18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
Tävlande: 38 (15+23)   Starter: 45 (20+25)

Män
M 100 m     
15 jun
Vind: -1.4

Final A

Final
15 jun
Vind: -1.4
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.74
Spårvägens FK
10.74
  
2Desmond RogoAIK
10.88
  
3Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.91
  
Heat 1
15 jun Vind: -0.4
15 junVind: -0.4
1Jesper Hellström
10.98
Hässelby SK
10.98
PB
  
Heat 2
15 jun Vind: -1.9
15 junVind: -1.9
1Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.99
  
Heat 3
15 jun Vind: +0.2
15 junVind: +0.2
1Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.97
Spårvägens FK
10.97
  
Heat 5
15 jun Vind: +1.1
15 junVind: +1.1
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.68
Spårvägens FK
10.68
  
2Desmond RogoAIK
10.82
  
M 200 m     
16 jun
Vind: -0.8

Final A

Final
16 jun
Vind: -0.8
1Desmond RogoAIK
21.96
SB
  
M 800 m     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Anton Persson
1:52.54
Hässelby SK
1:52.54
SB
  
2Erik Rosqvist
1:53.77
AIK
1:53.77
PB
  
3Alexander Holmblad
1:54.81
Spårvägens FK
1:54.81
SB
  
4Aleksej Pirgholizadeh
1:55.39
Eskilstuna FI
1:55.39
  
5Henry Jacobson
1:55.54
Hammarby IF
1:55.54
SB
  
M Höjd     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.06
PB
  
2Oskar Lundqvist
2.06
Upsala IF
2.06
  
M Stav     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Oscar Janson
5.15
Ullevi FK
5.15
SB
  
M Tresteg     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Erik Ehrlin
15.38w
Hammarby IF
15.38w
+2.2
  
P17 100 m     
14 jun
Vind: -1.3

Final A

Final
14 jun
Vind: -1.3
1Zion Eriksson
10.80
Täby IS
10.80
PB
  
Heat 2
14 jun Vind: -0.2
14 junVind: -0.2
1Zion Eriksson
10.85
Täby IS
10.85
SB
  
Kvinnor
K 100 m     
15 jun
Vind: +1.9

Final A

Final
15 jun
Vind: +1.9
1Gabriella HolmströmUpsala IF
11.95
PB
  
K 200 m     
16 jun
Vind: +0.1

Final A

Final
16 jun
Vind: +0.1
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.85
Spårvägens FK
23.85
SB
  
2Gabriella HolmströmUpsala IF
24.66
PB
  
K 400 m     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.32
Spårvägens FK
54.32
  
2Sandra Knezevic
55.79
Hammarby IF
55.79
=SB
  
K 100 m häck     
16 jun
Vind: +1.2

Final A

Final
16 jun
Vind: +1.2
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Spårvägen
13.69
Spårvägens FK
13.69
SB
  
2Josefine SandeliusHammarby IF
14.10
PB
  
K 400 m häck     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Lovisa Linde
1:00.46
Täby IS
1:00.46
SB
  
K Längd     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
6.10w
KFUM Örebro
6.10w
+2.7
  
K Tresteg     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.12
Råby-Rekarne FIF
13.12
+1.0 PB
  
2Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
12.96
Västerås FK
12.96
+0.4
  
K Diskus     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Ellen Pettersson
48.42
Upsala IF
48.42
  
K Slägga     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Grete Ahlberg
65.96
Hammarby IF
65.96
SB
  
2Emma Thor
Emma Thor 97, Tureberg
61.74
Turebergs FK
61.74
  
3Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
59.82
Spårvägens FK
59.82
SB
  
4Rebecka Hallerth
57.39
Spårvägens FK
57.39
SB
  
5Jennifer Andersson
55.09
Västerås FK
55.09
  
6Sara Forssell
54.94
Motala AIF
54.94
  
7Mathilda BjörklundF Bålsta IK
54.82
SB
  
8Michaela NorrbeliusGefle IF
54.58
  
9Hanna Mårtensson
53.80
Turebergs FK
53.80
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Emma Holmgren Löf
60.68
Upsala IF
60.68
PB
  
2Hillevi CarlssonFalu IK
60.59
  
3Maj Yngveson
Maj Yngveson 02, Västerås FK
50.64
Västerås FK
50.64
PB
  
4Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
50.56
Hammarby IF
50.56
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik