15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
6.9
6.9
6.9
6.9
2.9
Tävlande: 77 (33+44)   Starter: 86 (35+51)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
7.05
00DEN
7.05
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
7.27
00DEN
7.27
  
Final B
6Isak Barrow
7.07
Ullevi FK
7.07
SB
  
Heat 5
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.09
Spårvägens FK
7.09
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Josef Wallenlind
23.87
Mölndals AIK
23.87
PB
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
22.51
IFK Helsingborg
22.51
PB
  
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
22.81
99DEN
22.81
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Jonathan Borg
Jonathan Borg 99, Trollhättan FIK
53.56
Trollhättan FIK
53.56
SB
  
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
49.10
98DEN
49.10
  
Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
49.70
90DEN
49.70
PB
  
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
51.01
99DEN
51.01
SB
  
Samuel Marcus
Samuel Marcus 99, DEN
52.06
99DEN
52.06
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Felix Axelsson
9:25.60
Skene SoIS
9:25.60
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
6Ola Carlsson
1.98
Örgryte IS
1.98
SB
  
Kenneth Pedersen
Kenneth Pedersen 97, DEN
1.98
97DEN
1.98
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
3Jonathan RuffieuxÖrgryte IS
4.65
SB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mohammad Al MasriIF Kville
6.00
  
5Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
6.57
IFK Göteborg
6.57
=PB
  
6Erik DahlqvistIK Orient
6.53
PB
  
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
6.48
95DEN
6.48
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jesper SimonssonIK Orient
12.74
SB
  
8Favour ChidisonUllevi FK
13.59
PB
  
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
13.45
95DEN
13.45
SB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Carl Narup
12.99
Ullevi FK
12.99
PB
  
2Jonathan Carbe
12.62
Örgryte IS
12.62
PB
  
3Emil Persson
12.20
Örgryte IS
12.20
SB
  
4Erik Olsson
11.87
Örgryte IS
11.87
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel KorhonenIF Kville
15.86
PB
  
3Per-Joan LorentzonIK Orient
12.14
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gabriel Wallmark
7.13
Örgryte IS
7.13
PB
  
3Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.29
PB
  
6Oscar Nilsson
7.46
Mölndals AIK
7.46
PB
  
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
3Mattias Carman
12.18
Örgryte IS
12.18
PB
  
P16 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
1.72
IFK Göteborg
1.72
PB
  
P14 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Tilldal
1.60
Ullevi FK
1.60
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Amanda Bergsten
Amanda Bergsten 94, DEN
8.21
94DEN
8.21
  
Sofie Spiegelhauer
Sofie Spiegelhauer 02, DEN
8.36
02DEN
8.36
  
Victoria Lendal
Victoria Lendal 02, DEN
8.36
02DEN
8.36
  
Katrine Lund
Katrine Lund 90, DEN
8.42
90DEN
8.42
PB
  
Heat 1
5Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
8.12
IFK Göteborg
8.12
PB
  
Heat 2
5Alva Bengtsson
Alva Bengtsson 01, Helsingborg
8.11
IFK Helsingborg
8.11
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme 98, DEN
25.34
98DEN
25.34
PB
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
26.22
00DEN
26.22
SB
  
Amanda Bergsten
Amanda Bergsten 94, DEN
26.76
94DEN
26.76
  
Final E
1Alexandra Pekic
26.56
Örgryte IS
26.56
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
57.22
00DEN
57.22
PB
  
Sofie Spiegelhauer
Sofie Spiegelhauer 02, DEN
1:01.34
02DEN
1:01.34
SB
  
Katrine Lund
Katrine Lund 90, DEN
1:02.78
90DEN
1:02.78
  
Final B
2Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
59.85
Göteborgs KIK
59.85
PB
  
4Emily Fielder
1:04.26
Motala AIF
1:04.26
PB
  
Final C
1Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
58.68
Göteborgs KIK
58.68
PB
  
2Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
58.87
PB
  
3Emelie Öberg
1:01.37
Ullevi FK
1:01.37
SB
  
4Vilma Snygg
1:05.88
IK Ymer
1:05.88
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Ida Ekroth
2:17.60
Upsala IF
2:17.60
SB
  
Tine Østergaard
Tine Østergaard 00, DEN
2:22.38
00DEN
2:22.38
SB
  
Cecilie Møller-Jensen
Cecilie Møller-Jensen 01, DEN
2:26.09
01DEN
2:26.09
SB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karin Schön
10:58.34
IF Kville
10:58.34
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
Caroline Ranners
Caroline Ranners 95, DEN
3.60
95DEN
3.60
  
Laura Grønbech
Laura Grønbech 99, DEN
3.45
99DEN
3.45
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
4.97
IFK Göteborg
4.97
PB
  
1Ebba Molinder
4.82
Mölndals AIK
4.82
SB
  
Martha Traoré
Martha Traoré 95, DEN
5.60
95DEN
5.60
SB
  
Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
5.10
97DEN
5.10
SB
  
Victoria Lendal
Victoria Lendal 02, DEN
5.04
02DEN
5.04
  
Ditte Schmidt
Ditte Schmidt 97, DEN
5.02
97DEN
5.02
  
Emma Giovanna Vitale
Emma Giovanna Vitale 93, DEN
4.72
93DEN
4.72
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
5Ebba Jungmark
12.20
Mölndals AIK
12.20
PB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
3Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
9.45
Göteborgs KIK
9.45
PB
  
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
7Cindy Darrell
8.23
Ullevi FK
8.23
SB
  
Heat 1
4Nicole Dinu
8.27
IF Kville
8.27
PB
  
F17 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Linn Skoog
1:03.14
IK Ymer
1:03.14
PB
  
3Hilda Johnsson
1:03.33
IF Kville
1:03.33
PB
  
4Lisa Wreeby
Lisa Wreeby 02, Sävedalen
1:05.05
Sävedalens AIK
1:05.05
PB
  
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Constantinescu
Anna Constantinescu 03, Göteborgs KIK
11.25
Göteborgs KIK
11.25
PB
  
2Julia SvennbladBohus IF
11.21
SB
  
5Antonia Bozic
Antonia Bozic 03, Göteborgs KIK
9.88
Göteborgs KIK
9.88
PB
  
6Alma Helander
Alma Helander 02, Sävedalen
9.80
Sävedalens AIK
9.80
PB
  
F16 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Svennblad
1:00.10
Bohus IF
1:00.10
PB
  
2Tilda Knauer
1:01.95
Hälle IF
1:01.95
PB
  
F15 200 m     
Inne
Inne
Final B
1Tilda Wahlén
27.30
Mölndals AIK
27.30
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Ellen Hansson
1.60
Örgryte IS
1.60
PB
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Aicha Koné
11.79
Ullevi FK
11.79
PB
  
2Stina Larsson
10.78
IK Wilske
10.78
PB
  
7Isabel Lessmark
Isabel Lessmark 04, IFK Göteborg
9.53
IFK Göteborg
9.53
PB
  
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Amanda Ehn
10.45
IK Ymer
10.45
PB