0

19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
19.1
22.1
16.1
20.1
13.1
21.1
20‐21.1
20‐21.1
19‐21.1
20‐21.1
19‐21.1
Arena: Rimnershallen   Arrangör: Hälle IF
Tävlande: 92 (46+46)   Starter: 139 (62+77)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jack Wennman
Jack Wennman 06, Trollhättan FIK
7.32
Trollhättan FIK
7.32
PB
  
2Anders Logg
7.43
Hälle IF
7.43
  
3Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
7.91
Trollhättan FIK
7.91
  
4Stefan LagerkvistHälle IF
8.42
PB
  
5Ludvig Fredgren
Ludvig Fredgren 09, Trollhättan FIK
8.58
Trollhättan FIK
8.58
  
Heat 1
1Jack Wennman
Jack Wennman 06, Trollhättan FIK
7.34
Trollhättan FIK
7.34
PB
q
  
2Anders Logg
7.41
Hälle IF
7.41
SB
q
  
3Stefan LagerkvistHälle IF
8.48
PB
q
  
4Zeb Nyström
Zeb Nyström 09, Dals Södra
8.94
Dals Södra FFI
8.94
PB
  
5Folke Wikström
Folke Wikström 09, Trollhättan FIK
8.97
Trollhättan FIK
8.97
PB
  
6Elias Glemring
Elias Glemring 09, Trollhättan FIK
9.85
Trollhättan FIK
9.85
PB
  
Heat 2
1Peter AndréasUllevi FK
7.69
SB
q
  
2Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
7.87
Trollhättan FIK
7.87
SB
q
  
3Ludvig Fredgren
Ludvig Fredgren 09, Trollhättan FIK
8.46
Trollhättan FIK
8.46
PB
q
  
4Sigge Gustavsson
Sigge Gustavsson 10, Trollhättan FIK
8.74
Trollhättan FIK
8.74
  
5Peter Szamer
9.17
Hälle IF
9.17
PB
  
6Elias Svensson
Elias Svensson 09, Trollhättan FIK
10.19
Trollhättan FIK
10.19
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
24.74
Trollhättan FIK
24.74
SB
  
2Stefan LagerkvistHälle IF
27.31
PB
  
3Peter Szamer
31.31
Hälle IF
31.31
PB
  
Final B
1Alfred Tersing
Alfred Tersing 09, Trollhättan FIK
26.63
Trollhättan FIK
26.63
PB
  
2Sigge Gustavsson
Sigge Gustavsson 10, Trollhättan FIK
28.42
Trollhättan FIK
28.42
PB
  
3Zeb Nyström
Zeb Nyström 09, Dals Södra
29.72
Dals Södra FFI
29.72
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
51.66
Trollhättan FIK
51.66
PB
  
2Patrik Hägg
57.74
Hälle IF
57.74
SB
  
3Jonathan Lindblom
Jonathan Lindblom 08, Trollhättan FIK
58.07
Trollhättan FIK
58.07
PB
  
Final B
1Martin Stjern
Martin Stjern 67, Stenungsunds FI
1:01.64
F Stenungsunds FI
1:01.64
PB
  
2Ludvig Fredgren
Ludvig Fredgren 09, Trollhättan FIK
1:02.13
Trollhättan FIK
1:02.13
PB
  
3Ove Jacobsson
1:08.65
IK Granit
1:08.65
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonas Magnusson
8:43.77
Hälle IF
8:43.77
PB
  
2Filip Jonsson
8:50.17
Hälle IF
8:50.17
PB
  
3Henok Ande
9:18.16
Hälle IF
9:18.16
SB
  
4Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Trollhättan FIK
9:42.78
Trollhättan FIK
9:42.78
PB
  
Alwin Andrée
Alwin Andrée 06, Trollhättan FIK
DNF
Trollhättan FIK
DNF
  
Benjamin ÅbergHälle IF
DNF
  
Final B
1Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
9:51.88
Lidköpings VSK
9:51.88
SB
  
2Linus Framme
10:04.19
Hälle IF
10:04.19
PB
  
3Viktor Jernberg
10:06.81
Hälle IF
10:06.81
PB
  
4Alvin Mether
10:29.95
Hälle IF
10:29.95
PB
  
5Martin Stjern
Martin Stjern 67, Stenungsunds FI
10:37.77
F Stenungsunds FI
10:37.77
PB
  
6Rasmus Wallström
10:38.36
Hälle IF
10:38.36
PB
  
7Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
11:29.13
Trollhättan FIK
11:29.13
PB
  
8Anders Carlsson
Anders Carlsson 67, Stenungsunds FI
12:37.95
F Stenungsunds FI
12:37.95
PB
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Haak
Oskar Haak 07, Stenungsunds FI
10.72
F Stenungsunds FI
10.72
  
Haak9.8710.6410.72
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sixten ClarholmHälle IF
8.74
PB
  
2Walter Nilsson
Walter Nilsson 11, Stenungsunds FI
8.82
F Stenungsunds FI
8.82
PB
  
3Vincent AndréasUllevi FK
9.00
  
4Alfred Zackrisson
Alfred Zackrisson 16, Orient
10.40
16IK Orient
10.40
PB
  
5Elmer Hagberg
Elmer Hagberg 14, Orient
10.64
14IK Orient
10.64
PB
  
6Boo Gynäs
Boo Gynäs 15, Orient
10.74
15IK Orient
10.74
PB
  
Final B
1Vilmer Johansson
Vilmer Johansson 15, Hälle
9.98
15Hälle IF
9.98
PB
  
2Nahom Zena
Nahom Zena 13, Hälle
10.91
13Hälle IF
10.91
PB
  
3Alvar Logg
Alvar Logg 15, Hälle
11.24
15Hälle IF
11.24
PB
  
4Gustav Ejnell Svensson
Gustav Ejnell Svensson 17, Hälle
12.13
17Hälle IF
12.13
PB
  
5Leonel Mahmood
Leonel Mahmood 17, Hälle
12.52
17Hälle IF
12.52
PB
  
6Leo Engelin
Leo Engelin 17, Hälle
13.10
17Hälle IF
13.10
PB
  
P13 200 m     
Inne
Inne
1Hubert Drapella
Hubert Drapella 11, Trollhättan FIK
29.27
Trollhättan FIK
29.27
PB
  
2Vincent AndréasUllevi FK
29.35
PB
  
3Walter Nilsson
Walter Nilsson 11, Stenungsunds FI
29.72
F Stenungsunds FI
29.72
PB
  
M50 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stefan LagerkvistHälle IF
8.56
PB
  
Lagerkvist7.697.547.768.558.567.57
M65 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
6.83
Trollhättan FIK
6.83
  
Evertsson6.616.646.836.486.796.68
M65 Vikt (9.08 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
9.59
Trollhättan FIK
9.59
  
Evertsson8.888.659.269.529.289.59
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen Schoug
8.02
Hälle IF
8.02
PB
  
2Noomi Bergman
8.27
Hälle IF
8.27
  
3Elina Bergman
8.33
Hälle IF
8.33
PB
  
4Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
8.37
Trollhättan FIK
8.37
  
5Marika Söderlund Larsson
8.39
F Stenungsunds FI
8.39
  
6Saga Drottz
8.40
IK Orient
8.40
SB
  
Final B
1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
8.47
F Stenungsunds FI
8.47
SB
  
2Klara HåkanssonIK Orient
8.63
  
3Olga Drapella
Olga Drapella 07, Trollhättan FIK
8.70
Trollhättan FIK
8.70
  
4Bim Paulsson
8.71
IK Orient
8.71
  
5Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
8.87
Trollhättan FIK
8.87
  
Heat 1
1Ellen Schoug
8.19
Hälle IF
8.19
PB
q
  
2Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
8.48
F Stenungsunds FI
8.48
SB
q
  
3Olga Drapella
Olga Drapella 07, Trollhättan FIK
8.62
Trollhättan FIK
8.62
PB
q
  
4Ellen BernhardssonHälle IF
8.81
  
5Anna Logg
9.61
Hälle IF
9.61
SB
  
Heat 2
1Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
8.36
Trollhättan FIK
8.36
SB
q
  
1Marika Söderlund Larsson
8.36
F Stenungsunds FI
8.36
PB
q
  
3Elina Bergman
8.43
Hälle IF
8.43
PB
q
  
4Bim Paulsson
8.65
IK Orient
8.65
PB
q
  
5Usino Oghenekparobo FavourHälle IF
9.34
PB
  
Heat 3
1Noomi Bergman
8.34
Hälle IF
8.34
q
  
2Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
8.43
F Stenungsunds FI
8.43
PB
q
  
3Klara HåkanssonIK Orient
8.52
SB
q
  
4Jenny Olausson
Jenny Olausson 04, Trollhättan FIK
9.01
Trollhättan FIK
9.01
PB
  
Heat 4
1Saga Drottz
8.43
IK Orient
8.43
SB
q
  
2Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
8.75
Trollhättan FIK
8.75
PB
q
  
3Esmeralda OlaussonIK Orient
8.98
SB
  
4Stella ZapartaIK Orient
9.09
SB
  
5Nelly JakobssonHälle IF
10.06
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marika Söderlund Larsson
26.18
F Stenungsunds FI
26.18
PB
  
2Elina Bergman
26.71
Hälle IF
26.71
PB
  
3Noomi Bergman
27.23
Hälle IF
27.23
SB
  
Final B
1Ellen BernhardssonHälle IF
28.20
  
2Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
29.07
Trollhättan FIK
29.07
SB
  
Final C
1Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
27.75
Trollhättan FIK
27.75
PB
  
2Olga Drapella
Olga Drapella 07, Trollhättan FIK
28.23
Trollhättan FIK
28.23
PB
  
3Usino Oghenekparobo FavourHälle IF
30.53
PB
  
4Nelly JakobssonHälle IF
34.16
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson 06, Trollhättan FIK
1:04.99
Trollhättan FIK
1:04.99
PB
  
2Jenny Olausson
Jenny Olausson 04, Trollhättan FIK
1:14.03
Trollhättan FIK
1:14.03
PB
  
3Freja Härnström
1:14.59
IK Orient
1:14.59
PB
  
Final B
1Bim Paulsson
1:11.88
IK Orient
1:11.88
PB
  
2Anna Logg
1:12.79
Hälle IF
1:12.79
SB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanna Strand
9:47.34
Hälle IF
9:47.34
PB
  
2Ida Kraft
9:59.22
Hälle IF
9:59.22
SB
  
3Liduina van Sitteren
10:22.81
Örebro AIK
10:22.81
SB
  
4Philippa Duff
10:57.51
Hälle IF
10:57.51
PB
  
Majken Söderlund LarssonHälle IF
DNF
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alma Olsson
12.91
Bokenäs IF
12.91
  
Olsson12.1612.48xx11.8212.91
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Theander
Emma Theander 08, Stenungsunds FI
11.56
F Stenungsunds FI
11.56
  
Theander11.56
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofie Rössberg
6.70
Brattås CK
6.70
  
Rössberg6.526.705.796.176.156.64
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofie Rössberg
8.35
Brattås CK
8.35
PB
  
Rössberg7.847.227.918.168.35
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia BjörkmanHälle IF
9.91
  
Björkmanx9.91x
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Wretborn
9.01
Hälle IF
9.01
PB
  
2Majken AnderssonIK Orient
9.07
  
3Lovisa QvarfordtHälle IF
9.55
  
4Viktoria WettervikHälle IF
9.99
PB
  
5Roza Gebar
11.29
IK Orient
11.29
PB
  
Final B
1Shelby LjungbergHälle IF
9.35
  
2Karin Berntsson
9.55
Brattås CK
9.55
PB
  
3Smilla LarssonIK Orient
9.81
  
4Molly Ejnell SvenssonHälle IF
9.83
PB
  
Final C
1Nellie Zackrisson
Nellie Zackrisson 14, Orient
9.38
14IK Orient
9.38
PB
  
2Elvira Byström
Elvira Byström 14, Hälle
10.02
14Hälle IF
10.02
PB
  
3Nelly Ejnell Svensson
Nelly Ejnell Svensson 14, Hälle
10.57
14Hälle IF
10.57
PB
  
4Filippa Pedersen
Filippa Pedersen 14, Hälle
10.92
14Hälle IF
10.92
PB
  
Final D
1Alina Carlsson
Alina Carlsson 16, Hälle
10.89
16Hälle IF
10.89
PB
  
2Git Wennstam
Git Wennstam 15, Orient
11.02
15IK Orient
11.02
PB
  
3Ottilia Byström
Ottilia Byström 17, Hälle
12.68
17Hälle IF
12.68
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Shelby LjungbergHälle IF
31.33
  
2Lovisa QvarfordtHälle IF
32.26
PB
  
3Smilla Larsson
33.32
IK Orient
33.32
PB
  
Final B
1Majken AnderssonIK Orient
30.38
PB
  
2Elin Wretborn
30.74
Hälle IF
30.74
PB
  
3Molly Ejnell SvenssonHälle IF
33.84
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karin Berntsson
7.25
Brattås CK
7.25
PB
  
Berntsson6.496.757.256.146.10x