29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
1.6
1.6
1.6
31.5‐1.6
19.6
18.6
18.6
16.6
19.6
12.6
12.6
16.6
16.6
11.6
4.6
4.6
Arrangör: Genarps IF

Män
M 40 km trail     


Final A

Final

1Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IKHP Huskvarna
2:49:47
IKHP Huskvarna
2:49:47
  
2Gustav Runefors
2:52:24
IFK Växjö
2:52:24
  
3Staffan Ek
2:54:44
Malmö AI
2:54:44
  
4Johannes Tegner
2:57:38
IF Malmö Löp
2:57:38
  M35 1
5Martin Nilsson
3:00:01
IFK Umeå
3:00:01
  
6Krister Sellman
3:07:34
If Malmö Löp
3:07:34
  M40 1
7Dennis Källerteg
3:12:27
OK Njudung
3:12:27
  
8Fredrik Källström
3:13:12
IF Malmö Löp
3:13:12
  
9Christian Malmström
3:18:52
Team Blekinge LF
3:18:52
  M40 2
10Anders Västerberg
3:21:16
Team Ultrasweden LK
3:21:16
  M60 1
11Nicolas Del Vecchio
3:28:15
Alingsås IF
3:28:15
  
12Magnus Lövgren
Magnus Lövgren 69, Oskarshamn RC
3:32:36
Oskarshamn RC
3:32:36
  M50 1
13Andreas Feurst
Andreas Feurst 74, T Nordic Trail
3:33:18
Team Nordic Trail SC
3:33:18
  M45 1
14Patrik Hillerström
3:34:18
Gudö SK
3:34:18
  M50 2
15Johan Vallon-Christersson
3:34:56
IF Malmö Löp
3:34:56
  M45 2
16Ola Cederfeldt
Ola Cederfeldt 81, Malmö Löp
3:35:22
IF Malmö Löp
3:35:22
  M40 3
17Jimmy Sandsten
Jimmy Sandsten 75, T Nordic Trail
3:35:34
Team Nordic Trail SC
3:35:34
  M45 3
18Max Lundberg
Max Lundberg 70, Björnstorp
3:35:38
Björnstorps IF
3:35:38
  M50 3
19Rikard Runnberg
3:36:04
Umara SC
3:36:04
  M35 2
20Jens Nielsen
Jens Nielsen 81, Björnstorp
3:44:11
Björnstorps IF
3:44:11
  M40 4
21Elias Johnsson
3:44:24
OK Nackhe
3:44:24
  
22Arild Bendiksen
Arild Bendiksen 68, Falkenberg Allstars
3:44:41
Falkenberg Allstars LK
3:44:41
  M50 4
23Max Ehle
3:46:01
Genarps IF
3:46:01
  M50 5
24Rasmus Andersson
Rasmus Andersson 84, Vegan Runners
3:46:24
Vegan Runners IK
3:46:24
  M35 3
25Henrik Karlsson
3:48:11
IK Granit
3:48:11
  M45 4
26Matteo Rossi
3:52:07
Genarps IF
3:52:07
  M40 5
27Erik Michaëlsson
3:55:44
Majornas IK
3:55:44
  M55 1
28Jens Persson
3:56:21
Ystads IF
3:56:21
  M50 6
29Tomas Amneskog
3:56:34
Aktivitus SC
3:56:34
  M50 7
30Joel Johnsson
4:00:24
OK Nackhe
4:00:24
  
31Ove Jacobsson
4:03:26
IK Granit
4:03:26
  M55 2
32Jens Frick
Jens Frick 86, IS Göta
4:03:04
IS Göta
4:03:04
  M35 4
33Anton Larsson
4:03:47
Genarps IF
4:03:47
  M40 6
34Johannes Winger-Lang
4:04:36
Vegan Runners IK
4:04:36
  
35Mikael SvalstrandUmara SC
4:05:42
  M55 3
36Anders Ahlgren
4:06:28
Umara SC
4:06:28
  M60 2
37Oscar Sjölander
4:07:34
Majornas IK
4:07:34
  M50 8
38Christoffer NilssonUmara SC
4:07:39
  
39Niels Holm
Niels Holm 70, Scania RR
4:11:00
Scania Road Runners IF
4:11:00
  M50 9
40Daniel HåkanssonIS Hurt
4:11:05
  M45 5
41Erik Ahlrot
Erik Ahlrot 71, Växjö LK
4:11:47
Växjö LK
4:11:47
  M50 10
42Erik Månsson
4:17:34
Åhus FIK
4:17:34
  M50 11
43Thomas Rödin Hulth
4:20:27
IS Göta
4:20:27
  M40 7
44Henrik Dahlström
Henrik Dahlström 80, Vegan Runners
4:22:02
Vegan Runners IK
4:22:02
  M40 8
45Oskar Rosmark
Oskar Rosmark 86, Karlskrona SOK
4:22:21
Karlskrona SOK
4:22:21
  M35 5
46Andreas Berntsson
4:33:01
Söderåsens FK
4:33:01
  M40 9
47Fredrik Edström
4:33:39
IK Granit
4:33:39
  M50 12
48David Clarke
David Clarke 81, Falkenberg Allstars
4:34:05
Falkenberg Allstars LK
4:34:05
  M40 10
49Peter Fansjö
4:37:17
Scania Road Runners IF
4:37:17
  M50 13
50Viktor Karlsson
4:37:33
Genarps IF
4:37:33
  
51Jonas Nilsson
Jonas Nilsson 72, Björnstorp
4:37:51
Björnstorps IF
4:37:51
  M50 14
52Francois Travert
4:38:41
Ystads IF
4:38:41
  M45 6
53Martin Hermvik
4:50:05
Genarps IF
4:50:05
  M40 11
54Magnus Waldt
Magnus Waldt 69, Runacademy
4:50:47
Runacademy IF
4:50:47
  M50 15
55Björn Lilja
Björn Lilja 76, Frosta MSK
4:55:22
Frosta MSK
4:55:22
  M45 7
56Jörgen Forsbacka
4:56:28
Söderåsens FK
4:56:28
  M50 16
57Ulrik Nilsson
4:58:09
Scania Road Runners IF
4:58:09
  M50 17
58Martin Wanegårdh
4:58:09
Springtime SC
4:58:09
  M50 18
59Michael Fredriksson
4:58:13
Björnstorps IF
4:58:13
  M55 4
60Tord Bengtsson
4:59:24
Malmö AI
4:59:24
  M55 5
61Henrik Persson
5:07:57
F&S Borås
5:07:57
  M45 8
62Thomas Fransson
5:36:01
Söderåsens FK
5:36:01
  M55 6
63Gert-Inge Tapper
5:54:03
Scania Road Runners IF
5:54:03
  M65 1
David Sjögren
David Sjögren 91, Falkenberg Allstars
40.00DQ
Falkenberg Allstars LK
40.00DQ
  
Fredrik Sigurd
40.00DNF
Borås LK
40.00DNF
  M45
Erik Diding
40.00DQ
Warberg RC
40.00DQ
  M45
Henrik Orre
Henrik Orre 76, Björnstorp
40.00DQ
Björnstorps IF
40.00DQ
  M45
Markus Gustafsson
Markus Gustafsson 78, Falkenberg Allstars
40.00DQ
Falkenberg Allstars LK
40.00DQ
  M40
Daniel Frantzich
Daniel Frantzich 79, Vegan Runners
40.00DQ
Vegan Runners IK
40.00DQ
  M40
Sebastian Borring
40.00DNF
IF Malmö Löp
40.00DNF
  M35
Oskar Henriksson
40.00DNF
IF Malmö Löp
40.00DNF
  
Tomas Kvapil
Tomas Kvapil 69, Eskilstuna FI
40.00DNF
Eskilstuna FI
40.00DNF
  M50
Martin Jakubowski
Martin Jakubowski 81, Helsingborgs LK
40.00DNF
Helsingborgs LK-92
40.00DNF
  M35
Peder Enoksson
Peder Enoksson 81, Malmö Löp
40.00DNF
IF Malmö Löp
40.00DNF
  M40
Leif Nilsson
Leif Nilsson 61, Helsingborgs LK
40.00DNF
Helsingborgs LK-92
40.00DNF
  M60
Alexander Lemland
Alexander Lemland 82, Sweden Runners
40.00DNF
Sweden Runners IF
40.00DNF
  M40
Kvinnor
K 40 km trail     


Final A

Final

1Emilia Brangefält
3:13:33
Västerås FK
3:13:33
  
2Karin Nilsson
3:29:52
Ullevi FK
3:29:52
  K40 1
3Frida Michold
3:36:27
IK Akele
3:36:27
  
4Annie Sönnerborg-WadenhornIF Malmö Löp
3:37:43
  K35 1
5Colette Coumans
3:42:11
Härlövs IF
3:42:11
  K40 2
6Lisa Eneroth
Lisa Eneroth 88, Malmö Löp
3:44:01
IF Malmö Löp
3:44:01
  
7Louise Jernberg
Louise Jernberg 91, Fyris Triathlon
3:44:49
IK Fyris Triathlon
3:44:49
  
8Stina Persson
3:52:41
Alingsås IF
3:52:41
  K35 2
9Isabella Knutsson
Isabella Knutsson 86, Falkenberg Allstars
3:52:54
Falkenberg Allstars LK
3:52:54
  K35 3
10Matilda Gend
3:53:08
Ystads IF
3:53:08
  
11Janette Persson
Janette Persson 80, Falkenberg Allstars
3:53:02
Falkenberg Allstars LK
3:53:02
  K40 3
12Åsa Bergman
Åsa Bergman 83, Västerås LK
4:04:14
Västerås LK
4:04:14
  K35 4
13Johanna Engström
4:10:21
OK Hällen
4:10:21
  K40 4
14Helena Gautam
4:11:43
Umara SC
4:11:43
  K45 1
15Tina Lilja
Tina Lilja 74, Frosta MSK
4:12:43
Frosta MSK
4:12:43
  K45 2
16Malin Rentner
Malin Rentner 74, Björnstorp
4:13:08
Björnstorps IF
4:13:08
  K45 3
17Hanna Kronberg
Hanna Kronberg 74, Söderåsen
4:16:37
Söderåsens FK
4:16:37
  K45 4
18Theresa Skog
4:18:26
Genarps IF
4:18:26
  K50 1
19Helen Eriksson
4:18:46
Majornas IK
4:18:46
  K50 2
20Madelaine Lind
4:53:35
Team Skavsåret IF
4:53:35
  K35 5
21Katarina Hansson
4:54:03
Björnstorps IF
4:54:03
  K55 1
22Paulina Fridlund
4:56:44
Härlövs IF
4:56:44
  K45 5
23Elin Carrander
6:40:25
Scania Road Runners IF
6:40:25
  K40 5
Tilde Jensen
Tilde Jensen 87, Stigmännen
40.00DQ
Stigmännen Karlshamns OK
40.00DQ
  K35
Petra Klevmar
40.00DQ
Umara SC
40.00DQ
  K50

© 2022 Friidrottsstatistik