27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
Arena: Österåkers Friidrottsarena   Arrangör: Åkersberga SK
Tävlande: 50 (21+29)   Starter: 87 (36+51)

Män
P17 100 m     

Vind: -2.0

Final A

Final

Vind: -2.0
1Aaryaman SachdevaMalmö AI
12.49
  
P17 200 m     

Vind: -2.8

Final A

Final

Vind: -2.8
1Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
26.08
Danderyds SK
26.08
  
P15 80 m     

Vind: -2.2

Final A

Final

Vind: -2.2
1Joar Eriksson
10.25
Turebergs FK
10.25
  
2Jacob Rune
10.38
Täby IS
10.38
  
P15 200 m     

Vind: -1.8

Final A

Final

Vind: -1.8
1Joar Eriksson
25.89
Turebergs FK
25.89
PB
  
2Jacob Rune
26.32
Täby IS
26.32
SB
  
3Matteus Edetoft
29.08
Danderyds SK
29.08
PB
  
P13 60 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Ivar Olsson
8.36
Bromma IF
8.36
  
2Trausti Mar DagssonTurebergs FK
8.86
  
3Theodor Gutke
8.87
Hammarby IF
8.87
  
4Jonatan Borg
8.90
Hammarby IF
8.90
  
5Oskar Ahlstrand
9.09
Turebergs FK
9.09
  
6Oscar Eriksson StockmanÅkersberga SK
10.02
PB
  
P13 200 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Ivar Olsson
28.02
Bromma IF
28.02
PB
  
2Jonatan Borg
28.62
Hammarby IF
28.62
PB
  
3Oskar Ahlstrand
28.69
Turebergs FK
28.69
PB
  
4Trausti Mar DagssonTurebergs FK
28.69
PB
  
5Theodor Gutke
29.12
Hammarby IF
29.12
PB
  
M35 100 m     

Vind: -2.4

Final A

Final

Vind: -2.4
1Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
12.82
Turebergs FK
12.82
PB
  
2Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
12.97
IFK Lidingö
12.97
  
3Staffan  Lindberg Hellas FK
13.41
PB
  
4Staffan Gudin
Staffan Gudin 76, Åkersberga
13.79
Åkersberga SK
13.79
  
5Fredrik Lindgren
13.97
IFK Lidingö
13.97
PB
  
6Patrick NeudendorffIFK Märsta
14.05
PB
  
7Martin Eriksson
14.36
Åkersberga SK
14.36
  
8Bobbie Baars
14.72
Turebergs FK
14.72
PB
  
M35 200 m     

Vind: -2.4

Final A

Final

Vind: -2.4
1Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
25.69
Turebergs FK
25.69
SB
  
2Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
26.74
IFK Lidingö
26.74
SB
  
3Staffan  Lindberg Hellas FK
27.63
PB
  
4Staffan Gudin
Staffan Gudin 76, Åkersberga
28.27
Åkersberga SK
28.27
  
5Patrick NeudendorffIFK Märsta
28.72
PB
  
Final B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Mikael Busch
28.93
Danderyds SK
28.93
PB
  
2Fredrik Lindgren
29.07
IFK Lidingö
29.07
PB
  
3Martin Eriksson
29.49
Åkersberga SK
29.49
PB
  
4Bobbie Baars
29.58
Turebergs FK
29.58
PB
  
5Roland Jonsson
30.19
Turebergs FK
30.19
PB
  
Kvinnor
F17 100 m     

Vind: -2.0

Final A

Final

Vind: -2.0
1Evelina Hamos
13.15
Täby IS
13.15
  
2Saga Hermundstad
13.24
Hässelby SK
13.24
  
3Ebba SjöströmTäby IS
13.86
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
14.42
  
F17 200 m     

Vind: -2.8

Final A

Final

Vind: -2.8
1Evelina Hamos
27.23
Täby IS
27.23
  
2Saga Hermundstad
27.77
Hässelby SK
27.77
PB
  
3Ebba SjöströmTäby IS
28.38
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
29.94
  
F15 80 m     

Vind: -2.2

Final A

Final

Vind: -2.2
1Elsa Kagevik
10.67
Turebergs FK
10.67
  
2Matilda Borg
10.82
Hammarby IF
10.82
  
3Ella Nilsson
11.22
Täby IS
11.22
  
4Alva Levin
11.31
Bromma IF
11.31
  
F15 200 m     

Vind: -1.8

Final A

Final

Vind: -1.8
1Matilda Borg
26.73
Hammarby IF
26.73
PB
  
2Elsa Kagevik
27.16
Turebergs FK
27.16
  
3Amanda Cederberg
29.10
Åkersberga SK
29.10
  
4Ottilia AlvarssonTäby IS
29.50
PB
  
5Ella Nilsson
30.45
Täby IS
30.45
PB
  
F13 60 m     

Vind: -2.1

Final A

Final

Vind: -2.1
1Molly Envall
8.76
Turebergs FK
8.76
  
2Julia Sandler DjerfTurebergs FK
9.24
  
3Wilma Beiming BrotteTäby IS
9.39
  
4Freja Kagevik
9.60
Turebergs FK
9.60
  
5Wilma Hermansson
Wilma Hermansson 10, Åkersberga
9.82
10Åkersberga SK
9.82
PB
  
F13 200 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Molly Envall
28.67
Turebergs FK
28.67
PB
  
2Julia Sandler DjerfTurebergs FK
30.72
PB
  
3Wilma Beiming BrotteTäby IS
30.95
PB
  
4Freja Kagevik
31.03
Turebergs FK
31.03
PB
  
5Wilma Hermansson
Wilma Hermansson 10, Åkersberga
32.50
10Åkersberga SK
32.50
PB
  
K35 100 m     

Vind: -4.4

Final A

Final

Vind: -4.4
1Helen Hermundstad
13.71
Spårvägens FK
13.71
  
2Charlotta Häggström
14.85
Spårvägens FK
14.85
  
3Åsa Knutsson
15.39
Upsala IF
15.39
PB
  
4Kerstin Grape
16.40
IFK Lidingö
16.40
  
5Charlotte Cederberg
16.42
Åkersberga SK
16.42
  
6Ulla Karnebäck
16.48
Turebergs FK
16.48
SB
  
7Yvonne Wiberg
Yvonne Wiberg 62, Spårvägen
16.80
Spårvägens FK
16.80
  
Final B
Vind: -2.5
Vind: -2.5
1Gunnel Tolfes
16.22
Turebergs FK
16.22
SB
  
2Jessica Bené
Jessica Bené 76, Åkersberga
16.43
Åkersberga SK
16.43
  
3Maria Björkman
18.11
Turebergs FK
18.11
PB
  
3Carina Gullberg
18.11
Åkersberga SK
18.11
PB
  
5Anita ChristenssonTurebergs FK
18.69
PB
  
Lisa Maidell
DNS
Turebergs FK
DNS
  
K35 200 m     

Vind: -2.0

Final A

Final

Vind: -2.0
1Helen Hermundstad
28.02
Spårvägens FK
28.02
SB
  
2Charlotta Häggström
29.97
Spårvägens FK
29.97
  
3Gunnel Tolfes
32.86
Turebergs FK
32.86
PB
  
4Ulla Karnebäck
33.96
Turebergs FK
33.96
SB
  
5Kerstin Grape
34.38
IFK Lidingö
34.38
PB
  
6Yvonne Wiberg
Yvonne Wiberg 62, Spårvägen
34.82
Spårvägens FK
34.82
  
Final B
Vind: -2.0
Vind: -2.0
1Lisa Maidell
28.70
Turebergs FK
28.70
PB
  
2Jessica Bené
Jessica Bené 76, Åkersberga
34.01
Åkersberga SK
34.01
PB
  
3Agneta Berg
34.60
Turebergs FK
34.60
PB
  
4Charlotte Cederberg
35.27
Åkersberga SK
35.27
PB
  
5Anita ChristenssonTurebergs FK
38.62
SB