0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 162 (119+43)   Starter: 169 (126+43)

Män
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sharmarke Ahmed
7:59.60
Hälle IF
7:59.60
PB
  
2Jonatan Gustafsson
8:00.04
KFUM Örebro
8:00.04
SB
  
3Andreas Bock Bjørnsen
Andreas Bock Bjørnsen 00, DEN
8:00.72
00DEN
8:00.72
PB
  
4Alexander Nilsson
8:09.17
Mölndals AIK
8:09.17
SB
  
5Abdelfath Yassin
8:12.05
Spårvägens FK
8:12.05
SB
  1
6Olof Silvander
8:15.99
IFK Lidingö
8:15.99
SB
  2
7Axel Granqvist
8:18.52
OK Ravinen
8:18.52
SB
  3
8Archibald Casteel
8:24.14
Spårvägens FK
8:24.14
SB
  5
9Vegard Warnes
Vegard Warnes 03, NOR
8:25.54
03NOR
8:25.54
PB
  
Erik NederheimTäby IS
DNF
  Pace
Johan Fagerberg
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Victor Urquhart Smångs
8:19.67
Spårvägens FK
8:19.67
PB
  4
2Hugo Unosson
8:24.33
Högby IF
8:24.33
PB
  
3Wilhelm Bergentz
8:24.91
Hälle IF
8:24.91
  
4Albin Sjöblom
8:27.16
Yo RC
8:27.16
PB
  
5Nils Bredin
8:28.38
Hälle IF
8:28.38
PB
  
6Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:30.43
Spårvägens FK
8:30.43
PB
  6
7Samuel Berhane
8:33.26
Hässelby SK
8:33.26
PB
  7
8Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
8:35.81
Västerås FK
8:35.81
PB
  
9Bendik Blix
Bendik Blix 02, NOR
8:36.15
02NOR
8:36.15
PB
  
10Erik Barr Zeilon
8:42.97
Örgryte IS
8:42.97
SB
  
11Ruslan Glebov
8:46.65
OK Ravinen
8:46.65
PB
  13
12Jesper Lundin
Jesper Lundin 02, NOR
8:53.21
02NOR
8:53.21
PB
  
Edvin Hagberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  Pace
Ej godkända skor
Final C
1Vladislav Shchukin
8:35.48
FK Studenterna
8:35.48
PB
  8
2Marcus Hallbäck
8:36.66
PB
  
3Stefan Ritte
8:39.52
IFK Tumba
8:39.52
PB
  9
4Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
8:39.79
Spårvägens FK
8:39.79
PB
  10
5Kim Andersson
8:42.44
Ludvika FFI
8:42.44
PB
  
6Andreas Lundegård
8:43.18
FK Studenterna
8:43.18
PB
  11
7Kristofer Låås
8:46.18
Keep Up RC
8:46.18
PB
  12 Pace
8Hugo Lindell
8:51.21
IK Akele
8:51.21
PB
  
9Hannes Bjernhagen
8:56.36
Piteå IF
8:56.36
PB
  
10August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
8:57.30
Spårvägens FK
8:57.30
PB
  19
11Jeppe Skov-Andersen
8:58.66
Spårvägens FK
8:58.66
PB
  21
12Alexander Hägg
9:39.82
Hässelby SK
9:39.82
SB
  
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final D
1Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
8:49.73
Terrible Tuesdays AC
8:49.73
SB
  14
2Jamie Wise
Jamie Wise 95, Spårvägen
8:52.01
Spårvägens FK
8:52.01
PB
  15
3Mattias Jonsson
8:53.17
F Bålsta IK
8:53.17
PB
  
4Jens Ljunggren
8:54.56
Yo RC
8:54.56
  16
Ej godkända skor
5Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
8:54.60
Västerås FK
8:54.60
PB
  
6Simon Milcent
Simon Milcent 00, Studenterna
8:55.61
FK Studenterna
8:55.61
PB
  17
7Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
8:57.12
FK Studenterna
8:57.12
PB
  18
8Rickard Pell
8:57.75
Hässelby SK
8:57.75
SB
  20
9Tilda Månsson
Tilda Månsson 04, Fredrikshof
8:58.25
Fredrikshofs FIF
8:58.25
PB
  
K 1
10Edvin Karlström
9:00.34
FK Studenterna
9:00.34
PB
  22
11Joel Engström
Joel Engström 90, Studenterna
9:12.76
FK Studenterna
9:12.76
SB
  24
12Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Studenterna
9:16.10
FK Studenterna
9:16.10
SB
  28
13Christian Smedberg
9:25.00
FK Studenterna
9:25.00
SB
  34
Kristofer LååsKeep Up RC
DNF
  Pace
Final E
1Emil Ellervik
9:10.89
Ärla SK
9:10.89
PB
  
2Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
9:11.45
FK Studenterna
9:11.45
PB
  23
3Damian Nevins
Damian Nevins 80, Studenterna
9:12.92
FK Studenterna
9:12.92
SB
  25
4Nils Holmqvist
Nils Holmqvist 99, Björnstorp
9:13.83
Björnstorps IF
9:13.83
PB
  
5David Norlin
David Norlin 96, Studenterna
9:15.41
FK Studenterna
9:15.41
PB
  26
6Philip Arvidson
9:16.08
Fredrikshofs FIF
9:16.08
PB
  27
7Joakim Rosendal
9:16.24
Ärla SK
9:16.24
PB
  
8Patrik Persson
Patrik Persson 84, Terrible Tuesday
9:17.11
Terrible Tuesdays AC
9:17.11
PB
  
9Simon Rowland
9:17.72
Hammarby IF
9:17.72
PB
  29
10Oskar Lund
Oskar Lund 84, Fredrikshof
9:19.91
Fredrikshofs FIF
9:19.91
SB
  31
11David Nordqvist
9:20.46
Enhörna IF
9:20.46
SB
  
12Theodor Broms
Theodor Broms 02, Tullinge FI
9:22.51
Tullinge FI
9:22.51
PB
  32
13Mika Sällinen
9:26.98
Ununge IF
9:26.98
SB
  
Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  Pace
André Hermansson
DNF
Fredrikshofs FiF
DNF
  
Final F
1Bert Pohlak
Bert Pohlak 80, Vallentuna
9:19.40
Vallentuna FK
9:19.40
PB
  30
2Fredrik Liw
Fredrik Liw 78, Vallentuna
9:24.08
Vallentuna FK
9:24.08
PB
  33
3Jacob Lapidus
Jacob Lapidus 79, Fredrikshof
9:27.74
Fredrikshofs FIF
9:27.74
PB
  35
4Kim Rørvik
Kim Rørvik 84, Studenterna
9:33.58
FK Studenterna
9:33.58
PB
  36
5Simon Wahlström
9:34.16
FK Studenterna
9:34.16
PB
  37
6Mikael Nelker
Mikael Nelker 78, Terrible Tuesday
9:37.79
Terrible Tuesdays AC
9:37.79
PB
  38
7Mikael Tisjö
9:41.34
F Bålsta IK
9:41.34
SB
  
8Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
9:43.45
PB
  41
9Markus Smed
Markus Smed 88, Fredrikshof
9:52.27
Fredrikshofs FIF
9:52.27
SB
  42
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  Pace
Fredrik GrimborgIF Linden
DNF
  
Final G
1Otto Wendle Lindestam
9:37.91
Spårvägens FK
9:37.91
PB
  39
2Philip Axelsson
9:41.52
Högby IF
9:41.52
PB
  
3Denis Orsingher
9:42.54
Sundbybergs IK
9:42.54
PB
  40
4David Axelsson
9:42.69
Mölndals AIK
9:42.69
PB
  
5Andreas Härjefors
9:52.45
SB
  
6Martin Wahlström
9:52.71
FK Studenterna
9:52.71
PB
  44
7Kevin McCloy
Kevin McCloy 86, Studenterna
10:00.07
FK Studenterna
10:00.07
SB
  46
8Ragnar Fahlin Strömberg
10:03.15
FK Studenterna
10:03.15
PB
  47
9Tomas Näsström
10:03.16
Vallentuna FK
10:03.16
PB
  48
10Ulf Petersén
Ulf Petersén 80, Fredrikshof
10:15.75
Fredrikshofs FIF
10:15.75
SB
  50
11Oskar Lindahl
Oskar Lindahl 97, Studenterna
10:44.32
FK Studenterna
10:44.32
PB
  
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  Pace
Anders Nordlander
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
Final H
1Thomas Nygårds
9:52.36
Vallentuna FK
9:52.36
PB
  43
2Stefan Milenkovic
9:55.27
Fredrikshofs FIF
9:55.27
PB
  45
3Anders Neselius
Anders Neselius 80, Enklaresport
10:07.53
Enklaresport RC
10:07.53
PB
  
4Svante Lenke
10:07.87
Upsala IF
10:07.87
SB
  
5Per Ola Fagerström
10:09.27
Fredrikshofs FIF
10:09.27
SB
  49
6Leira Sandvall
Leira Sandvall 09, Västerås FK
10:16.64
Västerås FK
10:16.64
PB
  
K 1
7Per Hallmén Lundberg
10:35.75
FK Studenterna
10:35.75
PB
  
8Hannes Skugghall
10:47.13
Hammarby IF
10:47.13
PB
  
9Johnny Sällberg
11:06.78
PB
  
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  Pace
Martin TörnqvistTurebergs FK
DNF
  
Final I
1Marcus Sandberg
10:04.00
PB
  
2Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Tullinge FI
10:17.43
Tullinge FI
10:17.43
PB
  
K 1
3Hannah Lahti
Hannah Lahti 05, Västerås FK
10:20.19
Västerås FK
10:20.19
PB
  
K 2
4Erik Adeler
Erik Adeler 79, NOR
10:20.67
79NOR
10:20.67
PB
  
5Mostafa Payvandi
10:20.83
Fredrikshofs FIF
10:20.83
PB
  
6Christopher Falk Kesti
10:28.29
Vallentuna FK
10:28.29
PB
  
7William Larsson
10:29.28
FK Studenterna
10:29.28
PB
  
8Victor Le Calvé
10:29.60
FK Studenterna
10:29.60
PB
  
9Sven Jönson
10:30.82
IF Linnéa
10:30.82
PB
  
10Hjalmar Hylén
10:32.42
PB
  
11Robert Widbäck
10:42.73
PB
  
12Andreas Bylund
Andreas Bylund 77, Studenterna
10:44.80
FK Studenterna
10:44.80
SB
  
Edvin Karlström
DNF
FK Studenterna
DNF
  Pace
Ulf Eriksson
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Final J
1Erik Ottosson
Erik Ottosson 82, Trångsviken
10:35.79
Trångsvikens IF
10:35.79
PB
  
2Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
10:36.24
FK Studenterna
10:36.24
SB
  
K 1
3Christian Smedberg
10:40.11
FK Studenterna
10:40.11
  Pace
4Johan Eriksson
10:40.21
PB
  
5Carl Lernberg
Carl Lernberg 76, Runacademy
10:52.30
Runacademy IF
10:52.30
SB
  
6Thoralf Lindström
Thoralf Lindström 72, GER
11:04.90
72GER
11:04.90
SB
  
7Marie Dasler
11:06.51
IF Start
11:06.51
  
K 2
8Johannes Lien
Johannes Lien 77, NOR
11:11.00
77NOR
11:11.00
PB
  
9Madeleine Larsson
11:14.02
Fredrikshofs FIF
11:14.02
PB
  
K 3
10Filip Carlström
11:16.37
FK Studenterna
11:16.37
PB
  
11Nora Ekdahl Nyström
11:38.32
Spårvägens FK
11:38.32
PB
  
K 4
Carin Brink
Carin Brink 71, Fredrikshof
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
K 5
Final K
1Madeleine Bokedal
11:25.04
FK Studenterna
11:25.04
PB
  
K 1
2Tobias Fritzon
11:48.49
PB
  
3Hilda Hellner HågstrandHässelby SK
11:51.65
PB
  
K 2
4Erica Smedberg
Erica Smedberg 87, Studenterna
11:54.59
FK Studenterna
11:54.59
PB
  
K 3
5Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
11:56.47
PB
  
6Göran Säfverblad
11:57.70
Hässelby SK
11:57.70
PB
  
7Martin Jörgensen
12:06.44
FK Studenterna
12:06.44
SB
  
8Lisa Löchen
12:07.29
IFK Lidingö
12:07.29
PB
  
K 4
9Anders Unosson
Anders Unosson 65, Fredrikshof
12:33.76
Fredrikshofs FIF
12:33.76
PB
  
10Ulrik Karlsson
13:23.45
Enhörna IF
13:23.45
PB
  
Christian Smedberg
DNF
FK Studenterna
DNF
  Pace
Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  Pace
Mellantider
M 2000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Jonatan Gustafsson
5:23.29
KFUM Örebro
5:23.29
PB
  
Sharmarke Ahmed
5:23.52
Hälle IF
5:23.52
PB
  
Andreas Bock Bjørnsen
Andreas Bock Bjørnsen 00, DEN
5:23.77
00DEN
5:23.77
PB
  
Abdelfath Yassin
5:24.09
Spårvägens FK
5:24.09
SB
  
Alexander Nilsson
5:24.65
Mölndals AIK
5:24.65
PB
  
Olof Silvander
5:26.23
IFK Lidingö
5:26.23
PB
  
Axel Granqvist
5:27.52
OK Ravinen
5:27.52
PB
  
Archibald Casteel
5:33.16
Spårvägens FK
5:33.16
PB
  
Vegard Warnes
Vegard Warnes 03, NOR
5:33.24
03NOR
5:33.24
PB
  
Final B
Victor Urquhart Smångs
5:30.58
Spårvägens FK
5:30.58
PB
  
Hugo Unosson
5:41.98
Högby IF
5:41.98
PB
  
Albin Sjöblom
5:42.20
Yo RC
5:42.20
PB
  
Wilhelm Bergentz
5:42.43
Hälle IF
5:42.43
PB
  
Bendik Blix
Bendik Blix 02, NOR
5:43.94
02NOR
5:43.94
PB
  
Jesper Lundin
Jesper Lundin 02, NOR
5:44.19
02NOR
5:44.19
PB
  
Samuel Berhane
5:44.24
Hässelby SK
5:44.24
PB
  
Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
5:44.50
Västerås FK
5:44.50
PB
  
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
5:44.71
Spårvägens FK
5:44.71
PB
  
Nils Bredin
5:44.98
Hälle IF
5:44.98
PB
  
Erik Barr Zeilon
5:45.31
Örgryte IS
5:45.31
PB
  
Ruslan Glebov
5:47.15
OK Ravinen
5:47.15
PB
  
Final C
Kristofer Låås
5:48.44
Keep Up RC
5:48.44
PB
  
Vladislav Shchukin
5:48.71
FK Studenterna
5:48.71
PB
  
Andreas Lundegård
5:48.99
FK Studenterna
5:48.99
PB
  
Stefan Ritte
5:49.29
IFK Tumba
5:49.29
PB
  
Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
5:49.55
Spårvägens FK
5:49.55
PB
  
Marcus Hallbäck
5:49.78
PB
  
Kim Andersson
5:50.13
Ludvika FFI
5:50.13
PB
  
August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
5:54.50
Spårvägens FK
5:54.50
PB
  
Hugo Lindell
5:55.65
IK Akele
5:55.65
PB
  
Jeppe Skov-Andersen
5:57.19
Spårvägens FK
5:57.19
PB
  
Hannes Bjernhagen
5:58.32
Piteå IF
5:58.32
PB
  
Alexander Hägg
6:16.20
Hässelby SK
6:16.20
PB
  
Final D
Jamie Wise
Jamie Wise 95, Spårvägen
5:55.56
Spårvägens FK
5:55.56
PB
  
Kristofer Låås
5:59.79
Keep Up RC
5:59.79
  
Rickard Pell
6:00.03
Hässelby SK
6:00.03
PB
  
Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
6:00.25
FK Studenterna
6:00.25
PB
  
Simon Milcent
Simon Milcent 00, Studenterna
6:00.35
FK Studenterna
6:00.35
  
Mattias Jonsson
6:00.56
F Bålsta IK
6:00.56
PB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
6:00.58
Terrible Tuesdays AC
6:00.58
PB
  
Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
6:00.81
Västerås FK
6:00.81
PB
  
Tilda Månsson
Tilda Månsson 04, Fredrikshof
6:01.13
Fredrikshofs FIF
6:01.13
PB
  
K 1
Jens Ljunggren
6:01.41
Yo RC
6:01.41
PB
  
Edvin Karlström
6:01.60
FK Studenterna
6:01.60
  
Christian Smedberg
6:03.67
FK Studenterna
6:03.67
PB
  
Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Studenterna
6:07.47
FK Studenterna
6:07.47
PB
  
Joel Engström
Joel Engström 90, Studenterna
6:09.56
FK Studenterna
6:09.56
PB
  
Kvinnor
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen 03, NOR
9:12.73
03NOR
9:12.73
PB
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
9:23.35
Mölndals AIK
9:23.35
SB
  
3Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
9:27.57
FK Studenterna
9:27.57
PB
  1
4Johanna Larsson
9:29.67
Örgryte IS
9:29.67
PB
  
5Frederica Richards
9:47.56
Spårvägens FK
9:47.56
SB
  3
6Towa Nilsson
9:51.68
Högby IF
9:51.68
PB
  
7My Rundgren
My Rundgren 03, Upsala IF
10:06.63
Upsala IF
10:06.63
SB
  
Emilia LillemoTäby IS
DNF
  Pace
Ej godkända skor
Final B
1Louise Wiker
9:45.83
Hässelby SK
9:45.83
SB NR45
  2
2Alma Svantesson
9:49.08
Mölndals AIK
9:49.08
PB
  
3Ida Kraft
9:49.65
Hälle IF
9:49.65
PB
  
4Amanda Håkansson
9:51.44
Högby IF
9:51.44
PB
  
5Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
9:52.00
Upsala IF
9:52.00
PB
  
6Lemuela Wutz
9:52.77
Örgryte IS
9:52.77
PB
  
7Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
9:53.60
Västerås FK
9:53.60
PB
  
8Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
9:59.98
Spårvägens FK
9:59.98
PB
  6
9Hannah Kinane
10:01.41
Hässelby SK
10:01.41
PB
  7
10Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
10:32.29
Västerås FK
10:32.29
SB
  
Sara Trané
Sara Trané 85, Fredrikshof
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
Vilma Jonsson
Vilma Jonsson 99, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  Pace
Ej godkända skor
Final C
1Emma Hedbäck
Emma Hedbäck 95, Spårvägen
9:52.95
Spårvägens FK
9:52.95
PB
  4
2Weronika Brzuchalska
9:53.36
FK Studenterna
9:53.36
PB
  5
3Elsa Svantesson
9:57.18
Mölndals AIK
9:57.18
PB
  
4Tilde Adolfsson
10:09.95
Motala AIF
10:09.95
PB
  
5Anastasia Nilsson
10:17.63
Spårvägens FK
10:17.63
PB
  8
6Pernilla Elmgren
10:18.43
Ärla SK
10:18.43
SB
  
7Filipa Rodrigues
10:20.88
FK Studenterna
10:20.88
SB
  9
8Melissa Bentayeb
10:34.34
Täby IS
10:34.34
SB
  10
9Sabina Korpela
Sabina Korpela 82, Studenterna
10:53.95
FK Studenterna
10:53.95
SB
  11
Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  Pace
Mellantider
K 2000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen 03, NOR
6:06.69
03NOR
6:06.69
PB
  
Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
6:10.60
Mölndals AIK
6:10.60
PB
  
Johanna Larsson
6:18.79
Örgryte IS
6:18.79
PB
  
Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
6:19.08
FK Studenterna
6:19.08
PB
  
Frederica Richards
6:19.58
Spårvägens FK
6:19.58
PB
  
Towa Nilsson
6:27.93
Högby IF
6:27.93
PB
  
My Rundgren
My Rundgren 03, Upsala IF
6:29.55
Upsala IF
6:29.55
PB
  
Final B
Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
6:31.54
Upsala IF
6:31.54
PB
  
Ida Kraft
6:31.85
Hälle IF
6:31.85
PB
  
Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
6:32.19
Västerås FK
6:32.19
PB
  
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
6:32.46
Västerås FK
6:32.46
SB
  
Alma Svantesson
6:32.71
Mölndals AIK
6:32.71
PB
  
Amanda Håkansson
6:33.04
Högby IF
6:33.04
PB
  
Lemuela Wutz
6:33.39
Örgryte IS
6:33.39
PB
  
Louise Wiker
6:34.24
Hässelby SK
6:34.24
SB NR45
  
Hannah Kinane
6:37.15
Hässelby SK
6:37.15
PB
  
Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
6:37.40
Spårvägens FK
6:37.40
PB
  
Sara Trané
Sara Trané 85, Fredrikshof
6:41.07
Fredrikshofs FIF
6:41.07
PB
  
Final C
Weronika Brzuchalska
6:33.79
FK Studenterna
6:33.79
PB
  
Emma Hedbäck
Emma Hedbäck 95, Spårvägen
6:34.19
Spårvägens FK
6:34.19
PB
  
Elsa Svantesson
6:35.28
Mölndals AIK
6:35.28
PB
  
Tilde Adolfsson
6:45.40
Motala AIF
6:45.40
PB
  
Filipa Rodrigues
6:45.60
FK Studenterna
6:45.60
PB
  
Anastasia Nilsson
6:47.32
Spårvägens FK
6:47.32
PB
  
Pernilla Elmgren
6:47.71
Ärla SK
6:47.71
SB
  
Melissa Bentayeb
6:56.86
Täby IS
6:56.86
PB
  
Sabina Korpela
Sabina Korpela 82, Studenterna
7:05.28
FK Studenterna
7:05.28
PB