0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Eva Lisa Holtz Arena (M Höjd i Kil, ECG Arena)   Arrangör: IF Göta Karlstad
Tävlande: 333 (172+161)   Starter: 493 (239+254)

Män
M 60 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Henrik Larsson
6.69
IF Göta Karlstad
6.69
  
2Viktor Thor
6.73
Strands IF
6.73
SB
  
3Simon Plesse
6.74
Upsala IF
6.74
=PB
  
4Jean-Christian ZirignonIFK Lidingö
6.77
  
5Thomas Jones
6.79
Malmö AI
6.79
  
6Linus Pihl
6.86
IK Lerum FI
6.86
  
7Johan SjölanderTäby IS
6.86
  
8Desmond Rogo
6.90
IFK Lidingö
6.90
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Jean-Christian ZirignonIFK Lidingö
6.80
Q
  
2Johan SjölanderTäby IS
6.86
Q
  
3Herman ForsbergUllevi FK
6.93
  
4Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
6.95
  
5Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
7.11
KFUM Örebro
7.11
  
6Simon Martinsson
7.15
IFK Lidingö
7.15
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Henrik Larsson
6.74
IF Göta Karlstad
6.74
Q
  
2Viktor Thor
6.76
Strands IF
6.76
SB
Q
  
3Linus Pihl
6.79
IK Lerum FI
6.79
q
  
4Jonatan Borg
6.97
Hammarby IF
6.97
  
5Edvard Hansson
7.02
Hässelby SK
7.02
  
6Albin Enbacker
7.62
IF Göta Karlstad
7.62
  
Nicolas Uwangue
DNS
Angereds IS
DNS
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Simon Plesse
6.83
Upsala IF
6.83
Q
  
2Thomas Jones
6.86
Malmö AI
6.86
Q
  
3Desmond Rogo
6.88
IFK Lidingö
6.88
SB
q
  
4Hugo Kündig
Hugo Kündig 06, IFK Göteborg
6.92
IFK Göteborg
6.92
SB
  
5Alexander Oliver
6.96
IF Göta Karlstad
6.96
  
6Martin Hagberg
7.14
Hässelby SK
7.14
  
M 200 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Erik ErlandssonIFK Lund
20.98
PB
  
6 SWE AT
2Linus Pihl
21.07
IK Lerum FI
21.07
PB
  
10 SWE AT
3William TrulssonMalmö AI
21.08
PB
  
2 SWE P19 AT
4Zion Eriksson
21.29
Falu IK
21.29
SB
  
5Emil Johansson
21.69
Turebergs FK
21.69
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Linus Pihl
21.33
IK Lerum FI
21.33
Q
  
2Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
21.64
KFUM Örebro
21.64
PB
q
  
3Alexander Oliver
21.83
IF Göta Karlstad
21.83
  
4Gustav Gahne
22.07
Hässelby SK
22.07
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1William TrulssonMalmö AI
21.39
PB
Q
  
2Ivano Bevanda
22.04
Malmö AI
22.04
  
3Edvard Hansson
22.14
Hässelby SK
22.14
  
4Babu Badjie
22.48
Danderyds SK
22.48
  
5Nino Kusljic
22.49
Malmö AI
22.49
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Erik ErlandssonIFK Lund
21.27
=SB
Q
  
2Jeroen PerssonIFK Lund
21.79
  
3Grigorios Kyriakoudis
22.07
Spårvägens FK
22.07
SB
  
4Josef Malsher
22.44
Upsala IF
22.44
  
5Albin Enbacker
24.59
IF Göta Karlstad
24.59
  
Heat 4
17 feb
17 feb
1Zion Eriksson
21.38
Falu IK
21.38
Q
  
2Emil Johansson
21.64
Turebergs FK
21.64
q
  
3Lucas Törnström
22.10
Danderyds SK
22.10
  
4Arvid Gustafsson
22.37
Mölndals AIK
22.37
  
M 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Carl Bengtström
46.43
Örgryte IS
46.43
  
2Kasper KadestålMalmö AI
47.05
PB
  
9 SWE AT
3Emil Johansson
47.40
Turebergs FK
47.40
SB
  
4Karl Wållgren
47.69
Örgryte IS
47.69
SB
  
5Habtom Asgede
48.68
Turebergs FK
48.68
PB
  
6Mattias Waernulf
Mattias Waernulf 02, Västerås FK
49.02
Västerås FK
49.02
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Carl Bengtström
47.30
Örgryte IS
47.30
Q
  
2Habtom Asgede
48.76
Turebergs FK
48.76
PB
q
  
3David Mattiasson
49.87
Turebergs FK
49.87
PB
  
4Gustav Gahne
49.98
Hässelby SK
49.98
  
5August Kallin
August Kallin 02, Västerås FK
50.22
Västerås FK
50.22
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Karl Wållgren
47.83
Örgryte IS
47.83
Q
  
2Emil Johansson
47.96
Turebergs FK
47.96
q
  
3Lucas Törnström
49.12
Danderyds SK
49.12
SB
  
4Albin Hagstedt
50.57
Örgryte IS
50.57
  
5Anton Bertilsson
50.63
IFK Växjö
50.63
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
48.59
Q
  
2Mattias Waernulf
Mattias Waernulf 02, Västerås FK
48.78
Västerås FK
48.78
SB
q
  
3Jeroen PerssonIFK Lund
49.52
  
4Samuel Wiik
50.39
Örgryte IS
50.39
  
5Robin Isaksson
51.18
Turebergs FK
51.18
  
M 800 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Andreas Kramer
1:47.93
Ullevi FK
1:47.93
  
2Habtom Asgede
1:48.89
Turebergs FK
1:48.89
PB
  
3Alexander LundskogUllevi FK
1:49.94
  
4Benjamin Åberg
1:50.27
Hälle IF
1:50.27
PB
  
5Victor Wahlgren
1:53.89
Mölndals AIK
1:53.89
  
6Erik Skoglund
1:53.92
Danderyds SK
1:53.92
PB
  
7Jakob Zäll
1:55.48
Örgryte IS
1:55.48
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Habtom Asgede
1:54.58
Turebergs FK
1:54.58
Q
  
2Benjamin Åberg
1:55.19
Hälle IF
1:55.19
Q
  
3Jimmy Öhman
1:55.84
Gefle IF
1:55.84
  
4Michael Hansson
1:56.02
IS Göta
1:56.02
  
5Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
1:57.08
Spårvägens FK
1:57.08
SB
  
6Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
1:58.18
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Alexander LundskogUllevi FK
1:53.20
Q
  
2Jakob Zäll
1:53.43
Örgryte IS
1:53.43
PB
Q
  
3Victor Wahlgren
1:53.61
Mölndals AIK
1:53.61
SB
q
  
4Erik Skoglund
1:54.31
Danderyds SK
1:54.31
q
  
5Kevin Bodén
1:55.08
Mölndals AIK
1:55.08
  
6Noa Steiner
1:56.39
Turebergs FK
1:56.39
PB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Andreas Kramer
1:53.37
Ullevi FK
1:53.37
Q
  
2Felix Francois
1:54.61
Örgryte IS
1:54.61
SB
Q
  
3Valter Kjellberg
1:54.70
Turebergs FK
1:54.70
  
4Johan Eriksson
1:54.89
Turebergs FK
1:54.89
  
5Jacob Åhman
1:55.25
IF Göta Karlstad
1:55.25
  
6Elmar Engholm
1:56.50
Hässelby SK
1:56.50
SB
  
M 1500 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Andreas Kramer
3:42.24
Ullevi FK
3:42.24
SB
  
2Jonathan Grahn
3:44.41
Mölndals AIK
3:44.41
  
3Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:44.58
Sävedalens AIK
3:44.58
  
4Alexander Nilsson
3:48.59
Mölndals AIK
3:48.59
SB
  
5Olof Silvander
3:49.52
IFK Lidingö
3:49.52
  
6Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
3:56.15
IKHP Huskvarna
3:56.15
PB
  
7Erik Nederheim
3:56.54
Täby IS
3:56.54
  
8Jonas Magnusson
3:57.49
Hälle IF
3:57.49
PB
  
9Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
3:59.36
Örgryte IS
3:59.36
PB
  
10Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
3:59.55
Spårvägens FK
3:59.55
SB
  
11Gabriel Claesson
Gabriel Claesson 04, IKHP Huskvarna
4:00.40
IKHP Huskvarna
4:00.40
PB
  
12Samuel Berhane
4:04.41
Hässelby SK
4:04.41
SB
  
M 3000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Jonathan Grahn
8:03.67
Mölndals AIK
8:03.67
SB
  
2Oliver Löfqvist
8:05.33
Spårvägens FK
8:05.33
  
3Emil Blomberg
8:08.68
Hässelby SK
8:08.68
PB
  
4Alexander Nilsson
8:10.77
Mölndals AIK
8:10.77
  
5Victor Urquhart Smångs
8:11.54
Spårvägens FK
8:11.54
PB
  
6Yohannes Kiflay
8:18.23
Hässelby SK
8:18.23
PB
  
7Samuel Berhane
8:39.80
Hässelby SK
8:39.80
  
8Nils Bredin
8:39.96
Hälle IF
8:39.96
  
9Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:41.39
Spårvägens FK
8:41.39
  
10Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
8:43.96
IKHP Huskvarna
8:43.96
PB
  
11Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
8:44.72
KFUM Örebro
8:44.72
SB
  
12Gabriel Claesson
Gabriel Claesson 04, IKHP Huskvarna
8:46.29
IKHP Huskvarna
8:46.29
PB
  
13Erik Linnér
8:53.94
IFK Umeå
8:53.94
PB
  
Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Max Hrelja
7.76
Malmö AI
7.76
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.00
Spårvägens FK
8.00
=SB
  
3Anton Levin
8.01
IFK Lidingö
8.01
  
4Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.09
Spårvägens FK
8.09
  
5Ludvig All
8.12
Täby IS
8.12
SB
  
6Linus Otto Boyer
8.23
Upsala IF
8.23
  
7Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.28
  
8Edvin AssarssonMalmö AI
8.39
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Anton Levin
8.04
IFK Lidingö
8.04
Q
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.09
Spårvägens FK
8.09
Q
  
3Edvin AssarssonMalmö AI
8.10
PB
q
  
4Linus Otto Boyer
8.24
Upsala IF
8.24
q
  
5Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.30
Eskilstuna FI
8.30
  
6Markus Moberg
8.43
Hammarby IF
8.43
  
7Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
8.80
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Max Hrelja
7.89
Malmö AI
7.89
Q
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.01
Spårvägens FK
8.01
Q
  
3Ludvig All
8.21
Täby IS
8.21
q
  
4Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.23
q
  
5James GaudielloMalmö AI
8.29
  
6Max Rosquist-LarssonMalmö AI
8.37
=SB
  
7Erik Dahlberg
Erik Dahlberg 02, Spårvägen
8.58
Spårvägens FK
8.58
  
M Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Melwin Lycke HolmKils AIK
2.20
PB
  
2Joakim Wadstein
2.03
Mölndals AIK
2.03
SB
  
3Gustav Malmkvist
2.03
Katrineholms SK
2.03
PB
  
4Philip Bayer
2.00
Mölndals AIK
2.00
=PB
  
4Fabian Steene
2.00
IF Kville
2.00
=PB
  
6Svante Svensson
2.00
Sävedalens AIK
2.00
  
7Agustin HilmerssonIK Orient
1.95
  
7Adam Svensson
1.95
Malmö AI
1.95
  
7Albin Eriksson
1.95
Tyresö FK
1.95
  
10Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
1.90
Västerås FK
1.90
  
10Fredrik Sangberg
1.90
Örgryte IS
1.90
SB
  
10Emil De Maria PeterssonTurebergs FK
1.90
  
10Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
1.90
Mariestads AIF
1.90
  
14Ludvig Jaasund
Ludvig Jaasund 04, Västerås FK
1.90
Västerås FK
1.90
  
15Albin WestlundKils AIK
1.83
  
15Robin Lövdal
1.83
Karlskoga FIF
1.83
  
1.76
2.15
1.83
2.20
1.90
2.23
1.95
2.00
2.03
2.06
2.10
Lycke Holm-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
Wadstein-
o
o
o
o
xo
xxx

Malmkvist-
-
o
o
xo
xxo
xxx

Bayer-
o
o
o
o
xxx


Steene-
o
o
o
o
xxx


Svensson-
-
o
o
xo
xxx


Hilmersson-
-
o
xo
xxx



Svensson-
-
o
xo
xxx



Eriksson-
-
o
xo
xxx



Wiklundo
o
o
xxx




Sangbergo
o
o
xxx




De Maria Petersson-
o
o
xxx




Popao
o
o
xxx




Jaasund-
o
xo
xxx




Westlundo
o
xxx





Lövdalo
o
xxx





M Stav     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1William Asker
5.37
Örgryte IS
5.37
PB
  
2Robin JacobssonUllevi FK
5.32
PB
  
3Axel Rogö
Axel Rogö 07, IFK Göteborg
5.22
IFK Göteborg
5.22
PB
  
9 SWE P19 AT
4Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
5.12
IFK Växjö
5.12
  
5Harald GemmelTäby IS
5.04
PB
  
6Marcus NilssonHögby IF
4.96
  
7Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.96
KFUM Örebro
4.96
SB
  
8Oliver Sandberg
4.83
Huddinge AIS
4.83
  
9Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
4.83
IFK Göteborg
4.83
PB
  
10William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
4.70
Linköpings GIF
4.70
  
11Carl Sténson
4.70
Hellas FK
4.70
  
12Jonas Asplund
4.50
Turebergs FK
4.50
  
13Alexander Heaton
4.50
Huddinge AIS
4.50
  
14Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
4.50
SB
  
15Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.30
  
4.30
5.22
4.50
5.27
4.70
5.32
4.83
5.37
4.96
5.42
5.04
5.12
5.17
Asker-
-
-
o
-
-
o
o
-
xxx
xo
-
o
Jacobsson-
xp
-
xo
-
xo
-
xp
o
xx
-
xo
-
Rogö-
xo
o
xp
-
xx
xo
-
o
o
o
Carlsson-
-
-
-
xo
xp
xo
xxx
Gemmel-
-
o
-
o
o
xxx

Nilsson-
-
-
-
o
-
xxp
x
Carlsson-
-
o
o
xo
xxx


Sandberg-
o
o
xo
xxx



Enemano
xo
o
xxo
xxx



Nestor-
xo
xo
xxx




Sténson-
o
xxo
xxx




Asplundo
o
xxx





Heatonxo
xo
xxx





Throgen-Hedinxo
xxo
xxx





Söderström Eskonniemio
xxx






M Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Thobias MontlerUllevi FK
7.99
SB
  
2Joakim Hellbratt
7.65
Huddinge AIS
7.65
PB
  
3Jesper Hellström
7.51
Hässelby SK
7.51
SB
  
4Hugo Olsson
7.31
Turebergs FK
7.31
  
5Elias Kapell
7.30
Hammarby IF
7.30
  
6Oskar Weidenholm
7.25
Mölndals AIK
7.25
PB
  
7Samuel Ekelund
7.21
IF Göta Karlstad
7.21
  
8Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
7.06
Spårvägens FK
7.06
  
9Leo Göransson
7.04
Klippans FK
7.04
  
Albin Janderberg
Albin Janderberg 99, Västerås FK
NM
Västerås FK
NM
  
Niklas Wall
NM
Hammarby IF
NM
  
Montler7.997.877.987.99
Hellbratt7.65xx7.61x7.40
Hellströmxx7.51x7.23x
Olsson7.27xx7.267.317.23
Kapell7.18x7.19xx7.30
Weidenholmx7.177.09x7.25x
Ekelundxx7.215.98xx
Pestićxx7.057.06xx
Göransson6.767.04x
Janderbergxxxxxx
Wallxxx
Kval A
16 feb
16 feb
1Thobias MontlerUllevi FK
7.67
Q
  
2Samuel Ekelund
7.40
IF Göta Karlstad
7.40
PB
Q
  
3Jesper Hellström
7.32
Hässelby SK
7.32
Q
  
4Elias Kapell
7.21
Hammarby IF
7.21
Q
  
5Leo Göransson
7.12
Klippans FK
7.12
SB
q
  
6Oliwer DanielssonÖrgryte IS
7.12
SB
  
7Filip Olsson
7.05
Bromma IF
7.05
  
8Rickard WillmanTäby IS
6.68
  
9Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
6.57
IF Göta Karlstad
6.57
  
Montler7.67
Ekelund6.72x7.40
Hellström7.32
Kapellxx7.21
Göransson6.907.027.12
Danielsson6.806.977.12
Olsson6.986.957.05
Willman4.006.676.68
Dawood6.476.376.57
Kval B
16 feb
16 feb
1Joakim Hellbratt
7.42
Huddinge AIS
7.42
Q
  
2Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
7.29
Spårvägens FK
7.29
SB
Q
  
3Niklas Wall
7.22
Hammarby IF
7.22
Q
  
4Oskar Weidenholm
7.21
Mölndals AIK
7.21
PB
Q
  
5Hugo Olsson
7.21
Turebergs FK
7.21
Q
  
6Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås FK
7.05
Västerås FK
7.05
PB
  
7Melker GustavssonIF Göta Karlstad
7.04
  
8Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
6.82
Mariestads AIF
6.82
  
9Karl-William EinarsonIF Göta Karlstad
6.66
  
10Tobias Jonsson
5.99
Bollnäs FIK
5.99
  
Hellbratt7.42
Pestić7.067.29
Wall7.22
Weidenholm7.067.21
Olsson7.21
Dagx7.05x
Gustavssonxx7.04
Popa6.386.686.82
Einarson3.666.476.66
Jonsson5.785.995.90
M Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Lukas Edqvist
15.80
Örgryte IS
15.80
PB
  
2Gabriel Wallmark
15.73
Örgryte IS
15.73
  
3Jesper Hellström
15.65
Hässelby SK
15.65
SB
  
4Melker Manne
15.28
Ullevi FK
15.28
PB
  
5Erik Ehrlin
15.18
Hammarby IF
15.18
SB
  
6Oskar Weidenholm
14.59
Mölndals AIK
14.59
  
7Marcus Eklund
14.56
Täby IS
14.56
  
8Markus LundborgUllevi FK
14.38
SB
  
9Rasmus Berg
14.27
Gefle IF
14.27
  
10Agustin HilmerssonIK Orient
13.98
  
Edqvist15.05x15.6015.4015.80x
Wallmark15.4915.73
Hellströmxx15.0515.3315.65
Mannexx14.94x14.4315.28
Ehrlin14.3914.8215.1215.08x15.18
Weidenholmx14.59xx14.24
Eklund14.56xx
Lundborg14.19x14.38xxx
Berg13.8014.27x
Hilmersson13.9813.77
M Kula     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Wictor PeterssonMalmö AI
20.18
  
2Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
19.83
Spårvägens FK
19.83
PB
  
8 SWE AT
3Leo Zikovic
17.86
Örgryte IS
17.86
PB
  
4Jesper Ahlin
17.39
Turebergs FK
17.39
PB
  
5Patrik Lindstedt
16.74
Hässelby SK
16.74
SB
  
6Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
16.69
Hässelby SK
16.69
PB
  
7Leo Frid Göransson
16.54
Sävedalens AIK
16.54
  
8Gabriel Heen
16.46
Hässelby SK
16.46
SB
  
9Arvid Mägi TheorinMalmö AI
16.31
  
10Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
11.28
  
Petersson20.12x20.1120.18x19.95
Arbinge19.18x19.5419.4719.83x
Zikovic16.7717.0217.8617.65xx
Ahlin17.16x15.86xx17.39
Lindstedt16.5016.4516.5816.7416.6616.51
Lind15.5416.0016.69xx15.05
Frid Göransson16.5416.15x16.47x16.44
Heen16.46x16.06xx16.34
Mägi Theorin16.31x16.19
Throgen-Hedinx11.28x
M Vikt     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Ragnar Carlsson
22.54
Hässelby SK
22.54
  
2Simon Pettersson
19.39
Upsala IF
19.39
SB
  
3Karl Ludvik
19.09
Turebergs FK
19.09
SB
  
4Adam Hellbom
18.65
Falu IK
18.65
  
5Albin Silén
18.22
Strands IF
18.22
PB
  
6Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
17.70
Västerås FK
17.70
  
7Gustav Rydåker
17.30
Upsala IF
17.30
  
8Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
16.77
Västerås FK
16.77
  
9Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
16.14
Västerås FK
16.14
  
10Ludvig Fredman
15.19
IFK Märsta
15.19
  
Carlsson21.2822.5422.23xx21.54
Pettersson17.2918.7019.3919.02xx
Ludvikx18.2418.9218.94x19.09
Hellbom17.1217.9817.9018.1318.2518.65
Silénx17.4718.06x18.2217.73
Bystedt17.3717.2117.70x17.0617.03
Rydåker16.5617.30x16.69x16.88
Haals16.4416.6816.77xx15.97
Nilsson15.6516.14x
Fredmanxx15.19
M Gång 5000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Mustafa Aenenboyr
Mustafa Aenenboyr 91, Eskilstuna FI
24:51.60
Eskilstuna FI
24:51.60
PB
  
2Birger Fält
Birger Fält 68, Mälarhöjden
25:16.09
Mälarhöjdens IK
25:16.09
SB
  
3Christer Svensson
27:06.56
Växjö AIS
27:06.56
SB
  
Henrik Kopp SöderströmAxa SC
DQ
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
7.22
PB
  
3 SWE AT
2Michelle De SilvaMölndals AIK
7.36
PB
  
3Olivia Lundberg
7.43
Mölndals AIK
7.43
  
4Elvira TanderudUllevi FK
7.45
  
5Evelina OlssonIFK Sunne
7.62
PB
  
6Sara Wiss
Sara Wiss 87, Lidingö
7.64
IFK Lidingö
7.64
  
7Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.65
Mölndals AIK
7.65
  
8Madeleine WinbergMölndals AIK
7.68
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
7.29
Q
  
2Madeleine WinbergMölndals AIK
7.66
PB
Q
  
3Filippa SivnertMalmö AI
7.69
  
4Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, IFK Växjö
7.74
IFK Växjö
7.74
  
5Emma JanssonFalu IK
7.83
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Olivia Lundberg
7.40
Mölndals AIK
7.40
Q
  
2Sara Wiss
Sara Wiss 87, Lidingö
7.57
IFK Lidingö
7.57
Q
  
3Evelina OlssonIFK Sunne
7.64
PB
q
  
4Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.65
Mölndals AIK
7.65
q
  
5Emilia Kjellberg
7.68
IF Göta Karlstad
7.68
SB
  
6Ane Torine IversenMölndals AIK
7.72
PB
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Michelle De SilvaMölndals AIK
7.41
PB
Q
  
2Elvira TanderudUllevi FK
7.42
=PB
Q
  
3Ellinor WennolfMalmö AI
7.65
=PB
  
4Emelie RantzowIK Ymer
7.66
SB
  
5Sofia BjörkmanIF Kville
7.67
  
6Lina Ånstad
7.78
Turebergs FK
7.78
  
K 200 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
23.03
CR PB NR
  
1 SWE AT
2Nora Lindahl
23.76
Hässelby SK
23.76
  
3Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.86
Spårvägens FK
23.86
SB
  
4Josefin Nilsson
24.18
Kalmar SK
24.18
  
5Lisa Lilja
Lisa Lilja 96, Örgryte
24.35
Örgryte IS
24.35
  
Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Lisa Lilja
Lisa Lilja 96, Örgryte
24.17
Örgryte IS
24.17
SB
Q
  
2Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
24.23
Spårvägens FK
24.23
PB
q
  
3Ane Torine IversenMölndals AIK
24.83
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.92
Spårvägens FK
23.92
SB
Q
  
2Josefin Nilsson
24.09
Kalmar SK
24.09
q
  
3Ellinor WennolfMalmö AI
25.26
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
23.15
Q
  
2Tilde Dahlberg
24.87
Ullevi FK
24.87
  
3Emelie RantzowIK Ymer
24.97
  
4Irma Jonhed
25.90
IF Göta Karlstad
25.90
PB
  
5Ella Johansson
26.40
Hammarby IF
26.40
  
Heat 4
17 feb
17 feb
1Nora Lindahl
24.01
Hässelby SK
24.01
Q
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
24.88
  
3Klara Helander
25.48
Upsala IF
25.48
  
4Elenie Carlsson
26.13
IFK Växjö
26.13
  
K 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.51
Spårvägens FK
53.51
SB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Tureberg
53.61
Turebergs FK
53.61
PB
  
10 SWE AT
3Lisa Lilja
Lisa Lilja 96, Örgryte
53.83
Örgryte IS
53.83
  
4Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
54.12
Spårvägens FK
54.12
PB
  
5Marie Kimumba
Marie Kimumba 95, Spårvägen
54.18
Spårvägens FK
54.18
  
6Josephine Risberg ThoorMalmö AI
54.82
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.90
Spårvägens FK
53.90
SB
Q
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Tureberg
53.92
Turebergs FK
53.92
SB
q
  
3Ebba Gustafsson
56.03
Mölndals AIK
56.03
  
4Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
56.90
Västerås FK
56.90
  
5Lovisa Ellström
58.53
IF Göta Karlstad
58.53
  
6Irma Jonhed
59.73
IF Göta Karlstad
59.73
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Lisa Lilja
Lisa Lilja 96, Örgryte
54.53
Örgryte IS
54.53
Q
  
2Linnéa Frobe
55.10
Täby IS
55.10
  
3Hanna Karlsson
55.45
IF Göta Karlstad
55.45
  
4Lily BosemarkIFK Lund
57.11
  
5Ellen Schoug
57.15
Hälle IF
57.15
  
6Tuva Frih
1:01.23
Åsbro GoIF
1:01.23
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
54.26
Spårvägens FK
54.26
PB
Q
  
2Josephine Risberg ThoorMalmö AI
54.97
q
  
3Elenie Carlsson
56.57
IFK Växjö
56.57
  
4Ebba Svantesson
56.86
Upsala IF
56.86
  
5Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
58.84
KFUM Örebro
58.84
  
6Ella Johansson
58.92
Hammarby IF
58.92
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Marie Kimumba
Marie Kimumba 95, Spårvägen
55.11
Spårvägens FK
55.11
Q
  
2Elna Wester
55.52
Örgryte IS
55.52
  
3Klara Helander
55.56
Upsala IF
55.56
  
4Tilde Bjerager
Tilde Bjerager 04, IFK Växjö
58.09
IFK Växjö
58.09
  
5Tyra Landin
Tyra Landin 02, Upsala IF
59.06
Upsala IF
59.06
  
6Nora Karlsson
1:00.67
IF Göta Karlstad
1:00.67
PB
  
K 800 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Maria Freij
2:05.50
Malmö AI
2:05.50
  
2Julia Nielsen
2:05.89
Örgryte IS
2:05.89
  
3Lovisa Lindh
2:06.52
Ullevi FK
2:06.52
  
4Wilma Nielsen
2:07.38
Örgryte IS
2:07.38
  
5Nelly Elned
2:08.71
Hälle IF
2:08.71
PB
  
6Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:09.12
Spårvägens FK
2:09.12
PB
  
7Lova Perman
2:09.15
IF Göta Karlstad
2:09.15
SB
  
8Madeleine Björlin-Delmar
2:14.21
IFK Göteborg
2:14.21
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Julia Nielsen
2:10.70
Örgryte IS
2:10.70
Q
  
2Lovisa Lindh
2:11.06
Ullevi FK
2:11.06
Q
  
3Maja Sund
2:12.50
Täby IS
2:12.50
  
4Ebba Berglin
2:13.46
Mölndals AIK
2:13.46
PB
  
5Lovisa Bivstedt
2:14.87
Hässelby SK
2:14.87
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Wilma Nielsen
2:11.80
Örgryte IS
2:11.80
Q
  
2Nelly Elned
2:12.50
Hälle IF
2:12.50
Q
  
3Hannah Kinane
2:12.82
Hässelby SK
2:12.82
PB
  
4Lovisa Linde
2:13.22
Täby IS
2:13.22
  
5Wilma Ehrnborg
2:14.17
Mölndals AIK
2:14.17
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Maria Freij
2:10.35
Malmö AI
2:10.35
Q
  
2Lova Perman
2:10.40
IF Göta Karlstad
2:10.40
SB
Q
  
3Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:10.78
Spårvägens FK
2:10.78
q
  
4Madeleine Björlin-Delmar
2:12.32
IFK Göteborg
2:12.32
q
  
5Ebba-Stina Bjuve
Ebba-Stina Bjuve 07, IFK Göteborg
2:20.57
IFK Göteborg
2:20.57
  
K 1500 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Yolanda Ngarambe
4:10.39
Turebergs FK
4:10.39
CR
  
2Wilma Nielsen
4:18.50
Örgryte IS
4:18.50
PB
  
3Julia Nielsen
4:19.66
Örgryte IS
4:19.66
PB
  
4Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:23.36
IFK Göteborg
4:23.36
  
5Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:23.42
Mölndals AIK
4:23.42
  
6Frederica Richards
4:26.48
Spårvägens FK
4:26.48
PB
  
7Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
4:33.06
Spårvägens FK
4:33.06
SB
  
8Hannah Kinane
4:36.30
Hässelby SK
4:36.30
  
9Stina Tagesson
4:36.57
Mölndals AIK
4:36.57
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Yolanda Ngarambe
4:31.40
Turebergs FK
4:31.40
Q
  
2Wilma Nielsen
4:36.60
Örgryte IS
4:36.60
PB
Q
  
3Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
4:36.83
Spårvägens FK
4:36.83
SB
Q
  
4Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
4:38.05
Västerås FK
4:38.05
SB
  
5Johanna Larsson
4:39.02
Örgryte IS
4:39.02
  
6Thea Norlund
Thea Norlund 00, Skellefteå AIK
4:39.50
Skellefteå AIK
4:39.50
  
7Ebba-Stina Bjuve
Ebba-Stina Bjuve 07, IFK Göteborg
4:39.67
IFK Göteborg
4:39.67
PB
  
8Ida Kraft
4:40.04
Hälle IF
4:40.04
  
9Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
4:48.80
Västerås FK
4:48.80
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:33.08
IFK Göteborg
4:33.08
Q
  
2Julia Nielsen
4:33.24
Örgryte IS
4:33.24
PB
Q
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:33.24
Mölndals AIK
4:33.24
Q
  
4Hannah Kinane
4:33.91
Hässelby SK
4:33.91
PB
q
  
5Frederica Richards
4:34.68
Spårvägens FK
4:34.68
q
  
6Stina Tagesson
4:37.51
Mölndals AIK
4:37.51
q
  
7Angelica Strandberg
4:37.98
Örgryte IS
4:37.98
  
8Ebba Berglin
4:38.95
Mölndals AIK
4:38.95
SB
  
9Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
4:39.91
Upsala IF
4:39.91
  
K 3000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Yolanda Ngarambe
9:04.45
Turebergs FK
9:04.45
SB
  
2Emilia Lillemo
9:14.74
Täby IS
9:14.74
  
3Hanna Hermansson
9:21.93
Turebergs FK
9:21.93
  
4Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
9:35.54
Mölndals AIK
9:35.54
  
5Julia Samuelsson
9:36.05
Högby IF
9:36.05
  
6Johanna Larsson
9:46.12
Örgryte IS
9:46.12
  
7Frederica Richards
9:46.53
Spårvägens FK
9:46.53
SB
  
8Angelica Strandberg
9:49.53
Örgryte IS
9:49.53
PB
  
9Louise Wiker
9:50.79
Hässelby SK
9:50.79
  
10Alma Svantesson
9:52.73
Mölndals AIK
9:52.73
  
11Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
10:11.55
Västerås FK
10:11.55
  
12Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
10:20.02
Västerås FK
10:20.02
SB
  
13Yevheniia VeremeienkoOK Denseln
10:29.26
PB
  
14Hannah Lahti
Hannah Lahti 05, Västerås FK
10:40.11
Västerås FK
10:40.11
  
K 60 m häck     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
8.21
PB
  
2Julia WennerstenIK Ymer
8.26
  
3Alva von Gerber
8.34
Huddinge AIS
8.34
PB
  
4Esther Sahlqvist
8.37
Hammarby IF
8.37
PB
  
7 SWE F19 AT
5Hanna Palmqvist
8.41
Mölndals AIK
8.41
SB
  
6Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.44
PB
  
7Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
8.51
IFK Göteborg
8.51
PB
  
8Katharina Gråman
8.56
Spårvägens FK
8.56
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
8.22
PB
Q
  
2Alva von Gerber
8.40
Huddinge AIS
8.40
PB
Q
  
3Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.46
PB
q
  
4Esther Sahlqvist
8.49
Hammarby IF
8.49
=PB
q
  
5Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
8.61
IFK Göteborg
8.61
q
  
6Amanda Hansson
8.65
Hässelby SK
8.65
  
7Sophie ReidIK Ymer
8.75
SB
  
8Karin Bengtsson
8.95
Hanvikens SK
8.95
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
8.29
Q
  
2Hanna Palmqvist
8.50
Mölndals AIK
8.50
Q
  
3Katharina Gråman
8.58
Spårvägens FK
8.58
q
  
4Tilde Bjerager
Tilde Bjerager 04, IFK Växjö
8.70
IFK Växjö
8.70
  
5Izabella OlofssonKA 2 IF
8.75
  
6Julia Håkansson
8.89
Hässelby SK
8.89
  
7Bianca Salming
9.21
Turebergs FK
9.21
  
Jonna Lindéen
DQ
Kalmar SK
DQ
  
K Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Ellen Ekholm
1.88
Ullevi FK
1.88
SB
  
2Bianca Salming
1.88
Turebergs FK
1.88
SB
  
3Engla Nilsson
1.78
Örgryte IS
1.78
  
4Emma Häggblom
1.75
Upsala IF
1.75
  
5Ingrid RongeIF Rigor
1.75
SB
  
6Sarah Van Beilen
1.70
Hässelby SK
1.70
  
1.60
1.88
1.65
1.90
1.70
1.75
1.78
1.81
1.84
1.86
Ekholm-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Salming-
xo
o
xxx
o
o
xo
xo
xo
o
Nilsson-
-
o
o
xo
xxx


Häggblom-
o
o
xo
xxx



Ronge-
o
o
xxo
xxx



Van Beileno
o
xo
xxx




K Stav     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Kajsa Roth
Kajsa Roth 06, IFK Göteborg
4.12
IFK Göteborg
4.12
  
2Annika Jönsson
4.07
Spårvägens FK
4.07
SB
  
3Sara WinbergTäby IS
4.00
SB
  
4Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
3.93
Turebergs FK
3.93
PB
  
5Gabriella Jönsson
3.84
IFK Helsingborg
3.84
  
6Sandra Alvero
Sandra Alvero 01, IFK Växjö
3.72
IFK Växjö
3.72
  
7Petra Olsen
Petra Olsen 90, KFUM Örebro
3.72
KFUM Örebro
3.72
  
8Lovisa BlomqvistMarieby GIF
3.72
  
9Linnea Jönsson
3.56
IFK Helsingborg
3.56
  
10Leonie Mörstam
3.40
IFK Växjö
3.40
  
Malin DahlströmÖrgryte IS
NH
  
3.40
4.20
3.56
3.72
3.84
3.93
4.00
4.07
4.12
Roth-
xxx
-
-
o
-
o
o
o
Jönsson-
-
xo
o
o
o
xxo
xxx
Winberg-
-
-
o
-
xxo
xp
xx
Pott-
o
o
o
xxo
xxx


Jönsson-
-
xo
o
xxx



Alvero-
o
o
xxx




Olsen-
xo
o
xxx




Blomqvisto
o
xxo
xxx




Jönsson-
xo
xxx





Mörstamo
xxx






Dahlström-
-
xxx





K Längd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
6.55
PB
  
6 SWE AT
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
6.49
Råby-Rekarne FIF
6.49
PB
  
7 SWE AT
3Tilde Johansson
6.48
Falkenbergs IK
6.48
SB
  
4Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.40
=PB
  
5Cajsa Augustsson
6.13
Örgryte IS
6.13
PB
  
6Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
5.87
PB
  
7Lina Ånstad
5.83
Turebergs FK
5.83
PB
  
8Katharina Gråman
5.80
Spårvägens FK
5.80
  
9Evelina OlssonIFK Sunne
5.69
  
10Jenny Lestander
4.08
Örgryte IS
4.08
  
Karlsson6.356.20xx6.236.55
Åskagx6.24x6.226.476.49
Johansson6.486.416.24xx6.45
Hallberg Hossain6.356.286.406.256.25x
Augustsson6.014.08x5.47x6.13
Vold Johannesson5.605.605.875.45
Ånstad5.83xx4.30x5.81
Gråmanx5.805.76x5.75x
Olsson5.69x5.65
Lestander4.08
Kval
17 feb
17 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
6.42
PB
Q
  
2Tilde Johansson
6.33
Falkenbergs IK
6.33
Q
  
3Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
6.18
Råby-Rekarne FIF
6.18
SB
Q
  
4Cajsa Augustsson
6.10
Örgryte IS
6.10
PB
Q
  
5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.08
Q
  
6Jenny Lestander
5.95
Örgryte IS
5.95
SB
q
  
7Evelina OlssonIFK Sunne
5.84
PB
q
  
8Katharina Gråman
5.84
Spårvägens FK
5.84
q
  
9Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
5.79
PB
q
  
10Lina Ånstad
5.73
Turebergs FK
5.73
q
  
11Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
5.70
SB
  
12Clara Augustsson
5.53
Örgryte IS
5.53
  
13Ida Nilsson
5.43
Mölndals AIK
5.43
  
Karlssonx6.42
Johansson6.33
Åskag5.846.18
Augustsson6.10
Hallberg Hossainxx6.08
Lestanderx5.835.95
Olsson5.845.68x
Gråman5.66x5.84
Vold Johannesson5.565.435.79
Ånstad5.73xx
Abrahamsson5.70xx
Augustssonx5.53x
Nilsson5.43xx
K Tresteg     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.44
Råby-Rekarne FIF
13.44
SB
  
2Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.31
  
3Emelie Nyman Wänseth
13.04
Östersunds GIF
13.04
SB
  
4Fatima Koné
13.03
Mölndals AIK
13.03
  
5Katharina Gråman
12.83
Spårvägens FK
12.83
PB
  
6Madeleine NilssonGefle IF
12.72
SB
  
7Kajsa Lindqvist
12.60
Upsala IF
12.60
  
8Jenny Lestander
12.48
Örgryte IS
12.48
SB
  
9Cornelia Nilsson
Cornelia Nilsson 01, Skellefteå AIK
12.40
Skellefteå AIK
12.40
  
10Lovisa Ulvenstam
Lovisa Ulvenstam 06, Östersunds GIF
12.40
Östersunds GIF
12.40
  
11Ella Alvelin Malm
12.20
Mölndals AIK
12.20
  
12Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
12.20
SB
  
13Emmie Wedin
12.06
Turebergs FK
12.06
  
14Nora Jolbäck
11.85
Ullevi FK
11.85
SB
  
15Matilda HalfwordsonBromma IF
11.82
  
16Melina Lidberg
11.63
Bromma IF
11.63
  
17Maja Karlsson
10.79
IF Göta Karlstad
10.79
  
Annie Torkéll
Annie Torkéll 06, Helsingborg
NM
IFK Helsingborg
NM
  
Åskagx12.7813.04x13.2313.44
Abrahamsson13.19xx13.0513.31x
Nyman Wänsethxx12.6412.8513.0412.84
Konéxx12.5112.9913.0312.86
Gråman12.8312.5112.3712.6112.7012.70
Nilssonxx12.72xx12.55
Lindqvist12.5312.6012.2212.4212.55x
Lestander12.48xxxx11.92
Nilsson12.4012.04x
Ulvenstamx12.4012.03
Alvelin Malmx12.0512.20
Vold Johannesson12.2011.7811.72
Wedin12.0612.00x
Jolbäckx11.6511.85
Halfwordsonx11.8211.75
Lidberg11.6311.5511.49
Karlsson10.7910.76x
Torkéllxxx
K Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
18.29
Spårvägens FK
18.29
PB
  
3 SWE AT
2Fanny Roos
17.97
Malmö AI
17.97
  
3Vanessa Kamga
16.19
Hässelby SK
16.19
  
4Emilia Malmehed
15.35
IF Göta Karlstad
15.35
  
5Mathilda ErikssonMalmö AI
14.52
PB
  
6Beatrice PetterssonMölndals AIK
14.38
PB
  
9 SWE F19 AT
7Jonna LundgrenSkruvs IF
14.27
  
8Linn Gabrielli Gustafsson
13.78
Eskilstuna FI
13.78
  
9Victoria Wickman
13.61
Upsala IF
13.61
  
10Natalie Nilssen ZappalàUllevi FK
13.49
PB
  
11Sophie Reid
13.20
IK Ymer
13.20
SB
  
12Bianca Salming
13.09
Turebergs FK
13.09
  
13Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
13.09
PB
  
14Ebba Salomonsson LindHässelby SK
12.96
  
15Maria Nilsson
12.61
IK Orient
12.61
  
16Frida Bergvall
12.56
Högby IF
12.56
  
17Jennifer Rudberg
12.46
IFK Växjö
12.46
  
Lennman18.2917.8117.55xx17.35
Roos17.45x17.63x17.4017.97
Kamga14.6616.19x15.39x14.88
Malmehed14.6415.35xx15.3515.34
Eriksson14.2914.52x14.2014.4214.30
Pettersson13.2714.38xxx13.65
Lundgren14.1914.24xx13.9114.27
Gabrielli Gustafsson13.4813.78xx13.64x
Wickmanxx13.61
Nilssen Zappalà13.49x12.82
Reid13.1512.8513.20
Salming12.8613.09x
Cabanas Anderssonx12.7013.09
Salomonsson Lind12.96x12.52
Nilsson12.0811.9412.61
Bergvall12.2412.56x
Rudbergx12.2712.46
K Vikt     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Grete Ahlberg
22.45
Hammarby IF
22.45
PB
  
3 SWE AT
2Rebecka Hallerth
21.23
Spårvägens FK
21.23
PB
  
7 SWE AT
3Sara Forssell
21.08
IF Göta Karlstad
21.08
SB
  
4Kajsa Wennberg MuharUpsala IF
18.99
  
5Emma Palmgren
18.72
IF Göta Karlstad
18.72
PB
  
6Malin Garbell
18.33
Upsala IF
18.33
PB
  
5 SWE F19 AT
7Kristina Andersson
17.13
Råby-Rekarne FIF
17.13
  
8Luana Lund KlaricUllevi FK
16.28
  
9Edvina Norberg
15.50
Ransäters AIS
15.50
  
10Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
13.53
Västerås FK
13.53
  
Vanessa Kamga
NM
Hässelby SK
NM
  
Patricia Kamga
NM
Upsala IF
NM
  
Ahlberg20.0320.5621.5521.3521.5122.45
Hallerth19.6819.7120.3720.5719.3521.23
Forssell19.9820.5521.0819.95x20.20
Wennberg Muhar17.0218.4718.8318.6518.6418.99
Palmgren18.4818.7218.0418.42x18.56
Garbell18.17xx18.2618.3317.76
Anderssonx16.5416.75x17.13x
Lund Klaric15.55x16.0016.2815.90x
Norberg15.50x15.04
Allard13.53xx
Kamgaxxx
Kamgaxxx
K Gång 3000 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Linda-Louise Köld JohanssonSK Svängen
17:44.46
PB
  
2Nashieli Karlström
18:04.14
Eskilstuna FI
18:04.14
PB
  
3Camilla Boander
Camilla Boander 92, Eskilstuna FI
18:30.78
Eskilstuna FI
18:30.78
PB