0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Eva Lisa Holtz arena   Arrangör: IF Göta Karlstad
Tävlande: 339 (145+194)   Starter: 872 (368+504)

Män
M 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Alexander Oliver
6.88
IF Göta Karlstad
6.88
PB
  
2Herman ForsbergUllevi FK
6.91
PB
  
3Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
7.19
Mariestads AIF
7.19
PB
  
4Shakeem Reid
7.28
Örgryte IS
7.28
  
5Jonas Ellison
7.30
Örgryte IS
7.30
PB
  
6Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
7.39
IF Göta Karlstad
7.39
  
7Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
7.42
  
Samuel Ekelund
DNS
IF Göta Karlstad
DNS
  
Heat 1
27 jan
27 jan
1Alexander Oliver
7.01
IF Göta Karlstad
7.01
q
  
2Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
7.23
Mariestads AIF
7.23
SB
q
  
3Shakeem Reid
7.24
Örgryte IS
7.24
SB
q
  
4Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
7.38
PB
q
  
5Albin Enbacker
7.62
IF Göta Karlstad
7.62
SB
  
Heat 2
27 jan
27 jan
1Herman ForsbergUllevi FK
6.93
PB
q
  
2Samuel Ekelund
7.01
IF Göta Karlstad
7.01
PB
q
  
3Jonas Ellison
7.33
Örgryte IS
7.33
PB
q
  
4Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
7.37
IF Göta Karlstad
7.37
PB
q
  
5Ali Diakite
7.82
IK Wilske
7.82
SB
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
28 jan
28 jan
1Linus Pihl
21.33
IK Lerum FI
21.33
  
2Eljas Aalto
Eljas Aalto 96, FIN
21.49
96FIN
21.49
SB
  
3Edvard Hansson
21.91
Hässelby SK
21.91
PB
  
Final B
28 jan
28 jan
1Emil Johansson
21.33
Turebergs FK
21.33
PB
  
2Alexander Oliver
21.74
IF Göta Karlstad
21.74
PB
  
3Arvid Gustafsson
22.04
Mölndals AIK
22.04
PB
  
Final C
28 jan
28 jan
1Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
22.76
IFK Växjö
22.76
SB
  
2Jonathan Johansson
22.77
Sävedalens AIK
22.77
PB
  
3Anton Bertilsson
23.31
IFK Växjö
23.31
  
Final D
28 jan
28 jan
1Marcus Johansson
23.20
Örgryte IS
23.20
PB
  
2Albin Hagstedt
23.30
Örgryte IS
23.30
  
3Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
23.35
Mariestads AIF
23.35
PB
  
4Wissam Al Mahmoud
23.41
KFUM Örebro
23.41
PB
  
5Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
23.44
Trollhättan FIK
23.44
PB
  
Final E
28 jan
28 jan
1Shakeem Reid
23.45
Örgryte IS
23.45
PB
  
2Jonas Ellison
23.66
Örgryte IS
23.66
PB
  
3Albin Enbacker
24.24
IF Göta Karlstad
24.24
PB
  
4Martin Åhgren
24.61
IF Göta Karlstad
24.61
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final A
27 jan
27 jan
1Anton Bertilsson
49.89
IFK Växjö
49.89
SB
  
2Martin Selin
50.23
Ullevi FK
50.23
SB
  
3Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
50.50
IFK Växjö
50.50
SB
  
4Nils Thornberg
50.91
Ullevi FK
50.91
  
Final B
27 jan
27 jan
1Albin Hagstedt
50.39
Örgryte IS
50.39
PB
  
2Karl Aderstedt AlthoffMölndals AIK
53.04
PB
  
3Nils Askelund
58.69
Mölndals AIK
58.69
  
Erik Larripa TaxellHässelby SK
DQ
  
Final C
27 jan
27 jan
1Hubert AmberntssonMölndals AIK
57.11
PB
  
2Wilhelm Kardemark
58.90
Örgryte IS
58.90
SB
  
3Magnus ThorstenssonIF Göta Karlstad
59.16
PB
  
4Fredrik Førland WelanderIF Göta Karlstad
59.98
SB
  
M 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Benjamin Åberg
1:51.85
Hälle IF
1:51.85
SB
  
2Jacob Åhman
1:55.31
IF Göta Karlstad
1:55.31
PB
  
3Nils Erixon
2:03.89
IF Göta Karlstad
2:03.89
PB
  
Anton Bertilsson
DNF
IFK Växjö
DNF
  
M 1500 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Karl Aderstedt AlthoffMölndals AIK
4:16.66
PB
  
2David Kjellén
4:20.29
IF Göta Karlstad
4:20.29
PB
  
3Hubert Amberntsson
4:31.71
Mölndals AIK
4:31.71
  
4Karl-Martin Nordling
4:42.64
IF Göta Karlstad
4:42.64
SB
  
5Fredrik Førland WelanderIF Göta Karlstad
4:51.43
PB
  
M Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Joakim Wadstein
2.00
Mölndals AIK
2.00
  
2Philip Bayer
1.94
Mölndals AIK
1.94
  
3Robin Lövdal
1.94
Karlskoga FIF
1.94
  
4Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
1.85
Mariestads AIF
1.85
  
5Albin WestlundKils AIK
1.80
  
6Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
1.80
Trollhättan FIK
1.80
  
7Anders Möller
1.80
IF Göta Karlstad
1.80
PB
  
8Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
1.75
IF Göta Karlstad
1.75
SB
  
9Mats Nagle
Mats Nagle 60, KFUM Örebro
1.45
KFUM Örebro
1.45
  
10Christoffer NilssonIF Göta Karlstad
1.00
PB
  
1.00
1.80
1.05
1.85
1.40
1.88
1.45
1.91
1.50
1.94
1.65
1.97
1.70
2.00
1.75
2.04
Wadstein-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
xo
-
xo
-
xxx
Bayer-
-
-
o
-
-
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
Lövdal-
o
-
o
-
xxo
-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
Popa-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
xxo
xo
Westlund-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
o
Freiholtz-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
xo
Möller-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
Dawood-
xxx
-
-
-
-
xo
o
o
Nagle-
-
o
o
xxx



Nilssonxo
xxx






M Längd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Oliwer DanielssonÖrgryte IS
7.00
SB
  
2Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.96
SB
  
3Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
6.93
Mariestads AIF
6.93
PB
  
4Karl-William EinarsonIF Göta Karlstad
6.75
PB
  
5Marcus Johansson
6.63
Örgryte IS
6.63
  
6Axel Eenfeldt
6.34
Örgryte IS
6.34
SB
  
7Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
6.25
IF Göta Karlstad
6.25
  
8Samuel Ekelund
5.36
IF Göta Karlstad
5.36
  
Danielsson7.00xxxx
Gustavsson6.71xx6.826.966.67
Popa6.586.596.866.666.806.93
Einarson6.75x6.504.926.726.70
Johanssonxx4.98xx6.63
Eenfeldt6.196.256.34xxx
Dawood5.236.256.135.495.514.76
Ekelundx5.36x5.14xx
M Tresteg     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Lukas Edqvist
15.35
Örgryte IS
15.35
SB
  
2Melker Manne
14.81
Ullevi FK
14.81
  
3Oskar Weidenholm
14.80
Mölndals AIK
14.80
=SB
  
4Simen Gimnes
Simen Gimnes 03, NOR
14.49
03NOR
14.49
SB
  
5Markus LundborgUllevi FK
14.24
SB
  
6Jonas Gustén
13.56
Ullevi FK
13.56
SB
  
7Noah Hedenblom
12.74
Mölndals AIK
12.74
  
8Johannes LundqvistUllevi FK
12.47
SB
  
9Jonas Gällstedt
12.13
Upsala IF
12.13
SB
  
Edqvistxx14.48x15.35x
Manne14.7714.81x14.71x14.73
Weidenholmxx14.6714.6214.80
Gimnesxx14.3814.49x13.57
Lundborgx13.6613.9113.5913.9814.24
Gustén13.51xxx13.5611.57
Hedenblom12.7412.47xx12.5712.71
Lundqvistx12.3112.4112.0911.7412.47
Gällstedtxx12.13
M Kula     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.54
Hässelby SK
15.54
  
2Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
11.63
  
Lind14.75x15.54xxx
Throgen-Hedin10.8211.4311.6311.3511.2511.07
M Vikt     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ragnar Carlsson
21.73
Hässelby SK
21.73
SB
  
2Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
16.64
Hässelby SK
16.64
SB
  
Carlsson21.73xx21.0921.6521.23
Lindxxxx16.0516.64
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Erik Larripa Taxell
12.91
Hässelby SK
12.91
  
2William MalmströmÖrgryte IS
9.46
PB
  
Larripa Taxellx11.7212.2912.9111.4412.39
Malmström8.809.399.469.208.519.31
P17 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
7.17
07NOR
7.17
SB
  
2Jonas Gällstedt
7.23
Upsala IF
7.23
PB
  
3David Blixt
7.29
Mölndals AIK
7.29
=PB
  
4Jenson King
7.41
KFUM Arvika
7.41
=PB
  
5Hugo Persson
7.42
Mölndals AIK
7.42
  
6Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
7.49
PB
  
7Svante Krutrök
7.54
Mölndals AIK
7.54
PB
  
8Alfred Ostwald
7.63
Örgryte IS
7.63
  
Heat 1
27 jan
27 jan
1Jonas Gällstedt
7.27
Upsala IF
7.27
q
  
2David Blixt
7.29
Mölndals AIK
7.29
=PB
q
  
3Svante Krutrök
7.57
Mölndals AIK
7.57
q
  
4Alfred Ostwald
7.59
Örgryte IS
7.59
PB
q
  
5Erik Pikkuniemi
7.87
Hässelby SK
7.87
SB
  
6Patrick Lepasalu
8.16
IF Göta Karlstad
8.16
PB
  
7Ludvig WalanKils AIK
8.56
PB
  
Heat 2
27 jan
27 jan
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
7.29
07NOR
7.29
q
  
2Hugo Persson
7.40
Mölndals AIK
7.40
q
  
3Jenson King
7.41
KFUM Arvika
7.41
PB
q
  
4Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
7.50
PB
q
  
5Ove Hagström
7.72
Örgryte IS
7.72
PB
  
6Leo Andorf
Leo Andorf 08, Hässelby
7.73
Hässelby SK
7.73
PB
  
7Lukas ErikssonKils AIK
8.04
PB
  
8Tage Sköld
8.12
Mölndals AIK
8.12
SB
  
P17 200 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Jenson King
23.21
KFUM Arvika
23.21
PB
  
2Hugo Persson
23.91
Mölndals AIK
23.91
PB
  
3Alfred Ostwald
24.59
Örgryte IS
24.59
PB
  
Final B
28 jan
28 jan
1Svante Krutrök
24.44
Mölndals AIK
24.44
PB
  
2Tage Sköld
25.90
Mölndals AIK
25.90
PB
  
Daniel OtterdahlÖrgryte IS
DQ
  
Final C
28 jan
28 jan
1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
24.53
PB
  
2Noah Hedenblom
24.81
Mölndals AIK
24.81
PB
  
3Lukas ErikssonKils AIK
26.41
PB
  
Final D
28 jan
28 jan
1Leo Andorf
Leo Andorf 08, Hässelby
24.39
Hässelby SK
24.39
PB
  
2Otto Hallgren
25.06
IF Göta Karlstad
25.06
PB
  
3Patrick Lepasalu
27.61
IF Göta Karlstad
27.61
PB
  
P17 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Lucas Björfelt
2:10.03
IF Göta Karlstad
2:10.03
SB
  
2Ludvig Walan
2:30.09
Kils AIK
2:30.09
PB
  
3Ante Arvelius
2:30.78
IF Göta Karlstad
2:30.78
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
8.18
07NOR
8.18
PB
  
2David Blixt
8.39
Mölndals AIK
8.39
  
3Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.43
PB
  
4Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
8.69
  
5Leo Andorf
Leo Andorf 08, Hässelby
10.16
Hässelby SK
10.16
PB
  
6Erik Pikkuniemi
10.64
Hässelby SK
10.64
PB
  
7Lukas ErikssonKils AIK
10.92
  
8Ludvig WalanKils AIK
11.50
  
P17 60 m häck (91.4 cm) extra     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
8.42
07NOR
8.42
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.60
=PB
  
Final B
28 jan
28 jan
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
8.25
07NOR
8.25
PB
  
2David Blixt
8.26
Mölndals AIK
8.26
PB
  
3Lukas ErikssonKils AIK
10.64
PB
  
4Ludvig WalanKils AIK
11.62
  
P17 Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Ludvig WalanKils AIK
1.71
PB
  
2Ove Hagström
1.63
Örgryte IS
1.63
  
1.501.551.601.631.661.691.711.73
Walanooooxoxoxoxxx
Hagström--oxo-xxx
P17 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ove Hagström
4.40
Örgryte IS
4.40
  
4.204.404.53
Hagströmoxoxxx
P17 Längd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Daniel Otterdahl
6.45
Örgryte IS
6.45
  
2Erik Pikkuniemi
6.11
Hässelby SK
6.11
PB
  
3Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
5.94
  
4Tage Sköld
5.67
Mölndals AIK
5.67
SB
  
5Edwin Larripa TaxellHässelby SK
5.61
  
6Leo Andorf
Leo Andorf 08, Hässelby
5.13
Hässelby SK
5.13
PB
  
Otterdahlx6.33xx6.45x
Pikkuniemi5.875.80x5.93x6.11
Antivilo Lindsjöö5.845.945.915.765.585.81
Sköldxxxx5.67x
Larripa Taxell5.595.38x5.365.615.48
Andorf5.134.764.984.984.945.01
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
11.72
PB
  
2Anton HalkonenFalu IK
11.47
PB
  
Larripa Taxell11.3011.7211.0911.4811.05x
Halkonen11.4711.15xx11.13x
P15 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
7.70
Västerås FK
7.70
=PB
  
2Claudio Joao KåmarkÖrgryte IS
7.74
PB
  
3Olle Levin
Olle Levin 09, Mölndal
7.83
Mölndals AIK
7.83
  
4Ayob Haj Younes
7.92
Örgryte IS
7.92
  
5Moritz Bruch
8.34
Hässelby SK
8.34
PB
  
6Albin Berglund
8.35
Hässelby SK
8.35
  
7Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
8.68
Hässelby SK
8.68
PB
  
8Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
8.82
KFUM Örebro
8.82
PB
  
P15 200 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
24.91
KFUM Örebro
24.91
PB
  
2Ayob Haj Younes
25.17
Örgryte IS
25.17
PB
  
3Olle Levin
Olle Levin 09, Mölndal
26.13
Mölndals AIK
26.13
  
4Rayan SiguerdjidjeneÖrgryte IS
26.47
  
5Oscar Borsand
30.57
Mölndals AIK
30.57
PB
  
P15 1000 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Rayan Siguerdjidjene
2:58.13
Örgryte IS
2:58.13
  P15 1
2Erik Uddegård
3:01.09
IF Göta Karlstad
3:01.09
PB
  P14 1
3Isak Söderhäll
3:37.43
Hässelby SK
3:37.43
PB
  P14 2
4Oscar Borsand
3:42.74
Mölndals AIK
3:42.74
PB
  P15 2
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Moritz Bruch
9.86
Hässelby SK
9.86
PB
  
2Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
11.20
Hässelby SK
11.20
=PB
  
P15 Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Moritz Bruch
1.55
Hässelby SK
1.55
PB
  
2Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
1.45
Hässelby SK
1.45
PB
  
1.281.351.401.451.501.551.60
Bruch-ooooxoxxx
Dahlooxoxoxxx
P15 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
2.75
KFUM Örebro
2.75
PB
  
2Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
2.55
Hässelby SK
2.55
PB
  
3Gustav Rognes
2.35
Hässelby SK
2.35
SB
  
4Constantin Jansson BenickiIF Göta Karlstad
2.25
PB
  
5Jonas Longrée
2.15
IF Göta Karlstad
2.15
PB
  
1.65
2.45
1.75
2.55
1.85
2.65
1.95
2.75
2.05
2.85
2.15
2.25
2.35
Nordh-
o
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
o
Dahl-
o
-
xo
-
xxx
o
-
o
o
o
Rognes-
xxx
-
-
o
o
o
o
xo
Jansson Benicki-
-
o
o
o
o
xxo
xxx
Longréeo
o
o
o
xo
xxo
xxx

P15 Längd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
5.49
KFUM Örebro
5.49
PB
  
2Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
5.41
Västerås FK
5.41
  
3Ayob Haj Younes
5.35
Örgryte IS
5.35
  
4Moritz Bruch
5.32
Hässelby SK
5.32
PB
  
5Albin Berglund
4.85
Hässelby SK
4.85
PB
  
6Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
4.84
Hässelby SK
4.84
  
7Isak Grenegård
4.68
IF Göta Karlstad
4.68
PB
  
8Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
4.32
KFUM Örebro
4.32
  
9Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
4.25
KFUM Örebro
4.25
  
Mattsson5.495.355.245.135.035.27
Åkerlund5.055.344.87x5.275.41
Haj Younes5.20x5.224.975.345.35
Bruch5.105.324.935.115.165.29
Berglund4.774.674.854.584.674.43
Dahl4.824.844.714.784.644.62
Grenegårdx4.684.524.574.464.48
Jorbrant4.124.174.283.874.324.19
Nordh3.97x4.25
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Anton Pranjic
14.13
IF Göta Karlstad
14.13
  
2Felix Sjöstedt
13.26
Glanshammars IF
13.26
PB
  
3Alfred Stuhrmann
11.53
Tjalve FIF
11.53
PB
  
4Sebastian Mäler
8.47
Hässelby SK
8.47
PB
  
Pranjicxx13.0514.13xx
Sjöstedt12.30xx13.26xx
Stuhrmann11.53x11.1310.02xx
Mäler7.917.707.908.477.877.73
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Carl Berggren
16.76
F Bålsta IK
16.76
PB
  
2Felix Sjöstedt
16.25
Glanshammars IF
16.25
PB
  
3Anton Pranjic
16.00
IF Göta Karlstad
16.00
PB
  
4Alfred Stuhrmann
13.95
Tjalve FIF
13.95
PB
  
5Fritiof Wärn
12.01
Hässelby SK
12.01
PB
  
6Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
10.52
PB
  
7Sebastian Mäler
8.40
Hässelby SK
8.40
PB
  
Berggren15.5815.27xxx16.76
Sjöstedt15.9615.539.40x16.25x
Pranjicxx15.89x16.00x
Stuhrmannxx11.7113.9513.66x
Wärnxx12.01xxx
Klingvall Berglundx10.52xx9.36x
Mäler6.378.407.95xxx
P14 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.20
KFUM Örebro
8.20
  
2Fritiof Wärn
8.21
Hässelby SK
8.21
  
3Constantin Jansson BenickiIF Göta Karlstad
8.23
PB
  
4Eddie Carlsten
8.36
Hässelby SK
8.36
PB
  
5Arvid Johansson
8.39
Karlskoga FIF
8.39
  
6Erik Uddegård
8.41
IF Göta Karlstad
8.41
  
7Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.43
KFUM Örebro
8.43
PB
  
8Jonas Longrée
8.78
IF Göta Karlstad
8.78
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Constantin Jansson BenickiIF Göta Karlstad
8.30
PB
q
  
2Erik Uddegård
8.36
IF Göta Karlstad
8.36
q
  
3Arvid Johansson
8.37
Karlskoga FIF
8.37
PB
q
  
4Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.50
KFUM Örebro
8.50
PB
q
  
5Ebbe Engström
8.75
Hässelby SK
8.75
  
6Isak Söderhäll
8.78
Hässelby SK
8.78
PB
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Fritiof Wärn
8.15
Hässelby SK
8.15
q
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.24
KFUM Örebro
8.24
q
  
3Eddie Carlsten
8.46
Hässelby SK
8.46
PB
q
  
4Jonas Longrée
8.61
IF Göta Karlstad
8.61
PB
q
  
5Gustav Hallgren
9.00
IF Göta Karlstad
9.00
PB
  
P14 200 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Fritiof Wärn
26.24
Hässelby SK
26.24
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
26.27
KFUM Örebro
26.27
PB
  
3Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
27.20
KFUM Örebro
27.20
PB
  
4Eddie Carlsten
27.62
Hässelby SK
27.62
PB
  
Final B
27 jan
27 jan
1Jonas Longrée
28.64
IF Göta Karlstad
28.64
PB
  
2Gustav Hallgren
28.72
IF Göta Karlstad
28.72
  
P14 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.49
KFUM Örebro
9.49
PB
  
2Svante FernströmMölndals AIK
9.56
=PB
  
3Jonas Longrée
10.86
IF Göta Karlstad
10.86
PB
  
4Fritiof Wärn
11.32
Hässelby SK
11.32
PB
  
P14 Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
1.51
PB
  
2Jonas Longrée
1.45
IF Göta Karlstad
1.45
  
3Fritiof Wärn
1.45
Hässelby SK
1.45
  
4Isak Söderhäll
1.18
Hässelby SK
1.18
SB
  
1.10
1.51
1.18
1.53
1.25
1.30
1.35
1.40
1.45
1.48
Klingvall Berglund-
xxo
-
x
-
o
o
o
xxo
o
Longrée-
o
xo
xxo
o
o
xo
xxx
Wärn-
-
-
o
-
o
xxo
xxx
Söderhällo
xo
xxx





P14 Längd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Fritiof Wärn
5.13
Hässelby SK
5.13
  
2Arvid Johansson
4.90
Karlskoga FIF
4.90
PB
  
3Svante FernströmMölndals AIK
4.72
  
4Eddie Carlsten
4.65
Hässelby SK
4.65
PB
  
5Isak Söderhäll
4.43
Hässelby SK
4.43
  
6Jonas Longrée
4.31
IF Göta Karlstad
4.31
PB
  
7Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
4.06
PB
  
Wärn5.074.905.135.10
Johansson4.854.724.864.904.764.73
Fernström4.584.724.594.654.444.62
Carlstenxxx4.65
Söderhäll4.264.434.394.434.194.10
Longrée3.994.204.084.314.074.17
Klingvall Berglund4.063.143.49xx
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
10.54
  
2Fritiof Wärn
10.07
Hässelby SK
10.07
PB
  
3Ebbe Engström
8.91
Hässelby SK
8.91
PB
  
4Eddie Carlsten
8.76
Hässelby SK
8.76
  
5Jonas Longrée
7.44
IF Göta Karlstad
7.44
  
Klingvall Berglund10.549.649.81xx10.04
Wärn9.8410.079.599.13x8.89
Engström8.638.918.197.898.278.57
Carlstenx8.768.538.358.478.07
Longrée7.447.36x7.317.347.01
P13 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
8.08
11NOR
8.08
=PB
  
2Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.19
Hässelby SK
9.19
  
3Oscar Tegner
9.32
IF Göta Karlstad
9.32
PB
  
4Ivar Jansson CederholmHässelby SK
9.34
  
5Oliver Dimming
9.55
IF Göta Karlstad
9.55
  
6Alexander Göthesson SignalHässelby SK
9.82
  
7Alvin Persson ThornströmHässelby SK
9.87
  
8Joel Dahl Oud
10.01
Hässelby SK
10.01
  
Heat 1
27 jan
27 jan
1Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.14
Hässelby SK
9.14
q
  
2Oliver Dimming
9.39
IF Göta Karlstad
9.39
PB
q
  
3Alexander Göthesson SignalHässelby SK
9.72
PB
q
  
4Liam MattiassonKils AIK
9.97
SB
  
5Nils Bromander MalmbergÖrgryte IS
10.26
PB
  
6Felix Widberg
10.71
Hässelby SK
10.71
  
Heat 2
27 jan
27 jan
1Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
8.11
11NOR
8.11
q
  
2Ivar Jansson CederholmHässelby SK
9.30
PB
q
  
3Oscar Tegner
9.36
IF Göta Karlstad
9.36
PB
q
  
4Alvin Persson ThornströmHässelby SK
9.84
PB
q
  
5Joel Dahl Oud
9.86
Hässelby SK
9.86
PB
q
  
6Melker Atthem
9.86
Hässelby SK
9.86
PB
  
7Willem Hertz
10.36
Hässelby SK
10.36
  
P13 200 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
24.83
11NOR
24.83
PB
  
2Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
29.69
Hässelby SK
29.69
  
3Oscar Tegner
30.85
IF Göta Karlstad
30.85
PB
  
4Alexander Göthesson SignalHässelby SK
32.11
PB
  
5Arvid Öberg
32.51
IF Göta Karlstad
32.51
PB
  
Final B
28 jan
28 jan
1Ivar Jansson CederholmHässelby SK
30.59
PB
  
2Viktor Strandin
31.94
Hässelby SK
31.94
PB
  
3Melker Atthem
33.14
Hässelby SK
33.14
PB
  
4Nils Bromander MalmbergÖrgryte IS
33.45
PB
  
Final C
28 jan
28 jan
1Alvin Persson ThornströmHässelby SK
33.84
PB
  
2Willem Hertz
34.42
Hässelby SK
34.42
PB
  
3Joel Dahl Oud
34.68
Hässelby SK
34.68
PB
  
4Abel Halász
34.87
IF Göta Karlstad
34.87
PB
  
5Felix Widberg
36.93
Hässelby SK
36.93
PB
  
P13 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ivar Jansson Cederholm
2:48.11
Hässelby SK
2:48.11
PB
  
2Viktor Strandin
2:53.55
Hässelby SK
2:53.55
PB
  
3Willem Hertz
3:07.17
Hässelby SK
3:07.17
  
4Nils Bromander MalmbergÖrgryte IS
3:15.85
  
5Abel Halász
3:16.26
IF Göta Karlstad
3:16.26
PB
  
6Felix Widberg
3:17.60
Hässelby SK
3:17.60
PB
  
P13 Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.63
KFUM Örebro
1.63
  
2Liam Olsson
1.43
IF Göta Karlstad
1.43
  
3Oscar Tegner
1.40
IF Göta Karlstad
1.40
PB
  
4Alexander Göthesson SignalHässelby SK
1.35
  
5Viktor Strandin
1.30
Hässelby SK
1.30
PB
  
6Arvid Öberg
1.20
IF Göta Karlstad
1.20
PB
  
7Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
1.13
Hässelby SK
1.13
PB
  
8Ivar Jansson CederholmHässelby SK
1.13
  
9Willem Hertz
1.05
Hässelby SK
1.05
  
10Alvin Persson ThornströmHässelby SK
1.05
PB
  
Felix Widberg
NH
Hässelby SK
NH
  
1.05
1.46
1.13
1.52
1.20
1.58
1.25
1.63
1.30
1.66
1.35
1.40
1.43
Victorén-
xo
-
xxo
-
o
-
xxo
-
xxx
-
xo
o
Olsson-
xxx
-
-
-
-
o
xo
o
Tegnero
o
o
o
o
o
o
xxx
Göthesson Signal-
-
-
o
o
xo
xxx

Strandin-
o
xo
o
o
xxx


Öbergo
o
o
xxx




Brucho
o
xxx





Jansson Cederholmo
xxo
xxx





Hertzo
xxx






Persson Thornströmxxo
xxx






Widbergxxx







P13 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Viktor Strandin
1.85
Hässelby SK
1.85
PB
  
2Alexander Göthesson SignalHässelby SK
1.85
PB
  
3Ivar Jansson CederholmHässelby SK
1.50
PB
  
4Willem Hertz
1.35
Hässelby SK
1.35
PB
  
1.201.351.501.651.751.851.95
Strandinoooxoooxxx
Göthesson Signal-ooxooxoxxx
Jansson Cederholmooxxoxxx
Hertzoxoxxx
P13 Längd (zon)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
5.19
11NOR
5.19
  
2Oscar Tegner
4.29
IF Göta Karlstad
4.29
  
3Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
4.27
Hässelby SK
4.27
  
4Alexander Göthesson SignalHässelby SK
4.22
PB
  
5Viktor Strandin
4.11
Hässelby SK
4.11
PB
  
6Oliver Dimming
4.07
IF Göta Karlstad
4.07
PB
  
7Ivar Jansson CederholmHässelby SK
3.88
PB
  
8Willem Hertz
3.55
Hässelby SK
3.55
PB
  
9Liam MattiassonKils AIK
3.47
PB
  
10Melker Atthem
3.47
Hässelby SK
3.47
PB
  
11Alvin Persson ThornströmHässelby SK
3.38
PB
  
12Felix Widberg
2.88
Hässelby SK
2.88
  
Le Fjeld5.192.435.09xxx
Tegner4.294.234.284.124.26
Bruch4.084.033.993.894.034.27
Göthesson Signal3.593.884.123.973.764.22
Strandin3.953.593.874.014.11x
Dimming3.844.044.073.733.473.47
Jansson Cederholm3.83x3.473.353.883.69
Hertz3.493.213.103.043.233.55
Mattiasson3.47x3.42
Atthem3.473.363.34
Persson Thornström2.823.353.38
Widberg2.882.862.80
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
11.28
KFUM Örebro
11.28
PB
  
2Arvid Öberg
8.46
IF Göta Karlstad
8.46
PB
  
3Oscar Tegner
8.01
IF Göta Karlstad
8.01
PB
  
4Liam MattiassonKils AIK
7.84
PB
  
5Joel Dahl Oud
7.52
Hässelby SK
7.52
PB
  
6Willem Hertz
4.76
Hässelby SK
4.76
PB
  
7Felix Widberg
4.71
Hässelby SK
4.71
PB
  
Victorén11.0010.4110.5910.8611.2810.60
Öberg8.468.217.848.208.117.67
Tegner7.29x8.017.887.757.50
Mattiasson7.227.437.137.84x7.67
Dahl Oud6.836.687.52xx6.55
Hertz3.914.444.764.354.374.73
Widberg4.154.623.694.714.194.41
P12 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.61
KFUM Örebro
8.61
  
2Albin Wingskog
9.05
IF Göta Karlstad
9.05
  
3Viktor Herrlin
9.31
IF Göta Karlstad
9.31
  
4Melker Karlsson
9.44
IF Göta Karlstad
9.44
PB
  
5Hampus Holmgren
9.81
IF Göta Karlstad
9.81
  
6Noah Longrée
9.81
IF Göta Karlstad
9.81
  
7Benjamin Skarman
9.93
IF Göta Karlstad
9.93
  
8Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
10.12
KFUM Örebro
10.12
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Albin Wingskog
9.03
IF Göta Karlstad
9.03
q
  
2Hampus Holmgren
9.75
IF Göta Karlstad
9.75
PB
q
  
3Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
10.04
KFUM Örebro
10.04
PB
q
  
4Anton Tidqvist
10.32
Tingbergs AIS
10.32
PB
  
5Anton Palmberg
11.34
IF Göta Karlstad
11.34
PB
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.82
KFUM Örebro
8.82
q
  
2Viktor Herrlin
9.25
IF Göta Karlstad
9.25
PB
q
  
3Melker Karlsson
9.47
IF Göta Karlstad
9.47
PB
q
  
4Noah Longrée
9.64
IF Göta Karlstad
9.64
PB
q
  
5Benjamin Skarman
9.90
IF Göta Karlstad
9.90
PB
q
  
P12 200 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
28.15
KFUM Örebro
28.15
  
2Axel Tallsäter
Axel Tallsäter 13, IF Göta
28.49
13IF Göta Karlstad
28.49
PB
  
3Viktor Herrlin
30.33
IF Göta Karlstad
30.33
PB
  
4Linus Jörg
32.25
IF Göta Karlstad
32.25
PB
  
5Melker Karlsson
32.42
IF Göta Karlstad
32.42
PB
  
Final B
27 jan
27 jan
1Noah Longrée
32.82
IF Göta Karlstad
32.82
PB
  
2Benjamin Skarman
32.88
IF Göta Karlstad
32.88
PB
  
3Anton Tidqvist
33.92
Tingbergs AIS
33.92
PB
  
4Jack Berglund
34.47
IF Göta Karlstad
34.47
PB
  
5Anton Palmberg
40.47
IF Göta Karlstad
40.47
PB
  
P12 600 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Viktor Herrlin
1:58.49
IF Göta Karlstad
1:58.49
PB
  
2Jack Berglund
1:59.69
IF Göta Karlstad
1:59.69
PB
  
3Hampus Holmgren
2:06.59
IF Göta Karlstad
2:06.59
PB
  
4Anton Palmberg
2:39.08
IF Göta Karlstad
2:39.08
PB
  
P12 Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
1.55
KFUM Örebro
1.55
PB
  
2Emil Gustafsson
1.39
IF Göta Karlstad
1.39
PB
  
3Viktor Herrlin
1.33
IF Göta Karlstad
1.33
PB
  
4Linus Jörg
1.30
IF Göta Karlstad
1.30
PB
  
5Melker Karlsson
1.20
IF Göta Karlstad
1.20
=PB
  
1.00
1.39
1.08
1.42
1.15
1.46
1.20
1.48
1.25
1.50
1.30
1.52
1.33
1.55
1.36
1.57
Kvelland-
o
o
o
o
xo
o
o
o
o
o
xo
o
xo
o
xxx
Gustafssono
xxo
o
xxx
o
o
xo
o
o
o
Herrlino
o
o
xxo
o
o
o
xxx
Jörgo
o
o
o
xo
o
xxx

Karlssono
o
o
xo
xxx



P12 Längd (zon)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
4.94
KFUM Örebro
4.94
=PB
  
2Viktor Herrlin
4.10
IF Göta Karlstad
4.10
PB
  
3Melker Karlsson
4.04
IF Göta Karlstad
4.04
PB
  
4Benjamin Skarman
3.69
IF Göta Karlstad
3.69
PB
  
5Anton Tidqvist
3.63
Tingbergs AIS
3.63
PB
  
6Jack Berglund
3.59
IF Göta Karlstad
3.59
PB
  
7Anton Palmberg
2.85
IF Göta Karlstad
2.85
PB
  
Kvelland4.814.924.834.914.764.94
Herrlin4.053.804.103.953.643.84
Karlsson3.383.313.583.333.704.04
Skarman3.523.433.553.463.693.58
Tidqvist3.583.473.473.633.503.53
Berglund3.523.593.47xx3.54
Palmberg2.822.852.772.65x2.79
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Noah Longrée
7.50
IF Göta Karlstad
7.50
PB
  
2Melker Karlsson
6.13
IF Göta Karlstad
6.13
PB
  
3Benjamin Skarman
5.90
IF Göta Karlstad
5.90
PB
  
4Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
5.76
KFUM Örebro
5.76
  
5Anton Palmberg
5.35
IF Göta Karlstad
5.35
PB
  
Longrée7.397.506.567.297.357.45
Karlsson6.13x5.315.545.055.91
Skarman5.655.705.705.285.905.71
Vinblad5.345.565.705.764.815.50
Palmbergx4.985.255.354.694.27
Kvinnor
K 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Olivia Lundberg
7.37
Mölndals AIK
7.37
PB
  
2Michelle De SilvaMölndals AIK
7.43
PB
  
3Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.64
Mölndals AIK
7.64
=PB
  
4Evelina OlssonIFK Sunne
7.70
  
5Madeleine WinbergMölndals AIK
7.71
PB
  
6Ane Torine IversenMölndals AIK
7.77
PB
  
7Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
7.88
SB
  
8Nova FogelkvistMotala AIF
8.13
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Olivia Lundberg
7.47
Mölndals AIK
7.47
q
  
2Evelina OlssonIFK Sunne
7.73
q
  
3Madeleine WinbergMölndals AIK
7.77
SB
q
  
4Nova FogelkvistMotala AIF
8.17
q
  
5Elin Molinder
8.34
Mölndals AIK
8.34
SB
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Michelle De SilvaMölndals AIK
7.55
q
  
2Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.70
Mölndals AIK
7.70
SB
q
  
3Ane Torine IversenMölndals AIK
7.83
PB
q
  
4Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
7.96
q
  
5Ida Kristiansson
8.33
IF Göta Karlstad
8.33
SB
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
27 jan
27 jan
1Hanna Karlsson
24.65
IF Göta Karlstad
24.65
SB
  
2Elna Wester
24.90
Örgryte IS
24.90
PB
  
3Denise Eriksson
24.95
Örgryte IS
24.95
SB
  
Final B
27 jan
27 jan
1Evelina OlssonIFK Sunne
24.83
PB
  
2Ane Torine IversenMölndals AIK
25.05
PB
  
3Lovisa Ellström
26.07
IF Göta Karlstad
26.07
SB
  
Final C
27 jan
27 jan
1Irma Jonhed
25.92
IF Göta Karlstad
25.92
PB
  
2Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
26.98
Lidköpings IS
26.98
PB
  
3Ida Kristiansson
27.15
IF Göta Karlstad
27.15
PB
  
K 400 m     
Inne
Inne
Final A
28 jan
28 jan
1Hanna Karlsson
54.84
IF Göta Karlstad
54.84
  
2Elna Wester
55.14
Örgryte IS
55.14
PB
  
9 SWE F19 AT
3Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
58.04
Västerås FK
58.04
  
Final B
28 jan
28 jan
1Ellen Schoug
57.53
Hälle IF
57.53
  
2Lovisa Ellström
58.44
IF Göta Karlstad
58.44
  
3Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
58.50
KFUM Örebro
58.50
SB
  
4Irma Jonhed
59.31
IF Göta Karlstad
59.31
PB
  
Final C
28 jan
28 jan
1Ella Johansson
58.29
Hammarby IF
58.29
PB
  
2Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
59.15
Lidköpings IS
59.15
PB
  
3Tuva Frih
1:01.13
Åsbro GoIF
1:01.13
SB
  
4Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
1:02.28
Lidköpings IS
1:02.28
PB
  
Final D
28 jan
28 jan
1Rebecka Albinsson
1:01.77
Karlskoga FIF
1:01.77
PB
  
2Moa Emmoth
1:03.05
Motala AIF
1:03.05
  
3Ella Holmqvist
1:03.10
IF Göta Karlstad
1:03.10
  
Final E
28 jan
28 jan
1Nora Karlsson
1:00.76
IF Göta Karlstad
1:00.76
PB
  
2Maja Andersson
1:04.84
IF Hagen
1:04.84
  
3Rebecka Brunsell
1:06.86
KFUM Arvika
1:06.86
PB
  
K 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:08.94
IFK Göteborg
2:08.94
PB
  
2Olivia Weslien
2:13.66
IF Göta Karlstad
2:13.66
PB
  
Lova Perman
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
K 1500 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson 06, Trollhättan FIK
5:01.99
Trollhättan FIK
5:01.99
PB
  
2Ester Mägi Theorin
5:10.02
Örgryte IS
5:10.02
SB
  
3Linnéa Nilsson
Linnéa Nilsson 08, Trollhättan FIK
5:19.86
Trollhättan FIK
5:19.86
PB
  
4Rebecka Brunsell
5:29.12
KFUM Arvika
5:29.12
PB
  
K 60 m häck     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Olivia AmberntssonMölndals AIK
9.22
  
2Elin Molinder
9.81
Mölndals AIK
9.81
SB
  
3Emma Hjelm
Emma Hjelm 05, IF Göta
9.90
IF Göta Karlstad
9.90
SB
  
K Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Sara LarssonKils AIK
1.61
=PB
  
2Ida Emmoth
1.58
Motala AIF
1.58
SB
  
3Wilma LindbergSK Bore
1.55
PB
  
1.351.401.451.501.551.581.611.65
Larsson---ooooxxx
Emmoth---ooxxoxxx
Lindbergoooxoxoxxx
K Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Agnes Friberg
3.15
IF Göta Karlstad
3.15
SB
  
2.652.752.953.053.153.26
Fribergoooooxxx
K Längd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Ida Nilsson
5.84
Mölndals AIK
5.84
SB
  
2Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
5.74
  
3Nova FogelkvistMotala AIF
5.25
SB
  
4Nora Jolbäck
5.14
Ullevi FK
5.14
SB
  
5Ebba Melin
Ebba Melin 02, IF Göta
4.88
IF Göta Karlstad
4.88
SB
  
6Emmy Nyström JanssonIF Göta Karlstad
4.72
  
Nilsson5.735.615.75x5.765.84
Vold Johannessonx5.745.475.685.025.51
Fogelkvist5.195.135.004.855.125.25
Jolbäck5.045.035.075.144.965.10
Melin4.714.874.88x4.85
Nyström Jansson4.664.724.694.664.70x
K Tresteg     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ella Alvelin Malm
12.38
Mölndals AIK
12.38
  
2Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
12.08
  
3Nora Jolbäck
11.64
Ullevi FK
11.64
SB
  
4Victoria JacobssonUllevi FK
11.40
  
5Amanda HjalmarssonMölndals AIK
11.12
SB
  
6Grace Sunday
11.07
Örgryte IS
11.07
PB
  
7Maja Karlsson
10.84
IF Göta Karlstad
10.84
PB
  
Emma Hjelm
Emma Hjelm 05, IF Göta
NM
IF Göta Karlstad
NM
  
Sofia AnderssonUllevi FK
NM
  
Alvelin Malm11.80xx12.3812.3011.38
Vold Johannesson11.7512.0712.00x12.0412.08
Jolbäckxx10.8911.5111.6411.43
Jacobssonxx11.3411.3811.0011.40
Hjalmarsson10.9911.1211.04xxx
Sunday10.6511.0710.8010.2310.9310.76
Karlssonx10.84x10.72x10.55
Hjelmxxx
Anderssonxxx
K Kula     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Emilia Malmehed
15.24
IF Göta Karlstad
15.24
  
2Beatrice PetterssonMölndals AIK
12.55
  
3Natalie Persson
9.66
IF Göta Karlstad
9.66
PB
  
4Felicia Persson
8.64
Katrineholms SK
8.64
PB
  
Malmehedx14.93x14.5615.0215.24
Petterssonxxx12.55xx
Persson8.919.48xx9.66x
Persson8.518.638.588.648.578.56
K Vikt     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Emma Palmgren
17.37
IF Göta Karlstad
17.37
PB
  
2Luana Lund KlaricUllevi FK
16.82
  
3Kristina Andersson
16.69
Råby-Rekarne FIF
16.69
  
4Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
16.12
Hässelby SK
16.12
  
5Alexandra Nilsson
15.93
IF Göta Karlstad
15.93
SB
  
6Beatrice PetterssonMölndals AIK
15.36
PB
  
7Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
12.65
Råby-Rekarne FIF
12.65
PB
  
8Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
12.09
Råby-Rekarne FIF
12.09
  
9Annie Engelbrektsson JonssonIF Göta Karlstad
10.75
  
Palmgrenx17.1817.2917.3617.3717.23
Lund Klaric15.2116.8216.6916.03x15.92
Andersson16.28xx16.4916.2116.69
Boman16.12xx15.65xx
Nilsson15.15x15.52x15.9315.75
Pettersson15.1914.1815.2815.3615.0415.09
Essmanx12.3012.65x11.7112.12
Essman12.0911.42
Engelbrektsson Jonssonx10.7510.71
F17 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Evelina OlssonIFK Sunne
7.75
  
2Jostin King
8.33
KFUM Arvika
8.33
  
3Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
8.53
  
4Alva Andblad
8.75
Örgryte IS
8.75
  
5Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
8.80
Lidköpings IS
8.80
  
6Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
8.88
  
7Ylva Vogler
8.98
Örgryte IS
8.98
  
8Bianca Nyberg
9.06
Örgryte IS
9.06
PB
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Jostin King
8.29
KFUM Arvika
8.29
=PB
q
  
2Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
8.48
SB
q
  
3Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
8.87
PB
q
  
4Ylva Vogler
9.03
Örgryte IS
9.03
q
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Evelina OlssonIFK Sunne
7.76
q
  
2Alva Andblad
8.70
Örgryte IS
8.70
PB
q
  
3Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
8.90
Lidköpings IS
8.90
q
  
4Bianca Nyberg
9.07
Örgryte IS
9.07
PB
q
  
5Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
10.29
Lidköpings IS
10.29
  
F17 200 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ella Johansson
26.27
Hammarby IF
26.27
PB
  
2Moa Karlsson
27.08
IF Göta Karlstad
27.08
PB
  
3Tuva Frih
27.14
Åsbro GoIF
27.14
SB
  
4Maja Andersson
27.90
IF Hagen
27.90
  
Final B
27 jan
27 jan
1Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
27.56
Lidköpings IS
27.56
PB
  
2Jostin King
27.87
KFUM Arvika
27.87
PB
  
3Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
28.88
PB
  
4Mathilda Ivarsson
29.03
IF Göta Karlstad
29.03
PB
  
Final C
27 jan
27 jan
1Grace Sunday
27.97
Örgryte IS
27.97
PB
  
2Alva Andblad
28.70
Örgryte IS
28.70
PB
  
3Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
29.42
Lidköpings IS
29.42
PB
  
Final D
27 jan
27 jan
1Bianca Nyberg
30.57
Örgryte IS
30.57
PB
  
2Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
35.08
Lidköpings IS
35.08
PB
  
Ylva Vogler
DQ
Örgryte IS
DQ
  
F17 800 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Alice Lundström
2:31.18
Stocksäters IF
2:31.18
  
2Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
2:32.18
Mariestads AIF
2:32.18
SB
  
3Hilma Gunnarsson
2:39.84
IF Göta Karlstad
2:39.84
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ella Alvelin MalmMölndals AIK
8.69
PB
  
2Evelina OlssonIFK Sunne
8.80
PB
  
3My Lindberg
8.98
Hammarby IF
8.98
=PB
  
4Astrid Fakelius
9.28
Brattås CK
9.28
PB
  
5Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
9.64
PB
  
F17 Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ella Johansson
1.59
Hammarby IF
1.59
PB
  
2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.56
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.45
Katrineholms SK
1.45
  
4Mathilda IvarssonIF Göta Karlstad
1.40
PB
  
4Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
1.40
Lidköpings IS
1.40
  
6Tuvali Åhser
1.35
IF Göta Karlstad
1.35
SB
  
1.351.401.451.501.531.561.59
Johansson--ooxoxoxo
Wiman Ahlstedt---xoooxxx
Sevelin-ooxxx
Ivarsson-oxxx
Barndikooxxx
Åhseroxxx
F17 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Tuvali Åhser
2.95
IF Göta Karlstad
2.95
  
2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
2.65
  
2.452.552.652.752.852.953.05
Åhser-o-xxooxxoxxx
Wiman Ahlstedtoxooxxx
F17 Längd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Evelina OlssonIFK Sunne
5.74
PB
  
2Grace Sunday
5.06
Örgryte IS
5.06
  
3Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
4.84
SB
  
4Tuvali Åhser
4.55
IF Göta Karlstad
4.55
PB
  
5Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
4.47
Lidköpings IS
4.47
  
6Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
4.27
  
7Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
4.19
Katrineholms SK
4.19
=SB
  
Olsson5.545.59x5.745.74
Sunday5.045.055.064.995.014.99
Johansson4.71x4.804.74x4.84
Åhserx4.50xx4.454.55
Barndik4.234.234.324.354.47x
Nordh-Porath4.224.264.144.17x4.27
Sevelin4.124.15x4.194.17x
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Klara Petersson
13.41
Sävedalens AIK
13.41
  
2Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
13.08
KFUM Örebro
13.08
PB
  
3Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
12.07
Lidköpings IS
12.07
  
4Amanda Minstedt
12.03
Karlskoga FIF
12.03
PB
  
5Emma Andersson
11.77
IF Hagen
11.77
=PB
  
6Ella Johansson
10.87
Hammarby IF
10.87
SB
  
7Lia Hagström
10.86
Säters IF
10.86
  
8Jostin King
10.25
KFUM Arvika
10.25
  
9Emilia Krijger
Emilia Krijger 07, Mariestads AIF
9.17
Mariestads AIF
9.17
PB
  
10Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
7.26
  
Petersson13.0013.4113.2213.14x13.14
Karlsson12.3913.08xxxx
Jolbäck12.07x11.70x11.4512.00
Minstedt11.0410.8011.5810.6712.0311.21
Andersson11.77xx10.50xx
Johansson10.10xx10.1210.8710.79
Hagströmx8.029.6510.86x9.29
King9.629.8410.059.81x10.25
Krijger9.178.908.79
Nordh-Porath7.227.247.26
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Emma Andersson
16.30
IF Hagen
16.30
  
2Klara Petersson
16.17
Sävedalens AIK
16.17
  
3Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
15.02
  
4Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
14.20
Lidköpings IS
14.20
PB
  
5Lia Hagström
13.69
Säters IF
13.69
PB
  
6Emma Theander
Emma Theander 08, Stenungsunds FI
11.60
F Stenungsunds FI
11.60
  
7Elin BjörkholtzKFUM Arvika
9.79
SB
  
8Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
9.71
Glanshammars IF
9.71
PB
  
Andersson14.7215.8415.7415.5016.30x
Petersson16.1716.13xx16.1615.93
Wiman Ahlstedtx13.8512.0114.5715.0214.45
Jolbäck13.4214.20x13.53x13.99
Hagströmxx13.69x12.02x
Theander10.2511.1910.2011.2311.60x
Björkholtz8.728.877.70xx9.79
Svenssonx9.20xx8.059.71
F15 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
8.31
PB
  
2Trulsa LechSK Bore
8.34
  
3Sophie Adolfsson
8.37
Hässelby SK
8.37
PB
  
4Agnes SchröderKFUM Arvika
8.64
  
5Julia HillerströmIF Göta Karlstad
8.65
  
6Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.75
KFUM Örebro
8.75
  
7Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.75
KFUM Örebro
8.75
  
8Selma Tjernström MilioneHässelby SK
9.15
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
8.34
=PB
q
  
2Sophie Adolfsson
8.43
Hässelby SK
8.43
PB
q
  
3Julia HillerströmIF Göta Karlstad
8.64
SB
q
  
4Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.79
KFUM Örebro
8.79
q
  
5Hanna Salberg
8.99
Mölndals AIK
8.99
  
6Hanna Almgren
9.08
Hässelby SK
9.08
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Trulsa LechSK Bore
8.36
q
  
2Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.61
KFUM Örebro
8.61
q
  
3Agnes SchröderKFUM Arvika
8.69
q
  
4Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.77
q
  
5Naomi Marklund
9.00
Hässelby SK
9.00
PB
  
6Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
9.31
SB
  
7Vera Fagerström
9.71
Mölndals AIK
9.71
PB
  
F15 200 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Rebecka Albinsson
26.36
Karlskoga FIF
26.36
PB
  
2Nora Karlsson
26.49
IF Göta Karlstad
26.49
PB
  
3Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
27.21
PB
  
4Selma Tjernström MilioneHässelby SK
28.73
  
Final B
27 jan
27 jan
1Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
27.87
KFUM Örebro
27.87
PB
  
2Sophie Adolfsson
27.93
Hässelby SK
27.93
PB
  
3Märta Larsson
Märta Larsson 09, Mariestads AIF
28.72
Mariestads AIF
28.72
PB
  
4Hanna Almgren
29.69
Hässelby SK
29.69
  
Final C
27 jan
27 jan
1Agnes SchröderKFUM Arvika
29.30
PB
  
2Naomi Marklund
29.88
Hässelby SK
29.88
  
3Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
32.46
KFUM Örebro
32.46
SB
  
Final D
27 jan
27 jan
1Julia HillerströmIF Göta Karlstad
28.74
PB
  
2Hanna Salberg
29.64
Mölndals AIK
29.64
PB
  
3Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
30.77
SB
  
F15 1000 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Julia Jensen
3:27.22
Mölndals AIK
3:27.22
  F14 1
2Celia Höglund
3:27.29
Mölndals AIK
3:27.29
PB
  F14 2
3Tyra Lagerquist
3:32.43
Katrineholms SK
3:32.43
  F14 3
4Ella Svensson
Ella Svensson 09, Mariestads AIF
3:39.56
Mariestads AIF
3:39.56
SB
  F15 1
5Hanna Andersson
3:41.33
IF Hagen
3:41.33
PB
  F15 2
6Sofia Dahlbäck
3:56.60
Örgryte IS
3:56.60
PB
  F14 4
7Lavina Sadiki
3:59.96
Hässelby SK
3:59.96
PB
  F14 5
8Elsa Paulsson
4:09.30
Mölndals AIK
4:09.30
PB
  F14 6
9Torhild Stenman
4:37.73
Tingbergs AIS
4:37.73
PB
  F14 7
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Märta Larsson
Märta Larsson 09, Mariestads AIF
9.68
Mariestads AIF
9.68
PB
  
2Sophie Adolfsson
11.16
Hässelby SK
11.16
PB
  
3Naomi Marklund
12.11
Hässelby SK
12.11
PB
  
F15 Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.53
Glanshammars IF
1.53
PB
  
2Agnes SchröderKFUM Arvika
1.53
PB
  
3Freja Wilén
Freja Wilén 09, KFUM Örebro
1.40
KFUM Örebro
1.40
  
1.301.351.401.451.501.531.56
Svensson--oooxoxxx
Schröderooooxxoxxoxxx
Wilénoooxxx
F15 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
2.95
KFUM Örebro
2.95
PB
  
1Freja Wilén
Freja Wilén 09, KFUM Örebro
2.95
KFUM Örebro
2.95
PB
  
3Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
2.35
KFUM Örebro
2.35
  
4Hanna MårtenssonIF Göta Karlstad
1.75
SB
  
1.75
2.75
1.85
2.85
2.05
2.95
2.15
3.05
2.25
2.35
2.45
2.65
Strand-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
-
o
Wilén-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
Eriksson-
-
o
o
xo
o
xxx

Mårtenssono
xxx






F15 Längd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
5.30
  
2Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
5.02
KFUM Örebro
5.02
PB
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
4.91
KFUM Örebro
4.91
PB
  
4Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
4.89
KFUM Örebro
4.89
PB
  
5Julia HillerströmIF Göta Karlstad
4.79
SB
  
6Sophie Adolfsson
4.78
Hässelby SK
4.78
PB
  
7Hanna Salberg
4.34
Mölndals AIK
4.34
  
8Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
4.31
PB
  
9Vera Fagerström
3.83
Mölndals AIK
3.83
  
10Hanna Almgren
3.73
Hässelby SK
3.73
  
11Naomi Marklund
3.65
Hässelby SK
3.65
PB
  
Högman Skager5.205.155.175.175.305.10
Rasmussen5.024.644.854.584.79x
Strand4.674.674.74xx4.91
Medberg4.764.892.744.424.65x
Hillerström4.724.78x4.504.524.79
Adolfsson4.554.414.374.704.78x
Salbergx4.244.144.344.284.28
Andersson Lernman4.134.314.134.164.31x
Fagerström3.573.823.83
Almgren3.733.663.52
Marklundx3.65x
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Nelly Boquist
Nelly Boquist 09, Tjalve FIF
9.75
Tjalve FIF
9.75
  
2Astrid WetterstrandHässelby SK
9.55
PB
  
3Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.11
PB
  
4Hanna Almgren
6.71
Hässelby SK
6.71
PB
  
Boquist9.609.248.999.529.759.46
Wetterstrand9.518.168.549.559.358.32
Tjernström Milione7.228.117.017.217.577.65
Almgren5.546.135.926.356.716.06
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Astrid WetterstrandHässelby SK
9.34
PB
  
2Hanna MårtenssonIF Göta Karlstad
7.63
PB
  
3Molly Lindén
7.42
IF Göta Karlstad
7.42
SB
  
Wetterstrandxxx8.308.789.34
Mårtenssonx7.27x7.137.63x
Lindénx7.42
F14 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.02
=PB
  
2Elisa Östin
8.22
Karlskoga FIF
8.22
PB
  
3Julia Jensen
8.42
Mölndals AIK
8.42
  
4Erica Berglund
8.43
IF Göta Karlstad
8.43
PB
  
5Isabelle Drangel
8.59
Mölndals AIK
8.59
PB
  
6Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.82
Katrineholms SK
8.82
  
7Signe Rådmark
8.91
Mölndals AIK
8.91
  
8Julia Karlsson
8.95
Säffle FIK
8.95
  
Heat 1
27 jan
27 jan
1Elisa Östin
8.24
Karlskoga FIF
8.24
q
  
2Isabelle Drangel
8.62
Mölndals AIK
8.62
PB
q
  
3Signe Rådmark
8.85
Mölndals AIK
8.85
PB
q
  
4Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.91
KFUM Örebro
8.91
SB
  
5Sarah Svartborn
9.02
Örgryte IS
9.02
PB
  
6Emilia Andersson
10.03
Hässelby SK
10.03
PB
  
Heat 2
27 jan
27 jan
1Julia Jensen
8.41
Mölndals AIK
8.41
PB
q
  
2Erica Berglund
8.61
IF Göta Karlstad
8.61
q
  
3Elin Almgren
8.94
Hässelby SK
8.94
PB
  
4Ida Lind
Ida Lind 10, Hässelby
8.98
Hässelby SK
8.98
PB
  
5Tuva LjunggrenKFUM Arvika
9.08
PB
  
6Matilda Kjellin
9.83
Mölndals AIK
9.83
PB
  
Heat 3
27 jan
27 jan
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.09
q
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.78
Katrineholms SK
8.78
PB
q
  
3Julia Karlsson
8.81
Säffle FIK
8.81
PB
q
  
4Sofia Dahlbäck
9.01
Örgryte IS
9.01
PB
  
5Alicia Ivarsson
Alicia Ivarsson 10, NOR
9.19
10NOR
9.19
PB
  
6Torhild Stenman
9.83
Tingbergs AIS
9.83
PB
  
7Elsa Paulsson
10.47
Mölndals AIK
10.47
  
F14 200 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Julia Jensen
26.70
Mölndals AIK
26.70
PB
  
2Nellie HemmingssonMotala AIF
26.77
PB
  
3Elisa Östin
27.15
Karlskoga FIF
27.15
PB
  
4Erica Berglund
27.99
IF Göta Karlstad
27.99
PB
  
5Tyra Lagerquist
29.32
Katrineholms SK
29.32
  
6Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
29.67
Katrineholms SK
29.67
  
Final B
28 jan
28 jan
1Isabelle Drangel
29.38
Mölndals AIK
29.38
PB
  
2Elin Almgren
29.79
Hässelby SK
29.79
PB
  
3Tuva Ljunggren
30.13
KFUM Arvika
30.13
PB
  
4Wilma Målberg
31.42
Mölndals AIK
31.42
PB
  
5Torhild Stenman
33.90
Tingbergs AIS
33.90
PB
  
6Emilia Andersson
35.03
Hässelby SK
35.03
PB
  
F14 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Elisa Östin
9.17
Karlskoga FIF
9.17
PB
  
2Signe Rådmark
9.71
Mölndals AIK
9.71
  
3Julia Karlsson
9.98
Säffle FIK
9.98
  
4Sarah Svartborn
10.27
Örgryte IS
10.27
PB
  
5Lavina Sadiki
11.49
Hässelby SK
11.49
PB
  
6Celia Höglund
11.49
Mölndals AIK
11.49
PB
  
7Ida Lind
Ida Lind 10, Hässelby
11.66
Hässelby SK
11.66
PB
  
8Emilia Andersson
12.95
Hässelby SK
12.95
PB
  
F14 Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Julia Karlsson
1.60
Säffle FIK
1.60
PB
  
2Lavina Sadiki
1.40
Hässelby SK
1.40
PB
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.40
Katrineholms SK
1.40
  
4Tyra Lagerquist
1.35
Katrineholms SK
1.35
  
5Sarah Svartborn
1.35
Örgryte IS
1.35
PB
  
6Astrid WetterstrandHässelby SK
1.30
  
7Matilda Kjellin
1.25
Mölndals AIK
1.25
PB
  
8Elin Almgren
1.25
Hässelby SK
1.25
  
8Celia Höglund
1.25
Mölndals AIK
1.25
  
1.10
1.56
1.18
1.60
1.25
1.63
1.30
1.35
1.40
1.45
1.53
Karlsson-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
Sadiki-
o
o
o
o
xo
xxx

Sevelin-
-
-
o
xo
xo
xxx

Lagerquist-
-
-
xo
o
xxx


Svartborn-
o
o
xxo
xxo
xxx


Wetterstrand-
o
o
xxo
xxx



Kjellino
xo
o





Almgreno
o
xxo





Höglundo
o
xxo





F14 Längd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Elisa Östin
5.44
Karlskoga FIF
5.44
PB
  
2Nellie HemmingssonMotala AIF
4.98
PB
  
3Signe Rådmark
4.65
Mölndals AIK
4.65
PB
  
4Isabelle Drangel
4.58
Mölndals AIK
4.58
PB
  
5Julia Jensen
4.47
Mölndals AIK
4.47
PB
  
6Wilma Målberg
4.33
Mölndals AIK
4.33
  
7Julia Karlsson
4.31
Säffle FIK
4.31
  
8Ida Lind
Ida Lind 10, Hässelby
4.28
Hässelby SK
4.28
PB
  
9Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
4.15
Katrineholms SK
4.15
  
10Lova Rönnäs
4.15
Mölndals AIK
4.15
  
11Sarah Svartborn
4.12
Örgryte IS
4.12
PB
  
12Sofia Dahlbäck
4.10
Örgryte IS
4.10
  
13Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
4.05
KFUM Örebro
4.05
  
14Celia Höglund
4.03
Mölndals AIK
4.03
  
15Alicia Ivarsson
Alicia Ivarsson 10, NOR
4.01
10NOR
4.01
PB
  
16Elin Almgren
4.00
Hässelby SK
4.00
  
17Hanna EngströmKFUM Arvika
3.80
PB
  
18Astrid WetterstrandHässelby SK
3.74
PB
  
19Lavina Sadiki
3.49
Hässelby SK
3.49
PB
  
20Torhild Stenman
3.14
Tingbergs AIS
3.14
PB
  
21Emilia Andersson
3.08
Hässelby SK
3.08
PB
  
Östin4.735.275.054.94x5.44
Hemmingsson4.694.714.754.724.974.98
Rådmark4.654.394.564.644.623.32
Drangel3.254.17x4.354.404.58
Jensen4.183.864.234.47x4.37
Målberg4.31x4.33xxx
Karlssonx4.044.294.034.314.21
Lind4.284.004.124.054.154.23
Sevelin4.15x4.12
Rönnäs3.904.154.00
Svartborn3.993.824.12
Dahlbäck3.203.874.10
Lilja3.984.05x
Höglund3.724.033.45
Ivarsson3.953.694.01
Almgren4.00xx
Engström3.64x3.80
Wetterstrand3.74xx
Sadikix3.49x
Stenmanxx3.14
Andersson3.082.84x
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Molly Lindén
11.04
IF Göta Karlstad
11.04
PB
  
2Maja Dabrowska
9.81
Hässelby SK
9.81
PB
  
3Elisa Östin
9.38
Karlskoga FIF
9.38
  
4Tuva LjunggrenKFUM Arvika
8.82
PB
  
5Hanna EngströmKFUM Arvika
8.45
PB
  
6Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.39
KFUM Örebro
8.39
  
7Lova Rönnäs
8.06
Mölndals AIK
8.06
  
8Emelie Hjelm
7.50
Hässelby SK
7.50
  
9Lavina Sadiki
6.81
Hässelby SK
6.81
PB
  
10Elin Almgren
6.34
Hässelby SK
6.34
  
11Emilia Andersson
6.02
Hässelby SK
6.02
PB
  
Lindén10.75x9.3610.069.1411.04
Dabrowska9.269.818.719.078.23
Östin9.38x8.908.71
Ljunggrenx8.10x8.73x8.82
Engström8.148.078.458.14x8.14
Lilja8.388.028.298.397.928.24
Rönnäs7.247.307.677.538.067.69
Hjelmx7.187.467.107.507.06
Sadiki5.825.616.81
Almgren6.346.175.96
Andersson5.446.025.26
F13 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
8.58
Katrineholms SK
8.58
PB
  
2Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.64
PB
  
3Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.71
=PB
  
4Emma Johansson
8.72
IF Göta Karlstad
8.72
  
5Zara Branneby
8.90
Karlskoga FIF
8.90
PB
  
6Ingrid Jansson
8.92
Hässelby SK
8.92
  
7Clara Viola Louise Almén-Moe
Clara Viola Louise Almén-Moe 11, NOR
8.95
11NOR
8.95
  
8Märta Tenser
8.98
Örgryte IS
8.98
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Ingrid Jansson
8.98
Hässelby SK
8.98
q
  
2Zara Branneby
8.99
Karlskoga FIF
8.99
q
  
3Vanna Skarnfeldt
9.13
IF Göta Karlstad
9.13
  
4Hannah Ungerberg
9.33
IF Göta Karlstad
9.33
PB
  
5Agnes Karlsson
9.46
IF Göta Karlstad
9.46
PB
  
6Nora Lindholm
10.10
Hässelby SK
10.10
PB
  
7Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
11.04
KFUM Örebro
11.04
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.75
q
  
2Emma Johansson
8.78
IF Göta Karlstad
8.78
q
  
3Tilda SjöstrandUllevi FK
9.17
=PB
  
4Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
9.30
Katrineholms SK
9.30
  
5Adriana Vasic
10.12
IF Göta Karlstad
10.12
  
6Elsa Malmén SjöströmIF Göta Karlstad
10.21
PB
  
Heat 3
28 jan
28 jan
1Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.73
q
  
2Märta Tenser
8.93
Örgryte IS
8.93
q
  
3Irma Björkman
9.22
IF Göta Karlstad
9.22
  
4Maja Dabrowska
9.62
Hässelby SK
9.62
  
5Evelina AndreassonÖrgryte IS
9.84
  
6Ella Ranung
Ella Ranung 11, Hässelby
9.99
Hässelby SK
9.99
PB
  
7Isolde Hedin
10.23
IF Göta Karlstad
10.23
PB
  
Heat 4
28 jan
28 jan
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
8.64
Katrineholms SK
8.64
PB
q
  
2Clara Viola Louise Almén-Moe
Clara Viola Louise Almén-Moe 11, NOR
8.96
11NOR
8.96
q
  
3Emma MattiassonKils AIK
9.02
PB
  
4Ashley Arvidsson
9.32
IF Göta Karlstad
9.32
  
5Linnéa Ericsson StrandbergÖrgryte IS
9.61
PB
  
6Hilda Alsterdal
9.65
IF Göta Karlstad
9.65
PB
  
F13 200 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
28.06
Katrineholms SK
28.06
PB
  
2Zara Branneby
28.81
Karlskoga FIF
28.81
PB
  
3Ingrid Jansson
29.39
Hässelby SK
29.39
  
4Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
29.42
PB
  
5Clara Viola Louise Almén-Moe
Clara Viola Louise Almén-Moe 11, NOR
29.86
11NOR
29.86
PB
  
6Märta Tenser
30.23
Örgryte IS
30.23
  
Final B
27 jan
27 jan
1Emma Johansson
28.63
IF Göta Karlstad
28.63
PB
  
2Astrid Tallsäter
29.58
IF Göta Karlstad
29.58
PB
  
2Irma Björkman
29.58
IF Göta Karlstad
29.58
PB
  
4Emma MattiassonKils AIK
29.83
PB
  
5Vanna Skarnfeldt
30.50
IF Göta Karlstad
30.50
PB
  
6Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
31.84
Lidköpings IS
31.84
  
Final C
27 jan
27 jan
1Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
30.19
Katrineholms SK
30.19
PB
  
2Hannah Ungerberg
31.12
IF Göta Karlstad
31.12
PB
  
3Sofia Stjernlöf
31.45
IF Göta Karlstad
31.45
PB
  
4Agnes Karlsson
31.88
IF Göta Karlstad
31.88
PB
  
5Ashley Arvidsson
32.40
IF Göta Karlstad
32.40
  
Final D
27 jan
27 jan
1Hilda Alsterdal
31.37
IF Göta Karlstad
31.37
PB
  
2Adriana Vasic
32.69
IF Göta Karlstad
32.69
PB
  
3Ella Ranung
Ella Ranung 11, Hässelby
33.36
Hässelby SK
33.36
PB
  
4Evelina AndreassonÖrgryte IS
34.97
  
F13 800 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
2:35.13