18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
Arena: Municipal Stadium of Vari K. Baglatzis   Arrangör: A. O Varis Dromeas
Tävlande: 146 (79+67)   Starter: 157 (85+72)

Män
M 100 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
1Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
10.26w
96DEN
10.26w
  
2Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx 98, BEL
10.27w
98BEL
10.27w
  
3Franco Florio
Franco Florio 00, ARG
10.34w
00ARG
10.34w
  
4Konstadínos Zíkos
Konstadínos Zíkos 98, GRE
10.35w
98GRE
10.35w
  
5Ioánnis Nifadópoulos
Ioánnis Nifadópoulos 90, GRE
10.37w
90GRE
10.37w
  
6Ryan Zeze
Ryan Zeze 98, FRA
10.52w
98FRA
10.52w
  
7Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen 98, NOR
10.53w
98NOR
10.53w
  
8Scott Gibson
Scott Gibson 97, IRL
10.70w
97IRL
10.70w
  
Final B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Even Meinseth
Even Meinseth 96, NOR
10.30
96NOR
10.30
=PB
  
2Aymeric Priam
Aymeric Priam 00, FRA
10.31
00FRA
10.31
PB
  
3Yanis Ammour
Yanis Ammour 98, FRA
10.41
98FRA
10.41
PB
  
4Theódoros Vrontinós
Theódoros Vrontinós 01, GRE
10.52
01GRE
10.52
  
5Mark Smyth
Mark Smyth 98, IRL
10.55
98IRL
10.55
SB
  
6Stavros Avgoustinou
Stavros Avgoustinou 98, CYP
10.58
98CYP
10.58
SB
  
7Jeremy Leroux
Jeremy Leroux 94, FRA
10.58
94FRA
10.58
  
8Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
10.68
00DEN
10.68
SB
  
Final C
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Pablo Mateo
Pablo Mateo 01, FRA
10.30w
01FRA
10.30w
  
2Oréstis Haidás
Oréstis Haidás 02, GRE
10.47w
02GRE
10.47w
  
3Ward Merckx
Ward Merckx 97, BEL
10.53w
97BEL
10.53w
  
4Paul Costelloe
Paul Costelloe 97, IRL
10.62w
97IRL
10.62w
  
5Conor Morey
Conor Morey 01, IRL
10.64w
01IRL
10.64w
  
6Leo Morgan
Leo Morgan 95, IRL
10.78w
95IRL
10.78w
  
7Grigorios KyriakoudisSWE
10.86w
  
8Alex Beechey
Alex Beechey 91, CYP
10.87w
91CYP
10.87w
  
M 200 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
20.71w
98DEN
20.71w
  
2Pablo Mateo
Pablo Mateo 01, FRA
21.04w
01FRA
21.04w
  
3Stavros Avgoustinou
Stavros Avgoustinou 98, CYP
21.16w
98CYP
21.16w
  
4Panayiótis Trivizás
Panayiótis Trivizás 87, GRE
21.21w
87GRE
21.21w
  
5Alex Beechey
Alex Beechey 91, CYP
21.60w
91CYP
21.60w
  
6Anastásios Zarmakoúpis
Anastásios Zarmakoúpis 87, GRE
21.90w
87GRE
21.90w
  
7Stelios Giagkitsis
Stelios Giagkitsis 05, GRE
22.22w
05GRE
22.22w
  
8Ioánnis Roússis
Ioánnis Roússis 01, GRE
22.29w
01GRE
22.29w
  
Final B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Nikólaos Ebéoglou
Nikólaos Ebéoglou 97, GRE
21.02
97GRE
21.02
PB
  
2Vasílios Mirianthópoulos
Vasílios Mirianthópoulos 01, GRE
21.23
01GRE
21.23
PB
  
3Ioánnis Kariofíllis
Ioánnis Kariofíllis 02, GRE
21.30
02GRE
21.30
SB
  
4Zoltán Wahl
Zoltán Wahl 00, HUN
21.31
00HUN
21.31
PB
  
5Sotírios Garaggánis
Sotírios Garaggánis 99, GRE
21.45
99GRE
21.45
SB
  
6Jordan Paquot
Jordan Paquot 98, BEL
21.46
98BEL
21.46
SB
  
7Emmanouel Christodoulou
Emmanouel Christodoulou 03, CYP
21.47
03CYP
21.47
  
8Vagianos Vagianou
Vagianos Vagianou 92, CYP
21.85
92CYP
21.85
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Benjamin Lobo Vedel
Benjamin Lobo Vedel 97, DEN
46.13
97DEN
46.13
  
2Christian Iguacel
Christian Iguacel 96, BEL
46.45
96BEL
46.45
  
3Lee Thompson
Lee Thompson 97, GBR
46.89
97GBR
46.89
  
4Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
46.94
98DEN
46.94
  
5Harídimos Xenidákis
Harídimos Xenidákis 00, GRE
49.30
00GRE
49.30
  
6Angelos Kilias
Angelos Kilias 02, GRE
53.17
02GRE
53.17
PB
  
Final B
1Christos Soultatis
Christos Soultatis 02, GRE
49.84
02GRE
49.84
  
2Aléxios-Spirídon Tzatzarákis
Aléxios-Spirídon Tzatzarákis 02, GRE
50.09
02GRE
50.09
  
3Konstantínos Tsoukalás
Konstantínos Tsoukalás 02, GRE
51.50
02GRE
51.50
SB
  
4Adamantios Tziolis
Adamantios Tziolis 00, GRE
51.64
00GRE
51.64
PB
  
5Evággelos Stamatéllos
Evággelos Stamatéllos 02, GRE
52.04
02GRE
52.04
PB
  
6Anastasios Arapakis
Anastasios Arapakis 94, GRE
52.70
94GRE
52.70
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
1Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis 87, GRE
13.82w
87GRE
13.82w
  
2Mikdat Sevler
Mikdat Sevler 98, TUR
13.83w
98TUR
13.83w
  
3Aryírios Kiáfas
Aryírios Kiáfas 95, GRE
14.70w
95GRE
14.70w
  
4Mihaíl Kiáfas
Mihaíl Kiáfas 93, GRE
14.82w
93GRE
14.82w
  
5Aléxandros-Víktor Peristéris
Aléxandros-Víktor Peristéris 96, GRE
14.88w
96GRE
14.88w
  
6Yeóryios Vasilíou
Yeóryios Vasilíou 98, GRE
14.95w
98GRE
14.95w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Sarántis Sarantínos
Sarántis Sarantínos 00, GRE
54.37
00GRE
54.37
PB
  
2Nikólaos Sfakiotákis
Nikólaos Sfakiotákis 04, GRE
54.70
04GRE
54.70
PB
  
3Anastasios Vasileiou
Anastasios Vasileiou 97, CYP
54.71
97CYP
54.71
  
4Oréstis Emmanouilídis
Oréstis Emmanouilídis 03, GRE
55.35
03GRE
55.35
PB
  
5Andreas Georgiou
Andreas Georgiou 03, CYP
56.78
03CYP
56.78
  
6Dimitrios Tzikas-Sfakianakis
Dimitrios Tzikas-Sfakianakis 00, GRE
57.80
00GRE
57.80
SB
  
7Pétros Sálpas
Pétros Sálpas 03, GRE
1:00.51
03GRE
1:00.51
PB
  
M 4x100 m     


Final A

Final

1Frankrike 
Frankrike  
39.38
FRA
39.38
  
  Yanis Ammour, Jeremy Leroux, Pablo Mateo, Aymeric Priam
2Danmark 
Danmark  
39.61
DEN
39.61
  
  Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen, Tobias Gorgone Larsen, Emil Mader Kjær
3Norge 
Norge  
39.94
NOR
39.94
  
  Even Meinseth, Mathias Hove Johansen, Andreas Haara Bakketun, Jacob Vaula
4Belgien 
Belgien  
40.01
BEL
40.01
  
  Simon Verherstraeten, Ward Merckx, Jordan Paquot, Kobe Vleminckx
5Grekland 
Grekland  
40.36
GRE
40.36
  
  Vasílios Mirianthópoulos, Nikólaos Panayiotópoulos, Ioánnis Kariofíllis, Theódoros Vrontinós
6Irland 
Irland  
40.53
IRL
40.53
  
  Leo Morgan, Mark Smyth, Conor Morey, Paul Costelloe
M 4x400 m     


Final A

Final

1Storbritannien 
Storbritannien  
3:03.71
GBR
3:03.71
  
  Joe Brier, Ben Higgins, Rio Mitcham, Alex Haydock-Wilson
2Ungern 
Ungern  
3:04.63
HUN
3:04.63
  
  Dániel Huller, Tamás Máté, Ernő Steigerwald, Attila Molnár
3Grekland 
Grekland  
3:18.07
GRE
3:18.07
  
  Stavros Dionisopoulos, Ioánnis Roússis, Christos Soultatis, Aléxios-Spirídon Tzatzarákis
M22 100 m     

Vind: +4.0

Final A

Final

Vind: +4.0
1Emmanouel Christodoulou
Emmanouel Christodoulou 03, CYP
10.62w
03CYP
10.62w
  
2Yeóryios Hronópoulos
Yeóryios Hronópoulos 99, GRE
10.70w
99GRE
10.70w
  
3Andréas Poúllakkos
Andréas Poúllakkos 03, GRE
10.77w
03GRE
10.77w
  
4Vagianos Vagianou
Vagianos Vagianou 92, CYP
10.86w
92CYP
10.86w
  
5Christodoulos Avgoustinou
Christodoulos Avgoustinou 03, CYP
10.87w
03CYP
10.87w
  
6Andreas Andreou
Andreas Andreou 96, CYP
10.92w
96CYP
10.92w
  
7Ioánnis Tsimidákis
Ioánnis Tsimidákis 96, GRE
10.96w
96GRE
10.96w
  
P17 100 m     

Vind: +3.6

Final A

Final

Vind: +3.6
1Nikítas-Rafaíl Boúras
Nikítas-Rafaíl Boúras 06, GRE
10.70w
06GRE
10.70w
  
2Emmanouíl Kastillo-Flessas
Emmanouíl Kastillo-Flessas 06, GRE
11.06w
06GRE
11.06w
  
3Vasílios Poúllakkos
Vasílios Poúllakkos 05, GRE
11.09w
05GRE
11.09w
  
4Dimitrios Pesadas
Dimitrios Pesadas 05, GRE
11.12w
05GRE
11.12w
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +4.6

Final A

Final

Vind: +4.6
1Diana Vaisman
Diana Vaisman 98, ISR
11.18w
98ISR
11.18w
  
2Olivia Fotopoulou
Olivia Fotopoulou 96, CYP
11.18w
96CYP
11.18w
  
3Mallory Leconte
Mallory Leconte 00, FRA
11.26w
00FRA
11.26w
  
4Chloe Galet
Chloe Galet 01, FRA
11.37w
01FRA
11.37w
  
5Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
11.62w
93DEN
11.62w
  
6Thekla Alexandrou
Thekla Alexandrou 02, CYP
12.16w
02CYP
12.16w
  
Marie-Ange Rimlinger
Marie-Ange Rimlinger 01, FRA
DNF
01FRA
DNF
  
Final B
Vind: +3.8
Vind: +3.8
1Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo 98, NOR
11.64w
98NOR
11.64w
  
2Maren Bakke Amundsen
Maren Bakke Amundsen 03, NOR
11.77w
03NOR
11.77w
  
3Sofía Iosifídou
Sofía Iosifídou 98, GRE
11.97w
98GRE
11.97w
  
4Emmanouéla-Sevastí Kariabá
Emmanouéla-Sevastí Kariabá 00, GRE
12.00w
00GRE
12.00w
  
5Politími Mantá
Politími Mantá 97, GRE
12.01w
97GRE
12.01w
  
6Eleni Margioli
Eleni Margioli 03, GRE
12.06w
03GRE
12.06w
  
7Marte Pettersen
Marte Pettersen 97, NOR
12.10w
97NOR
12.10w
  
8Déspina Roumelióti
Déspina Roumelióti 03, GRE
12.44w
03GRE
12.44w
  
Final C
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Maroussia Pare
Maroussia Pare 96, FRA
11.65
96FRA
11.65
=SB
  
2Sarah Leahy
Sarah Leahy 99, IRL
11.80
99IRL
11.80
  
3Lauren Roy
Lauren Roy 00, IRL
11.82
00IRL
11.82
  
4Eloise De La Taille
Eloise De La Taille 99, FRA
11.83
99FRA
11.83
  
5Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen 94, NOR
11.84
94NOR
11.84
SB
  
6Marianna Pisiara
Marianna Pisiara 97, CYP
11.90
97CYP
11.90
  
K 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Ida Kathrine Karstoft
Ida Kathrine Karstoft 95, DEN
22.76
95DEN
22.76
PB NR
  
2Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga 94, GRE
23.24
94GRE
23.24
SB
  
3Ártemis-Melína Anastasíou
Ártemis-Melína Anastasíou 00, GRE
23.31
00GRE
23.31
PB
  
4Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
23.48
86NOR
23.48
SB
  
5Linn Oppegaard
Linn Oppegaard 98, NOR
24.33
98NOR
24.33
  
6Lauren Cadden
Lauren Cadden 00, IRL
24.58
00IRL
24.58
  
7Line Holm Jensen
Line Holm Jensen 00, DEN
24.71
00DEN
24.71
SB
  
Final B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Ánna Kiáfa
Ánna Kiáfa 98, GRE
24.05w
98GRE
24.05w
  
2Astri Lakeri Ertzgaard
Astri Lakeri Ertzgaard 02, NOR
24.37w
02NOR
24.37w
  
3Paraskeví-Eléni Ánthi
Paraskeví-Eléni Ánthi 01, GRE
24.53w
01GRE
24.53w
  
4Marianna Pisiara
Marianna Pisiara 97, CYP
24.63w
97CYP
24.63w
  
5María Psilláki
María Psilláki 02, GRE
25.08w
02GRE
25.08w
  
6Ívi-Faní Senkalá
Ívi-Faní Senkalá 06, GRE
25.12w
06GRE
25.12w
  
7Déspina Roumelióti
Déspina Roumelióti 03, GRE
26.53w
03GRE
26.53w
  
Maria Argyrou
Maria Argyrou 99, GRE
DNF
99GRE
DNF
  
K 400 m     


Final A

Final

1Andriána Férra
Andriána Férra 88, GRE
53.83
88GRE
53.83
  
2Katarina Ilić
Katarina Ilić 93, SRB
56.07
93SRB
56.07
SB
  
3Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard 98, DEN
56.15
98DEN
56.15
SB
  
4Elpída-Ioánna Karkalátou
Elpída-Ioánna Karkalátou 94, GRE
56.47
94GRE
56.47
  
5Georgia-Maria Despollari
Georgia-Maria Despollari 03, GRE
58.15
03GRE
58.15
  
6Chryso Georgiou
Chryso Georgiou 03, CYP
58.23
03CYP
58.23
  
7Nefeli-Argiro Kli
Nefeli-Argiro Kli 06, GRE
1:01.74
06GRE
1:01.74
  
8Eleftheria Davoni
Eleftheria Davoni 02, GRE
1:02.06
02GRE
1:02.06
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Şevval Ayaz
Şevval Ayaz 00, TUR
13.10w
00TUR
13.10w
  
2Anaís Karayiánni
Anaís Karayiánni 99, GRE
13.12w
99GRE
13.12w
  
3Natalia Christofi
Natalia Christofi 97, CYP
13.23w
97CYP
13.23w
  
4Sára Aoudí
Sára Aoudí 00, GRE
13.81w
00GRE
13.81w
  
5Angeliki Athanasopoulou
Angeliki Athanasopoulou 93, CYP
14.07w
93CYP
14.07w
  
6Sarah Quinn
Sarah Quinn 98, IRL
14.15w
98IRL
14.15w
  
7Maria Leech
Maria Leech 03, RSA
14.46w
03RSA
14.46w
  
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme 98, DEN
DQ
98DEN
DQ
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Amalie Hammild Iuel
Amalie Hammild Iuel 94, NOR
56.77
94NOR
56.77
SB
  
2Dímitra Gnafáki
Dímitra Gnafáki 97, GRE
57.26
97GRE
57.26
  
3Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold 97, NOR
57.41
97NOR
57.41
SB
  
4Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
57.78
93NOR
57.78
  
5Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
58.91
94DEN
58.91
  
6Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen 02, DEN
59.22
02DEN
59.22
SB
  
7Kalypso Stavrou
Kalypso Stavrou 98, CYP
1:00.78
98CYP
1:00.78
  
K 4x100 m     


Final A

Final

1Frankrike 
Frankrike  
44.87
FRA
44.87
  
 Eloise De La Taille, Mallory Leconte, Maroussia Pare, Chloe Galet
2Norge 
Norge  
45.22
NOR
45.22
  
 Vilde Humstad Aasmo, Christine Bjelland Jensen, Marte Pettersen, Maren Bakke Amundsen
3Danmark 
Danmark  
45.27
DEN
45.27
  
 Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft, Line Holm Jensen
4Israel 
Israel  
45.35
ISR
45.35
  
 Nitzan Asas, Diana Vaisman, Danielle Polster, Eden Finkelstein
5Grekland 
Grekland  
45.45
GRE
45.45
  
 Stilianí Mihailídou, Elisávet Pesirídou, Paraskeví-Eléni Ánthi, Dímitra Tsoukalá
6Irland 
Irland  
45.79
IRL
45.79
  
 Sarah Murray, Lauren Cadden, Lauren Roy, Sarah Leahy
7Cypern 
Cypern  
46.29
CYP
46.29
  
 Marianna Pisiara, Olivia Fotopoulou, Natalia Christofi, Filippa Fotopoulou
K 4x400 m     


Final A

Final

1Norge 
Norge  
3:33.73
NOR
3:33.73
  
 Linn Oppegaard, Amalie Hammild Iuel, Astri Lakeri Ertzgaard, Elisabeth Slettum
2Grekland 
Grekland  
3:43.66
GRE
3:43.66
  
 Ánna Kiáfa, Evaggelía Zigóri, Íris Yerási, Katerina Grigoriadou
3Danmark 
Danmark  
3:44.04
DEN
3:44.04
  
 Anna Øbakke Lange, Annemarie Nissen, Martha Danneskjold Rasmussen, Anne Sofie Kirkegaard
K22 100 m     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Allina Drottman
Allina Drottman 01, ISR
11.88w
01ISR
11.88w
  
2Danielle Polster
Danielle Polster 98, ISR
11.93w
98ISR
11.93w
  
3Nitzan Asas
Nitzan Asas 00, ISR
12.00w
00ISR
12.00w
  

© 2022 Friidrottsstatistik