27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 48 (38+10)   Starter: 49 (39+10)

Män
M 10 000 m     


Final A

Final

12Fredrik Swahn
Fredrik Swahn 77, Mantra Sport
32:01.06
IF Mantra Sport
32:01.06
SB
  
13Jonatan Claesson
32:03.86
Spårvägens FK
32:03.86
PB
  
17Nicolas Simonin
32:52.83
PB
  
Final B
1Simon Gudmundsson
32:30.16
Falu IK
32:30.16
PB
  
2Christoffer Hiding
32:43.86
Fredrikshofs FIF
32:43.86
PB
  
3Patrik Engström
32:47.34
FK Studenterna
32:47.34
SB
  
4Nils Hammaräng GripHögby IF
32:51.91
PB
  
5Tobias Persson
32:53.02
Falu IK
32:53.02
PB
  
6Andreas Lundegård
32:58.58
FK Studenterna
32:58.58
PB
  
7Martin Gidewall
33:07.37
IFK Tumba
33:07.37
SB
  
8Henrik Engström
33:13.93
Fredrikshofs FIF
33:13.93
PB
  
9Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
33:18.80
Saltsjöbadens IF
33:18.80
PB
  
10Robert HöckerstrandHälle IF
33:22.36
SB
  
11Magnus Olander
Magnus Olander 79, Terrible Tuesdays TC
33:39.33
Terrible Tuesdays TC
33:39.33
PB
  
12Linus Jansson
33:56.62
Ununge IF
33:56.62
PB
  
13Fredrik Westerdahl
33:58.87
Fredrikshofs FIF
33:58.87
SB
  
15Harald Carling
34:34.28
Falu IK
34:34.28
PB
  
17Johannes Fahlström
34:42.59
FK Studenterna
34:42.59
SB
  
18Björn Wennblom
34:46.49
Fredrikshofs FIF
34:46.49
PB
  
19Ludvig Johansson
34:47.16
IFK Lidingö
34:47.16
PB
  
20Erik Widmark
Erik Widmark 96, Mantra Sport
34:56.69
IF Mantra Sport
34:56.69
PB
  
21Olov Norlén
Olov Norlén 80, Mantra Sport
34:57.35
IF Mantra Sport
34:57.35
PB
  
22Martin Jansson
34:58.13
Söderhamns IF
34:58.13
PB
  
23Filip Andersson
34:58.96
PB
  
24Andreas Hardeström
35:01.76
IF Linnéa
35:01.76
PB
  
25Erik Bowallius
35:08.89
Enhörna IF
35:08.89
PB
  
26Herman Degselius
35:20.82
FK Studenterna
35:20.82
PB
  
27Johan Henriksson
Johan Henriksson 77, Stora Tuna IK
35:23.87
Stora Tuna IK
35:23.87
PB
  
28Anders Hellner
35:28.60
Bromma IF
35:28.60
PB
  
29David Panero
David Panero 93, Fredrikshof
35:47.92
Fredrikshofs FIF
35:47.92
PB
  
30Jesper Fuhr
35:51.22
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1William Frobe
53.11
Täby IS
53.11
  
2Arvid Gustafsson
55.88
Upsala IF
55.88
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.71
KFUM Örebro
4.71
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Felix Prins
6.35
Hammarby IF
6.35
+1.3 PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Erik Ehrlin
15.02
Hammarby IF
15.02
0.0 SB
  
1Mattias Gradin
12.31w
Stockholms Snipers IF
12.31w
+2.1
  
Mattias Gradin
11.97
Stockholms Snipers IF
11.97
+1.6 SB
  
P17 400 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
52.29
Linköpings GIF
52.29
PB
  
Kvinnor
K 400 m häck     


Final A

Final

1Ebba Åhman
1:03.58
IK Ymer
1:03.58
PB
  
4Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
1:06.10
Turebergs FK
1:06.10
PB
  
5Vanna Ullén
1:13.09
Turebergs FK
1:13.09
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Alva Sundin
3.61
Täby IS
3.61
  
K Längd     


Final A

Final

1Malin Marmbrandt
6.19
Västerås FK
6.19
+0.1
  
2Victoria Almerén HanssonHammarby IF
5.77
+1.3
  
3Sara Kviberg
5.74
Hässelby SK
5.74
+1.1 SB
  
4Klara Rådbo
5.54
Hammarby IF
5.54
+1.2
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Lisa Weyhenmeyer
11.97
Upsala IF
11.97
0.0
  
2Emma Ehrlin
11.95
Ärla IF
11.95
+1.9 SB