16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Sävedalens AIK
Tävlande: 69 (28+41)   Starter: 69 (28+41)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:50.56
F Stenungsunds FI
1:50.56
SB
  
2Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
1:52.97
Sävedalens AIK
1:52.97
PB
  
3Benjamin Åberg
1:54.40
Hälle IF
1:54.40
  
4Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
1:55.39
Spårvägens FK
1:55.39
SB
  
5Elias Brink
1:55.75
IF Kville
1:55.75
PB
  
6Victor Wahlgren
1:56.01
Mölndals AIK
1:56.01
PB
  
7Kevin Bodén
1:57.05
Motala AIF
1:57.05
  
Final B
1Jonathan Grahn
1:56.20
Mölndals AIK
1:56.20
PB
  
2Sharmarke Ahmed
1:56.23
Hälle IF
1:56.23
SB
  
3Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
1:58.69
Ängelholms IF
1:58.69
  
4Robin Sterner
1:58.83
Malmö AI
1:58.83
  
5Gustav Lundqvist
1:58.97
Hovslätts IK
1:58.97
PB
  
6Simon Wikell
1:58.98
Mölndals AIK
1:58.98
  
7Jonas Magnusson
1:59.77
Hälle IF
1:59.77
  
Final C
1Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI
2:02.93
F Stenungsunds FI
2:02.93
PB
  
2Oskar Davidsson
2:04.99
Varbergs GIF
2:04.99
  
3Carl Erixon
2:05.85
Mölndals AIK
2:05.85
PB
  
4Alexander Sörensen
2:06.46
Örgryte IS
2:06.46
  
5Salem Al-Mursi
2:07.76
Ullevi FK
2:07.76
  
6Olle Ackebjer
Olle Ackebjer 05, IFK Göteborg
2:10.75
IFK Göteborg
2:10.75
  
Final D
1Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
2:09.72
Sävedalens AIK
2:09.72
PB
  
2Anders Soovik
Anders Soovik 76, Kongahälla
2:10.86
Kongahälla AIK
2:10.86
SB
  
3Elias Ramhult
2:14.01
IK Ymer
2:14.01
  
4Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
2:21.37
KFUM Örebro
2:21.37
PB
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Jack Krantz
Jack Krantz 07, Sävedalen
1:37.73
Sävedalens AIK
1:37.73
PB
  
2Wilmer Grahn
1:39.96
Mölndals AIK
1:39.96
  
3Samuel Högblom
1:41.17
Hälle IF
1:41.17
  
4Mikel Månsson
1:43.37
Åhus FIK
1:43.37
PB
  
Kvinnor
K 1500 m     


Final A

Final

1Hanna Hermansson
4:14.30
Turebergs FK
4:14.30
SB
  
2Linn Nilsson
4:15.75
Hälle IF
4:15.75
SB
  
3Linn Söderholm
4:22.95
Sävedalens AIK
4:22.95
SB
  
4Tova Eurén Magnusson
4:25.73
Göteborgs KIK
4:25.73
SB
  
5Alice Magnell Millán
4:27.40
Eskilstuna FI
4:27.40
  
6Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
4:27.58
Göteborgs KIK
4:27.58
PB
  
7Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:27.64
Mölndals AIK
4:27.64
  
8Hanna Bergström
4:29.35
Huddinge AIS
4:29.35
SB
  
9Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
4:31.59
Göteborgs KIK
4:31.59
PB
  
10Olivia Weslien
4:32.82
IF Göta Karlstad
4:32.82
SB
  
Final B
1Alicia Nilsson
4:38.78
Ullevi FK
4:38.78
PB
  
2Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:39.77
IFK Göteborg
4:39.77
PB
  
3Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
4:45.93
Göteborgs KIK
4:45.93
PB
  
4Stina Pettersson
4:46.48
Sävedalens AIK
4:46.48
PB
  
5Tilda Knauer
4:46.68
Hälle IF
4:46.68
PB
  
6Alice Greberg
4:47.03
Mölndals AIK
4:47.03
PB
  
Final C
1Saga Hagelin
4:46.69
Mölndals AIK
4:46.69
PB
  
2Felicia Brink
4:51.93
IF Kville
4:51.93
PB
  
3Wilma Karlsson
4:52.21
IF Göta Karlstad
4:52.21
PB
  
4Stina Tagesson
4:54.44
IK Ymer
4:54.44
PB
  
5Elsa Tagesson
5:19.24
IK Ymer
5:19.24
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Paulina Hultberg
2:16.48
Alingsås IF
2:16.48
  
2Nelly Elned
2:19.12
Hälle IF
2:19.12
PB
  
3Wilma Ehrnborg
2:19.25
Mölndals AIK
2:19.25
PB
  
4Elin Hagelin
2:20.15
Mölndals AIK
2:20.15
PB
  
5Ella Holmqvist
2:21.99
IF Göta Karlstad
2:21.99
PB
  
Final B
1Elin Freed
Elin Freed 06, Glanshammar
2:24.15
Glanshammars IF
2:24.15
PB
  
2Tilde Adolfsson
2:27.63
Motala AIF
2:27.63
  
3Lovisa Emanuelsson
2:30.11
IFK Göteborg
2:30.11
PB
  
4Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
2:35.22
IFK Göteborg
2:35.22
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
1:37.31
Spårvägens FK
1:37.31
PB
  
2Majken Söderlund Larsson
1:38.31
F Stenungsunds FI
1:38.31
PB
  
3Matilda Borg
1:42.40
Hammarby IF
1:42.40
PB
  
4Ester Strand
1:43.91
Hälle IF
1:43.91
PB
  
5Tova Karlsson
1:45.57
Hönö IS
1:45.57
  
6Hanna Strand
1:46.74
Hälle IF
1:46.74
PB
  
Final B
1Agnes Knauer
1:51.50
Hälle IF
1:51.50
PB
  
2Ebba Holmén
Ebba Holmén 08, IFK Göteborg
1:54.12
IFK Göteborg
1:54.12
PB
  
3Elin Larsson
2:02.79
IF Rigor
2:02.79
PB
  
4Siri Provci
Siri Provci 07, IFK Göteborg
2:04.53
IFK Göteborg
2:04.53
  
5Ebba Hagelin
2:05.12
Mölndals AIK
2:05.12
PB