24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
Arena: Studenternas IP
Tävlande: 27 (9+18)   Starter: 32 (12+20)

Män
M Längd     
18 jun

Final A

Final
18 jun
1Max Andersson
7.07
Upsala IF
7.07
+0.1 SB
  
M Kula     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Niklas Lindstedt
16.91
Hässelby SK
16.91
SB
  
2Jesper Arbinge
15.73
Huddinge AIS
15.73
SB
  
M Diskus     
18 jun

Final A

Final
18 jun
1Simon PetterssonUpsala IF
60.73
  
2Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
49.36
KFUM Örebro
49.36
  
Pettersson57.6858.8558.32x60.7359.57
Lager
M Slägga     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Alexander LarssonUpsala IF
63.04
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Patrik Lindstedt
15.71
Hässelby SK
15.71
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Ragnar CarlssonFalu IK
73.46
PB
  
2Patrik Lindstedt
66.33
Hässelby SK
66.33
PB
  
Carlsson71.5571.5371.8071.82x73.46
Lindstedt
P17 Diskus (1.5 kg)     
18 jun

Final A

Final
18 jun
1Ragnar CarlssonFalu IK
53.55
  
P17 Slägga (5.0 kg)     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Ragnar CarlssonFalu IK
79.91
  
2Ivar Moisander
62.08
Huddinge AIS
62.08
PB
  
Carlsson77.9779.6079.5079.91x76.24
Moisander
Kvinnor
K 100 m häck     
18 jun
Vind: -0.8

Final A

Final
18 jun
Vind: -0.8
1Sofia MossbergFalu IK
14.25
  
2Malin Skogström
14.36
Hässelby SK
14.36
SB
  
K Höjd     
18 jun

Final A

Final
18 jun
1Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.70
  
2Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.70
SB
  
K Längd     
18 jun

Final A

Final
18 jun
1Malin Skogström
5.65
Hässelby SK
5.65
+1.2 SB
  
K Diskus     
18 jun

Final A

Final
18 jun
1Ellen Pettersson
44.19
Örbyhus IF
44.19
PB
  
K Slägga     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Eleni Larsson
63.77
Huddinge AIS
63.77
  
2Grete Ahlberg
61.53
Hammarby IF
61.53
PB
  
3Mathilda BjörklundF Bålsta IK
54.11
  
4Michaela NorrbeliusGefle IF
54.01
PB
  
5Rebecka HallerthHellas FK
50.54
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Julia Axtelius
14.85
Enköpings AI
14.85
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Elina Karvonen
60.29
IF Vingarna
60.29
SB
  
2Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
57.91
Västerås FK
57.91
  
3Johanna EdvallGefle IF
54.20
  
4Jennifer Andersson
52.24
Västerås FK
52.24
PB
  
5Jonna Geiryd
52.20
Huddinge AIS
52.20
PB
  
6Karin SchöldströmTurebergs FK
51.37
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Hillevi CarlssonFalu IK
13.49
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     
17 jun

Final A

Final
17 jun
1Hillevi CarlssonFalu IK
56.24