16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
Arrangör: IK Lerum FI

Män
M 10 km     


Final A

Final

1Anton GustafssonAxa SC
33:58
SB
  
2Jesper Evervall
34:55
Örgryte IS
34:55
SB
  
3Nils Olsson
35:50
IK Lerum FI
35:50
  
4Julien Combes
36:17
PB
  
5Peter HelmrothIK Lerum FI
37:10
PB
  
6Eskil MattssonIK Lerum FI
37:15
PB
  
7Niklas Israelsson
37:30
PB
  
8Jimmie SjölundIK Lerum FI
37:59
PB
  
9Mattias Kuosku
38:08
PB
  
10Rasmus Bäcklund
Rasmus Bäcklund 98, IFK Göteborg
38:12
IFK Göteborg
38:12
PB
  
11Lennart OlssonIK Lerum FI
38:38
PB
  
12Bjarne BäcklundUllevi FK
38:58
PB
  
13Niklas Camitz
39:07
IK Lerum FI
39:07
PB
  
14Mattias Gränfors
39:39
Brittatorps TK
39:39
  
15Jacob Ryder
39:56
PB
  
16Kristian Narbro Porath
39:57
PB
  
26Anders Hansson
Anders Hansson 63, Solvikingarna
41:55
Solvikingarna
41:55
PB
  
75Per Magnusson
52:06
PB
  
110Conny Ohlsson
1:14:28
PB
  
M 5.1 km     


Final A

Final

1Daniel Lund
16:26
Hälle IF
16:26
  
2Stefan EngelbrektssonAlingsås IF
17:39
  
3Martin Syk
Martin Syk 83, Göteborgs SK
17:58
Göteborgs SK
17:58
  
4Jörgen Jonsson
19:21
  
5Mikael ZachrissonIK Lerum FI
19:28
  
6Tobias Lindberg
19:31
  
P15 3.3 km     


Final A

Final

1Axel Olsson
11:36
IK Lerum FI
11:36
  
2Johan Henriksson
11:57
Mölndals AIK
11:57
  
3Filip Boman
11:58
  
P12 3.3 km     


Final A

Final

1Arvid MelanderIK Lerum FI
12:44
  
2Oscar Wärn
12:50
IK Lerum FI
12:50
  
3Lucas WesterlundIK Lerum FI
13:05
  
Kvinnor
K 10 km     


Final A

Final

1Johanna Larsson
37:04
Örgryte IS
37:04
  
2Stina Persson
40:41
Alingsås IF
40:41
PB
  
3Linnea Smalström
40:53
Sävedalens AIK
40:53
PB
  
4Anna Franklin
42:12
PB
  
5Jennie Forsberg
42:12
Majornas IK
42:12
SB
  
7Jessica Svärd
44:04
Hälle IF
44:04
PB
  
8Karin Swenson
45:16
IF Kville
45:16
PB
  
10Christel EnvikIK Lerum FI
45:58
PB
  
18Ulla Norlin
52:05
IK Lerum FI
52:05
PB
  
31Rosita Londré
56:03
PB
  
K 5.1 km     


Final A

Final

1Louise Lund
Louise Lund 90, Alingsås
19:05
Alingsås IF
19:05
  
2Eveliina HiltunenUllevi FK
24:06
  
3Jill Höstman
24:27
Ullevi FK
24:27
  
F16 3.3 km     


Final A

Final

1Julia Öhman
15:38
  
F15 3.3 km     


Final A

Final

1Leonie AlgurénIK Lerum FI
13:53
  
2Liv HammarbergIK Lerum FI
13:54
  
3Ida Klingener
13:59
IK Lerum FI
13:59
  
F12 3.3 km     


Final A

Final

1Ellen Hederström
13:59
  
2Elsa Odsvik
14:34
  
3Vera Liøkel
15:07
IK Lerum FI
15:07
  

© 2022 Friidrottsstatistik