19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Arosvallen   Arrangör: Västerås FK
Tävlande: 44 (26+18)   Starter: 45 (26+19)

Män
M 800 m     
Final A
1Albin Wallenius
1:59.51
Västerås FK
1:59.51
  
2Lukas Holm
2:01.19
Gefle IF
2:01.19
PB
  
3Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
2:05.86
Västerås FK
2:05.86
  
4Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
2:07.70
KFUM Örebro
2:07.70
SB
  
5Alexander Björklund
2:18.06
Hässelby SK
2:18.06
  
Final B
1Joakim Rosendal
2:14.84
Ärla IF
2:14.84
PB
  
2Karl Avedal
Karl Avedal 76, Runacademy
2:16.57
Runacademy IF
2:16.57
  
3Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
2:16.81
KFUM Örebro
2:16.81
PB
  
K 1
4Edith Blomqvist
2:18.68
Västerås FK
2:18.68
PB
  
K 2
Final C
1Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
2:24.73
Västerås FK
2:24.73
  
2Sofia Wallén
2:30.18
Ärla IF
2:30.18
PB
  
K 1
3Astrid Wallenius
2:32.28
Västerås FK
2:32.28
  
K 2
4Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås
2:32.73
Västerås FK
2:32.73
  
K 3
5Izabella Lukic
2:37.13
Västerås FK
2:37.13
SB
  
K 4
6Zelda Lukic
Zelda Lukic 09, Västerås
2:37.99
Västerås FK
2:37.99
PB
  
K 5
7Embla Allard
Embla Allard 12, Västerås
2:50.80
12Västerås FK
2:50.80
  
K 6
M 3000 m     
Final A
1Viktor Zackrisson
8:41.48
Enhörna IF
8:41.48
PB
  
2Adam Hammarberg
8:44.37
Ärla IF
8:44.37
  
3Eric Westberg
Eric Westberg 02, KFUM Örebro
8:51.18
KFUM Örebro
8:51.18
  
4Erik Barr Zeilon
8:53.18
Örgryte IS
8:53.18
  
5Jimmy Öhman
8:58.99
Gefle IF
8:58.99
  
6Jonas Andersson
8:59.92
Kils OK
8:59.92
  
7Lukas Segersten
9:14.74
Enköpings AI
9:14.74
  
8Linus Jansson
Linus Jansson 90, Eskilstuna
9:17.86
Eskilstuna FI
9:17.86
  
Ej godkända skor
9Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås
9:18.40
Västerås FK
9:18.40
  
10Daniel Överfjord
Daniel Överfjord 77, Västerås LK
9:22.05
Västerås LK
9:22.05
  
11Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås
9:35.21
Västerås FK
9:35.21
  
12Joakim Ståhl
10:02.51
Gefle IF
10:02.51
  
13Andreas PetterssonÄrla IF
10:03.63
  
Final B
1Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:38.59
Malungs SoFK
9:38.59
SB
  
2Stellan Rydin
9:51.83
Ärla IF
9:51.83
  
3Pernilla Elmgren
10:02.16
Ärla IF
10:02.16
  
K 1
4Tilda Östberg
Tilda Östberg 01, Borlänge LK
10:05.28
Borlänge LK
10:05.28
SB
  
K 2
5Alexander Lodin
10:28.20
Ärla IF
10:28.20
  
6Elsa Wallenius
10:30.04
Västerås FK
10:30.04
SB
  
K 3
7Vidar Nettelmark
10:37.17
  
8Greta Halldén
Greta Halldén 02, Kvarnsveden
10:38.26
Kvarnsvedens GoIF
10:38.26
PB
  
K 4
9Amanda Håkansson
10:38.57
Högby IF
10:38.57
PB
  
K 5
10Hanna Lodin
Hanna Lodin 99, Tunafors SK
10:39.33
Tunafors SK
10:39.33
PB
  
K 6
11Emilia Brangefält
10:41.64
Västerås FK
10:41.64
SB
  
K 7
12Edith Blomqvist
11:17.75
Västerås FK
11:17.75
  
K 8
13Marie Dasler
11:29.93
IF Start
11:29.93
PB
  
K 9
14Maria Nagle
11:56.53
IF Start
11:56.53
SB
  
K 10
15Rebecka Hasler
13:41.84
13:41.84
PB
  
K 11
Ludvig Hasler
DNF