0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Friidrottens Hus   Arrangör: Ullevi FK/IK Vikingen
Tävlande: 587 (280+307)   Starter: 1178 (533+645)

Män
M 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
6.87
99DEN
6.87
  
2Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
6.91
00DEN
6.91
  
3Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
6.92
00DEN
6.92
PB
  
4Herman ForsbergUllevi FK
6.94
  
5Bertram Costa
Bertram Costa 02, DEN
6.97
02DEN
6.97
PB
  
6Noah Karlberg
7.00
Malmö AI
7.00
  
7Lion Martinez
7.08
Upsala IF
7.08
  
8Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.90
  
Final B
3 feb
3 feb
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.04
  
2Oliver August Solsvik
Oliver August Solsvik 04, NOR
7.08
04NOR
7.08
PB
  
3Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.08
KFUM Örebro
7.08
  
4Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger 04, DEN
7.10
04DEN
7.10
=SB
  
5Omar Chaaban
7.12
Malmö AI
7.12
  
6Patrik AnderssonUllevi FK
7.12
  
7Lucas Bolin
7.23
Ullevi FK
7.23
  
Hugo Kündig
Hugo Kündig 06, IFK Göteborg
DNS
IFK Göteborg
DNS
  
Final C
3 feb
3 feb
1Shakeem Reid
7.27
Örgryte IS
7.27
  
2Rahim Njie
Rahim Njie 04, Örgryte
7.34
Örgryte IS
7.34
PB
  
3Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen 98, DEN
7.36
98DEN
7.36
SB
  
4Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
7.37
01NOR
7.37
  
5Oscar Björkman SchölinMölndals AIK
7.38
  
6SoKo Nyallay
7.41
IF Kville
7.41
=PB
  
7Jonas Ellison
7.43
Örgryte IS
7.43
  
Magnus Antonio Askov-Hansen
Magnus Antonio Askov-Hansen 03, DEN
DNS
03DEN
DNS
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
6.96
00DEN
6.96
q
  
2Hugo Kündig
Hugo Kündig 06, IFK Göteborg
7.07
IFK Göteborg
7.07
q
  
3Magnus Antonio Askov-Hansen
Magnus Antonio Askov-Hansen 03, DEN
7.26
03DEN
7.26
q
  
4Jonas Ellison
7.41
Örgryte IS
7.41
q
  
5Linus Wahl
7.58
IK Lerum FI
7.58
  
6William PetterssonIK Lerum FI
7.84
  
7Gustav Larsson
Gustav Larsson 03, Angereds IS
8.91
Angereds IS
8.91
SB
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
6.99
00DEN
6.99
q
  
2Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger 04, DEN
7.10
04DEN
7.10
SB
q
  
3Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.11
KFUM Örebro
7.11
q
  
4SoKo Nyallay
7.41
IF Kville
7.41
=PB
q
  
5Hampus LindblomUllevi FK
7.60
  
6Mårten Skogman
7.81
Spårvägens FK
7.81
SB
  
7Jörgen Åberg
7.94
IFK Halmstad
7.94
SB
  
Heat 3
3 feb
3 feb
1Herman ForsbergUllevi FK
6.94
q
  
2Omar Chaaban
7.11
Malmö AI
7.11
q
  
3Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen 98, DEN
7.41
98DEN
7.41
SB
q
  
4Ludvig Palmkvist
7.42
IFK Halmstad
7.42
  
5Samuel Carlsson
7.47
IFK Halmstad
7.47
=SB
  
6Graziano Geremia
Graziano Geremia 91, ITA
7.81
91ITA
7.81
  
7Albin Norrman
8.46
Varbergs GIF
8.46
  
Heat 4
3 feb
3 feb
1Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
6.89
99DEN
6.89
q
  
2Bertram Costa
Bertram Costa 02, DEN
7.00
02DEN
7.00
PB
q
  
3Patrik AnderssonUllevi FK
7.11
q
  
4Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
7.43
  
5Patrik Björk
Patrik Björk 83, Sävedalen
7.69
Sävedalens AIK
7.69
  
6William AnderssonIFK Halmstad
7.92
PB
  
7Josef Weiner
Josef Weiner 03, IFK Göteborg
8.00
IFK Göteborg
8.00
  
Heat 5
3 feb
3 feb
1Rafael Tejada De LeonUllevi FK
6.91
q
  
2Noah Karlberg
6.98
Malmö AI
6.98
PB
q
  
3Oliver August Solsvik
Oliver August Solsvik 04, NOR
7.25
04NOR
7.25
q
  
4Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
7.35
01NOR
7.35
SB
q
  
5Erik WainwrightUllevi FK
7.47
  
6Olof Ryberg
7.79
Örgryte IS
7.79
PB
  
7Henrik Kjellevold
Henrik Kjellevold 06, NOR
7.81
06NOR
7.81
PB
  
Heat 6
3 feb
3 feb
1Lion Martinez
7.05
Upsala IF
7.05
q
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.10
q
  
3Lucas Bolin
7.18
Ullevi FK
7.18
=SB
q
  
4Shakeem Reid
7.32
Örgryte IS
7.32
q
  
5Oscar Björkman SchölinMölndals AIK
7.38
q
  
6Rahim Njie
Rahim Njie 04, Örgryte
7.38
Örgryte IS
7.38
PB
q
  
7Albin Hagstedt
7.51
Örgryte IS
7.51
PB
  
8Jesper SimonssonIK Orient
7.74
  
M 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
21.96
99DEN
21.96
  
2Luis Felipe Maillet
Luis Felipe Maillet 04, DEN
22.09
04DEN
22.09
PB
  
3Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
23.38
01NOR
23.38
SB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Lion Martinez
22.65
Upsala IF
22.65
  
2Felix Ericsson
23.29
Ullevi FK
23.29
  
3Elias Wennolf
23.67
Ullevi FK
23.67
  
Final C
3 feb
3 feb
1Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
23.02
KFUM Örebro
23.02
  
2Oscar Björkman SchölinMölndals AIK
23.07
PB
  
3Jakob Zäll
23.29
Örgryte IS
23.29
PB
  
Final D
3 feb
3 feb
1Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
23.72
PB
  
2Theodor Johner
23.85
Ullevi FK
23.85
  
3Jesper SimonssonIK Orient
24.94
SB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Ludvig Palmkvist
23.82
IFK Halmstad
23.82
  
2Erik WainwrightUllevi FK
24.35
PB
  
Hampus LindblomUllevi FK
DQ
  
Final F
3 feb
3 feb
1Graziano Geremia
Graziano Geremia 91, ITA
24.64
91ITA
24.64
PB
  
2Levion Wulff-Wessel
Levion Wulff-Wessel 06, NOR
25.16
06NOR
25.16
PB
  
3Josef Weiner
Josef Weiner 03, IFK Göteborg
25.18
IFK Göteborg
25.18
SB
  
Final G
3 feb
3 feb
1Mårten Skogman
24.98
Spårvägens FK
24.98
SB
  
2Jörgen Åberg
25.33
IFK Halmstad
25.33
SB
  
3Henrik Kjellevold
Henrik Kjellevold 06, NOR
25.75
06NOR
25.75
PB
  
Final H
3 feb
3 feb
1William Andersson
26.63
IFK Halmstad
26.63
SB
  
2Albin Norrman
27.34
Varbergs GIF
27.34
  
M 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Karl Wållgren
47.70
Örgryte IS
47.70
SB
  
2Luis Felipe Maillet
Luis Felipe Maillet 04, DEN
49.15
04DEN
49.15
SB
  
3Leon Samuel Douglas Mjaaland
Leon Samuel Douglas Mjaaland 00, NOR
49.23
00NOR
49.23
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Sebastian Højriis Monneret
Sebastian Højriis Monneret 03, DEN
48.87
03DEN
48.87
SB
  
2Iasonas Koniaris
Iasonas Koniaris 97, DEN
50.06
97DEN
50.06
  
3Dánjal Dahl Ljósheim
Dánjal Dahl Ljósheim 00, DEN
50.36
00DEN
50.36
SB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Martin Selin
50.23
Ullevi FK
50.23
=SB
  
2Samuel Wiik
50.25
Örgryte IS
50.25
  
3Anders Logg
50.55
Hälle IF
50.55
PB NR45
  
Final D
3 feb
3 feb
1Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
50.98
Trollhättan FIK
50.98
PB
  
2Tummas Sjóvará
Tummas Sjóvará 02, DEN
53.23
02DEN
53.23
  
3William Markl
55.54
Ullevi FK
55.54
  
Final E
3 feb
3 feb
1Gustav Ölund
55.20
Örgryte IS
55.20
  
2Viggo Trefil
58.52
IK Lerum FI
58.52
PB
  
Final F
3 feb
3 feb
1Marklan JacksonIK Lerum FI
56.64
PB
  
2Viggo Nielsen
58.33
IK Lerum FI
58.33
PB
  
M 800 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Jimmy Nord
Jimmy Nord 06, Alingsås
2:00.71
Alingsås IF
2:00.71
PB
  
2Mohammed Al-MurisiUllevi FK
2:07.12
PB
  
3Edin Nygren
2:07.57
Majornas IK
2:07.57
PB
  
4Erik Roos
Erik Roos 77, Mölndal
2:10.05
Mölndals AIK
2:10.05
SB
  
M 3000 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Olle Meijer
8:22.12
Hälle IF
8:22.12
PB
  
2Petter Svensson
8:22.82
Hälle IF
8:22.82
PB
  
3Håvard Sandstad EidsmoHälle IF
8:25.05
PB
  
4Oskar Sjöberg
8:28.96
OK Linné
8:28.96
PB
  
5Linus Agervig KristianssonHälle IF
8:29.34
PB
  
6Conrad Lind
Conrad Lind 01, DEN
8:32.44
01DEN
8:32.44
PB
  
7Jacob Steinthal
Jacob Steinthal 01, DEN
8:51.09
01DEN
8:51.09
PB
  
8Otto Gripenberg
Otto Gripenberg 01, FIN
8:51.17
01FIN
8:51.17
PB
  
9Adam Brandt
8:51.95
Hälle IF
8:51.95
PB
  
10Brandon Van Haeren
Brandon Van Haeren 92, CAN
8:52.08
92CAN
8:52.08
PB
  
11William Hvass
William Hvass 06, DEN
8:52.54
06DEN
8:52.54
PB
  
12Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
9:04.02
Örgryte IS
9:04.02
PB
  
Anders GrahlHälle IF
DNF
  Pace
Filip JonssonHälle IF
DNF
  
Final B
3 feb
3 feb
1Sebastian Daland
Sebastian Daland 99, IFK Göteborg
9:00.23
IFK Göteborg
9:00.23
PB
  
2Joel Thorén
9:07.38
Örgryte IS
9:07.38
PB
  
3Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Trollhättan FIK
9:19.69
Trollhättan FIK
9:19.69
PB
  
4Gustav Lund Liebing
Gustav Lund Liebing 04, DEN
9:24.65
04DEN
9:24.65
PB
  
5Fredrik ÜberbacherHälle IF
9:49.32
PB
  
6Patric Engström
Patric Engström 74, Trollhättan FIK
10:14.34
Trollhättan FIK
10:14.34
PB
  
7Oscar Guregård
10:34.23
Örgryte IS
10:34.23
PB
  
8Helga Gudný ElíasdóttirÖrgryte IS
10:38.66
PB
  
K 1
9Dimitrios Kiriazidis
10:55.24
Majornas IK
10:55.24
PB
  
10Josefine Gustavsson
11:15.42
Mölndals AIK
11:15.42
PB
  
K 2
11Mikael Ström
11:16.16
Mölndals AIK
11:16.16
PB
  
12Erik Michaëlsson
11:18.63
Majornas IK
11:18.63
SB
  
Sharif Akbari
DNF
Hovslätts IK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Edvin AssarssonMalmö AI
8.33
  
2Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger 04, DEN
8.48
04DEN
8.48
SB
  
M 60 m häck extra     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger 04, DEN
8.20
04DEN
8.20
PB
  
2Edvin AssarssonMalmö AI
8.22
  
M Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Agustin HilmerssonIK Orient
2.03
=PB
  
2Mads Moos Larsen
Mads Moos Larsen 95, DEN
2.00
95DEN
2.00
  
2Marius Hytholm Alex Petersen
Marius Hytholm Alex Petersen 01, DEN
2.00
01DEN
2.00
  
4Philip Bayer
2.00
Mölndals AIK
2.00
=PB
  
5Fabian Steene
1.97
IF Kville
1.97
=SB
  
6Gustav Malmkvist
1.97
Katrineholms SK
1.97
  
7Isac Åsbrink
1.94
Upsala IF
1.94
PB
  
8Anton AnderssonHälle IF
1.81
PB
  
1.70
2.03
1.76
2.06
1.81
1.86
1.90
1.94
1.97
2.00
Hilmersson-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
o
Larsen-
xxx
-
-
o
o
o
o
xo
Petersen-
xxx
-
-
-
-
o
o
xo
Bayer-
xxx
-
-
o
o
o
o
xxo
Steene-
-
-
o
o
o
xo
xxx
Malmkvist-
-
-
xo
-
xo
xo
xxx
Åsbrink-
o
o
o
o
xxo
xxx

Anderssono
o
o
xxx




M Stav     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Robin JacobssonUllevi FK
5.20
  
2Philip Andreas Kubon
Philip Andreas Kubon 04, NOR
5.10
04NOR
5.10
SB
  
3Aske Valdemar Petersen
Aske Valdemar Petersen 98, DEN
5.10
98DEN
5.10
PB
  
4Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
5.00
98DEN
5.00
=PB
  
5Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal 05, NOR
4.70
05NOR
4.70
PB
  
6Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech 02, DEN
4.35
02DEN
4.35
SB
  
7Gustav Vincent Holmefjord
Gustav Vincent Holmefjord 06, NOR
4.35
06NOR
4.35
  
8Johannes Handeland
Johannes Handeland 06, NOR
3.90
06NOR
3.90
  
8Elliot LindbomIK Lerum FI
3.90
  
Sander Oppen
Sander Oppen 04, NOR
NH
04NOR
NH
  
Kjell Augustin Kubon
Kjell Augustin Kubon 06, NOR
NH
06NOR
NH
  
3.70
4.80
3.90
4.90
4.05
5.00
4.20
5.10
4.35
5.20
4.50
5.31
4.60
4.70
Jacobsson-
-
-
xo
-
-
-
xo
-
o
-
xxx
-
-
Kubon-
-
-
xxo
-
o
-
o
-
xxx
-
-
o
Petersen-
xo
-
-
-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
-
Graves-
o
-
-
-
o
-
xxx
-
-
o
-
Gjesdal-
xxx
-
-
-
xo
o
o
o
Grønbech-
-
-
-
o
xxx


Holmefjord-
-
o
xxo
o
xxx


Handelando
o
xxx





Lindbom-
o
xxx





Oppen-
-
-
-
-
-
xxx

Kubonxxx







M Längd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Bertram Costa
Bertram Costa 02, DEN
7.22
02DEN
7.22
  
2Oskar Weidenholm
7.07
Mölndals AIK
7.07
SB
  
3Lukas Edqvist
6.95
Örgryte IS
6.95
SB
  
4Oliwer DanielssonÖrgryte IS
6.91
  
5Frank Nissen
6.61
IF Kville
6.61
PB
  
6Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen 98, DEN
6.55
98DEN
6.55
SB
  
7Marcus Johansson
6.55
Örgryte IS
6.55
  
8Gustav Malmkvist
6.39
Katrineholms SK
6.39
  
9Magnus Antonio Askov-Hansen
Magnus Antonio Askov-Hansen 03, DEN
6.16
03DEN
6.16
  
10Olof Ryberg
6.10
Örgryte IS
6.10
SB
  
11Gustav Larsson
Gustav Larsson 03, Angereds IS
4.66
Angereds IS
4.66
PB
  
Costa5.086.967.167.037.227.10
Weidenholm6.766.84x6.896.917.07
Edqvist5.306.95x5.246.10x
Danielsson6.776.87x6.876.776.91
Nissenxx6.316.386.316.61
Andersen6.326.286.296.506.55x
Johansson6.286.32x6.46x6.55
Malmkvist6.396.28
Askov-Hansen6.166.16
Ryberg6.066.005.956.046.106.08
Larssonx4.664.424.434.054.15
M Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Gabriel Wallmark
15.63
Örgryte IS
15.63
  
2Erik Ehrlin
14.83
Hammarby IF
14.83
SB
  
3Melker Manne
14.75
Ullevi FK
14.75
  
4Jonas Gustén
13.91
Ullevi FK
13.91
PB
  
5Linus Wahl
13.69
IK Lerum FI
13.69
PB
  
6Dhruv Mehrotra
Dhruv Mehrotra 03, DEN
13.53
03DEN
13.53
SB
  
7Melker SvanbergIF Kville
13.33
PB
  
8Nils Brakander
Nils Brakander 04, IFK Göteborg
13.12
IFK Göteborg
13.12
SB
  
9Viggo Nielsen
11.26
IK Lerum FI
11.26
  
Wallmarkx15.0615.6314.9915.4115.50
Ehrlin14.8313.65x14.7614.7114.74
Mannex14.75xxxx
Gustén13.09xx13.3411.4313.91
Wahlx13.52x13.0813.4213.69
Mehrotra12.6212.8513.0213.3413.5313.35
Svanberg12.8913.1713.2613.0713.1013.33
Brakander13.1212.2913.0712.9913.0612.97
Nielsen10.4611.26x
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Hugo Kündig
Hugo Kündig 06, IFK Göteborg
8.40
IFK Göteborg
8.40
  
2Theodor JohnerUllevi FK
8.47
  
3Oscar IdehallIK Ymer
8.53
SB
  
P19 60 m häck (99.1 cm) extra     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Hugo Kündig
Hugo Kündig 06, IFK Göteborg
8.38
IFK Göteborg
8.38
  
2Theodor JohnerUllevi FK
8.40
  
3Oscar IdehallIK Ymer
8.79
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Erik Toll
Erik Toll 06, IFK Göteborg
11.13
IFK Göteborg
11.13
PB
  
Toll10.40x11.13x11.0510.42
P17 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Benjamin Moen
Benjamin Moen 07, NOR
7.4m
07NOR
7.4m
  
2Svante Krutrök
7.5m
Mölndals AIK
7.5m
  
3Albin CedergrenIF Kville
7.5m
  
4Nils Amundin
Nils Amundin 08, Sävedalen
7.6m
Sävedalens AIK
7.6m
  
5Sebastian BirkIK Lerum FI
7.6m
  
6Johannes AspmanIF Kville
7.7m
  
7Hugo Andersson
7.9m
Sävedalens AIK
7.9m
  
Hugo Persson
DNS
Mölndals AIK
DNS
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Hugo Persson
7.45
Mölndals AIK
7.45
q
  
2Nils Amundin
Nils Amundin 08, Sävedalen
7.57
Sävedalens AIK
7.57
PB
q
  
3Anton SamuelssonIK Lerum FI
7.94
PB
  
4Axel Johansson
Axel Johansson 07, Kongahälla
8.08
Kongahälla AIK
8.08
  
5Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski 08, Lidköpings IS
8.10
Lidköpings IS
8.10
PB
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Sebastian BirkIK Lerum FI
7.67
q
  
2Hugo Andersson
7.80
Sävedalens AIK
7.80
q
  
3Pontus SetteskogUllevi FK
7.86
SB
  
4Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg 07, IFK Göteborg
8.05
IFK Göteborg
8.05
  
5Lucas Mori GladMajornas IK
8.73
  
Heat 3
3 feb
3 feb
1Benjamin Moen
Benjamin Moen 07, NOR
7.45
07NOR
7.45
PB
q
  
2Albin CedergrenIF Kville
7.55
PB
q
  
3Svante Krutrök
7.55
Mölndals AIK
7.55
q
  
4Johannes AspmanIF Kville
7.69
q
  
5Rogerio Silva
8.22
IF Kville
8.22
PB
  
6David BengtssonUllevi FK
8.30
PB
  
7Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
8.39
Kongahälla AIK
8.39
  
P17 200 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
22.47
  
2Ivar Fransson LarssonIK Lerum FI
22.60
  
Final B
4 feb
4 feb
1Malte Zettergren
23.65
Varbergs GIF
23.65
PB
  
2Albin CedergrenIF Kville
23.72
PB
  
3Sebastian BirkIK Lerum FI
24.40
  
Final C
4 feb
4 feb
1Alfred Danerud
24.17
Sävedalens AIK
24.17
PB
  
2Svante Krutrök
24.42
Mölndals AIK
24.42
PB
  
3Pontus SetteskogUllevi FK
25.16
  
Final D
4 feb
4 feb
1Johannes AspmanIF Kville
24.82
PB
  
2Nils Lindsta LongIK Lerum FI
24.86
PB
  
3Anton SamuelssonIK Lerum FI
25.91
PB
  
P17 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Ivar Fransson LarssonIK Lerum FI
51.17
  
2Samuel Rasmuson
Samuel Rasmuson 07, IFK Göteborg
51.30
IFK Göteborg
51.30
PB
  
3Malte Zettergren
51.65
Varbergs GIF
51.65
  
Final B
3 feb
3 feb
1Algot FlodmarkIK Ymer
53.34
  
2Elias Eliasson
53.62
Mölndals AIK
53.62
SB
  
3Hjalmar PeixotoIF Kville
55.48
  
Final C
3 feb
3 feb
1William Svensson
55.16
Sävedalens AIK
55.16
PB
  
2Nils Spiga
55.56
IF Rigor
55.56
PB
  
3Erik Borg
Erik Borg 08, Sävedalen
57.91
Sävedalens AIK
57.91
  
Final D
3 feb
3 feb
1Simon Rydén
56.15
IF Kville
56.15
PB
  
2Melker Engström
Melker Engström 08, Trollhättan FIK
57.93
Trollhättan FIK
57.93
PB
  
3Otto Collén
58.87
Varbergs GIF
58.87
  
4Axel Johansson
Axel Johansson 07, Kongahälla
1:04.91
Kongahälla AIK
1:04.91
  
P17 1500 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Frans Kaiser
4:29.07
Varbergs GIF
4:29.07
PB
  
2William Svensson
4:31.13
Sävedalens AIK
4:31.13
PB
  
3Melvin Lessner Sveen
4:31.45
IFK Göteborg
4:31.45
SB
  
4Simon Rydén
4:32.92
IF Kville
4:32.92
PB
  
5Arvid Möller
4:34.70
IF Kville
4:34.70
PB
  
6David Bengtsson
4:40.51
Ullevi FK
4:40.51
PB
  
7Jonathan Lindblom
Jonathan Lindblom 08, Trollhättan FIK
4:41.15
Trollhättan FIK
4:41.15
PB
  
8Alvin Mether
4:44.47
Hälle IF
4:44.47
  
9Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
4:52.43
Trollhättan FIK
4:52.43
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Benjamin Moen
Benjamin Moen 07, NOR
8.50
07NOR
8.50
PB
  
2Albin TheanderIF Kville
8.51
PB
  
3Edvin Örnborg
Edvin Örnborg 08, IFK Göteborg
8.58
IFK Göteborg
8.58
PB
  
4Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
9.11
Kongahälla AIK
9.11
PB
  
5Johannes AspmanIF Kville
9.21
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm) extra     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
9.51
Kongahälla AIK
9.51
  
P17 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Malte Svensson
1.86
Sävedalens AIK
1.86
  
2Hugo Andersson
1.64
Sävedalens AIK
1.64
  
3Elvis Åberg
Elvis Åberg 07, Kongahälla
1.61
Kongahälla AIK
1.61
SB
  
1.54
1.90
1.58
1.61
1.64
1.67
1.76
1.82
1.86
Svensson-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
Andersson-
-
xo
o
xxx



Åbergo
o
o
xxx




P17 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Isak Thörn
Isak Thörn 07, Sävedalen
3.95
Sävedalens AIK
3.95
  
2Carl BerntssonIF Kville
3.50
  
Elvis Åberg
Elvis Åberg 07, Kongahälla
NH
Kongahälla AIK
NH
  
2.90
4.02
3.30
3.40
3.50
3.60
3.70
3.85
3.95
Thörn-
xxx
-
-
-
-
xo
xo
xo
Berntsson-
o
o
o
xxx



Åbergxxx







P17 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Jonas Gustén
6.63
Ullevi FK
6.63
PB
  
2Daniel Otterdahl
6.46
Örgryte IS
6.46
  
3Eric Nilsson StruckIstrums SK
6.15
  
4Sebastian Siering
Sebastian Siering 08, IFK Göteborg
6.05
IFK Göteborg
6.05
PB
  
5Malte Svensson
5.67
Sävedalens AIK
5.67
  
6Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg 07, IFK Göteborg
5.41
IFK Göteborg
5.41
  
7Erik Borg
Erik Borg 08, Sävedalen
4.98
Sävedalens AIK
4.98
  
Gustén6.526.63xx4.11x
Otterdahlxx6.336.46xx
Nilsson Struckx6.155.026.084.59x
Siering5.785.725.94x6.05
Svensson5.57x3.815.375.674.19
Smedberg5.415.275.38xxx
Borgxxxx4.98x
P17 Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Alfred Danerud
12.50
Sävedalens AIK
12.50
  
2Nils Lindsta LongIK Lerum FI
11.68
PB
  
3Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski 08, Lidköpings IS
11.02
Lidköpings IS
11.02
PB
  
Danerud12.1812.0112.50xx12.17
Lindsta Long11.68x11.6511.3111.53
Koszinowski10.6110.5311.0210.7810.7310.41
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Arman Kosovic
Arman Kosovic 08, Sävedalen
13.63
Sävedalens AIK
13.63
  
2Pontus SetteskogUllevi FK
11.07
PB
  
3Albin Påfvelsson
10.17
Alingsås IF
10.17
  
Kosovic13.1013.0013.63xxx
Setteskog10.1510.3210.4311.0710.4410.36
Påfvelsson10.179.909.849.9210.0610.00
P15 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Oliver Hedin
Oliver Hedin 09, IFK Göteborg
7.52
IFK Göteborg
7.52
  
2Nelson Svensson JohanssonÖrgryte IS
7.59
  
3Eliah Pettersson
7.76
Sävedalens AIK
7.76
  
4Claudio Joao KåmarkÖrgryte IS
7.77
  
5Texas Spencer
7.94
Örgryte IS
7.94
  
6Ayob Haj Younes
8.06
Örgryte IS
8.06
  
7Henry WestgårdHönö IS
8.18
  
Final B
4 feb
4 feb
1Alexander OlssonIstrums SK
8.08
PB
  
2Justin HarwoodUllevi FK
8.33
  
3Olivié Hanna
8.33
Istrums SK
8.33
  
Zakarias LjungbergBohus IF
DNS
  
Viggo Modin
DNS
IF Kville
DNS
  
Jakob CedergrenIF Kville
DNS
  
Heat 1
4 feb
4 feb
1Eliah Pettersson
7.76
Sävedalens AIK
7.76
q
  
2Claudio Joao KåmarkÖrgryte IS
7.78
q
  
3Texas Spencer
7.95
Örgryte IS
7.95
q
  
4Henry WestgårdHönö IS
8.09
PB
q
  
5Alexander OlssonIstrums SK
8.17
PB
q
  
6Justin HarwoodUllevi FK
8.26
PB
q
  
7Viggo Modin
8.55
IF Kville
8.55
q
  
Heat 2
4 feb
4 feb
1Oliver Hedin
Oliver Hedin 09, IFK Göteborg
7.65
IFK Göteborg
7.65
q
  
2Nelson Svensson JohanssonÖrgryte IS
7.92
q
  
3Ayob Haj Younes
8.05
Örgryte IS
8.05
q
  
4Jakob CedergrenIF Kville
8.25
q
  
5Olivié Hanna
8.31
Istrums SK
8.31
q
  
6Zakarias LjungbergBohus IF
8.72
PB
q
  
P15 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Nelson Svensson JohanssonÖrgryte IS
24.47
  
2Oliver Hedin
Oliver Hedin 09, IFK Göteborg
24.73
IFK Göteborg
24.73
  
3Eliah Pettersson
24.75
Sävedalens AIK
24.75
  
Final B
3 feb
3 feb
1Ayob Haj Younes
25.22
Örgryte IS
25.22
  
2Henry WestgårdHönö IS
26.43
PB
  
3Justin Harwood
26.90
Ullevi FK
26.90
PB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Jakob CedergrenIF Kville
27.10
PB
  
2Samuel Alegria
27.36
IF Kville
27.36
SB
  
P15 1000 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Rayan Siguerdjidjene
2:55.51
Örgryte IS
2:55.51
  
2Olivié Hanna
3:00.76
Istrums SK
3:00.76
  
3Alexander Olsson
3:03.74
Istrums SK
3:03.74
  
4Wille Hedström
3:09.34
Sävedalens AIK
3:09.34
  
5Samuel Alegria
3:26.47
IF Kville
3:26.47
SB
  
6Vice Marinov
Vice Marinov 09, Trollhättan FIK
3:34.10
Trollhättan FIK
3:34.10
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Nelson Svensson JohanssonÖrgryte IS
8.54
  
2Teodor SkånbergBohus IF
9.21
PB
  
3Noah Varkey
9.26
IF Kville
9.26
  
4Svante FernströmMölndals AIK
9.77
  
5Oskar HallenboIK Lerum FI
9.97
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) extra     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Nelson Svensson JohanssonÖrgryte IS
8.45
PB
  
2Teodor SkånbergBohus IF
9.20
PB
  
3Svante FernströmMölndals AIK
9.48
PB
  
4Oskar HallenboIK Lerum FI
NT
  
P15 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Ivar Gejke WiksénIF Kville
1.61
  
2David Vallgren
David Vallgren 09, Lidköpings IS
1.61
Lidköpings IS
1.61
  
3Viggo Modin
1.58
IF Kville
1.58
PB
  
4Max Johansson
1.50
Ullevi FK
1.50
  
1.381.421.461.501.541.581.611.64
Gejke Wiksén----oooxxx
Vallgrenoooooxooxxx
Modinooooxooxxx
Johanssonooxoxxoxxx
P15 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Ville PeterssonBohus IF
2.80
=PB
  
2Kevin Fatty
2.80
IK Lerum FI
2.80
PB
  
3Wille Hedström
2.40
Sävedalens AIK
2.40
  
2.202.302.402.502.602.702.802.90
Petersson--oooxoxoxxx
Fattyo-oooxxoxoxxx
Hedström-xpoxxx
P15 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Eliah Pettersson
5.42
Sävedalens AIK
5.42
  
2Ayob Haj Younes
5.40
Örgryte IS
5.40
  
3Justin HarwoodUllevi FK
5.02
  
4Ivar Gejke WiksénIF Kville
5.00
  
5David Vallgren
David Vallgren 09, Lidköpings IS
4.70
Lidköpings IS
4.70
  
6Jakob CedergrenIF Kville
4.66
PB
  
7Henry WestgårdHönö IS
4.51
  
8Alfred Wendt
Alfred Wendt 09, Sävedalen
4.50
Sävedalens AIK
4.50
  
9Viggo Modin
4.11
IF Kville
4.11
  
Pettersson5.144.995.155.233.665.42
Haj Younes5.045.395.255.405.29x
Harwoodx5.024.96xxx
Gejke Wiksén4.645.004.884.95xx
Vallgren4.384.644.704.624.554.40
Cedergren4.533.944.404.094.604.66
Westgård4.514.294.134.114.314.36
Wendt4.504.38
Modin3.654.113.65xx3.47
P15 Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Eliah Pettersson
11.19
Sävedalens AIK
11.19
  
2Ivar Gejke WiksénIF Kville
10.77
  
3Svante Fernström
10.68
Mölndals AIK
10.68
  
4Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
10.45
Lidköpings IS
10.45
  
5Ivar Dittmer MacduffUllevi FK
10.24
  
6Viggo Modin
9.52
IF Kville
9.52
PB
  
7Adam Hadad
9.34
Majornas IK
9.34
PB
  
8Jack Eriksson BergMajornas IK
8.94
  
Pettersson11.19xx9.8110.92x
Gejke Wiksén10.7010.5910.659.8210.5110.77
Fernströmx10.649.47x10.6810.48
Jonssonx10.45x9.999.85
Dittmer Macduff10.2310.029.9210.039.7910.24
Modin9.009.37xx9.439.52
Hadad9.229.349.319.119.089.18
Eriksson Berg8.668.94x
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1George Cederqvist
George Cederqvist 09, IFK Göteborg
16.61
IFK Göteborg
16.61
PB
  
2Linus Haraldsson
10.99
Kongahälla AIK
10.99
PB
  
Cederqvist16.6115.5116.15x14.5116.60
Haraldsson10.99xxxxx
P14 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Kevin Fatty
8.23
IK Lerum FI
8.23
  
2Georg Thomsson RudqvistSävedalens AIK
8.35
PB
  
3Thor Hultman
Thor Hultman 10, Kongahälla
8.99
Kongahälla AIK
8.99
=PB
  
4John Meding
9.18
IK Lerum FI
9.18
  
5Martin Walman
9.23
Örgryte IS
9.23
  
6Emil Manceau
9.32
Mölndals AIK
9.32
  
7Hugo Albin
Hugo Albin 10, Mölndal
9.33
Mölndals AIK
9.33
  
Heat 1
4 feb
4 feb
1Georg Thomsson RudqvistSävedalens AIK
8.41
q
  
2John Meding
9.09
IK Lerum FI
9.09
q
  
3Emil Manceau
9.15
Mölndals AIK
9.15
q
  
4Hugo Albin
Hugo Albin 10, Mölndal
9.15
Mölndals AIK
9.15
PB
q
  
5Olav Midtun Lindhjem
Olav Midtun Lindhjem 10, NOR
9.35
10NOR
9.35
PB
  
Heat 2
4 feb
4 feb
1Kevin Fatty
8.15
IK Lerum FI
8.15
q
  
2Thor Hultman
Thor Hultman 10, Kongahälla
8.99
Kongahälla AIK
8.99
PB
q
  
3Arvid Reuterving
Arvid Reuterving 10, IFK Göteborg
9.16
IFK Göteborg
9.16
q
  
4Martin Walman
9.21
Örgryte IS
9.21
PB
q
  
5Henning Sterky
10.47
Mölndals AIK
10.47
  
P14 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Kevin Fatty
26.05
IK Lerum FI
26.05
PB
  
2Georg Thomsson RudqvistSävedalens AIK
27.21
PB
  
3Andrew SwedbergUllevi FK
27.48
  
Final B
3 feb
3 feb
1Harald JohanssonHälle IF
26.44
PB
  
2Karl Rangmar
28.04
Mölndals AIK
28.04
  
3Filip Larsson
30.22
Ullevi FK
30.22
=PB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Olav Midtun Lindhjem
Olav Midtun Lindhjem 10, NOR
30.03
10NOR
30.03
PB
  
2Thor Hultman
Thor Hultman 10, Kongahälla
30.45
Kongahälla AIK
30.45
PB
  
3Adam Hadad
31.91
Majornas IK
31.91
PB
  
P14 1000 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Elliot Croona
Elliot Croona 10, IFK Göteborg
3:01.48
IFK Göteborg
3:01.48
  
2Sigurd Tepsel Sjulstad
Sigurd Tepsel Sjulstad 10, NOR
3:06.60
10NOR
3:06.60
PB
  
3Olof Karlsson
3:09.22
Mölndals AIK
3:09.22
PB
  
4Oscar Kjellberg
3:09.48
Ullevi FK
3:09.48
PB
  
5Melker Nilsson
3:33.94
IF Kville
3:33.94
  
6Ingmar Dahlin
3:39.71
Örgryte IS
3:39.71
PB
  
7Arvid Reuterving
Arvid Reuterving 10, IFK Göteborg
3:40.18
IFK Göteborg
3:40.18
PB
  
P14 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Teodor SkånbergBohus IF
1.61
PB
  
2Kevin Fatty
1.58
IK Lerum FI
1.58
  
3Andrew SwedbergUllevi FK
1.54
PB
  
4Jack Eriksson BergMajornas IK
1.54
PB
  
5Espen Robinson
1.46
Mölndals AIK
1.46
SB
  
6Filip Larsson
1.42
Ullevi FK
1.42
PB
  
1.20
1.54
1.25
1.58
1.30
1.61
1.34
1.63
1.38
1.42
1.46
1.50
Skånberg-
o
-
xxo
-
o
o
xxp
o
o
o
o
Fatty-
o
-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
Swedberg-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Eriksson Berg-
xxo
-
xxx
o
o
xo
o
o
xxo
Robinsono
o
o
o
o
o
o
xxx
Larsson-
-
o
o
xo
xxo
xxx

P14 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Svante FernströmMölndals AIK
4.88
  
2Ivar Dittmer MacduffUllevi FK
4.85
PB
  
3Thor Hultman
Thor Hultman 10, Kongahälla
4.33
Kongahälla AIK
4.33
PB
  
4Emil Manceau
4.24
Mölndals AIK
4.24
PB
  
5Georg Thomsson RudqvistSävedalens AIK
4.22
  
6John Meding
3.95
IK Lerum FI
3.95
  
7Ville PeterssonBohus IF
3.94
  
8Melker NilssonIF Kville
3.73
=PB
  
9Oskar HellstrandIF Rigor
3.57
PB
  
10Henning Sterky
3.37
Mölndals AIK
3.37
  
Fernström4.624.644.604.834.694.88
Dittmer Macduff4.454.664.734.62x4.85
Hultman4.154.214.33x4.084.27
Manceau3.854.083.904.244.124.11
Thomsson Rudqvist3.893.954.054.223.914.07
Meding3.953.703.783.633.423.78
Petersson3.933.672.873.943.673.58
Nilsson3.313.643.633.373.623.73
Hellstrand2.793.533.57
Sterky3.363.373.27
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Teodor SkånbergBohus IF
10.29
  
2Thor Hultman
Thor Hultman 10, Kongahälla
9.06
Kongahälla AIK
9.06
PB
  
3Ludvig Antonsson
8.61
Sävedalens AIK
8.61
PB
  
4Georg Thomsson RudqvistSävedalens AIK
8.50
PB
  
5Ruben Brunström
7.28
Sävedalens AIK
7.28
PB
  
Skånberg10.1410.29x9.04x9.52
Hultman9.067.758.508.948.368.44
Antonsson8.048.61xxx7.00
Thomsson Rudqvist8.258.508.10x7.157.98
Brunström6.967.206.897.097.287.11
P13 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Conrad BerndtssonUllevi FK
8.11
PB
  
2Oliver Bokelund SinghIF Kville
8.17
PB
  
3Viggo Kjaerbeck EmilssonIF Kville
8.67
  
4Hugo Thunberg
Hugo Thunberg 11, IFK Göteborg
8.90
IFK Göteborg
8.90
  
5Charlie Selstad
8.93
IFK Halmstad
8.93
PB
  
6Dominik Richter
Dominik Richter 11, IFK Göteborg
9.11
IFK Göteborg
9.11
  
7Robin Frelén
9.22
Mölndals AIK
9.22
  
Final B
4 feb
4 feb
1Elliot Johansson
9.22
Sävedalens AIK
9.22
  
2Nils RyttbergIK Lerum FI
9.47
  
3Viktor Breitholtz
9.55
Kongahälla AIK
9.55
  
4Milton Lindhage
9.63
Mölndals AIK
9.63
  
5Milo Blichfeldt
10.17
Majornas IK
10.17
  
6Tage Jonsson AnkénMajornas IK
10.59
  
7Filip Belfrage
11.04
IF Kville
11.04
  
Heat 1
4 feb
4 feb
1Conrad BerndtssonUllevi FK
8.23
PB
q
  
2Viggo Kjaerbeck EmilssonIF Kville
8.65
PB
q
  
3Hugo Thunberg
Hugo Thunberg 11, IFK Göteborg
8.77
IFK Göteborg
8.77
PB
q
  
4Robin Frelén
9.09
Mölndals AIK
9.09
q
  
5Elliot Johansson
9.19
Sävedalens AIK
9.19
q
  
6Tage Jonsson AnkénMajornas IK
10.35
PB
q
  
7Filip Belfrage
10.95
IF Kville
10.95
q
  
Heat 2
4 feb
4 feb
1Oliver Bokelund SinghIF Kville
8.29
q
  
2Charlie Selstad
8.96
IFK Halmstad
8.96
q
  
3Dominik Richter
Dominik Richter 11, IFK Göteborg
9.06
IFK Göteborg
9.06
q
  
4Nils RyttbergIK Lerum FI
9.42
PB
q
  
5Viktor Breitholtz
9.48
Kongahälla AIK
9.48
q
  
6Milton Lindhage
10.01
Mölndals AIK
10.01
q
  
7Milo Blichfeldt
10.11
Majornas IK
10.11
PB
q
  
P13 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
26.76
KFUM Örebro
26.76
PB
  
2Oliver Bokelund SinghIF Kville
26.97
  
3Conrad BerndtssonUllevi FK
27.29
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Victor Benito
28.75
Mölndals AIK
28.75
PB
  
2Edvin Ekström
Edvin Ekström 11, Kongahälla
28.90
Kongahälla AIK
28.90
PB
  
3Gordon Lundvall
29.37
Sävedalens AIK
29.37
  
4Noel Melin
Noel Melin 11, Mölndal
29.46
Mölndals AIK
29.46
  
Final C
3 feb
3 feb
1Vincent AndréasUllevi FK
29.25
PB
  
2Dominik Richter
Dominik Richter 11, IFK Göteborg
29.66
IFK Göteborg
29.66
  
3Emil Mirenius
Emil Mirenius 12, IFK Göteborg
30.92
IFK Göteborg
30.92
  
Final D
3 feb
3 feb
1Elliot Johansson
30.81
Sävedalens AIK
30.81
PB
  
2Ben Lundvall
Ben Lundvall 11, Sävedalen
31.07
Sävedalens AIK
31.07
  
3Milton Lindhage
31.41
Mölndals AIK
31.41
PB
  
4Nils Ryttberg
32.10
IK Lerum FI
32.10
PB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Viktor Breitholtz
31.36
Kongahälla AIK
31.36
PB
  
2Elton NordenströmMajornas IK
32.38
PB
  
3Edvin Lindblom
Edvin Lindblom 11, Trollhättan FIK
33.39
Trollhättan FIK
33.39
PB
  
4Leo Lövgren
Leo Lövgren 11, IFK Göteborg
33.56
IFK Göteborg
33.56
PB
  
P13 800 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Einar Leffler
2:26.05
Mölndals AIK
2:26.05
PB
  
2Axel Persson
2:28.12
Mölndals AIK
2:28.12
PB
  
3Hugo Thunberg
Hugo Thunberg 11, IFK Göteborg
2:28.36
IFK Göteborg
2:28.36
PB
  
4Victor Benito
2:29.55
Mölndals AIK
2:29.55
PB
  
5Leo Lövgren
Leo Lövgren 11, IFK Göteborg
2:47.31
IFK Göteborg
2:47.31
PB
  
6Dominik Richter
Dominik Richter 11, IFK Göteborg
3:03.01
IFK Göteborg
3:03.01
SB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Hugo Thunberg
Hugo Thunberg 11, IFK Göteborg
10.34
IFK Göteborg
10.34
PB
  
2Olle Ekholm
10.63
Mölndals AIK
10.63
PB
  
3Max Hartvigsson
10.71
IFK Halmstad
10.71
  
4Noel Melin
Noel Melin 11, Mölndal
10.73
Mölndals AIK
10.73
  
5Elias Krantz
11.19
Mölndals AIK
11.19
PB
  
6Nils Ryttberg
11.51
IK Lerum FI
11.51
  
7Samuel Bramsved KronbergSävedalens AIK
11.51
  
8Alexander Hafstrand
12.19
IFK Göteborg
12.19
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) extra     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Hugo Thunberg
Hugo Thunberg 11, IFK Göteborg
10.35
IFK Göteborg
10.35
  
2Olle Ekholm
10.77
Mölndals AIK
10.77
  
3Max Hartvigsson
11.28
IFK Halmstad
11.28
  
4Elias Krantz
11.37
Mölndals AIK
11.37
  
5Samuel Bramsved KronbergSävedalens AIK
11.53
  
6Noel Melin
Noel Melin 11, Mölndal
11.69
Mölndals AIK
11.69
  
P13 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.58
KFUM Örebro
1.58
  
2Valter Elmestrand
1.54
Sävedalens AIK
1.54
  
3Gordon Lundvall
1.46
Sävedalens AIK
1.46
PB
  
4Robin Frelén
1.46
Mölndals AIK
1.46
PB
  
5Edvin Ekström
Edvin Ekström 11, Kongahälla
1.46
Kongahälla AIK
1.46
PB
  
6Viktor Breitholtz
1.42
Kongahälla AIK
1.42
SB
  
7Elliot Hallquist
Elliot Hallquist 11, Stenungsunds FI
1.38
F Stenungsunds FI
1.38
PB
  
8Ben Lundvall
Ben Lundvall 11, Sävedalen
1.38
Sävedalens AIK
1.38
PB
  
9Dominik Richter
Dominik Richter 11, IFK Göteborg
1.34
IFK Göteborg
1.34
  
10Sahansa RanasingheIF Kville
1.34
PB
  
11Filip BelfrageIF Kville
1.15
PB
  
1.05
1.42
1.10
1.46
1.15
1.50
1.20
1.54
1.25
1.58
1.30
1.61
1.34
1.38
Victorén-
-
-
o
-
o
-
o
-
xxo
o
xxx
-
o
Elmestrand-
xxo
-
xo
-
xxo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
Lundvall-
o
-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
Frelén-
xo
-
o
-
xxx
-
-
o
o
o
Ekström-
xo
-
o
-
xxx
-
o
o
o
xo
Breitholtz-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
Hallquist-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
Lundvall-
xxx
-
-
o
xo
o
xo
xxo
Richter-
-
o
xo
o
o
o
xxx
Ranasinghe-
-
-
-
o
xxo
o
xp
Belfragexo
o
o
xxx




P13 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Nils RyttbergIK Lerum FI
2.50
  
2Viktor SamorIK Lerum FI
2.30
PB
  
3Oliver Bokelund SinghIF Kville
2.20
  
4Olle Gårdsby
2.20
IF Kville
2.20
  
5Elias Jergel
1.75
IF Kville
1.75
PB
  
Noel Kroon
NH
IF Kville
NH
  
1.40
2.40
1.60
2.50
1.75
2.60
1.90
2.00
2.10
2.20
2.30
Ryttberg-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
xxo
o
Samor-
xxx
-
o
o
o
o
xxo
xo
Bokelund Singh-
-
-
-
-
o
o
xxx
Gårdsbyo
o
o
o
o
o
xo
xxx
Jergelo
o
xo
xxx




Kroonxxx







P13 Längd (zon)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Robin Frelén
4.79
Mölndals AIK
4.79
PB
  
2Victor Benito
4.75
Mölndals AIK
4.75
PB
  
3Dominik Richter
Dominik Richter 11, IFK Göteborg
4.65
IFK Göteborg
4.65
  
4Conrad BerndtssonUllevi FK
4.63
PB
  
5Viggo Kjaerbeck EmilssonIF Kville
4.32
PB
  
6Milton Lindhage
4.19
Mölndals AIK
4.19
PB
  
7Viktor Breitholtz
4.18
Kongahälla AIK
4.18
PB
  
8Charlie Selstad
4.00
IFK Halmstad
4.00
SB
  
9Sahansa RanasingheIF Kville
3.91
PB
  
10Filip BelfrageIF Kville
3.21
PB
  
Frelén4.46x4.394.32x4.79
Benito4.444.254.064.29x4.75
Richter4.294.364.40x4.564.65
Berndtsson4.334.204.084.304.564.63
Kjaerbeck Emilsson4.324.154.154.133.974.14
Lindhage3.944.184.19x4.043.97
Breitholtz4.124.183.942.653.814.08
Selstad3.593.924.003.733.78
Ranasinghe3.913.753.77
Belfrage3.093.043.21
P13 Tresteg (zon)     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Olle Ekholm
9.57
Mölndals AIK
9.57
  
2Elliot Hallquist
Elliot Hallquist 11, Stenungsunds FI
9.06
F Stenungsunds FI
9.06
PB
  
3Rasmus Eneman
Rasmus Eneman 11, IFK Göteborg
8.68
IFK Göteborg
8.68
  
4Edvin Lindblom
Edvin Lindblom 11, Trollhättan FIK
8.16
Trollhättan FIK
8.16
PB
  
5Elias Krantz
7.87
Mölndals AIK
7.87
PB
  
Ekholm8.839.249.579.189.319.20
Hallquist8.66x9.049.068.97x
Eneman8.298.588.268.657.858.68
Lindblom8.128.028.068.077.968.16
Krantz7.287.87x7.827.807.73
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
11.53
KFUM Örebro
11.53
PB
  
2Viktor SamorIK Lerum FI
7.89
  
3Elliot Hallquist
Elliot Hallquist 11, Stenungsunds FI
7.41
F Stenungsunds FI
7.41
  
4Ben Lundvall
Ben Lundvall 11, Sävedalen
7.19
Sävedalens AIK
7.19
  
5Nils RyttbergIK Lerum FI
7.07
  
6Filip BelfrageIF Kville
4.44
PB
  
Victorén10.0110.618.1311.53x10.39
Samor6.70x6.977.497.127.89
Hallquist6.907.416.597.07x6.73
Lundvall7.085.527.196.625.976.92
Ryttberg6.437.076.206.41
Belfrage4.444.094.144.044.163.25
P12 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Vincent AndréasUllevi FK
8.90
  
2Emil Mirenius
Emil Mirenius 12, IFK Göteborg
9.08
IFK Göteborg
9.08
  
3Levi Hufnagl HenkelUllevi FK
9.25
PB
  
4Carlo Russetti
9.28
IF Hagen
9.28
PB
  
5Viggo Negretti SällströmUllevi FK
10.21
  
Final B
3 feb
3 feb
1Hugo Tyremark
Hugo Tyremark 12, IFK Göteborg
9.51
IFK Göteborg
9.51
PB
  
2Love Angelbratt
10.19
Majornas IK
10.19
  
3Leo Strömblad
10.20
Majornas IK
10.20
  
4Ebbe Frank
10.81
IF Kville
10.81
PB
  
P12 800 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Vincent Andréas
2:37.24
Ullevi FK
2:37.24
  
2Carlo Russetti
2:38.09
IF Hagen
2:38.09
PB
  
3Tim Nilsson
Tim Nilsson 12, Falkenberg
2:45.42
Falkenbergs IK
2:45.42
PB
  
4Jakob Andersson
2:50.14
Bohus IF
2:50.14
  
P12 Höjd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Leo Strömblad
1.38
Majornas IK
1.38
PB
  
2Elias Jergel
1.28
IF Kville
1.28
PB
  
3Alexander Hafstrand
1.28
IFK Göteborg
1.28
  
4Hugo Tyremark
Hugo Tyremark 12, IFK Göteborg
1.24
IFK Göteborg
1.24
PB
  
5Emil Mirenius
Emil Mirenius 12, IFK Göteborg
1.24
IFK Göteborg
1.24
  
6Tim Nilsson
Tim Nilsson 12, Falkenberg
1.24
Falkenbergs IK
1.24
  
1.00
1.35
1.05
1.38
1.10
1.41
1.15
1.20
1.24
1.28
1.32
Strömblad-
xo
-
xo
o
xxx
o
o
o
o
o
Jergel-
-
o
o
o
o
o
xxx
Hafstrand-
o
o
o
o
xo
o
xxx
Tyremarko
o
o
o
xo
o
xxx

Mirenius-
o
o
o
o
xo
xxx

Nilsson-
o
o
o
o
xxo
xxx

P12 Längd (zon)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Tim Nilsson
Tim Nilsson 12, Falkenberg
4.66
Falkenbergs IK
4.66
PB
  
2Vincent AndréasUllevi FK
4.50
PB
  
3Elias Jergel
4.13
IF Kville
4.13
PB
  
4Levi Hufnagl HenkelUllevi FK
4.01
  
5Carlo Russetti
3.98
IF Hagen
3.98
PB
  
6Emil Mirenius
Emil Mirenius 12, IFK Göteborg
3.98
IFK Göteborg
3.98
PB
  
7Alexander Hafstrand
3.91
IFK Göteborg
3.91
  
8Hugo Tyremark
Hugo Tyremark 12, IFK Göteborg
3.91
IFK Göteborg
3.91
  
9Charlie SimertUllevi FK
3.01
  
Nilsson4.324.404.664.34
Andréas4.234.084.464.50
Jergel3.813.864.133.92
Hufnagl Henkel4.013.934.014.00
Russetti3.873.613.763.98
Mirenius3.663.75x3.98
Hafstrand3.903.893.913.88
Tyremark3.643.473.393.91
Simert2.952.97x3.01
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Alexander Hafstrand
7.25
IFK Göteborg
7.25
  
2Levi Hufnagl HenkelUllevi FK
6.29
PB
  
3Charlie SimertUllevi FK
5.17
  
4Tim Nilsson
Tim Nilsson 12, Falkenberg
4.99
Falkenbergs IK
4.99
  
Hafstrand7.18x6.217.25
Hufnagl Henkel6.296.19x5.69
Simert4.524.655.173.49
Nilsson4.99x4.174.72
Kvinnor
K 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Celina Hagihara
Celina Hagihara 06, DEN
7.58
06DEN
7.58
  
2Sofia BjörkmanIF Kville
7.61
PB
  
3Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard 06, DEN
7.71
06DEN
7.71
PB
  
4Emelie RantzowIK Ymer
7.72
  
5Amanda TranIK Ymer
7.83
  
6Hanna Amundin
7.99
Ullevi FK
7.99
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge 03, DEN
8.05
03DEN
8.05
q
  
2Amanda Isaksson
8.06
Boden FI
8.06
  
3Sissel EliassonIK Ymer
8.35
SB
  
4Elin LövenklevVarbergs GIF
8.44
  
5Alexandra Schill
8.50
Örgryte IS
8.50
SB
  
6Sofia Johansson
8.77
Mölndals AIK
8.77
SB
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Sofia BjörkmanIF Kville
7.67
q
  
2Emelie RantzowIK Ymer
7.71
SB
q
  
3Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard 06, DEN
7.77
06DEN
7.77
q
  
4Clara Augustsson
7.87
Örgryte IS
7.87
q
  
5Emma Ljungnér
8.22
Varbergs GIF
8.22
  
6Anna-Karin HalldinIK Orient
9.22
PB
  
Heat 3
3 feb
3 feb
1Celina Hagihara
Celina Hagihara 06, DEN
7.59
06DEN
7.59
q
  
2Amanda TranIK Ymer
7.90
q
  
3Hanna Amundin
7.93
Ullevi FK
7.93
q
  
4Olivia AmberntssonMölndals AIK
8.16
PB
  
5Noomi Bergman
8.38
Hälle IF
8.38
  
K 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Matilda HellqvistUllevi FK
24.57
SB
  
2Ebba Gustafsson
24.71
Mölndals AIK
24.71
=PB
  
3April Webber Sørensen
April Webber Sørensen 04, DEN
25.53
04DEN
25.53
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard 06, DEN
25.64
06DEN
25.64
SB
  
2Paulina Orell Sahlberg
26.33
IFK Växjö
26.33
SB
  
3Sandra Andersson
30.12
IF Hagen
30.12
PB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Amanda Isaksson
25.65
Boden FI
25.65
PB
  
2Elina Bergman
26.04
Hälle IF
26.04
  
K 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Jeanine Nygård
54.71
Sävedalens AIK
54.71
PB
  
2Anna Krab Scheibelein
Anna Krab Scheibelein 98, DEN
55.72
98DEN
55.72
PB
  
3Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard 98, DEN
56.60
98DEN
56.60
SB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
57.34
93NOR
57.34
PB
  
2Chanel Moularé
58.06
IF Hagen
58.06
  
3Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
59.84
Lidköpings IS
59.84
  
Final C
3 feb
3 feb
1Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
1:00.68
IFK Göteborg
1:00.68
  
2Maria Venborg
Maria Venborg 91, DEN
1:01.93
91DEN
1:01.93
SB
  
3Ida Kristiansson
1:02.40
IF Göta Karlstad
1:02.40
SB
  
Final D
3 feb
3 feb
1Margrethe Lauritzen
Margrethe Lauritzen 00, NOR
1:03.51
00NOR
1:03.51
PB
  
2Leia Holm
1:05.31
IK Lerum FI
1:05.31
PB
  
3Sofia Johansson
1:06.30
Mölndals AIK
1:06.30
PB
  
4Sandra Andersson
1:08.27
IF Hagen
1:08.27
PB
  
K 800 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Stina Tagesson
2:14.41
Mölndals AIK
2:14.41
PB
  
2Ebba Berglin
2:15.73
Mölndals AIK
2:15.73
SB
  
3Ebba-Stina Bjuve
Ebba-Stina Bjuve 07, IFK Göteborg
2:15.84
IFK Göteborg
2:15.84
PB
  
4Paulina Hultberg
2:19.07
Mölndals AIK
2:19.07
  
5Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
2:19.57
Västerås FK
2:19.57
PB
  
6Frida Hansson
Frida Hansson 97, Färgelanda
2:27.89
Färgelanda IF
2:27.89
SB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Liv Dinis
2:16.32
Hälle IF
2:16.32
PB
  
2Astrid Wallenius
Astrid Wallenius 08, Västerås FK
2:20.28
Västerås FK
2:20.28
PB
  
3Elsa Tagesson
2:21.23
Mölndals AIK
2:21.23
SB
  
4Agnes Knauer
2:24.28
Hälle IF
2:24.28
  
5Ida Hilmersson
2:24.57
Mölndals AIK
2:24.57
  
6Sandra Andersson
2:43.04
IF Hagen
2:43.04
SB
  
7Elenor Hesselgren
2:57.85
IF Kville
2:57.85
PB
  
K 60 m häck     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme 01, DEN
8.35
01DEN
8.35
  
2Hanna Palmqvist
8.45
Mölndals AIK
8.45
SB
  
3Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
8.52
91DEN
8.52
  
4Ida Boe Rasmussen
Ida Boe Rasmussen 03, DEN
8.62
03DEN
8.62
SB
  
5Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
8.67
93NOR
8.67
  
Final B
2 feb
2 feb
1Sophie ReidIK Ymer
8.89
  
2Olivia AmberntssonMölndals AIK
9.17
=PB
  
3Elsa WållgrenIK Lerum FI
9.41
  
Heat 1
2 feb
2 feb
1Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme 01, DEN
8.34
01DEN
8.34
q
  
2Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
8.58
91DEN
8.58
q
  
3Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
8.59
93NOR
8.59
SB
q
  
4Sophie ReidIK Ymer
8.89
q
  
5Olivia AmberntssonMölndals AIK
9.19
q
  
Heat 2
2 feb
2 feb
1Hanna Palmqvist
8.56
Mölndals AIK
8.56
SB
q
  
2Ida Boe Rasmussen
Ida Boe Rasmussen 03, DEN
8.68
03DEN
8.68
q
  
3Elsa WållgrenIK Lerum FI
9.41
q
  
4Sissel EliassonIK Ymer
9.51
q
  
K Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Smilla Arkdal RanebroIF Rigor
1.70
SB
  
2Rikke Andersen
Rikke Andersen 98, DEN
1.64
98DEN
1.64
SB
  
2Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
1.64
Lidköpings IS
1.64
  
2Lina LöfqvistUllevi FK
1.64
  
1.561.601.641.681.701.72
Arkdal Ranebro-oooxxoxxx
Andersen-ooxxx
Elfströmoooxxx
Löfqvist-ooxxx
K Stav     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Linnea Jönsson
3.85
IFK Helsingborg
3.85
SB
  
1Embla Njerve
Embla Njerve 07, NOR
3.85
07NOR
3.85
=SB
  
3Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Anne Sofie Hyldtoft Olsen 94, DEN
3.45
94DEN
3.45
  
4Laura Grønbech
Laura Grønbech 99, DEN
3.45
99DEN
3.45
SB
  
5Jennie Bos
Jennie Bos 07, NOR
3.35
07NOR
3.35
  
6Selma Weslien
Selma Weslien 09, NOR
3.05
09NOR
3.05
  
6Hjördis Selldén TorleBåstads GIF
3.05
  
8Mathilde Handeland
Mathilde Handeland 05, NOR
3.05
05NOR
3.05
  
9Jenny LundinIF Rigor
2.90
  
10Anna Mol
2.60
Ullevi FK
2.60
SB
  
11Elenor HesselgrenIF Kville
2.30
SB
  
2.10
3.35
2.30
3.45
2.45
3.55
2.60
3.65
2.75
3.75
2.90
3.85
3.05
3.95
3.20
Jönsson-
-
-
-
-
-
-
o
-
xxo
-
o
-
xxx
-
Njerve-
-
-
o
-
o
-
-
-
xxo
-
o
-
xxx
-
Olsen-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
Grønbech-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
xo
Bos-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
xo
xxo
Weslien-
-
-
-
-
xxo
o
xxx
Selldén Torle-
-
-
-
xo
xo
o
xxx
Handeland-
-
-
-
-
-
xo
xxx
Lundin-
-
-
-
xo
o
xxx

Mol-
-
o
o
xxx



Hesselgrenxo
xxo
xxx





K Längd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme 01, DEN
6.02
01DEN
6.02
  
2Ida Nilsson
5.77
Mölndals AIK
5.77
  
3Ida Boe Rasmussen
Ida Boe Rasmussen 03, DEN
5.74
03DEN
5.74
  
4Clara Augustsson
5.71
Örgryte IS
5.71
=PB
  
5Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
5.56
97DEN
5.56
SB
  
6Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
5.51
  
7Elsa WållgrenIK Lerum FI
5.46
  
8Ivana Pekic
5.37
Örgryte IS
5.37
SB
  
9Sara Sjögren
5.28
Mölndals AIK
5.28
SB
  
10Alexandra Schill
5.05
Örgryte IS
5.05
SB
  
11Ida Jexe Ek
4.99
IFK Halmstad
4.99
SB
  
12Sofia AnderssonUllevi FK
4.91
PB
  
13Leia Holm
4.67
IK Lerum FI
4.67
  
14Agnes FrostbergIF Rigor
4.66
  
15Victoria Lendal
Victoria Lendal 02, DEN
4.59
02DEN
4.59
  
16Anna-Karin HalldinIK Orient
3.90
  
Bomme5.595.925.976.025.965.88
Nilsson5.635.775.77xx5.71
Boe Rasmussen5.364.095.743.835.66x
Augustsson5.46xxxx5.71
Tølløsex5.345.335.425.56x
Vold Johannesson5.405.345.515.505.455.28
Wållgrenx5.46x5.195.315.33
Pekicx5.37x5.22xx
Sjögrenxx5.28
Schillx5.053.49
Jexe Ek4.98x4.99
Andersson4.674.913.85
Holmxx4.67
Frostbergx4.664.63
Lendalxx4.59
Halldin3.903.413.90
Final B
4 feb
4 feb
1Nora Jolbäck
5.21
Ullevi FK
5.21
SB
  
Jolbäck4.96x4.985.084.975.21
K Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.03
  
2Fatima Koné
12.94
Mölndals AIK
12.94
  
3Nora Jolbäck
11.75
Ullevi FK
11.75
SB
  
4Victoria JacobssonUllevi FK
11.68
PB
  
5Amanda HjalmarssonMölndals AIK
11.65
SB
  
6Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
11.28
  
7Sofia AnderssonUllevi FK
10.84
  
Abrahamssonxx13.0312.9712.90x
Konéx12.9012.80x12.8312.94
Jolbäckx11.5811.7211.6311.75x
Jacobssonx11.3411.6811.4911.6011.56
Hjalmarssonx11.5611.4111.5311.6511.60
Vold Johannesson11.0511.1511.1311.28
Anderssonxxxx10.4010.84
K Kula     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Elsa WållgrenIK Lerum FI
13.18
  
2Sophie Reid
13.03
IK Ymer
13.03
  
3Ebba Molinder
9.07
Mölndals AIK
9.07
PB
  
Wållgren12.7211.8512.1612.56x13.18
Reid12.7613.0312.31x12.5912.61
Molinder8.688.619.078.978.918.70
F17 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Julia SwerinIK Lerum FI
7.98
PB
  
2Esther JohanssonVarbergs GIF
8.17
  
3Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
8.33
Kongahälla AIK
8.33
  
4Amelie Luther
8.59
Mölndals AIK
8.59
  
5Lara Ghafour
8.63
Mölndals AIK
8.63
=PB
  
6Alva Andblad
8.71
Örgryte IS
8.71
  
7Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
8.82
Lidköpings IS
8.82
  
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
DNS
IFK Göteborg
DNS
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Julia SwerinIK Lerum FI
8.02
q
  
2Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
8.31
Kongahälla AIK
8.31
q
  
3Lara Ghafour
8.70
Mölndals AIK
8.70
SB
q
  
4Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
8.75
Lidköpings IS
8.75
PB
q
  
5Maja MalmströmIF Rigor
8.89
  
6Majken Avenfors
9.01
Kongahälla AIK
9.01
PB
  
7Anita HamkaloIK Ymer
9.06
  
8Hedda Caroline Andersen
Hedda Caroline Andersen 08, NOR
9.92
08NOR
9.92
PB
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Esther JohanssonVarbergs GIF
8.16
PB
q
  
2Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
8.17
IFK Göteborg
8.17
q
  
3Amelie Luther
8.60
Mölndals AIK
8.60
q
  
4Alva Andblad
8.86
Örgryte IS
8.86
q
  
5Selma Kristiansson
Selma Kristiansson 08, Göteborgs KIK
8.93
Göteborgs KIK
8.93
PB
  
6Blenda Björk
9.05
Majornas IK
9.05
  
7Stina KolmodinIF Kville
9.28
PB
  
8Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
10.20
Lidköpings IS
10.20
PB
  
F17 200 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Hanna Amundin
25.61
Ullevi FK
25.61
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
26.65
Lidköpings IS
26.65
PB
  
3Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
26.90
F Stenungsunds FI
26.90
  
Final B
4 feb
4 feb
1Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
27.04
Kongahälla AIK
27.04
PB
  
2Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
27.46
Lidköpings IS
27.46
PB
  
3Elsa Ekgrim
27.47
IF Rigor
27.47
SB
  
Final C
4 feb
4 feb
1Julia Swerin
26.14
IK Lerum FI
26.14
PB
  
2Sarah Pappila
Sarah Pappila 08, Kongahälla
28.18
Kongahälla AIK
28.18
PB
  
3Hilda Rydén
Hilda Rydén 07, Sävedalen
28.30
Sävedalens AIK
28.30
PB
  
Final D
4 feb
4 feb
1Selma Kristiansson
Selma Kristiansson 08, Göteborgs KIK
28.79
Göteborgs KIK
28.79
PB
  
2Anita HamkaloIK Ymer
30.51
  
3Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
35.98
Lidköpings IS
35.98
  
F17 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Vilma Lundqvist OttordahlHönö IS
58.99
PB
  
2Lilly LoggnerKA 2 IF
59.47
SB
  
3Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
1:01.81
Lidköpings IS
1:01.81
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Sarah Pappila
Sarah Pappila 08, Kongahälla
1:03.23
Kongahälla AIK
1:03.23
PB
  
2Tova Karlsson
1:03.93
Hönö IS
1:03.93
SB
  
3Maja Andersson
1:05.40
IF Hagen
1:05.40
  
Final C
3 feb
3 feb
1Leonie Algurén
1:05.00
IK Lerum FI
1:05.00
PB
  
2Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
1:05.34
Mariestads AIF
1:05.34
SB
  
3Ida Klingener
1:07.20
IK Lerum FI
1:07.20
PB
  
4Elin Lennartsson
1:12.33
Kongahälla AIK
1:12.33
  
F17 1500 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Elsa Svantesson
4:45.99
Mölndals AIK
4:45.99
PB
  
2Lova Malmqvist SjögrenHälle IF
4:56.44
PB
  
3Philippa Duff
4:56.67
Hälle IF
4:56.67
PB
  
4Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson 06, Trollhättan FIK
5:00.25
Trollhättan FIK
5:00.25
PB
  
5Lovisa Emanuelsson
5:01.89
IFK Göteborg
5:01.89
PB
  
6Astrid Wallenius
Astrid Wallenius 08, Västerås FK
5:08.06
Västerås FK
5:08.06
SB
  
7Linnéa Nilsson
Linnéa Nilsson 08, Trollhättan FIK
5:13.80
Trollhättan FIK
5:13.80
PB
  
8Leonie Algurén
5:15.08
IK Lerum FI
5:15.08
PB
  
9Maja Carlsson
Maja Carlsson 08, Kongahälla
5:15.59
Kongahälla AIK
5:15.59
PB
  
10Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
5:21.23
Mariestads AIF
5:21.23
SB
  
11Ida Klingener
5:33.03
IK Lerum FI
5:33.03
PB
  
12Lovisa Skoog
5:37.85
Ullevi FK
5:37.85
PB
  
13Olivia Lindgren
5:40.75
Falkenbergs IK
5:40.75
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
8.43
IFK Göteborg
8.43
PB
  
2Maya Lilja
8.65
Malmö AI
8.65
  
3Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl 07, Lidköpings IS
8.93
Lidköpings IS
8.93
PB
  
4Julia SwerinIK Lerum FI
9.00
PB
  
5Vilma Lundqvist OttordahlHönö IS
9.06
PB
  
6Helmi Rydell
9.51
Hönö IS
9.51
PB
  
Ella Alvelin MalmMölndals AIK
DNS
  
Final B
2 feb
2 feb
1Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.50
Lidköpings IS
9.50
  
2Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
9.83
  
3Tova Karlsson
9.87
Hönö IS
9.87
  
4Elin Lennartsson
11.42
Kongahälla AIK
11.42
  
Stina KolmodinIF Kville
DNS
  
Heat 1
2 feb
2 feb
1Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
8.55
IFK Göteborg
8.55
q
  
2Ella Alvelin MalmMölndals AIK
8.82
q
  
3Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl 07, Lidköpings IS
9.08
Lidköpings IS
9.08
PB
q
  
4Vilma Lundqvist OttordahlHönö IS
9.10
PB
q
  
5Stina Kolmodin
11.09
IF Kville
11.09
PB
q
  
6Elin Lennartsson
11.47
Kongahälla AIK
11.47
q
  
Heat 2
2 feb
2 feb
1Maya Lilja
8.81
Malmö AI
8.81
q
  
2Julia SwerinIK Lerum FI
9.18
q
  
3Helmi Rydell
9.57
Hönö IS
9.57
PB
q
  
4Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.65
Lidköpings IS
9.65
q
  
5Tova Karlsson
9.74
Hönö IS
9.74
q
  
6Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
9.93
q
  
F17 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Elsa Ekgrim
1.63
IF Rigor
1.63
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.60
KFUM Örebro
1.60
  
3Maja MalmströmIF Rigor
1.57
  
4Julia SwerinIK Lerum FI
1.57
  
5Elin LarssonIF Rigor
1.54
  
6Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
1.48
SB
  
7Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
1.44
Lidköpings IS
1.44
  
8Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
1.44
F Stenungsunds FI
1.44
  
9Frida Ahnér
Frida Ahnér 08, IFK Göteborg
1.35
IFK Göteborg
1.35
  
1.25
1.57
1.30
1.60
1.35
1.63
1.40
1.67
1.44
1.48
1.51
1.54
Ekgrim-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
o
o
Victorén-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
o
xo
Malmström-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
xo
Swerin-
xo
-
xxx
-
-
-
-
xo
o
Larsson-
xxx
-
-
-
-
o
o
xo
Magnusson Debray-
-
o
o
o
xo
xxx

Barndik-
-
o
o
xo
xxx


Pellmé-
-
o
o
xxo
xxx


Ahnéro
o
o
xxx




F17 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Ebba Bränholm
3.05
Sävedalens AIK
3.05
PB
  
2Sarah Pappila
Sarah Pappila 08, Kongahälla
2.85
Kongahälla AIK
2.85
  
3Zuzanna Draus
2.15
IFK Halmstad
2.15
PB
  
1.85
2.85
1.95
2.95
2.05
3.00
2.15
3.05
2.25
3.10
2.55
2.65
2.75
Bränholm-
o
-
xo
-
o
-
xo
-
xxx
-
o
-
Pappila-
xxo
-
xxx
-
-
-
o
-
o
Drauso
o
o
xxo
xxx



F17 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Julia SwerinIK Lerum FI
5.17
  
2Grace Sunday
5.06
Örgryte IS
5.06
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
5.02
Lidköpings IS
5.02
  
4Tova Karlsson
5.00
Hönö IS
5.00
  
5Helmi Rydell
4.93
Hönö IS
4.93
PB
  
6Elsa Ekgrim
4.81
IF Rigor
4.81
  
7Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
4.75
Kongahälla AIK
4.75
  
8Lovisa Ludwigsson
Lovisa Ludwigsson 07, Göteborgs KIK
4.38
Göteborgs KIK
4.38
  
9Elin Lennartsson
4.12
Kongahälla AIK
4.12
  
10Olivia Lindgren
3.85
Falkenbergs IK
3.85
  
11Majken Avenfors
3.77
Kongahälla AIK
3.77
  
12Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
3.32
Lidköpings IS
3.32
PB
  
13Vilma Jexe Ek
3.06
IFK Halmstad
3.06
  
Swerinx4.965.005.17x4.95
Sunday5.06x4.854.66x4.93
Börjeson5.01xx5.024.92
Karlsson4.68x4.994.94x5.00
Rydell4.164.804.744.774.704.93
Ekgrim4.574.694.704.454.624.81
Klint4.644.754.65xx3.25
Ludwigsson4.324.264.104.184.164.38
Lennartsson4.12xx
Lindgren3.853.853.62
Avenfors3.773.773.71
Rickardsson3.323.273.31
Jexe Ek1.363.062.76
F17 Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Grace Sunday
10.59
Örgryte IS
10.59
  
2Tova Karlsson
10.32
Hönö IS
10.32
  
3Wilma Zetterström