0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Lowe Fuxe Barkvall Lowe Fuxe Barkvall 06, Tureberg 18:32 | 06 | Turebergs FK | 18:32 | = | ||||
2 | Isak Steiner Isak Steiner 08, Västerås FK 19:26 | 08 | Västerås FK | 19:26 | = | ||||
3 | Ted Lagerström Ted Lagerström 07, Tureberg 19:34 | 07 | Turebergs FK | 19:34 | = | ||||
M 10.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Archibald Casteel Archibald Casteel 96, Spårvägen 34:43 | 96 | Spårvägens FK | 34:43 | = | ||||
2 | Daniel Gleimar Daniel Gleimar 92, Spårvägen 35:43 | 92 | Spårvägens FK | 35:43 | = | ||||
3 | Felix Persson Felix Persson 05, Västerås FK 37:11 | 05 | Västerås FK | 37:11 | = | ||||
M 16.5 km Final A Final | |||||||||
1 | David Nilsson David Nilsson 87, Högby 55:18 | 87 | Högby IF | 55:18 | = | ||||
2 | Kim Oskarsson Kim Oskarsson 93, Enhörna 58:35 | 93 | Enhörna IF | 58:35 | = | ||||
3 | Jonatan Alvaeus Jonatan Alvaeus 90, Upsala IF 59:37 | 90 | Upsala IF | 59:37 | = | ||||
P13 2.2 km Final A Final | |||||||||
1 | Alvar Engström Alvar Engström 10, Tureberg 8:39 | 10 | Turebergs FK | 8:39 | = | ||||
2 | Nils Hadmyr Nils Hadmyr 11, Spårvägen 9:15 | 11 | Spårvägens FK | 9:15 | = | ||||
3 | Scott Schoultz Scott Schoultz 12, Sundbyberg 9:16 | 12 | Sundbybergs IK | 9:16 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Sabina Korpela Sabina Korpela 82, Studenterna 21:06 | 82 | FK Studenterna | 21:06 | = | ||||
2 | Ida Grimheden Ida Grimheden 05, Tullinge FI 22:09 | 05 | Tullinge FI | 22:09 | = | ||||
3 | Beatrice Taavo Beatrice Taavo 79, Umara 22:23 | 79 | Umara SC | 22:23 | = | ||||
K 10.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Mikaela Arfwedson Mikaela Arfwedson 85, Spårvägen 41:21 | 85 | Spårvägens FK | 41:21 | = | ||||
2 | Edith Blomqvist Edith Blomqvist 94, Västerås FK 44:00 | 94 | Västerås FK | 44:00 | = | ||||
3 | Amanda Gardelin 50:50 | 91 | 50:50 | = | |||||
K 16.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Granhällen Johanna Granhällen 02, Rinkeby Run 1:14:28 | 02 | IF Rinkeby Run | 1:14:28 | = | ||||
2 | Minna Nilsson 1:19:30 | 83 | 1:19:30 | = | |||||
3 | Ellen Jonsson Ellen Jonsson 94, Umara 1:25:16 | 94 | Umara SC | 1:25:16 | = | ||||
F15 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Astrid Wallenius Astrid Wallenius 08, Västerås FK 22:56 | 08 | Västerås FK | 22:56 | = | ||||
2 | Mia Lagerström Mia Lagerström 11, Tureberg 24:33 | 11 | Turebergs FK | 24:33 | = | ||||
3 | Signe Selmered Signe Selmered 09, Sundbyberg 32:45 | 09 | Sundbybergs IK | 32:45 | = | ||||
F13 2.2 km Final A Final | |||||||||
1 | Embla Allard Embla Allard 12, Västerås FK 8:54 | 12 | Västerås FK | 8:54 | = | ||||
2 | Mia Lagerström Mia Lagerström 11, Tureberg 9:17 | 11 | Turebergs FK | 9:17 | = | ||||
3 | Nova Borensjö Nova Borensjö 12, Tureberg 9:44 | 12 | Turebergs FK | 9:44 | = |