
Komesha5.916.225.925.775.42
Sunneborn5.895.685.86
Antivilo Lindsjöö5.755.835.81
Mattsson5.575.423.44
JE Egenaonu5.50x5.48
Miljateigx4.994.44
Samson4.854.884.71
Vennerholmx3.624.85
Svensson4.71xx
Olsson4.354.544.50
Holmbergx1.464.49
Enanderx3.91x
Ekelundxxx
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Patrik Lindstedt
16.59
Hässelby SK
16.59
  
Lindstedtxx16.5916.4416.5716.50
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
17.85
Västerås FK
17.85
  
Bystedt17.7417.85x17.8417.35x
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma JanssonFalu IK
7.66
SB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.79
Mälarhöjdens IK
7.79
SB
  
3Nellie Wartanian
7.90
IFK Umeå
7.90
  
4Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
8.02
Råby-Rekarne FIF
8.02
  
5Kajsa Myhr
8.24
Marieby GIF
8.24
=PB
  
6Freja AvebäckMalmö AI
8.46
  
7Linnéa Sillén
8.63
Hammarby IF
8.63
  
Victoria DavidssonHuddinge AIS
DNS
  
Heat 1
1Emma JanssonFalu IK
7.71
SB
q
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.82
Mälarhöjdens IK
7.82
SB
q
  
3Kajsa Myhr
8.24
Marieby GIF
8.24
=PB
q
  
4Freja AvebäckMalmö AI
8.42
SB
q
  
5Linnéa Sillén
8.59
Hammarby IF
8.59
PB
q
  
6Emelie Edholm
8.75
Malmö AI
8.75
PB
  
7Emmy Vallin
9.41
Hammarby IF
9.41
PB
  
Heat 2
1Nellie Wartanian
7.87
IFK Umeå
7.87
SB
q
  
2Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
7.93
Råby-Rekarne FIF
7.93
SB
q
  
3Victoria DavidssonHuddinge AIS
8.05
SB
q
  
4Anneli Virenius BergsjöVallentuna FK
8.67
SB NR55
  
5Lisa AppelquistBromma IF
8.68
PB
  
6Sofia Håkansson
9.77
Hammarby IF
9.77
=PB
  
7Ellen WestlingFalu IK
10.87
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Jansson
25.29
Falu IK
25.29
  
2Johanna Pihl
26.64
Hässelby SK
26.64
  
3Fatima Cruz BarreraHuddinge AIS
28.46
PB
  
Final B
1Hanna Enlund
Hanna Enlund 01, Spårvägen
26.30
Spårvägens FK
26.30
SB
  
2Anneli Virenius BergsjöVallentuna FK
29.11
SB NR55
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Helander
54.73
Upsala IF
54.73
PB
  
2Josephine Risberg ThoorMalmö AI
54.87
  
3Anna Øbakke Lange
Anna Øbakke Lange 99, DEN
55.10
99DEN
55.10
PB
  
4Ebba Svantesson
55.75
Upsala IF
55.75
SB
  
Final B
1Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
57.85
Västerås FK
57.85
  
2Tyra Landin
Tyra Landin 02, Upsala IF
57.87
Upsala IF
57.87
  
3Lia Cederberg
58.10
Täby IS
58.10
SB
  
4Ella Johansson
58.24
Hammarby IF
58.24
PB
  
Final C
1Lisa Mårtensson
58.36
Huddinge AIS
58.36
PB
  
2Evelina Hamos
59.38
Täby IS
59.38
SB
  
3Emilia HermanssonTäby IS
59.75
PB
  
4Amanda Cederberg
1:00.12
Täby IS
1:00.12
PB
  
Final D
1Clara Herge
1:00.54
Bromma IF
1:00.54
PB
  
2Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
1:02.01
PB
  
3Filippa Kopparhed
1:03.42
Hässelby SK
1:03.42
PB
  
4Suzanne Lesage
1:06.01
Bromma IF
1:06.01
  
Final E
1Skye Verwey
Skye Verwey 02, GBR
59.75
02GBR
59.75
PB
  
2Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
1:07.72
Hässelby SK
1:07.72
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Linde
2:11.27
Täby IS
2:11.27
  
2Madeleine Björlin-Delmar
2:11.58
IFK Göteborg
2:11.58
SB
  
3Lovisa Bivstedt
2:13.07
Hässelby SK
2:13.07
  
4Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:26.95
Turebergs FK
2:26.95
  
5Denise Kemi RehnborgMalmö AI
2:28.57
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Wilma Ehrnborg
4:30.47
Mölndals AIK
4:30.47
PB
  
2Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
4:31.38
Upsala IF
4:31.38
SB
  
3Frederica Richards
4:33.57
Spårvägens FK
4:33.57
SB
  
4Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
4:38.33
Spårvägens FK
4:38.33
  
5Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
4:38.72
Västerås FK
4:38.72
SB
  
6My Rundgren
My Rundgren 03, Upsala IF
4:41.02
Upsala IF
4:41.02
PB
  
7Anastasia Nilsson
4:46.14
Spårvägens FK
4:46.14
PB
  
8Olivia Grahn
4:53.62
Hammarby IF
4:53.62
  
Ebba Broms
Ebba Broms 05, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Melissa Bentayeb
4:48.88
Täby IS
4:48.88
PB
  
2Ella Laine
Ella Laine 06, IF Göta
4:49.96
IF Göta Karlstad
4:49.96
PB
  
3Inari Laihonen Sandamas
4:52.20
Västerås FK
4:52.20
PB
  
4Hannah Lahti
Hannah Lahti 05, Västerås FK
4:54.41
Västerås FK
4:54.41
PB
  
5Leira Sandvall
Leira Sandvall 09, Västerås FK
4:56.25
Västerås FK
4:56.25
PB
  
6Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
4:58.09
Västerås FK
4:58.09
SB
  
7Lina Garbell
4:59.07
Upsala IF
4:59.07
PB
  
8Ebba Wetterberg
5:02.08
Bromma IF
5:02.08
PB
  
9Vendela Hillström
5:08.93
Spårvägens FK
5:08.93
PB
  
10Nora Ekdahl Nyström
5:14.00
Spårvägens FK
5:14.00
SB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alva von Gerber
8.41
Huddinge AIS
8.41
=PB
  
2Sonja Stång
Sonja Stång 02, FIN
8.43
02FIN
8.43
PB
  
3Esther Sahlqvist
8.49
Hammarby IF
8.49
PB
  
4Katharina Gråman
8.51
Spårvägens FK
8.51
SB
  
5Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.54
  
6Elin Lindeblad
Elin Lindeblad 95, IFK Växjö
8.56
IFK Växjö
8.56
  
7Karin Bengtsson
8.77
Hanvikens SK
8.77
SB
  
8Julia Håkansson
8.94
Hässelby SK
8.94
  
Heat 1
1Alva von Gerber
8.41
Huddinge AIS
8.41
=PB
q
  
2Katharina Gråman
8.60
Spårvägens FK
8.60
q
  
3Julia Håkansson
8.85
Hässelby SK
8.85
q
  
4Olivia Köhler
Olivia Köhler 00, Spårvägen
9.05
Spårvägens FK
9.05
PB
  
5Elin Hjertzell
9.34
Huddinge AIS
9.34
  
Heat 2
1Esther Sahlqvist
8.56
Hammarby IF
8.56
q
  
2Elin Lindeblad
Elin Lindeblad 95, IFK Växjö
8.66
IFK Växjö
8.66
q
  
3Lii Jabbour
9.08
Hammarby IF
9.08
  
4Nellie Wartanian
9.11
IFK Umeå
9.11
PB
  
5Kajsa Myhr
9.27
Marieby GIF
9.27
PB
  
6Livia Salov KlaessonHässelby SK
9.28
  
Heat 3
1Sonja Stång
Sonja Stång 02, FIN
8.49
02FIN
8.49
q
  
2Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.59
q
  
3Karin Bengtsson
8.90
Hanvikens SK
8.90
q
  
4Johanna CarlssonMalmö AI
8.96
SB
  
5Ebba SjöströmTäby IS
9.13
  
6Eleonora WahlinTäby IS
9.24
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.77
Göteborgs KIK
1.77
SB
  
2Sarah Van Beilen
1.71
Hässelby SK
1.71
SB
  
3Lina Bjerkestam
1.68
Huddinge AIS
1.68
  
4Anna Möller
Anna Möller 06, Södertälje IF
1.65
Södertälje IF
1.65
  
5Wilma AlexanderssonHuddinge AIS
1.59
  
5Emma Walfridsson
1.59
Hanvikens SK
1.59
  
7Maja McCarthy
1.53
Hammarby IF
1.53
  
1.45
1.71
1.50
1.74
1.53
1.77
1.56
1.80
1.59
1.62
1.65
1.68
Söderström-
o
-
xxo
-
xo
-
xxx
-
o
o
o
Van Beilen-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
xo
Bjerkestam-
xxx
-
-
-
-
o
xo
xo
Möller-
-
-
o
o
o
o
xxx
Alexandersson-
-
-
o
o
xxx


Walfridsson-
o
-
o
o
xxx


McCarthyxo
o
o
xxx




K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
3.80
Turebergs FK
3.80
  
2Lovisa BlomqvistMarieby GIF
3.72
  
3Petra Olsen
Petra Olsen 90, KFUM Örebro
3.62
KFUM Örebro
3.62
  
4Linnéa Lindqvist
Linnéa Lindqvist 06, Västerås FK
3.52
Västerås FK
3.52
SB
  
Johanna HellmanIFK Lidingö
NH
  
Ebba Holmén
Ebba Holmén 08, IFK Göteborg
NH
IFK Göteborg
NH
  
Alannah HellstadiusHammarby IF
NH
  
3.223.323.423.523.623.723.803.82
Pott---ooooxxx
Blomqvist--ooooxxxx
Olsen----o--xxx
Lindqvistooxxooxxx
Hellman---xxx
Holménxxx
Hellstadiusxxx
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Cajsa Augustsson
6.07
Örgryte IS
6.07
PB
  
2Elin Hjertzell
5.51
Huddinge AIS
5.51
  
3Agnes Jansson
5.38
Hammarby IF
5.38
SB
  
4Matilda HalfwordsonBromma IF
5.32
  
5Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
5.31
  
6Ella Johansson
5.30
Hammarby IF
5.30
PB
  
7Johanna Pihl
5.25
Hässelby SK
5.25
  
8Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
5.04
Hanvikens SK
5.04
  
9Victoria DavidssonHuddinge AIS
4.92
  
10Vilma StolpenTäby IS
4.70
  
11Linnéa Sillén
4.39
Hammarby IF
4.39
  
12Alva Attersand
4.33
Hammarby IF
4.33
  
13Sofia Håkansson
3.90
Hammarby IF
3.90
  
14Emmy Vallin
3.60
Hammarby IF
3.60
PB
  
15Ellen WestlingFalu IK
3.09
  
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Eskilstuna FI
NM
Eskilstuna FI
NM
  
Augustsson3.565.97xx6.07x
Hjertzell4.085.51x5.51xx
Jansson5.363.78x5.383.924.06
Halfwordson4.075.325.18
Neudinger Nellmer5.185.275.315.295.14x
Johansson5.305.235.305.305.225.30
Pihlxx5.25xxx
Boric4.995.024.905.04xx
Davidssonx4.924.51
Stolpenx4.703.03
Sillén2.874.393.98
Attersandx4.334.13
Håkansson3.673.903.76
Vallin3.383.603.46
Westlingx3.09x
Gustafssonxxx
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emmie Wedin
12.20
Turebergs FK
12.20
PB
  
2Matilda HalfwordsonBromma IF
12.00
PB
  
3Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.26
Spårvägens FK
11.26
SB
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
10.90
Turebergs FK
10.90
PB
  
5Tilde Norrbrand
10.81
Turebergs FK
10.81
=PB
  
6Anna Tolonen Albrecht
10.61
Spårvägens FK
10.61
  
7Alice Helge
10.55
Täby IS
10.55
SB
  
8Sofia Deresiewicz
10.10
Sundbybergs IK
10.10
PB
  
9Alva Attersand
9.83
Hammarby IF
9.83
PB
  
Wedin11.789.7911.66x11.6712.20
Halfwordson11.3311.84x11.9212.0012.00
Stens11.0711.26x11.25xx
Bonow10.7910.7810.90x
Norrbrand10.7210.56x10.81x10.70
Tolonen Albrecht10.4210.1810.3010.6110.5510.38
Helge10.2910.5510.4510.48
Deresiewicz9.909.8110.109.519.219.55
Attersandxx9.83
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonna LundgrenSkruvs IF
14.64
  
2Tova Björngard
12.07
Upsala IF
12.07
PB
  
Lundgrenx14.64xx14.2114.24
Björngardx11.0711.05x12.07x
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara Forssell
20.94
IF Göta Karlstad
20.94
SB
  
2Grete Ahlberg
20.61
Hammarby IF
20.61
  
3Rebecka Hallerth
20.46
Spårvägens FK
20.46
PB
  
4Kristina Andersson
16.84
Råby-Rekarne FIF
16.84
  
5Rut Grufman
14.27
Täby IS
14.27
  
6Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
12.64
Råby-Rekarne FIF
12.64
  
7Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
12.30
Råby-Rekarne FIF
12.30
  
Forssellx20.4020.9420.64x20.59
Ahlberg20.0120.2920.6120.49xx
Hallerth19.25x18.6919.4720.0720.46
Andersson16.71x16.8416.43x16.60
Grufmanxx13.9914.27x14.25
Essman12.6212.2912.6412.11x12.41
Essman11.4912.1211.5412.0412.3012.27