0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Friidrottens Hus   Arrangör: Bannister Running
Tävlande: 131 (71+60)   Starter: 178 (96+82)

Män
M 60 m     
Inne
Inne
Final A
1Lion Martinez
7.01
Upsala IF
7.01
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
7.06
=SB
  
3Gustav Tartu
7.20
Ullevi FK
7.20
  
4Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.21
Oskarshamns SK
7.21
  
5Isak Gamst
7.21
Ullevi FK
7.21
  
6Melker SvanbergIF Kville
7.24
  
7Shakeem Reid
7.26
Örgryte IS
7.26
  
8Jonathan Johansson
7.31
Sävedalens AIK
7.31
PB
  
Final B
1Jonas Ellison
7.33
Örgryte IS
7.33
  
2Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
7.35
PB
  
3Jonas Hilmersson
7.43
Mölndals AIK
7.43
SB
  
4William LindqvistÅhus FIK
7.44
=SB
  
5Max Helge
7.44
IK Ymer
7.44
SB
  
6Graziano Geremia
Graziano Geremia 91, ITA
7.79
91ITA
7.79
  
7Mårten Skogman
7.84
Spårvägens FK
7.84
  
Heat 1
1Lion Martinez
7.06
Upsala IF
7.06
q
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
7.07
q
  
3Melker SvanbergIF Kville
7.22
PB
q
  
4Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.23
Oskarshamns SK
7.23
q
  
5Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
7.36
PB
q
  
6Max Helge
7.45
IK Ymer
7.45
SB
q
  
7Mårten Skogman
7.80
Spårvägens FK
7.80
SB
q
  
Heat 2
1Isak Gamst
7.09
Ullevi FK
7.09
SB
q
  
2Gustav Tartu
7.12
Ullevi FK
7.12
PB
q
  
3Shakeem Reid
7.26
Örgryte IS
7.26
q
  
4Jonathan Johansson
7.35
Sävedalens AIK
7.35
PB
q
  
5Jonas Ellison
7.40
Örgryte IS
7.40
q
  
6Jonas Hilmersson
7.44
Mölndals AIK
7.44
SB
q
  
7William LindqvistÅhus FIK
7.57
q
  
8Graziano Geremia
Graziano Geremia 91, ITA
7.93
91ITA
7.93
q
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Arvid Gustafsson
22.28
Mölndals AIK
22.28
  
2Martin Selin
22.51
Ullevi FK
22.51
  
Final B
1Lion Martinez
22.59
Upsala IF
22.59
  
2Marcus Johansson
23.35
Örgryte IS
23.35
  
Final C
1Anton BengtssonUllevi FK
22.89
SB
  
2Felix Ericsson
23.13
Ullevi FK
23.13
  
Final D
1Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
22.66
Oskarshamns SK
22.66
  
2Elias Wennolf
23.57
Ullevi FK
23.57
  
Final E
1Andreas NorströmUllevi FK
23.51
SB
  
2Carl AnderbergIK Ymer
23.55
  
Final F
1Lucas Bolin
23.27
Ullevi FK
23.27
  
2Malte Zettergren
23.73
Varbergs GIF
23.73
  
Final G
1Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
23.34
PB
  
2Gustav Ölund
24.24
Örgryte IS
24.24
PB
  
Final H
1Marklan JacksonIK Lerum FI
24.63
  
2Nils Johner
25.46
IK Lerum FI
25.46
  
Final I
1Mårten Skogman
25.07
Spårvägens FK
25.07
  
2Graziano Geremia
Graziano Geremia 91, ITA
25.08
91ITA
25.08
  
3Jörgen Åberg
25.58
IFK Halmstad
25.58
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Markl
55.69
Ullevi FK
55.69
  
2Pontus SetteskogUllevi FK
58.41
PB
  
3Graziano Geremia
Graziano Geremia 91, ITA
1:08.80
91ITA
1:08.80
PB
  
M 1500 m     
Inne
Inne
Final A
1Eric Källman
3:52.65
Mölndals AIK
3:52.65
PB
  
2Jonas Magnusson
3:58.01
Hälle IF
3:58.01
PB
  
3Linus Agervig KristianssonHälle IF
3:58.23
PB
  
4Wilmer Grahn
3:59.49
Mölndals AIK
3:59.49
PB
  
5Filip Jonsson
4:00.62
Hälle IF
4:00.62
  
6Jimmy Nord
Jimmy Nord 06, Alingsås
4:01.80
Alingsås IF
4:01.80
PB
  
7Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
4:01.83
IKHP Huskvarna
4:01.83
  
8Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
4:03.73
Örgryte IS
4:03.73
SB
  
9Victor Wahlgren
4:05.97
Mölndals AIK
4:05.97
SB
  
10Jeppe Sjølin Andersen
Jeppe Sjølin Andersen 01, DEN
4:09.48
01DEN
4:09.48
  
11Albin Öberg
4:10.22
Malmö AI
4:10.22
PB
  
12Elias Eliasson
4:11.07
Mölndals AIK
4:11.07
  
13Benjamin JohanssonBohus IF
4:12.07
PB
  
14Henok Ande
4:15.22
Hälle IF
4:15.22
SB
  
15Kalle Öhlund
Kalle Öhlund 05, IKHP Huskvarna
4:20.09
IKHP Huskvarna
4:20.09
SB
  
Alexander NilssonMölndals AIK
DNF
  Pace
Final B
1Oskar Karlsson
4:09.60
Ängelholms IF
4:09.60
PB
  
2Simon Harden
Simon Harden 00, Ängelholm
4:10.08
Ängelholms IF
4:10.08
PB
  
3Otto Gripenberg
Otto Gripenberg 01, FIN
4:13.45
01FIN
4:13.45
PB
  
4Oskar Jönsson
4:16.51
Örgryte IS
4:16.51
PB
  
5Linus Alinder
4:25.84
Mölndals AIK
4:25.84
SB
  
6Melvin Lessner Sveen
4:28.42
IFK Göteborg
4:28.42
PB
  
7Arvid Möller
4:35.05
IF Kville
4:35.05
  
8David Bengtsson
4:38.45
Ullevi FK
4:38.45
PB
  
Erik Jälknäs
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  Pace
Ivan Magnusson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Karl Aderstedt AlthoffMölndals AIK
DNF
  Pace
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Felix Steene
4.50
Örgryte IS
4.50
SB
  
2Elliot LindbomIK Lerum FI
3.90
  
3.803.904.004.104.304.504.65
Steene---oooxxx
Lindbomxooxxx
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jesper Hellström
7.36
Hässelby SK
7.36
SB
  
2Marcus Johansson
6.71
Örgryte IS
6.71
SB
  
3Olof Ryberg
6.31
Örgryte IS
6.31
PB
  
4Erik Olsson
6.23
Örgryte IS
6.23
SB
  
5Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg 07, IFK Göteborg
5.53
IFK Göteborg
5.53
  
Hellström7.20xx7.36xx
Johansson6.056.65xxx6.71
Ryberg6.25x6.226.316.276.23
Olsson5.926.156.116.206.236.22
Smedberg5.535.435.445.455.28x
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Theodor JohnerUllevi FK
8.34
  
2Oscar IdehallIK Ymer
8.58
  
P19 60 m häck (99.1 cm) extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Theodor JohnerUllevi FK
8.33
PB
  
2Oscar IdehallIK Ymer
8.55
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edvin Örnborg
Edvin Örnborg 08, IFK Göteborg
8.88
IFK Göteborg
8.88
  
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Claudio Joao KåmarkÖrgryte IS
7.73
PB
  
2Texas Spencer
7.85
Örgryte IS
7.85
  
P15 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Texas Spencer
7.87
Örgryte IS
7.87
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rayan Siguerdjidjene
2:54.67
Örgryte IS
2:54.67
PB
  
2Elliot Croona
Elliot Croona 10, IFK Göteborg
2:55.30
IFK Göteborg
2:55.30
PB
  
3Nike Emanuelsson
Nike Emanuelsson 09, IFK Göteborg
2:59.76
IFK Göteborg
2:59.76
PB
  
F15 1
4Klara Helen Homlung Prøitz
Klara Helen Homlung Prøitz 10, NOR
3:05.52
10NOR
3:05.52
  
F15 2
5Alice Lindblad
Alice Lindblad 09, IFK Göteborg
3:06.75
IFK Göteborg
3:06.75
PB
  
F15 3
6Emma Ehrnborg
3:17.28
Mölndals AIK
3:17.28
  
F15 4
7Demi Kiriazidou
3:22.30
Majornas IK
3:22.30
  
F15 5
8Milla Andreasson
Milla Andreasson 09, Göteborgs KIK
3:22.61
Göteborgs KIK
3:22.61
  
F15 6
9Signe Provci
Signe Provci 10, IFK Göteborg
3:24.43
IFK Göteborg
3:24.43
PB
  
F15 7
10Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt 09, IFK Göteborg
3:31.66
IFK Göteborg
3:31.66
  
F15 8
Kvinnor
K 60 m     
Inne
Inne
Final A
1Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.61
Mölndals AIK
7.61
PB
  
2Madeleine WinbergMölndals AIK
7.70
  
3Amanda TranIK Ymer
7.77
PB
  
4Hanna Amundin
7.89
Ullevi FK
7.89
  
5Ebba Gustafsson
7.92
Mölndals AIK
7.92
  
6Anna Björkstedt
8.17
Spårvägens FK
8.17
SB
  
7Emma Ljungnér
8.29
Varbergs GIF
8.29
  
Ane Torine IversenMölndals AIK
DNS
  
Final B
1Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
8.20
Kongahälla AIK
8.20
=PB
  
2Jenny Åkervall
8.62
Spårvägens FK
8.62
  
Heat 1
1Madeleine WinbergMölndals AIK
7.67
PB
q
  
2Ane Torine IversenMölndals AIK
7.76
PB
q
  
3Hanna Amundin
7.91
Ullevi FK
7.91
q
  
4Elsa Claesson
8.20
Mölndals AIK
8.20
q
  
5Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
8.26
Kongahälla AIK
8.26
SB
q
  
6Jenny Åkervall
8.55
Spårvägens FK
8.55
SB
q
  
Heat 2
1Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.64
Mölndals AIK
7.64
=PB
q
  
2Amanda TranIK Ymer
7.82
q
  
3Ebba Gustafsson
7.91
Mölndals AIK
7.91
q
  
4Anna Björkstedt
8.18
Spårvägens FK
8.18
SB
q
  
5Emma Ljungnér
8.20
Varbergs GIF
8.20
q
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Matilda HellqvistUllevi FK
24.55
SB
  
2Ebba Gustafsson
24.93
Mölndals AIK
24.93
  
Final B
1Emelie RantzowIK Ymer
24.80
SB
  
2Ane Torine IversenMölndals AIK
24.97
PB
  
Final C
1Ellen Schoug
25.58
Hälle IF
25.58
=PB
  
2Elsa Claesson
26.01
Mölndals AIK
26.01
  
Final D
1Paulina Orell Sahlberg
26.32
IFK Växjö
26.32
SB
  
2Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
26.82
F Stenungsunds FI
26.82
  
Final E
1Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
27.16
IFK Göteborg
27.16
PB
  
2Anna Björkstedt
27.32
Spårvägens FK
27.32
  
Final F
1Jenny Åkervall
27.91
Spårvägens FK
27.91
  
2Filippa Zäll
Filippa Zäll 03, Ängelholm
28.08
Ängelholms IF
28.08
SB
  
3Anita HamkaloIK Ymer
29.86
PB
  
K 1500 m     
Inne
Inne
Final A
1Freja Bjerström
4:30.11
Björnstorps IF
4:30.11
PB
  
2Maiken Prøitz
Maiken Prøitz 04, NOR
4:30.34
04NOR
4:30.34
PB
  
3Angelica Strandberg
4:32.57
Örgryte IS
4:32.57
PB
  
4Johanna Larsson
4:32.71
Örgryte IS
4:32.71
SB
  
5Ida Kraft
4:32.98
Hälle IF
4:32.98
PB
  
6Alma Svantesson
4:33.60
Mölndals AIK
4:33.60
PB
  
7Liv Dinis
4:34.14
Hälle IF
4:34.14
PB
  
8Elsa Svantesson
4:40.58
Mölndals AIK
4:40.58
PB
  
9Elin Hagelin
4:40.85
Mölndals AIK
4:40.85
SB
  
10Malin Søtorp Solberg
Malin Søtorp Solberg 06, NOR
4:45.33
06NOR
4:45.33
SB
  
11Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
4:47.44
Västerås FK
4:47.44
SB
  
Ebba Berglin
DNF
Mölndals AIK
DNF
  Pace
Final B
1Lemuela Wutz
4:41.68
Örgryte IS
4:41.68
PB
  
2Agnes Knauer
4:47.77
Hälle IF
4:47.77
PB
  
3Tilde Adolfsson
4:48.74
Motala AIF
4:48.74
SB
  
4Elsa Tagesson
4:50.55
Mölndals AIK
4:50.55
SB
  
5Philippa Duff
4:54.84
Hälle IF
4:54.84
PB
  
6Lovisa Emanuelsson
4:59.93
IFK Göteborg
4:59.93
PB
  
Ida Hilmersson
DNF
Mölndals AIK
DNF
  Pace
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia WennerstenIK Ymer
8.27
  
2Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
8.61
IFK Göteborg
8.61
PB
  
3Sissel EliassonIK Ymer
9.40
SB
  
K 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia WennerstenIK Ymer
8.22
SB
  
2Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
8.57
IFK Göteborg
8.57
PB
  
3Sissel EliassonIK Ymer
9.38
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Dahlström
3.70
Örgryte IS
3.70
  
3.703.90
Dahlströmoxxx
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Clara Augustsson
5.66
Örgryte IS
5.66
  
2Ivana Pekic
5.45
Örgryte IS
5.45
SB
  
3Linn EjnarssonLaholm IF
5.26
PB
  
4Alexandra Schill
5.23
Örgryte IS
5.23
SB
  
5Grace Sunday
5.07
Örgryte IS
5.07
  
6Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
4.58
Kongahälla AIK
4.58
  
Augustsson3.92xx5.663.25x
Pekicx5.355.455.295.305.42
Ejnarsson4.67x5.134.975.235.26
Schillxx5.025.23x4.96
Sunday4.694.83x5.074.924.96
Klint4.57xx4.504.58x
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda HjalmarssonMölndals AIK
11.48
  
Sofia Ensberg
NM
Örgryte IS
NM
  
Hjalmarssonx11.1711.24x11.4511.48
Ensbergxxxxxx
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
9.82
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
9.90
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leia Esser
Leia Esser 09, IFK Göteborg
9.71
IFK Göteborg
9.71
PB
  
2Thea Sundler
Thea Sundler 09, IFK Göteborg
9.82
IFK Göteborg
9.82
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m) extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leia Esser
Leia Esser 09, IFK Göteborg
9.68
IFK Göteborg
9.68
PB
  
2Thea Sundler
Thea Sundler 09, IFK Göteborg
9.97
IFK Göteborg
9.97